בבקשה אל תעלבו - אני סקרנית...

אבח"י

Well-known member
קצת מכליל," כולם משקרים ובוגדים כל הזמן" אחרת-זה הופך את חייך לצבועים,לא אמינים כלפיי עצמך בעיקר .
ההערה שלך חשובה מאוד, כי היא מבחינה בין סוגי "שקרים", וטוענת גם - שהתפיסה שכולם משקרים, לא מותירה מחד גיסא מקום ל-אמת כאידיאולוגיה מחייבת וכן, שיוצא שכל הזמן אנחנו משקרים, אז מתי אנחנו דוברי אמת?
יש פרדוקס ידוע - פרדוקס השקרן -

מה הפרדוקס:
אם הטענה "טענה זו היא שקרית" היא אמיתית, אז אמיתות זו פירושה שהטענה נכונה, והיא שקרית; ואם היא שקרית, שקריות זו פירושה שהטענה אינה נכונה, ולכן הטענה אמיתית. מהפרדוקס לא ניתן להימנע על ידי איסור פשוט על התייחסות המשפט לעצמו, משום שקל לבנות גם מעגלים לוגיים המביאים לסתירה, כגון צמד המשפטים "המשפט הבא הוא אמת. המשפט הקודם הוא שקר".

מפסוקים כגון זה שמביע פרדוקס השקרן נובע שלא לכל משפט תקני בשפה הטבעית אפשר לשייך ערך אמת.
וזה בדיוק מה שאת אומרת, ראש, ואני מסכים אתך לגמרי.

מאוהב ברעיון

Well-known member
כולם משקרים ובוגדים כל הזמן. אין הבדל בין לקרנן את הבעל ולשקר לעובד שלך שנתת עליו המלצה, להתחמק מלהחליף את החבר שלך בטירונות מתחת לאלונקה או להבריז מביקור דוד זקן סיעודי, בתואנת שווא.
בוקר טוב דקל.
אני חושב שלבגוד בבן הזוג זה שונה בתכלית ובמהות לעומת כל הדוגמאות שנתת שהן באמת דומות אחת לשנייה.

EL LIE

Active member
דיון עקר כשצד אחד אומר שחור והשני לבן.
יש באמצע לפחות 50 גוונים של אפור...
לא הבנתי את התגובה שלך, אלא אם כן זו לא הייתה התייחסות למה שאני שאלתי בפוסט המקורי שלי.
מעולה שיש 50 גוונים, בוא תספר על הגוונים שלך. אם אתה רוצה כמובן. זו בעצם הייתה מטרת השאלה שלי, לשמוע מאחרים איך הם חיים. אחרי שתספר, אם תחליט לספר, יש אולי מקום לדיון.

מאלף שבלולים

Well-known member
לא הבנתי את התגובה שלך, אלא אם כן זו לא הייתה התייחסות למה שאני שאלתי בפוסט המקורי שלי.
מעולה שיש 50 גוונים, בוא תספר על הגוונים שלך. אם אתה רוצה כמובן. זו בעצם הייתה מטרת השאלה שלי, לשמוע מאחרים איך הם חיים. אחרי שתספר, אם תחליט לספר, יש אולי מקום לדיון.
אין ולא תהיה כל השפעה של צורת חיי עלייך.
חוסר הבטחון והפחד ניכרים בכל תגובה שלך.
הדבר היחידי שאני יכול להציע לך הוא יעוץ מקצועי בתחום או מה שנקרא טיפול.

