דיוני סדרות #114

טוני החתול

Well-known member
מנהל
כל מי שיש לו משהו להגיד על סדרת טלוויזיה ולא רוצה לפתוח נושא במיוחד מוזמן לכאן

טוני החתול

Well-known member
מנהל
סיימתי עכשיו את העונה הראשונה של ברוכים הבאים לרקסהאם
באנגלית Welcome to Wrexham

בקצרה למי שלא יודע:
התוכנית הדוקומנטרית הזאת עוקבת אחרי קבוצת הכדורגל של העיר הוולשית רקסהאם, שהייתה במשבר כלכלי הרבה שנים, שבשנת 2020 נקנתה על ידי השחקנים ראיין ריינולדס (דדפול) ורוב מק'אלהני (מית'יק קווסט, פילדלפיה זורחת).
התוכנית מתעסקת די הרבה בשני השחקנים ההוליוודים שקנו את הקבוצה, אבל רובה עוסק במועדון הכדורגל עצמו ובאוהדים הרבים שלו ושם באמת הלב שלה.
העונה הראשונה מציגה את השנה פלוס הראשונה לאחר הרכישה, השינויים שהבעלים החדשים עשו ואת המסע של הקבוצה לעלות ליגה מאחת הליגות הנמוכות ביותר בבריטניה.
מה שבעיקר יפה זה שהתוכנית הרבה פעמים מתמקדת בחיים של שחקנים בודדים או של אוהדים מסויימים או עובדים מסויימים של הקבוצה.
בקיצור אני מאוד מאוד מאוד ממליץ.

ולחלוטין לא צריכים לאהוב כדורגל כדי לאהוב את התוכנית. אני לחלוטין לא.

1674554346719.png

Lhuna3

Well-known member
ההודעות שלי ושל @טוני החתול על הפרק הקודם, כי הוא שודר לפני 30 שנה:
(אין קשר לזיגי, זו פשוט הודעה של אוסווין בתחילת העמוד של ההודעות האלו)

עברו כ-3 חודשים.

כצפוי, יש סיבוך כלשהו עם ההריון של ליאה.
ועוד צפוי, מרפי מציע ניתוח לא שגרתי לפתור את הבעיה.
ועוד כצפוי, יש סיבוכים עם הניתוח, אז אח"כ צריך עוד ניתוח.
ועוד כצפוי, זה נגמר בטוב.

והלידה עוד די רחוקה, אבל הם כבר מכינים את חדר הילדים בשביל התינוק. שזה בן הפעם.
בתחילת הפרק עושים אולטרסאונד וליאה לא רוצה לדעת את מין התינוק, שזה קטע שבד"כ מעצבן אותי בסדרות אמריקאיות, כי זה נראה לי ילדותי ומטופש שהם רוצים שזאת תהיה "הפתעה". אבל פה דווקא היה לליאה נימוק מאוד מובן ויפה, שזה בגלל שכשהיא איבדה את ההריון הקודם זה היה לה קשה יותר כי היא הרגישה מחוברת יותר לעובר אחרי שידעה שזו תינוקת וחשבו על שמות בשבילה.

בזמן שליאה היתה בהשגחה אחרי הניתוח הראשון, מרפי מגונן עליה יתר על המידה, מתעקש שתישאר עוד בבי"ח, ומרחיק ממנה את כל המבקרים, עד שדר' וולק מאיר את עיניו שזה לא כל כך טוב, והוא מרשה קצת יותר.
אבל עדיין בסוף מתברר שהעובדה שנשארה בבי"ח הצילה את חייה כשהיה צריך את הניתוח השני.

זו היתה סצינה יפה כשמרפי יושב מפוחד מחוץ לחדר הניתוח כאשר היא בסכנה, וכל שאר הצוות מגיע לשבת איתו.
אבל גם תהיתי מי מטפל בזמן הזה בשאר החולים.

-------------
הניתוח של לים -
כצפוי עבר בהצלחה והיא הולכת שוב - הוריי!
והיא עדיין עם החבר שהציע לה נישואין לפני הניתוח, והיא עדיין לא נתנה לו תשובה, אבל היא לפחות מציעה לו לעבור לגור איתה.
האם במבט שלה בסוף הסצינה היה רמז עבורנו שהיא לא שלמה עם זה לגמרי?

