דיוני סדרות #114

lemon lyman

Well-known member
אז התחלתי לראות "שקר לי" סיימתי את העונה הראשונה של זה
והתחלתי גם לראות פוקר פייס
שזה מצחיק שבמקרה יצא לי לראות במקביל שתי סדרות עם נושא משותף

טוני החתול

Well-known member
מנהל
לא היה לו זמן כי ישר התעסק עם אלישבע.
אבל זה סיפור שכתב איש שעכשיו מת. היה צריך למצוא זמן. בטח לפני שהוא נוסע לעוד מקום שתכלס לא דחוף היה לנסוע אליו.
הוא לא תיאר לעצמו שהתיק ימשיך לפעול לאחר שיגלו שהיא חייה ונושמת.
אבל ברור שהתיק לא נגמר עד שהשוטרים מדברים איתה ומבינים שלא היה לו קשר להעלמות שלה. מה אם הייתה לו תאונת דרכים כשהוא נוסע איתה? אז היו מוצאים אותו איתה באוטו בורח מהשוטרים. ואם הרועי הזה היה מכסח אותו ואז הולך עליה? ברור שדבר ראשון הוא היה צריך לדבר עם השוטרים כדי לוודא שהוא לא חשוד בשום דבר יותר.
הראו אותו בפרקים הקודמים, זה השחקן ששיחק בפמת"א את העוזר הערבי שלה. נראה ציפלון ולא מאיים, כך שמכות לא היית רואה גם אם היה חי :)
אבל מי שראינו זה לא באמת רועי. כמו שמי שראינו לא הייתה באמת אלישבע. זה היה איך שהוא דמיין אותה כשהוא קרא את הסיפור. באותה מידה הוא דמיין את רועי באופן כלשהו כשהוא קרא את הסיפור. אבל יכול להיות שרועי האמיתי היה בריון.
זה, דווקא, מגוחך לאור זה שהסבירות לגביו הייתה הרבה יותר גבוהה ואז לא שמו אותו.
האמת שנכון. הייתה יותר סיבה לאסור אותו בפעמים קודמות. אבל צריך לפצות על כל הפעמים שהיו צריכים לאסור אותו ולא עשו את זה.
עפ"י השוטרים, הגופה הייתה "טריה".
אז אם ככה זה בטוח לא ויקטור
זה לא אומר כלום, יכול להיות שזה נקיפות מצפון.
אוקי, אולי באמת.
היא הסתכלה עליו באופן מוזר, כלל לא ברור מה תגיד עליו וייתכן גם שהיא הרוצחת, אז בכלל אין שום סיבה שתכפה עליו.
אבל אם היא הרוצחת למה שבשלב הזה תספר את האמת על כך שהיא ניתחה את האקס שלה?
גם השכנה הייתה עמידה במקצת וכך גם היא, לא רואה שוני בעמידות מולו.
השכנה לחלוטין נפלה בקסמיו. כל מה שהוא עשה זה לשאול אותה אם היא רוצה לצאת והיא ישר מסכימה וגם מסכימה לארח אותו בבית שלה למרות שהיא בקושי מכירה אותו. ואז איזה יום אחר כך באה אליו לדלת ומתלוננת שהוא התחיל איתה ואז הוא מתעלם ממנה.

טוני החתול

Well-known member
מנהל
חלק בי רוצה שיהיו לפעמים פרקים שבהם המקרים הרפואיים יסתיימו רע. שמישהו שכל הסיכויים נגדו באמת לא ישרוד. אני מבין שזה יותר אופטימי ויותר שמח כשהחולים בסוף מחלימים, אבל אפילו בסקראבס הראו לנו שלפעמים מטופלים מתים. אני לא בטוח אם לא היה כאלו מקרים בכלל בסדר, אבל אני לא מצליח להזכר בכאלו (לפחות מאז פרק הקורונה הכפול). כמובן שאני גם לא מעולה בלזכור דברים, אז אולי זה כן קורה ואני שכחתי.
בכל מקרה הפעם הייתי כבר כמעט משוכנע שהנערה הולכת למות באמת. כאילו לכל הרוחות כבר כמעט הכריזו עליה.
אני לא יודע אם אני רוצה את זה כי זה יהיה יותר ריאליסטי, או כי אני רוצה לראות אותם מתמודדים עם כשלון. ולא שוב ושוב שאנחנו רואים אותם מתמודדים עם כשלון, אבל אז בשניה האחרונה חושבים על פתרון ושמחים.
אז אני מקים תנועה בשם "תנו לאנשים למות" #LetPeopleDie

בכל מקרה היה באמת מרגש עם הנערה הזאת ועצוב. לא היה ממש שום דבר שלא היה בעבר מהבחינה הזאת.
אם כי היה את זה שהם גידלו את נומי הריאות כמו חיית מחמד מוזרה וכמעט היה לי עצוב לחשוב שהיא מאבדת את חירותה לחיות כאיבר עצמאי ושמים אותה בתוך גוף זר.
*אני מצטער, התכוונתי שמים אותם. שכחתי שהם מזדהים בלשון רבים. (לא כי הם א-בינאריים, אלא כי הם באמת טכנית שניים)

