דיוני סדרות #114

Lhuna3

Well-known member
אף אחד לא צופה בסדרה? יש טעם להמשיך לעשות ספוילרים?
אני כן צופה אבל עוד לא הספקתי לראות פרק 4.
זה היה פרק לא רע כשלעצמו. זה שהבחור הוא דוש ומשקר לה אפשר היה לזהות מקילומטרים, אבל באמת לא ציפיתי שהוא יעקוץ אותה בכזאת רמה של לרוקן לה את הבית.
אבל אם הסדרה הולך להתמקד רק בחקירת ההיעלמות שלה ולשים לגמרי בצד את השאלה המעניינת יותר - איך זה שויקטור כתב על משהו וזה באמת קרה, אז אני לא הולכת לאהוב את זה.

דיברגנט חדש

Well-known member
זה היה פרק לא רע כשלעצמו. זה שהבחור הוא דוש ומשקר לה אפשר היה לזהות מקילומטרים, אבל באמת לא ציפיתי שהוא יעקוץ אותה בכזאת רמה של לרוקן לה את הבית.
אבל אם הסדרה הולך להתמקד רק בחקירת ההיעלמות שלה ולשים לגמרי בצד את השאלה המעניינת יותר - איך זה שויקטור כתב על משהו וזה באמת קרה, אז אני לא הולכת לאהוב את זה.
אני מאמין שבהמשך גם יתעסקו בסוגייה הזאת, הרי ברור שבסוף יתגלה שלא הוא זה שכתב אלא ויקטור.
כרגע, בעיקר מתעסקים בו ופחות במסביב.

נערך לאחרונה ע"י מנהל:

Lhuna3

Well-known member
כל הסיפור של שון, ליאה והכלב היה די חמוד.
ליאה כמובן הגזימה עם החיבור לכלב שהיא רק עכשיו פגשה, אבל אהבתי את זה וגם אהבתי את זה שהיא מועדת לכך שהיא מגזימה, אבל לא מוותרת.
הנחתי שבסוף תופיע המשפחה האמיתית של הכלב.
אני דווקא חשבתי שהוא ישאר אצלם.
היה הורס כששון מספר להם כמה עלו הניתוחים. מעניין אם הם היו משלמים את כל זה. האמת שבכל מקרה בלי שון לא היו עושים את הניתוח ששיפר את מצבו, אז זה היה אומר שהכלב היה ממשיך לסבול.

אהבתי גם את השיחות של שון עם ליאה, של שון עם גלסמן ושל גלסמן עם ליאה.
זה רק העלה לי את הציפיה לראות כיצד שון יתמודד באמת עם גידול תינוק.
כן, זה היה חמוד ובעיקר אהבתי את השיחה של גלסמן וליאה.
והיה מצחיק כשהוא בזמן הניתוח מתערב לוטרינר.
העלילה של פארק, רזניק והחולה שהיה צריך להחליט אם לכרות לו את היד לא היה הכי מעניין.
לחלוטין מהמקרים שהיה די ברור שבסוף יצליחו להציל לו את היד ואת החיים והכל יסתיים די טוב. והם לא הפתיעו.
זה עדיין היה מרגש כשהאב התעורר עם בנו ואמר לו כמה הוא גאה בו.
לדעתי הם לא היו צריכים בכלל לערב את הנער בן ה-16, זה היה לו כבד מידי, למרות שלא היתה להם דרך אחרת לנסות לברר מה הוא היה רוצה.
עצוב שההריון של רזניק לא הצליח.
אבל לכל הרוחות תפסיקו להעמיד פנים שאתם תהיו חברים טובים ותחזרו להיות יחד!
כן, איזה מתישים כבר נו...
אני לא עצוב במיוחד לגבי הפיטורים של דניקה,
אני כבר ציינתי בעבר שאני לא אוהב אותה במיוחד.
זה שהיא ניסתה להשפיע על לים לעזור לה בכך שהיא אמרה שהיא עזרה לה לבחור נכון לסרב לניתוח הראשון שהוצע לה הרגיש כמו מניפולציה לא נחמדה.
נכון, אבל היא היתה במצב מאוד נואש, והטיעון שלה בסה"כ היה "הייתי שם בשבילך, בבקשה תהיי גם את בשבילי עכשיו כשאני בצרה". (לא משנה שאנחנו לא מסכימים עם האופן שבו היא הייתה לצד לים בדיוק.)
אני לא שופטת אותה על זה.
גם זה שהיא גררה את אשר לעניין היה מגעיל והוא באמת נענש על זה.
היא לא גררה אותו בכוונה, הוא זה שהתעקש לדעת מה קורה! בזה אני לגמרי לא מאשימה אותה.
אבל בעיקרון כן אהבתי את מה שהיא עשתה, אפילו עם כל הבעייתיות של זה. היא בסופו של דבר הצליחה להציל את החיים של החבר שלה וגם למנוע ממנו לחזור לכלא. ואני אהבתי את זה שהיא לא התמרמרה על כך שבגלל זה היא איבדה את העבודה שלה, אלא קיבלה את זה שזה היה קורבן שווה מבחינתה.
כן, ככה אני גם חושבת. היא עשתה מעשה טוב למען אדם במצב מאוד קשה ובעצם הצילה אותו ואת משפחתו.
וקיבלה את העונש שלה בהשלמה.
אני גם לא מצטערת במיוחד על זה שהדמות שלה (כנראה) עוזבת, אבל אני כן חושבת שמבחינת "הצדק הקוסמי" זה סוף לא הוגן כלפיה.
אבל באמת אם היא בסדר עם לעבור על הכללים ככה אז באמת הגיוני לפטר אותה.
אני גם מבינה את הצד של ההנהלה.
*חוץ מזה בפרק הקודם היא לא ישבה עם שון במסדרון לתמיכה (אוקי, לא אשמתה שהיא לא הייתה בפרק)
:-D

טוני החתול

Well-known member
מנהל
סיימתי לצפות בLockwood & Co
זאת סדרת פנטזיה אורבנית.
לונדון בעולם שבו בשנות ה70 רוחות רפאים התחילו להיות בעיה מוחשית ולהרוג הרבה אנשים.
כיום פועלות סוכנויות שבהם סוכנים - שכולם בני נוער עם יכולת לחוש ברוחות - שפועלים להשתלט ולנטרל רוחות רפאים שכאלו.
במרכז הסדרה לוסי, שמצטרפת לסוכנות קטנה שכזאת שאותה מנהל נער בשם אנתוני לוקווד.

