אירוח בפורום - מורה לספורט טיפולי

Kalla

New member
עיסוק ספורטיבי ל"תפיסת גובה".

בני בן הקרוב ל-11 מאוד אוהב פעילות ספורטיבית ועוסק נכון להיום בשחיה, וקרטה במסגרת של חוגים (סה"כ 4 פעמים בשבוע) ומשחק כדורגל בהפסקות. הוא נמוך יחסית לגילו (אם כי לא מחוץ לאחוזונים), ומשקלו ביחס לגובה תקין לחלוטין. יש לציין שבמשפחה של אביו בנים נוהגים לתפוס גובה סביב גיל הבר מצווה. בכל זאת, רציתי לדעת אם יש איזושהי פעילות ספורטיבית שכדאי לעסוק בה שיכולה לעזור לו לגבוה ולהמתח כלפי מעלה (שמעתי במעורפל שיש דבר כזה). בתודה מראש.

אמאפלוס

New member
הלוואי עלי לתפוס קצת גובה (הדרך שלי

היא על פלטפורמות, וגם זה בקושי).

Kalla

New member
../images/Emo6.gif גם אצלי.

הצד שלנו במשפחה נמוך ואני תולה תקווה בצד של בעלי, שכולם שם בעלי גובה נורמלי.

KALLA

לצערי, לא שמעתי על פעילות ספורטיבית ש"מצמיחה". דווקא ההיפך מזה - פעילות אינטנסיבית מידי שגורמת לעיכוב בגדילה כמו אצל מתעמלות ורקדניות צמרת זה קיים ברישומים ובמחקרים. SORRY .

להבה איתנה,

מומלץ מאוד לשלב את הילד בשיעורי ספורט טיפולי אבל אני צריכה לדעת מקום מגורייך - אולי כך אוכל להיות לך יותר לעזר.

תודה,גם על התשובה השניה

אני מדריכת רכיבה (בין השאר) ועשיתי לט קצת שיעורי רכיבה במהלך השנה,בנוסף טופל בפיזיותרפיה וריפוי בעיסוק, ננסה לשלוח אותו לג'ודו,כי בינתים אנחנו בהפסקה מהטיפולים בזכות התקדמות משביעת רצון שלו. תודה.

להבה איתנה

יש אפשרות לשלב אותו בחוג ג'ודו , אבל לבדוק את המדריך ולוודא שהוא מודע לקושי של הילד כדי לא לגרום לו לתסכול נוסף במסגרת הקבוצה הגדולה...

מירי 4

מאוד תלוי במדריך, באוירה הקיימת בשיעור- האם היא תומכת או תחרותית עד כדי לעג ו"ירידות" על ילדים חלשים. ההמלצה שלי בדרך כלל היא לג'ודו - בגלל החביקות והעבודה על מרכז הגוף. אם אני הייתי אמא שלו הייתי מחפשת לו מסגרת קטנה , שבה המדריך מעצים דווקא את החלשים והמתקשים למען הבטחון העצמי שלו. עוד דרישה גורפת- מורה בוגר סמינר ולא מדריך...

מירי 4

מאוד תלוי במדריך, באוירה הקיימת בשיעור- האם היא תומכת או תחרותית עד כדי לעג ו"ירידות" על ילדים חלשים. ההמלצה שלי בדרך כלל היא לג'ודו - בגלל החביקות והעבודה על מרכז הגוף. אני הייתי מחפשת לו מסגרת קטנה , שבה המדריך מעצים דווקא את החלשים והמתקשים למען הבטחון העצמי שלו. עוד דרישה גורפת- מורה בוגר סמינר ולא מדריך...

SIKU

New member
שלום נורית

בני בן 7 וחצי הוא סובל המיפרזיס. חצי הגוף השמאלי שלו חלש יותר. זה מתבטא בצליעה קלה וטונוס מוגבר ביד שמאל. היד מתפקדת כיד עזר, אין לו יכולת סופינציה ספונטנית ויש קיצור במרפק. ולשאלות: האם ידוע לך על מישהו שעוסק בספורט טיפולי בצפון הארץ (אזור קרית שמונה) איזה תרגילים היית מציעה לחיזוק כללי של הגוף ובעיקר הצד השמאלי. איזה תרגילים היית מציעה להגביר את תפקוד היד השמאלית. בתודה מראש

SIKU .

