בינג' פרינג' - עונה 1 (שרשור מקורי)

It's Always Sunny

Well-known member
לא מצליחה לישון אז ראיתי עכשיו בלופרים של העונה הראשונה והיה חמוד.
היה שם אחד שממש הצחיק אותי:
ג'ון נובל: The batteries are flat
ג'ושוע ג'קסון: Nope, we are in America, do it again
ג'ון: The batteries are flat
ג'ושוע: No,dead. this is America, do it again
:-D:-D

אנה טורב כזו חמודה כשהמבטא האוסטרלי בורח לה בטעות :-]:-D

נערך לאחרונה ב:

Lhuna3

Well-known member
לא מצליחה לישון אז ראיתי עכשיו בלופרים של העונה הראשונה והיה חמוד.
היה שם אחד שממש הצחיק אותי:
ג'ון נובל: The batteries are flat
ג'ושוע ג'קסון: Nope, we are in America, do it again
ג'ון: The batteries are flat
ג'ושוע: No,dead. this is America, do it again

אנה טורב כזו חמודה כשהמבטא האוסטרלי בורח לה בטעות :-]:-D
יואו אני מתה לראות את זה עכשיו, זה נשמע הכי חמוד בעולם!! :-D:-D
(אבל אני מתאפקת עד שאסיים את הסדרה)

It's Always Sunny

Well-known member
יואו אני מתה לראות את זה עכשיו, זה נשמע הכי חמוד בעולם!! :-D:-D
(אבל אני מתאפקת עד שאסיים את הסדרה)
כל הכבוד לך על כוח הרצון. אני פשוט מחפשת ביוטיוב ומשתדלת לא להסתכל על התוצאות האחרות

LeAnnDylan

Well-known member
האמת שראיתי את הפרק הזה לפני יומיים אבל הייתי עייפה מידי מכדי לקום מהמיטה ולכתוב סיכום. ואז היו ימים חמים מידי, ובעבודה גם כשהיה לי זמן, לא היה בא לי לשבת מול מחשב או לעשות כלום. כשחם כזה בא לי בעיקר למות ;-#
אז אני לא באמת זוכרת אם היו דברים נוספים שרציתי להגיב עליהם אז פשוט אגיב למה שאת רשמת.
הפרק מתחיל עם אוליביה שמקריאה לאלה ספרים לפני השינה. בהחלט דודת השנה, שוב רגשות האשמה שלי עולים וצפים.
להקריא ספרים לילדים זה כיף. אבל אני לא אוהבת את הקטע שהילדים מחליטים לבחור בעצמם איזה ספר הם רוצים|שפם| לי יש שני ספרים שאני אוהבת לקרוא ואני כופה אותם על כל ילד (ולמעשה גם על מבוגרים לפעמים:-P: פעם הלכתי לבקר את בת דודה שלי שגרה בחוף המזרחי ועשינו חג באיזו בקתת צייד שבבעלותם, בהרים של וורמונט. הבקתה לא גדולה מאוד אז חלקתי חדר עם הבת הצעירה שלה, שהייתה אז בת 14. בחדר שלה הייתה ספריה די גדולה אז ריפרפתי על הספרים ששם, הרבה מהם היו ספרי ילדים, ואז ראיתי שאחד מהם זה "לקוף יש בעיה" בעברית. אז כמובן שכפיתי על הילדה להקשיב לי מספרת את זה בהתלהבות גדולה מידי. היא בתגובה הלכה לאמא שלה ואמרה לה Mom, your cousin is weird :-D)
פיטר מתקשר לטלפון הביתי של אוליביה, היא ישר מניחה שיש מקרה חירום :-D אבל הוא רוצה לדבר עם רייצ'ל.
חח הפרצוף שאוליביה עשתה כשהיא הסתכלה על רייצ'ל מדברת עם פיטר וצוחקת מהבדיחות המפגרות שלו. הקנאה שלה זה דווקא חמוד|לב|
במקום אחר, סטודנטים פעילים למען זכויות בע"ח משחררים חיות מהמעבדה ואז אחד מהם מוצא דלת נעולה. כל הסימנים מעידים שהוא צריך לעזוב אבל הוא לא עושה את זה. בן אדם אחר מקבל התראה לפלאפון (אזעקה שקטה) ונוסע למקום כדי לבדוק מי הפורץ. חייבת להודות שבהתחלה חשבתי שזה האריס :-D ואם מדברים על האריס זה הפרק השני שלא ראינו אותו או את נינה.
אוי, בע"ח מפחידים אותי, והדבר הזה היה ממש מפחיד8-{
אוי פוי האריס, איזה כיף שהוא לא היה. מצד שני חבל שלא הביאו אותו בתור פיתיון שהיצור היה אוכל אותו והיינו נפטרים ממנו:-D
במעבדה פיטר רואה חביתה אז הוא רוצה לאכול, וולטר אומר לו לא לאכול אותה, פיטר חושב שהוא לא חולק אוכל אבל מסתבר שהוא פשוט עשה ניסוי ושם בחביתה אוזן אנושית, כאילו וולטר מה נסגר?
בעע זה היה דוחה. אבל בתאכלס וולטר צודק. מה אתה אוכל לו את האוכל. תבקש רשות|שפם|
למרות שאני חייבת לציין שגם לפני שראינו שיש בפנים אוזן, החביתה הזאת הייתה ממש לא מגרה8-{
ואז מתחיל דיאלוג משעשע בניהם: פיטר: אולי בעתיד תוכל לעשות לי טובה ולשים שלט אזהרה כדי שלא אתבלבל בין צעצועי המוות שלך לארוחת הבוקר (הערה שלי: פיטר תקנה ארוחת בוקר משלך). וולטר: אולי תקנה ארוחת בוקר במקום לאכול את שלי (הא, בדיוק רשמתי את זה!). פיטר: זו לא הנקודה, זוכר שאתמול שטפתי את הפנים בכיור מלא חומצה? או לפני שלושה ימים חיברת את ג'ין ללוחות סולאריים וכמעט התחשמלתי? 8-* וולטר: זו מעבדה, אתה צריך להיזהר, אני בטוח שאתה מסתכל ימינה ושמאלה לפני שאתה חוצה את הרחוב. ההומור בסדרה הזו פשוט נפלא.
כל זה היה קורע:-D:-D
אוליביה מתקשרת וקוטעת את השיחה בין וולטר לפיטר והם הולכים לזירת הפשע בה וולטר פשוט לוקח כריך/מאפה חצי אכול (לא קלטתי מה זה) מהמכונית ומתחיל לאכול את זה. קטע משעשע שקלטתי רק עכשיו; וולטר אומר שזה לא מה שיביא לפריצת דרך, אבל זה בהחלט קידם אותם בתיק הזה.
לי זה היה נראה כמו breakfast burrito. עוד משהו לא מגרה.
ואני מבינה שוולטר היה קצת נודניק מתחילת הפרק, אבל זה דווקא פיטר שמרגיש במחזור:-D
פיטר: כל האוכל הזה הוא מג'אנקי ג'יניס, רשת מזון של MIT. ברוילס: חשבתי שזייפת את התואר שלך מ-MIT. וולטר: כן, פיטר, למה להשקיע במשהו כשאפשר לזייף? :-D
בתאכלס אם היה לי את השכל להתקבל ל-MIT והייתי יכולה לזייף תעודת גמר, גם אני הייתי עושה את זה. חבל על הזמן שלי:-P:
מפה לשם, החבורה מזהה את הקורבנות ואוליביה הולכת לדירה של כריס הוקינס, היא מדברת עם השותף שלו, קארל. הרגשתי שהוא די נדלק עליה, ניסה להסתיר את העובדה שהוא עישן :-D קארל אומר לאוליביה שכריס היה פעיל למען זכויות בע"ח.
חח הצחיק אותי שהוא שאל אותה "אפשר להביא לך משהו?" ואז היא מצביעה על הבוקסר שלו וכזה "אתה יכול להביא מכנסיים" :-D
בינתיים animal control (איך זה מתורגם לעברית?) מקבלים קריאה ונתקלים ביצור.
חח כשהם יורדים מהאוטו ואומרים בקשר "הגענו ליעד ואנחנו מטפלים בקריאה על "מפלצת" שנצפתה באיזור" ואז אחד מהם אומר "מפלצת זה שם קוד לרקון שאיזה עקרת בית בטח ראתה" :-D וכל מה שחשבתי עליו היה IT'S LEXA!!!!🦝
אוליביה מדברת עם פיטר על השיחה עם רייצ'ל, נדמה לי שהיא קצת מקנאת.
קצת? חח זה היה נראה מאוד ברור שהיא מקנאה. גם בה וגם בו נראה לי.
צ'ארלי הולך לזירת הפשע החדשה והוא מותקף ע"י היצור, אוליביה מגיעה קצת אחריו ורצה לבדוק אם הכל בסדר, בהתחלה פחדתי שהוא מת אבל הוא נראה בסדר, לבינתיים.
אם הייתי נכנסת "להריון" מהיצור הזה, הייתי מעדיפה למות:-D
וולטר: העור של החיה היה מחוספס כמו קרנף? צ'ארלי: לא חשתי בקרנפים לאחרונה :-D
:-D
בפארק שעשועים ילד כמעט נעקץ ע"י היצור ואימא שלו מגיעה בשנייה האחרונה ומצילה אותו, פיו. בזכות זה, החבורה מגלה שהיצור נע בביוב.
אוי זו הייתה סצינה מלחיצה;-#
פיטר: לא חשבת שהוא מעורב? וולטר: היה לו פרצוף שנשכח בקלות.
לאוליביה וצ'ארלי יש רגע חמוד שבו הוא מבקש שהיא לא תיפגע למענו והיא אומרת שהוא היה נפגע למענה אם זה היה הפוך. חמודים.
|לב|
גם השיחה בין צ'ארלי לאשתו הייתה מקסימה. נתנה לנו אפשרות לראות צד שונה של צ'ארלי.
אוי הוא היה כזה חמוד שהוא בקושי הצליח לצחוק מהבדיחה הלא מצחיקה שלה|לב|
החבורה יושבת בביוב (מה, אתם לא עושים את זה להנאתכם?) ו-וולטר מתחיל לקשקש קצת, הוא אומר שהוא צריך ללכת לשירותים אבל מסתבר שזו בכלל תחבולה כי הוא מחליט לקחת אחריות על המעשים שלו ולהתמודד עם היצור לבדו.
אוי הקטע שוולטר שואל כזה "מישהו מכם יכול להצביע לי לכיוון השירותים?" ופיטר כזה קצת בעצבים "וולטר, אתה בביוב, אתה כבר חצי ברך בתוך השירותים" :-D:-D
הוא אכן מצליח להתמודד עם היצור לבדו ויורה בו.
ממ אפשר להתווכח על זה שהוא הצליח כי פיטר ואוליביה הסיחו את דעתו של הייצור לרגע..:-P:
וולטר מייצר את תרופת הנגד לרעל ומציל את חייו של צ'ארלי. למעשה במהלך הפרק התלבטתי האם הם יהרגו את צ'ארלי או לא. לא חושבת שהייתי מסוגלת להתמודד עם מותו של צ'ארלי אז אני שמחה שהם לא הרגו אותו.
חח הצחיק אותי שצ'ארלי שואל "ומה עכשיו?" ו-וולטר כזה now you crap it out! :-D
מוסיפה משהו קטן נוסף:
הרגע גיליתי שאשתו של צ'ארלי בסדרה היא אשתו בחיים האמיתיים וגם היא שחקנית. מגניב שהם הביאו אותה לסדרה.
גם זה, וגם - האם ידעתם שהשחקנית של אוליביה והשחקן של ג'ון סקוט היו נשואים? הם החזיקו מעמד רק שנה אבל. (נישאו בזמן צילומי העונה הראשונה).