הסדרה מבוססת על סדרת ספרים לבני נוער באותו שם.
הסדרה מרגישה שהיא מיועדת לבני נוער ולכן לא ממש תתאים לכל אחד,
אבל היא ממש שווה למי שאוהב את הז'אנר הזה.

העונה הראשונה (שהיא כל מה שיש בנתיים) כוללת 8 פרקים של כ45 דקות לפרק.
1675618686679.png

dory30

Well-known member
סיימתי. סדרה מצוינת, רק הסוף מאכזב. אמנם בוב מת, סטן וג'ודי בורחים וליאו מצליח לברוח עד שמשיגים אותו בסוף הפרק. אבל למה אווה הייתה צריכה למות? כנ"ל, מה קורה עם RJ הנהג? ולמה רוג'ר לא זכה למות בין כותלי הכלא? אין צדק בעולם.

didalf

Well-known member
Extraordinary / יוצאת מן הכלל
סדרה בדיסני+ חמודה מאד.
8 פרקים של 25 דקות פלוס מינוס.
בעולם שבו כל אדם בגיל 18 מקבל כוח על, ג'ן בת ה25 עוד לא קיבלה את שלה.
זה קצר וחמוד ומשעשע, לפעמים קצת מופרע, ואפילו מתוק וטיפה מרגש לפרקים.
בקווים מסויימים טיפה מזכיר את מיספיטס (עולם עם כוחות על אבל בלי גיבורי על, רק אנשים פשוטים שמשתמשים בכוח לטובתם הקטנה. הכוחות מטופשים מאד לפעמים, והאנשים הם בריטים אבל בשוליים ולא פנסי כאלה של לונדון, וקצת מופרע אבל לא באותה רמה של מיספיטס (אבל זהו בערך)].

*קארי כזאת חמודה וטובה מידי לעולם הזה, והיא באמת צריכה להפטר מהחבר היוזלס שלה. הקטעים שהיא מתעלת את אבא של ג'ן ממש מרגשים, איך שהיא נכנסת לדמויות של האנשים שהיא מתעלת מעולה, והקטע המוזר שהיה לה עם המלך המת היה נהדר.
*קטעים של קאש מנסה להקים חבורת גיבורי על הכי פחות אהבתי.
*הבוסית-ילדה הורסת:-D
*לא בטוחה איך אני מרגישה לגבי ג'ן ואיש-החתול. לרגעים ממש רציתי והיה ברור לי שהולך לשם, אבל הוא כ"כ לא סקסי שכאילו אני לא יודעת איך היא תמשך אליו. אבל הסוף כשהם מתנשקים בגשם היה ממש חמוד.
*אולסו הסוף הסוף:-0:-0 (אבל אולי לפחות נקבל שם נורמלי בשבילו:-D)

הבנתי שהיא כבר חודשה לעונה שניה.

דיברגנט חדש

Well-known member
אבירם מגיע לבקר אותו בבי"ח ומזהה שהוא מתקשר עמו למרות שהוא מורדם, הוא שואל אותו את השאלות ששאלו אותו בפוליגרף ומבחין שהוא עונה לו.
הבלשית רוצה שיבוא לתחנה והוא מצליח לדחות את זה בשעיים ובינתיים מלכה האחות האחראית שהוא פגש אותה בבי"ח, מודיעה לו שמכניסים אותו לניתוח לתרומת איברים.
אז היום (אתמול :)) היה את פרק 5
גופתו של גואטה נשלחת לתרומת איברים לאחר שנקבע לו מוות מוחי, אבירם מנסה לשנות א ההחלטה, אך ללא הצלחה.
בסוף לאחר ייאוש מתמזל מזלו והרופאה אמרה לו שייתכן שהוא השאיר חפצים בביטחון ושם אבירם מגלה את המחברת שלו ויכול לקרוא את אשר התרחש, שהרופאה נעקצה בידי נוכל ופתאום נאחצה לנתח אותו לאחר ששנים הייתה צריכה להחזיר את חובותיו ומפשלת בניתוח, גורמת לו להיות בההמשך חייו להיות עם חיתול ונתבעת על כך. היא מצליחה לצאת נקייה מהמשפט בעזרת עזרתו של גואטה, אך הוא מזעיק אותה תחת שם בדוי לביקור בית, היא מספרת על כך לגואטה לאחר שהבחינה במקרה שהוא הדביק מדבקה עם שמו המזוייף מעל שמו האמיתי ורצה לאוטו ובזמן שיחת הטלפוןשבו היא מספרת את הסיפור לגואטה ואומרת שהוא מתכוון לרצוח אותה, הוא כנראה מגיע ונגמר הפרק.

Lhuna3

Well-known member
אוי מסכן גלסמן, הבית שלו הלך :-(
השהיה שלו אצל מרפי וליאה היתה נחמדה מאוד, וגם היה צפוי מאוד שהולכת להיות תקרית מקלחת או משהו בסגנון.
ליאה גם מגלה שהם מאוד דומים בהרגלים ובהתנהגות שלהם בבית.
האם הוא יחזור לגור איתם עכשיו?
לא בטוח, אבל אני די בעד.

