הצעת חוק חשובה - מי שלא משרת - לא מצביע !

irissmadar

New member
זכויות וחובות

מי שרוצה זכויות צריך קודם כל לתרום וחובה על כל צעיר/ה שהגיע לגיל לתת כתף במאמץ הלאומי ולתרום את חלקו גם ודבר ראשון זה ללכת לשרות צבאי.... ומי שלא כמובן שאני בעד לשלול ממנו הזכויות :כגון ביטוח לאומי ,דמי אבטלה וכד'... ובצדק רב !!!! תופסק ההשתמטות לאלתר !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

דמגוגיה בגרוש, ללא השקעת מחשבה מינימלית

ראשית כל תגדיר בבקשה מהו משתמט. אני מניח שהגדרה כמו אדם שיכול להתגייס, אך מעדיף משיקולי נוחות או קריירה "לעקוף" את המכשול שנקרא שירות צבאי, היא הגדרה סבירה. עכשיו בוא נלך צעד נוסף. כמה משתמטים מגיעים לבקו"ם, אומרים "שלום, אנחנו מעדיפים לותר על השירות המעיק הזה, תחתמו לנו בבקשה ויתור" ? האמת, אפס. הרוב המוחלט של המשתמטים משתמטים בחסות החוק. חוק טל פוטר קטגורית את כל החרדים. הערבים פטורים מחוק גיוס חובה. היהודים החילונים שמצליחים לצאת ממסגרת השירות עושים זאת על ידי המצאת או ניפוח בעיות בריאותיות שונות. במילים אחרות, ההשתמטות היא תופעה אפורה שלא תמיד ניתן להבחין בינה לבין אדם שבאמת אינו מסוגל לשרת. נקודה שניה: יש זכויות שאסור לגעת בהן. ההצבעה לכנסת היא אחת מהן. היום אתה מחליט שמי שאינו משרת בצבא לא יוכל להצביע (ואני יוצא מתוך נקודת הנחה שכבר הצלחת להבחין בין משתמט למי שאינו מסוגל לשרת), מה השלב הבא? מי שתפסת מרמה את מס הכנסה לא יוכל להצביע? מי שהבריח פאקט סגריות במכס? אולי מי שנתפס נוהג בגילופין? כעת, לאחר שהסברתי את התנגדותי להצעות שטחיות, אני אנסה להסביר מה כן הייתי עושה. 1. הקשחה של תנאי השחרור מהשירות. לא כל אחד שמתלונן על כאבי בטן או גב צריך להשתחרר אוטומטית. ליבי ליבי למייקל לואיס, שבעיות בריאות קשות מונעות ממנו לשרת בצבא. הן לא מנעו ממנו לשחק כדורסל, הן לא מונעות ממנו לדגמן ולשחק בטלביזיה, אבל אפילו תפקיד משרדי על מדים המסכן אינו מסוגל למלא. הסיפור של ושל מרבית המשתמטים מזכיר לי את הבדיחה הישנה על הילד שאימו מעירה אותו והוא לא רוצה ללכת לבית ספר "כי כואב לו". כשהאמא שואלת היכן כואב לו, עונה לה הילד שכואב לו בבית הספר. בקיצור, במקום שהצבא יתלונן על כל העולם, שהוא עצמו יחשוב פעם או פעמיים לפני שהוא חותם על שחרור מהשירות. 2. מתן הטבות לחיילים ולחיילים משוחררים. ההטבות צריכות לנסות ולסייע לחיילים המשוחררים לסגור את הפער בין מצבם בזמן השחרור לעומת המצב התיאורטי שלהם באותה נקודת זמן לולא היו משרתים בצבא. אילו הטבות ניתן לתת? למשל משכורת סבירה לחיילים בחובה, הכשרה מקצועית חינם או בעלות סמלית לחייל משוחרר, מימון של 90% משכ"ל באוניברסיטה לתואר ראשון לחיילים משוחררים. אחד הסעיפים שישמע מוזר אך היתרון שלו הוא עלותו הזולה הוא הפרשת סכומים חודשיים לקרן פנסיה לחיילים. בהנחה שמרנית למדי, של תשואה שנתית של 4%, כל שקל שיופרש לחייל בזמן השירות, יצמח לכמעט 6 שקלים בזמן הפנסיה. 3. שילוב של חינוך וקמפיין תקשורתי בנושא. שלב ראשון צריך להבין את הסיבות להשתמטות. אם מדובר על סוג של מחאה כנגד התנהלות מוסדות המדינה או צה"ל, צריךלהבהיר, שללא צה"ל אין מדינה, וללא חיילים אין צה"ל. אם מדובר במניעים אגואיסטים נטו, צריך לגרום לאותם משתמטים בושה על כך שהם משאירים את החובה של הגנת הארץ לחבריהם. החברה הישראלית צריכה להבהיר למי שהעדיף להשתמט שהיא בזה לו. אפשר להתחיל באותם מפורסתמים כמו הגברת בר שהתחתנה בחתונה פיקטיבית על מנת להשתחרר, שרית חדד שרגשותיה הדתיים העזים לא מונעים ממנה להופיע בלבוש בלתי צנוע בעליל, מייקל לואיס שחלה בלשכת הבריאות, אך הבריא לחלוטין מול המצלמה ואחרים. לא מספיק לעשות את כל הנ"ל ללא בחינה של הצלחת התוכנית. יש לקבוע יעד סופי ויעדי ביניים. יש לבחון את השנוי במועדים שנקבעו מראש, ולשנות מרכיבים שונים בהתאם לתוצאות. השורה התחתונה: אינני יודע אם פגיעה בזכות ההצבעה תשנה במשהו את ההשתמטות, אבל בטוח שהיא תהווה תקדים מסוכן לפגיעה בזכויות האזרח במדינת ישראל. אם באמת רוצים לטפל בבעית השתמטות, כדאי לבחון אותה לעומק, ולטפל בגורמי השורש שלה.

