שאלה:מי היפה והחנון הכי שווים?

IkMfNiY

New member
לגמרי אלון

בחורים פמיניסטים (או שוויוניסטים? אין לי מושג איך אתה מגדיר את עצמך) לגמרי עושים לי את זה. יעל

טכנית אין הבדל

למרות שזה קצת אירוני של"שאיפה לשיוויון בין המינים" יקראו "פמיניזם", שמשמעותו "שאיפה לקידום הנשים" (או משהו דומה לזה)

IkMfNiY

New member
האמת שיש בזה היגיון

כי חוסר השוויון של גברים ונשים בחברה נובע מאותה תפיסה פטריאכלית שלפיה נשים שוות פחות מגברים ושהן זקוקות להם בכל דבר.. כמו לדוגמה לשלם עליהן בדייט
ואין שום התייחסות לכל ההודעה
יעל

כי מסתבר שזה באמת לא אותו הדבר

לפחות בפועל. סיבוב מהיר בפורום 68 גרם לי להבין, בזמנו, שהקשר בין שוויון ופמיניזם אינו חזק כמו שחשבתי (קידום הנשים, מצד שני, בהחלט קיים שם). ומאז אני לא נכנסת לשם בלי שכפ"ץ והורה מלווה.

כן, גם אני שמתי לב לתופעה

שבחורות מסויימות שמגדירות את עצמן "פמיניסטיות" (ובדרך-כלל משלבות את זה עם לימודי "מגדר") בעצם ניתן לסכם את עמדתן ב"גברים זה זבל, כל מה שהם רוים זה לדכא נשים, צריך לנקום בגברים כי הם חזירים", ונוטות לשייך כל נושא/דיון/בדיחה/משב רוח אקראי לעמדה הזאת.

innocence

New member
אבל זה לא נכון...

יש כאלו פמיניסטיות, אין לי ספק, ויכול להיות שהן המיעוט הרועש, אבל אני לא אתפלא אם יש הרבה בנות שלא "מגדירות" עצמן פמיניסטיות, כי הן יודעות שהדעה הרווחת עליהן היא "לסבית עם שיער קצר ששונאת גברים".

מה לא נכון במה שאמרתי?

אמרתי ששמתי לב לתופעה של בחורות מסויימות. לא הכללתי בשום צורה - רק אמרתי שישנן כאלו בנות. למיטב נסיוני הן מאופיינות לחלוטין ע"י זה שהן לומדות מגדר.

IkMfNiY

New member
לפי דעתי אתה מגזים

כל הקטע הזה של "פמיניסטיות שונאת גברים" זה חלק מהדה לגיטמציה שעושים לפמיניסטיות. הרבה פמיניסטיות יוצאות עם גברים, אפילו מתחתנות עם גברים! אפילו אם הן לומדות מגדר [שזה אגב תחום ממש מעניין שחשבתי ללמוד] בעיני זה לא שמישהו יושב וחושב "איך נשמר את המצב", אבל אי אפשר להתעלם מזה שמשרדי הפרסום לדוגמה מאוכלסים בעיקרם ע"י גברים ורוב הדימוי של נשים בפרסומות הוא עדיין כאובייקט מיני\אימא [על שלל תפקידיה כמנקה\מבשלת]. אבל זה לא שאני אומרת שנשים לא משמרות את המצב... יעל

שוב, כנסי לפורום 68

אם זאת ההגדרה המקובלת (בתפוז ובכלל) למושג פמיניזם, מצבנו עגום עד מאוד.

