הבת דאגה לכבודה, או הכסף היה חשוב לה?

SupermanZW

Well-known member
זה מראה שהיא דרכה לך על יבלת כואבת |נחמה|
גם אני יכול לדרוך על יבלות. אכן, היא דרכה לי על יבלת כואבת (שיתפתי בקשר ל"יבלת" בפורום אקטואליה באחד השרשורים שפתח "מתמידים", אם אתה מעוניין אוכל לספר במסרים פרטיים).

אין לי מושג אם היא או אתה קוראים בפורום אקטואליה, ולכן אני דן לכף זכות, אבל אם מישהו היה קורא את מה ששיתפתי ועוקץ אותי כך זה היה מרושע מצידו. (אני לא טוען שזה המקרה, כי אני לא יודע אם קראה את השרשור ההוא או לא) אני לא מתכוון לשתף בשרשור זה או לפתוח על כך שרשור בפורום.

דיברגנט חדש

Well-known member
גם אני יכול לדרוך על יבלות. אכן, היא דרכה לי על יבלת כואבת (שיתפתי בקשר ל"יבלת" בפורום אקטואליה באחד השרשורים שפתח "מתמידים", אם אתה מעוניין אוכל לספר במסרים פרטיים).

אין לי מושג אם היא או אתה קוראים בפורום אקטואליה, ולכן אני דן לכף זכות, אבל אם מישהו היה קורא את מה ששיתפתי ועוקץ אותי כך זה היה מרושע מצידו. (אני לא טוען שזה המקרה, כי אני לא יודע אם קראה את השרשור ההוא או לא) אני לא מתכוון לשתף בשרשור זה או לפתוח על כך שרשור בפורום.
לא קראתי, השרשורים של מתמידים מעייפים, אני דוגם תגובות, עליהם מתייחס ולא טורח לקרוא את השאר ויש שרשורים שלו שבכלל לא טרחתי אפילו לדגום.
אם תרצה, שלח לי קישור לשרשור המדובר לכאן או בפרטי
בגדול, החוכמה היא לנהוג בדרך מסוימת שאחר כך לא תצטער עליה כשכבר לא תוכל להחזיר את הגלגל אחורה.
בתור מי שסעד את אביו ובילה עמו שעות בבתי חולים, יכול להגיד לך שהזמן עמו נתן לי סיפוק יותר מכל פיתוח שפיתחתי במהלך חיי, זה מילא אותי וכמה שעשיתי, הצטערתי שלא עשיתי יותר.

SupermanZW

Well-known member
לא קראתי, השרשורים של מתמידים מעייפים, אני דוגם תגובות, עליהם מתייחס ולא טורח לקרוא את השאר ויש שרשורים שלו שבכלל לא טרחתי אפילו לדגום.
אם תרצה, שלח לי קישור לשרשור המדובר לכאן או בפרטי
בגדול, החוכמה היא לנהוג בדרך מסוימת שאחר כך לא תצטער עליה כשכבר לא תוכל להחזיר את הגלגל אחורה.
בתור מי שסעד את אביו ובילה עמו שעות בבתי חולים, יכול להגיד לך שהזמן עמו נתן לי סיפוק יותר מכל פיתוח שפיתחתי במהלך חיי, זה מילא אותי וכמה שעשיתי, הצטערתי שלא עשיתי יותר.
אני לא מצטער על דבר שעשיתי או לא עשיתי ולא הייתה לי אפשרות לפעול נכון יותר מכפי שפעלתי. מדובר בבעיה מטרידה שאני מחפש לה פתרון כבר זמן רב ולא מוצא. גם לו הייתי בישראל לא הייתי יכול לפתור אותה.

שמלת תחרה1

Well-known member
לא ארגע, העקיצה הופנתה ישירות אלי ומשקפת את המרחק הגאוגרפי ביני לבין הוריי. מי שעוקץ אותי לא יכול לצפות שלא אגיב. מכיוון שהעקיצה "נכנסה" לחיי, עליה לצפות שתגובתי "תכנס" לחייה.

העקיצה כלל לא רלוונטית לסיפור בסרטון, היא לא חיה אלפי קילומטרים מהוריה וגם אין לה כוונה כזו.
אבל אתה תמיד דואג להוריך. למה שתרגיש עקיצה?

Harrington

Well-known member
מנהל
הלקח היחיד שניתן ללמוד מהסיפור הוא שאסור לאדם להקריב עצמו לעולם, אפילו לא עבור הוריו, כי הסיכון גדול מדי.
לקח עצוב ובעיני שגוי. בוודאי אם הוא מתיימר להסתמך על הסיפור הזה. אשרי כל אדם שמקריב מעצמו (ולא את עצמו) למען זולתו בוודאי כך למען הוריו. אין בזה שום סיכון מיוחד, אלא אם הוא מצפה לתמורה. אולם אם הוא מצפה לתמורה, ממילא לא באמת מדובר בהקרבה טהורה.

SupermanZW

Well-known member
לקח עצוב ובעיני שגוי. בוודאי אם הוא מתיימר להסתמך על הסיפור הזה. אשרי כל אדם שמקריב מעצמו (ולא את עצמו) למען זולתו בוודאי כך למען הוריו. אין בזה שום סיכון מיוחד, אלא אם הוא מצפה לתמורה. אולם אם הוא מצפה לתמורה, ממילא לא באמת מדובר בהקרבה טהורה.
הסיכון לא נובע מהציפיה לתמורה אלא מכך שההקרבה דנה את המקריב לעוני.