--------------
דר' פרז - שבסוף הפרק הקודם נמצא ע"י דר' אלן שבאה אליו לדייט, מחוסר הכרה על הריצפה אחרי שחזר לסמים -
אז הוא כמובן פוטר/הושעה, אבל נותנים לו צ'אנס לחזור לביה"ח, תחת השגחה צמודה ובדיקות סמים.
ביום הראשון לחזרתו הוא תחת השגחתה של אלן, ובסוף הוא מתוודה בפניה שזה בעיה בשבילו כי הוא חושש להתאהב בה שוב, וזה משהו שהחזיר אותו לסמים כשזה קרה.

-------------
פארק ורזניק |מזיע|
עדיין לא חזרו.
היא בטיפולי פוריות מעוברים שהקפיאה. אני לא זוכרת - האם הוא האבא שלהם? בכל אופן הוא רוצה לסייע לה ולהיות איתה אבל היא לא מסכימה, ובסוף מבקשת מגלסמן שיסיע אותה. בשביל לא לעשות את זה לבד.

-------------
רזניק ופרז ואלן גם מטפלים בנער מסכן שאין לו סיכוי לחיות עוד הרבה אבל ממשיך להאבק בשביל אמא שלו, שהולכת להשאר לבד אחרי שהוא ימות... זה היה עצוב נורא.

דיברגנט חדש

Well-known member
בהמשך לספוילר שכתבתי בשרשור קודם בתגובה #68 שלי על הפרק הראשון של הסדרה אבירם כץ, ראיתי גם את הפרק השני והנה הספוילר, הפעם בקיצור -
החקירה של הבלשים נמשכת, אבירם מתעקש שהוא לא יודע דבר, משכנע את הבלשים להעבירו בפוליגרף ולאחר מכן לעזור להם בפיענוח הפרשה. בינתיים, נכנס, שבו, לדירה של שכנו הרופא שכתב את העלילה, מוחק את אשר שלח לו ומתחיל לנסות לפענח את העלילה

It's Always Sunny

Well-known member
למה כמעט כולם בסדרה הזו מתים? 🤔 בכל עונה מישהו מהדמויות הראשיות (חוץ מהרביעית נראה לי) מת. מה המטרה של זה?

Lhuna3

Well-known member
בהמשך לספוילר שכתבתי בשרשור קודם בתגובה #68 שלי על הפרק הראשון של הסדרה אבירם כץ, ראיתי גם את הפרק השני והנה הספוילר, הפעם בקיצור -
החקירה של הבלשים נמשכת, אבירם מתעקש שהוא לא יודע דבר, משכנע את הבלשים להעבירו בפוליגרף ולאחר מכן לעזור להם בפיענוח הפרשה. בינתיים, נכנס, שבו, לדירה של שכנו הרופא שכתב את העלילה, מוחק את אשר שלח לו ומתחיל לנסות לפענח את העלילה
אני חשבתי שזו התנהגות מאוד לא הגיונית מצידו.
הוא נחקר באשמת רצח/חטיפה, והוא יכול להוכיח בקלות שהראיה היחידה שיש להם נגדו - שגויה, כי לא הוא כתב את הסיפור, וקל גם להוכיח מי החשוד האמיתי שהם אמורים לחקור. במקום זה - הוא מחק את המייל שמוכיח את זה.
אז אני מבינה שיש לו אגו גדול, ולהתוודות שהוא גנב את הסיפור יכול להיות מכה למוניטין שלו, אבל עם כל הכבוד, זה עדיף מלעמוד למשפט פלילי. (אמנם הראיה היחידה שיש להם נגדו היא נסיבתית וכנראה לא היו יכולים להרשיע אותו ברצח, אבל בשיתוף פעולה עם עבירה נראה לי שכן.)
חוץ מזה גם התנהגות הבלשים לא אמינה. למה הם לא ישר הוציאו צו לחיפוש אצלו בבית, ולא החרימו לו את המחשב והכל?
לאור זאת שיש להם ראיה מאוד חזקה שלכל הפחות הוא מסתיר מידע על המקרה.

אבל... אני מוכנה לשים בצד את ההתקטננויות האלו אם הסדרה תמשיך טוב.
ואני אוהבת שהשכנה לא עושה לו חיים קלים לחטט בבית של ויקטור.
אהבתי גם את הסצינה שהוא בוחן את עצמו בפוליגרף על מה הוא באמת חושב ומרגיש לגבי דברים שהוא לא בטוח בהם בעצמו, כמו סופר אחר שהוא כנראה מקנא בו, וכמו האם הוא נמשך קצת לגברים.

dilia snake

Well-known member
עד עכשיו זה לא הציק לי, אבל שרואים דמויות מתכתבות אחת עם השנייה והן מכירות( ז"א קולגות, קרובי משפחה ) ואין להן היסטוריה של הודעות |חבול| .

