שרשור פרק קיבוץ

HouseAtreides

New member
למגניב אין שום קשר ולו הקלוש ביותר

לשפה העברית או לכל שפה אחרת. פשוט אוסף מקרי (ולא מחמיא במיוחד) של הברות שמישהו (מי, לעזאזל, מי?) החליט אי שם בשנות ה-80 להפוך למילה בעלת משמעות. זאת בניגוד למילים אחרות שיש להן כללים ושורשים כלשהם. כוסית: בניגוד ל"מגניב" דווקא יש למילה הזו שורשים: השפה הערבית. הבעיה שלי עם המילה הזו היא המשמעות. מי שמשתמש בה בזמן שהוא מתבונן ב"כוסית", פשוט אומר שהוא לא רואה מולו אדם, אלא רק דבר אחד מסויים שבולע את האור. לא מסכים. גם כוסית היא קודם כל אדם.

stagadish2

New member
תיארתי לעצמי

אבל גם כשאתה אומר שמישהי יפה אתה עדיין מזניח את כל התכונות שלה ומתמקד רק במראה החיצוני שלה, אז מה ההבדל? אתה טוען שבכל פעם שמדברים על מראה חיצוני של מישהי צריך לסייג ולומר "כן, אבל היא גם ממש מוכשרת ואינטליגנטית"?

HouseAtreides

New member
במילה "יפה" אין ניחוח מצ'ואיסטי-ערסי כל כך

נכון שזה שם תואר שמתמקד במראה החיצוני באופן כללי, אבל היא לא ממזערת אדם שלם לתוך איבר אחד ספציפי, ועוד כגלגול של מילה גסה אחרת. תחשבי רגע מדוע היו צריכים להמציא מילה נוספת, בהנחה שהמשמעות זהה? כי "יפה" לא היתה 'מחוספסת' מספיק כדי לתאר במדוייק כיצד חושב הערסוואת שמשתמש בה. אולי כדאי שאסביר מעט על האבולוציה של המילה הזו............ הכל התחיל כנראה אי שם באחד מבסיסי צה"ל, כשאחד החיילים אמר לחברו: "יו, כמה חבל שאורנה (או שזו היתה ברוריה, אולי רחל) השתחררה היום! כוס שלם בצה"ל אבד לנו!" חייל ב': "שטויות, ראית איזה מזרון הגיע במחזור החדש? קינג-קויל!" איכשהו זה התגלגל גם לתיכונים ולחטיבות הביניים, אבל מאחר שמדובר ב"פרגיות" צעירות יותר - גם המילה עברה סוג של חיבה והקטנה........

StriX Starlight

New member
לשאלתך..

אגב, זו הפעם הראשונה שאני שומעת מאנשים אינטיליגנטיים את המילה הזאת. כמעט תמיד היא משמשת כל מיני ערסים ושאר אידיוטים שחושבים שכל מה שהוא מעבר למשפט, הוא חפירה. הזלזול הזה ביכולת להתעמק במשהו שמעניין אותך, מרגיז אותי. נגיד מיטל(ל'5X), ישבה וכתבה את מה שהיה לה להגיד, כשהיא ראתה שזה הפך לפסקה די יפה של 6-7 משפטים היא הזדעזעה מזה לחלוטין והצהירה על עצמה שהיא "חפרה". זה מציק לי.

HouseAtreides

New member
לצערי הרב היא לא משמשת רק ערסים

אלא גם את כל מי שהושפעו מהם בבלי דעת במהלך חייהם...... וישנם רבים כאלה. מדובר בסוג של מוסכמה חברתית נפוצה (שמקורה כנראה אכן בערסים) לפיה התפלספות בפומבי, שלא במקומות הסגורים המיועדים לכך, פירושה בהכרח התנשאות, יוהרה.

elcool

New member
אבל יש גם מילים שלא בסלנג שמשמעותן דוה

"להלאות במילים", Verbose באנגלית... לחפור נכנסה כביטוי בשפה העברית בין אם תרצה או לא. אז במקום להשתמש בה כמשהו שלילי, אפשר גם כחיובי, או סתם ניטראלי. שפה מתפתחת באופן טבעי ואין בזה שום דבר רע.

HouseAtreides

New member
איך לא שמתי לב.........

להתפלסף -> בלתי אפשרי בעליל לשלב אותה במשפט עברי חמוד, אלא אם: "הלו, מה אתה מתפלסף?" נשמע חמוד בעיני מישהו.... להתפלפל -> מבוטא 'להתפלפייל' -> רק אני רואה בעיני רוחי רב קשיש עם זקן עד הברכיים שמספר לנו במבטא מלעיילי-אידישיסטי על רבי טרפון ושות'?

קונוטציה זה עניין סובייקטיבי, לדעתי ../images/Emo140.gif.

אני החלטתי שעבורי "לחפור" משמעו "להעלות נקודות מרתקות בצורה רהוטה, מפורטת ומנומקת"
.