Harrington

Well-known member
מנהל
הסיכון לא נובע מהציפיה לתמורה אלא מכך שההקרבה דנה את המקריב לעוני.
זו כבר שאלה של השקפת עולם. ראשית בניגוד למה שכתבת במקום אחר בשרשור (מענה למישהו אחר גם), לא ראיתי שההורים דרשו שהיא לא תלמד באקדמיה. ראיתי שהיא סברה שזה לא יאפשר לה לטפל כדבעי מבחינת לוח הזמנים. שני דברים שונים בתכלית השוני. אולי אני טועה, לא צפיתי פעם נוספת כדי לבדוק. אבל כך זכור לי.

בכל מקרה, עוני אני לא רואה כאן. גם אם הצעירה תזכה לכספי הפנסיה של ההורים בלבד, היא תוכל ככל הנראה לחיות מהם בכבוד. לא ניתנה לצופים כל סיבה לחשוב שזה לא המצב. גם בלי זה. היא מתארת את עצמה בגיל 25 אחרי שנודע לה עניין הצוואה. זה תחילת החיים. היא יכולה גם בשלב הזה לפגוש בחורים, להינשא, להוליד ילדים, ללמוד באקדמיה, ולמעשה לעשות כל שכל אחד יכול לעשות בתחילת החיים. כך שלא רק שלא היה כאן סיכון גדול לכתחילה, גם בדיעבד לא התברר סיכון כזה ומעבר לפגיעה המנטלית בכך שאחותה קיבלה יותר בטיעון שהנכדים זקוקים לכך, לא מצאתי פגיעה מיוחדת, מהותית, בצעירה.

שמלת תחרה1

Well-known member
השאלה היא האם התמונה שהיא מציגה נכונה בכלל?

היא לא למדה.
לא השיגה עבודה.
לא מחפשת בכלל חבר.
בקצב הזה לא יהיו לה ילדים משלה
יש לה תירוץ: מטפלת בהורים.
אין לה תכניות לעתיד מלבד כספם
אז רק בעיטה חזקה בתחת תגרום לה לעשות משהו עם החיים שלה
יש לנו רק את הסיפור שלה.

שמלת תחרה1

Well-known member
אבל ממנו צצה האמת שהיא הסתירה: שהם תמיד ביקרו את החלטותיה והיללו את אחותה שמתקדמת בחיים.

אז היא לא יכולה לטעון שהם גרמו לה לחיות כך
זאת מניפולציה
היא הייתה צריכה ללכת ללמוד ולהביא מטפלת?

ai27

Well-known member
מכיוון שזה מה שהם רוצים ומעריכים
בהחלט!
הם רוצים בת מתפקדת שמתקדמת בחיים.

את מכירה הורה שרוצה שילדיו יגדלו להיות נתמכי סעד בלי לימודים או עבודה?
את מכירה הורה שרוצה שילדיו לא יתחתנו?

שמלת תחרה1

Well-known member
מכיוון שזה מה שהם רוצים ומעריכים
בהחלט!
הם רוצים בת מתפקדת שמתקדמת בחיים.

את מכירה הורה שרוצה שילדיו יגדלו להיות נתמכי סעד בלי לימודים או עבודה?
את מכירה הורה שרוצה שילדיו לא יתחתנו?
לא מכירה |כן|

דיברגנט חדש

Well-known member
לא, היא לא. היא פעלה כבת מסורה שהוריה קודמים לכל וחבל שהוריה עיוורים בכדי לראות זאת.
ההסתכלות שלך דומה למי שזורק את הוריו לבית אבות בכדי שלא יצטרך לטפל בו וזה מה שיפה בעולים מברה"מ, אותם לא תראי עושים זאת, כי הם לא כפויי טובה ומחזירים להוריהם על מה שהם עשו עבורם כל חייהם.

נערך לאחרונה ב:

שמלת תחרה1

Well-known member
לא, היא לא. היא פעלה כבת מסורה שהוריה קודמים לכל וחבל שהוריה לא עיוורים בכדי לראות זאת.
ההסתכלות שלך דומה למי שזורק את הוריו לבית אבות בכדי שלא יצטרך לטפל בו וזה מה שיפה בעולים מברה"מ, אותם לא תראי עושים זאת, כי הם לא כפויי טובה ומחזירים להוריהם על מה שהם עשו עבורם כל חייהם.
לא בטוחה כמוך, לדעתי הילדים מברית המועצות גרים עם ההורים שלהם, להנות מהכספים שלהם ומבייבי סיטר חינם. אם שמת לב הסבים מברית המועצות מגדלים את הנכדים. תמיד תראה את הסבים מחכים ליד שער הגן, ובית הספר.

דיברגנט חדש

Well-known member
לא בטוחה כמוך, לדעתי הילדים מברית המועצות גרים עם ההורים שלהם, להנות מהכספים שלהם ומבייבי סיטר חינם. אם שמת לב הסבים מברית המועצות מגדלים את הנכדים. תמיד תראה את הסבים מחכים ליד שער הגן, ובית הספר.
זה כאשר בריאותם איתנה וכשהיא לא, הילדים מטפלים בהם.
חוץ מזה, זה שאת רואה סבים מגדלים את הנכדים לא אומר שהילדים גרים אצלם.
לרוב הסבתא גרה אצלם כאשר היא מתאלמנת ולא כשהיא חייה עם בעלה.

שמלת תחרה1

Well-known member
זה כאשר בריאותם איתנה וכשהיא לא, הילדים מטפלים בהם.
חוץ מזה, זה שאת רואה סבים מגדלים את הנכדים לא אומר שהילדים גרים אצלם.
לרוב הסבתא גרה אצלם כאשר היא מתאלמנת ולא כשהיא חייה עם בעלה.
המשפחה של עולי ברית המועצות, לרוב הם סבתא, אמא וילד, קשה לראות משפחות שיש בהם סב, או אב.

למעלה