It's Always Sunny

Well-known member
כשחם כזה בא לי בעיקר למות ;-#
:-(:-(:-(

להקריא ספרים לילדים זה כיף. אבל אני לא אוהבת את הקטע שהילדים מחליטים לבחור בעצמם איזה ספר הם רוצים|שפם| לי יש שני ספרים שאני אוהבת לקרוא ואני כופה אותם על כל ילד (ולמעשה גם על מבוגרים לפעמים:-P: פעם הלכתי לבקר את בת דודה שלי שגרה בחוף המזרחי ועשינו חג באיזו בקתת צייד שבבעלותם, בהרים של וורמונט. הבקתה לא גדולה מאוד אז חלקתי חדר עם הבת הצעירה שלה, שהייתה אז בת 14. בחדר שלה הייתה ספריה די גדולה אז ריפרפתי על הספרים ששם, הרבה מהם היו ספרי ילדים, ואז ראיתי שאחד מהם זה "לקוף יש בעיה" בעברית. אז כמובן שכפיתי על הילדה להקשיב לי מספרת את זה בהתלהבות גדולה מידי. היא בתגובה הלכה לאמא שלה ואמרה לה Mom, your cousin is weird :-D)
:-D:-D:-D
הבת של הבת דודה שלך מדברת רק אנגלית? תירגמת לה את הספר?

אוי פוי האריס, איזה כיף שהוא לא היה. מצד שני חבל שלא הביאו אותו בתור פיתיון שהיצור היה אוכל אותו והיינו נפטרים ממנו:-D
:-D:-D:-D

חח כשהם יורדים מהאוטו ואומרים בקשר "הגענו ליעד ואנחנו מטפלים בקריאה על "מפלצת" שנצפתה באיזור" ואז אחד מהם אומר "מפלצת זה שם קוד לרקון שאיזה עקרת בית בטח ראתה" :-D וכל מה שחשבתי עליו היה IT'S LEXA!!!!🦝
הרפרנס הוא מהמאה?

אוי הקטע שוולטר שואל כזה "מישהו מכם יכול להצביע לי לכיוון השירותים?" ופיטר כזה קצת בעצבים "וולטר, אתה בביוב, אתה כבר חצי ברך בתוך השירותים" :-D:-D
lol, הוא לא טועה.

חח הצחיק אותי שצ'ארלי שואל "ומה עכשיו?" ו-וולטר כזה now you crap it out! :-D
כשהטפילים התחילו למות, חשבתי, טוב עכשיו יש רק דרך אחת החוצה :-D

גם זה, וגם - האם ידעתם שהשחקנית של אוליביה והשחקן של ג'ון סקוט היו נשואים? הם החזיקו מעמד רק שנה אבל. (נישאו בזמן צילומי העונה הראשונה).
כן! ראיתי בויקיפדיה, מקווה שאם הם נפרדו במהלך הצילומים, לא היה מביך על הסט.

LeAnnDylan

Well-known member
וואו, זה היה חתיכת פרק.
לגמרי! אחד הפרקים החזקים של העונה. למרות שצפיתי בו במשך שלושה ימים עכשיו כי כל פעם שהתחלתי לצפות מישהו הפריע לי או היה איזה משהו שאילץ אותי להפסיק. זה ממש מתסכל לצפות ככה בדברים |חבול|
מתחילים את הפרק עם אישה והבת שלה שמגיעות לרכבת ומאחרות אותה, הייתה לי בדיחה על רכבת ישראל ועל זה שאם האישה הזאת הייתה פה היא הייתה צריכה לחכות לפחות עוד 10 דקות
חח האמת שלפחות כאן בקליפורניה הרכבות כאלה לא יעילות שרכבת ישראל נראית כמו רכבת עילאית לעומת מה שהולך פה|פנים|
טוב לא משנה. הרכבת מגיעה ודוחפים את האישה לרציף ואז מתגלה אוליביה, זה היה די מפתיע, לא ציפיתי לזה. אבל אז מתגלה שזה חלום של אוליביה. עד לרגע שאוליביה רואה טלוויזיה ומגלה בעצם שמה שהיא חלמה אמיתי. מטריד מאוד.
וואו זה היה באמת מטריד. אני זוכרת שכשצפיתי לראשונה זה הזכיר לי איזה פרק של מכושפות ופחדתי שאוליביה באמת רוצחת אנשים בשנתה.
אוליביה הולכת לברוילס ומבקשת לחקור את המקרה הזה, הוא נותן לה 24 שעות.
קצת הפתיע אותי שבשלב הזה אוליביה עוד לא הרגישה בנוח לשתף את ברוילס. גם כי הוא כבר הוכיח כמה פעמים שהוא בצד שלה ותומך בה, וגם כי הם ליטרלי חוקרים מקרי פרינג' למחייתם, זה לא אמור להישמע מוזר מספיק כדי שהוא יחשוב שהיא צריכה אבחנה פסיכיאטרית. אבל אני מניחה שללכת לבוס שלך ולהגיד לו שנראה לך שרצחת מישהו בשנתך זה לא משהו לפתוח איתו שיחה.
אוליביה מספרת את מה שעבר עליה לחבורה, וולטר בודק אם יש עליה קרינה, משום מה זה קצת הצחיק אותי כשהוא אמר שהיא לא רדיואקטיבית.
נראה לי שוולטר ממש אוהב את המכשיר קרינה הזה:-D
וולטר: Astro. אסטריד: Astrid. וולטר: projection :-D אסטריד המסכנה, עד שהיא מתקנת את וולטר מסתבר שהוא בכלל התכוון למה שהוא אמר |פנים|
חח נראה לי שיהיו לה עוד הרבה הזדמנויות לתקן אותו:-P:
אוליביה ופיטר נוסעים לניו יורק לרכבת שבה התרחש הרצח/התאבדות. אגב בדקתי בגוגל כמה זמן זה מבוסטון לניו יורק והיה רשום בערך 4 שעות? אני מניחה שזה אפשרי לעשות את זה בנסיעה? אבל צריך לתכנן מראש כי זו נסיעה ארוכה?
בעיקרון תלוי לאיזה חלק בניו יורק הם נוסעים אבל זה בערך 200 מייל מהארוורד (שאני מניחה שמשם הם יצאו), היום בוסטון די נוראית ואכן יקח לך במקרה הטוב 4 שעות להגיע לשם. אבל בעיקרון 200 מייל הם יכולים לעשות בפחות משלוש שעות. במיוחד כשלוקחים בחשבון שמדובר על תקופה שלפני יותר מעשור -כלומר לפני השיפוצים של השדה תעופה הנוראי של בוסטון שהפך את כל התחבורה שם לסיוט מתמשך|פנים| ככה שאם הם יצאו מספיק מוקדם כדי לא להיתקע בפקקים הם יכולים להיות שם תוך שעתיים וחצי אם הם נוסעים על ממוצע של 75 מל"ש (למה השקעתי בזה כזו מחשבה אני לא יודעת. אני בן אדם מוזר. אל תתייחסי).
אגב צ'ארלי, מרגיש לי שהוא חזר לעבודה די מהר אחרי מה שקרה בפרק הקודם.
אין לנו בעצם אינדיקציה של כמה זמן עבר בין הפרקים, יכול להיות שעבר איזה חודש. אבל גם אם לא, תמיד רוצים שנשים אחרי לידה יחזרו מיד לעבודה, אז רק הוגן שגם צ'ארלי יחזור מיד לעבודה אחרי ה"לידה" שלו:-P:
כשאוליביה ופיטר הולכים לראיין את האישה בבית החולים, אוליביה מתחילה קצת לאבד את זה. שזה מאוד הגיוני בהתחשב במה שעובר עליה.
זה מאוד הגיוני אבל גם קצת מטריד. היא צריכה לדעת לשמור על קור רוח ליד אזרחים. גם בקטע עם הבעלים/מנהל של המסעדה שהיא יצאה עליו. מאוד לא מקצועי מצידה. כמובן שאני מבינה את התסכול שלה ויש מצב שהייתי מגיבה בדיוק באותו האופן, אבל בתור סוכנה FBI, היא חייבת לשלוט בדחפים האלה.
דבר אחד שלא ברור לי, הם חזרו מניו יורק בשלב הזה?
אני חשבתי ששני המקרים היו בניו יורק כי שם ניק נמצא אז היה לי הגיוני.
וולטר הרס את מכונת הקפה של ה-FBI :-D
אה, הוא הרס אותה? חשבתי שהוא סתם לא הבין איך להשתמש בה:-D
ברוילס נוזף קצת באוליביה ומונה את כל הדברים הבעייתים שהיא עשתה בפרק עד עכשיו, היא מסבירה לו מה קרה, מבקשת ממנו יום חופש. הייתי בטוחה שהוא ייתן לה יום חופש ויעלים עין בזמן שהיא תחקור את זה באופן עצמאי, במקום זה הוא מתקשר לצ'ארלי ואומר לו לעזור לאוליביה כי הוא (ברוילס) פותח חקירה בנוגע לניק ליין.
רק מוכיח שאוליביה צריכה להתחיל לתת לברוילס קצת יותר קרדיט|לב|
אוליביה ופיטר הולכים לסיינט ג'וד ובזמן שהם ממתינים לרופאה, פיטר מספר שהוא מתחיל לראות את מה שוולטר עבר בסיינט קלייר מנקודת מבטו (של וולטר). פיטר מתחיל לפתח קצת סימפטיה לוולטר, יפה מאוד.
הגיע הזמן באמת, אנחנו תכף מסיימים עונה פיטר:-D
ד"ר מילר מגיעה ומתחילה לדבר עם אוליביה ופיטר. מעניין מאוד לדעתי שהיא הייתה מוכנה לדבר איתם בפתיחות על תיק רפואי של מטופל לשעבר, אבל יש מצב שהם הביאו איתם צו ובגלל זה היא משתפת פעולה. קשה לי לדמיין רופאים שיפרו את החיסיון הרפואי מבלי שהמטופל יסכים לכך/צו. אני מניחה שהצו זו האופציה ההגיונית.
זה באמת היה מוזר מאוד. אבל אני חושבת שאם מטופל מהווה סיכוי ממשי למישהו אחר החסינות לא תקפה, אז יש מצב שאמרו לה שהוא אחראי למוות של מישהו? למרות שגם לדעתי צו זה ההסבר ההגיוני יותר.
ואם זה לא מספיק, ניק גדל בג'קסונוויל ופחות או יותר בגיל של אוליביה.
הוא למעשה אמור להיות בדיוק בגיל שלה כי שניהם נולדו ב-79.
וולטר מדבר על ניסויים בילדים ופיטר (בצדק) אומר: אפשר לעצור לרגע ולנתח את המשפט האחרון?
כי כל שאר הדברים האחרים שוולטר עשה היו בסדר? :-D
וולטר מספר שבניסויים הם היו מחלקים את הילדים לזוגות כדי לגרום להם לפחד פחות ולפעמים נוצר קשר עז בין השניים. ופה מתחיל הקטע המעניין כי גם האמת יוצאת לאור וזה נתן לאוליביה את החותמת שהיא טופלה עם קורטקסיפן.
סוף סוף יש לנו אישור לזה. אם חשדנו לפני שהתרגיל של ג'ונס היה מבוים והוא תיכנן שהאורות יכבו בדיוק שניה לפני הסוף, עכשיו אנחנו יודעים שלא.
וולטר מכניס את אוליביה למצב חלום בו היא מתארת מה ניק מרגיש. ויש פה בסצנה רגע חמוד שבו וולטר מבקש מפיטר לעזור לאוליביה, פיטר מחזיק לה את היד והיא נרגעת. חמודים. אחרי שהיא נרגעת, אוליביה מצליחה לגלות איפה ניק גר.
אני יותר השתעשעתי מזה שניק והחשפנית שוכבים ואז אולביה גונחת בעונג ואסטריד שואלת בהתחלה אם היא בסדר ואז היא מבינה מה אלה הנהמות האלה ואז היא כזה אוקיי.. אבל וולטר עדין לא מבין ואז פיטר כזה "הו, אוקיי... ו-וולטר עדין לא מבין, ואז רק בפעם השלישית גם הוא מבין ואז הוא כזה אהה:-D
מסתבר שאוליביה לא זוכרת את הניסויים כי הם רצו שהילדים ישכחו את הניסויים אבל ניק זוכר והוא מבקש מאוליביה שתהרוג אותו.
שזה מאוד מוזר לי כי יש לה זיכרון צילומי אם ניק היה יכול "לבטל" את מה שעשו להם כדי למחוק את הזכרונות האלה, אוליביה שהייתה, לדבריו, החזקה מבניהם, הייתה אמורה להצליח לעשות אותו הדבר. במיוחד עם הזיכרון הצילומי שלה.
אוליביה יורה לו ברגל במקום. ובבית החולים ניק מוכנס לקומה, לצמיתות. זה די מדכא לחשוב שזה מה שנשאר לו מהחיים שלו, רק להיות צמח.
זו באמת מחשבה מדכאת ביותר, אבל מה בעצם האלטרנטיבה? להתאבד? :-/
צ'ארלי מביא לאוליביה את התיק של ניק ואני מניחה שאנחנו עוד נשמע על זה בהמשך.
די צ'ארלי הזה כזה חמוד!
בסוף הפרק אנחנו רואים את וולטר צופה בקלטת של אוליביה. מה שאומר שהוא ידע על הניסויים כל הזמן, מן הסתם.
אני לא יודעת אם הבנו מזה שהוא ידע על הניסוי כל הזמן בהכרח. כלומר, הוא אכן היה נוכח בזמן הניסויים אז להפיל את כל האשמה על ויליאם בל זה לא פייר מצידו. מצד שני, אני באמת חושבת שהוא לא זכר את אוליביה או את הניסויים כבר מההתחלה, אני חושבת שברגע שדיברו על קורטקסופן והמקרה של ניק כנראה גרם לו להיזכר בזה ואז הוא הלך למצוא את הקלטת שכנראה הייתה חבויה מאותה תקופה. אבל אני רוצה להאמין שהוא לא זכר את זה כל הזמן הזה.
אני חייבת לציין שזה מוזר לי שגם וולטר וגם ניק קראו לאוליביה אוליב. אני מבינה שזה כינוי אבל אוליב זה גם שם בפני עצמו ומבחינתי היא אוליביה ומוזר לי לשמוע אנשים קוראים לה אוליב.
נכון, מצד שני צ'ארלי קורא לה ליבי וג'ון קרא לה ליב (שזה גם שם בפני עצמו). אצל אמריקאים כמעט תמיד נותנים שם "מלא" ואז כולם קוראים לילד בשם מקוצר במקום, אז אולי כי אני רגילה זה נראה לי פחות מוזר.
כמו שרשמתי מקודם, חתיכת פרק. אני חייבת להגיד שברמה האישית הזדהיתי מאוד עם עניין הרגשות. אני חוויתי הרבה רגשות שליליים לאחרונה והיכולת להדביק אנשים ברגשות שליליים נשמע לי דבר מטריד מאוד. מרגיש לי שבשביל בן אדם שכבר מתמודד עם רגשות שליליים זה רק מוסיף עוד לחץ והופך בסוף למעגל בלתי נגמר.
זה באמת נשמע כמו משהו ממש נוראי.
אני מצטערת לשמוע שחווית הרבה רגשות שליליים|נחמה| כתבת את ההודעה הזאת די מזמן אז אני מקווה שמאז את כבר מרגישה טוב יותר|חיבוק|

