האם להביא ילדים זה אגואיסטי יותר מלא להביא?

O r i V

New member
צודקת

אגואיזם זה אכן לא דבר רע בהכרח. אני חושב שלא ניסחתי נכון את השאלה. פשוט משהו בקונספט של להביא בן אדם לעולם, ולגרום לו להתמודד עם החיים וכל מה שהם כוללים, רק בגלל ש"רצינו ילדים" קצת מרגיש לי לא הגיוני לפעמים.

oneofus

New member
לא נעים לי לקלקל לכם את החגיגה....

אבל 5 דקות אולי יספיקו.

אני מתמודד (תודה לאל) יום יום עם המטלה הלא פשוטה של גידול ילדים לתפארת . הילדים שבעוד 20 שנה יובילו את העם המדינה והעולם.
יומרני ככל שזה יהיה - אני מנסה ומשקיע בזה המון כסף זמן ומאמץ.
ואני נהנה מהתוצאות, כי ילד לא אוהבים בגלל האקט שהביא אותו, אלא בגלל הסיפוק העצום בלגדל אותו!
אי אפשר להסביר לעיוור מלידה מהו הצבע הלבן, ולכן אינני מצפה שתבינו את זה, אבל אל תחפשו תרוצים!

לא אכפת לי אם אני אגואיסט או לא! לא אכפת לי שילד עולה 1M$ לגדל ושבגלל זה לא אחגוג על המלכות מחצי עולם או אתארח במלונות פאר (לצערי אני שונא מלונות ומסעדות, ולגבי מלכה - יש לי אישה שאני אוהב ...) לא רע לילדים שלי, למרות שהם לא בחרו לבוא לעולם. אם אני עושה טוב ל 3 ילדים והם ישו עוד 3 ילדים מאושרים כל אחד - עשיתי 14 איש מאושרים!
לא כל אחד מתאים למחוייבות, רבים מאיתנו הם "ניו אייג'" שבו כל הזמן מסתכלים פנימה ולא החוצה.
אין מקום לטענת הבחור ש "הילדים יפרנסו אותי כשאהיה זקן" שכן אנחנו לא נמצאים בשדות האורז בסין, ואם ילד עולה כל כך הרבה כסף לגדל, הרי הרבה יותר כדאי - לא לגדל אותו ולחיות.

red desert

New member
כיף לדעת

שיש מישהו שמגדל את ילדיו לאזרחות טובה, זה לא מובן מאליו.

טאסנים

New member
המניעים - האם נבאו מאלטרואיזם ?

האם המטרה שלך היתה להביא ילדים לרווחת הזולת?
גם אם קיימת שאיפה שהילדים יתרמו לחברה, המטרה הראשונית בדר"כ קשורה להורה עצמו.

oneofus

New member
זה בדיוק "ניו איג'"

לנבור במניעים כאלה ואחרים.

אני לא שם! אני עם שתי רגלים על הקרקע - זה מה שרציתי , זה מה שאני עושה (נ ק ו ד ה).

red desert

New member
העולם מורכב

ולכל אדם יש (ועדיף שכך) את הזכות להתלבט, אם בינו לבן עצמו ואם בשיתוף אחרים בסוגייה
האם להביא ילד לעולם.

לרמוז שאלהורים "חוגגים" או "מעופפים" זה לא לעניין. שים לב לשפה שבה אתה משתמש.

oneofus

New member
הוא אשר אמרתי "ניו איג'"

משפט שמנסה להביע ל "לכל אדם זכות ...." זה ניו איג'" מזכיר לי את המערכון של הגשש החיוור עם ה "חוט מאריך"...

אין כאן זכויות ןחובות! אין כאן רמזים או ניסים.
מי שרוצה עושה ומי שלא לא וזה כל הסיפור.

המונח אלהורים זר לי, הגישה המתלבטת אינה במקומה. זה לא נושא שכלתני אלא ריגשי. או שיש לך או שאין לך!

red desert

New member
"מי שרוצה עושה ומי שלא לא וזה כל הסיפור."?

אתה מרדד את הדיון.

למה לי אסור לשקול מראש את עניין הילדים? למה הגישה המתלבטת אינה במקומה?
ולמה בכזו קלות, בהינף קולמוס אתה משייך את הרצון לשקול הבאה של ילד לעולם למשהו כמו "ניו איג"?
האם "ניו איג" זה דבר רע?

ובהחלט יש כאן "זכויות וחובות". זכותי להתלבט. זכותך להביא ילדים (גם בלי להתלבט בנושא) כי פשוט בא לך.
מרגע שילדך נולד, חובתך(לא רק המוסרית, גם מבחינת מוסדות המדינה) לדאוג לרווחתו. (פיזי, נפשי, חומרי)

אני מכבד את הרצון שלך בהבאת ילדים, כבד אותי ברצון שלי להתלבט בעניין.

oneofus

New member
נכון, זה כל הסיפור.

