המצעד התפוזי השביעי: שירי לאה גולדברג

העדפה של אחד השירים שכתבה לאה גולדברג

השיר "סליחות" שהולחן על ידי עודד לרר מרגש במיוחד בביצוע של יהודית רביץ. זהו שיר אהבה כואב וקשה ומדי פעם כאשר אני מקשיבה לו יש לי רצון לבכות. הוא נוגע ללב ומשקף את כאבה של לאה גולדברג והחמצת האהבה שחשה כאשר כתבה את השיר הזה. לאה גולדברג הייתה משוררת גדולה, בכך אין ספק - חבל שלא הוערכה מספיק עוד בחייה. ייתכן שאלתרמן שלונסקי ואחרים האפילו עליה. איני יודעת בבירור. היא הייתה אינטלקטואלית מדהימה ואישה מדהימה. לו הייתה בחיים היום, לבטח היה דבר הערכתה גורם לה אושר ושמחה. נילי אמיר-סגל

העדפה של אחד השירים שכתבה לאה גולדברג

השיר "סליחות" שהולחן על ידי עודד לרר מרגש במיוחד בביצוע של יהודית רביץ. זהו שיר אהבה כואב וקשה ומדי פעם כאשר אני מקשיבה לו יש לי רצון לבכות. הוא נוגע ללב ומשקף את כאבה של לאה גולדברג והחמצת האהבה שחשה כאשר כתבה את השיר הזה. לאה גולדברג הייתה משוררת גדולה, בכך אין ספק - חבל שלא הוערכה מספיק עוד בחייה. ייתכן שאלתרמן שלונסקי ואחרים האפילו עליה. איני יודעת בבירור. היא הייתה אינטלקטואלית מדהימה ואישה מדהימה. לו הייתה בחיים היום, לבטח היה דבר הערכתה גורם לה אושר ושמחה. נילי אמיר-סגל

oferessel

New member
שיריה האהובים לאה גולדברג

בואו עננים, ערב מול גלעד, נחל שלי, איילת השחר, שיר אהבה סטנדרטי, שיר קטן, החליל, דג הזהב, שיר ההפלגה, שיר הנמל, לא פעם בקיץ, ילדי ההפקר, מדוע הילד צחק בחלום, הימים הארוכים העצובים, ימים לבנים, עגלה עם סוסה, מה עושות האיילות, ההר הירוק, אהבה ראשונה, ערב בבית קפה, אהבת של תרזה דימון, את תלכי בשדות, שיבולת ירוקת העין, מה יהיה בסופנו, מזמור לילי, האמנם, סיפור מותם של עלמה ועלם,

ע נ נ ת

New member
קצת בלבלת...

לא פעם בקיץ זה של רחל המשוררת, ילדי ההפקר - של נתן אלתרמן עגלה עם סוסה - של אבשלום כהן איילת השחר - האם כוונתך ל"מה עושות האיילות"? אם כן, כתבת אותו פעמיים "את תלכי בשדות" ו"האמנם" זה אותו שיר...

lexigali

New member
1. שיר הנמל (למרחקים מפליגות הספינות)

2. ברווזיים (לסבתא של אפריים)

למעלה