It's Always Sunny

Well-known member
לגמרי! אחד הפרקים החזקים של העונה. למרות שצפיתי בו במשך שלושה ימים עכשיו כי כל פעם שהתחלתי לצפות מישהו הפריע לי או היה איזה משהו שאילץ אותי להפסיק. זה ממש מתסכל לצפות ככה בדברים |חבול|
אוי, זה ממש מבאס :-/ מקווה שתוכלי לצפות בהמשכיות בימים הבאים |הלוואי| ושיהיה פחות עמוס.

חח האמת שלפחות כאן בקליפורניה הרכבות כאלה לא יעילות שרכבת ישראל נראית כמו רכבת עילאית לעומת מה שהולך פה|פנים|
טוב לדעת שלפחות בדברים מסוימים אנחנו יחסית בסדר. האמת שלא נסעתי ברכבות כבר כמה שנים, אז הנושא לא נמצא אצלי למעלה בסדר העדיפויות כל כך. אולי אם זה היה אחרת...

וואו זה היה באמת מטריד. אני זוכרת שכשצפיתי לראשונה זה הזכיר לי איזה פרק של מכושפות ופחדתי שאוליביה באמת רוצחת אנשים בשנתה.
עשית לי נוסטלגיה למכושפות :-): נראה לי שאני גם זוכרת את הפרק שאת מדברת עליו.

קצת הפתיע אותי שבשלב הזה אוליביה עוד לא הרגישה בנוח לשתף את ברוילס. גם כי הוא כבר הוכיח כמה פעמים שהוא בצד שלה ותומך בה, וגם כי הם ליטרלי חוקרים מקרי פרינג' למחייתם, זה לא אמור להישמע מוזר מספיק כדי שהוא יחשוב שהיא צריכה אבחנה פסיכיאטרית. אבל אני מניחה שללכת לבוס שלך ולהגיד לו שנראה לך שרצחת מישהו בשנתך זה לא משהו לפתוח איתו שיחה.
המשפט האחרון שלך :-D
אבל כן, אפשר להבין למה היא לא מיהרה לשתף את ברוילס, במיוחד שבשלב הזה היא חשבה שהיא עשתה את זה.

בעיקרון תלוי לאיזה חלק בניו יורק הם נוסעים אבל זה בערך 200 מייל מהארוורד (שאני מניחה שמשם הם יצאו), היום בוסטון די נוראית ואכן יקח לך במקרה הטוב 4 שעות להגיע לשם. אבל בעיקרון 200 מייל הם יכולים לעשות בפחות משלוש שעות. במיוחד כשלוקחים בחשבון שמדובר על תקופה שלפני יותר מעשור -כלומר לפני השיפוצים של השדה תעופה הנוראי של בוסטון שהפך את כל התחבורה שם לסיוט מתמשך|פנים| ככה שאם הם יצאו מספיק מוקדם כדי לא להיתקע בפקקים הם יכולים להיות שם תוך שעתיים וחצי אם הם נוסעים על ממוצע של 75 מל"ש (למה השקעתי בזה כזו מחשבה אני לא יודעת. אני בן אדם מוזר. אל תתייחסי).
מעניין מאוד, תודה על ההסבר :-): אם זה בסדר לשאול, יצא לך לחיות בבוסטון? או שרק ביקרת שם ובגלל זה את יודעת על השיפוצים?
כפי שאת רואה אנחנו מתייחסות לדברים החשובים באמת :-D

אין לנו בעצם אינדיקציה של כמה זמן עבר בין הפרקים, יכול להיות שעבר איזה חודש. אבל גם אם לא, תמיד רוצים שנשים אחרי לידה יחזרו מיד לעבודה, אז רק הוגן שגם צ'ארלי יחזור מיד לעבודה אחרי ה"לידה" שלו:-P:
חחח, כן. ובניגוד להורים בחופשת לידה/נשים אחרי לידה, לצ'ארלי אין תינוק שמעיר אותו בלילה :-P:

זה מאוד הגיוני אבל גם קצת מטריד. היא צריכה לדעת לשמור על קור רוח ליד אזרחים. גם בקטע עם הבעלים/מנהל של המסעדה שהיא יצאה עליו. מאוד לא מקצועי מצידה. כמובן שאני מבינה את התסכול שלה ויש מצב שהייתי מגיבה בדיוק באותו האופן, אבל בתור סוכנה FBI, היא חייבת לשלוט בדחפים האלה.
את צודקת מאוד. מצד שני, גם סוכני FBI הם בני אדם ולפעמים יש להם רגעים שהם לא מקצועיים. ולמען האמת, אני חייבת להודות שזה מעניין לראות את אוליביה קצת "מאבדת" את זה כי בדרך כלל היא מאוד מקצועית אז מבחינתי זה נחמד לראות את החולשות שלה (וכשאני רושמת נחמד, הכוונה היא שאני לא נהנית מזה, זה פשוט מעניין עבורי לראות דמויות חזקות מפגינות חולשה).

אני חשבתי ששני המקרים היו בניו יורק כי שם ניק נמצא אז היה לי הגיוני.
מה שמעלה לי את השאלה הבאה, למה ה-FBI יושבים דווקא בבוסטון? (האם גם במציאות הם בבוסטון) ומי מחליט לשלוח אותם למדינות אחרות? אני סתם נטפלת לפרטים קטנים אבל זה מפריע לי..

הוא למעשה אמור להיות בדיוק בגיל שלה כי שניהם נולדו ב-79.
אני דווקא זוכרת שהיא אמרה שבשנת 1981 היא הייתה בת 3.

כי כל שאר הדברים האחרים שוולטר עשה היו בסדר? :-D
חחח, לא.
ועכשיו ברצינות, מה שאהבתי בסצנה הזו זה כמה לפיטר אכפת. כבר ראינו מקודם שאכפת לו, אבל אני אוהבת לראות את זה :-):

אני יותר השתעשעתי מזה שניק והחשפנית שוכבים ואז אולביה גונחת בעונג ואסטריד שואלת בהתחלה אם היא בסדר ואז היא מבינה מה אלה הנהמות האלה ואז היא כזה אוקיי.. אבל וולטר עדין לא מבין ואז פיטר כזה "הו, אוקיי... ו-וולטר עדין לא מבין, ואז רק בפעם השלישית גם הוא מבין ואז הוא כזה אהה:-D
חחח, רציתי לציין את זה אבל זה היה too much בשבילי |מובך|

שזה מאוד מוזר לי כי יש לה זיכרון צילומי אם ניק היה יכול "לבטל" את מה שעשו להם כדי למחוק את הזכרונות האלה, אוליביה שהייתה, לדבריו, החזקה מבניהם, הייתה אמורה להצליח לעשות אותו הדבר. במיוחד עם הזיכרון הצילומי שלה.
אולי ההדחקה שלה חזקה יותר משלו?

זו באמת מחשבה מדכאת ביותר, אבל מה בעצם האלטרנטיבה? להתאבד? :-/
אין אופציה יותר טובה, זה מצב גרוע ככה או ככה |נחמה|

אני לא יודעת אם הבנו מזה שהוא ידע על הניסוי כל הזמן בהכרח. כלומר, הוא אכן היה נוכח בזמן הניסויים אז להפיל את כל האשמה על ויליאם בל זה לא פייר מצידו. מצד שני, אני באמת חושבת שהוא לא זכר את אוליביה או את הניסויים כבר מההתחלה, אני חושבת שברגע שדיברו על קורטקסופן והמקרה של ניק כנראה גרם לו להיזכר בזה ואז הוא הלך למצוא את הקלטת שכנראה הייתה חבויה מאותה תקופה. אבל אני רוצה להאמין שהוא לא זכר את זה כל הזמן הזה.
הממ, מתישהו מזכירים את זה במהלך הסדרה? או שזה נשאר לפרשנות של הצופים?

נכון, מצד שני צ'ארלי קורא לה ליבי וג'ון קרא לה ליב (שזה גם שם בפני עצמו). אצל אמריקאים כמעט תמיד נותנים שם "מלא" ואז כולם קוראים לילד בשם מקוצר במקום, אז אולי כי אני רגילה זה נראה לי פחות מוזר.
כן, אבל מרגיש לי ליב וליבי הם כינויים מקובלים יותר לאוליביה, אני מניחה שאת צודקת, אולי לי כשישראלית זה מוזר, כמו שדברים שאני עושה יראו מוזר לאמריקאים.