המקרה היותר מעניין לדעתי היה של מרפי עם הילד. קודם כל היה די נוראי איך עברו מכך ממצב של מסמר ברגל לזה שהמוח שלו מתפרץ החוצה מהגוגולת שלו כאילו הוא אקסטרה בThe Last of Us.
במקרה הזה לא חשבתי שהילד ימות, אבל כן חשבתי שאולי הוא באמת יסבול מבעיות זיכרון או משהו. נראה כאילו הכל אצלו בסדר בסוף למרות הניתוח שבו נראה לי שממש הסירו חלק מהמוח שלו.
אבל העניין כמובן היה יותר לגבי ההורים שלו.
זה היה טוויסט יחסית צפוי לדעתי שבסוף משהו שהאבא עשה גרם למחלה של הילד. רציתי שנראה את האמא מרגיעה את בעלה שהיא לא מאשימה אותו, כי זה דבר די מגעיל להאשים אותו במה שקרה, או אפילו לתת לו להאשים את עצמו. אבל תכלס אחרי שהוא האשים אותה בהכל עד הנקודה הזאת אז זה הוגן.
ההבדלים שלהם בגישה לגידול ילדים כמובן התחברה לשון עם ההבדלים בינו ובין ליאה ואיך זה יתגבר כשהילד שלהם יוולד.
והוא צודק לחלוטין להיות מוטרד מזה. אני מניח שיהיו להם הרבה אי הסכמות בעניין הזה וכן הגיוני שידברו עליהם כבר עכשיו אפילו שהרבה בטוח יצוצו בהמשך. אז היה לי קצת לא ברור למה ליאה כל כך מסרבת.
אבל כמובן זה פרק שצריך להסתיים טוב ולא עם המחשבה שהחיים האמיתיים הם קשים ויהיו להם מריבות על דברים אז ההבדל בגישה היחיד שאנחנו רואים את שון מעלה זה לגבי תזונה ולא נראה שלליאה אכפת מה התינוק יאכל עד גיל חצי שנה.

במקביל גלסמן נובר בהריסות ביתו, מוצא כל מיני דברים ומעלה זכרונות. זה עובד בהקשר איכשהו.
לא ברור לי למה הוא עדיין גר עם שון וליאה. הרי הוא עמד לעזוב למלון לפני שגילו שהבית שלו נשרף. אולי בעצם בגלל שעכשיו הוא יודע שהוא יהיה ללא בית לאורך זמן מה ולכן להיות במלון לאורך כל הזמן הזה יהיה יקר.

יש גם את העלילה של פארק ורזניק שלחלוטין לא נוגעת בעלילות האחרות וכמעט מרגישה כאילו היא מתרחשת בבית חולים אחר.
למרות שאולי בעצם גם לא הייתה נגיעה בין שתי העלילות של שון ולים.
בכל מקרה הניסוי הקליני של רזניק כבר פועל ולמרות שפארק לא עובד על זה הוא נשאב לעבוד על זה באופן מלא. העיקר שהוא זכה בזכות להשתמש במכונת הקפה היוקרתית במשרד החדש של רזניק.
יש שם מטופל שמסתבר שחולה כבר כמה זמן במחלה שאין לה תסמינים כל עוד תורמים דם באופן קבוע. זה נשמע כמו פתרון מעולה.
מה שמוזר לי זה שהבנתי שהתסמינים התחילו כי הוא כבר חודשיים לא תרם דם. לי זכור שלא מרשים לאנשים לתרום דם בתדירות של יותר מפעם ב3 חודשים. אבל אולי זה שונה בארה"ב.
בכל מקרה המוסר השכל שם היה שרזניק אוטומטית חושבת באופן שלילי על אנשים ופארק הוא חיובי יותר. זה כביכול מתקשר להשקפת העולם שהיא תעביר לילד העתידי שלה.
לי מרגיש שהמסר הוא שפארק הוא חתיכת מעצבן שמטיף מוסר לרזניק על איך היא תחנך ילד שהוא לא שלו ושהיא עוד לא בהריון איתו. קצת בא לי להחטיף לו.
ושיחזרו להיות יחד כבר הנודניקים.

*אה ולא הייתה שום התייחסות לכל העניין שבפרק הקודם פרז כמעט חזר לסמים ואז מצא דת במקום.