goldy

New member
../images/Emo41.gifרונן שובל - זוהיא דעתי../images/Emo23.gif

1) ההצעה הזאת היא שלי. אתה אולי תגיד שערכתי את ההודעה, מה שבטוח זה שאני לא יכול לערוך את התגובות http://www.tapuz.co.il/blog/ViewEntry.asp?EntryId=939007 2) הצבא לא רוצה אותי, ביכלל! גם אחרי שחתמתי מחוסר ברירה על "פטור חרדים" (ואני חילוני כל חיי) אמרתי "אני רוצה להיתגייס". איזה מישתמט יגיד דבר כזה? 3) אני לא יכול להיתגייס לשירות לאומי כי: כשהייתי מיתחת ל21 זה היה רק לבנות. כשעברתי את גיל 21 זה ניפתח גם לבנים. מענין מה יהיה הצעד הבא שישאיר אותי בחוץ.

קבלת זכויות מחייבת- בראש ובראשונה עשיית חובות

יש להסתכל על השירות בצבא כאל עשייה שלא לביתך. אך אל לנו לשכוח שהשירות הצבאי איננו נגמר ב-3 או 2 השנים של שירות הסדיר אלא משמעותו המרכזית היא שירות המילואים אשר נמשך עד גיל 45. זהו הכוח הצבאי העיקרי והמשמעותי ביותר של המדינה. ולשם כך אנו כה צריכים את "צבא המיליציה" (כלומר: צבא העם). יחד עם זאת, בתקופה בה אנו חיים היום, כאשר "האני" הוא במרכז והחומריות היא נושא שלא ניתן להתעלם ממנו, אנו חייבים ליצור משיכה כלפי המסגרת הרחבה יותר של ה"כלל". ניתן לעשות זאת ע"י מספר דרכים: 1. המדינה צריכה ביתר שאת למשוך את אזרחיה להגן עליה. זאת ע"י מתן הטבות משמעותיות למשרתים ובייחוד המילואים, אתוס ומעמד חברתי, מתן אפשרות לקידום ומנגד מאבק כנגד כל משתמט באשר הוא חילוני, ערבי, חרדי או סלברטי... 2. יצירת מסגרת בה ניתן לאפשר עשייה ותרומה ל"כלל" לאלה שאינם מסוגלים להתגייס לצבא או לאלה שהצבא אינו צריך בהם (שגם זה יכול לקרות ואף חשוב שיקרה כדי לייעל את המערכת ולחסוך בכסף..) כמובן, שעם כלל הזכויות והחובות יכולים "לשחק" לפי התקופה בה אנו נמצאים. אם יש גיוס נרחב וישנה מוטיבציה בקרב העם לשירות בצבא הרי שהבעיה פחות קשה. כך לראייתי הצעת החוק לשלילת זכות הבחירה בקרב אזרח שלא מילא את חובתו הבסיסית למדינה. קבלת זכויות מחייבת- בראש ובראשונה עשיית חובות...

LEATHER REBEL

New member
הצעת החוק לא תעבור, וכולנו יודעים זאת

וכמו שכבר ציינתי במקום אחר... לו היה שיא גינס במספר הצעות חוק שלא עברו, ישראל היתה לוקחת אותו.

mirit111

New member
הצעה חשובה

בס"ד הצעה שלפי דעתי יכולה לתרום הרבה. אני חושבת שכל מי יכול לתרום חייב לתרום ולא להתשתמט מכך. אני חושבת גם(אני דתיה) שכל בת שלא מתגייסת חייבת לתרום בשירות לאומי ולא להשתמט גם מכך. אבל אני לא חושבת שזה יהיה בסדר לתת לאנשים עם פרופיל נמוך כמו 21 לחייב אותם לשרת ולתת להם כל מיני תפקידים שבטח הרבה לא היו רוצים.

עמיחי 95

New member
הצעת החוק של עמירה דותן "לא משרת לא מצביע"

על פניו ללא ספק מדובר בהצעת חוק הגיונית שחשוב שתעבור, אך להערכתי היא לא תצליח בגלל משקלם הגדול של הסיעות החרדיות, להערכתי להצעה צריכה להתלוות הערה על חלופות לשירות הצבאי עבו אותם מגזרים שיש להם בעיה עם המסגרת הצה"לית כגון: החרדים מטעמי דת, ערביי ישראל מטעמים לאומניים ואוכלוסיות מיעוטים נוספות כמו למשל אמנים מצטיינים. מה שבטוח הוא כי מי שלא יקח חלק בשרות הצבאי או בשרות לאומי ווודאי שאין לו זכות להצביע, יתרה מכך הוא אינו שווה זכויות לכל הטבה שהיא מטעם המדינה, הקלות במיסוי, שירותי סעד מסובסדים וכו'. |

s h a n t i 1 7

New member
בשום פנים ואופן לא!

כולםחייבים לתרום למדינה.. ה נכון אבל זה שולל את הזכות הבסיסית של הדמוקרטיה!!!! למה תהפוך מדינת ישראל ככה?... הפיתרון הוא העלעת מודעות, ושיפור היחס לחיילים בצבא.. לגבי משתמטים.. לא מגיע להם להיות כוכבים בכלל

למעלה