זה באמת נשמע כמו משהו ממש נוראי.
אני מצטערת לשמוע שחווית הרבה רגשות שליליים|נחמה| כתבת את ההודעה הזאת די מזמן אז אני מקווה שמאז את כבר מרגישה טוב יותר|חיבוק|
את ממש חמודה |4U|
לא, לצערי דברים נהיו יותר גרועים... אני מקבלת הרבה טיפולים ובכל זאת לא מרגישה שינוי. החרדה שלי קצת נעלמה אבל במקומה אני מרגישה מצב רוח ירוד, חוסר הנאה ועניין בחיים אז זה בעצם להחליף משהו אחד באחר |פנים|
הפרק הזה קצת עשה לי טריגרים כשצפיתי בו, נושאי בריאות הנפש נהיו מאוד רגישים אצלי בתקופה האחרונה. תודה על הדאגה |4U||4U|

זה מאוד נחמד לראות איך הסדרה נהיית יותר ויותר מהודקת בעלילה ופחות case of the week כשאנחנו מתקדמים בפרקים. וכמובן, איך אפשר בלי לומר שאני ממש אוהבת את אוליביה? :-):

Lhuna3

Well-known member
לא, לצערי דברים נהיו יותר גרועים... אני מקבלת הרבה טיפולים ובכל זאת לא מרגישה שינוי. החרדה שלי קצת נעלמה אבל במקומה אני מרגישה מצב רוח ירוד, חוסר הנאה ועניין בחיים אז זה בעצם להחליף משהו אחד באחר |פנים|
|נחמה||נחמה||נחמה|
כן, לצערנו בתחום בריאות הנפש זה הרבה פעמים ניסוי וטעיה (מכירה גם, לי יש OCD שזה גם סוג של הפרעת חרדה).
(האמת שגם ברפואה ה"פיזית", אבל בבריאות הנפש הרבה יותר).
אבל מקווה מאוד שתמצאי את הטיפול המתאים והנכון לך שכן יעשה שינוי לטובה, ובלי תופעות לוואי כאלו שנשמעות גרועות לא פחות :-(
זה מאוד נחמד לראות איך הסדרה נהיית יותר ויותר מהודקת בעלילה ופחות case of the week כשאנחנו מתקדמים בפרקים.
אני גם אהבתי את זה כמובן! :)

It's Always Sunny

Well-known member
|נחמה||נחמה||נחמה|
כן, לצערנו בתחום בריאות הנפש זה הרבה פעמים ניסוי וטעיה (מכירה גם, לי יש OCD שזה גם סוג של הפרעת חרדה).
(האמת שגם ברפואה ה"פיזית", אבל בבריאות הנפש הרבה יותר).
אבל מקווה מאוד שתמצאי את הטיפול המתאים והנכון לך שכן יעשה שינוי לטובה, ובלי תופעות לוואי כאלו שנשמעות גרועות לא פחות :-(
תודה על המילים החמות |לב|
תודה ששיתפת על עצמך קצת, אני יודעת שזה לא פשוט.
הנפש זה אכן דבר מורכב ולפעמים הייתי רוצה שדברים יהיו יותר פשוטים אבל מצד שני בלי המורכבות, אני מניחה שלא היו יודעים להעריך את הדברים הטובים.
אני גם יודעת שיש לי מזל, שיש לי הרבה תמיכה וטיפולים, מה שלחלק מהאנשים אין בכלל.

ומילה אחת על הסדרה (כי זה בכל זאת שרשור על פרינג' :-D) אני אוהבת גם את העלילה ההמשכית וגם את ה-case of the week. מבחינתי אנחנו יכולים לראות את השקפות העולם והערכים של הדמויות דרך איך שהן מטפלות בתיקים האלה.
ושאלה אחרונה, אמרת שבהתחלה ראית את הפרקים במהירות 2X, את זוכרת אם זה השלב שבו התחלת לראות את הפרקים בקצב הרגיל?

Lhuna3

Well-known member
תודה ששיתפת על עצמך קצת, אני יודעת שזה לא פשוט.
הנפש זה אכן דבר מורכב ולפעמים הייתי רוצה שדברים יהיו יותר פשוטים אבל מצד שני בלי המורכבות, אני מניחה שלא היו יודעים להעריך את הדברים הטובים.
מסכימה.
אני גם יודעת שיש לי מזל, שיש לי הרבה תמיכה וטיפולים, מה שלחלק מהאנשים אין בכלל.
גם נכון |לב|
ומילה אחת על הסדרה (כי זה בכל זאת שרשור על פרינג' :-D) אני אוהבת גם את העלילה ההמשכית וגם את ה-case of the week. מבחינתי אנחנו יכולים לראות את השקפות העולם והערכים של הדמויות דרך איך שהן מטפלות בתיקים האלה.
ושאלה אחרונה, אמרת שבהתחלה ראית את הפרקים במהירות 2X, את זוכרת אם זה השלב שבו התחלת לראות את הפרקים בקצב הרגיל?
אני חושבת שעוד לפני זה (גם אז זה לא היה פרקים שלמים במהירות כפולה, רק את הקטעים שפחות נראו לי מעניינים, וכמובן הקטעים הממש מגעילים).

It's Always Sunny

Well-known member
אני חושבת שעוד לפני זה (גם אז זה לא היה פרקים שלמים במהירות כפולה, רק את הקטעים שפחות נראו לי מעניינים, וכמובן הקטעים הממש מגעילים).
אוקיי :-): סליחה שהנחתי את הנחה הזו סתם ככה.
סיימת כבר את הסדרה? אם כן (בלי ספוילרים כמובן), את רואה את עונה 1 בפרספקטיבה שונה אחרי שסיימת?

Lhuna3

Well-known member
אוקיי :-): סליחה שהנחתי את הנחה הזו סתם ככה.
סיימת כבר את הסדרה? אם כן (בלי ספוילרים כמובן), את רואה את עונה 1 בפרספקטיבה שונה אחרי שסיימת?
הכל בסדר! :)
אכן סיימתי!! והתשובה היא "במובן מסויים כן". (אבל לא יכולה כמובן לפרט לך באיזה מובן ;-))