Lhuna3

Well-known member
חלק בי רוצה שיהיו לפעמים פרקים שבהם המקרים הרפואיים יסתיימו רע. שמישהו שכל הסיכויים נגדו באמת לא ישרוד. אני מבין שזה יותר אופטימי ויותר שמח כשהחולים בסוף מחלימים, אבל אפילו בסקראבס הראו לנו שלפעמים מטופלים מתים. אני לא בטוח אם לא היה כאלו מקרים בכלל בסדר, אבל אני לא מצליח להזכר בכאלו (לפחות מאז פרק הקורונה הכפול). כמובן שאני גם לא מעולה בלזכור דברים, אז אולי זה כן קורה ואני שכחתי.
בכל מקרה הפעם הייתי כבר כמעט משוכנע שהנערה הולכת למות באמת. כאילו לכל הרוחות כבר כמעט הכריזו עליה.
אני לא יודע אם אני רוצה את זה כי זה יהיה יותר ריאליסטי, או כי אני רוצה לראות אותם מתמודדים עם כשלון. ולא שוב ושוב שאנחנו רואים אותם מתמודדים עם כשלון, אבל אז בשניה האחרונה חושבים על פתרון ושמחים.
אז אני מקים תנועה בשם "תנו לאנשים למות" #LetPeopleDie
מסכימה.
בכל מקרה היה באמת מרגש עם הנערה הזאת ועצוב.
ממש בכיתי עליה כבר.
אז בכל זאת שמחתי כשהיא ניצלה, אז בכל זאת יש גם משהו טוב בסדרה שגורמת לי להרגיש טוב יותר בסוף הפרק, למרות שזה צפוי.
לא היה ממש שום דבר שלא היה בעבר מהבחינה הזאת.
אם כי היה את זה שהם גידלו את נומי הריאות כמו חיית מחמד מוזרה וכמעט היה לי עצוב לחשוב שהיא מאבדת את חירותה לחיות כאיבר עצמאי ושמים אותה בתוך גוף זר.
*אני מצטער, התכוונתי שמים אותם. שכחתי שהם מזדהים בלשון רבים. (לא כי הם א-בינאריים, אלא כי הם באמת טכנית שניים)
לא חשבתי על זה כחיית מחמד, איכס.
המקרה היותר מעניין לדעתי היה של מרפי עם הילד. קודם כל היה די נוראי איך עברו מכך ממצב של מסמר ברגל לזה שהמוח שלו מתפרץ החוצה מהגוגולת שלו כאילו הוא אקסטרה בThe Last of Us.
במקרה הזה לא חשבתי שהילד ימות, אבל כן חשבתי שאולי הוא באמת יסבול מבעיות זיכרון או משהו. נראה כאילו הכל אצלו בסדר בסוף למרות הניתוח שבו נראה לי שממש הסירו חלק מהמוח שלו.
אבל העניין כמובן היה יותר לגבי ההורים שלו.
זה היה טוויסט יחסית צפוי לדעתי שבסוף משהו שהאבא עשה גרם למחלה של הילד. רציתי שנראה את האמא מרגיעה את בעלה שהיא לא מאשימה אותו, כי זה דבר די מגעיל להאשים אותו במה שקרה, או אפילו לתת לו להאשים את עצמו. אבל תכלס אחרי שהוא האשים אותה בהכל עד הנקודה הזאת אז זה הוגן.
ההבדלים שלהם בגישה לגידול ילדים כמובן התחברה לשון עם ההבדלים בינו ובין ליאה ואיך זה יתגבר כשהילד שלהם יוולד.
והוא צודק לחלוטין להיות מוטרד מזה. אני מניח שיהיו להם הרבה אי הסכמות בעניין הזה וכן הגיוני שידברו עליהם כבר עכשיו אפילו שהרבה בטוח יצוצו בהמשך. אז היה לי קצת לא ברור למה ליאה כל כך מסרבת.
אני דווקא הבנתי שזה הרגיש לה מתיש ולא דחוף.
זה הגיוני לדבר על הדברים, אבל נגיד שהם יגלו עכשיו שיש להם מחלוקת מסויימת שהם לא מצליחים לגשר עליה, נגיד שהיא רוצה נורא שהילד ילך לבית ספר אנתרופוסופי והוא לא מוכן - מה זה יתן להתחיל להתווכח על זה כבר עכשיו?
ואם אפילו יגלו שיש להם המון מחלוקות קשות כאלה - אז מה, יעשו עכשיו הפלה ויפרדו? ברור שלא.
יכול להיות שיש יתרון בלתת לעצמם זמן ללבן את המחלוקות, אבל יש יתרון גם בלהינות יותר מהדרך בינתיים ולעבור את הגשרים האלו כשיגיעו אליהם.
אם הם היו עושים את השיחה הזאת לפני שהחליטו להביא יחד ילד - אז אולי היה בזה יותר תועלת.

