עידכונים מהבית - 30.09 - יום ה-30

יNOT

New member
../images/Emo6.gif נראה שגם אתה חושב שאני צועק קונספירציה

למרות שאני לא. האינטראקציות הבין אישות תלויות בחוקים של התוכנית אחרת הם יכולים לשבת ב"טוק-שואו" , איך אתה יכול לומר שניתן לשמור על הכלל של ניתוק מהחוץ?! הרי המשתתפים בעצמם אמרו שבאי בית הכנסת דיברו איתם ושאלו אותם איפה יוסי...וזה רק מה שאנחנו יודעים(כל קשר עם ההפקה צריך להתבצע דרך חדר "האח הגדול" ). העובדה שהתוכנית לא משודרת בערוץ היהדות , אלא משודרת בכבלים ובערוץ 2 אמורה להיות מספיק סיבה כדי ש"הנוסח היהודי" לא ייקח את מרכז הבמה. בנוסף אחרי התקרית בבית הכנסת והעניין שנוצר בפורום מעתה לא יצלמו בכותלי בית הכנסת וכנראה גם לא בגבולותיה, ומשתתפי התוכנית קיבלו הוראה שלא לדון בווילה במתרחש בבית הכנסת....איך אתה היית מפרש את זה? סיבות ההפקה שלא יחללו את קודש בית הכנסת? או תפילה בין אדם והאלוהים? ברצינות... כבר עלה פה הדיון מה משתתפי הפורום היו עושים שונה, והמסקנה היא שזה לא משנה. אין לנו כח לשנות כלום. ההפקה לא מתייחסת לטענות שמועלות בפורום הזה. אז לכן אין טעם שאני אענה מה הייתי עושה שונה במקום המנכ"ל (הייתי עושה הרבה דברים שונה ...) אין שום קשר באיזה ארץ אתה חי, ברגע שהחלטת לעשות "אח גדול" או שאתה עוקב אחרי הפורמט המקורי או שלא. התירוץ שפה זה ישראל ויש לנו "דת" לא צריך לגרום לכל הפורמט לעשות שמיניות באוויר. בקשר לחדשנות, כן זה חדשנות, ויש לה את הטוב והרע שלה כמו שכבר ציינת, וגם אני בפוסט הקודם, אני לא שופט, אני עושה ניתוח ענייני כמו שאתה עושה על סמך מה שראינו עד עכשיו , ועל סמך מה שאנחנו יודעים. חוקי משחק הכדורסל לא ממש מעניינים אותי, ואין להם מקום אמיתי בהשוואה לתוכנית ריאליטי. וכמו שכבר הבהרתי החוקים לא נשמרו, ההפקה כן מתערבת בתוצאות, אוליי לא מחבלת אבל כן מתערבת (ולפי מה שחלק מכותבי הפורום כותבים, ההפקה כן מחבלת להם בהנאה מהתוכנית ). והבאתי כבר טייעונים מבוססים. "רמזים לקונספירציות וכל מיני שטויות" היה מה שעשיתי בהתחלת שהותי בפורום אחרי שהבנתי את מה שקורה בתוכנית, מאז התבקשתי להפסיק עם זה , כי באמת זה היה רק פרשנות שלי ולא מבוסס על עובדות, עכשיו מתברר שזה כבר לא רק טענה אלא עובדה בשטח, שמנסים לטשטש ולהסתיר ע"י עריכת השידורים בלייב , ועריכה מגמתית בשידור המרכזי.

לא רק אני , מסתבר שגם אתה !