מרפי ואלן מטפלים בילדה/נערה בת 13 ומגלים שהיא מקיימת יחסי מין עם החבר שלה (שבגילה) ובידיעת אמא שלה.
דר' אלן, שהיא כזכור דתיה, רוצה לדווח לרווחה, אבל מרפי (וליאה מסכימה איתו) מתנגד.
האמא להגנתה אומרת שיש בני/ות נוער שיעשו את זה בכל מקרה, ועדיף שיעשו את זה בתמיכה של הוריהם ובצורה בטוחה מאשר בסתר.
אני מסכימה איתה.
וגם עם מרפי שהעלה את הטיעון שלמרות שהיא מתחת לגיל ההסכמה, זה דבילי להתעקש לראות בזה אונס כאשר גם בן הזוג בן 13.
כשליאה ודר' אלן מדברות על העניין, מתברר גם שאלן החליטה להתנזר ממין עד החתונה, לאחר שבעבר הרגישה לא טוב במערכות יחסים בהן קיימה יחסי מין (וגם שזה "מרחיק אותה מאלוהים").
ליאה בהתחלה מגיבה בהלם וקצת מעליבה את אלן, אבל בהמשך מתנצלת ותומכת בה.
החברות שלהן חמודה.

רזניק מחליטה להגביר את האגרסיביות של טיפולי ההפרייה שלה כי בוער לה כבר להיות אמא, אבל במקביל אנדרוז מציעה לה לנהל פרויקט חדש ויוקרתי בביה"ח.
היא קרועה בין האמביציה הקרייריסטית שלה ובין הכמיהה שלה להיות "אמא טובה" ונוכחת.
לאחר התייעצות עם פארק ולים היא מחליטה להתמסר להורות ולוותר על התפקיד, אבל אנדרוז דווקא משכנע אותה שגם אמא קרייריסטית ופחות נוכחת יכולה להיות אמא טובה (כמו אמא שלו). אז היא לוקחת את התפקיד.

ודר' לים מפקחת על שני המתמחים "על תנאי" - דני בגלל הסמים, ואשר וולק בגלל הסיפור מהפרק הקודם - כאשר שלושתם מטפלים בחולה קשה שנוטה למות, ושניהם חושבים שהניתוח שדר' לים רוצה לעשות לו הוא טעות ומסוכן מידי.
אלא שוולק מתעמת עם לים ונלחם על עמדתו, בעוד שדני לא מעיז להביע התנגדות כי הוא מפחד שיפוטר.
בסופו של דבר וולק גם מתברר כצודק בזמן הניתוח, וגם מביא את הרעיון שמציל את החולה, וזוכה להערכתה של לים על ההתמודדות.
לדני היא אמנם אומרת גם "עבודה טובה" (וגם מעבירה אח"כ דיווח חיובי על שניהם לאנדרוז), אבל זה די ברור שהיא פחות מתכוונת לזה.
דני כנראה גם יודע שהוא לא הצטיין והסטרס מביא אותו כמעט לקנות שוב סמים אצל הדילר שלו.
אבל בסוף הוא הולך במקום זה לכנסיה להרגע (וככל הנראה לא קנה את הסמים בסוף).

טוני החתול

Well-known member
מנהל
סוף סוף קרה דבר בישראל ואני בעצם ראיתי את הסדרה אבירם כץ.
התחלתי אתמול בערב וסיימתי היום את פרק 5 (שזה מה שיש עד כה)
*אה, עכשיו אני רואה שעוד שעה יוצא פרק 6

בכל מקרה סדרה באמת ממש טובה.

ועכשיו נראה אם אני יכול להגיב לכל מה שכתבתם עד כה
אבירם כץ - פרק 1 (כאן 11)
ממש ממש אהבתי!!
צפיתי בכל הפרק בלי הפסקת טלפון/מחשב וזה אומר הכל.

אני רק מקווה שיספיקו לשדר את כל הסדרה הזאת לפני שסוגרים את הערוץ! (מישהו יודע כמה פרקים יש לזה?)
זאת דרמה בלשית קומית.
בהמשך לספוילר שכתבתי בשרשור קודם בתגובה #68 שלי על הפרק הראשון של הסדרה אבירם כץ, ראיתי גם את הפרק השני והנה הספוילר, הפעם בקיצור -
החקירה של הבלשים נמשכת, אבירם מתעקש שהוא לא יודע דבר, משכנע את הבלשים להעבירו בפוליגרף ולאחר מכן לעזור להם בפיענוח הפרשה. בינתיים, נכנס, שבו, לדירה של שכנו הרופא שכתב את העלילה, מוחק את אשר שלח לו ומתחיל לנסות לפענח את העלילה
אהבתי גם את הסצינה שהוא בוחן את עצמו בפוליגרף על מה הוא באמת חושב ומרגיש לגבי דברים שהוא לא בטוח בהם בעצמו, כמו סופר אחר שהוא כנראה מקנא בו, וכמו האם הוא נמשך קצת לגברים.
פתאום אמרו שהיא לא דר' אלא רבע דר'.
פרק מוזר לחלוטין, איך אתם התרשמתם ממנו?
אגב, כמו טוני בתגובה מעליי בנושא אחר, גם אני לא בטוח מה יש לי לומר עליו, אולי אני אחשוב בהמשך,
אבל אם מישהו יכתוב אז אני אגיב :)
אני מאמין שבהמשך גם יתעסקו בסוגייה הזאת, הרי ברור שבסוף יתגלה שלא הוא זה שכתב אלא ויקטור.
כרגע, בעיקר מתעסקים בו ופחות במסביב.
אז היום (אתמול :)) היה את פרק 5

