מי אתם רוצים שיודח ביום שלישי?(הדחה3)

מסכים לגמרי!!!! היו צריכים לפצות את יוסי,

ואישית נגעלתי מזה שהם סירבו להעניק לו את זה בתחילה אחרי שראינו את הכל טוב שהמגעילי אופי האלו נהנו 3 ימים ברציפות בחצר. עוגות, משחקים להפגת השעמום (שהם דבר יותר חשוב מאוכל בבית הזה) ועוד דברים אחרים. פשוט בושה שהם לא נתנו ליוסי חדר כיף.

גם אני חושבת שהיו צריכם כמובן לפצות את יוסי,

איך סרבו, אלוהים יודע , כמה אנשים לא נחמדים. הם נהנו והוא עבד. עוד שי הנחש אומר לו אתה תקבל בתמורה 7 קופסאות סיגריות..... פשוט בושה.......

קרן פישלה מכל הבחינות

האפשריות . הן בבחירת ה-"חברים" שלה . והן בהתנהלות שלה . אני מסכים עם הדיעה שגורסת שגם אם היא רוצה להתרחק מנעמה היא לא חייבת להעמיד אותה להדחה . אני גם לא חושב שאם נעמה תעוף אז יקבלו את קרן בידיים פתוחות . הפרצוף של קרן נחשף מספר פעמים מול מספר אנשים . ערן ישמור על קרן כעל בת ברית אפשרית לעתיד אבל כל השאר ( בעיקר שי , רנין שלא הצביעה נגד קרן הפעם וצבר ) מחקו אותה . אם קרן חושבת שכאשר נעמה תודח אז היא תוכל ללכלך על נעמה ובכך ליישר את ההדורים עם שאר הדיירים אז היא מאוד טועה כי זה רק יחמיר את מצבה . כי אז היא לא רק צבועה אלא גם לא לויאלית ( כפי שהצופים בבית כבר יודעים ) . אם נעמה תישאר וקרן תעוף קיים אומנם הסיכוי שיתקבל המסר שיש לה מאגר מעריצים גדול . אבל היא הריי תישאר מי שהיא ואפילו תקבל משנה מרץ להמשיך בדרכה ואפילו קרן לא תישאר שם על מנת לסנגר עליה למראית עין . מה שיגרום לכל השאר לחבב אותה עוד פחות . ומיכאן הדרך למעומדות להדחה סלולה שוב . אני רק מבקש להוציא מהלקסיקון את המילה " שונא/ת " . אנשים , זאת בסך הכל תכנית . אתם לא באמת מכירים את האנשים או את הסיטואציה . עבורי המילה " שונא " היא מילה קשה מאוד וחמורה . ואני לא מוצא הצדקה בשימוש הרב שנעשה בה בפורום כאשר כל הכוונה היא שאתם לא מחבבים את אותו/ה מתמודד/ת . ורוצים לראות אותו/ה מודח/ת . אז בחייאת קצת פרופורציות .

מסכים פרט לאמירה על שונא/ת. חברי הפורום

משתמשים במילה שונא/ת לא כדי לבטא רגשות כלפי אדם אלא כלפי התנהגות ודרך התנהלות ספציפית של אדם. אדם אני אומר שאני שונא את נעמה, אני אומר שאני שונא תכננות וצביעות ולאו דווקא שונא את "נעמה פרידמן".

יNOT

New member
אז אנא ציין את זה בצורה כזו.

הנוסח האחר שנפוץ בפורום , מראה רדידות של חברי הפורום ואת חוסר היכולת להפריד בין מציאות לבימוי ,למצב מבוקר, ולדבר שלא דומה בשום צורה למציאות, גם אם זה נקרא ריאליטי.

אני לא חושב שיש צורך לפרט זאת בצורה אחרת משום

שאנחנו לא מכירים את המתמודדים כאינדיווידואלים אלא כדמויות שנושאות בצידן תכונות אנושיות. ברור מאליו ואין צורך להדגיש זאת שהקהל לא שונא את נעמה למשל. אין לאף אחד פה דבר כנגדה באופן אישי ולכן ברורה מאליה הביקורת על התנהגותה. אני חושב שאתה לא מפריד במקרה הנ"ל בין מציאות לבימוי משום שהם אחד כאן.