אין לי חילוקי דעות איתך ביחס לחלק גדול מהביקורת שלך על התוכנית . פרט אולי לטענה שההפקה מתערבת בתוצאות . אין לכך הוכחות ולכן אלה האשמות בעלמא מהסוג של " לך תוכיח שאין לך אחות " . ולכן הייתי נזהר יותר בהאשמות מהסוג הזה . העניין הוא שאתה חושב ( לטעמי ) במנותק מהמציאות שסובבת את התוכנית . הציפיות שלך הן לגיטימיות אבל אני לא משוכנע שהן אפשריות במציאות הישראלית . היה כאן עניין של קח ותן ( כפי שהסברתי קודם ) אם רוצים מתמודד דתי אז זה מביא איתו עוד מספר דברים לתוכנית . זאת תקופת החגים וזה דיי טבעי בעיניי שהתוכנית בשלב זה תיסוב על עניינים של מסורת ודת . ובין אם אתה מודע לכך או לא אפילו חייך האישיים סובבים כרגע סביב הדברים הללו ( עבודה , משפחה , יחסים אישיים הכל מושפע מהחגים ) אז אם אתה רוצה תוכנית ריאליטי שמשקפת את החיים אתה צריך ללמוד לקבל את כל המנה ולא לרצות לקבל רק את מה שאתה אוהב . חבל שחוקי כדורסל לא מעניינים אותך
זה אחלה משחק ! אבל הדוגמא של הכדורסל נועדה על מנת להבהיר שחוקים הם לא חקוקים בסלע וניתן ( ולעיתים רצוי ) לשנות אותם ולו רק שהם מופעלים בצורה שווה על כל המתמודדים ולא יוצרים העדפה למתמודד ספציפי . בעניין הבית כנסת לפי טעמי אין העדפה למתמודד ספציפי , זאת פריבילגיה שכולם יכולים להנות ממנה באותה הצורה ( החשיפה לאנשים מבחוץ ) . וכאן עולה כביכול הבעיה עם רנין אבל מצד שני היא זכתה לפריבלגיה של לקבל תמונות ומכתב מתאייסיר ביום הולדתה .

יNOT

New member
תן לי לפשט לך את הדברים

כי יש לך נטייה להתפלסף על דברים, ההוכחות מצויות בפורום או שיודעים לקרוא או שלא. אין פה שאלה של "יש אחות או אין אחות" , וכמובן שאני לא יכול להביא לך תעתיקים מישיבות של ההפקה בה כתוב שהם מפירים את הכללים. אין, לא יהיו לך הוכחות , רק הגיון בריא וזה כמובן הגדולה של הסוגייה. (אלא אם כן מישהוא מההפקה יתנדב לבוא ולומר את האמת ) בטוח גם אתה מסכים שמה שרואים בשידורים החיים או בשידור המרכזי לא משקף את ההתרחשות בווילה. (וזה רק הגיון, בתקווה לא תצטרך הסבר לזה, כי קראת פה על "נפסל לשידור" , בעיות סאונד, ועריכה מגמתית.....ולא בפוסטים שלי ! ) דבר שני מדובר בטלוויזיה אין לזה שום קשר למציאות, זה צריכה להיות נקודת המוצא שלך, אחרי שאתה יודע את כל מה שכתבתי בפיסקה למעלה. בטלוויזיה המטרה היא לעשות תוכנית מעניינת לא תוכנית שתתאים לעונות השנה ולחגים (ושוב יש ערוצים ספציפיים לדברים האלה ) . שוב, כדורסל או כדורעף לא קשורים לעולם הטלווזיה ולא לחיים האמיתיים, שיישנו שמה את החוקים כמה שרוצים(רק תגיד לי מה התגובות של הצופים כשעושים להם את זה באמצע הפלייאוף) , ולא אמרתי שייצרו העדפה למתמודד ספציפי. אין לי שום בעייה עם הדת אבל כשעושים "משמש" מפורמט טלוויזיוני מוצלח והיהדות , זה כבר נהיה
לכן תשובתי בקשר לפוסט הקודם שלך (השאלה של מה הייתי מעדיף )נשארה אותה תשובה . *אני לא מבולבל מהדיעות שלי וברור לי שאני לא זה שקורא שמדובר בקונספיראציה אני רק מגיב לדברים כמו שהם מתרחשים. ** אל תתחיל להיות כמו איתי בל.

אז דבר ראשון ...

