המלצות למוזיקה ווקאלית

kawai1

New member
אני צריך הבהרה

למה התכוונת במשפט "וכן שעולמו הפנימי של הקומפוזיטור מתבטא במוזיקה שהוא כותב" ? אני מקווה שלך לכך שכל מי שכתב מוזיקה לטקסט נוצרי הוא אנטישמי.

Decadent

New member
ממש אבל,

נשמע כאילו הוא חושב שכל נוצרי הכותב מוזיקה לנצרות וודאי שונא יהודים. אז באמצעות הלוגיקה הזו אני מניח שאתה שונא כל מי שאינו יהודי.

maisels

New member
בוודאי שלא

בוודאי שלא כל מי שכותב מוזיקה לטקסט נוצרי הוא אנטישמי. אבל כל מי שנוצרי כותב מוזיקה שמקורה בעולמו הרוחני - כלומר עולמו הנוצרי. כמובן שכאשר אני כותב נוצרי אני לא מתכוון רק לצדדים החיצוניים של הדת. אני לא מתכוון לכך שהוא מאמין שישו הוא אלוהים וכו'. אלא בעיקר אני מתכוון לעומק התיאולוגיה הנוצרית הגורסת שהם 'ישראל האמיתי', ושעם ישראל נעלם מן ההיסטוריה (וכשהעובדות מוכיחות אחרת נוצרת קושיה תיאולוגית ודיסונדס קוגניטיבי המצריך פתרון כלשהו). כמו כן לאמונה המשפילה מושגים רוחניים והופכת אותם לאנושיים (אלהים = אדם). גם כאשר אדם לא חושב על זה, אישיותו היא זו היוצאת אל הפועל ביצירתו. כך אני מקווה. אם אדם סתם שר במקלחת ואחר כך רץ להלחין את זה - מן הסתם זו מוסיקה גרועה... מתוך הערכתי למלחינים, אני משתדל לשים לב לתוכן המוסיקלי שלהם (ולאו דווקא למקור של הטקסטים). מקווה שהובהרתי.

kawai1

New member
תן דוגמא אחת

ליצירה לא קולית, של מלחין נוצרי, שבה בא לידי ביטוי אפילו חלק ממה שכתבת.

ItsikH

Member
../images/Emo32.gifהבעיה לא בנצרות אלא במונותאיזם הייתי אומר בדת בכלל אבל הדתות המונותאיסטיות - כל השלוש - היוו בסיס אידאולוגי לאלימות קיצונית במיוחד כלפי ה"כופרים" שהם כל מי שמאמין אחרת. בפרט ודאי שאין שום הבדל ביניהן, האידאולוגיה העוינת לכל השאר משותפת לשלושתן ויונקת מאותם מקורות.

ItsikH

Member
מוזיקה, כל עוד אין בה טקסט, היא מופשטת לגמרי מה הקשר בין מהלך הרמוני להשקפת עולם? הקישור, אם קיים, נעשה בדיעבד על ידי פרשנים, בהאזנה למוזיקה עצמה לא ניתן לדעת דבר על השקפת עולמו של המלחין. כך למשל הנאצים קישרו את ואגנר לתורתם כמו את שינברג והדודקפוניה ליהדות - מאזין חף מידע קודם לא יוכל להבחין בכך (כמובן, ואגנר הלחין בעיקר מוזיקה תוכניתית - טקסטים - ולכן קשה להתייחס לצד המופשט ביצירתו, אבל למי שלא דובר גרמנית אין לכך הרבה משמעות. הקישור של ואגנר לאנטישמיות נובע אך ורק מ"הגותו").

Decadent

New member
עוד יהודי,

שקיבל על עצמו בלא ערעור ובלי להרהר את העליונות של היהדות-סתם, ככה. אני בהחלט מקווה שירדפו אותך נוצרים, ואם לא נוצרים אז ילדי הנוצרים שהם וודאי נאו נאצים.
באמת שאין לי עניין להכנס לדיון סתום עם אטום שטוען שכל צלב מוליד צלב קרס. היהדות הרי יותר נאורה, יותר מפוכחת וכמובן-יותר מציאותית. דבוק בה! יודע מה, אני לא מעריך את המוזיקה- בשבילי היא רק כלי אסתטי. ולכן, אתה אדון מבין את חשיבותה של המוזיקה, אין לך טעם לדון עם יצור נחות ואסתטיקני כמוני.