זה לא חשוב ה "לשקול" ה "להתלבט" זה פריוילגיה של חסרי דרך!

או שאתה רוצה או שלא!

זה לא עניין חוקי או מוסרי, ולמוסדות המדינה אין קשר אם יהיו לי או לא יהיו לי ילדים. אפילו בסין יש ילד אחד!
זה כזה פשוט!

אדגים לך את זה בצורה פשוטה
כשהבחורה יפה ואתה מאוהב - אתה לא רואה את הפגמים.
כשמישהו אחר יוצא עם האקסית שזרקה אותך, אתה חושב "איזה דפוק"

ביהדות אגב אומרים "כלה שעיניה יפות היא כלה כשרה ...."

O r i V

New member
מדהים.

כמה שאתה לא מסוגל לראות דבר מעבר לקו המחשבה שלך. מה עם אנשים שרוצים אך מתלבטים בגלל סיבות כלכליות, גנטיות, רפואיות? מה עם מליוני אנשים שמתלבטים מאלף ואחת סיבות? כולם פסולים, כי אתה הרי יודע שאו שרוצים או שלא, ואם זה עובד ככה בשבילך, זה כמובן עובד ככה בשביל כולם. ולבסוף, איך לא, ציטוט מהיהדות (תן לי לנחש, הדת הצודקת היחידה שממנה הרי התפתחו שתי הדתות הגדולות האחרות שרק מסלפות אותה).

ואגב, עוד פריוילגיה של חסרי דרך היא לכתוב בפורום של אנשים שלא רוצים ילדים, כשברור שאתה לא נמנה ביניהם (מה לעזאזל אתה מחפש פה? ניו אייג'?)

oneofus

New member
החיים מלאים הפתעות!

ראשית לגבי "רוצים אך מתלבטים מסיבות כלכליות." רוצה = עושה אני משנן לילדי. ברור לך שיש אנשים שמרוויחים פחות ממך ועדיין מגדלות ילדים לתפארת. זה סדר עדיפויות ולא תרוצים.
לגבי גנטיות ורפואיות - אלה סיבות שלא מופיעות תחת הכותרת של רצון אלא של יכולת.
לגבי ציטוט - היה נוח לך יותר שאצטט מהספר האדום של מאו?
לגבי כתיבה בפורום כזה או אחר. אני מעניק לך ול"חסרי הדרך" גישה שונה, הרבה פחות מתבוננת פנימה . קצת אולי יותר מבוגרת. וזו אינה פריוילגיה רק שלהם זה דבר שאני יכול לעשות ועושה בלי הרבה התלבטויות!

טאסנים

New member
ומה בקשר לרוצה אבל מפחד?

אם קיים פחד שעוצר אותי, מהווה מכשול בעשיה.
האם לטענתך הרצון הוא לא עז מספיק?

oneofus

New member
הבנת נכון!

לדוגמא: אני רוצה להתחיל עם X אבל מפחד מ "לא"

מי שרוצה יעשה כל מה שצריך!

itgirl3

New member
הגישה של להחליט

החלטות משנות חיים בלי לשקול אותן לפני, היא לא יותר בוגרת.

oneofus

New member
גבירתי, מותר לי לשאול

בת כמה את, מה את עושה בחיים? אינני מנסה להתחיל חלילה, אבל אני מנסה להבין איך את מגיעה ממשהו אמוציונלי למשהו "טכני". המילה "בוגר" משונה ולא מתאימה לי למשפט.

itgirl3

New member
התגובה שלי היא תגובה

למשפט הבא שכתבת:
"גישה שונה, הרבה פחות מתבוננת פנימה . קצת אולי יותר מבוגרת. וזו אינה פריוילגיה רק שלהם זה דבר שאני יכול לעשות ועושה בלי הרבה התלבטויות!"

itgirl3

New member
אבל אם אני אחכה עד שאני אהיה

מבוגרת בגיל, אז גם ככה לא אוכל ללדת ילדים
.

oneofus

New member
החיים הם לא בזוקה ג'ו

ראשית אין לי מושג בת כמה את , ולכן אין משמכעות למילה מבוגרת בשבילך.
שנית, כפי שהיה מי שציין - ילדים ניתן גם לאמץ.האהבה לילדים באה מהגדול שלהם.
שלישית נתתי לך זווית של מבוגר . לא אמרתי לך מה לעשות למעט פרטים על עצמך שלא נתת.
רביעית להתבגר זה תהליך ארוך מי יודע אם ומתי תשני את דעתך?

למעלה