קודם כל אבירם הוא כזה שמוק קטן ומעצבן. כמובן זה שהוא גונב לגואטה את הסיפור, אבל גם כל הגאווה העצמית שלו, איך שהוא מפעיל את התחמון ומניפולציה שלו על נשים (מדהים אותי שזה עובד בהרבה מהמקרים) זה שהוא אומר לכולם שגואטה היה כמו אבא בשבילו. האמת שהכי היה לי קשה עם זה שהוא אמר לשכנה שהוא אוהב כלבים ולקח את הכלב רק כדי שהוא יוכל להכנס לדירה. אני ממש פחדתי לגבי איך הוא יהיה לכלב, במיוחד כשהדבר הראשון שראו זה שהוא שם בקושי טיפה אוכל לכלב בקערה ואז מכניס אותו למרפסת. שמחתי מאוד שלאחר מכן ראו שהוא נותן לכלב לשבת על הספה.
האמת שהוא היה כל כך מגעיל חלק גדול מהזמן שממש לא הייתי בטוח אם הוא לא רוצה שגואטה ימות רק בשביל שלא יתגלה מה שהוא עשה. אבל בסוף כשהוא הבין שגואטה מתקשר איתו (לפחות ככה זה נראה) הוא ממש נלחם על מנת שיצילו אותו. אני מאוד מקווה שכל הקטע עם הצפצופים של גואטה כשאבירם שאל אותו שאלות היה מקרי כי זה נורא עצוב לחשוב שהוא היה באמת בהכרה והרגו אותו ככה.
אהבתי את החוקרת, אבל הרגיש לי לא אמין שהיא באמת נתנה לו ללכת בלי שום הסבר לגבי איך השם של אלישבע הגיע לסיפור שלו.
אגב, גם לא קיבלנו עדיין הסבר לגבי איך הגיעה למשטרה הסיפור שלו שעדיין לא פורסם. בעצם אולי העורכת של העיתון ראתה את השם מהחדשות ולכן פנתה למשטרה.
משכנע את הבלשים להעבירו בפוליגרף
הקטע עם הפוליגרף היה נורא מצחיק. בהתחלה כשהחוקר נקרא מחוץ לחדר חשבתי שזה בכוונה כי יש מצלמה בחדר ורצו לראות מה הוא יעשה. אבל לא נראה שזה העניין. בכל מקרה זה היה מצחיק כשהוא בדק את עצמו ושאל כל מיני שאלות על האם הוא הסופר הכי טוב בארץ והאם לפעמים הוא נמשך גם לגברים.
אני חשבתי שזו התנהגות מאוד לא הגיונית מצידו.
הוא נחקר באשמת רצח/חטיפה, והוא יכול להוכיח בקלות שהראיה היחידה שיש להם נגדו - שגויה, כי לא הוא כתב את הסיפור, וקל גם להוכיח מי החשוד האמיתי שהם אמורים לחקור. במקום זה - הוא מחק את המייל שמוכיח את זה.
אז אני מבינה שיש לו אגו גדול, ולהתוודות שהוא גנב את הסיפור יכול להיות מכה למוניטין שלו, אבל עם כל הכבוד, זה עדיף מלעמוד למשפט פלילי. (אמנם הראיה היחידה שיש להם נגדו היא נסיבתית וכנראה לא היו יכולים להרשיע אותו ברצח, אבל בשיתוף פעולה עם עבירה נראה לי שכן.)
זה דווקא נראה לי מאוד מובן. בסופו של דבר הוא מאמין שלא יוכלו להוכיח שהוא אשם בפשע שהוא באמת לא קשור אליו.
אבל אם הוא היה מספר להם שהוא גנב סיפור שכתב שכנו והעמיד פנים שזה סיפור שלו אז הלך השם שלו כסופר. הלכה הקריירה שלו. הוא יהפוך לבדיחה. ואנחנו ראינו את החיים שלו, אין לו שום דבר חוץ מהשם שלו.
חוץ מזה גם התנהגות הבלשים לא אמינה. למה הם לא ישר הוציאו צו לחיפוש אצלו בבית, ולא החרימו לו את המחשב והכל?
לאור זאת שיש להם ראיה מאוד חזקה שלכל הפחות הוא מסתיר מידע על המקרה.
זה אני מסכים שמרגיש לא הגיוני. אני חשבתי שאולי החוקרת הזאת נתנה לו לצאת לחופשי כתרגיל כדי שהיא תוכל לעקוב אחריו ולגלות משהו. אפילו שזה עדיין מרגיש יותר הגיוני לאסור אותו ולחפש במחשב ובדירה שלו.
מה שבעיקר מעצבן אותי זה שזה מרגיש שזה אולי בא כי הוא הצליח להקסים אותה עם המחמאות שלו. וזה ממש נראה לי מוזר כי הוא מרגיש כזה דוחה.
ואני אוהבת שהשכנה לא עושה לו חיים קלים לחטט בבית של ויקטור.
אהבתי שהיא לא נתנה לו להכנס בלעדיה לדירה, אבל יחד עם זה שהוא גם קצת הצליח להקסים אותה, עם זה שהיא הסכימה לצאת איתו וזה שהיא האמינה לו לגבי עניין הטלפון.
פרק 3
פרק מוזר לחלוטין, איך אתם התרשמתם ממנו?
בהחלט פרק מוזר כי כמעט כולו בתוך הסיפור של אלישבע וזה היה עשוי מוזר כזה.
מאוד אהבתי את הדמות המוזרה של שי אביבי בפרק.
פתאום אמרו שהיא לא דר' אלא רבע דר'
אבל אחר כך מבינים שהחלק הזה בסיפור התרחש לפני שנים. כלומר לפני שהיא הפכה לרופאה מלאה.
אבל גם אותי זה בלבל דווקא הקטע שדיברו ברדיו על כך שהשנה היא 2010. וזה לא התאים לי לדברים אחרים בסדרה שגרמו לי להבין שהיא מתרחשת בהווה (כמו למשל בפרק מאוחר יותר כשאבירם אומר משהו לגבי MeToo)
טוב, אז את העניין של הקשר של ויקטור נפתר מאוחר יותר.
פרק 4
אבירם מגיע לבקר אותו בבי"ח ומזהה שהוא מתקשר עמו למרות שהוא מורדם, הוא שואל אותו את השאלות ששאלו אותו בפוליגרף ומבחין שהוא עונה לו.
הבלשית רוצה שיבוא לתחנה והוא מצליח לדחות את זה בשעיים ובינתיים מלכה האחות האחראית שהוא פגש אותה בבי"ח, מודיעה לו שמכניסים אותו לניתוח לתרומת איברים.
מה שלא ברור לי זה מה אבירם חשב יעזור לו לדחות את הפגישה עם הבלשית אם הוא באמת הולך לבלות את השעתיים האלו עם קבוצת הזקנים ההיא. הרי זה לא שהיה לו סיכוי לקבל איזה מידע חדש שם. במקרה יצא לו שבזמן שהוא היה שם הודיעו לו שויקטור הלך לתרומת איברים וזה הוביל לכך שהוא חזר לבית חולים ושם אומנם הוא לא הציל את ויקטור, אבל הוא קיבל את המחברות שלו וככה גילה עוד פרטים לגבי הסיפור. אבל עכשיו הוא גם בטח מאחר לבלשית וגם לא ברור לי איך המידע הנוסף בדיוק יעזור לו אם הוא לא יכול לחשוף מאיפה יש לו את המידע על הארוס לשעבר הזה שלה.
פרק 5
גופתו של גואטה נשלחת לתרומת איברים לאחר שנקבע לו מוות מוחי, אבירם מנסה לשנות א ההחלטה, אך ללא הצלחה.
בסוף לאחר ייאוש מתמזל מזלו והרופאה אמרה לו שייתכן שהוא השאיר חפצים בביטחון ושם אבירם מגלה את המחברת שלו ויכול לקרוא את אשר התרחש, שהרופאה נעקצה בידי נוכל ופתאום נאחצה לנתח אותו לאחר ששנים הייתה צריכה להחזיר את חובותיו ומפשלת בניתוח, גורמת לו להיות בההמשך חייו להיות עם חיתול ונתבעת על כך. היא מצליחה לצאת נקייה מהמשפט בעזרת עזרתו של גואטה, אך הוא מזעיק אותה תחת שם בדוי לביקור בית, היא מספרת על כך לגואטה לאחר שהבחינה במקרה שהוא הדביק מדבקה עם שמו המזוייף מעל שמו האמיתי ורצה לאוטו ובזמן שיחת הטלפוןשבו היא מספרת את הסיפור לגואטה ואומרת שהוא מתכוון לרצוח אותה, הוא כנראה מגיע ונגמר הפרק.
אוקי, אז די הגבתי לזה כבר בהודעה מעל לגבי זה שלא ברור לי איך אבירם עכשיו ישתמש במידע הזה בלי שהוא יוכל להסביר מאיפה הוא קיבל אותו.