מה זאת העצלנות הזאת?

It's Always Sunny

Well-known member
עד עכשיו זה לא הציק לי, אבל שרואים דמויות מתכתבות אחת עם השנייה והן מכירות( ז"א קולגות, קרובי משפחה ) ואין להן היסטוריה של הודעות |חבול| .

מה זאת העצלנות הזאת?
באיזה הקשר זה נאמר?
דברים מעצבנים שקורים בסדרות?

Lhuna3

Well-known member
עכשיו הזכרת לי שיש גם קטע שבו הם מקלידים מהר ובלי שגיאות כתיב. וגם שמי שהם מתכתבים איתו עונה להם מהר.
נכון, ועוד יותר מפריע לי: שיחות טלפון בהן אין לצד השני (שאנחנו לא שומעים) מספיק זמן להגיד את כל מה שהוא לכאורה אמר.

(יש גם את הקטע הידוע שדמויות בסרטים וסדרות מסיימות שיחות בלי להגיד ביי או משהו דומה לסיום, פשוט מנתקים בפרצוף, אבל זה עניין אחר)

limors2

Active member

מה זאת העצלנות הזאת?
זה אחד מהדברים שהכי הכי מציקים לי בסדרות וסרטים. הכי. זה כ"כ עצלני ומעצבן!

limors2

Active member
נכון, ועוד יותר מפריע לי: שיחות טלפון בהן אין לצד השני (שאנחנו לא שומעים) מספיק זמן להגיד את כל מה שהוא לכאורה אמר.

(יש גם את הקטע הידוע שדמויות בסרטים וסדרות מסיימות שיחות בלי להגיד ביי או משהו דומה לסיום, פשוט מנתקים בפרצוף, אבל זה עניין אחר)
וגם- "שניפגש?" "יאללה". "טוב אז ניפגש". איפה???? מתי?????????

didalf

Well-known member
סיימתי את העונה של שנות ה90
קשה להגיד שזה טוב אבל זה היה ממש חמוד ובסופו של דבר המשכתי לעוד פרק ועוד פרק בהנאה ואפילו עצרתי את עצמי לא לראות יותר מידי בבת אחת, אז אני מניחה שנהנתי.
כלומר ממש לא הימם אותי כסדרה במיוחד טובה.
אבל גם ממש לא גרועה.
נכון שקיטי ורד מעולים, אבל אם הסדרה הייתה מסתמכת בעיקר עליהם זה לא היה מחזיק.
ואכן יש נוסטלגיה, אבל אני שמח שלא הסתמכו עליה יותר מידי חזק.
|כן|

אז לראות את ג'קי וקלסו ביחד הרגיש לי הכי טבעי. במיוחד בדינמיקה של הצרחות.
זה בדיוק מה שהם היו צריכים לעשות. הייד כמובן לא היה שם מסיבות מעציבות, וכולם שנאו את זה שג'קי סיימה את הסדרה עם פז- וחוץ מזה, איך אפשר לא לעשות את ג'קי וקלסו ביחד כשמילה קוניס ואשטון קוצ'ר נשואים עכשיו? זה מתאים בול כמו ככפפה, הסצנה שלהם העלתה לי את החיוך הכי גדול בצפייה בעונה הזאת.
ני חושבת שרוב האנשים שראו את הסדרה יותר מזהים את ג'קי וקלסו עם הדמויות שהם היו בהתחלה, והאמת שגם אני, לכן ליצור את הכימיה שלהם בהתחלה היה הדבר הכי הגיוני לעשות, ושוב להוסיף לזה שהם נשואים במציאות זה פשוט פשע לעשות את זה בצורה אחרת.
|כן|

באופן כללי שמחתי שראו אותם רק פעם אחת, פעם אחת את אריק ואת פז ודונה איזה 3 פעמים כל אחד. כי סדרות המשך כאלו הרבה פעמים מגזימים עם הדמויות הישנות.
(אני לא מחשיב את קיטי ורד בזה כי הם דמויות ראשיות בסדרה החדשה)
היה חסר לי אבל מפגש ביניהם (אריק ודונה וקלסו וג'קי). ותגובה יותר היסטרית מההורים של ליאה לזה שהיא יוצאת עם קלסו ג'וניור. דונה הייתה רגועה מידי לגבי זה!!
אולסו לא הבנתי האם ג'יי הוא גם הבן של ג'קי?

אני חושבת שרוב האנשים לא זוכרים את זה, ובכלל אנשים יותר זוכרים את הוייב של העונות הראשונות שהקימאוז התאימו אליהם הרבה יותר.
לא זכרתי את זה בכלל.