אבל כמובן זה פרק שצריך להסתיים טוב ולא עם המחשבה שהחיים האמיתיים הם קשים ויהיו להם מריבות על דברים אז ההבדל בגישה היחיד שאנחנו רואים את שון מעלה זה לגבי תזונה ולא נראה שלליאה אכפת מה התינוק יאכל עד גיל חצי שנה.
כמובן.
במקביל גלסמן נובר בהריסות ביתו, מוצא כל מיני דברים ומעלה זכרונות. זה עובד בהקשר איכשהו.
זה נורא עצוב לי בשבילו.
לא ברור לי למה הוא עדיין גר עם שון וליאה. הרי הוא עמד לעזוב למלון לפני שגילו שהבית שלו נשרף. אולי בעצם בגלל שעכשיו הוא יודע שהוא יהיה ללא בית לאורך זמן מה ולכן להיות במלון לאורך כל הזמן הזה יהיה יקר.
זה הגיוני.
יש גם את העלילה של פארק ורזניק שלחלוטין לא נוגעת בעלילות האחרות וכמעט מרגישה כאילו היא מתרחשת בבית חולים אחר.
למרות שאולי בעצם גם לא הייתה נגיעה בין שתי העלילות של שון ולים.
בכל מקרה הניסוי הקליני של רזניק כבר פועל ולמרות שפארק לא עובד על זה הוא נשאב לעבוד על זה באופן מלא. העיקר שהוא זכה בזכות להשתמש במכונת הקפה היוקרתית במשרד החדש של רזניק.
יש שם מטופל שמסתבר שחולה כבר כמה זמן במחלה שאין לה תסמינים כל עוד תורמים דם באופן קבוע. זה נשמע כמו פתרון מעולה.
מה שמוזר לי זה שהבנתי שהתסמינים התחילו כי הוא כבר חודשיים לא תרם דם. לי זכור שלא מרשים לאנשים לתרום דם בתדירות של יותר מפעם ב3 חודשים. אבל אולי זה שונה בארה"ב.
בכל מקרה המוסר השכל שם היה שרזניק אוטומטית חושבת באופן שלילי על אנשים ופארק הוא חיובי יותר. זה כביכול מתקשר להשקפת העולם שהיא תעביר לילד העתידי שלה.
לי מרגיש שהמסר הוא שפארק הוא חתיכת מעצבן שמטיף מוסר לרזניק על איך היא תחנך ילד שהוא לא שלו ושהיא עוד לא בהריון איתו. קצת בא לי להחטיף לו.
:-D לא חשבתי על זה ככה. דווקא חשבתי שיש לו נקודה, אבל גם נכון שזה לא ממש עניינו.
ושיחזרו להיות יחד כבר הנודניקים.
החליטו כנראה בכל זאת למרוח את הסיפור שלהם עד סוף העונה.
*אה ולא הייתה שום התייחסות לכל העניין שבפרק הקודם פרז כמעט חזר לסמים ואז מצא דת במקום.
שכחתי מזה בכלל. יתכן שמבחינת הכותבים זה היה הסיום של ההתעסקות בנושא הסמים שלו.
אבל זה שהוא מצא דת, יכול מאוד לעזור לו אולי ביחסים שאולי עוד יקרו עם דר' אלן, הדתיה מאוד (והקצת מעצבנת בזה.)
אבל אהבתי את דר' אלן בפרק עם איך שהיא תמכה בדר' לים.
כשהיא לא מציקה עם הקטע הדתי שלה היא מאוד חמודה.

טוני החתול

Well-known member
מנהל
אז ראיתי את הפרק האחרון של אבירם כץ
אני לא יודע למה אני כל כך מאוכזב.
הרי לפי רמת הפרקים האחרונים הייתי צריך לדעת שזה הולך לכיוון לא טוב.
ולפי כל הסדרה הייתי צריך לדעת שזה יסתיים בכך שגם אלישבע תצא בסוף עם הנודניק הזה.

אופפפפפפ הוא כל כך מגעיל אותי.
כל הסדרה מתחילה בזה שהוא עושה מעשה מגעיל נורא.
ואז איכשהו היא מסתיימת בכך שהוא לא רק לחלוטין בסדר, אלא גם מרוויח ספר להיט מזה.
ואיזה שטות שויקטור רצה שהוא יקבל את הסיפור הזה?
הרי ויקטור רצה להוציא אותו בעצמו ואז אבירם אמר לו לא לעשות את זה כי זה לא טוב מספיק.

ועוד החוצפן הזה מתנפל על העורכת עיתון ההיא על כך שהיא הלשינה עליו למשטרה!
היא מוצאת שם של אישה נעדרת בסיפור שמישהו כתב - ברור שהיא צריכה לפנות למשטרה.
אני בשוק שהיא בכלל התנצלה אליו.

אוי וזה שהוא גרם ללינדה לחבק אותו... :sick:

פשוט איכס.

חוץ מזה גם עלילת הפשע כמובן דפוקה.
אז בסוף גואטה כן זה שהרג את כרמון.
אז איך זה לא היה ברור מיד שזאת גופה שכבר איזה שבוע שם?

ואם גואטה חזר אחר כך לדירה אז לפני שהוא התאבד אז למה הוא לא אמר לאלישבע שהסכנה עברה?

ומתי בעצם גואטה נתן לאבירם את הסיפור?
היה נראה שהוא נתן לו את הפרקים הראשונים איזה שבוע לפני שהייתה לו את התאונה ולפני שאלישבע נעלמה.
אבל אז כל מה שהיה לו מהסיפור זה הסיפור של אלישבע על לפני הערב שהיא נעלמה. וזה סיפור שהוא שמע איזה שנה לפני.
אז מה פתאום הוא נתן לאבירם את הסיפור דווקא אז. רגע לפני שיש התפתחות גדולה שהוא לא יכל לדעת עליה?

לפחות לפחות כל הסצנה המוזרה הזאת כשאלישבע באה אליו לדירה ואומרת לו את המשפט הקיצ'י "אולי אני המתנה שלו אליך" התברר כחלום בהקיץ. אני גם לא מבין למה עשו שהסצנה הזאת היא חלום בהקיץ אם בסוף היא בכל מקרה נפגשת איתו וקובעת לצאת איתו? אלא אם כן התסריטאית הבינה שזה מטופש ולכן הפכה את זה לחלום.