LeAnnDylan

Well-known member
אוי, זה ממש מבאס :-/ מקווה שתוכלי לצפות בהמשכיות בימים הבאים |הלוואי| ושיהיה פחות עמוס.
אני גם מקווה. זה היה שבוע ממש מתיש|מזיע|
טוב לדעת שלפחות בדברים מסוימים אנחנו יחסית בסדר. האמת שלא נסעתי ברכבות כבר כמה שנים, אז הנושא לא נמצא אצלי למעלה בסדר העדיפויות כל כך. אולי אם זה היה אחרת...
האמת כשהייתי נוסעת ברכבות בארץ לא זכור לי שהן היו ממש בעייתיות מבחינות זמנים. נכון שהיו זמנים שהיה ממש צפוף בגלל חיילים, אבל למזלי בשירות שלי היציאות שלי היו בימי רביעי וחזרה לבסיס בשני אז זה פחות הפריע לי.
עשית לי נוסטלגיה למכושפות :-): נראה לי שאני גם זוכרת את הפרק שאת מדברת עליו.
רציתי לעשות לא מזמן מרתון מכושפות מההתחלה אבל צפיתי בסוף רק בעונה הראשונה. לא כי לא היה טוב או משהו, סתם נהייתי עסוקה פתאום ואז כשהתפנה לי זמן, היו דברים חדשים שחזרו שרציתי לראות ולא יצא לי לחזור לזה.
המשפט האחרון שלך :-D
אבל כן, אפשר להבין למה היא לא מיהרה לשתף את ברוילס, במיוחד שבשלב הזה היא חשבה שהיא עשתה את זה.
אני מקווה אבל שלפחות מעכשיו היא כבר תבין סופית שהוא לגמרי בצד שלה, כמו צ'ארלי כזה שעושה מה שהיא רוצה מבלי לשאול שאלות:-D|לב|
מעניין מאוד, תודה על ההסבר :-): אם זה בסדר לשאול, יצא לך לחיות בבוסטון? או שרק ביקרת שם ובגלל זה את יודעת על השיפוצים?
כפי שאת רואה אנחנו מתייחסות לדברים החשובים באמת :-D
אכן הדברים החשובים:-D
ולא, לא גרתי בבוסטון או בחוף המזרחי לצורך הענין. אבל בת דודה שלי גרה שם (בחוף המזרחי, לא בבוסטון ספציפית) וכשאני טסה לבקר אותה אני תמיד צריכה לטוס לשדה התעופה בבוסטון ותמיד יש פקקים נוראיים לכל הכיוונים בכל השעות ואז תמיד היא ובעלה מספרים לי סיפורים על בוסטון היפה של לפני עשר שנים כשהם היו גרים שם וזה לא היה סיוטי:-D
חחח, כן. ובניגוד להורים בחופשת לידה/נשים אחרי לידה, לצ'ארלי אין תינוק שמעיר אותו בלילה :-P:
אולי יש לו תולעים שמעירות אותו בלילה?
וואי אם זו הייתי אני, הסיוטים על תולעים שזוחלים בתוכי בטוח היו מעירים אותי מידי לילה8-{
את צודקת מאוד. מצד שני, גם סוכני FBI הם בני אדם ולפעמים יש להם רגעים שהם לא מקצועיים. ולמען האמת, אני חייבת להודות שזה מעניין לראות את אוליביה קצת "מאבדת" את זה כי בדרך כלל היא מאוד מקצועית אז מבחינתי זה נחמד לראות את החולשות שלה (וכשאני רושמת נחמד, הכוונה היא שאני לא נהנית מזה, זה פשוט מעניין עבורי לראות דמויות חזקות מפגינות חולשה).
נכון שגם סוכני FBI הם בני אדם ואני כן מצפה מהם להראות רגש כשצריך וזה לגמרי בסדר מבחינתי. אבל אוליביה לפעמים מאבדת עשתונות ונראה לי שבכל זאת כן מצופה מסוכנים פדרליים להיות מסוגלים לשלוט בעצבים שלהם קצת יותר טוב. אבל כמובן שבגלל שזו אוליביה אז סולחים לה:-P:
ואני לגמרי אוהבת את הרגעים שאוליביה יותר שברירית בהם, כי יש בזה משהו נוגע. אבל אני מעדיפה את הרגעים האלה כשהיא לא בתפקיד:-D
מה שמעלה לי את השאלה הבאה, למה ה-FBI יושבים דווקא בבוסטון? (האם גם במציאות הם בבוסטון) ומי מחליט לשלוח אותם למדינות אחרות? אני סתם נטפלת לפרטים קטנים אבל זה מפריע לי..
ה-FBI יושבים בקוונטיקו, שזה בוורג'יניה. זה לא בבוסטון (שנמצאת במסצ'וסטס) אבל יש משרדי שטח של ה-FBI בערים מרכזיות בארה"ב. אז יכול להיות שיש להם משרד בבוסטון? 🤷‍♀️ אבל גם אם לא, לא נראה לי שהנסיעה מקוונטיקו רחוקה מאוד מבוסטון. רוב המדינות בחוף המזרחי הן יחסית קטנות, ככה שבאיזה 6 שעות נסיעה את יכולה לחצות בערך 7 מדינות. בעוד שבקליפוניה ב-6 שעות נסיעה אניבקושי אגיע לסן פרנסיסקו|פנים|
אני דווקא זוכרת שהיא אמרה שבשנת 1981 היא הייתה בת 3.
נכון נכון את צודקת בעצם. (התבלבלתי עם השחקנית עצמה שנולדה ב-79) שזה עוד יותר מוזר לי, כי אם ניק היה גדול ממנה בשנה אז הגיוני שהוא יזכור יותר דברים ממנה אבל הוא בעצם צעיר ממנה בשנה.
חחח, לא.
ועכשיו ברצינות, מה שאהבתי בסצנה הזו זה כמה לפיטר אכפת. כבר ראינו מקודם שאכפת לו, אבל אני אוהבת לראות את זה :-):
כן אבל דווקא בפרק הזה כשלפיטר הייתה את ההארה הזאת לגבי זה שהטירוף של וולטר זה משהו שקרה לו ולא משהו שהוא עשה לפיטר ואמא שלו, ציפיתי שהוא יעשה הפרדה בין הבן אדם שוולטר היה לפני לבין מה שהוא היום. נכון שמה שוולטר עשה בעבר לא היה בסדר (בלשון המעטה) אבל קלירלי לא מדובר באותו בן אדם צלול (לכן גם לא העמידו אותו למשפט ושלחו אותו במקום לסיינט קלייר'ז) וכרגע כל מה שוולטר עושה זה לעזור להם, אז שפיטר יפסיק להציק לו בבקשה. מה זה משנה אם ניקח דקה כדי לחשוב על העובדה שוולטר עשה ניסויים על ילדים, מה זה משנה עכשיו? אנחנו מנסים לעצור בן אדם שרוצח אנשים עם הרגשות שלו, ציפיתי מפיטר שיהיה יותר פרקטי ויתעצבן על וולטר אח"כ. אבל כנראה שזה עיצבן רק אותי:-D
חחח, רציתי לציין את זה אבל זה היה too much בשבילי |מובך|
חחח זה היה קורע:-D
אולי ההדחקה שלה חזקה יותר משלו?
אני מקווה שיש הסבר טוב יותר, כי אם היה מדובר רק בהדחקה אז כל השיטות האלה של וולטר להעלות את התודעה לפני השטח היו עוזרים לה בוודאי לשחרר כל מיני זכרונות שהדחיקה. זה נראה יותר כאילו מחקו לה איכשהו את הזכרונות האלה.
אין אופציה יותר טובה, זה מצב גרוע ככה או ככה |נחמה|
צודקת.
הממ, מתישהו מזכירים את זה במהלך הסדרה? או שזה נשאר לפרשנות של הצופים?
לדעתי זה מוצג ככה לפרשנות של הצופים, אבל משום מה כשצפיתי בזה לא חשבתי בכלל על האופציה שוולטר ידע כל הזמן הזה, רק כשאת ציינת את זה פתאום חשבתי שזו כנראה גם אופציה. פשוט היה ברור לי שבגלל שוולטר כל כך disoriented כל הזמן, הגיוני שהזכרונות האלה צפו רק בעקבות המקרה של ניק.
כן, אבל מרגיש לי ליב וליבי הם כינויים מקובלים יותר לאוליביה, אני מניחה שאת צודקת, אולי לי כשישראלית זה מוזר, כמו שדברים שאני עושה יראו מוזר לאמריקאים.
ממ יש מצב שאת צודקת. אני פשוט חשבתי על זה כמו למשל השם אליזבת' לדוגמה שחלק מהשמות חיבה שלו זה: אל, אלי, ליז, ליזי, ליזה, בת' או בטי שכולם בתאכלס יכולים להיות שמות בפני עצמם.
את ממש חמודה |4U|
אוי, אני מצטערת לשמוע|נחמה| ואני יודעת שלהיות במצב רוח ירוד כל הזמן זה לא דבר טוב, אבל משום מה בשבילי להיות בחרדות מרגיש גרוע יותר. אולי אני לא מבינה כל כך אבל זה רק מניסיון אישי. כלומר, אני לא חרדתית בדר"כ, אבל הייתה לי תקופה בחיים שסבלתי מאוד מחרדות, כמעט לגבי כל דבר וזו זכורה לי כתקופה הכי קשה שלי. מצב רוח ירוד וחוסר הנאה וענין בחיים זה דברים שתקופים אותי כל כמה זמן והם ממש לא "כיפיים" אבל מבחינתי הם עדין עדיפים על פני חרדות, אז אולי כן יש שיפור קל? 🤷‍♀️ וגם חוסר ענין בחיים זה נראה לי משהו שאפשר לעבוד עליו ביותר קלות מחרדות. נכון שלפעמים קשה וקצת מפחיד לנסות דברים חדשים ולצאת ממה שמוכר, אבל אם יש דברים קטנים שמשמחים אותך, גם אם הם נראים לך ממש שטותיים- תעשי אותם. אם יש משהו שלמדתי בחיים זה שהדברים הקטנים הם אלה שהכי משנים בסופו של דבר. וגם חשוב לקחת כל יום בעיטו, כשמסתכלים על התמונה הגדולה אפשר לראות דברים בפרופורציות אבל גם הרבה פעמים זה עושה את ההיפך וזה מרגיש overwhelming. אז לסיים כל יום עם דבר אחד קטן ששימח אותך או גרם לך להתרגש זה צעד אחד קטן, אבל גדול.
פעם קראתי באיזה ספר של פסיכולוגיה על ניסוי כזה שביקשו ממטופלים (בהתחלה עם ילדים ואח"כ גם עם מבוגרים) לעשות רשימה בסוף כל יום של דברים קטנים ששימחו אותם. זה יכול להיות כל דבר, גם דברים שנראים זניחים. נגיד סתם דוגמה, את הולכת עם חברה לאכול באיזה פיצרייה או משהו ואתן מתיישבות בשולחן עם מגש פיצה וחברה שלך קמה ללכת להביא מפיות והיא מביאה גם לך מבלי שביקשת. או שמישהו מחזיק לך את הדלת או המעלית כשהוא רואה שאת מתקרבת. זה נראה כמו משהו בנאלי ואולי אפילו טריוויאלי, אבל ברגע שמתחילים לשים לב לכל הדברים הקטנים האלה ולכתוב אותם על הדף (אפשר גם בזמן שהם קורים כדי לא לשכוח בסוף היום). מה שקרה עם המטופלים האלה זה שמידי שבוע הרשימה שלהם התארכה והם התחילו לשים להמון דברים קטנים וחיוביים שהביאו לשינוי גם בהתנהגות שלהם, הם היו פחות כעוסים ולחוצים, הם היו יותר quick with a smile (אני אף פעם לא יודעת אם יש מונח זהה לזה בעברית), יותר חברותיים, והם גם נראו יותר "נגישים" כלפי חוץ. ודברים שבדר"כ היו מעלים להם את הפיוז בשניה, היו פחות מטרגרים עבורם. חשבתי שזה משהו ששווה לנסות כי להזיק זה בטוח לא יכול, ובאמת שאני יכולה להעיד על עצמי שהשינוי היה די דרסטי. זה לא קרה בין לילה, אבל זה אחד הדברים הכי פשוטים אבל מועילים שעשיתי בחיים.
הפרק הזה קצת עשה לי טריגרים כשצפיתי בו, נושאי בריאות הנפש נהיו מאוד רגישים אצלי בתקופה האחרונה. תודה על הדאגה |4U||4U|
|נחמה||נחמה||נחמה|
זה מאוד נחמד לראות איך הסדרה נהיית יותר ויותר מהודקת בעלילה ופחות case of the week כשאנחנו מתקדמים בפרקים. וכמובן, איך אפשר בלי לומר שאני ממש אוהבת את אוליביה? :-):
אני גם אהבתי כשעלילה הופכת להיות יותר מרכזית ונהניתי הרבה יותר מפרקים שקידמו את העלילה מאשר כאלה שסתם העסיקו את החבר'ה שלנו בתעלומות משונות. למרות שבחלק מהפרקים האלה יש את הקטעים הכי חמודים/מצחיקים שלהם אז אני כמובן אוהבת גם אותם|לב|

LeAnnDylan

Well-known member
הבת של הבת דודה שלך מדברת רק אנגלית? תירגמת לה את הספר?
חח אם תשאלי אותה אז היא תגיד לך שהיא מדברת עברית. אבל זה יהיה משהו כמו "אני מדבר עברית טוב מאוד" במבטא אמריקאי מאווווד כבד:-D אין לה הפרדה בין זכר לנקבה וגם התחביר שלה קצת לוקה אבל היא טוענת שהיא מבינה עברית טוב יותר משהיא מדברת אז לא טרחתי לתרגם לה את זה (במילא הספר הזה מתורגם מאנגלית) וגם לא נראה לי שהיה לה אכפת מהספר. קראתי אותו בעיקר לעצמי:-D
הרפרנס הוא מהמאה?
חח כן, כי לקסה היא רקון חמוד וקשוח:-D

It's Always Sunny

Well-known member
חח אם תשאלי אותה אז היא תגיד לך שהיא מדברת עברית. אבל זה יהיה משהו כמו "אני מדבר עברית טוב מאוד" במבטא אמריקאי מאווווד כבד:-D אין לה הפרדה בין זכר לנקבה וגם התחביר שלה קצת לוקה אבל היא טוענת שהיא מבינה עברית טוב יותר משהיא מדברת אז לא טרחתי לתרגם לה את זה (במילא הספר הזה מתורגם מאנגלית) וגם לא נראה לי שהיה לה אכפת מהספר. קראתי אותו בעיקר לעצמי:-D
איזה מגניב שיש לך משפחה שגם גרה באמריקה, למרות שכתבת בתגובה מקודם שהם לא קרובים ממש. (אגב, אני שואלת את הדברים האלה מסקרנות, אם זה לא מתאים לך לענות את לא חייבת כי אלה דברים מאוד אישיים. אז רק עכשיו חשבתי שאולי זה יותר מדי אישי)

אני גם מקווה. זה היה שבוע ממש מתיש|מזיע|
:-/:-/ מקווה שיהיה יותר טוב בשבוע הבא.

האמת כשהייתי נוסעת ברכבות בארץ לא זכור לי שהן היו ממש בעייתיות מבחינות זמנים. נכון שהיו זמנים שהיה ממש צפוף בגלל חיילים, אבל למזלי בשירות שלי היציאות שלי היו בימי רביעי וחזרה לבסיס בשני אז זה פחות הפריע לי.
אני לא נוסעת כבר כמעט בכלל ברכבות אז אין לי ממש ידע לגבי הזמנים כמו שהיה לי פעם, אני חושבת שהתסכול הוא על כך שהייתה תקופה בלי רכבות בסופ"ש אבל אל תתפסי אותי במילה. האמת שבאופן יחסי, הרכבות שלי היו מגיעות בזמן בדרך כלל.

אכן הדברים החשובים:-D
ולא, לא גרתי בבוסטון או בחוף המזרחי לצורך הענין. אבל בת דודה שלי גרה שם (בחוף המזרחי, לא בבוסטון ספציפית) וכשאני טסה לבקר אותה אני תמיד צריכה לטוס לשדה התעופה בבוסטון ותמיד יש פקקים נוראיים לכל הכיוונים בכל השעות ואז תמיד היא ובעלה מספרים לי סיפורים על בוסטון היפה של לפני עשר שנים כשהם היו גרים שם וזה לא היה סיוטי:-D
באיזשהו מקום זה קצת מנחם אותי לדעת שגם בחו"ל יש דברים כאלה ולא רק בארץ :-D|פנים|

אולי יש לו תולעים שמעירות אותו בלילה?
וואי אם זו הייתי אני, הסיוטים על תולעים שזוחלים בתוכי בטוח היו מעירים אותי מידי לילה8-{
חחחחח

נכון שגם סוכני FBI הם בני אדם ואני כן מצפה מהם להראות רגש כשצריך וזה לגמרי בסדר מבחינתי. אבל אוליביה לפעמים מאבדת עשתונות ונראה לי שבכל זאת כן מצופה מסוכנים פדרליים להיות מסוגלים לשלוט בעצבים שלהם קצת יותר טוב. אבל כמובן שבגלל שזו אוליביה אז סולחים לה:-P:
ואני לגמרי אוהבת את הרגעים שאוליביה יותר שברירית בהם, כי יש בזה משהו נוגע. אבל אני מעדיפה את הרגעים האלה כשהיא לא בתפקיד:-D
יש משהו במה שאת אומרת.