פז היה מעולה ובול כמו שהייתי מתארת את הדמות שלו היום. אהבתי גם שהוא יכול להיות דמות שחוזרת בגלל היחסים שלו עם השכנה. והקול-בק לריב שלו עם השחקן ששיחק את הדין בקומיוניטי היה אדיר (מי שלא זוכר הריב הזה בינהם היה ראנינג גאג בתוכית המקורית, ואנחנו אף פעם לא ידענו למה הם רבו מלכתחילה, רק שהם אויבים מושבעים.)
את זה בכללללללללללל לא זכרתי.
הילדים החדשים לא נוראיים, אבל הם בנתיים לא ממש מעיינים, הם מרגישים דיי למל"מים- וזה מה שיכול לא לעבוד בסדרה.
התרגלתי אליהם עם הזמן. אבל כמו שכתבו בביקורת בוואלה, 10 פרקים זה מעט מידי לסיטקום. הם צריכים להתחמם לתוך הדמויות שלהם.

גם חשבתי שהטוויסט בסוף שיש משהו רומנטי בין ליאה לנייט בא משום מקום, וסתם נדחף שם כדי לייצר איזה קליף האנגר לעונה הבאה. אבל הוא לא הרגיש טבעי.
וואי לגמרי.
ודווקא היא וג'יי היו חמודים ממש. גם לא הבנתי מה היא מוצאת בנייט כי בואו, הוא ממש טיפש.
הופתעתי שג'יי לא היה טיפש כמו קלסו. הוא לא היה חכם במיוחד אבל היו לו לא מעט רגעים של בנאדם נורמלי.

זה מצחיק, הסדרה האת כרגע עובדת לי רק ברמת הנוסטלגיה, אבל לא נוסטלגיה לשנות ה-90, אלא נוסטלגיה לסדרה המקורית (שהיא בעצמה הייתה אמורה להיות נוסטלגית).
האם בעוד 20 שנה תהיה סדרת נוספת עם הבת של ליאה שנות ה2010?:-0
ובעניין ההומו - נחמד שהכניסו הפעם דמות של הומו לקאסט הראשי*. אבל מאוד מרגיש שלא ממש עשו איתו כלום
בעיקר באסה שהחליטו שיש לו חבר בקנדה ופטרו אותו מכל עלילה רומנטית אפשרית.

אגב, גם לי לא היו ציפיות גבוהות בכלל. חשבתי שיהיה מהנה בקטנה וזה מה שהיה.
|כן|

אותו קטע כמו מה שאמרתי על קיטי, זה אולי לא מאוד אמין, אבל אני ממש שמחה שלא הלכו לשם, אין לי כוח שהיו מציגים איה קו עלילה של הומופוביה של שנות ה-90.
|כן|

אגב, אם לא זכרת את זה, יש מצב שלא זכרת שדונה סיפרה שהיא יצאה עם אח של קלסו, אבל זה באמת היה בסדרה המקורית באחת התקופות שהיא הייתה פרודה מאריק. לוק ווילסון שיחק אז את אח של קלסו.
את זה דווקא זכרתי.

*אגב, אני לא רוצה שתהיה יותר מידי התמקדות על הדמויות הישנות, אבל אני חייב לראות איך אריק וקלסו מגיבים לזה שהילדים שלהם יחד.
בדיוק!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Aranel Nenharma

Well-known member
סיימתי את העונה של שנות ה90
קשה להגיד שזה טוב אבל זה היה ממש חמוד ובסופו של דבר המשכתי לעוד פרק ועוד פרק בהנאה ואפילו עצרתי את עצמי לא לראות יותר מידי בבת אחת, אז אני מניחה שנהנתי.
מרגיש לי שיותר מדי אנשים עפים על הסדרה הזו ממה שצריך, באינטרנט ממש אוהבים אותה
עשיו נכון שהיא לא גרוע, אבל היא גם לא טובה
ואני מנסה להסתכל עליה בלי הקטע של הנוסטלגיה וקישור לסדרה הישנה, ולנטפליקס יש המון סדרות מהסוג הזה שאני אפילו לא טורחת לראות והם גם מתבטלות אחרי מקסימום 2 עונות.
אני כן ראיתי את כל הסדרה הזו בסופ"ש אחד אבל אך ורק בגלל הנוסטלגיה, בלי זה מזמן הייתי מפסיקה לצפות (אם בכלל היתי מתחילה)
והשחקנים, בעיקר של ליאה אבל הכי של הילד ההומו (דמות כל כך לא דומינטית שכחתי את שמו) הם שחקנים נוראיים

didalf

Well-known member
לא נראה לי שכתבת ספוילר8-*
כן זה באסה שעפים על משהו שאת לא מבינה למה, אבל מה אני אגיד? נהניתי. לפני שקראתי את דעת שאר האינטרנט.
גם לא הייתי אומרת שעפתי עליה היא פשוט הייתה לי כיפית.
נכון. AND YET היה לי כיף.