אבל יש לי עוד בעיות: קודם כל איך זה שהנוכל הזה עדיין משתמש באותו שם (אני די בטוח שזה היה אותו שם, אם אני טועה, תקנו אותי)? האם לא הגיוני שהוא יחליף שם? האם הגיוני שהוא הלך לטיפול דווקא בבית חולים שבו עובדת אלישבע. כלומר הוא בקלות יכל לבדוק לגביה. ועוד הוא עובר ניתוח בתחום שהיא עוסקת בו.
חוץ מזה האם כשהוא עשק אותה היא לא הגישה תלונה שלו במשטרה ככה שאם הוא צץ שוב יוכלו לתפוס אותו. פשוט עשו את כל המשפט הזה ושום דבר מזה לא התגלה. אני מבין למה הוא והיא לא אמרו שום דבר על זה במהלך המשפט, אבל אם היא הגישה תלונה אז זה אמור להיות משהו שיכול להתגלות.
חוץ מזה אם זה מישהו שתבע אותה לפני איזה שנה אז הגיוני שהוא יהיה אחד האנשים הראשונים שהמשטרה תיגש אליהם, אז אני מניח שהשם שלו כבר ידוע לשוטרים. ואם היא הלכה לכתובת שלו בביקור רופאים הזה אז גם זה אמור להיות רשום וזה כנראה באמת הייתה הדירה שלו (ולא דירה שהוא שכר בשביל הערב הזה) כי השם שלו היה על תיבת הדואר.
חוץ מזה אם ויקטור היה רופא שקרוב אליה (העיד לטובתה במשפט) אז הגיוני שהמשטרה בדקה אם הוא יודע משהו. אז האם בלשית לא חשבה שאולי זה קשור שאבירם הוא שכן שלו?

אבל נראה, אולי יפתרו את הבעיות האלו שלי.

חוץ מזה הסדרה ממש טובה. אני ממש אוהב את כל דמויות המשנה המוזרות עם הסיפורים שלהם. בין היתר זה שכל מיני אנשים שהוא פוגש מספרים לו שהם גם כותבים ספרים או מתכננים לכתוב ספרים וכמה שזה מתסכל אותו (כמו שהוצג טוב בפרק הראשון שהוא מדמיין איך זה היה אם הוא היה נכנס לניתוח של ויקטור ואומר שהוא חושב שגם הוא יכול).
חוץ מזה דמויות כמו שי אביבי ששומר על ריזורט שהוא לא רוצה. גילה אמלגור עם הקבוצת זקנים וכל הסיפורים שלה על אמנים והדמויות שם. האחות מלכה שהתחילה שבעה ספרים. והאישה הזאת בתחילת הפרק הראשון שקוראת לו לדירה שלה כי היא רוצה שהוא ינפח את האופניים של הבן שלה ותוך כדי מספרת לו שהיא אמנית בלונים (ואומרת שזה בטח מפתיע כי זה מקצוע גברי...) ואז עושה לו ברווז.
*ומה שמוזר זה שבמקרה ביום ראשון מישהו בעבודה סיפר לי שהוא מומחה באמנות בלונים.

