דיוני סדרות #114

דיברגנט חדש

Well-known member
אוקי בהחלט לא ציפיתי לסוף פרק הזה.

אבל קודם אחורה פנה לתחילת הפרק.
סוף סוף אבירם מודה בפני הבלשית שהוא שיקר לגבי הסיפור. היא לא מאמינה לו, אז הוא לוקח אותת לדירה של גואטה להראות לה את המייל שהוא מחק, אבל המייל כבר לא שם.
*לא הבנתי למה הוא לא פשוט מראה לה את המייל שהוא קיבל מגואטה, אבל אני מניח שהוא בטח מחק גם אותו (למרות שלא ראינו את זה)

אבל מה שהזוי לחלוטין זה שהוא לא מיד הראה לה את המחברת של גואטה שהוא בדיוק קרא באוטו בזמן שהוא מדבר איתה.
אפילו אם היא לא הייתה מאמינה שזאת באמת מחברת שגואטה כתב, זה משהו שאפשר להוכיח - כלומר שהכתב שם הוא של גואטה ולא של אבירם.

אני מבין שמבחינת העלילה זה היה הורס את מה שקרה בהמשך, כי אם הוא הוא היה מוסר את המחברת אז השוטרים היו מגלים את אלישבע.
אני מניח שעכשיו אלישבע תשכנע אותו לא לספר לשוטרים שהיא שם ואת מה שהוא יודע, למרות שזה מגוחך שהוא לא יספר כשזה יציל אותו.

אגב, רק בפרק הזה חשבתי על כך שאולי התאונה של גואטה לא הייתה תאונה והוא נרצח על ידי הנוכל ההוא כי הוא ידע שהוא בקשר עם אלישבע.

בכל מקרה אז השוטרים ידעו שהטלפון האחרון של אלישבע היה אל גואטה, והם לא חשבו שזה צירוף מקרים מעניין שאבירם הוא שכן של גואטה? או שהם פשוט בחרו לו לספר לו על הקשר הזה?

היה נחמד לדעתי שכשהוא מוצא את אלישבע אז היא לא נראית כמו שראינו אותה עד עכשיו כי זה בעצם היה בדמיון שלו.
אם כי בעצם זה גם מוזר כי אם הוא ניסה למצוא מידע על החקירה בשביל לעזור לשוטרים אז מוזר שהוא לא הסתכל על כתבות על ההעלמות שלה באינטרנט שבהם בטח הייתה תמונה שלה.

כל הקטע עם השכנה גם היה מוזר. הוא מודה בפניה שהוא מואשם בפשע והיא אומרת שהיא תשאר בדירה שלו עד שהשוטרים חוזרים. היא אמורה לברוח משם.
גם זה שהשוטרים בסוף השאירו אותו שם זה מוזר מאוד. אני מבין שהם מיהרו, אבל אם היו עוד שוטרים למטה שנשארו לשמור שהוא לא עוזב את הבניין אז מה הבעיה שהם יקחו אותו למעצר?

אבל כל הבעיות האלו בסופו של דבר לא מפריעות לי ליהנות ממה שטוב בסדרה וזה הסיפור באופן כללי.
כל מיני דברים מצחיקים כמו השיחה של השוטרים ברכב.
וזה שלרגע אבירם מדמיין את זה שהשכנה שלו האשימה אותו שהוא בהטרדה מינית ובעקבות זה לא רק הורידו את הספרים שלו מהמדפים אלא גם שרפו אותם.
ובהחלט מסקרן אותי לאן זה הולך מכאן עכשיו שהוא גילה אותה. אפילו שכמו שאמרתי זה כנראה ירגיש לי לא אמין שהוא לא פשוט מספר לשוטרים שהיא שם.
*אפילו שהוא פשוט יכול להסתתר מהשוטרים איתה בחדר ההוא. הרי אם הם לא מצאו אותה בדירה של האדם האחרון שהיא התקשרה אליו אז הם כנראה ממש חסרי יכולת למצוא אנשים.
אכן, מסכים שהסוף של הפרק מפתיע, שהיא יושבת בשקט, לא שמעה את השוטרים שהיו.

אין כל סיבה שהשנה תברח, כי היא מרגישה שהוא לא הרוצח ולא קשור לעניין.

הצחיק אותי האובססיה של יניב ביטון לאזוק אותו, כל מילה שנייה שלו הייתה בהקשר זה וזה התחיל עוד שדנה מודן פנתה אל אבירם ברכב, הוא ניפנף לו עם האזיקים.

עוד דבר הזוי שהם נקראו לתחנה, לכן לא מובן, למה לא לקחו אותו עמם, הרי בין כה וכה הם נוסעים לשם, אז למה הם היו צריכים את הניידת בחוץ שתשמור עליו כאשר הם יכולים לקחת אותו?

בקיצור, התסריטאי "קצת" התבלבל הפרק :)

אגב, מחר אשיב לתגובה המרוכזת שהגבת לי על פרקים 1-5.

Lhuna3

Well-known member
אוקי בהחלט לא ציפיתי לסוף פרק הזה.

אבל קודם אחורה פנה לתחילת הפרק.
סוף סוף אבירם מודה בפני הבלשית שהוא שיקר לגבי הסיפור. היא לא מאמינה לו, אז הוא לוקח אותת לדירה של גואטה להראות לה את המייל שהוא מחק, אבל המייל כבר לא שם.
*לא הבנתי למה הוא לא פשוט מראה לה את המייל שהוא קיבל מגואטה, אבל אני מניח שהוא בטח מחק גם אותו (למרות שלא ראינו את זה)

אבל מה שהזוי לחלוטין זה שהוא לא מיד הראה לה את המחברת של גואטה שהוא בדיוק קרא באוטו בזמן שהוא מדבר איתה.
אפילו אם היא לא הייתה מאמינה שזאת באמת מחברת שגואטה כתב, זה משהו שאפשר להוכיח - כלומר שהכתב שם הוא של גואטה ולא של אבירם.
זה ח-י-ר-פ-ן אותי כל הפרק!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
די כמה חוסר היגיון אפשר להחליק?
כבר התוודית על האמת, ואז חצי פרק אתה מתאמץ להוכיח לשוטרים משהו שיש לך עבורו ראיה בהישג יד!!
ולא רק זה - כתוב שם הרי גם המשך של הסיפור - כל העניין של מה קרה בדיוק בלילה שהיא נעלמה!!
כלומר אם השוטרים הדפוקים לא הצליחו להגיע לשם עד עכשיו - אז הנה יש להם את זה, ואבירם יודע את זה, כתוב לו בדיוק השם ואיפה אפשר למצוא את הכתובת שיכולה להוביל להמשך החקירה - למה אתה לא נותן להם את המידע שיש לך????????????

