דיוני סדרות #113

טוני החתול

Well-known member
מנהל
@טוני החתול אני מסיימת עכשיו את הפרק השלישי בעונה הראשונה של לות'ר וממה שראיתי, היא טובה מאוד. אני מקווה שזה לא יתדרדר בעונות שאחרי (שרלוק |שפם|)
אני שמח שאת אוהבת.
לדעתי היא לא מתדרדרת ממש.
אם כי הדעה הכללית הייתה שעונה 4 הייתה לא טובה. ולכן גם לא ראיתי אותה.
אבל אז כן חזרתי אל הסדרה לעונה 5 כי הבנתי שהיא תהיה טובה והיא באמת הייתה (כשתגיעי אליה את תביני).

Lhuna3

Well-known member
אבירם כץ - פרק 1 (כאן 11)
ממש ממש אהבתי!!
צפיתי בכל הפרק בלי הפסקת טלפון/מחשב וזה אומר הכל.

אני רק מקווה שיספיקו לשדר את כל הסדרה הזאת לפני שסוגרים את הערוץ! (מישהו יודע כמה פרקים יש לזה?)

didalf

Well-known member
ממש ממש אהבתי!!

אני רק מקווה שיספיקו לשדר את כל הסדרה הזאת לפני שסוגרים את הערוץ! (מישהו יודע כמה פרקים יש לזה?)
מה זה?

Lhuna3

Well-known member
זה סוג של סדרת מתח לדעתי, עם נגיעות קומיות. ככה לפחות התרשמתי מהפרק הראשון.
כתבה דנה מודן. אני אוהבת את הכתיבה שלה.
הגיבור הראשי הוא סופר... קשה לי לחשוב מה עוד אפשר להגיד על זה בלי ספוילרים לפרק.

snirf

Active member
ממש ממש אהבתי!!

זה מבוסס על ספר מקור ישראלי מוצלח שנקרא "לכתוב כמו אלוקים"
התלהבתי לראות שעשו עליה סדרה ...מחכה לצפות בה :-] הלוואי שימשיכו לעשות עוד עיבודים לספרי מקור

דיברגנט חדש

Well-known member
זה מבוסס על ספר מקור ישראלי מוצלח שנקרא "לכתוב כמו אלוקים"
התלהבתי לראות שעשו עליה סדרה ...מחכה לצפות בה :-] הלוואי שימשיכו לעשות עוד עיבודים לספרי מקור
רק חבל שיש שם יותר מידיי סיגריזציה, דיי נמאס מזה שאי אפשר לעשות סדרה ללא סיגריות (n)

didalf

Well-known member
זה סוג של סדרת מתח לדעתי, עם נגיעות קומיות. ככה לפחות התרשמתי מהפרק הראשון.
כתבה דנה מודן. אני אוהבת את הכתיבה שלה.
הגיבור הראשי הוא סופר... קשה לי לחשוב מה עוד אפשר להגיד על זה בלי ספוילרים לפרק.
FINE שאלתי את גוגל|שפם|
אבל אני רואה שזה חקירת רצח אז אני מופתעת שאהבת8-*

Lhuna3

Well-known member
FINE שאלתי את גוגל|שפם|
אבל אני רואה שזה חקירת רצח אז אני מופתעת שאהבת8-*
נכון, אבל זה שונה מהרגיל. (אני לא מפרטת איך כי אני לא יודעת מה בדיוק קראת, ואולי יש בזה גם ספוילרים לעצמי אז אני לא מחפשת)

דיברגנט חדש

Well-known member
נכון, אבל זה שונה מהרגיל. (אני לא מפרטת איך כי אני לא יודעת מה בדיוק קראת, ואולי יש בזה גם ספוילרים לעצמי אז אני לא מחפשת)
זאת דרמה בלשית קומית.
מדובר על סופר מצליח שנמצא במשבר כתיבה, שכנו הרופא כתב סיפור שביקש ממנו חוו"ד מקצועית, הסופר מחליט לגנוב לו את הסיפור ולפרסם בטור בעיתון תוך שהוא משנה את השמות של הדמויות ואת המקום, בינתיים הרופא עשה תאונה ומונשם, דופקים לסופר בדלת משטרה ומסתבר שהדמות בסיפור היא של אישה נעדרת, דבר ההופך אותו לחשוד בחטיפה ורצח.
אגב, זה מדגים את הביטוי "סוף גנב לתלייה :)"

טוני החתול

Well-known member
מנהל
ממש ממש אהבתי!!
בסדר בסדר אני אגיע לזה

אבל רק רגע...
אין שם איזו חקירת רצח כלשהי? או אולי זה העלמות ולכן רק בפוטנציה רצח.
ואת אוהבת את זה?
האם את רצחת את לונה האמיתית ותפסת את מקומה?
(כי אם זה מה שקרה אז לונה האמיתית ממש תתעצבן שחוקרים את מותה)

...
אוי, עכשיו אני רואה שעדי כבר התייחסה למוזרות שכאן וענית לה.
*כשאני אומר "את" אני כבר מתכוון לזאת שחטפה/רצחה את לונה האמיתית ועכשיו מעמידה פנים שזאת היא.
רגע, זה באמת משהו שיקרה?
האם אי אפשר להשאיר את הדברים הנוראיים שקורים בתחומים שרק בעיקרון ואידיאל מעניינים אותי כמו בג"ץ?