It's Always Sunny

Well-known member
סיימתי לצפות בLockwood & Co
זאת סדרת פנטזיה אורבנית.
לונדון בעולם שבו בשנות ה70 רוחות רפאים התחילו להיות בעיה מוחשית ולהרוג הרבה אנשים.
כיום פועלות סוכנויות שבהם סוכנים - שכולם בני נוער עם יכולת לחוש ברוחות - שפועלים להשתלט ולנטרל רוחות רפאים שכאלו.
במרכז הסדרה לוסי, שמצטרפת לסוכנות קטנה שכזאת שאותה מנהל נער בשם אנתוני לוקווד.

הסדרה מבוססת על סדרת ספרים לבני נוער באותו שם.
הסדרה מרגישה שהיא מיועדת לבני נוער ולכן לא ממש תתאים לכל אחד,
אבל היא ממש שווה למי שאוהב את הז'אנר הזה.

העונה הראשונה (שהיא כל מה שיש בנתיים) כוללת 8 פרקים של כ45 דקות לפרק.
צפה בקובץ המצורף 71237
אז בדיליי קטן, קראתי עכשיו שכתבת, נשמע מעניין.
אני מניחה שאם אתה כותב עליה פה אז זה אומר שנהנית?

Lhuna3

Well-known member
נתחיל מהסוף הלא סביר בעליל: ממתי לוקחים איברים מבנאדם חי?? מורדם ומונשם זה עדיין לא מוות קליני ולא מוות מוחי. אין מצב שזה מציאותי.

חוץ מזה אני עדיין לא מבינה את ההתנהגות של אבירם.
הוא מגיע לביה"ח בשביל לנסות להוציא מידע מויקטור על מה שמה הנעדרת.
כשהבלשית מתקשרת הוא משתמש ביומולדת בשביל לדחות את ההגעה לתחנה - ואז באמת הולך ליומולדת.
מה זה יעזור לו? איך הוא הולך בדיוק להוציא מידע מויקטור כשהוא לא שם?
נניח שהוא מנסה למשוך זמן בכל דרך.
הוא הבין שויקטור מתקשר איתו ומנסה לגרום לרופאים להבין את זה בשביל שינסו להציל אותו.
אבל מה התוכנית שלו בדיוק?
אם הוא יוציא מידע ומויקטור ויביא את זה למשטרה - איך הוא יסביר להם מאיפה הוא יודע?
ואם ויקטור יתעורר - מה אז?
אם יש לו כוונה שתחשף העובדה שלא הוא כתב - אז למה הוא מראש לא אומר את זה למשטרה (ועוד היתה לו הוכחה עם המיילים! אז למה הוא מחק אותה?)

Aranel Nenharma

Well-known member
יש הרבה דברים לא הגיונים בסדרה, אבל הדבר שהכי מרגיז אותי זה משהו שנראה לי קרה בפרק 2.
השכנה לא מסכימה לתת לאבירם להכנס לבית של ויקטור כי היא לא באמת מכירה את אבירם וויקטור סומך עליה עם המפתח - עד פה הכל הגיוני
אבל לתת לאבירם לטפל ולקחת לבית שלו את הכלב של ויקטור, כלב שבשביל ויקטור הוא כמו ילד, את זה היא כן מוכנה לעשות??????

אם את לא סומכת עליו להיות לבד בבית אחד וכמה אל תסמכי עליו לטפל בכלב

didalf

Well-known member
התחלתי לראות פארטי דאון, אני כ4 דקות לתוך הפרק השני בסה"כ ובינתיים ליטרלי כל הקאסט של ורוניקה מארס כאן כדמויות ראשיות או משניות. זה משעשע.

טוני החתול

Well-known member
מנהל
אז בדיליי קטן, קראתי עכשיו שכתבת, נשמע מעניין.
אני מניחה שאם אתה כותב עליה פה אז זה אומר שנהנית?
כן, נהניתי
בגלל זה אמרתי שהיא ממש שווה למי שאוהב את הז'אנר

נתחיל מהסוף הלא סביר בעליל: ממתי לוקחים איברים מבנאדם חי?? מורדם ומונשם זה עדיין לא מוות קליני ולא מוות מוחי. אין מצב שזה מציאותי.

חוץ מזה אני עדיין לא מבינה את ההתנהגות של אבירם.
הוא מגיע לביה"ח בשביל לנסות להוציא מידע מויקטור על מה שמה הנעדרת.
כשהבלשית מתקשרת הוא משתמש ביומולדת בשביל לדחות את ההגעה לתחנה - ואז באמת הולך ליומולדת.
מה זה יעזור לו? איך הוא הולך בדיוק להוציא מידע מויקטור כשהוא לא שם?
נניח שהוא מנסה למשוך זמן בכל דרך.
הוא הבין שויקטור מתקשר איתו ומנסה לגרום לרופאים להבין את זה בשביל שינסו להציל אותו.
אבל מה התוכנית שלו בדיוק?
אם הוא יוציא מידע ומויקטור ויביא את זה למשטרה - איך הוא יסביר להם מאיפה הוא יודע?
ואם ויקטור יתעורר - מה אז?
אם יש לו כוונה שתחשף העובדה שלא הוא כתב - אז למה הוא מראש לא אומר את זה למשטרה (ועוד היתה לו הוכחה עם המיילים! אז למה הוא מחק אותה?)
יש הרבה דברים לא הגיונים בסדרה, אבל הדבר שהכי מרגיז אותי זה משהו שנראה לי קרה בפרק 2.
השכנה לא מסכימה לתת לאבירם להכנס לבית של ויקטור כי היא לא באמת מכירה את אבירם וויקטור סומך עליה עם המפתח - עד פה הכל הגיוני
אבל לתת לאבירם לטפל ולקחת לבית שלו את הכלב של ויקטור, כלב שבשביל ויקטור הוא כמו ילד, את זה היא כן מוכנה לעשות??????