אני מבין שמבחינת העלילה זה היה הורס את מה שקרה בהמשך, כי אם הוא הוא היה מוסר את המחברת אז השוטרים היו מגלים את אלישבע.
אני מניח שעכשיו אלישבע תשכנע אותו לא לספר לשוטרים שהיא שם ואת מה שהוא יודע, למרות שזה מגוחך שהוא לא יספר כשזה יציל אותו.
כן, זה ברור שזה יהיה ההמשך.
אגב, רק בפרק הזה חשבתי על כך שאולי התאונה של גואטה לא הייתה תאונה והוא נרצח על ידי הנוכל ההוא כי הוא ידע שהוא בקשר עם אלישבע.
אני חשבתי את זה בסוף פרק 5 כאמור.
היה נחמד לדעתי שכשהוא מוצא את אלישבע אז היא לא נראית כמו שראינו אותה עד עכשיו כי זה בעצם היה בדמיון שלו.
נכון.
אם כי בעצם זה גם מוזר כי אם הוא ניסה למצוא מידע על החקירה בשביל לעזור לשוטרים אז מוזר שהוא לא הסתכל על כתבות על ההעלמות שלה באינטרנט שבהם בטח הייתה תמונה שלה.
הוא גם בלש גרוע כמוהם.
כל הקטע עם השכנה גם היה מוזר. הוא מודה בפניה שהוא מואשם בפשע והיא אומרת שהיא תשאר בדירה שלו עד שהשוטרים חוזרים. היא אמורה לברוח משם.
היא דווקא ברחה משם די מהר אחרי שהוא הסביר, לא? זה היה החלק היחיד שהיה בו היגיון בכל הפרק הזה.
גם זה שהשוטרים בסוף השאירו אותו שם זה מוזר מאוד. אני מבין שהם מיהרו, אבל אם היו עוד שוטרים למטה שנשארו לשמור שהוא לא עוזב את הבניין אז מה הבעיה שהם יקחו אותו למעצר?
הזוי לחלוטין.
עוד דבר הזוי שהם נקראו לתחנה, לכן לא מובן, למה לא לקחו אותו עמם, הרי בין כה וכה הם נוסעים לשם, אז למה הם היו צריכים את הניידת בחוץ שתשמור עליו כאשר הם יכולים לקחת אותו?
בדיוק!
אבל כל הבעיות האלו בסופו של דבר לא מפריעות לי ליהנות ממה שטוב בסדרה וזה הסיפור באופן כללי.
לי הן כן מפריעות מאוד. כי אם זה היה משהו אחד אז מילא, אבל כל כך הרבה לא הגיוני זה כבר סיפור שקשה לסספנד.
כל מיני דברים מצחיקים כמו השיחה של השוטרים ברכב.
וזה שלרגע אבירם מדמיין את זה שהשכנה שלו האשימה אותו שהוא בהטרדה מינית ובעקבות זה לא רק הורידו את הספרים שלו מהמדפים אלא גם שרפו אותם.
ובהחלט מסקרן אותי לאן זה הולך מכאן עכשיו שהוא גילה אותה. אפילו שכמו שאמרתי זה כנראה ירגיש לי לא אמין שהוא לא פשוט מספר לשוטרים שהיא שם.
*אפילו שהוא פשוט יכול להסתתר מהשוטרים איתה בחדר ההוא. הרי אם הם לא מצאו אותה בדירה של האדם האחרון שהיא התקשרה אליו אז הם כנראה ממש חסרי יכולת למצוא אנשים.
לגמרי :-D
די, בא לי כבר שנגלה שכל מה שראינו עד עכשיו זה סיפור גרוע ולא הגיוני שאבירם המציא בשביל הטור-סיפור בהמשכים בעיתון שהציעו לו לכתוב. (כלומר סיפור שהגיבור שלו זה סופר שגונב סיפור מהשכן שלו וכולי).

דיברגנט חדש

Well-known member
כפי שהבטחתי בתגובה #61 שלי,
הנה תגובתי:
זה דווקא נראה לי מאוד מובן. בסופו של דבר הוא מאמין שלא יוכלו להוכיח שהוא אשם בפשע שהוא באמת לא קשור אליו.
אבל אם הוא היה מספר להם שהוא גנב סיפור שכתב שכנו והעמיד פנים שזה סיפור שלו אז הלך השם שלו כסופר. הלכה הקריירה שלו. הוא יהפוך לבדיחה. ואנחנו ראינו את החיים שלו, אין לו שום דבר חוץ מהשם שלו.
מסכים בהחלט, השם שלו הוא הדבר היחיד שנותן לו את האפשרות להראות את פרצופו הלוזר והמתנשא, אולי ההתנשאות שלו היא מיגננה שלא יעלו עליו בכשלונותיו בחייו כיום.
זה אני מסכים שמרגיש לא הגיוני. אני חשבתי שאולי החוקרת הזאת נתנה לו לצאת לחופשי כתרגיל כדי שהיא תוכל לעקוב אחריו ולגלות משהו. אפילו שזה עדיין מרגיש יותר הגיוני לאסור אותו ולחפש במחשב ובדירה שלו.
מה שבעיקר מעצבן אותי זה שזה מרגיש שזה אולי בא כי הוא הצליח להקסים אותה עם המחמאות שלו. וזה ממש נראה לי מוזר כי הוא מרגיש כזה דוחה.
היא נותנת לו להנות מהספק ביודעה שהוא לא מתכוון לברוח לשום מקום.
פרק 3
פרק מוזר לחלוטין, איך אתם התרשמתם ממנו?
בהחלט פרק מוזר כי כמעט כולו בתוך הסיפור של אלישבע וזה היה עשוי מוזר כזה.
מאוד אהבתי את הדמות המוזרה של שי אביבי בפרק.
אבל אחר כך מבינים שהחלק הזה בסיפור התרחש לפני שנים. כלומר לפני שהיא הפכה לרופאה מלאה.
אבל גם אותי זה בלבל דווקא הקטע שדיברו ברדיו על כך שהשנה היא 2010. וזה לא התאים לי לדברים אחרים בסדרה שגרמו לי להבין שהיא מתרחשת בהווה (כמו למשל בפרק מאוחר יותר כשאבירם אומר משהו לגבי MeToo)
כפי שכתבתי בתגובתי לפרק 6 בתגובה #61 שלי, הכול שם מתנהל בחובבנות ייתר, התסריטאי, כנראה, לא היה בפוקוס כשכתב את הסדרה :)
פרק 4
מה שלא ברור לי זה מה אבירם חשב יעזור לו לדחות את הפגישה עם הבלשית אם הוא באמת הולך לבלות את השעתיים האלו עם קבוצת הזקנים ההיא. הרי זה לא שהיה לו סיכוי לקבל איזה מידע חדש שם. במקרה יצא לו שבזמן שהוא היה שם הודיעו לו שויקטור הלך לתרומת איברים וזה הוביל לכך שהוא חזר לבית חולים ושם אומנם הוא לא הציל את ויקטור, אבל הוא קיבל את המחברות שלו וככה גילה עוד פרטים לגבי הסיפור. אבל עכשיו הוא גם בטח מאחר לבלשית וגם לא ברור לי איך המידע הנוסף בדיוק יעזור לו אם הוא לא יכול לחשוף מאיפה יש לו את המידע על הארוס לשעבר הזה שלה.
אכן, חסר היגיון לחלוטין, סתם לדחות את הקץ. אולי פוביה שיראו אותו במעצר?
פרק 5
אוקי, אז די הגבתי לזה כבר בהודעה מעל לגבי זה שלא ברור לי איך אבירם עכשיו ישתמש במידע הזה בלי שהוא יוכל להסביר מאיפה הוא קיבל אותו.