*(ומי נותן לרופא להזריק לו משהו על משהו שאין לו בכלל) (ועוד יותר כשהוא מזהה את הרופא הזה מבית המשפט)

הדבר היחיד שאהבתי בכל הפרק היה הסיום שבו נראה שלצד אבירם בדוכנים של שבוע הספר יש את כל שאר הדמויות שלאורך הסדרה אמרו שהם גם כותבים.

Lhuna3

Well-known member
אוקיי, אז הפתרון היה באמת האפשרות היחידה (מבין שתיים) שחשבתי שהיא הגיונית - שאלישבע רצחה אותו.
והיא מכרה למשטרה את האפשרות השניה שחשבתי שהיא הגיונית - שויקטור רצח אותו.
חבל שלא הפתיעו אותנו איכשהו.
גם עדיין נראה לי שיש חורים או לפחות דברים שלא ברורים לי מהפרק הזה:
האם ויקטור סתם מת בתאונה?
השיחה שלה לויקטור כנראה היתה אמיתית כי ויקטור כתב את זה - אז האם אחריה היא שינתה את דעתה ואזרה אומץ ונכנסה אל רועי כרמון?
ואז - איך היא בעצם הרגה אותו? הוא הרי הזמין אותה כנראה כדי לפגוע בה או להתעמת איתה... היה מאבק? ואז היא איכשהו הצליחה להרוג אותו ולביים את זה כאילו הוא מת בלי שום מאבק מזריקה כזאת?
אולי בעצם היא הגיעה אליו והרגה אותו ורק אז התקשרה לויקטור והעמידה פנים שהיא מפחדת להכנס לאליו, בשביל שויקטור כאילו יהיה אליבי שלה?
אז מה היתה התוכנית שלה לגבי ויקטור בעצם ואיך הוא מת?
ואולי ויקטור בא והם הרגו אותו יחד?
בעצם אין לנו אפילו הסבר למה באמת קרה שם ואיך!!
או שלא הבנתי כלום.
|פנים|

נקודות אחרות לציון:
* אני מאוד הזדהיתי עם אבירם כשלא נתנו לו קפה בבוקר אחרי שהקימו אותו במעצר, אני גם חושבת שזו צריכה להיות זכות בסיסית, וזה גרם לי לפחד מאוד מלהיות במעצר יום אחד.
וזה שהשוטר שתה קפה מולו זה היה אכזרי.
* הקטע עם האזיקים בהתחלה היה קצת מצחיק, במיוחד זה שהשוטר אומר "תן לי לרגע" לחשוב על זה. אבל מה, פעם ראשונה שהוא מוציא מישהו ממעצר?
* אבל השיחה של לינדה עם אבירם היתה מעצבנת. בחייאת - תפסיק לענות בתמציתיות ופשוט תספר כל מה שאתה יודע כבר!!
* כן היה מצחיק שרגע לפני שהוא הולך גם השוטר מביא לו 2 סיפורים לחוות דעת.
* קצת הזוי שהשוטרים האמינו לה כל כך בקלות, אפילו בלי לבדוק את כתב היד, או הזוי שהיא זייפה כל כך בקלות את הכתב שלו. או בלי הסבר הגיוני לאיך זה הגיע לדירה שלו. כלומר זה אומר שהוא חזר לשם אחרי שהוא לכאורה הרג את רועי כרמון, והיא היתה שם כשהוא כתב את זה... השוטרים לא שאלו את עצמם איפה ההגיון? כמה מטומטמים הם יכולים להיות?
* טוב שהכלב הלך עם אלישבע ולא נשאר אצלו.
* עיצבנה אותי החוצפה שלו לדרוש התנצלות מהעורכת, שעשתה את הדבר ההגיוני ואת חובתה האזרחית.
* לא הבנתי איך העורכת לא מבינה עדיין שלא הוא כתב את הסיפור, אם היא חושבת שזה הוא, אז איך היא לא שואלת על הקשר שלו עם אלישבע רומנו ואיך הוא כתב סיפור עליה בדיוק לפני שהיא נעלמה?
* היה נחמד שהוא רק דימיין את הקטע שאלישבע באה אליו לדירה אח"כ ומאפשרת לו לחשוב שויקטור היה רוצה שהוא יפרסם במקומו את הסיפור. אבל מבחינתו זה הספיק בשביל לחשוב על זה ככה באמת ולפרסם.
* וגם הקטע שהוא מדמיין את השם של ויקטור על הספר. למרות שלא בטוח אם זה כי יש לו רגשות אשמה או שההיפך - הוא בראש שלו אומר לעצמו שהוא עושה את זה בשביל ויקטור.
* היה נחמד הקטע שבסוף כל הדמויות האחרות של הכותבים החובבים כאילו הוציאו את הספרים שלהם גם.

לסיכום - היו דברים נחמדים בסדרה, אבל בגדול היא איכזבה אותי.
גם כי זה כן היה בסוף סתם חקירת רצח (לי בטעות היה רושם מהפרומו ומהפרק הראשון גם, שמדובר במשהו אחר לגמרי: סדרה על מישהו שכותב דברים שמתגשמים במציאות, או שקרו במציאות בלי שהוא ידע מהם...)
וגם כי מעצבן מאוד שחיפפו כל כך בפרטים ויצא סיפור מלא חורים בהגיון, ועוד עם דמויות שמתנהגות בצורה שאי אפשר להסביר, היו לוקחים עוד כמה שבועות ללטש את זה וזה היה יכול להיות סדרה טובה באמת.