אם את לא סומכת עליו להיות לבד בבית אחד וכמה אל תסמכי עליו לטפל בכלב
אני מסכים מאוד שיש הרבה דברים לא הגיוניים בעלילה של הסדרה.
כמו הדברים שציינתם
ועוד דברים שכתבתי בהודעה שלי
אבל הסדרה עדיין פשוט מהנה לצפיה

*עוד דבר לא הגיוני זה העובדה שאתן עכשיו מגיבות על פרק 4 בעוד שהרגע יצא פרק 6

טוני החתול

Well-known member
מנהל
אוקי בהחלט לא ציפיתי לסוף פרק הזה.

אבל קודם אחורה פנה לתחילת הפרק.
סוף סוף אבירם מודה בפני הבלשית שהוא שיקר לגבי הסיפור. היא לא מאמינה לו, אז הוא לוקח אותת לדירה של גואטה להראות לה את המייל שהוא מחק, אבל המייל כבר לא שם.
*לא הבנתי למה הוא לא פשוט מראה לה את המייל שהוא קיבל מגואטה, אבל אני מניח שהוא בטח מחק גם אותו (למרות שלא ראינו את זה)

אבל מה שהזוי לחלוטין זה שהוא לא מיד הראה לה את המחברת של גואטה שהוא בדיוק קרא באוטו בזמן שהוא מדבר איתה.
אפילו אם היא לא הייתה מאמינה שזאת באמת מחברת שגואטה כתב, זה משהו שאפשר להוכיח - כלומר שהכתב שם הוא של גואטה ולא של אבירם.

אני מבין שמבחינת העלילה זה היה הורס את מה שקרה בהמשך, כי אם הוא הוא היה מוסר את המחברת אז השוטרים היו מגלים את אלישבע.
אני מניח שעכשיו אלישבע תשכנע אותו לא לספר לשוטרים שהיא שם ואת מה שהוא יודע, למרות שזה מגוחך שהוא לא יספר כשזה יציל אותו.

אגב, רק בפרק הזה חשבתי על כך שאולי התאונה של גואטה לא הייתה תאונה והוא נרצח על ידי הנוכל ההוא כי הוא ידע שהוא בקשר עם אלישבע.

בכל מקרה אז השוטרים ידעו שהטלפון האחרון של אלישבע היה אל גואטה, והם לא חשבו שזה צירוף מקרים מעניין שאבירם הוא שכן של גואטה? או שהם פשוט בחרו לו לספר לו על הקשר הזה?

היה נחמד לדעתי שכשהוא מוצא את אלישבע אז היא לא נראית כמו שראינו אותה עד עכשיו כי זה בעצם היה בדמיון שלו.
אם כי בעצם זה גם מוזר כי אם הוא ניסה למצוא מידע על החקירה בשביל לעזור לשוטרים אז מוזר שהוא לא הסתכל על כתבות על ההעלמות שלה באינטרנט שבהם בטח הייתה תמונה שלה.

כל הקטע עם השכנה גם היה מוזר. הוא מודה בפניה שהוא מואשם בפשע והיא אומרת שהיא תשאר בדירה שלו עד שהשוטרים חוזרים. היא אמורה לברוח משם.
גם זה שהשוטרים בסוף השאירו אותו שם זה מוזר מאוד. אני מבין שהם מיהרו, אבל אם היו עוד שוטרים למטה שנשארו לשמור שהוא לא עוזב את הבניין אז מה הבעיה שהם יקחו אותו למעצר?

אבל כל הבעיות האלו בסופו של דבר לא מפריעות לי ליהנות ממה שטוב בסדרה וזה הסיפור באופן כללי.
כל מיני דברים מצחיקים כמו השיחה של השוטרים ברכב.
וזה שלרגע אבירם מדמיין את זה שהשכנה שלו האשימה אותו שהוא בהטרדה מינית ובעקבות זה לא רק הורידו את הספרים שלו מהמדפים אלא גם שרפו אותם.
ובהחלט מסקרן אותי לאן זה הולך מכאן עכשיו שהוא גילה אותה. אפילו שכמו שאמרתי זה כנראה ירגיש לי לא אמין שהוא לא פשוט מספר לשוטרים שהיא שם.
*אפילו שהוא פשוט יכול להסתתר מהשוטרים איתה בחדר ההוא. הרי אם הם לא מצאו אותה בדירה של האדם האחרון שהיא התקשרה אליו אז הם כנראה ממש חסרי יכולת למצוא אנשים.