ihtiyar

New member
../images/Emo4.gif מצטער שעניתי לך קודם

המשפט הנִבער שכתבת: "ההיסטוריה מוכיחה שכל צלב מוליד צלב קרס" הוא ללא ספק מדוייק בערך כמו "ההיסטוריה מוכיחה שכל מגן דוד מוליד גולדשטיין" או "כל כיפה מולידה נאוֹרוּת והומניזם דוגמת ש"ס ועובדיה יוסף". שניכם, אתה ו-Decadent, קורצתם מאותו חומר של דעות קדומות וחוסר כבוד ושלילת האחר, רק משום שדעותיו ואמונותיו שונות משלכם. כך, ורק כך, נולדים גולדשטיינים וגבלסים ונסראללות

סקרצו

New member
ובי עובר רעד נורא

לחשוב שיש אנשים אנטיפתיים ששולפים דעות החלטיות על השקפות עולם מסובכות והרגשים עמוקים. בלי לפגוע אבל בגיל שלך עדיין הנפש של האדם לא מספיק מפותחת (גם עם השכל מאוד מפותח, כמו שנראה אצלך). בגיל כזה בד"כ רוב הנערים עסוקים בלריב עם ההורים או בתיסבוכים של חברה. אחרי כמה שנים, עושים צבא, משחררים את הראש ואז חוזרים לחיים ברצינות עם ראש אחר. לדעתי אחד שיכול ליהנות מתמונה הזו חסר לו משהו ויותר ממשהו באנושיות לא הייתי נמרץ לכנות זאת בכינויים רעים אבל לדעתי זה רחוק רחוק מאנושיות. המוסר הוא לא איזה נתון חיצוני שצריך להתחשב בו אלא רגש פנימי שמניע את האדם ואת הלך מוחו וליבו. לעניינו של שרשור- האם ליברליות זה להניח לאדם שלא מסוגל לשמוע שיר על פרחים (מאיזו סיבה שלא תהיה) לא לשמוע? בזה אתם ליברליים? על זה צריך להיות דיון? אם הוא בסדר או לא? כל החוכמה זה להיות ליברליים כלפי אדם שאומר שאצלו פרחים מייצגים רוע. כל זמן שהוא לא עושה רע לאף אחד זכותו לחשוב כפי איך שהוא חושב. פותח השרשור אומר שאצלו צלב מייצג צלב קרס. הוא פגע במישהו? אז מה ההתקפה הלזו? לא, לא שאני חושב שזה אותו דבר להגיד שקשה לי רגשית לשמוע מוזיקה כנייסיתית ולהגיד שכל נוצרי הוא רוצח יהודים בפוטניצאל. אבל כל זמן שהכל מסתכם ברגשות אינני סבור שליברל אמור להבדיל ביניהן. יתירה מזו. הרי כשהוא אומר שמפריע לו לשמוע מוזיקה נוצרית, כל מי שהסכים עמו ישר חשב, בסדר. אדם רגיש, דתי, למד הרבה היסטוריה. קשה לו לשמוע מוזיקה שמייצגת את אלו שפרעו כ"כ הרבה בעמנו. אפילו שמוצרט לדוגמא היה בונה חופשי והיה היה רחוק מלהיות כזה נוצרי של מסעי הצתלב או של האינקווזיציה, בכל אופן כנסיה יוצרת לו אסוציאציה ישר לרוע שהביא הנצרות ולכן הוא לא שומע. אם כך, מה ההבדל בין זה ללומר שצלב מייצג צלב קרס? הרי כל ההמנעות מלשמוע אינה שכלית אלא רגשית, ומה זה משנה אם הוא לא רוצה לשמוע מוזיקה כזו כי הנצרות מזכירה לו רצח לזה שהוא אומר שצלב מזכיר לו צלב קרס? הרי בעצם זה אותו דבר (כל זמן שאנחנו מדברים מהפן הרגשי). אם קצת הייתי מסובך בא נגיד כך- סבתי שתחיה, לא מסוגלת לשמוע מוזיקה לועזית מכל סוג שלא יהיה. רק מוזיקה ישראלית. היא ראתה את כל האירופאים במלחמת העולם השניה ונכנסה לה שנאה לגויים. מובן? מקובל? כל אדם שפוי יגיד שזה מאוד טבעי. אבל מלבד זאת היא כיום שונאת גויים. היא בטוחה שכולם שונאים אותנו והיו שמחים אם נושמד. כאן פתאום אדם קופץ, מה זו הגזענות הזו? הנחיתיות הזו? כשבעצם שני הדברים הם אחד. רגש שאף אחד לא יכול לעמוד מולו. עד כאן לנושא של הבנת אדם שמרגיש כך כלפי הנצרות. עכשיו כלפי ההשוואה בין היהדות לנצרות והאיסלאם. בורות ורשעות גם יחד. Decadent משווה בכל הזדמנות אפשרית בין ברית המילה למסעי הצלב. שיבושם לו. היהדות אינה דת מסיונרית. ולהיפך. היהדות לא רוצה גרים. לעומת הנצרות -שרצחה בעבר כל מי שלא קיבל את דתה- והאיסלאם -שרוצחת עד היום-. להשוות ביניהן, זה עיוות היסטורי ומציאותי מדרגה ראשונה. גם כשהיום יש מוסלמים שלא חושבים שצריך לרצוח את מי שלא מאמין באיסלאם זה בגלל שהתערבבו לו ערכי העולם המערבי עם ערכי הדת. מוסלמי אמיתי אמור לרצוח לכמי שלא מאמין במוחמד. אצל הנוצרים אני לא יודע מה קורה, ומה הדת הרשמית שם אומרת (אם יש שם כזו), אבל היו הרבה תקופות שהכניסה עמדה בראשות הרציחות, ובשאר התקופות עד אחרי מלחה"ע השניה עמדה הכנסייה תמיד בצד. לעומת זאת ביהדות אף פעם לא היה רצח עמים אחרים על רקע דתי (מלבד למצות בפסח...). כמו כן, רדיפת עמים אחרים על רקע דתם לא הייתה כמו שהיה ויש עד היום אצל שאר הגוים. [כמובן שיש גם פן דתי (שלזה אני מקווה שעוד נשארה לכם מעט ליברליות) שהנצרות היא עבודה זרה ויש איסור לשמוע שירים של עבודה זרה].