גם אני6

New member
חופר, מגניב ומה שביניהם

אני לא חושבת שבהיותי אדם שמודע לאוצר המילים ואינטלגנציה שלי זה איזשהו עוול או חטא נוראי להשתמש ב"ממי/מגניב/חפירה/מסטול/טריפ" (מנסה לחשוב על עוד) אז מה? מה בסה"כ כבר נאמר? זה כמו להשתמש באיזשהו מקום ב "אזזזזזז"? או משהו כזה(או באזזז.. אבל זה נכתב סתם מתוך היי עייף) למה שזה יגרום ל-י לפקפוק עצמי או לאנשים שמכירים וקרובים אליי איזשהו ספק בעושר האינטלקטואלי והוורבלי שלי? ואם כן- תכלס(הנה עוד אחת)- לבריאות. מי שבא לו- שישאל, נוכל לפתח שיחה בשמחה ומי שברצונו רק להעביר ביקורת, לסווג ולקטלג ולהדוף ממנו "פחותי רמה"(לדעתו הלא טורחת לראות מעבר)- אוקיי. מגניב- לדעתי המקור מגיע מ"magnificent". והמילה שאומרים על בחורה- בזמנו לא סבלתי את המילה הזו, אבל בדיו קכמו שכתבתי למעלה- היום כאשר אני יודעת למי אני אומרת, מאיזה מקום זה נאמר ובאיזו כוונה- אני יכולה לעשות בה שימוש. ר-ק כאשר האפקט, התועלת של השימוש תהיה בדיוק כמו שאני מתכוונת. כשאומרים לי את זה אני זוכרת שהאדם האחר מתכוון לזה אחרת, בצורה טובה. בעיני אחרים זה לא עולב, אז.. כבר לא קופצת.

HouseAtreides

New member
לדעתי מגניב לא מגיע מ- Magnificent

כי אני עדיין זוכר את העולם (ה....מגניב?) של לפני המילה הזו. באותם ימים שלפני הכבלים והמחשב האישי, האנגלית לא היתה כ"כ דומיננטית בחיי היומיום. אוצר המילים של רוב הצברים היה דל מספיק כדי שלמשל Sweat Shirt תהפוך ל"סווצ'ר" בלי שכמעט אף אחד יתקומם על השיבוש. ממש באותו זמן שהחלו להשתמש ב"מגניב", הגיעה מילה נוספת: "גנוב". "תגיד, אתה גנוב? מה אתה עושה?" המילים האלה הגיעו כנראה, איכשהו, כגלגול של השורש ג.נ.ב. משהו כמו: "הדבר הזה כל כך חמוד שממש מדגדג לי באצבעות לגנוב אותו." כמו שאולי "חמוד" קשור ל"לחמוד"........

גם אני6

New member
זה רחוק מלהיות "כמו" האח הגדול.

משחק ילדים(עובַּרים) לעומתו, למעשה..

komsi komsa

New member
למה אור לא התייחס לליטל

כשהוא חזר מהבי"ח? היא דאגה לו והוא בכלל לא בא להגיד לה שהוא בסדר הוא הלך רק לנלה... הוא צודק שהם הגזימו אבל בכל זאת, דאגו לו:) אהבתי איך שהוא שטף את עינבל בסוף... סהר ממש מתוקה עם הצימחניות המרגשת שלה ירון ושגיא ממש חמודים אלכס חיב"ס רציני חחחחח מאור יצא תותח סופסוף חח והרג אותי הקטע עם הסחוגית! ונלה כוסית נקודה.^^

פנומן 72

New member
כ"כ קל להתאהב בסהר ../images/Emo99.gif

גם יפה, גם עדינה, גם נטול פוזות, גם מלאת חמלה על בע"ח, גם צמחונית. מכל הקאסט שם - זו בחורה לכל החיים. אם אני בשבקין - אני מזמין אולם.

גם אני6

New member
מה יש לאנשים עם

נ.בשבקין?..(הצריך גוגל בשביל לדעת את השם הפרטי שלו. בושה לי) בערך כמו ההתלהבות מבר רפאלי. אני מבינה שכל אחד/ת וטעמיו- אבל.. מה? באמת, מה?

StriX Starlight

New member
ריאליטי במלוא כיעורה.

זה כבר לא כיף, לא מהנה לא שומדבר. תככים בשקל והגמשת חוקים לטובת פייבוריטים. לא יודעת למה התחלתי לראות את התוכנית הזאת בכלל.

התכנית נהייתה משעממת

מאז החלפת הזוגות. פחות מעניין לראות את אור ונלה בנפרד. ליטל עושה ריגשי כל הזמן (ולא בצדק). נלה דרמה קווין. ענבל ולימור מעצבנות כתמיד - בעיקר ביחס לפרטנר. חבל שדווקא הזוגות האלה (עם האינטראקציה הכי מזעזעת..) לא הופרדו.
לעומת זאת את ירון ואת סהר אני מחבבת יותר ויותר, בניגוד לתחילת העונה שפחות שמתי לב אליהם.

למעלה