אבל יש לי עוד בעיות: קודם כל איך זה שהנוכל הזה עדיין משתמש באותו שם (אני די בטוח שזה היה אותו שם, אם אני טועה, תקנו אותי)? האם לא הגיוני שהוא יחליף שם? האם הגיוני שהוא הלך לטיפול דווקא בבית חולים שבו עובדת אלישבע. כלומר הוא בקלות יכל לבדוק לגביה. ועוד הוא עובר ניתוח בתחום שהיא עוסקת בו.
חוץ מזה האם כשהוא עשק אותה היא לא הגישה תלונה שלו במשטרה ככה שאם הוא צץ שוב יוכלו לתפוס אותו. פשוט עשו את כל המשפט הזה ושום דבר מזה לא התגלה. אני מבין למה הוא והיא לא אמרו שום דבר על זה במהלך המשפט, אבל אם היא הגישה תלונה אז זה אמור להיות משהו שיכול להתגלות.
חוץ מזה אם זה מישהו שתבע אותה לפני איזה שנה אז הגיוני שהוא יהיה אחד האנשים הראשונים שהמשטרה תיגש אליהם, אז אני מניח שהשם שלו כבר ידוע לשוטרים. ואם היא הלכה לכתובת שלו בביקור רופאים הזה אז גם זה אמור להיות רשום וזה כנראה באמת הייתה הדירה שלו (ולא דירה שהוא שכר בשביל הערב הזה) כי השם שלו היה על תיבת הדואר.
חוץ מזה אם ויקטור היה רופא שקרוב אליה (העיד לטובתה במשפט) אז הגיוני שהמשטרה בדקה אם הוא יודע משהו. אז האם בלשית לא חשבה שאולי זה קשור שאבירם הוא שכן שלו?
נראה שהנוכל תיכנן מראש את המהלך.

טוני החתול

Well-known member
מנהל
כמובן שהוא עושה דברים נוראיים, אבל לא הרגיש לי כזה נוראי ודוחה כמו שהרגיש לך (גם לא מקסים במיוחד בעיני, אבל הוא כן גבר מאוד נאה חיצונית, אז אני מניחה שיש הרבה נשים שזה מספיק להן בשביל להדלק קצת).
טוב, הוא לא נראה לי נאה חיצונית. לא מכוער בטירוף, אבל לא מושך בעיני. אבל עיקר העניין הוא ההתנהגות שלו. מעבר למעשים נוראיים, פשוט כל האופי שלו הרגיש לי די מגעיל.
זהו, זה לחלוטין לא הגיוני - ידוע לאיזה כתובת היא הלכה בדיוק לפני שנעלמה!
טוב, לפחות כאן בסופו של דבר אין בעיה עם העלילה כי היא באמת לא נלקחה על ידו
תכלס אני חושבת כרגע, לפני שצופה בפרק 6, רק על אפשרות אחת שתפתור את כל התהיות האחרונות שהעליית, וגם תסביר את כל האופן החשוד בדיעבד שבו ויקטור מעביר בתמימות לכאורה לאבירם "לחוות דעת" את הסיפור האמיתי על העוקץ של רועי את אלישבע, ללא שום טשטוש פרטים:
שויקטור באמת המציא את כל הסיפור. ואז אולי זה הפך להיות אמת (כלומר שזו סדרת פנטזיה),
או שהוא השתמש בשם וזהות של מישהי אמיתית, אבל את כל שאר הסיפור המציא.
אני לא באמת חושבת שזו אופציה נכונה, אבל עקרונית יכולה להיות.
טוב, אני שמח ששום דבר מכל זה לא נכון.
אני חשבתי על אופציה הזויה אחרת - שזה הכל סוג של טריק שעושים לאבירם. כלומר אין באמת אלישבע שנעלמה (נראה שאבירם בשום שלב לא בודק בחדשות או משהו) והשוטרים הם שחקנים והשכנה בתוך העניין ובבית חולים הם מעמידים פנים (שזה טיפה אפשרי כי הוא עובד שם)
זה כמובן לא הגיוני בכלל כי השוטרים לקחו אותו לתחנת משטרה ואיך יכלו לדעת שהוא לא יבדוק בחדשות. אבל הסדרה כבר הוכיחה שהיא לא הגיונית כל כך.
זה דווקא הגיוני כי היא לא רוצה לערב את המשטרה בגלל שאז יגלו שהיא מכירה את הנוכל ההוא שהיא אולי הרסה את הניתוח שלו בכוונה וזה יהרוס את הקריירה שלה כרופאה.
כלומר זה עדיין מוזר. אבל זה לפחות הסבר.
אין כל סיבה שהשכנה תברח, כי היא מרגישה שהוא לא הרוצח ולא קשור לעניין.
לא יודע למה היא כל כך בטוחה.
הצחיק אותי האובססיה של יניב ביטון לאזוק אותו, כל מילה שנייה שלו הייתה בהקשר זה וזה התחיל עוד שדנה מודן פנתה אל אבירם ברכב, הוא ניפנף לו עם האזיקים.
אני יכול להבין אותו. אבירם הזה מעצבן אותי וממש התחשק לי שיאזקו אותו ויזרקו אותו לתא.
אפשר אולי לטעון שהם נקראו מהר למקום אחר ולא לתחנה. או שהם כן נקראו לתחנה, אבל כל כך דחוף שאין זמן שיעבירו עציר כשהם מגיעים.
אבל עדיין יכלו לתת לשוטרים בניידת השניה לעצור אותו. אז באמת לא הגיוני.
זה ח-י-ר-פ-ן אותי כל הפרק!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
די כמה חוסר היגיון אפשר להחליק?
כבר התוודית על האמת, ואז חצי פרק אתה מתאמץ להוכיח לשוטרים משהו שיש לך עבורו ראיה בהישג יד!!
ולא רק זה - כתוב שם הרי גם המשך של הסיפור - כל העניין של מה קרה בדיוק בלילה שהיא נעלמה!!
כלומר אם השוטרים הדפוקים לא הצליחו להגיע לשם עד עכשיו - אז הנה יש להם את זה, ואבירם יודע את זה, כתוב לו בדיוק השם ואיפה אפשר למצוא את הכתובת שיכולה להוביל להמשך החקירה - למה אתה לא נותן להם את המידע שיש לך????????????
בהחלט דפוק לחלוטין
היא [השכנה] דווקא ברחה משם די מהר אחרי שהוא הסביר, לא? זה היה החלק היחיד שהיה בו היגיון בכל הפרק הזה.
לא. היה קטע שהיא אמרה "אולי אני פשוט אשאר כאן עד שהשוטרים יחזרו"
די, בא לי כבר שנגלה שכל מה שראינו עד עכשיו זה סיפור גרוע ולא הגיוני שאבירם המציא בשביל הטור-סיפור בהמשכים בעיתון שהציעו לו לכתוב. (כלומר סיפור שהגיבור שלו זה סופר שגונב סיפור מהשכן שלו וכולי).
זאת תהיה אופציה יחסית טובה.
מסכים בהחלט, השם שלו הוא הדבר היחיד שנותן לו את האפשרות להראות את פרצופו הלוזר והמתנשא, אולי ההתנשאות שלו היא מיגננה שלא יעלו עליו בכשלונותיו בחייו כיום.
בדיוק
היא [הבלשית] נותנת לו להנות מהספק ביודעה שהוא לא מתכוון לברוח לשום מקום.
אבל איך היא יודעת שהוא לא יברח?
איך היא יודעת שהוא לא מחזיק את אלישבע כלואה באיזה מרתף איפשהו והוא לא ינצל את ההזדמנות כדי להרוג אותה ולהמיס את הגופה בחומצה?
כפי שכתבתי בתגובתי לפרק 6 בתגובה #61 שלי, הכול שם מתנהל בחובבנות ייתר, התסריטאי, כנראה, לא היה בפוקוס כשכתב את הסדרה :)
דווקא בפרק 3 לא הרגיש לי שהיו טעויות תסריטאיות