Lhuna3

Well-known member
אז ראיתי את הפרק האחרון של אבירם כץ
אני לא יודע למה אני כל כך מאוכזב.
הרי לפי רמת הפרקים האחרונים הייתי צריך לדעת שזה הולך לכיוון לא טוב.
ולפי כל הסדרה הייתי צריך לדעת שזה יסתיים בכך שגם אלישבע תצא בסוף עם הנודניק הזה.

אופפפפפפ הוא כל כך מגעיל אותי.
כל הסדרה מתחילה בזה שהוא עושה מעשה מגעיל נורא.
ואז איכשהו היא מסתיימת בכך שהוא לא רק לחלוטין בסדר, אלא גם מרוויח ספר להיט מזה.
ואיזה שטות שויקטור רצה שהוא יקבל את הסיפור הזה?
הרי ויקטור רצה להוציא אותו בעצמו ואז אבירם אמר לו לא לעשות את זה כי זה לא טוב מספיק.

ועוד החוצפן הזה מתנפל על העורכת עיתון ההיא על כך שהיא הלשינה עליו למשטרה!
היא מוצאת שם של אישה נעדרת בסיפור שמישהו כתב - ברור שהיא צריכה לפנות למשטרה.
אני בשוק שהיא בכלל התנצלה אליו.

אוי וזה שהוא גרם ללינדה לחבק אותו... :sick:

פשוט איכס.

חוץ מזה גם עלילת הפשע כמובן דפוקה.
אז בסוף גואטה כן זה שהרג את כרמון.
אז איך זה לא היה ברור מיד שזאת גופה שכבר איזה שבוע שם?

ואם גואטה חזר אחר כך לדירה אז לפני שהוא התאבד אז למה הוא לא אמר לאלישבע שהסכנה עברה?

ומתי בעצם גואטה נתן לאבירם את הסיפור?
היה נראה שהוא נתן לו את הפרקים הראשונים איזה שבוע לפני שהייתה לו את התאונה ולפני שאלישבע נעלמה.
אבל אז כל מה שהיה לו מהסיפור זה הסיפור של אלישבע על לפני הערב שהיא נעלמה. וזה סיפור שהוא שמע איזה שנה לפני.
אז מה פתאום הוא נתן לאבירם את הסיפור דווקא אז. רגע לפני שיש התפתחות גדולה שהוא לא יכל לדעת עליה?

לפחות לפחות כל הסצנה המוזרה הזאת כשאלישבע באה אליו לדירה ואומרת לו את המשפט הקיצ'י "אולי אני המתנה שלו אליך" התברר כחלום בהקיץ. אני גם לא מבין למה עשו שהסצנה הזאת היא חלום בהקיץ אם בסוף היא בכל מקרה נפגשת איתו וקובעת לצאת איתו? אלא אם כן התסריטאית הבינה שזה מטופש ולכן הפכה את זה לחלום.

*(ומי נותן לרופא להזריק לו משהו על משהו שאין לו בכלל) (ועוד יותר כשהוא מזהה את הרופא הזה מבית המשפט)

הדבר היחיד שאהבתי בכל הפרק היה הסיום שבו נראה שלצד אבירם בדוכנים של שבוע הספר יש את כל שאר הדמויות שלאורך הסדרה אמרו שהם גם כותבים.
רגע רגע רגע... רגע לפני שהוא יוצא מהרכב, אבירם שואל את אלישבע איך השוטרים האמינו לה שויקטור כתב את זה. כלומר - הוא לא. היא כתבה את זה.
כלומר אני הבנתי את זה שהיא זאת שהרגה אותו.
אם הבנתי לא נכון - אתה הבנת שזה כן ויקטור - אז לא הבנתי למה היא כתבה את זה בכלל?
כאילו בשביל שיהיה ראיה שזה נכון?
זה ממש מטומטם כי היא היתה חפה מפשע ואז היא הולכת לזייף ראייה, שאם יגלו שהיא מזוייפת - תהפוך אותה מיידית לחשודה ברצח שהיא בכלל לא ביצעה!

