עידכונים מהוילה - יום 19, ה-19.9

זאת חוצפה להאשים אותה כל הזמן בדברים

לא מובן שקשה לה לעבור את הקידוש כל שישי מול כל עם ישראל? אי אפשר לשפוט אותה

Saladin

New member
מה קשה בזה?

מה הבעיה להיות טיפה פתוח לטקסים של דתות אחרות, לא להיות דוגמטי וסתם לשבת שם בזמן שכולם עושים קידוש. כמה זמן נמשך הקידוש? כולה 2 שניות, לא? אז מה הבעיה שלה? היא סתם כורה לעצמה בורות. תאמין לי, הקידוש לא מפריע לה. היא פשוט מחפשת כיוונים לנתב אליהם את חוסר ההשתלבות שלה.

כל אחד ומה שהוא.. והיא היתה ועמדה בקידוש

כמו כולם כי היא לא רצתה לפגוע באף אחד, אז אחרי הארוחה לא הרגישה טוב והלכה לחדר.. מה רע בזה? וחוץ מזה מי שלא היה בסיטואציה שלה לא יכול להבין מה עובר עליה. אפשר רק לנחש שהיא מרגישה לא שייכת.

KroKodil1

New member
בדיוק

רנין בסופו של דבר גם לא רוצה לעשות מזה עניין. כל מה שהיא עושה זה להסתגר בחדר האח הגדול ולהתבכיין לו. מותר לה... היא בין היחידים שלא עושים שם צרות... מה רוצים ממנה? מסכנה

אתה מחפש כיוונים אבסורדים

אני לא ישב בכנסיה, אני לא יחגוג חגים מוסלמים או נוצרים, ואני לעומתך, מכבדת אנשים לא יהודים שקשה להם להיות נוכחים בטקס יהודי. אתה מנסה להגיד שאתה מאוד פתוח וסובלני "מה הבעיה להיות טיפה פתוח לטקסים של דתות אחרות" אז מה הבעיה לכבד אנשים שזה לא נוח להם? מה הבעיה להבין אותה? והיא יודעת שיש עליה אלפי זוגות עיניים מהצד הערבי, ומה לעשות שהיא מבינה שהיא על תקן מייצגת אותם?

Saladin

New member
עדיין, היא עשתה מזבוב פיל.

את יודעת מה, יכול להיות שאת צודקת. אבל הדרך שבה רנין התמודדה עם הסיטואציה מלכתחילה היתה לא חכמה. בפעם הראשונה שעשו קידוש היא היתה צריכה להגיד בצורה מפורשת ומנומסת שהיא מעדיפה לא להשתתף. במקום זה היא הלכה וחזרה והלכה וחזרה ואחר כך התחילה לבכות לכל העולם על זה שהיא לא מוכנה יותר להיות בבית הזה. כאילו שמישהו עשה לה בכוונה! רנין יותר מדי קופצנית, מלודרמטית ולא-חושבת וזו הבעיה שלה. בגלל זה היא הולכת להיות מועמדת להדחה לדעתי.

Jason2

New member
אני די מבין את זה

לרנין יש מערכת לחצים ושיקולים שונים מאשר לשאר דיירי הבית. זה די מובן שלוקח לה זמן רב יותר להסתגל. אצלה זה לא רק להתרגל לגור בבית אחד עם אנשים זרים אלא גם להסתגל להיות ערביה בין יהודים וזה הרבה יותר קשה. כל ההתלבטויות אם להישאר או ללכת זה דבר מאוד טבעי במצב הזה ואם הייתי במצבה אני מאמין שגם אני הייתי מבולבל ומתלבט ולא יודע אם להישאר או לעזוב. הערב נראה שהיא למדה והפנימה שהאנשים האלה לא נגדה ולכן היא התנהגה בהתאם.

Saladin

New member
סתם שאלה.

רנין לא באה מישוב שכל הגדרתו היא דו-קיום? השם של הישוב הוא נווה שלום, גרים שם יהודים וערבים יחד והם גם לומדים ביחד. אז זו הפעם הראשונה שרנין פוגשת יהודים?

Saladin

New member
מה זה שייך?

רגע, לא היה כבר פרויקט וואי עם איך קראו לו, פיראס? ושמעתי שהוא דווקא עמד יפה בקידוש ולא רצחו אותו. אז מה היא עושה סיפור? לדעתי היא סתם מרגישה לא נוח בלי קשר לעניין הדתי.

sapie

New member
אף אחד לא יכול להבין אותה ..

אף אחד מאיתנו לא היה במצב שלה. אבל אני חושבת שהיא יכולה להתאפק עם הדרמות שלה 5 דקות בזמן הקידוש. היא לא חייבת להגיד אמן והיא לא חייבת לשתות את היין היא יכולה רק לכבד את הסובבים אותה היא בכל נמאת בבית של 14 דיירים יהודים חלקם שומרי מסורת ומן הראוי שהיא לא תקום מהשולחן ולא תעשה דרמה מכל דבר. אז סוף סוף שישי אחד היא הבינה מה היא עושה אחרי ששיישי שעבר שי הסביר לה כמה היא התנהגה לא בסדר.. אז נכון , היא נוצריה והיא לא מאמינה בדת שלנו אבל היא צריכה לכבד אותה.

Saladin

New member
ג'ני התחילה להביא אותה במזרחית.

קדימה ג'ני, תתמזרחי קצת, תתבבללי (מלשון בובליל) קצת, יעשה לך רק טוב! ג'ני צריכה קצת, רק קצת להיפתח ולפתח לעצמה אישיות חברתית משלה הנפרדת מרנין. זה בדיוק הזמן לעשות את זה, כי נראה לי שביום א' מי שתקבל הכי הרבה קולות להדחה לא תהיה נעמה, אלא רנין. היא לא קיימת בבית אלא כאנטגוניסטית.

Saladin

New member
היא יפה. בא להביא לה נשיקה.

הרוסיות האלה, לא נגמר הפס ייצור שלהן אינעל דינאק.

KroKodil1

New member
חלקן מגעילות וחלקן האחר מקסימות.. כמו ג'ני

ג'ני מקסימה ובקרוב תראה את האופי הרגוע והטבעי שלה...

Saladin

New member
מכיר, מכיר...

ציפוי דק שמתמוסס באקלים המזרח תיכוני יפה יפה...

למעלה