אני יכולה לתת לך טלפון של מישהיא שאולי תוכל להפנות אותך למקום המתאים של משהוא העוסק בספורט טיפולי או הקרוב לזה. קוראים לה בתשי ומס' הטלפון- 5748309 054 . את יכולה לשחק איתו במשחקי חיות שהעקרון פה הוא נשיאת משקל על שתי הידיים והתקדמות בהליכת שש ובהליכת ארבע. לבקש ממנו לעמוד בעמידת שש( כפות ידיים, ברכיים וכפות רגליים) להניח חפץ שהוא אוהב לידו ולשחק איתו בהעברות החפץ ממקום למקום , כל פעם עם יד אחרת ויותר עם נשיאת משקל על יד שמאל בלי לקרוס מטה- כל הזמן לשמור על מרכז הגוף באותו מנח... מקווה שהייתי לעזר.

שלום נורית

בני בן השנתיים וחצי אובחן בעבר כהיפוטוני (היפוטוניה שפירה) והיה במעקב עד שהחל ללכת (סביב גיל שנה ו-4 חודשים). כעת הוא החל לרוץ קצת. עדיין לא מצליח לקפוץ. באופן כללי נראה שהוא קצת פחות יציב בעליית מדרגות וירידתן יחסית לילדי הגן שלו. בנוסף יש לו מגיל מאד צעיר העדפה קלה של צד ימין (ללא ממצא בבדיקות והדמיות). השאלה - האם ניתן להפיק תועלת מעיסוק בספורט כלשהו בשבילו? אם כן - מאיזה גיל ובאיזה תחום? תודה, תמי

תּמר

New member
היינו במקום דומה

הבן שלי התחיל לקפוץ בגבול העליון, לפי הבנתי - שלוש ורבע (אולי אחרי, אני כבר לא זוכרת) היתה לו בעיה עם מדרגות והוא התחיל ללכת רק בגיל שנה וחצי (לא הייתי בשום מעקב - אחים שלו הלכו בגיל שנה וארבע וזה לא נראה לי חריג) קפיצות הוא החל לקפוץ אחרי שאימנתי אותו בקפיצות צפרדע - הוא נשען על הידיים ולכן לא מתנתק לגמרי מהקרקע. לאחר שהיה לו בטחון בזה, כבר התחיל לקפוץ "רגיל" (עדיין לא מושלם כמו שאר הילדים) מדרגות - אימונים בעליית מדרגות הראו שיפור רציני. רק בזמן האחרון לימדתי אותו לעלות מדרגות "כמו גדולים" - רגל רגל. מאוד מהר האימון הוביל לשיפור. נראה לי ששיעור ספורט לילדים יכול להועיל, וגם אימונים פשוטים בבית. (אני כמובן לא מומחית - פשוט ראיתי שלא נענית. הבן שלי בן ארבע וחצי+)

תודה על תשובתך

אני לא מוטרדת, בסה"כ הילדון מתקדם כל הזמן מבחינה מוטורית וכל עוד זה הכיוון זה בסדר מבחינתי. גם אנחנו מתאמנים בבית בקפיצות עם אחיזת ידיים ועולים הרבה במדרגות. בסה"כ הוא מגיע לכל הביצועים אבל זה לוקח לו יותר זמן ודורש אימון.

תּמר

New member
אם יש התקדמות זה סימן טוב

פשוט להקפיד על זה ולשים לב למגבלות - כדי לאמן אותו במקומות שבו הוא מתקשה.

מיכל שב

New member
ילד בן 4 PDD

נורית שלום, קודם כל תודה על האירוח
בני בן ה 4 מאובחן כ PDD בתפקוד גבוה. הוא נמצא בגן תקשורתי ומקבל מגוון טיפולים פרא רפואיים. לדברי המרפאה בעיסוק יש לו טונוס שרירים מעט נמוך וצריך "להשאיר אותו בכושר גופני". האם תוכלי להמליץ לנו על תרגילים שנוכל לעשות בבית כדי לשפר את המצב? (כמעט ואין לו בעיות מוטוריות - אולם הוא הולך על קצות האצבעות). תודה

למעלה