Lhuna3

Well-known member
האם את רצחת את לונה האמיתית ותפסת את מקומה?
(כי אם זה מה שקרה אז לונה האמיתית ממש תתעצבן שחוקרים את מותה)
:-D
אבל אני לונה האמיתית! ולא המתחזה שהיתה פה עד עכשיו!

רגע, זה באמת משהו שיקרה?
הלוואי שלא, אבל הנבלים נשמעים מאוד נחושים בעניין הזה.

טוני החתול

Well-known member
מנהל
OMG!!
אוברי פלזה הנחתה אתמול את SNL ו

אפריל ולזלי בווינקד אפדייט|מאוהב|
אאאאאאההההההההה
זה כן ספוילר
כלומר הרסתי לעצמי את ההפתעה (לא זה שהיא מנחה, אלא מה שיש בתוך תיבת הספוילר)

ולמה לכל הרוחות זה מופיע בסטינג רק לאחר כמה ימים?

didalf

Well-known member
אאאאאאההההההההה
זה כן ספוילר
כלומר הרסתי לעצמי את ההפתעה (לא זה שהיא מנחה, אלא מה שיש בתוך תיבת הספוילר)

ולמה לכל הרוחות זה מופיע בסטינג רק לאחר כמה ימים?
שתדע לך שבגלל שזכרתי שאתה היחיד שבכלל טורח לראות SNL במלואה שמתי את זה בכלל בתיבת ספוילר, אז זה לא אשמתי שפתחת|פטיש|

טוני החתול

Well-known member
מנהל
ראיתי הבוקר כבר את הפרק החדש של The Last of Us

פחות אהבתי מהפרק הראשון.
כלומר עדיין סטים מרשימים, אקשן טוב, דמויות טובות.
אבל בסופו של דבר זה פרק שלם של ללכת בעיר של נגועים (כמו זומבים) ולהזהר עד שהם מתחילים להתקיף אותך ואז אתה נלחם.
וכמובן שהדמויות הראשיות שורדות. זה סוג של היה מפתיע שטס מתה, אבל גם לא ממש כי באינטרו רואים שיש שני דמויות ראשיות של מבוגר וילד. והבנתי שהוא ישאר ולכן הבנתי שהיא לא.
גם זה שבהתחלה הם לא בוטחים בילדה ובסוף מגיעים לנקודה שבה טס אומרת שהיא באמת התרופה והוא צריך לקחת אותה לאן שצריך היה די צפוי. כלומר חשבתי שאולי יקח עוד פרקים בודדים, אבל בעיקרון.
כמובן זה שבסוף חיילי המחתרת לא יכולים לקחת אותה ולכן ג'ואל צריך זה גם ברור.
אבל עדיין בעיקרון אני אוהב את הדמויות והאינטראקציות אז אני אמשיך.

אה ומאוד אהבתי את סצנת הפתיחה על תחילת פריצת המגפה בג'קרטה.
קודם כל פשוט כי זה בג'קרטה. זאת עיר הבירה של המדינה המוסלמית הכי גדולה בעולם (אם אני זוכר נכון) אבל לא נראה לי שאי פעם ראיתי סרט או סדרה שהציגו אפילו סצנה שמתרחשת בה.
זה סוג הדברים שאני אוהב כי הם פותחים ראש קצת. ועוד יותר כי כשאני חושב על ג'קרטה אני לא חושב על כך שיש שם מדעניות מומחיות.
בכל מקרה זה היה מעניין וחיזק את הנקודה של קטע הפתיחה של הפרק הראשון שמבחינת מדענים הרעיון של פטריות שמתפתחות בגוף אנושי מיד מסמן אסון נוראי. (אני מעדיף לבנתיים לא לשמוע את הדעה של מדענים אמיתיים בנושא, אשאר בעולם של הסדרה)

אה ומסתבר
מסתבר שקמח הוא חלק חשוב בהדבקה והתפשטות של הפטרייה הזאת.
בפרק הזה דיברו על כך שהמקרה הראשון היה במפעל קמח, והמדענית אומרת שזה הגיוני (ובג'קרטה מסתבר באמת יש את אחד ממפעלי הקמח הגדולים בעולם).
ומסתבר שבפרק הראשון רמזו לכך שהמשפחה של ג'ואל כל הזמן ביום האחרון שלהם לא אכלו דברים מקמח - בבוקר הייתה כוונה להכין פנקייקים, אבל בסוף לא. אחר כך היה את העוגיות של השכנים שהילדה לא אכלה ואז האב היה אמור להביא עוגה ושכח. כלומר כאילו בנס הם לא אכלו שום דבר נגוע.