טוני החתול

Well-known member
מנהל
אוי מסכן גלסמן, הבית שלו הלך :-(
השהיה שלו אצל מרפי וליאה היתה נחמדה מאוד, וגם היה צפוי מאוד שהולכת להיות תקרית מקלחת או משהו בסגנון.
ליאה גם מגלה שהם מאוד דומים בהרגלים ובהתנהגות שלהם בבית.
האם הוא יחזור לגור איתם עכשיו?
לא בטוח, אבל אני די בעד.
השהיה שלו בהחלט הלכה הרבה יותר טוב ממה שציפיתי. אני לחלוטין ציפיתי שהוא וליאה יעלו על העצבים זה של זה. הם במשך שנים עלו על העצבים זה של זה גם בלי לגור יחד. חשבתי שאולי ישנו קצת דברים בכך שיהיה דווקא קשה לשון וגלסמן לחיות יחד, אבל הכל היה מעולה. עד תקרית המקלחת.
לא חשבתי שתהיה תקרית מקלחת עד הקטע שהיא ראתה חלוק על הדלת. אז קלטתי בדיוק מה הולך לקרות. כמו שאלן אמרה, זה לחלוטין אשמת ליאה שפשוט הניחה שזה שון בגלל החלוק.
בקטע שהוא דיבר על החשיבות של הבית שלו חשבתי שאולי שון וליאה יבינו שהם רוצים בית ממש בשביל לגדל את התינוק שלהם. אפילו חשבתי שאולי הם יקנו את הבית של גלסמן. או מצב הזוי יותר - שהם יעברו לשם לגור איתו (כי זה באמת בית גדול).
קשה לי להאמין שהוא יעבור לגור איתם באופן קבוע. בכל מקרה עוד כמה חודשים היא תלד ואז הם יצטרכו את החדר הנוסף.
מרפי ואלן מטפלים בילדה/נערה בת 13 ומגלים שהיא מקיימת יחסי מין עם החבר שלה (שבגילה) ובידיעת אמא שלה.
דר' אלן, שהיא כזכור דתיה, רוצה לדווח לרווחה, אבל מרפי (וליאה מסכימה איתו) מתנגד.
האמא להגנתה אומרת שיש בני/ות נוער שיעשו את זה בכל מקרה, ועדיף שיעשו את זה בתמיכה של הוריהם ובצורה בטוחה מאשר בסתר.
אני מסכימה איתה.
וגם עם מרפי שהעלה את הטיעון שלמרות שהיא מתחת לגיל ההסכמה, זה דבילי להתעקש לראות בזה אונס כאשר גם בן הזוג בן 13.
כשליאה ודר' אלן מדברות על העניין, מתברר גם שאלן החליטה להתנזר ממין עד החתונה, לאחר שבעבר הרגישה לא טוב במערכות יחסים בהן קיימה יחסי מין (וגם שזה "מרחיק אותה מאלוהים").
ליאה בהתחלה מגיבה בהלם וקצת מעליבה את אלן, אבל בהמשך מתנצלת ותומכת בה.
החברות שלהן חמודה.
אני גם הסכמתי עם האמא. זה בהחלט עדיף שהיא עושה את זה כשאמא שלה יודעת ויכולה ליעץ ואז אין גם מצב שבו הילדה תנסה לעשות הפלה ללא ידיעת האם.
נראה לי שאפילו אם לא הייתי מסכים עם האמא אני חושב שעדיין הייתי מתנגד לגישה של אלן של לקרוא לרשויות רווחה לילדים על המקרה.
מרפי לפעמים אטום לדברים, אבל במקרה הזה הוא לחלוטין צדק שזה לא עניינם.

לגבי הגילוי על אלן - איך שהיא תיארה את זה שקיום יחסי מין אף פעם לא הרגיש לה טוב, זה נשמע שהיא פשוט אסקסואלית. או לפחות חלקית. זה נראה לי פשוט כל כך בנוי בחברה שחייבים ליהנות מיחסי מין שזה גורם לה לחפש סיבות אחרות. קצת קיוויתי שליאה תבין שזה אולי העניין. אבל בכל מקרה קצת התאכזבתי מליאה שהיא אמרה שזה עצוב. אבל גם היא חיה בחברה שתופסת את זה ככה, והיא באמת הופתעה, אז העיקר שאחר כך היא התנצלה.
החברות שלהן באמת חמודה
רזניק מחליטה להגביר את האגרסיביות של טיפולי ההפרייה שלה כי בוער לה כבר להיות אמא, אבל במקביל אנדרוז מציעה לה לנהל פרויקט חדש ויוקרתי בביה"ח.
היא קרועה בין האמביציה הקרייריסטית שלה ובין הכמיהה שלה להיות "אמא טובה" ונוכחת.
לאחר התייעצות עם פארק ולים היא מחליטה להתמסר להורות ולוותר על התפקיד, אבל אנדרוז דווקא משכנע אותה שגם אמא קרייריסטית ופחות נוכחת יכולה להיות אמא טובה (כמו אמא שלו). אז היא לוקחת את התפקיד.
ציפיתי שנראה גם איזשהם אפקטים של תופעות לוואי לטיפול ההורמונלי של רזניק, כי הרופאה שלה אמרה שיהיו לה. אבל אולי זה יותר בהמשך.
אהבתי את זה שאנדרוז משכנע אותה שהיא יכולה להשיג הכל גם עם ההחלטה להכנס להריות. פחות בגלל שאני חושב שזה ההחלטה הנכונה, יותר בגלל שנראה לי שהרבה בוסים היו שומעים על מועמדת לעבודה שהיא מתכננת להכנס להריון אז הם דווקא היו שמחים להפטר ממנה כי זה אומר שהם לוקחים מישהי שבמינימום תקח חופשת לידה, במקסימום תהיה מוגבלת יותר ואולי אחרי חופשת הלידה תחליט בכלל לקחת צעד אחורה.
מבחינה רחבה יותר חבל לי קצת על הבחירה שלה כי לי אישית מרגיש שילדים זה יותר חשוב מקריירה. אבל לזה אני מתכוון בי אישית.
ודר' לים מפקחת על שני המתמחים "על תנאי" - דני בגלל הסמים, ואשר וולק בגלל הסיפור מהפרק הקודם - כאשר שלושתם מטפלים בחולה קשה שנוטה למות, ושניהם חושבים שהניתוח שדר' לים רוצה לעשות לו הוא טעות ומסוכן מידי.
אלא שוולק מתעמת עם לים ונלחם על עמדתו, בעוד שדני לא מעיז להביע התנגדות כי הוא מפחד שיפוטר.
בסופו של דבר וולק גם מתברר כצודק בזמן הניתוח, וגם מביא את הרעיון שמציל את החולה, וזוכה להערכתה של לים על ההתמודדות.
לדני היא אמנם אומרת גם "עבודה טובה" (וגם מעבירה אח"כ דיווח חיובי על שניהם לאנדרוז), אבל זה די ברור שהיא פחות מתכוונת לזה.
דני כנראה גם יודע שהוא לא הצטיין והסטרס מביא אותו כמעט לקנות שוב סמים אצל הדילר שלו.
אבל בסוף הוא הולך במקום זה לכנסיה להרגע (וככל הנראה לא קנה את הסמים בסוף).
אהבתי בפרק הזה את הדינמיקה של אשר ודני (פרז. אני לא יודע למה לכל שאר הרופאים הפעם קראת בשם משפחה בפרק הזה, אבל לפרז קראת בשם הפרטי שלו).
לא זכור לי שהיו סצנות של רק שניהם בעבר. בין היתר כי כל הזמן שמו אותו יחד עם אלן כדי לפתח את המתח המיני בינהם.
ההתנהגות של לים הרגישה משונה. היו חלקים שחשבתי שאולי היא הציגה את הרעיון הזה לניתוח שאפתני ומסוכן מידי רק בשביל לבחון איך הם יגיבו. אבל זה היה מוזר מידי לעשות כשיש איש גוסס במציאות שהם מטפלים בו.
בכל מקרה זה היה אמיתי והיא באמת עשתה החלטה לא טובה כנראה. אז מזל שאשר פתר את זה (תמיד כשנתקעים במצב כזה אני מרגיש שהם צריכים לקרוא למרפי כדי שיעשה את הקטע שלו של לראות ספרי לימוד באוויר וככה יפתור את זה.
מאוד קיוויתי שדני לא יפנה חזרה לסמים בפרק הזה, אבל גם בהחלט חשבתי שסיכוי טוב שזה יקרה.
בקטע שהוא עמד לקנות את הסמים אני כמעט ציפיתי לראות את אשר מגיח משום מקום ועוצר אותו ברגע האחרון (ואז כמובן לא מספר לאף אחד)
במקום זה הוא שומע את מוזיקת הכנסייה ונמשך פנימה. ואז כמו נס מתברר שזאת מקהלה כנסייתית שבה גם אלן שרה (כי כמובן שבנוסף לכך שהיא רופאה וממציאה דברים אז היא גם שרה במקהלה).
עכשיו אני לחלוטין רואה אותם מתאחדים על רקע דתי, במיוחד כשדני מבין שזה מה שנותן לו כוח לא לחזור להתמכרות שלו. ובגלל ששניהם ירצו אחד את השני הם יתחתנו בסוף העונה (אוקי, באמצע עונה הבאה)