יNOT

New member
תעבור אתה על התגובות בפורום

ותגיד לי אם אני באמת טועה, האם מישהוא שרק נכנס לפורום וייקרא ש"זאתי" מפגרת, סתומה, שונא אותה, לא ייטעה לפרש את הדברים כמוני. (זה כרגע נכתב בלשון נקבה , למרות שזה תופס גם לאחר )

אני חושב שאדם אינטיליגנט יבין שכאשר הוא נכנס

לפורום אז הוא יחשף לדעות של אנשים ולא לעובדות מוגמרות שנבדקו ע"י ביהמ"ש העליון. אנשים נכנסים לפה כדי לפרוק מתח ולהתבטא בכתב, לפחות לדעתי. לכן קשה לחסום אנשים מלומר את הדברים האלו שברוב הפעמים הם גם נכונים. שנית, אדם מביע את מה שהוא חש כלפי מתמודד/ת מסוימ/ת. ולא אני ולא אתה יכולים להגיד לו כיצד להתבטא, אנחנו רק יכולים לומר אם אנו מסכימים או לא ומדוע לא או כן. זה אגב, מה שחסר בתרבות ניהול הדיונים במדינת ישראל וגם בבית האח הגדול, שם (וגם במדינה) מי שצועק בקול רם יותר הוא הצודק ולא כך זה צריך להיות.

יNOT

New member
מסכים אבל אנא תקרא גם

את הפוסט שלי "על פורום ציבורי" יש שם עוד נקודה ששוה לקחת בחשבון.

אני אסביר .

לפי טענתך אתה הפכת את נעמה כמייצגת של התנהלות צבועה ותככנית . עכשיו , זה בסך הכל משחק . וסביר להניח שהיא משחקת משחק . לפי דעתי זה לגיטימי להביע סלידה מתכונות שאתה לא מכבד . אבל לתת לתכונות הללו שם של אדם שמייצג אותם זה קצת יותר מידי לפי דעתי . השאלה היא פשוטה . אם נניח אתה מגיב בדרך מסויימת כאן בפורום . דרך שאני משייך לתכונה שאני לא מכבד כמו נניח ( רק לשם ההדגמה ) אתה לא עיקבי בדעותיך ונע כשעון מטוטלת מצד לצד על פי כיוון הרוח . ( ורק לשם ההדגמה ) אני ממש סולד מהתנהגות כזו חסרת עמוד שידרה . האם אני יכול לכתוב בתגובה כאן בפורום שאני שונא את שמשון שמש ?

חופש ביטוי אנשים!!!! ראשית, אתה בהחלט יכול

לכתוב שאתה שונא את שמשון שמש! אתה יכול לכתוב גם שהוא מבלבל בביצים וכל עוד אתה לא יורד לפסים אישיים ומשמיץ, וגם אז ההשמצה צריכה להיות במידה בלתי נסבלת, אסור לנו לחסום את הביטוי שלך. במדינת ישראל ככל מדינה דמוקרטית חופש ביטוי הוא ערך עליון ויש לכבד אותו. אני חושב שהגזמת קצת עם הרגישות שלך לגבי הביטוי "שנאה". זו לא באמת שנאה, זו סלידה מהתנהגות מסוימת וניתן להשתמש במידה שנאה כתיאור. ודבר חשוב נוסף, כפי שהיטיבו לומר זאת כמה מתמודדים. אדם לא יכול להשנות מן הקצה אל הקצה, גם אם הוא במשחק. כל מה שהחיים לימדו אותך ויצרו ממך אתה מביא לתכנית/משחק והדבר נכון עוד יותר כאשר אתה בן 34 (גילה של נעמה). אדם לא יכול להשתנות ב-180 מעלות רק לשם משחק. לכן אני מאמין שנעמה ככה גם בחיים האישיים שלה ובגלל זה אני יכול להגיד שאני "שונא" אותה. ***עובדה גמורה היא שכל המתמודדים משחקים משחק, אבל אני לא מאמין שמדובר פה באותו סוג משחק נאמר כמו הישרדות. פה המתמודדים נמצאים 24 שעות יחד ואי אפשר, פשוט אי אפשר לתחמן כל הזמן את כולם בלי שיעלו עליך! בנוסף מי שתחמן (וזה לימדה אותנו טוב מאוד הישרדות) לא זוכה בסוף, כי תרצו או לא, מפיקי התכנית ובשכל מכניסים לתהליך בחירת הזוכה את הקהל בבית שאכפת לו מהתנהגויות שליליות מסוימות. לכן פה לדעתי יזכה האדם הכי פחות תחמן ואפילו התחמנים לא יעלו לשלבים המאוחרים, בניגוד להישרדות.