EL LIE

Active member
אין ולא תהיה כל השפעה של צורת חיי עלייך.
אני לא מחפשת שתהיה לדיון הזה שום השפעה על צורת חיי או עליי. על מה אתה מדבר?
חוסר הבטחון והפחד ניכרים בכל תגובה שלך.
אמממ מה? :eek: :eek: :eek: איזה חוסר בטחון? איזה פחד? על מה לעזאזל אתה מדבר?
אתה בעצמך פסיכולוג שאתה יכול להחליט דברים כאלה על אדם מתוך כמה שורות שהוא כתב? אפילו פסיכולוג מקצועי לא יכול להחליט דברים כאלה על בנאדם משיחה פנים מול פנים. לא, אתה לא אמיתי...
הדבר היחידי שאני יכול להציע לך הוא יעוץ מקצועי בתחום או מה שנקרא טיפול.
אני לא צריכה שום טיפול, אני לא סובלת מחוסר בטחון ולא מפחדת משום דבר (חוץ מג'וקים).

שי12346

Well-known member
את שואלת מה מרגישים?
יש ימים שמרגישים חרטה על כל העניין הזה והלוואי ולא הייתי במקום הזה, סוג של אבל גדול על אובדן התמימות. יחד עם זאת תחושה של מחנק. שהזוגיות האחרת מאפשרת לך מעט לנשום לקחת אתנחתא מרכבת ההרים הזו, מהטירוף של החיים.

EL LIE

Active member
את שואלת מה מרגישים?
יש ימים שמרגישים חרטה על כל העניין הזה והלוואי ולא הייתי במקום הזה, סוג של אבל גדול על אובדן התמימות. יחד עם זאת תחושה של מחנק. שהזוגיות האחרת מאפשרת לך מעט לנשום לקחת אתנחתא מרכבת ההרים הזו, מהטירוף של החיים.
מודה לך על תשובה עניינית וקונקרטית לשאלה ששאלתי.
זה כל מה שביקשתי ורציתי מלכתחילה.
תודה 👍 🙏

Yakir4179

Well-known member
נוכחתי לדעת לאורך השנים והכרויות ,ועבודה צמודה עם נשים 7 שנים ,שיש כאלו שפשוט יהיו חייבים חברים מהצד,ואם בעל לא מאתגר ולא מספק רגשית ומינית ,אז רוב הסיכויים שהיא תמצא אחד כזה,ואם היא מוסרית היא תחזיק אחד כזה בקשר אפלטוני!
דעתי היא שמוטב לזוג נשוי לגור בנפרד ולבוא באמצע השבוע ובסופש,ככה שיהיה פרפרים אחד לשני ,ברגע שהבעל או החבר ידע ויכיר את הטבע של בת זוגתו יהיה קל יותר להתנהל !
אני משלים חוסרים לכמה חברות מהמגזר הדתי ,לא שוכבים כלל,ואכן הקשר מיוחד יותר,האם יחזיק לאורך זמן מי יודע ? לי זה לא משנה

mיטלמן

Well-known member
"דעתי היא שמוטב לזוג נשוי לגור בנפרד ולבוא באמצע השבוע ובסופש, ככה שיהיה פרפרים אחד לשני"
ניסית?
מחיר דיור כפול,
איך מגדלים ילדים?
מי קונה מבשל/ת מכבס/ת תולה?
לא נחוצות יותר שאלות למרות שיש לי אינספור, מה שנראה טוב ולא מעיק (כאילו) על הזוגיות, מלא חורים כשחוזרים למציאות ומבינים שמושלם אולי באגדות.
הגננת מצלצלת, מה זה, לא לקחת את הילד מהגן, אני מחכה,
את/ה - היום התור שלה/ו.
תפעיל את הדמיון בבקשה עם חום גבוה לילדה והתחייבויות שאין לדחותן בעבודה לשני בני הזוג, גם שגרים ביחד לא פשוטה ההתנהלות,
חי בסרט אתה, בסרטים.