ה-FBI יושבים בקוונטיקו, שזה בוורג'יניה. זה לא בבוסטון (שנמצאת במסצ'וסטס) אבל יש משרדי שטח של ה-FBI בערים מרכזיות בארה"ב. אז יכול להיות שיש להם משרד בבוסטון? 🤷‍♀️ אבל גם אם לא, לא נראה לי שהנסיעה מקוונטיקו רחוקה מאוד מבוסטון. רוב המדינות בחוף המזרחי הן יחסית קטנות, ככה שבאיזה 6 שעות נסיעה את יכולה לחצות בערך 7 מדינות. בעוד שבקליפוניה ב-6 שעות נסיעה אניבקושי אגיע לסן פרנסיסקו|פנים|
מגניב, תודה על המידע המעניין :-):
כיף לי ללמוד על הגיאוגרפיה של ארה"ב :-):

כן אבל דווקא בפרק הזה כשלפיטר הייתה את ההארה הזאת לגבי זה שהטירוף של וולטר זה משהו שקרה לו ולא משהו שהוא עשה לפיטר ואמא שלו, ציפיתי שהוא יעשה הפרדה בין הבן אדם שוולטר היה לפני לבין מה שהוא היום. נכון שמה שוולטר עשה בעבר לא היה בסדר (בלשון המעטה) אבל קלירלי לא מדובר באותו בן אדם צלול (לכן גם לא העמידו אותו למשפט ושלחו אותו במקום לסיינט קלייר'ז) וכרגע כל מה שוולטר עושה זה לעזור להם, אז שפיטר יפסיק להציק לו בבקשה. מה זה משנה אם ניקח דקה כדי לחשוב על העובדה שוולטר עשה ניסויים על ילדים, מה זה משנה עכשיו? אנחנו מנסים לעצור בן אדם שרוצח אנשים עם הרגשות שלו, ציפיתי מפיטר שיהיה יותר פרקטי ויתעצבן על וולטר אח"כ. אבל כנראה שזה עיצבן רק אותי:-D
הא, מעניין מה שרשמת, לא חשבתי על זה ככה. כן, את צודקת אולי פיטר היה צריך לשמור את התמרמרות שלו לאחר כך ולא לזרוק אותה כמו ילד קטן בזמן שהם מנסים לעצור את ניק. כי עכשיו כשאני חושבת על זה זה בעיקר היה כדי להוכיח נקודה, שמה שוולטר עשה לא היה בסדר. אני מניחה שהיה אכפת לו מהילדים אבל פתאום מרגיש לי שהיה יותר חשוב לו להתעצבן על וולטר ושגם אם היה מדובר בניסוי אחר של וולטר, הוא היה מוצא סיבה לכעוס. בקיצור שיכנעת אותי.

ממ יש מצב שאת צודקת. אני פשוט חשבתי על זה כמו למשל השם אליזבת' לדוגמה שחלק מהשמות חיבה שלו זה: אל, אלי, ליז, ליזי, ליזה, בת' או בטי שכולם בתאכלס יכולים להיות שמות בפני עצמם.
לא חשבתי על זה ככה, מעניין. אולי מכיוון שהשם שלי קצר אז זה נראה לי מוזר.

אוי, אני מצטערת לשמוע|נחמה| ואני יודעת שלהיות במצב רוח ירוד כל הזמן זה לא דבר טוב, אבל משום מה בשבילי להיות בחרדות מרגיש גרוע יותר. אולי אני לא מבינה כל כך אבל זה רק מניסיון אישי. כלומר, אני לא חרדתית בדר"כ, אבל הייתה לי תקופה בחיים שסבלתי מאוד מחרדות, כמעט לגבי כל דבר וזו זכורה לי כתקופה הכי קשה שלי. מצב רוח ירוד וחוסר הנאה וענין בחיים זה דברים שתקופים אותי כל כמה זמן והם ממש לא "כיפיים" אבל מבחינתי הם עדין עדיפים על פני חרדות, אז אולי כן יש שיפור קל? 🤷‍♀️ וגם חוסר ענין בחיים זה נראה לי משהו שאפשר לעבוד עליו ביותר קלות מחרדות. נכון שלפעמים קשה וקצת מפחיד לנסות דברים חדשים ולצאת ממה שמוכר, אבל אם יש דברים קטנים שמשמחים אותך, גם אם הם נראים לך ממש שטותיים- תעשי אותם. אם יש משהו שלמדתי בחיים זה שהדברים הקטנים הם אלה שהכי משנים בסופו של דבר. וגם חשוב לקחת כל יום בעיטו, כשמסתכלים על התמונה הגדולה אפשר לראות דברים בפרופורציות אבל גם הרבה פעמים זה עושה את ההיפך וזה מרגיש overwhelming. אז לסיים כל יום עם דבר אחד קטן ששימח אותך או גרם לך להתרגש זה צעד אחד קטן, אבל גדול.
פעם קראתי באיזה ספר של פסיכולוגיה על ניסוי כזה שביקשו ממטופלים (בהתחלה עם ילדים ואח"כ גם עם מבוגרים) לעשות רשימה בסוף כל יום של דברים קטנים ששימחו אותם. זה יכול להיות כל דבר, גם דברים שנראים זניחים. נגיד סתם דוגמה, את הולכת עם חברה לאכול באיזה פיצרייה או משהו ואתן מתיישבות בשולחן עם מגש פיצה וחברה שלך קמה ללכת להביא מפיות והיא מביאה גם לך מבלי שביקשת. או שמישהו מחזיק לך את הדלת או המעלית כשהוא רואה שאת מתקרבת. זה נראה כמו משהו בנאלי ואולי אפילו טריוויאלי, אבל ברגע שמתחילים לשים לב לכל הדברים הקטנים האלה ולכתוב אותם על הדף (אפשר גם בזמן שהם קורים כדי לא לשכוח בסוף היום). מה שקרה עם המטופלים האלה זה שמידי שבוע הרשימה שלהם התארכה והם התחילו לשים להמון דברים קטנים וחיוביים שהביאו לשינוי גם בהתנהגות שלהם, הם היו פחות כעוסים ולחוצים, הם היו יותר quick with a smile (אני אף פעם לא יודעת אם יש מונח זהה לזה בעברית), יותר חברותיים, והם גם נראו יותר "נגישים" כלפי חוץ. ודברים שבדר"כ היו מעלים להם את הפיוז בשניה, היו פחות מטרגרים עבורם. חשבתי שזה משהו ששווה לנסות כי להזיק זה בטוח לא יכול, ובאמת שאני יכולה להעיד על עצמי שהשינוי היה די דרסטי. זה לא קרה בין לילה, אבל זה אחד הדברים הכי פשוטים אבל מועילים שעשיתי בחיים.
הממ, אצלי זה דווקא הפוך קצת. אני לא אוהבת להיות בחרדה אבל לפחות בתקופה שהיו לי חרדות, ומישהו היה נותן לי לבכות/לפרוק את זה זה היה עוזר אפילו אם לא מצאנו פתרון באותו רגע. אני לא מרגישה את זה כל כך לאחרונה, לא משנה כמה אני מדברת על זה, המצב שלי לא משתפר ואני לא מרגישה הקלה. אולי הנקודת מבט שלי קצת משוחדת כרגע אבל אני לא רואה פתרון בשום צורה שהיא. יותר מזה, מה שמפריע לי יותר מהכל זה שאני לא רוצה לשנות כלום, פשוט לא רואה טעם בזה, אני לא מצליחה לדמיין את העתיד שלי, מבחינה סובייקטיבית, אין לי יותר מה להגשים בחיים. אני יודעת שאני בשלב שהעתיד רק לפני אבל זה מרגיש כאילו מיציתי את החיים. לא רואה סיבה למה ללכת לעבוד/ללמוד/להתקדם בחיים האישיים, לא רואה את עצמי עושה את זה, באיזשהו מקום, החיים שלי יכולים להסתיים מחר וזה יהיה בסדר מבחינתי. הדברים האלה מטרידים אותי ומכבים לי כל רצון למצוא הנאות קטנות בחיים, ושיהיה ברור יש רגעים שאני מצליחה ליהנות אבל לרוב הם באים עם תחושה לא טובה.
באיזשהו מקום, עדיין לא החלטתי באופן אקטיבי שבא לי לחיות, ולמרות שאני יודעת שאני קצת צריכה להכריח את זה לעשות דברים כדי לשנות את מה שעושה לי רע, ממש לא בא לי להתאמץ, לא רואה סיבה לעשות את זה.

אני גם אהבתי כשעלילה הופכת להיות יותר מרכזית ונהניתי הרבה יותר מפרקים שקידמו את העלילה מאשר כאלה שסתם העסיקו את החבר'ה שלנו בתעלומות משונות. למרות שבחלק מהפרקים האלה יש את הקטעים הכי חמודים/מצחיקים שלהם אז אני כמובן אוהבת גם אותם|לב|
נהניתי מהפרקים הראשוניים כי בזכותם למדנו להכיר את הדמויות ואת האופי שלהן.

LeAnnDylan

Well-known member
איזה מגניב שיש לך משפחה שגם גרה באמריקה, למרות שכתבת בתגובה מקודם שהם לא קרובים ממש. (אגב, אני שואלת את הדברים האלה מסקרנות, אם זה לא מתאים לך לענות את לא חייבת כי אלה דברים מאוד אישיים. אז רק עכשיו חשבתי שאולי זה יותר מדי אישי)
הכל טוב, אני מאמינה שבפורום כל אחד יכול לשאול מה שבא לו. אם יש משהו שאני לא רוצה לענות לו אני פשוט לא עונה עליו. אבל לא מפריע לי ששואלים שאלות. מן הסתם אנחנו מדברים פה גם על החיים שלנו מחוץ לטלוויזיה, אז נראה לי לגיטימי שאנשים שואלים שאלות וכל אחד יכול לחשוף מה שבא לו.