בחלק מההערות שלי נהגתי בהומור וקיוויתי שתקבל אותן כך . הגיון בריא זאת לא הוכחה לכלום . הגיון בריא טען פעם שהארץ היא שטוחה , שהשמש נעה סביב כדור הארץ ושאפשר באמצעות שינוי כימי להפוך מתכת לזהב . אני באופן אישי לא קראתי הוכחה אחת לא בפורום ולא בכל מקום אחר בנוגע להתערבות ההפקה . יותר מכך העליתי בפורום שאלה : האם אתם חשים שהתוכנית בערוץ 2 ערוכה באופן מגמתי בעד או נגד אחד המתמודדים ? התשובה היתה לא רבתי . לדעתי התוכנית בערוץ 2 לא ערוכה בצורה מגמתית , רק במקרה אחד והוא המקרה של נעמה ההפקה השתמשה בעריכה מגמתית ( לטובת נעמה ) . וההפקה ( לפי דעתי ) עשתה זאת בצדק . זה משחק , נעמה בחרה לפרוש ולחזור לחייה . לא היה טעם להמשיך ולהוציא אותה רע מהסיפור . זה גם עלול לפגוע בחייה האישיים וזאת לא המטרה של התוכנית . לגבי שאר העריכות המגמתיות אני חושב יותר במונחים ומזווית הראיה של ההפקה שלוקחת בחשבון שגם ילדים צופים בתוכנית בערוץ 2 . ( ערוץ 20 הוא סוג של ערוץ נישה בו מותרים הרבה דברים שאסורים לשידור בערוץ 2 ) ולכן לעיתים משמיטים דברים מהשידור המרכזי ( כמו ההתפרצות של שי על נעמה ) . כל שאר העריכות המגמתיות כביכול הן יותר נמצאות בעיניי המתבונן . אחרי הכל אי אפשר לדחוס את כל ההתרחשויות שמתרחשות בתקופה של כמעט שבוע 24 שעות ביום לתוכנית בת שעה וחצי שמתקיימות בה גם הדחות ושיחות עם האח הגדול . המבחן הגדול מבחינתי לעריכה מגמתית הוא מה שקרה עם אשר ( על פי הדיווחים כאן בפורום ) בכל הנוגע לתאוריית הקונספירציה ורצח רבין . אם הקטע הזה יושמט בעריכה אז יש מקום לטעון שהתוכנית בערוץ 2 לא משקפת את המתרחש בוילה בצורה שקופה . אולי בתוכנית טלביזיה לא אמור להיות קשר למציאות . אבל זאת תוכנית ריאליטי !!! שבאה לשקף בצורה מסויימת את המתרחש במדינת ישראל . הקשר למציאות הוא מחוייב .

למה ששיפרע ובנות אחרות מוציאות שחורים לבנים

זה בסדר ולא מגעיל בעיני כמה מכם? וכשעינב מוציאה כולם מתנפלים עליה? עינב הכי אמיתית היא תגיע לגמר כל הגיזענים תפסיקו לרדת עליה,תסתכלו על הצדדים היפים שבאה, ויש לה הרבה

איתי בל

New member
היא אמיתית אין ויכוח על כך

היא בהמה אמיתית זה שהיא גאה בזה ולא מסתירה את זה זה באמת אחלה היא עדיין בהמה... פשוט בהמה אמיתית

גזענים ? לא נסחפת קצת ?

אילו צדדים יפים יש לה ? הבחורה ברוטא [ בספרדית זה נשמע הרבה יותר טוב ].

Funk18

New member
סיפור יפה אשר סיפר על צבר

השאלה אם זה אמיתי או חרטא...

../images/Emo124.gif ההפקה החליטה להשתיק את נושא הבית כנסת

מבזק 20:30: לאחר כל הדיונים פה על כך שהדיירים דיברו על כל החיוכים בבית כנסת, על זה שהרב קרא להם בשמות ושאל לגבי יוסי בובליל, על כך שעינב התאהבה בחזן, על עוד דיבורים שהיו שם ובקיצור על כל הקשר הזה עם העולם החיצון, החליטו היום בהפקה להתחיל בעמימות ולא לתת לצופה כל מידע על כך. מהיום חל איסור על הדיירים לדבר מילה ולו חצי מילה על מה שקורה בבית כנסת ולצופה לא תינתן מידע על מה שקורה שם בזמן התפילה.

יNOT

New member
באמת חשבת שיראו את האמת?! ../images/Emo6.gif

בלי לפגוע , אבל אתה נמצא פה כבר דיי הרבה זמן , וקראת וכתבת הרבה פוסטים בנושאים האלה, זה לא היה ברור מראש שיטאטאו את זה מתחת לשטיח בחדר העריכה?! הם לא מראים את הפאקים של עצמם, להיות עורך זה כמו להחזיק שרביט קסמים , אתה יכול ליצור מה שאתה רוצה, להעביר איזה מסר שאתה רוצה וכל זה יהיה פנטזיה בלי שום קשר למציאות. והיופי שאם עד עכשיו ראית עריכה רק אופ-ליין מעכשיו תראה עריכה בלייב.
מהיום חל איסור על הדיירים לדבר מילה ולו חצי מילה על מה שקורה בבית כנסת ולצופה לא תינתן מידע על מה שקורה שם בזמן התפילה. - וככה יוצרים מציאות שונה לצופה מהמציאות שבווילה

אפילו, מודה שלפעמים אני לא מצליח לנבא אותם

כמו זה שהם מתכוונים להביא את שירה סויסה (אלא אם כן הפרסום המוקדם יקלקל לה) ועוד 2 אנשים לוילה.. נראה שכל פעם הם מחליטים על משהו שמשנה את הפורמט.. ההולנדים בטח כבר מקללים את הרגע שמכרו את הזכויות לישראל..