OnlyLeigh

New member
אני חייבת לומר משהו בקשר לפורום הזה

אני פמיניסטית די נלהבת וכך גם חלק מחבריי וחברותיי ניסיתי להשתלב בפורום הזה, ואפילו אני כבר רציתי להקיא. חלק מהפורומים בתפוז מאוד מאוד קיצוניים ולא משרתים בכלל את המטרה שבשבילם נוצרו. אני צמחונית- אבל קשה לי להתכתב בפורום צמחונות. אני אוהבת חתולים באש שתכלה אלף שדות- אבל קשה לי להשתלב בפורום חתולים. וכך גם פורום פמיניזם, שלצערי עליי לקרא לו פורום שוביניזם הפוך. אז במקרה הספציפי הזה, כואב לי להגיד, הם לא דוגמה :/

לא רק שם

מקומות כמו סלון מזל, לדוגמה (אני מניחה שאת מכירה אם את מכירה גם את פורום פמיניזם וגם את פורום צמחוטבעו) הפכו בשלב מסויים להיות מאוד לא נעימים לגברים. וזה מקום שמגדיר את עצמו כמרכז מידע לשינוי חברתי - זה השינוי? רוב האקטיביסטיות בנושא הן פמיניסטיות מהזן הזה. אולי הן היחידות שיש להן את הלהט הזה לפעולה, אבל לא אלו הנשים שהייתי רוצה שייצגו אותי.

OnlyLeigh

New member
זה לא נכון שרוב האקטיביסטיות כאלה :/

בכל תחום כאשר מישהו מאמין במטרה שלו בלהט הוא עלול להפוך לקיצוני, אבל לא חסרים אנשים שיודעים לשמור על פרופורציות. יש תחומים שבהם לצערי העולם רואה בקיצוניים את המייצג כי קל לו לעשות דמוניזציה לתנועה (בעקבות פחד, רגשות אשם וכ׳ו). מהרגע שנולד, עוד מימי הסופרג׳יסטיות שלחמו למען זכות הצבעה לנשים, פמיניזם סובל מתדמית רעה וזה חבל כי הוא מביא איתו הישגים משמעותיים. אני חושבת שהתסכול של התנועה בימינו הוא משום שיש תחושה כללית בעולם שהתנועה ׳ניצחה׳ ויש שיוויון ואין עוד מה להשיג- וזה פשוט לא נכון

IkMfNiY

New member
אני מכירה את פורום פמיניזם

לא כותבת, אבל קוראת כבר הרבה זמן [גם פה קראתי לפני שכתבתי]. אני אשמח להבין למה אתם קוראים דברים כ"כ קיצוניים... יעל

אבל אני מדגיש שוב

מעולם לא אמרתי "כל הפמיניסטיות שונאות גברים" או אפילו "רוב הפמיניסטיות שונאות גברים". רק אמרתי שיש זן כזה של בחורות שקוראות לעצמן פמיניסטיות, ומתנהגות בצורה שהיא לדעתי מחפירה, ותיארתי מדוע למעלה. וכן, אני עדיין חושב שזה מתלכד בדיוק עם אלו שעושות תואר ב"מגדר", או בשמו הנכון יותר: "הכיצד גברים דיכאו מדכאים וידכאו נשים מאז ומעולם ולעולם, ולכן צריך להרוג את כולם מואה-הא-הא".

OnlyLeigh

New member
בתגובה לשניכם

פמיניזם לא אומר כמובן בחורה מרושעת שלא עושה שעווה ושונאת גברים אבל לצערי, אכן קיימות 'פמיניסטיות' שמתנהגות ככה ולא מבינות שזה רק שוביניזם הפוך. וכמו כל אדם קיצוני כדאי שלא להכליל אותו על התנועה

Thumpers

New member
בחורים שיוויוניסטים לובשים חזיות.

בחורים פמיניסטים שורפים אותן! :)

גם אני6

New member
אכתוב את זה בצורה עדינה-

יש הבדל בין בחור פמניסטי לאדם... עוין. שתחת דגל מסוים(פמניזם, חנוניות, אלכס X Y Z) מוציא דיבה, ארס החוצה בעודו יודע שזה יפגע. כאשר הוא גם מכוון לשם. זו לא חדות לשון ולא חשיבה חדה- זאת עוניות.. שמגיעה מפחד, אבל זה כבר לדעתי.

למעלה