טוני החתול

Well-known member
מנהל
ממש בכיתי עליה כבר.
אז בכל זאת שמחתי כשהיא ניצלה, אז בכל זאת יש גם משהו טוב בסדרה שגורמת לי להרגיש טוב יותר בסוף הפרק, למרות שזה צפוי.
כמובן שגם אני שמחתי כשהיא ניצלה בסוף.
זה יותר באופן כללי שהייתי רוצה שאנשים ימותו לפעמים.
אני דווקא הבנתי שזה הרגיש לה מתיש ולא דחוף.
זה הגיוני לדבר על הדברים, אבל נגיד שהם יגלו עכשיו שיש להם מחלוקת מסויימת שהם לא מצליחים לגשר עליה, נגיד שהיא רוצה נורא שהילד ילך לבית ספר אנתרופוסופי והוא לא מוכן - מה זה יתן להתחיל להתווכח על זה כבר עכשיו?
ואם אפילו יגלו שיש להם המון מחלוקות קשות כאלה - אז מה, יעשו עכשיו הפלה ויפרדו? ברור שלא.
יכול להיות שיש יתרון בלתת לעצמם זמן ללבן את המחלוקות, אבל יש יתרון גם בלהינות יותר מהדרך בינתיים ולעבור את הגשרים האלו כשיגיעו אליהם.
אם הם היו עושים את השיחה הזאת לפני שהחליטו להביא יחד ילד - אז אולי היה בזה יותר תועלת.
לי נראה הגיוני לפחות לדבר על ההבדלים באופן כללי כמה שיותר זמן לפני. אני מסכים שזה לא דחוף דווקא לערב שיש לה הרבה עבודה, אבל באופן כללי לא כדאי להשאיר לרגע האחרון.
יש הרבה פעמים בסדרות וסרטים קטע שהורים או אפילו סתם זוג מגיעים לאיזו החלטה שצריכים לעשות מיד ואז מתברר שהם לחלוטין לא מסכימים בנושא ואז הם צריכים לדון בזה בלחץ.
למשל אם ליאה מתנגדת לחיסונים אז היא צריכה לדבר על זה עם שון עכשיו ולא לחכות ליום שבו התינוק אמור לקבל את החיסונים הראשונים שלו.
ברור שיהיו דברים שאי אפשר לחזות שיהיו חילוקי דעות בהם, אבל יש מספיק נושאים שכן.
*אבל בהחלט מסכים שהיה בטח עדיף גם לדבר על הנושא לפני שהיא נכנסה להריון.
:-D לא חשבתי על זה ככה. דווקא חשבתי שיש לו נקודה, אבל גם נכון שזה לא ממש עניינו.
אני לחלוטין מסכים עם הנקודה שלו. אני מאוד נגד להיות שלילי. (שזה בפני עצמו משפט קצת מצחיק)
אבל הוא יכל פשוט לומר את זה.
להכניס את זה לתוך זה שהיא רוצה ילד מרגיש מגעיל. כאילו לא ביקורת על האופי שלה, אלא ביקורת על איזה סוג של אמא היא.
שכחתי מזה בכלל. יתכן שמבחינת הכותבים זה היה הסיום של ההתעסקות בנושא הסמים שלו.
בדבר אחד אני מוכן להתערב על מיליון דולר - אין סיכוי שהם סיימו להתעסק בנושא הסמים שלו. אין שום סיכוי. אולי הוא יצליח לא להתפתות שוב, אבל בטוח ידברו על זה עוד לא מעט.
אבל זה שהוא מצא דת, יכול מאוד לעזור לו אולי ביחסים שאולי עוד יקרו עם דר' אלן, הדתיה מאוד (והקצת מעצבנת בזה.)
אני גם לחלוטין חושב שהם יתחברו בנושא הדתי.
מה שבאמת יותר מפתיע מזה שלא עסקו בנושא הסמים שלו, זה שבכלל לא הייתה סצנה שלו עם ד"ר אלן.
אבל אהבתי את דר' אלן בפרק עם איך שהיא תמכה בדר' לים.
כשהיא לא מציקה עם הקטע הדתי שלה היא מאוד חמודה.
אני מאוד אוהב אותה רוב הזמן. גם החברות שלה עם ליאה היא כיפית.

טוני החתול

Well-known member
מנהל
רגע רגע רגע... רגע לפני שהוא יוצא מהרכב, אבירם שואל את אלישבע איך השוטרים האמינו לה שויקטור כתב את זה. כלומר - הוא לא. היא כתבה את זה.
כלומר אני הבנתי את זה שהיא זאת שהרגה אותו.
אם הבנתי לא נכון - אתה הבנת שזה כן ויקטור - אז לא הבנתי למה היא כתבה את זה בכלל?
כאילו בשביל שיהיה ראיה שזה נכון?
זה ממש מטומטם כי היא היתה חפה מפשע ואז היא הולכת לזייף ראייה, שאם יגלו שהיא מזוייפת - תהפוך אותה מיידית לחשודה ברצח שהיא בכלל לא ביצעה!
מה לכל הרוחות?
אני ממש לא מבין למה את חושבת שהיא זאת שרצחה את כרמון.

נכון שאבירם שואל את אלישבע איך השוטרים האמינו לה שויקטור כתב את זה - אבל זה לא אומר שהוא לא כתב את זה.
היא אומרת שהם יכלו לדעת שזה באמת ויקטור כתב כי הם השוו את הכתב שזה רשום בו לכתב שבו הוא כתב את היומנים שלו.

לי זה נראה ברור, אבל את גורמת לי לפקפק בעצמי.
נראה איך דיברגנט הבין את זה.

Lhuna3

Well-known member
מה לכל הרוחות?
אני ממש לא מבין למה את חושבת שהיא זאת שרצחה את כרמון.

נכון שאבירם שואל את אלישבע איך השוטרים האמינו לה שויקטור כתב את זה - אבל זה לא אומר שהוא לא כתב את זה.
היא אומרת שהם יכלו לדעת שזה באמת ויקטור כתב כי הם השוו את הכתב שזה רשום בו לכתב שבו הוא כתב את היומנים שלו.