יNOT

New member
הנקודה היא שמדבור בפורום ציבורי

וגם אם מנהלי הפורום לא רואים בזה פגיעה במשתתפי הווילה, לשון הרע או הוצאת דיבה, זה לא משנה את העובדה , שדבריך פה נכתבים על "במה" ציבורית, כמו שאני לא מאמין שהיית רוצה לראות בפנאי פלוס תגובה כמו:" אני שונא את שמשון שמש , הבנאדם כזה פלצן בתגובות שלו בפורום בתפוז" ככה גם אנחנו לא רוצים לראות תגובות כאלו על זרים, אנשים שחברי הפורום לא מכירים, ובכל זאת מרשים לעצמם להשתלח בהם בכל הזדמנות. קח בחשבון שיש פה גם חברים ומשפחות של האנשים האלה , ושהדיון יכול בקלות להיגרר למקום שהוא כבר לא עוד דן בתוכנית אלא בקללות של משתתפי הפורום. אז אנא רק לקחת את זה לתשומת ליבכם בבחירת המילים בפורום. זה הכל.

אל תשכח שמדובר באנשים שבחרו להיחשף למצלמות

וגם לביקורת של כל המדינה. זה בדיוק כמו שתגיד שאסור להגיד "אני שונא את אולמרט" או להגיד שהוא "אפס", כי הנקודה היא שאסור לסתום פיות לאנשים כל עוד הם עוברים על החוק או עוברים במידה בלתי נסבלת עקרונות מוסריים. אני מביע את דעתי ואתה לא יכול להשתיק אותי או אדם אחר פה. אתה יכול להתנגד, לסתור את דעתי אבל ממש לא לסתום פיות. אגב, במה ציבורית ניתנה בדיוק כדי להביע סוג כזה של ביטוי. החוכמה היא להתמודד עם ביטוי שקשה לסבול ולא שאני אגיד לך "ביקורת מוסיקה" את/ה ממש נהדר וחמוד/ה, עם דברים כאלה לא חוכמה להתמודד. כאשר הדיון יגרר לקללות אז תפקידם של מנהלי הפורום לחסום את נאמר, בדיוק כפי שהזכרתי קודם ולא לחסום אותו בטרם הגיע לרמות המצדיקות חסימה. לסיום, כפי שכתבת אתה, אני מציע שתיקח את הדברים בפרופורציה ותבין שאנשים מביעים את דעתם ודעתם בלבד. מה שהם חושבים ורואים ומנתחים ומפרשים ואתה לא יכול להגביל אותם, אחרת אתה לא סבלני לדעות אחרות ומנוגדות משלך.

יNOT

New member
אוקיי, אני לא בעמדה של לסתום פיות

ואני האחרון שאתמוך בגישה כזו, אני רק קורא לנימוס וכיבוד הזולת בפורום, אני מבין שאתה מרגיש שאם לא תוכל להתבטא איך שאתה רוצה זה פגיעה בך ובכבודך (ובעצם סתימת פיות ),אני מאמין שיש הבדל הין המושגים. בכל מקרה זה דיון אקדמי לזמו ומקום אחר. אני זונח את אחריותי הציבורית הזו. בתקווה שלא נפגעת ואנא הרגש חופשי לומר את שעל ליבך.

ממש לא נפגעתי ואני שמח על הדיון שניהלנו.

ובשורה תחתונה, אדם שחושף עצמו מול כל מדינת ישראל ומתנהג כפי שמתנהג (ועל העובדה שנעמה היא צבועה אין עוררין) שיצפה שאנשים יגידו שהיא צבועה ללא שיחשב הדבר כפגיעה בכבודה.

תתפלא אני בעד חופש הביטוי .