במהלך חיפושי אחרי סדרה חדשה ומבדרת לצפות בה בדיסני+, ראיתי שיש את Gifted (בעלי יכולות), פעם הייתי בצפייה בה וראיתי שיש גם עונה שנייה, אבל השאלה שלי היא אם היא בוטלה או חודשה, תודה וצפייה מהנה

didalf

Well-known member
במהלך חיפושי אחרי סדרה חדשה ומבדרת לצפות בה בדיסני+, ראיתי שיש את Gifted (בעלי יכולות), פעם הייתי בצפייה בה וראיתי שיש גם עונה שנייה, אבל השאלה שלי היא אם היא בוטלה או חודשה, תודה וצפייה מהנה
בוטלה למרבה הצער:-(

טוני החתול

Well-known member
מנהל
יש לה עדיין שתי עונות שדי שוות צפייה.

חוץ מזה אני ממליץ לך להצטרף אלינו לצפיה משותפת בבאפי קוטלת הערפדים. בין אם ראית כבר בעבר או לא.

יש לה עדיין שתי עונות שדי שוות צפייה.

חוץ מזה אני ממליץ לך להצטרף אלינו לצפיה משותפת בבאפי קוטלת הערפדים. בין אם ראית כבר בעבר או לא.
הסיפור של שתי העונות סגור? בכיף אראה הכל, את באפי לא נראה לי שיש זמין

טוני החתול

Well-known member
מנהל
הסיפור של שתי העונות סגור?
זה סיפור יחסית סגור. הם השאירו דברים שאפשר להמשיך איתם לעונה 3 כמובן, אבל בעיקרון הרגיש שאם הייתה עונה שלישית אז היא הייתה הולכת לכיוון אחר.
את באפי לא נראה לי שיש זמין
בגלל שלהרבה אנשים זה לא זמין אנחנו יצרנו שיטה לאפשר לאנשים לראות.
תשים לב להודעות שלך בקרוב

Lhuna3

Well-known member
אוי זה פשוט נורא ;-(;-(;-(;-(;-(;-(;-(;-(

לרגע חשבתי שיהיו להם שותפים חמודים כאלו לחלק מהדרך... אהבתי מאוד את הנרי וסאם.
אבל איזה סוף נוראי ;-(

קתלין (השחקנית הזאת בכל מקום פתאום, שאונה מ"הצהובות" וגם פה היא דמות קשוחה כזאת) היתה נוראית, היא יודעת שהנרי רק בגד בשביל להציל את אח שלו.
ואיך שהיא נתנה הוראה בדם קר להרוג את כל המשת"פים האחרים שהיו שבויים שלה. (ובפרק הקודם גם את הרופא הזה).
איזה מצב נוראי זה.

הזומבים פה מפחידים יותר ומגעילים יותר מאשר במתים המהלכים.

דיברגנט חדש

Well-known member

אין כל סיבה שהשנה תברח, כי היא מרגישה שהוא לא הרוצח ולא קשור לעניין.

בקיצור, התסריטאי "קצת" התבלבל הפרק :)

אגב, מחר אשיב לתגובה המרוכזת שהגבת לי על פרקים 1-5.
אבירם ואלישבע חומקים מניידת המשטרה בעזרת השכנה שמעסיקה בפתיחת צנצנת רוטב, מגיעים לרועי כרמון, אלישבע נשארת באוטו לבקשת אבירם ואבירם רואה דרך התריסים בחלון שרועי מת ובדיוק צמד הבלשים מגיע לדירה, אבירם מסתלק מהמקום, אך משאיר טביעותת רגליים ואת הסיגריה שהוא עישן. הבלשית מצלמלת אליו, הוא מספר לה שהוא נמצא עם אלישבע ברכב והיא מצווה עליו להגיע לתחנה ביחד עם אלישבע, שם מראים לו את סוליית הנעל שלו ועוצרים אותו וכך מסתיים הפרק.
בינינו, פרק דבילי ומזל שפרק הבא הוא האחרון, אחרת לא יודע אם הייתי מחזיק עוד מעמד לתסריט המגוחך הזה.