יNOT

New member
אני בספק אם ההולנדים בכלל יודעים ../images/Emo6.gif

ואם כן בטוח מתרצים להם את זה ב"הבדלי תרבויות" או.... "אתם לא מבינים ככה זה בישראל, אי אפשר בדיוק אותם חוקים , צריך קצת 'לעברת' את המשחק , אבל שמרנו על השם 'האח הגדול' ככה שאין לכם מה לדאוג "

My Little Fairy

New member
יופי, הצופים שמים לעצמם רגל.

בגלל שהצופה הממוצע לא מסוגל לצפות מבלי לרוץ לכתוב ביקורות ותלונות בערימות, עכשיו כבר לא נראה מה קורה בבית הכנסת.

Saladin

New member
תכל'ס...

אני לא מבין את כל הדיבורים על זה שאנשים מבחוץ יכולים לשנות את המשחק בצורה משמעותית. אז מה אם הדיירים יבינו שיוסי בובליל הוא אליל הציבור? הם יכולים לעשות משהו בנידון? הרי הם יודעים שאם יתאחדו כדי להדיח את בובליל אף אחד לא יעיף אותו ע"פ העיקרון של על אחת כמה וכמה. וגם אם זה כן ישנה את המשחק באיזשהו אופן - אז מה? זה דווקא יכול להיות מעניין.

טלטוש

New member
לדעתי יכולה להיות לזה השפעה מאוד גדולה

נלך רגע עם הדוגמא שלך על בובליל:. ברגע שכולם ידעו שיש לו תמיכה בחוץ, הם ינסו להדיח אותו בכל מצב. ייצרו איתו ריבים, חיכוכים, אם יהיו לו משימות הם ינסו לשים לו רגליים. כך לגבי כל אחד אחר.

יNOT

New member
וכמובן שזה גם יכול לגרום להם להבין

שמדובר במשחק מכור, ולהתחיל לדבר על דברים כאלה בינם לבין עצמם לדוגמא : "הדחנו את יוסי כבר 4 פעמים וכל הזמן לא מדיחים אותו הצופים , הוא כזה אידיוט , איך זה קורה שהצופים בבית שרואים אותו 24 שעות ביממה לא רואים את זה?! לפי דעתי המשחק מכור..." וכמובן שהם יכולים לשמוע דיעות כאלה גם מהאנשים שבאים מהחוץ... אז אין ספק שהשפעה כן תהיה לזה, חיובית או שלילית , למי זה באמת משנה?!

Saladin

New member
כמו שאמרת וגם אני,

בהחלט יכולה להיות לזה השפעה, אבל אולי דווקא השפעה מעניינת. עדיין האח הגדול יישאר שונה מכל תכניות הריאליטי האחרות כי רואים את המתמודדים בלייב כל הזמן. אנחנו עדיין רואים אותם מגיבים בצורה אמיתית לנסיבות, יהיו הנסיבות אשר יהיו. זה יכול להיות דווקא משעשע לראות מתמודדים מבחוץ מספרים לדיירי הבית על איך הם נראים מבחוץ ומתארגנים באיזושהי צורה. ועדיין יהיה קשה להפוך, למשל, את הפופולריות של בובליל (לא שזה רע שיהפכו אותה, להפך - זה טוויסט מעניין, אולי הכי מעניין שיכול להיות) גם בגלל שבובליל יצטרך להתחיל לעשות שטויות ועוד יותר בגלל שהדיירים יצטרכו להתאגד נגדו (ובשביל דיירים חדשים שכל האנטגוניזם, הן של הדיירים הן של הקהל, מופנה אוטומטית נגדם בגלל שהם מגיעים מאוחר לוילה, זה בכלל יהיה קשה). אז בקיצור,פחות מעניין זה לא הולך להיות לדעתי. ובמיוחד בשלב הזה שהתכנית באמת התחילה להיות קצת משעממת ודורשת רענון. אין אפס, בלי דם חדש, קבוצות אנושיות הסגורות במשך פרק זמן ארוך במקום סגור נעשות משעממות.

למעלה