alongrin100

Well-known member
"דעתי היא שמוטב לזוג נשוי לגור בנפרד ולבוא באמצע השבוע ובסופש, ככה שיהיה פרפרים אחד לשני"
ניסית?
מחיר דיור כפול,
איך מגדלים ילדים?
מי קונה מבשל/ת מכבס/ת תולה?
לא נחוצות יותר שאלות למרות שיש לי אינספור, מה שנראה טוב ולא מעיק (כאילו) על הזוגיות, מלא חורים כשחוזרים למציאות ומבינים שמושלם אולי באגדות.
הגננת מצלצלת, מה זה, לא לקחת את הילד מהגן, אני מחכה,
את/ה - היום התור שלה/ו.
תפעיל את הדמיון בבקשה עם חום גבוה לילדה והתחייבויות שאין לדחותן בעבודה לשני בני הזוג, גם שגרים ביחד לא פשוטה ההתנהלות,
חי בסרט אתה, בסרטים.
ומה בדיוק קורה אצל זוגות גרושים? או משפחות חד הוריות? קשה אבל כשאין ברירה - מסתדרים.
יש הרבה מאד משפחות היום שחיות במשמורת משותפת עקב גירושים. ושני הצדדים מכבסים, מבשלים ומטפלים כל אחד בתורו.
לדעתי אם מתכננים את החיים בצורה כזו מראש זה הרבה יותר קל ואפילו זול כלכלית מאשר להתחתן ולפרק.

Eva_1248

Member
יש לך משהו יותר טוב לעשות פה? היא לפחות מכניסה קצת אקשן...
זה באמת דיון מעניין, הוא סתם מתוסכל.

ויש לי שאלה, אם החלטת שמונוגמיה זה לא בשבילך למה לא לתקשר את זה לבני זוג ולתת להם להחליט אם לחיות בזוגיות מאפשרת זה בשבילם או לאפשר להם למצוא בן זוג עם אותו סט ערכים?

alongrin100

Well-known member
זה באמת דיון מעניין, הוא סתם מתוסכל.

ויש לי שאלה, אם החלטת שמונוגמיה זה לא בשבילך למה לא לתקשר את זה לבני זוג ולתת להם להחליט אם לחיות בזוגיות מאפשרת זה בשבילם או לאפשר להם למצוא בן זוג עם אותו סט ערכים?
את צודקת מכל הבחינות.
אין ספק שמה שאנחנו עושים לבני זוגינו הוא מגעיל ביותר..
אם לא היה מדובר ביחסי אישות, ובמדינה שלנו לא היה חוק של no fault divorce, אז בגידה הייתה הונאה לכל דבר ועניין.
כי במעמד הנישואים שזה מעמד חתימה על חוזה לכל דבר ועניין, ולא רק חוזה, אלא כזה שצריכים את רשויות המדינה כדי להתיר אותו, התחייבנו קבל עם ועדה על בלעדיות.
ועל סמך אותה התחייבות אותה אחת בחרה להתחתן איתנו - והנה אנחנו מפרים את ההבטחה הזו גסה

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
את צודקת מכל הבחינות.
אין ספק שמה שאנחנו עושים לבני זוגינו הוא מגעיל ביותר..
אם לא היה מדובר ביחסי אישות, ובמדינה שלנו לא היה חוק של no fault divorce, אז בגידה הייתה הונאה לכל דבר ועניין.
כי במעמד הנישואים שזה מעמד חתימה על חוזה לכל דבר ועניין, ולא רק חוזה, אלא כזה שצריכים את רשויות המדינה כדי להתיר אותו, התחייבנו קבל עם ועדה על בלעדיות.
ועל סמך אותה התחייבות אותה אחת בחרה להתחתן איתנו - והנה אנחנו מפרים את ההבטחה הזו גסה
אבל למה אה מדבר על ?אנחנו" בשם הגברים בלבד? והלוא הסברתי כבר, שכל גבר בוגד, זקוק לבת זוג, שמן הסתם גם הוא מפרת חוזה.

Eva_1248

Member
יש לך משהו יותר טוב לעשות פה? היא לפחות מכניסה קצת אקשן...
יודע מה, עזוב, אל תענה. זה פורום ממש מפגר. קודם מחליטים שאני גבר ואחר כך שאני מדברת עם עצמי.
אין טעם לכתוב פה. תהנו מהחמישה אנשים שמתכתבים בינם לבין עצמם. צ׳ירס.

למעלה