לי זה נראה ברור, אבל את גורמת לי לפקפק בעצמי.
נראה איך דיברגנט הבין את זה.
לא, אתה צודק. אני לא הבנתי נכון. |פנים|

טוני החתול

Well-known member
מנהל
* הקטע עם האזיקים בהתחלה היה קצת מצחיק, במיוחד זה שהשוטר אומר "תן לי לרגע" לחשוב על זה. אבל מה, פעם ראשונה שהוא מוציא מישהו ממעצר?
אוקי, זה באמת היה קטע נוסף בפרק שהיה מאוד מצחיק.
הקטע הוא שזה משהו שתמיד עושים בסדרות וסרטים אמריקאים.
וניסיתי לחשוב איך שם זה תמיד עובד בכל זאת.
אז העניין הוא שבתאים אמריקאים שעושים את זה יש מין חלון קטן בסורגים שמאפשר להעביר בו את שני הידיים.
כמובן מגוחך שזה יקרה לשוטר, אבל בשביל הקטע לא אכפת לי.
* אבל השיחה של לינדה עם אבירם היתה מעצבנת. בחייאת - תפסיק לענות בתמציתיות ופשוט תספר כל מה שאתה יודע כבר!!
זה היה מעצבן.
אבל אפילו יותר עיצבן אותי שהוא הוציא ממנה חיבוק בסוף
* קצת הזוי שהשוטרים האמינו לה כל כך בקלות, אפילו בלי לבדוק את כתב היד, או הזוי שהיא זייפה כל כך בקלות את הכתב שלו. או בלי הסבר הגיוני לאיך זה הגיע לדירה שלו. כלומר זה אומר שהוא חזר לשם אחרי שהוא לכאורה הרג את רועי כרמון, והיא היתה שם כשהוא כתב את זה... השוטרים לא שאלו את עצמם איפה ההגיון? כמה מטומטמים הם יכולים להיות?
אבל היא הסבירה למה הם ידעו שזה אמיתי - כי הם כן בדקו את כתב היד.
* עיצבנה אותי החוצפה שלו לדרוש התנצלות מהעורכת, שעשתה את הדבר ההגיוני ואת חובתה האזרחית.
לחלוטין
* היה נחמד שהוא רק דימיין את הקטע שאלישבע באה אליו לדירה אח"כ ומאפשרת לו לחשוב שויקטור היה רוצה שהוא יפרסם במקומו את הסיפור. אבל מבחינתו זה הספיק בשביל לחשוב על זה ככה באמת ולפרסם.
לרגע אחד חשבתי איזה נחמד היה אפ בסוף הפרק היינו מגלים שהוא דמיין את כל עלילת העונה הזאת.
גם כי זה כן היה בסוף סתם חקירת רצח (לי בטעות היה רושם מהפרומו ומהפרק הראשון גם, שמדובר במשהו אחר לגמרי: סדרה על מישהו שכותב דברים שמתגשמים במציאות, או שקרו במציאות בלי שהוא ידע מהם...)
וגם כי מעצבן מאוד שחיפפו כל כך בפרטים ויצא סיפור מלא חורים בהגיון, ועוד עם דמויות שמתנהגות בצורה שאי אפשר להסביר, היו לוקחים עוד כמה שבועות ללטש את זה וזה היה יכול להיות סדרה טובה באמת.
שנכתוב מכתב תלונה לדנה מודן?

דיברגנט חדש

Well-known member
לא היה לו זמן כי ישר התעסק עם אלישבע.

הוא לא תיאר לעצמו שהתיק ימשיך לפעול לאחר שיגלו שהיא חייה ונושמת.

הראו אותו בפרקים הקודמים, זה השחקן ששיחק בפמת"א את העוזר הערבי שלה. נראה ציפלון ולא מאיים, כך שמכות לא היית רואה גם אם היה חי :)

זה, דווקא, מגוחך לאור זה שהסבירות לגביו הייתה הרבה יותר גבוהה ואז לא שמו אותו.

עפ"י השוטרים, הגופה הייתה "טריה".

זה לא אומר כלום, יכול להיות שזה נקיפות מצפון.

היא הסתכלה עליו באופן מוזר, כלל לא ברור מה תגיד עליו וייתכן גם שהיא הרוצחת, אז בכלל אין שום סיבה שתכפה עליו.

גם השכנה הייתה עמידה במקצת וכך גם היא, לא רואה שוני בעמידות מולו.

כן, זה היה מטופש וחביב.
אז כמו שחשבתי, גואטה הוא הרוצח, לא חשבתי שזה ייעשה ע"י זריקה, אך אהבתי שזה נעשה כך בדיוק בנקודה שרועי כרמון התיישב על דר' אלישבע רומנו. דר' ויקטור גואטה רצה להתאבד, ספק אם רצה למות כתוצאה מתאונה או שזה היה מתוכנן? לי אישית נראה שהוא התנגש בעץ מסערת רגשות.
כמו כן, גם חזיתי שהתפתח רומן בינו לבין דר' אלישבע רומנו.
בסוף היה מאפן, שהוא פירסם את הספר בשמו ועוד נתן הקדשה לאלישבע שידעה את האמת.

למעלה