:-/:-/ מקווה שיהיה יותר טוב בשבוע הבא.
כשהגבתי את התגובה הקודמת רציתי לרשום שנראה שדווקא היום יש לי קצת זמן (לכן הגבתי פה) והתסכלתי על הסידור למחר ויש לי רק לקוחה אחת בבוקר אז גם מחר היום שלי קצר אבל היום בדיוק כשבאתי לענות להודעה של לונה בשרשור של עונה 5, הבוס שלי נכנס ואמר לי שאם כבר נשארתי, אני יכולה לעזור לו. אבל רציתי ללכת הביתה וממש לא היה בא לי לעשות עבודת כפיים. אני בעיקרון לא מחוייבת לעשות את זה, אבל הוא ביקש עזרה כדי שהוא לא ישאר שם לבד עד מאוחר, אז כמובן שהסכמתי. אבל במקום שנעשה את זה בפחות זמן איכשהו רק עכשיו (22:00) הגעתי הביתה|חבול| אז נראה שגם היום אני לא אספיק לראות כלום:-()
אני לא נוסעת כבר כמעט בכלל ברכבות אז אין לי ממש ידע לגבי הזמנים כמו שהיה לי פעם, אני חושבת שהתסכול הוא על כך שהייתה תקופה בלי רכבות בסופ"ש אבל אל תתפסי אותי במילה. האמת שבאופן יחסי, הרכבות שלי היו מגיעות בזמן בדרך כלל.
אה, טוב אני לא באמת זוכרת שום דבר מהתחבורה ציבורית בארץ. אבל גם זכור לי שלא היה רכבות בשבת. אבל אני גם לרוב לא נוסעת לשום מקום בשבת אז זה לא משהו שהפריע לי במיוחד.
באיזשהו מקום זה קצת מנחם אותי לדעת שגם בחו"ל יש דברים כאלה ולא רק בארץ :-D|פנים|
חח כן הא? ככה אני לא מתגעגעת לארץ יותר מידי:-D
מגניב, תודה על המידע המעניין :-):
כיף לי ללמוד על הגיאוגרפיה של ארה"ב :-):
חח זו הגיאוגרפיה היחידה שאני יודעת. תשאלי אותי איפה נמצא כל דבר אחר בעולם ואין לי מושג🙈
הא, מעניין מה שרשמת, לא חשבתי על זה ככה. כן, את צודקת אולי פיטר היה צריך לשמור את התמרמרות שלו לאחר כך ולא לזרוק אותה כמו ילד קטן בזמן שהם מנסים לעצור את ניק. כי עכשיו כשאני חושבת על זה זה בעיקר היה כדי להוכיח נקודה, שמה שוולטר עשה לא היה בסדר. אני מניחה שהיה אכפת לו מהילדים אבל פתאום מרגיש לי שהיה יותר חשוב לו להתעצבן על וולטר ושגם אם היה מדובר בניסוי אחר של וולטר, הוא היה מוצא סיבה לכעוס. בקיצור שיכנעת אותי.
חחח לא התכוונתי לשכנע:-D אבל אני שמחה שאת בצד שלי:-D לפעמים אני מפחדת להגיד משהו רע על פיטר כדי שלונה לא תכעס עליי🙊
הממ, אצלי זה דווקא הפוך קצת. אני לא אוהבת להיות בחרדה אבל לפחות בתקופה שהיו לי חרדות, ומישהו היה נותן לי לבכות/לפרוק את זה זה היה עוזר אפילו אם לא מצאנו פתרון באותו רגע.
כמובן שלא התכוונתי להגיד שאיך שאני מרגישה צריך להיות זהה למה שאת מרגישה. אני מצטערת אם זה יצא קצת כאילו אני מנסה לכפות עליך את הפתרונות שלי. ברור לי שאנחנו אנשים שונים עם תכונות שונות ודרכים שונות להתמודד עם דברים.
אני לא מרגישה את זה כל כך לאחרונה, לא משנה כמה אני מדברת על זה, המצב שלי לא משתפר ואני לא מרגישה הקלה.
מבאס לשמוע, אבל אני כן חושבת שכמו שלונה אמרה זה הרבה ניסוי וטעיה ולפעמים לוקח זמן למצוא את השיטה שהכי נוחה ומתאימה לך. אני מקווה שתמצאי משהו שיתאים לך ויגרום לך להרגיש טוב יותר בקרוב|4U|
אולי הנקודת מבט שלי קצת משוחדת כרגע אבל אני לא רואה פתרון בשום צורה שהיא. יותר מזה, מה שמפריע לי יותר מהכל זה שאני לא רוצה לשנות כלום, פשוט לא רואה טעם בזה, אני לא מצליחה לדמיין את העתיד שלי, מבחינה סובייקטיבית, אין לי יותר מה להגשים בחיים. אני יודעת שאני בשלב שהעתיד רק לפני אבל זה מרגיש כאילו מיציתי את החיים. לא רואה סיבה למה ללכת לעבוד/ללמוד/להתקדם בחיים האישיים, לא רואה את עצמי עושה את זה, באיזשהו מקום, החיים שלי יכולים להסתיים מחר וזה יהיה בסדר מבחינתי. הדברים האלה מטרידים אותי ומכבים לי כל רצון למצוא הנאות קטנות בחיים, ושיהיה ברור יש רגעים שאני מצליחה ליהנות אבל לרוב הם באים עם תחושה לא טובה.
אני חושבת שאם את אומרת שהתחושות האלה מטרידות אותך, אז באיזשהו מקום כן אכפת לך מהדברים האלה. אז מצד אחד את אומרת שאת לא רוצה לשנות כלום, אבל אם זה באמת היה המצב, לא היית שלמה יותר עם זה? אם זה מפריע לך אז אולי את כן רוצה לשנות אבל יש דברים אחרים שמפריעים לך להצליח לשנות. לפעמים זה פשוט פחד משינוי, או פחד מכישלון. אני לא מכירה אותך מספיק טוב כדי להסיק מסקנות לגביך, וזה נראה לי גם לא פייר. את מכירה את עצמך הכי טוב ורק את יודעת מה טוב בשבילך. עצוב לי לשמוע שקשה לך למצוא את המקום שנכון לך, ועוד יותר מעציב אותי לשמוע שמישהו אומר משפט כמו "החיים שלי יכולים להסתיים מחר וזה יהיה בסדר מבחינתי" :-(
זה אולי לא ממקומי להגיד אבל מבחינתי זה לא בסדר. החיים שלך חשובים|לב|
באיזשהו מקום, עדיין לא החלטתי באופן אקטיבי שבא לי לחיות, ולמרות שאני יודעת שאני קצת צריכה להכריח את זה לעשות דברים כדי לשנות את מה שעושה לי רע, ממש לא בא לי להתאמץ, לא רואה סיבה לעשות את זה.
אם קשה לך לראות סיבה לעשות את זה בשבילך, אולי המחשבה על לעשות את זה בשביל המשפחה שלך תעזור? אני אומנם לא מכירה את הדינמיקה המשפחתית שלך אבל נשמע שאת די קרובה אל האחים שלך. אז אם קשה לך למצוא סיבה להתאמץ בשבילך, תתאמצי בשבילם? אני יודעת שתמיד אומרים שקודם צריך לדעת לבריאות הנפשית שלך. קצת כמו בטיסה שאומרים קודם לשים מסכת חמצן לעצמך לפני שאת עוזרת לאחרים. אבל לפעמים להסיט את הפוקוס מעצמך יכול לעזור לך בדרך עקיפה. לפעמים אכפת לנו מאנשים אחרים יותר משאכפת לנו מעצמנו, אז אולי כבר עדיף לנצל את זה למשהו חיובי.
נהניתי מהפרקים הראשוניים כי בזכותם למדנו להכיר את הדמויות ואת האופי שלהן.
נכון, גם אני מאוד נהניתי מהם. למרות נגיד שעכשיו כשאני מתחילה את עונה 1 מההתחלה קצת קשה לי שבהתחלה ברוילס לא נחמד לאוליביה כי אני כזה "די נו, כולנו יודעים שאתה מת עליה!" אבל בעצם הוא עדין לא מת עליה בשלב הזה:-D או נגיד בהתחלה לפני פרק 4 כשפיטר ממש שונא את וולטר ולא מוכן להיות איתו באותו חדר כמעט, זה גם ממש קשה לי לראות כי אני רוצה שיהיו להם כבר את הקטעים החמודים שלהם ביחד שמגיעים בהמשך. אבל אני כן חושבת שבהתחלה היו הרבה יותר קטעים משעשעים ותמימים יותר שקצת חסרים לי בהמשך.

טוב רוב ההודעה הזאת בכלל לא הייתה קשורה לפרק 17, אבל אני אשאיר את זה בתיבת ספוילר, כי אומנם זה פורום אבל ככה זה מרגיש פחות פתוח לעיני כל.

It's Always Sunny

Well-known member
כשהגבתי את התגובה הקודמת רציתי לרשום שנראה שדווקא היום יש לי קצת זמן (לכן הגבתי פה) והתסכלתי על הסידור למחר ויש לי רק לקוחה אחת בבוקר אז גם מחר היום שלי קצר אבל היום בדיוק כשבאתי לענות להודעה של לונה בשרשור של עונה 5, הבוס שלי נכנס ואמר לי שאם כבר נשארתי, אני יכולה לעזור לו. אבל רציתי ללכת הביתה וממש לא היה בא לי לעשות עבודת כפיים. אני בעיקרון לא מחוייבת לעשות את זה, אבל הוא ביקש עזרה כדי שהוא לא ישאר שם לבד עד מאוחר, אז כמובן שהסכמתי. אבל במקום שנעשה את זה בפחות זמן איכשהו רק עכשיו (22:00) הגעתי הביתה|חבול| אז נראה שגם היום אני לא אספיק לראות כלום:-()
:-(:-(:-( זה ממש מבאס. זו כרגע תקופה עמוסה בעבודה אצלך או שתמיד ככה? ואם מותר לשאול, זה עסק קטן? מעט/הרבה אנשים? (הכוונה שלי היא לכוח אדם)

אבל אני גם לרוב לא נוסעת לשום מקום בשבת אז זה לא משהו שהפריע לי במיוחד.
כנ"ל :-D

אה, טוב אני לא באמת זוכרת שום דבר מהתחבורה ציבורית בארץ. אבל גם זכור לי שלא היה רכבות בשבת.
הכוונה שלי בסופ"ש זה שישי עד כניסת שבת ומוצ"ש. יצא לך לנסוע ברכבות בארה"ב? אם כן, איך זה עובד שם מבחינת סופ"ש?

חח כן הא? ככה אני לא מתגעגעת לארץ יותר מידי:-D
זה בטח נאמר בסרקזם אבל זה קצת עצוב שהמצב גרוע עד שאת מרגישה שזה כמו פה בארץ.

חחח לא התכוונתי לשכנע:-D אבל אני שמחה שאת בצד שלי:-D לפעמים אני מפחדת להגיד משהו רע על פיטר כדי שלונה לא תכעס עליי🙊
אני חושבת שזה בסדר לכעוס על הדמויות גם אם אנחנו אוהבים אותן מאוד, אנחנו לא צריכים להסכים עם כל מה שהן עושות. מבחינתי זה מאוד משקף את החיים האמיתיים שלא הכל שחור או לבן.

כמובן שלא התכוונתי להגיד שאיך שאני מרגישה צריך להיות זהה למה שאת מרגישה. אני מצטערת אם זה יצא קצת כאילו אני מנסה לכפות עליך את הפתרונות שלי. ברור לי שאנחנו אנשים שונים עם תכונות שונות ודרכים שונות להתמודד עם דברים.
תודה שרשמת את זה |4U| הנחתי שלא התכוונת אבל כל כך הרבה פעמים יצא לי להתבאס על אנשים כי הם ניסו לזרוק עליי פתרונות במקום להקשיב למה שאני אומרת (ואני די בטוחה שגם אני חוטאת בזה), זה ממש מקסים מצידך להתייחס לזה ככה.

אני חושבת שאם את אומרת שהתחושות האלה מטרידות אותך, אז באיזשהו מקום כן אכפת לך מהדברים האלה. אז מצד אחד את אומרת שאת לא רוצה לשנות כלום, אבל אם זה באמת היה המצב, לא היית שלמה יותר עם זה? אם זה מפריע לך אז אולי את כן רוצה לשנות אבל יש דברים אחרים שמפריעים לך להצליח לשנות. לפעמים זה פשוט פחד משינוי, או פחד מכישלון. אני לא מכירה אותך מספיק טוב כדי להסיק מסקנות לגביך, וזה נראה לי גם לא פייר. את מכירה את עצמך הכי טוב ורק את יודעת מה טוב בשבילך. עצוב לי לשמוע שקשה לך למצוא את המקום שנכון לך, ועוד יותר מעציב אותי לשמוע שמישהו אומר משפט כמו "החיים שלי יכולים להסתיים מחר וזה יהיה בסדר מבחינתי" :-(
כן ולא, זה מצב די טריקי מבחינתי, גם אני לא בטוחה בכלום יותר. יכול להיות שברגע שהתחושות האלה ייעלמו, נקודת המבט שלי תשתנה. עכשיו כשאני חושבת על זה יש מצב שזה פשוט מנגון הגנה אבל אני פותחת פה נושא אחר.