כאמור, מחרתיים (מחר) הפרק האחרון :)

Lhuna3

Well-known member
אבירם ואלישבע חומקים מניידת המשטרה בעזרת השכנה שמעסיקה בפתיחת צנצנת רוטב, מגיעים לרועי כרמון, אלישבע נשארת באוטו לבקשת אבירם ואבירם רואה דרך התריסים בחלון שרועי מת ובדיוק צמד הבלשים מגיע לדירה, אבירם מסתלק מהמקום, אך משאיר טביעותת רגליים ואת הסיגריה שהוא עישן. הבלשית מצלמלת אליו, הוא מספר לה שהוא נמצא עם אלישבע ברכב והיא מצווה עליו להגיע לתחנה ביחד עם אלישבע, שם מראים לו את סוליית הנעל שלו ועוצרים אותו וכך מסתיים הפרק.
בינינו, פרק דבילי ומזל שפרק הבא הוא האחרון, אחרת לא יודע אם הייתי מחזיק עוד מעמד לתסריט המגוחך הזה.
כנ"ל.
לפחות סופסוף הוא אומר לה על המחברת. למה חיכית עד עכשיו? |פנים| גם השיחת טלפון היתה מעצבנת כשהוא באוטו והוא מנסה להגיד לה שהוא מצא את אלישבע ואז היא כל הזמן קוטעת אותו, ולוקח מלא זמן עד שהוא פשוט אומר את זה וזהו.
וגם עיצבן אותי שהיא מגיבה לזה בכזאת אדישות.
וזה שרק עכשיו הם מגיעים לבית של רועי כרמון, שזה היה צריך להיות המקום הראשון שמחפשים בו.
(גם טיפה התאכזבתי שלא ראינו איך הוא נראה "באמת", ועד כמה שונה מזה שבדימיון של אבירם).
ומה היה האינטרס של השכנה לעזור להם ככה בכלל?

טוני החתול

Well-known member
מנהל

כאמור, מחרתיים (מחר) הפרק האחרון :)
כנ"ל.
לפחות סופסוף הוא אומר לה על המחברת. למה חיכית עד עכשיו? |פנים| גם השיחת טלפון היתה מעצבנת כשהוא באוטו והוא מנסה להגיד לה שהוא מצא את אלישבע ואז היא כל הזמן קוטעת אותו, ולוקח מלא זמן עד שהוא פשוט אומר את זה וזהו.
וגם עיצבן אותי שהיא מגיבה לזה בכזאת אדישות.
וזה שרק עכשיו הם מגיעים לבית של רועי כרמון, שזה היה צריך להיות המקום הראשון שמחפשים בו.
(גם טיפה התאכזבתי שלא ראינו איך הוא נראה "באמת", ועד כמה שונה מזה שבדימיון של אבירם).
ומה היה האינטרס של השכנה לעזור להם ככה בכלל?
העלילה כרגיל כוללת בחורים מסויימים.
אם כי אולי דווקא פחות מאשר בכמה פרקים האחרונים.
כלומר נכון שהוא משקר לבלשית על זה שהוא מצא את המחברות בדירה של ויקטור, אבל זה יותר טעות מוזרה של פרק קודם שלא היה ברור למה הוא לא סיפר לה שהוא מצא את המחברות כבר והן איתו.
גם מסתבר שהוא עדיין לא קרא אותן עד הסוף. כלומר כשהוא גילה במחברת שאלישבע כנראה בדירה של ויקטור הוא ישר הלך לדירה וגם אחר כך לא חזר כדי לפחות לרפרף עד הסוף כדי לראות שלא חסר לו איזה מידע חשוב. מי יודע מה הוא עוד יגלה בהם בפרק הבא.

עוד דברים:
כמובן שהוא לא מיד מתקשר למשטרה לומר שהוא מצא את אלישבע. כלומר נכון שהיא ביקשה שלא יעשה את זה, אבל הוא חשוד ברצח, הוא היה צריך לעשות את זה בכל מקרה. ואז לברוח מהבניין שלו כשהמשטרה מחכה לו כדי ללכת להתעמת עם בחור שאין לו מושג מי הוא (אני חצי ציפיתי שהוא יפגוש איזה בריון שיפוצץ אותו מכות).
גם באמת לא ברור איך המשטרה הגיעה רק עכשיו אל רועי כרמון. אבל אנחנו כבר יודעים שהמשטרה שם זה לא בדיוק אופרציה מדהימה.
לפחות סוף סוף לא משחררים אותו הבייתה אחרי השיחה אלא שמים אותו בתא כלא.

אבל מי באמת הרג את הרועי כרמון הזה?
כי אם זה היה ויקטור זה אומר שזה היה לפני לפחות שבוע (נראה לי) ואז זה אומר שהגופה נראית כאילו היא שכבה שם כמה ימים ואז זה ברור שזה לא משהו שקשור לעדויות שאבירם היה שם בערב הזה.
וזה גם מוזר לחשוד שאבירם הרג את ויקטור, כי הרופאה יכולה להעיד שאבירם ניסה לעצור אותה מלעשות את ניתוח תרומת האיברים שהרג אותו.
ובסופו של דבר באמת יש את המחברות של ויקטור שאפשר לראות שהם בכתב שלו ובו כל הסיפור.
ואפילו יש לו את הסיפור המאשר של אלישבע. תהיתי אגב אם היא אולי לא תודה באמת ותפיל את הכל על אבירם איכשהו, אבל ראינו כבר שהיא הודתה שהיא עשתה את הניתוח על האקס שלה. זה היה הדבר שהיא פחדה שיגלו. אז מעבר לזה אין לה סיבה שלא להודות שהיא סיפרה את כל מה שקרה לויקטור וזה מתאים באופן מושלם לסיפור של אבירם (אחרי שהוא סוף סוף סיפר לפחות את רוב האמת)

בכל מקרה מה שמציל את הפרק רק זה מה שאני אוהב בסדרה וזה רגעים קטנים של דמויות. אם כי בפרק הזה היה פחות יחסית.
היו שני השוטרים האלו (עמי סמולרצ'יק נראה לי היה זה בדיאטה), אבל לא היה משהו מעניין כל כך איתם.
מה שאהבתי זה שאלישבע היא אישה שסוף סוף עמידה לחלוטין לקסמים המפוקפקים של אבירם.
קודם כל יש את הקטע שהאדיוט הזה נותן לה את אותו נאום על אובדן שהוא נתן לכלב. ואז היא מבקשת ממנו לא לדבר.
ואז הוא אומר משהו ממש אדיוטי על כך שנשים בדרך כלל אוהבות שמדברים איתם במצב כזה. כאילו מה זה קשור? היא הרגע ביקשה ממך לא לדבר! פשוט תשתוק רגע.
אחר כך היה קטע קצת מצחיק באוטו:
היא אומרת משהועל כך שהיא לבדה בעניין.
ואז הוא אמר שהוא גם נמצא.
ואז היא אומרת "אתה לא יחד איתי"
אז הוא אומר "עדיין"
והיא אומרת "אתה גם לא תהיה איתי!"
אז הוא מסביר כזה: "התכוונתי 'ועדיין'"

לא יודע, זה לא נראה מצחיק עכשיו שאני כותב את זה, אבל זה הצחיק אותי על המסך.

Lhuna3

Well-known member
כאילו היחידה שנראה יש לנו אפשרות לחשוד בה זאת אלישבע.
בעצם גם לגמרי הגיוני שויקטור. (ואז יצא משם ובאמת עשה לעצמו תאונה). (או שאלישבע הרגה את שניהם.)
אבל אולי הם הולכים לעשות אגתה כריסטי כזה וזאת בכלל השכנה של אבירם :-D או הבלש השותף של הבלשית, שבעצם חיפש תירוץ לא ללכת לחתונה שהוא היה אמור להיות בה באותו ערב.
בכל מקרה מה שמציל את הפרק רק זה מה שאני אוהב בסדרה וזה רגעים קטנים של דמויות. אם כי בפרק הזה היה פחות יחסית.
היו שני השוטרים האלו (עמי סמולרצ'יק נראה לי היה זה בדיאטה), אבל לא היה משהו מעניין כל כך איתם.
קודם כל יש את הקטע שהאדיוט הזה נותן לה את אותו נאום על אובדן שהוא נתן לכלב. ואז היא מבקשת ממנו לא לדבר.
ואז הוא אומר משהו ממש אדיוטי על כך שנשים בדרך כלל אוהבות שמדברים איתם במצב כזה. כאילו מה זה קשור? היא הרגע ביקשה ממך לא לדבר! פשוט תשתוק רגע.
אז הוא אומר "עדיין"

אלו באמת היו הרגעים היותר טובים בפרק.

