אני.שוקל.

fall short

New member
../images/Emo204.gifהודעה מרתקת, ממש חידשת למאמר

שמתיחס לנושא באתר אנונימוס, שהרבה פחות חד משמעי אני ממש מעוניינת לקבל רפרנסים, לכל שלוש הנקודות אבל במיוחד לאחרונה אשמח במיוחד אם ידוע לך על כתיבה ברמה פופולרית בנושא, אבל זה לא קריטי המון תודה מראש!

TheFinalCut

New member
רפרנסים

על מערכות העצבים של חרקים: Ui-Tei K., et al. Chemical analysis of neurotransmitter candidates in clonal cell lines from Drosophila central nervous system, II: Neuropeptides and amino acids. Neuroscience Letters. 195:187-90, 1995 Elekes K., et al. Peptidergic neurons in the snail Helix pomatia: distribution of neurons in the central and peripheral nervous systems that react with an antibody raised to the insect neuropeptide, leucokinin I. Journal of Comparative Neurology. 341:257-72, 1994. על כאב באופן כללי, ספר פופולרי טוב הוא: "כאב, מדע הסבל" של פטריק וול (הוצאת דביר). על התנהגות חרקים נכתבו לא מעט ספרים וכתבות, אין לי משהו ספציפי כרגע להציע (מה שנרשם שם נשלף היה מהזיכרון). על התנהגות נורמלית של חרקים שחווים פגיעה ניתן לקרוא כאן (אי אפשר להשיג טקסט מלא מחוץ לספריות אקדמיות נראה לי): Eisemann C et al. 1984. Experientia 40: 164-167 על מבנה מערכת העצבים וקשתות הרפלקסים של חרקים, אני ממליץ לפתוח ספרי לימוד בנושא פיסיולוגיה של חרקים... לא פשוט להשיג, אלא אם שוב יש גישה לספריה אקדמית של מחלקה למדעי החיים (או יותר טוב, חקלאות).

fall short

New member
מעולה,המון תודה על ההפניות והטיפים!

וסליחה על הנדנוד, פשוט יהיה ממש מועיל לקבל גם את המאמר עליו המלצת של סיינטיפיק אמריקן, לגבי התגליות החדשות על המערבות של תאי מיקרוגליה בהעברת מידע...אוך, כמה חבל שאין עדיין כתיבה פופולרית בנושא
תגיד, אם הידע על קשתות הרפלקסים ישנו מזה זמן מה איך יכלו להציג ברצינות את הטיעון ההתנהגותי (לאחר פגיעה הכוונה) בתור ראייה להעדר חישה? ולגבי הדוגמה של הארבה שנאכל ע"י גמל שלמה בעודו ממשיך לאכול בעצמו- אז למעשה אפילו הפה לא נשלט ע"י מערכת העצבנים המרכזית? שוב, כמובן, מלא תודה:)

TheFinalCut

New member
טשמעי, טראי... ../images/Emo203.gif

אם הוא יאכל רק טרד כל היום, הוא ירזה.
טוב, זה מספיק רשעות ליום אחד. לא יפה לצחוק על מישהו על טעות הקלדה, באמת, מנהלת צריכה לדעת יותר טוב לשלוט בעצמה...

הMפצח

New member
קודם כול ספר לנו...

ממה מורכבת התזונה היומית שלך ? (רק אם בה לך ) ואחר כך יהיה אפשר לדעת איפה אפשר לעשות את השינויים.

למעלה