It's Always Sunny

Well-known member
מסיימת עכשיו את העונה השנייה של לות'ר ובלי לכתוב ספויילרים, הפושעים נהיים הזויים יותר מפרק לפרק |חבול|;-#

keren or5

Well-known member
אני חצויה בדעתי על הסדרה. זו הפעם הראשונה שממש היה אכפת לי מריבוט לסיטקום עבר. בשנים האחרונות חרשתי על סדרת המקור, ברמה של חברים ככראה (תאשימו את ה-ש"חים).
אני חושבת של הקמואים (הופעות האורח) ישבו בול נכון.

וההופעה הקצרה בת 5 דקות של ג'קי וקלסו הרסה את כל ההתקדמות שהדמויות עברו ב8 עונות
קלסו שבעונה האחרונה שלו התגבר עם להיות אבא ועבר בשביל הבת שלו, פה מוצג כאבא דפוק שרק עושה צחוקים עם הבן שלו
וג'קי שכל כך התבגרה בסדרת המקור, והבינה שקלסו הוא לא בשבילה, ישר חזרה אליו וניהיתה יותר מטומטמת
זה בדיוק מה שהם היו צריכים לעשות. הייד כמובן לא היה שם מסיבות מעציבות, וכולם שנאו את זה שג'קי סיימה את הסדרה עם פז- וחוץ מזה, איך אפשר לא לעשות את ג'קי וקלסו ביחד כשמילה קוניס ואשטון קוצ'ר נשואים עכשיו? זה מתאים בול כמו ככפפה, הסצנה שלהם העלתה לי את החיוך הכי גדול בצפייה בעונה הזאת.
וגם אין שום דיבור על כך שלג'יי יש חצי אחות מאבא שלו
אני חושבת שרוב האנשים לא זוכרים את זה, ובכלל אנשים יותר זוכרים את הוייב של העונות הראשונות שהקימאוז התאימו אליהם הרבה יותר.

פז היה מעולה ובול כמו שהייתי מתארת את הדמות שלו היום. אהבתי גם שהוא יכול להיות דמות שחוזרת בגלל היחסים שלו עם השכנה. והקול-בק לריב שלו עם השחקן ששיחק את הדין בקומיוניטי היה אדיר (מי שלא זוכר הריב הזה בינהם היה ראנינג גאג בתוכית המקורית, ואנחנו אף פעם לא ידענו למה הם רבו מלכתחילה, רק שהם אויבים מושבעים.)

אפילו את ליאו שמחתי לראות, ובשני המקרים כשראו אותו - שניה לפני אמרתי- זה בטוח יהיה ליאו!

דווקא הצד החלש זה הקאסט החדש, שעושה לי פלשבקים לעונה האחרונה של סקראבס. זה באמת דיי בלתי אפשרי, כי העובדה שזה מתרחש באותו מקום כמו הסדרה ראשונה והלוק כ"כ דומה - שאי אפשר ישר לא לנסות להתאים כל דמות לאחד הילדים מקוריים, וזה אף פעם לא ישתווה למקור ותמיד ירגיש טיפה מאכזב.
הילדים החדשים לא נוראיים, אבל הם בנתיים לא ממש מעיינים, הם מרגישים דיי למל"מים- וזה מה שיכול לא לעבוד בסדרה.
שני הדברים היחידים שדיי אהבתי זה את הרגעי הברומנאס המטומטמים של נייט וג'יי, ואת גוון שביי פאר נראית כמו הדמות הכי מעניינת בסדרה האת, ודווקא איתה עשו הכי מעט.
גם חשבתי שהטוויסט בסוף שיש משהו רומנטי בין ליאה לנייט בא משום מקום, וסתם נדחף שם כדי לייצר איזה קליף האנגר לעונה הבאה. אבל הוא לא הרגיש טבעי.

אם תהיה עוד עונה אני נראה אראה, כי אני נראה אראה ככל דבר שקשור לסדרה האת, אבל אין לי ציפיות גבוהות מדי (גם לעונה הזאת הנמכתי אותם מאוד).

צבט באמת שלא הזכירו את הייד, מידג' ולורי - בגלל הסיפורים הטראגיים של השחקים שלהם, אבל באמת לא הייתה ממש ברירה. אבל זה צבט לי יותר בעיקר לאור זה שהביאו כמעט את כולם חוץ מהם, בעיקר הייד היה חסר.
זה מצחיק, הסדרה האת כרגע עובדת לי רק ברמת הנוסטלגיה, אבל לא נוסטלגיה לשנות ה-90, אלא נוסטלגיה לסדרה המקורית (שהיא בעצמה הייתה אמורה להיות נוסטלגית).

למעלה