אני לא רמזתי בשום דרך שצריך למחוק הודעות או לזרוק אנשים . אני הבעתי את דעתי וביקשתי בקשה ולא מעבר לכך . אני לא חושב שיש הצדקה בשימוש במילה " שונא" . אני בהחלט מבין את מה שאתה אומר ואת הדרך בה אתה מציג את השימוש שלך במילה הזו . לפי דעתי אפשר לכתוב " אני שונא צביעות " או " אני שונא בכיינות " או כל תכונה אחרת . אבל ברגע שאתה כותב " אני שונא את X " זה כבר הופך להיות אישי בין אם אתה מתכוון לזה או שלא . אני לכשעצמי מעדיף לכתוב ביקורת מדוייקת שנוגעת בתכונות ספציפיות מאשר לכתוב בכלליות " אני שונא את X " . אנחנו מסכימים על כך שאנשים שם משחקים משחק . אתה חושב שהאופי האמיתי נמצא במשחק . אבל אתה שוכח שזאת סיטואציה יוצאת דופן . אלה חיים שלמים שדחוסים לפרק זמן מאוד קצר . סיטואציות קיצוניות מוציאות מהאנשים את התכונות שלהם בצורה יותר קיצונית . ובוא לא נשכח את ליבוי היצרים שמתבצע על ידי כל המגיבים בפורום מה שגורם לקיצוניות גם בתגובות ולמעין תחרות " סופרלטיבים " . בנינו ? אם להודות בכנות , אם אני הייתי בוילה והמטרה שלי היתה לזכות בפרס הגדול אני מניח שגם אני הייתי תככן וצבוע . הייתי חושב ומנהל אסטרטגיות כל היום , הייתי מלכלך על אנשים מאחורי הגב והייתי גם עסוק במאבקי כוח אם זה מה שהייתי חושב שיקרב אותי אל הפרס . ותאמין או לא ... אבל אני בכלל לא כזה בחיי היום יום שלי . אז אני ממש לא משוכנע עד כמה מה שאנחנו רואים על המרקע מייצג את האנשים עצמם .

זה נכון שמה שאנו רואים על המרקע הוא לא נכון

במאת האחוזים, אבל הרוב לדעתי כן. אם היית מתנהג ככה בוילה לא היית זוכה בפרס. האנשים היו עולים עליך, כי כל מעשה צביעות סופו להתגלות בדינמיקה קבוצתית מהסוג הצפוף שמתנהל שם. לכן, עדיף לכולם שינסו להביא את מי שהם באמת ולא להוציא מעצמם את מי שהם לא. מה גם שמי שלא רגיל לשקר בחיי היומיום לא יצליח "ללמוד" זאת בתכנית, אז כדאי לוותר לדעתי. בנוסף, כאשר אנשים יוצרים תרבות ולקסיקון משותף כפי שנוצר סביב התכנית האח הגדול אז אפשר לומר "אני שונא את נעמה" ולצפות שאדם בר דעת יבין שהכוונה היא ל"אני שונא צביעות". יש הוואי פה סביב התכנית ואנשים יודעים במי מדובר כאשר מועלית ביקורת. בנוסף, ובשורה התחתונה, אם אני "שונא צביעות" ונעמה היא צבועה לדעתי, הרי שזה לגיטימי ביותר לומר שאני שונא את נעמה. פשוט מאוד כמו לומר: אם A שווה ל-B, ו-B שווה ל-C, הרי שהמסקנה היא ש-A שווה ל-C. לשיטתי זה אותו הדבר אפילו אם מדובר בתכונות.

אני מסכים איתך

לגבי מה שכתבת בנוגע להתנהלות בוילה והצביעות ומידת הזכיה . אם כי בתכלס אין שם כרגע אחד שהוא לא צבוע . אפילו איתי הצביע כנגד ערן שהוא כאילו חבר שלו . אני אבל אסכים עם הקביעה שמי שיהיה פחות צבוע סיכוייו ליזכות גדלים . אבל את זה אנחנו יודעים כתוצאה מהתבוננות מהצד וזה סוג של חכמה בדיעבד . המתמודדים חושבים במושגים אחרים . אם תיקח את נעמה מהישרדות היא לא היתה צבועה ? היא לא זכתה ? זה המסר שהלך עם חלק מהמתחרים לתוך בית האח הגדול . אני כעת מבין למה אתה מתכוון כאשר אתה כותב " אני שונא את נעמה " . זה עדין צורם לי בעין אבל זאת כנראה תישאר בעיה שלי . השאלה היא האם כוווולם בפורום הזה יודעים לעשות את אותן ההבחנות שאתה עושה ? יתכן שכן ויתכן שלא . בכל מקרה אני מודה לך על הדיון . זה היה דיון חשוב בעיניי . והיו בו דברים שהיה חשוב שיכתבו אותם . אני מבחינתי מיציתי את הנושא והסכמתי על לא להסכים בהסתכלות על הדברים . אלא אם יש לך או לכל אחד אחר מה להוסיף בנושא .

גם אני מרגיש מיצוי של הנושא ומודה לך על הדיון

אני מקבל את זה שאתה נשאר בדעתך ומכבד זאת כפי שאתה מכבד את הישארותי בדעתי שלי. הדיון אכן היה חשוב וגלש מעבר לתכנית עצמה משום שייצג סוגיות שהיו מלכחתחילה מחוץ לתכנית. אני משער שניפגש פה גם בעתיד, להתראות.

למעלה