זה מעניין ונחמד לי לדבר על הנושאים האלה בפתיחות סוף סוף, אבל זה מתחיל להרגיש לי קצת אוף-טופיק, אז אולי כדאי שנעצור פה? :-):
וממש תודה על העידוד :-):

נכון, גם אני מאוד נהניתי מהם. למרות נגיד שעכשיו כשאני מתחילה את עונה 1 מההתחלה קצת קשה לי שבהתחלה ברוילס לא נחמד לאוליביה כי אני כזה "די נו, כולנו יודעים שאתה מת עליה!" אבל בעצם הוא עדין לא מת עליה בשלב הזה:-D או נגיד בהתחלה לפני פרק 4 כשפיטר ממש שונא את וולטר ולא מוכן להיות איתו באותו חדר כמעט, זה גם ממש קשה לי לראות כי אני רוצה שיהיו להם כבר את הקטעים החמודים שלהם ביחד שמגיעים בהמשך. אבל אני כן חושבת שבהתחלה היו הרבה יותר קטעים משעשעים ותמימים יותר שקצת חסרים לי בהמשך.
טוב, מבחינתי זו פעם ראשונה, אז בעצם אני לא מכירה את הדינמיקה של הדמויות כמוך אבל אני יכולה להבין מאיפה את באה. אמרת שלפעמים היה קשה לך לראות את הדמויות בהתחלה אחרי שראית אותן מתפתחות בעונות המתקדמות, אבל האם היו רגעים שיכולת להעריך בזכות העובדה שאת יודעת מה יקרה בהמשך הסדרה?

ושאלה אחת שלא ממש קשורה לפרינג'; יצא לך לראות את סדרות אחרות של ג'יי ג'יי אברהמס? (זהות בדויה, אבודים)

נערך לאחרונה ב:

LeAnnDylan

Well-known member
:-(:-(:-( זה ממש מבאס. זו כרגע תקופה עמוסה בעבודה אצלך או שתמיד ככה? ואם מותר לשאול, זה עסק קטן? מעט/הרבה אנשים? (הכוונה שלי היא לכוח אדם)
אממ התקופות העמוסות באות והולכות. עכשיו יש לנו קצת פחות עובדים כי כמה מהם בחופשות (עכשיו זה הזמן לקחת חופשה, לפני כריסטמס) ואומנם אני לא צריכה לעשות את העבודה שלהם, אבל יוצא מצב שיש די הרבה עבודה משרדית עכשיו והרבה כאב ראש. וכן אני מניחה שאנחנו נחשבים עסק קטן, למרות שמשום מה אני לא רואה אותה ככזה, אבל בתאכלס כן. יש לנו בממוצע 10-15 אנשים בכל זמן נתון (הרבה מהם זה אנשים מכירות שבאים לכמה חודשים כל פעם ועוברים הלאה, אז המספרים משתנים)
הכוונה שלי בסופ"ש זה שישי עד כניסת שבת ומוצ"ש. יצא לך לנסוע ברכבות בארה"ב? אם כן, איך זה עובד שם מבחינת סופ"ש?
נסעתי רק פעם אחת ברכבת. זה היה עם שכנים שלי שהציעו לי לבוא איתם למשחק של הקבוצת פוטבול שאני אוהבת. הם רכשו את הכרטיסים אז אני אפילו לא יודעת איך אני אמורה לעשות את זה. פשוט הלכתי אחריהם ואם אני אצטרך לעשות את זה שוב בעצמי, סביר להניח שאלך לאיבוד.
זה בטח נאמר בסרקזם אבל זה קצת עצוב שהמצב גרוע עד שאת מרגישה שזה כמו פה בארץ.
זה אכן היה בצחוק. זה לא שהכל מושלם פה, אבל אני מעדיפה את החיים פה פי מיליון על פני החיים בארץ.
אני חושבת שזה בסדר לכעוס על הדמויות גם אם אנחנו אוהבים אותן מאוד, אנחנו לא צריכים להסכים עם כל מה שהן עושות. מבחינתי זה מאוד משקף את החיים האמיתיים שלא הכל שחור או לבן.
את צודקת אבל אני בכל זאת מרגישה קצת רע כל פעם שאני כועסת על דמות שאני אוהבת|מובך|
טוב, מבחינתי זו פעם ראשונה, אז בעצם אני לא מכירה את הדינמיקה של הדמויות כמוך אבל אני יכולה להבין מאיפה את באה. אמרת שלפעמים היה קשה לך לראות את הדמויות בהתחלה אחרי שראית אותן מתפתחות בעונות המתקדמות, אבל האם היו רגעים שיכולת להעריך בזכות העובדה שאת יודעת מה יקרה בהמשך הסדרה?
בהחלט כן! האמת שגם הפעם בגלל שצפיתי בכל הסדרה מההתחלה לפני כמה שבועות וישר אחרי שסיימתי התחלתי לצפות שוב ביחד עם לונה ואיתך, יש כל מיני דברים נוספים שאני שמה לב אליהם, כי עד עכשיו הצפייה המסודרת האחרונה שעשיתי לפני זו של עכשיו, הייתה לפני שנה (מידי פעם הייתי רואה פרקים נבחרים פה ושם כל פעם כשהתגעגעתי לאוליביה, אבל לא עונות שלמות) אז יש כל מיני דברים קטנים ששכחתי ואז פתאום כשרואים רצוף, יש המשכיות וקולטים פתאום דברים קטנים בכל פרק שבטח לא הייתי שמה לב אליהם אחרת, אז זה מאוד נחמד ובהחלט גורם לי להעריך יותר!
ושאלה אחת שלא ממש קשורה לפרינג'; יצא לך לראות את סדרות אחרות של ג'יי ג'יי אברהמס? (זהות בדויה, אבודים)
כן, צפיתי בשתיהן וגם במבוקש לחקירה. את זהות בדויה, למרות שהייתה הראשונה ראיתי דווקא אחרונה (בשנה שעברה) אז הכי פחות אהבתי אותה, כי היא הרגישה לי כל כך מיושנת. וגם הרבה מהרעיונות שהיו בשלושת הסדרות האחרונות שלו שראיתי, היו שם, אז שום דבר שם לא הפתיע אותי. ונכון שזהות בדויה טכנית הייתה המקורית, אבל מבחינתי בגלל שראיתי אותה אחרונה, היא הייתה "חיקוי עלוב" כי אהבתי את הכתיבה (והביצוע!) של שלושת האחרות הרבה יותר. מה שכן, ג'ק בריסטו הוא אהבה בלב|לב|

It's Always Sunny

Well-known member
את צודקת אבל אני בכל זאת מרגישה קצת רע כל פעם שאני כועסת על דמות שאני אוהבת|מובך|
האמת שאצלי זה אחד הדברים שאני אוהבת בסדרות/סרטים/ספרים. האפשרות לכעוס/לשמוח/להזדהות עם דמות כי בסופו של דבר זו הופך אותה ליותר אנושית ועגולה. אבל כן, מבינה מה את אומרת, זה מבאס כשדמות שאנחנו אוהבים עושה משהו שלא מרגיש לנו נכון.

בהחלט כן! האמת שגם הפעם בגלל שצפיתי בכל הסדרה מההתחלה לפני כמה שבועות וישר אחרי שסיימתי התחלתי לצפות שוב ביחד עם לונה ואיתך, יש כל מיני דברים נוספים שאני שמה לב אליהם, כי עד עכשיו הצפייה המסודרת האחרונה שעשיתי לפני זו של עכשיו, הייתה לפני שנה (מידי פעם הייתי רואה פרקים נבחרים פה ושם כל פעם כשהתגעגעתי לאוליביה, אבל לא עונות שלמות) אז יש כל מיני דברים קטנים ששכחתי ואז פתאום כשרואים רצוף, יש המשכיות וקולטים פתאום דברים קטנים בכל פרק שבטח לא הייתי שמה לב אליהם אחרת, אז זה מאוד נחמד ובהחלט גורם לי להעריך יותר!
מתי ראית את הסדרה בפעם הראשונה?

כן, צפיתי בשתיהן וגם במבוקש לחקירה. את זהות בדויה, למרות שהייתה הראשונה ראיתי דווקא אחרונה (בשנה שעברה) אז הכי פחות אהבתי אותה, כי היא הרגישה לי כל כך מיושנת. וגם הרבה מהרעיונות שהיו בשלושת הסדרות האחרונות שלו שראיתי, היו שם, אז שום דבר שם לא הפתיע אותי. ונכון שזהות בדויה טכנית הייתה המקורית, אבל מבחינתי בגלל שראיתי אותה אחרונה, היא הייתה "חיקוי עלוב" כי אהבתי את הכתיבה (והביצוע!) של שלושת האחרות הרבה יותר. מה שכן, ג'ק בריסטו הוא אהבה בלב|לב|
מבוקש לחקירה זה Person of Interest?
נשמע הגיוני מה שאת רושמת, זהות בדויה אומנם הייתה הראשונה אבל שאר הסדרות של אברהמס שיכללו את הכתיבה והביצוע, לפחות לפי דעתי.
מה דעתך על אבודים? אני שואלת בכוונה עליה כי אני באתי אליה עם ציפיות ממש גבוהות והיא עמדה בהן אז היא הפתיעה אותי לטובה.
ואם את צריכה להמליץ (באופן כללי, לא רק לי) על אחת מהסדרות הנ"ל שהיא לא פרינג', על מה היית ממליצה?

דרך אגב, אני חייבת לומר כשאני חושבת עלייך אני פשוט מדמיינת את הגיף שלך בחתימה :-D

LeAnnDylan

Well-known member
האמת שאצלי זה אחד הדברים שאני אוהבת בסדרות/סרטים/ספרים. האפשרות לכעוס/לשמוח/להזדהות עם דמות כי בסופו של דבר זו הופך אותה ליותר אנושית ועגולה. אבל כן, מבינה מה את אומרת, זה מבאס כשדמות שאנחנו אוהבים עושה משהו שלא מרגיש לנו נכון.
לשמוח ולהזדהות אני רוצה. אבל לא בא לי לכעוס על דמות שאני אוהבת. אין לי בעיה שדמות שאני אוהבת תהיה "רעה" או תעשה מעשים רעים, אבל אני לא רוצה לכעוס עליה. אני רוצה שהיא תהיה כתובה כזה טוב כשגם כשהיא עושה בחירות מפוקפקות אני עדין אהיה בצד שלה.
[ספוילר לפרינג' עד פרק 17] נגיד במקרה שלנו, אפילו שוולטר עשה בחירות מפוקפקות בעבר ועשה ניסויים בילדים וכנראה גרם למוות ברשלנות של עובדת המעבדה שלו- אני עדין לא כועסת עליו. אין באמת הצדקה עלילתית שתגרום לי לא לכעוס עליו (כלומר, זה לא שהוא עשה ניסויים בילדים כי מישהו הצמיד לו אקדח לראש והכריח אותו), אבל הדמות שלו כתובה בצורה כזאת שאני רוצה להיות בעדו למרות הדברים הרעים שהוא עשה.
מתי ראית את הסדרה בפעם הראשונה?
ינואר 2020.
מבוקש לחקירה זה Person of Interest?
כן.
נשמע הגיוני מה שאת רושמת, זהות בדויה אומנם הייתה הראשונה אבל שאר הסדרות של אברהמס שיכללו את הכתיבה והביצוע, לפחות לפי דעתי.
מה דעתך על אבודים? אני שואלת בכוונה עליה כי אני באתי אליה עם ציפיות ממש גבוהות והיא עמדה בהן אז היא הפתיעה אותי לטובה.
ראיתי אותה בבינג' אחרי שהיא הסתיימה ואהבתי אותה. לא הייתי מדרגת אותה בטופ של הסדרות האהובות עליי, אבל בהחלט נהנתי ממנה.
ואם את צריכה להמליץ (באופן כללי, לא רק לי) על אחת מהסדרות הנ"ל שהיא לא פרינג', על מה היית ממליצה?
אה, זה קל - מבוקש לחקירה, בלי התלבטות בכלל. סדרה מושלמת|מאוהב|
דרך אגב, אני חייבת לומר כשאני חושבת עלייך אני פשוט מדמיינת את הגיף שלך בחתימה :-D
זו בעצם המטרה הסודית שלי בחיים- שאנשים יראו את דרו/ריס/ליאן ויחשבו עליי:-D (את אומנם רשמת הפוך, אבל גם זה נשמע לי טוב:-])
אגב הגיף הזה מצחיק אותי במיוחד כי יש לי חברה שתמיד הייתה רוקדת כמו דרו בגיף הזה ותמיד היינו צוחקים עליה שאין לה חוש קצב:-D

למעלה