Lhuna3

Well-known member
גוף שלישי - פרק 1
אהבתי את הפרק הראשון.
אוהבת את שתי השחקניות, רותם סלע (שתפרוש כבר מהנחיות של ריאליטי) למרות שזו דמות שאני הכי לא יכולה להתחבר אליה בעולם (נשים שהכמיהה הכי גדולה שלהן זה להכנס להריון וללדת, הכי ההיפך ממני) אבל היא שחקנית דרמטית טובה,
והשניה שלא זוכרת את שמה אבל שיחקה את הדמות שלא סבלתי ב"המפקדת" ופה אני כן אוהבת אותה.

עוד מישהו פה צופה?

דיברגנט חדש

Well-known member
גוף שלישי - פרק 1
אהבתי את הפרק הראשון.
אוהבת את שתי השחקניות, רותם סלע (שתפרוש כבר מהנחיות של ריאליטי) למרות שזו דמות שאני הכי לא יכולה להתחבר אליה בעולם (נשים שהכמיהה הכי גדולה שלהן זה להכנס להריון וללדת, הכי ההיפך ממני) אבל היא שחקנית דרמטית טובה,
והשניה שלא זוכרת את שמה אבל שיחקה את הדמות שלא סבלתי ב"המפקדת" ופה אני כן אוהבת אותה.

עוד מישהו פה צופה?
אני :)

לשם שינוי הבמאי הוא לא אסי אזר אלא שי קפון ששיחק בעניין של זמן בתפקיד וייצמן עם השיער המתולתל הארוך.

טוני החתול

Well-known member
מנהל
אוי זה פשוט נורא ;-(;-(;-(;-(;-(;-(;-(;-(

לרגע חשבתי שיהיו להם שותפים חמודים כאלו לחלק מהדרך... אהבתי מאוד את הנרי וסאם.
אבל איזה סוף נוראי ;-(

קתלין (השחקנית הזאת בכל מקום פתאום, שאונה מ"הצהובות" וגם פה היא דמות קשוחה כזאת) היתה נוראית, היא יודעת שהנרי רק בגד בשביל להציל את אח שלו.
ואיך שהיא נתנה הוראה בדם קר להרוג את כל המשת"פים האחרים שהיו שבויים שלה. (ובפרק הקודם גם את הרופא הזה).
איזה מצב נוראי זה.

הזומבים פה מפחידים יותר ומגעילים יותר מאשר במתים המהלכים.
The Last of Us
האמת שהפרק הקודם היה לי קצת אכזבה.
זה בעצם מאוד מובן שאחרי פרק 3 שהיה יצירת מופת, לחזור לעלילה פוסטאפוקליפטית/זומבית רגילה זה אכזבה.
אוי הדרך חסומה ומנסים למצוא דרך אחרת אבל מותקפים על ידי בני אדם "רעים". זה היה צפוי מאוד.
היה לזה את המורכבות הנוספת של אנשי קנזס סיטי עם איזו אישה עצבנית שרוצה להרוג מישהו בשם הנרי ובנתיים מסתפקת בלהרוג את הרופא שיילד אותה.
אבל חוץ מזה לא הכי מעניין.

אבל הפרק הזה כבר היה יותר טוב. לא משתווה לפרק 3 כמובן, אבל כן היה מעניין, כולל זה שהפתיע כמה פעמים.
קודם כל אהבתי את זה שחזרו ל10 ימים קודם להראות קצת את הרקע. אז כמו שהבנתי הייתה הפיכה נגד שלטון פדרה בעיר. אל מעבר לזה רואים מיד שהמורדים הם רחוקים מלהיות אנשים טובים בעצמם. היה קטע שקת'לין אומרת שיעשו למשתפי הפעולה משפטים שבהם הם כמובן ימצאו אשמים, וזה כבר נשמע רע. ואז בעצם מתברר שאין לה כוונה בכלל לעשות אפילו הצגה והיא ישר מוציאה אותם להורג.

מאוחר יותר מגיעים להווה והמפגש של הנרי ואחיו (הנחתי הבן שלו, אבל מסתבר שזה אחיו) עם ג'ואל ואלי. הם כמובן מבקשים מהם עזרה וג'ואל מסכים כי הנרי מכיר את האזור. (ושניהם צריכים להתחמק מהכוחות של קת'לין).
בקטע הזה מוסבר עוד. זה היה לי מוזר שקת'לין שמה כזאת חשיבות עצומה על למצוא את הנרי דווקא כל הזמן. אומנם הבנתי כבר בפרק הקודם שזה קשור לאח שלה, אבל לא ברור למה הכוחות שלה מסכימים לספק את יצר הנקמה האישי שלה. אז מתברר שאחיה היה מנהיג המורדים ואיש טוב, ישר ומוערץ. ואז הנרי בגד בו בשביל תרופה לאחיו. לכן הגיוני שכל צבא המורדים רוצה לחסל את הנרי.
אפילו שהאח עצמו אמר שהוא רוצה שיסלחו להנרי, קת'לין לא מוכנה לזה. ובסופו של דבר האח אומנם היה אדם נערץ, אבל כנראה שזה היה הנחישות והמוכנות לאלימות של קת'לין שהביאו לכך שהצליחו להביס את כוחות פדרה.
עוד דבר שמתברר זה למה בבוסטון ראו סימנים לנגועים בכמעט כל מקום, בעוד בקנזס סיטי לא היה להם סימן. אז מסתבר שכוחות פדרה בקנזס סיטי היו אומנם נוראיים יותר מהרגיל לאוכלוסיה האזרחית, אבל גם יעילים יותר מכוחות פדרה במקומות אחרים כי הם בעצם הצליחו בערך להביס את הנגועים, כולמר איכשהו לגרום להם לסגת אל מתחת לקרקע. שזה פתרון מדהים וכנראה עבד מעולה (עד ממש לקראת סוף הפרק שהסתבר שזה היה רק זמני).
זה כבר מתחיל לתת רמיזה גם ללמה קת'לין והסגן שלה נלחצים כשהם רואים שקע מוזר באדמה באחד הבניינים.
כל אנשי העיר חושבים שהתעלות מתחת לעיר עדיין מלאים נגועים, אבל הנרי כנראה יודע שהם לא. והוא... צודק?
כלומר מצד אחד הם באמת לא ראו שום נגיפים כשהם עוברים המנהרות מתחת לעיר. והם אפילו לא שמרו על שקט כל כך.
אבל מצד שני בסוף אנחנו רואים איך נוצר בולען מתחת לאחד הבתים, אבל שלא כמו אלו שמופיעים לאחרונה בארץ, זה בולען שממנו יוצאים עשרות או מאות נגועים/זומבים/קליקרים מפחידים. אז מה הקטע? האם הם חיו ממש במחילות אדמה מתחת לשטח? האם הם לאט לאט חפרו למעלה בכל מיני מקומות וככה יצרו בולענים. כמה נגועים בעצם היו מתחת לקרקע אם הם ככה יוצאים כל כך מהר כל כך הרבה מנקודה אחת?
בכל מקרה הזומבים האלו מחסלים את קת'לין, הסגן שלה, וכנראה רוב הכוחות של קת'לין שם. אני גם לא אופטימי במיוחד לגבי שאר האוכלוסייה של העיר.
לפחות על קת'לין לא עצוב לי כי היה נראה שחוץ מזה שהיא עמדה להרוג את הנרי, כנראה שאחרי זה היא הייתה מחסלת גם את סאם ואלי.