Lhuna3

Well-known member
קודם כל אבירם הוא כזה שמוק קטן ומעצבן. כמובן זה שהוא גונב לגואטה את הסיפור, אבל גם כל הגאווה העצמית שלו, איך שהוא מפעיל את התחמון ומניפולציה שלו על נשים (מדהים אותי שזה עובד בהרבה מהמקרים) זה שהוא אומר לכולם שגואטה היה כמו אבא בשבילו.
כמובן שהוא עושה דברים נוראיים, אבל לא הרגיש לי כזה נוראי ודוחה כמו שהרגיש לך (גם לא מקסים במיוחד בעיני, אבל הוא כן גבר מאוד נאה חיצונית, אז אני מניחה שיש הרבה נשים שזה מספיק להן בשביל להדלק קצת).
האמת שהכי היה לי קשה עם זה שהוא אמר לשכנה שהוא אוהב כלבים ולקח את הכלב רק כדי שהוא יוכל להכנס לדירה. אני ממש פחדתי לגבי איך הוא יהיה לכלב, במיוחד כשהדבר הראשון שראו זה שהוא שם בקושי טיפה אוכל לכלב בקערה ואז מכניס אותו למרפסת. שמחתי מאוד שלאחר מכן ראו שהוא נותן לכלב לשבת על הספה.
כן, גם אני קצת חששתי בהתחלה לכלב.
האמת שהוא היה כל כך מגעיל חלק גדול מהזמן שממש לא הייתי בטוח אם הוא לא רוצה שגואטה ימות רק בשביל שלא יתגלה מה שהוא עשה.
לא חשבתי שהוא היה מגעיל, אבל כן חשבתי שכשהוא שמע מה קרה לגואטה בהתחלה אז הוא קיווה שהוא מת.
אבל בסוף כשהוא הבין שגואטה מתקשר איתו (לפחות ככה זה נראה) הוא ממש נלחם על מנת שיצילו אותו. אני מאוד מקווה שכל הקטע עם הצפצופים של גואטה כשאבירם שאל אותו שאלות היה מקרי כי זה נורא עצוב לחשוב שהוא היה באמת בהכרה והרגו אותו ככה.
לי זה ברור שזה לא היה מקרי ושהוא כן תיקשר איתו.
אהבתי את החוקרת, אבל הרגיש לי לא אמין שהיא באמת נתנה לו ללכת בלי שום הסבר לגבי איך השם של אלישבע הגיע לסיפור שלו.
לגמרי לא הגיוני, ברמה שעיצבנה אותי.
אגב, גם לא קיבלנו עדיין הסבר לגבי איך הגיעה למשטרה הסיפור שלו שעדיין לא פורסם. בעצם אולי העורכת של העיתון ראתה את השם מהחדשות ולכן פנתה למשטרה.
זה מה שהנחתי ישר.
זה דווקא נראה לי מאוד מובן. בסופו של דבר הוא מאמין שלא יוכלו להוכיח שהוא אשם בפשע שהוא באמת לא קשור אליו.
אם הוא מסרב להסביר איך הוא כתב סיפור עם השם שלה והמקצוע שלה ומסר אותו בדיוק לפני שהיא נעלמה, יכולים בטוח להאשים אותו לפחות בקשירת קשר לביצוע פשע או בהסתרת ראיות או חבלה בעבודת המשטרה או משהו דומה.
פרק 5

אוקי, אז די הגבתי לזה כבר בהודעה מעל לגבי זה שלא ברור לי איך אבירם עכשיו ישתמש במידע הזה בלי שהוא יוכל להסביר מאיפה הוא קיבל אותו.
ומה שעוד יותר יעצבן אותי זה שהחוקרים יקבלו את המידע ועדיין יתנו לו ללכת בלי להסביר מאיפה הוא ידע.
אבל יש לי עוד בעיות: קודם כל איך זה שהנוכל הזה עדיין משתמש באותו שם (אני די בטוח שזה היה אותו שם, אם אני טועה, תקנו אותי)?
בוודאות אותו שם פרטי רועי. שם משפחה לא זוכרת, אבל מניחה שגם.
האם לא הגיוני שהוא יחליף שם? האם הגיוני שהוא הלך לטיפול דווקא בבית חולים שבו עובדת אלישבע. כלומר הוא בקלות יכל לבדוק לגביה. ועוד הוא עובר ניתוח בתחום שהיא עוסקת בו.
חוץ מזה האם כשהוא עשק אותה היא לא הגישה תלונה שלו במשטרה ככה שאם הוא צץ שוב יוכלו לתפוס אותו. פשוט עשו את כל המשפט הזה ושום דבר מזה לא התגלה. אני מבין למה הוא והיא לא אמרו שום דבר על זה במהלך המשפט, אבל אם היא הגישה תלונה אז זה אמור להיות משהו שיכול להתגלות.
ההסבר היחיד זה שהיא לא הגישה שום תלונה. אולי התביישה בעצמה על תמימותה.
טיפשי, אבל עוד במסגרת ההגיון של בני אדם.
חוץ מזה אם זה מישהו שתבע אותה לפני איזה שנה אז הגיוני שהוא יהיה אחד האנשים הראשונים שהמשטרה תיגש אליהם, אז אני מניח שהשם שלו כבר ידוע לשוטרים. ואם היא הלכה לכתובת שלו בביקור רופאים הזה אז גם זה אמור להיות רשום וזה כנראה באמת הייתה הדירה שלו (ולא דירה שהוא שכר בשביל הערב הזה) כי השם שלו היה על תיבת הדואר.
זהו, זה לחלוטין לא הגיוני - ידוע לאיזה כתובת היא הלכה בדיוק לפני שנעלמה!
חוץ מזה אם ויקטור היה רופא שקרוב אליה (העיד לטובתה במשפט) אז הגיוני שהמשטרה בדקה אם הוא יודע משהו. אז האם בלשית לא חשבה שאולי זה קשור שאבירם הוא שכן שלו?
טוב כבר הבנו שהבלשים בסדרה הזאת ממש גרועים... :-D
אבל נראה, אולי יפתרו את הבעיות האלו שלי.
אני לא חושבת אבל אשמח להיות מופתעת לטובה.

תכלס אני חושבת כרגע, לפני שצופה בפרק 6, רק על אפשרות אחת שתפתור את כל התהיות האחרונות שהעליית, וגם תסביר את כל האופן החשוד בדיעבד שבו ויקטור מעביר בתמימות לכאורה לאבירם "לחוות דעת" את הסיפור האמיתי על העוקץ של רועי את אלישבע, ללא שום טשטוש פרטים:
שויקטור באמת המציא את כל הסיפור. ואז אולי זה הפך להיות אמת (כלומר שזו סדרת פנטזיה),
או שהוא השתמש בשם וזהות של מישהי אמיתית, אבל את כל שאר הסיפור המציא.
אני לא באמת חושבת שזו אופציה נכונה, אבל עקרונית יכולה להיות.

אבל באמת יותר נראה לי שהבלשים סתם נכתבו גרוע.

חוץ מזה בטוח שה"תאונה" של ויקטור בדיוק אחרי היעלמותה של אלישבע היא לא תאונה.

מציק לי מאוד שאני לא יודעת כמה פרקים אמורים להיות לסדרה/עונה הזאת.
מישהו יודע?

למעלה