ואני מנסה להסתכל עליה בלי הקטע של הנוסטלגיה וקישור לסדרה הישנה, ולנטפליקס יש המון סדרות מהסוג הזה שאני אפילו לא טורחת לראות והם גם מתבטלות אחרי מקסימום 2 עונות.
בדיוק, לכן אני לא רואה מה הטעם להסתכל עליה בלי הקישור הזה, זה כל הכיף.

והשחקנים, בעיקר של ליאה אבל הכי של הילד ההומו (דמות כל כך לא דומינטית שכחתי את שמו) הם שחקנים נוראיים
הוא באמת נורא, אבל היא השתפרה עם הזמן.

טוני החתול

Well-known member
מנהל
אולסו לא הבנתי האם ג'יי הוא גם הבן של ג'קי?
לא חשבתי על זה. כלומר הנחתי שכן, לא חשבתי שבעצם יכול מאוד להיות שלא. לא נראה לי שנאמר שום דבר לגבי אמא שלו.
האם בעוד 20 שנה תהיה סדרת נוספת עם הבת של ליאה שנות ה2010?:-0
אני גם לחלוטין חשבתי על זה.
ואז לנער או נערה יהיו את אריק ודונה וקלסו וג'קי (אולי) בתור סבים.
ואני לא יודע אם קיטי ורד עדיין יהיו בעניין
10 פרקים זה מעט מידי לסיטקום. הם צריכים להתחמם לתוך הדמויות שלהם.
נכון. זה באמת לא לעניין לעשות ככה סיטקום.
גם מוזר הקטע שכנראה אם תהיה עונה נוספת אז היא תהיה בקיץ הבא.
אלא אם כן ימציאו סיבה שהיא עוברת לגור אצל סבא וסבתא שלה גם למשך השנה.

אגב, מופע שנות ה70 הייתה 8 עונות, אבל התפרשה רק על 4 שנים (היא התחילה ב1976 ונגמרה בסוף 1979) איך בעצם דחסו את כל העונות האלו כביכול ל4 שנים?
ואם ליאה היא בת 15 בקיץ 1995 זה אומר לא אומר שדונה כבר הייתה אמורה להיות בהריון איתה בסוף 1979? (אם כי אני לא זוכר כלום מסוף הסדרה, אולי זה הגיוני).
בעצם גם נרמז שג'יי הוא מבוגר ממנה (הוא חבר של אח של גוון שמבוגר ממנה). זה אומר שהוא היה צריך כבר להוולד בסוף 1979 נראה לי.

*משהו שלא עלה בכלל בשיחות עד כה:
מה חשבתן על הדמות של שרי, אמא של נייט וגוון? בהתחלה הרגישה לי מאוד מיותרת, אבל בסופו של דבר אהבתי אותה. הקטעים שלה עם רד היו מצחיקים. והשחקנית הייתה מצחיקה. היא נראתה לי מוכרת ואז גיליתי שהיא באמת הייתה בהמון דברים שראיתי, בין היתר הסדרה של ג'ואי מחברים וBetter Off Ted.
היה חסר לי אבל מפגש ביניהם (אריק ודונה וקלסו וג'קי)
אני חשבתי שבגלל שהם שחקנים עסוקים יחסית אז אולי היה בעייתי שהם יהיו על הסט באותו זמן.
אבל מסתבר שהם כן היו על הסט באותו זמן:
1674770971593.png

אני שמח שהרבה אנשים לא מסכימים איתך
אני מסכים לגבי הילד ההומו (קוראים לו אוזי, אבל הייתי צריך לבדוק), אבל אני לא יודע אם זה אשמתו שהוא לא דומיננטי. נראה לי שזה יותר הכותבים.
בכל מקרה לא מסכים לגבי ליאה.
אבל קחי בחשבון שהשחקנים כנראה באמת בני 14 ו15.
(נכון שגם מילה קוניס הייתה מאוד צעירה כשהיא התחילה במופע שנות ה70, אבל זה נדיר, ושאר הקאסט היה מבוגר יותר)

למעלה