Decadent

New member
מה, איך אתה בכלל מעז

לפקפק בגאונות הזו. הצבעים העזים, הקומפוזיציה והגופות שהן ממש אמורפיים. המתח, הסערה והעוצמה- כשברקע מבטו הקר של אדון הארמון. לא הבנתי מה הבעיה בתמונה הזו, אין בה שום בעיה. השיפוט שלך הוא מוסרי וכמו גאון אסתטי אחד אמר: "אין ספר מוסרי או בלתי מוסרי, יש ספר שכתוב היטב או כתוב גרוע. זה הכל"

Moridin

New member
מחפש מוזיקה ווקאלית שבה שרים גברים

כי קול באישה ערווה. ושהזמר יהיה סטרייט בבקשה

ebt123

New member
כרוביני כתב רקויאם אחד לקולות גבריים בלבד

ואחד אחר להרכב רגיל.

alma fa

New member
שאלת אם הוא פגע במישהו, אז האמת שכן

לא, אני לא 'נפגעת' מניקים שהם וירטואליה מקרית בעבורי, אבל זה חוסר טקט כמו להיכנס לחומוסיה ולשאול אם יש להם משהו להציע חוץ מהדרעק הלבנטיני עם הקוליפורמים שמזכיר סמאכטה. המוסיקה הקלאסית, הדתית והחילונית כאחד צמחה על ברכי הצלב והחומר שלה עם או בלי מלים עשוי מיסודות נוצריים ומתפתח בתנועה שארוגות בה ג'סטות נוצריות וכן הלאה. מי שלא מתאים לו שישמע אריק אינשטיין, גם מוסיקה יפה. ועל עניין צלב הקרס בודאי אין מה להגיב.

סקרצו

New member
../images/Emo27.gif

למה אתה כ"כ בטוח בהנחה הזו? המוסיקה הקלאסית בנויה שלב אחרי שלב מיסוד המוסיקה. יוונים, תובל קין מי שזה לא יהיה. הנצרות גם זכתה ליהנות ממנה, היו מלחינים שכתבו בעיקר לכנסיות אבל בפירוש לא. היו הרבה מלחינים שהיו ביקורתיים כלפי הנצרות כפי איך שהייתה בתקופתם כמו היידן מוצרט ובטהובן שהיו חברים בבונים החופשיים. שנית, אתה צריך להסביר למה אתה לא נפגע? כאילו, אם מישהו לא אוהב בלט זה אמור לפגוע בך ובמוזיקה קלאסית כולה? אז שלא תהיה מופתע אספר לך, שכאן יש כאלו שלא אוהבים מוזיקה מודרנית, לא אוהבים וולסים פשוטים, לא אוהבים את (ווגנר, ליסט, מוצרט וכו'). בקיצור, הוא לא מקלל את החומוס אלא את אחד היצרנים שהוא מסוכסך איתו.

kawai1

New member
אתה מפספס פה

פותח השרשור אומר שאצלו צלב מייצג צלב קרס. הוא פגע במישהו? אז מה ההתקפה הלזו? אם לדייק, הוא אמר שכל צלב מוליד צלב קרס. בתרגום פשוט, כל נוצרי הוא נאצי. אז כן, הוא פגע במישהו.

למעלה