ג'ואל, אלי, הנרי וסאם מצליחים לברוח משם. אבל שלא כמו לונה הפעם לא הצליחו לעבוד עלי ולא האמנתי לרגע שהם באמת יהפכו להיות חברי דרך. הייתי כמעט מאה אחוז בטוח שאחד מהם לפחות ננשך. קיוויתי לתומי שזה יהיה הנרי, אבל לא.
סאם מגלה לאלי שהוא ננשך והיא חושבת שהיא אולי יכולה להציל אותו עם הדם שלה. האמת שקיוויתי שאולי זה לפחות יאט את התהליך, ואז נראה את ג'ואל מתלבט האם לתת לה להמשיך לעשות את זה. אבל נראה לי שזה היה צריך לכלול הרבה יותר דם ממנה. ולא נראה שהיא סיפקה הרבה דם. היא אפילו לא נשארה ערה, למרות הזומבי בפוטנציה בחדר. היה לה מזל שאיכשהו הזומבי-סאם לא היה פעיל עד אחרי שהיא התעוררה, כי אפילו אם הוא לא יכל להדביק אותה, הוא כן היה יכול לנשוך אותה למוות.
לא שחששתי באמת לחייה של אלי. או של ג'ואל, אבל לא ידעתי מה בדיוק יקרה. אחרי שהם מתרסקים דרך הדלת הנרי תופס ראשון את האקדח בתוך אינסטינקט למנוע מג'ואל לפגוע בסאם. אבל גם באינסטינקט לדעתי הוא לא יכול לתת לזומבי להרוג את אלי ולכן יורה בו. ככה שהאדם הראשון שהוא אי פעם יורה בו עם אקדח זה אחיו הקטן. ואז הוא לא יכול לחיות עם הטראומה של זה ומתאבד.
אז זה סוף טוב הכל טוב. חוץ מזה שזה עצוב במקום טוב. או אולי סוף נוראי, הכל עצוב.
וממשיכים מערבה

הזומבים בהחלט מאוד מטרידים כאן. היה כאן גם את הזומבי-ילדה הזאת שנכנסת אחרי אלי לאוטו. ואת הזומבי הענק ההוא שהוא כמו עץ פטרייה ענק שבכלל לא נושך, אלא מעיף אנשים וכורת ראשים עם הידיים שלו (שזה בעצם לא יעיל בשביל ההתרבות של הפטרייה)

דיברגנט חדש

Well-known member
כלומר נכון שהוא משקר לבלשית על זה שהוא מצא את המחברות בדירה של ויקטור, אבל זה יותר טעות מוזרה של פרק קודם שלא היה ברור למה הוא לא סיפר לה שהוא מצא את המחברות כבר והן איתו.
גם מסתבר שהוא עדיין לא קרא אותן עד הסוף. כלומר כשהוא גילה במחברת שאלישבע כנראה בדירה של ויקטור הוא ישר הלך לדירה וגם אחר כך לא חזר כדי לפחות לרפרף עד הסוף כדי לראות שלא חסר לו איזה מידע חשוב. מי יודע מה הוא עוד יגלה בהם בפרק הבא.

עוד דברים:
כמובן שהוא לא מיד מתקשר למשטרה לומר שהוא מצא את אלישבע. כלומר נכון שהיא ביקשה שלא יעשה את זה, אבל הוא חשוד ברצח, הוא היה צריך לעשות את זה בכל מקרה. ואז לברוח מהבניין שלו כשהמשטרה מחכה לו כדי ללכת להתעמת עם בחור שאין לו מושג מי הוא (אני חצי ציפיתי שהוא יפגוש איזה בריון שיפוצץ אותו מכות).
גם באמת לא ברור איך המשטרה הגיעה רק עכשיו אל רועי כרמון. אבל אנחנו כבר יודעים שהמשטרה שם זה לא בדיוק אופרציה מדהימה.

כי אם זה היה ויקטור זה אומר שזה היה לפני לפחות שבוע (נראה לי) ואז זה אומר שהגופה נראית כאילו היא שכבה שם כמה ימים ואז זה ברור שזה לא משהו שקשור לעדויות שאבירם היה שם בערב הזה.
וזה גם מוזר לחשוד שאבירם הרג את ויקטור, כי הרופאה יכולה להעיד שאבירם ניסה לעצור אותה מלעשות את ניתוח תרומת האיברים שהרג אותו.
ובסופו של דבר באמת יש את המחברות של ויקטור שאפשר לראות שהם בכתב שלו ובו כל הסיפור.
ואפילו יש לו את הסיפור המאשר של אלישבע. תהיתי אגב אם היא אולי לא תודה באמת ותפיל את הכל על אבירם איכשהו, אבל ראינו כבר שהיא הודתה שהיא עשתה את הניתוח על האקס שלה. זה היה הדבר שהיא פחדה שיגלו. אז מעבר לזה אין לה סיבה שלא להודות שהיא סיפרה את כל מה שקרה לויקטור וזה מתאים באופן מושלם לסיפור של אבירם (אחרי שהוא סוף סוף סיפר לפחות את רוב האמת)

אז הוא אומר "עדיין"

לא היה לו זמן כי ישר התעסק עם אלישבע.
עוד דברים:
כמובן שהוא לא מיד מתקשר למשטרה לומר שהוא מצא את אלישבע. כלומר נכון שהיא ביקשה שלא יעשה את זה, אבל הוא חשוד ברצח, הוא היה צריך לעשות את זה בכל מקרה.
הוא לא תיאר לעצמו שהתיק ימשיך לפעול לאחר שיגלו שהיא חייה ונושמת.
ואז לברוח מהבניין שלו כשהמשטרה מחכה לו כדי ללכת להתעמת עם בחור שאין לו מושג מי הוא (אני חצי ציפיתי שהוא יפגוש איזה בריון שיפוצץ אותו מכות).
הראו אותו בפרקים הקודמים, זה השחקן ששיחק בפמת"א את העוזר הערבי שלה. נראה ציפלון ולא מאיים, כך שמכות לא היית רואה גם אם היה חי :)
זה, דווקא, מגוחך לאור זה שהסבירות לגביו הייתה הרבה יותר גבוהה ואז לא שמו אותו.
עפ"י השוטרים, הגופה הייתה "טריה".
זה לא אומר כלום, יכול להיות שזה נקיפות מצפון.
היא הסתכלה עליו באופן מוזר, כלל לא ברור מה תגיד עליו וייתכן גם שהיא הרוצחת, אז בכלל אין שום סיבה שתכפה עליו.
גם השכנה הייתה עמידה במקצת וכך גם היא, לא רואה שוני בעמידות מולו.
אז הוא אומר "עדיין"

כן, זה היה מטופש וחביב.

למעלה