השקעה בנדל"ן בארה"ב דרך חברת safe future

צבי ליך

New member
גם אם הוא מפוזר גם באפיקים אחרים זה לא פשוט

אלא אם כן נכנסים עם מישהו שממש סומכים עליו (ברמת קרוב משפחה בדרגה ראשונה), התשואה ש-80,000$ יכולים לייצר לא מצדיקה את ההתעסקות של מישהו שאין לו נוכחות או ניסיון בארה"ב.
&nbsp

Erant1983

New member
לא מבין למה להיכנס לדבר כזה

לי זה נשמע דיי מסובך כל הסיפור הזה, מנסיוני האישי אני קניתי 2 נכסים ברוצ׳סטר בהשקעה של 75,000$ לפני כשנתיים, הם נמצאים בתוך אחת הקבוצות של דיוויד בודנר ועד עכשיו אני רואה סדר גודל של 10-11% תשואה, כשאני לא צריך להתעסק עם כלום...

vinney

Well-known member
מה פתאום?

תשואה מחשבים על בסיס ערך ההשקעה, לא ערך הנוכחי.
&nbsp
אם השקעתי לפני 10 שנים 100 אלף דולר ועכשיו הנכס עולה 1 מליון, התשואות שלי לא ירדו פי 10.

vinney

Well-known member
ממש לא. תשואה זה רווח על כסף מושקע

אני לא השקעתי מליון, אני השקעתי 100 אלף. זה ממש לא משנה מה הערך עכשיו בשביל חישוב תשואה של הכנסה משכירות.

צבי ליך

New member
תלוי מה המטרה

אם בוחנים ביצועי עבר (Track Record של משקיע), אז תשואה שוטפת היא רווח על הכסף שהושקע.
&nbsp
אם מסתכלים כדי לקבל החלטות קדימה (לקנות/למכור נכס) אז מה שחשוב זה מה אפשר לקבל עבור הנכס היום (כי לפי זה נשווה אותו לאטרנטיבות).

vinney

Well-known member
לא.

המקרה השני זה לא "תשואה", זה הערכה.
&nbsp
למילה "תשואה" יש הגדרה מילונית. כמו שאמר AsiDS - אתה יכול למדוד תשואה הונית (כמה הרווחת על הנכס כשמכרת אותו) ותשואה תזרימית (כמה כסף אתה מקבל באופן שוטף מההשקעה שלך), אבל בשני המקרים בסיס החישוב הוא ההשקעה, לא השווי.

צבי ליך

New member
"תשואה בכלכלה, היא היחס בין שווי השקעה בנקודות זמן שונות"

https://he.wikipedia.org/wiki/תשואה
המטרה במדידה של תשואה היא לפשט השוואה בין אלטרנטיבות. בכל ענף יש חישוב אחר שהוא נפוץ, וקוראים לו בשם הגנרי "תשואה".
&nbsp
לדוגמא: כשמדברים על תשואה בשוק האג"ח, בד"כ מתייחסים לתשואה שנתית לפדיון (כלומר- בהסתכלות קדימה. לפי מחיר השוק. לא לפי הערך הנקוב, או לפי הערך בהנפקה).
&nbsp
מה שאתה כתבת עליו הוא תשואת עבר תזרימית.
מסכים איתך תשואה עתידית זו הערכה.
גם כשכותבים שהתשואה התזרימית באיזור מסויים (Cap Rate) היא איקס אחוז זו הערכה.
לא משקללים את עלות העבר של כל נכס שנמצא באיזור, ואת השכירות שנגבתה עליו, אלא נכסים שנמכרו לאחרונה (שזה קירוב לשווי השוק הנוכחי), וההכנסות משכירות באותה נקודת זמן.

vinney

Well-known member
נו בחייך.

כשאני כותב שיש לי תושאה של 10% - אני לא מעריך שום דבר, אני מציין עובדה. כשמישהו בא ואומר לי שבגלל שמחיר השוק עכשיו יותר גבוה אז התשואה שלי יותר נמוכה - הוא מדבר שטויות.
&nbsp
כשאתה קונה אג"ח, אתה מודד מה התשואה שלך מתשלומי הריבית על בסיס הכסף ששילמת, לא על בסיס הערך הנקוב. כשאתה סופר דיבידנדים ממניות - אתה משווה לסכום הכסף ששילמת על המניות, לא כמה שהן שוות עכשיו.
&nbsp
למה זה בכלל ויכוח? זה הרי א"ב בניהול השקעות.

צבי ליך

New member
זה ויכוח כי אנחנו לא מסכימים

לצרכי ניהול השקעות, ההחלטה המרכזית שעומדת בפניך היא אם לקנות, להחזיק או למכור.
מה שחשוב זו ההערכה שלך לתשואה הכוללת קדימה, על בסיס כמה שתשלם או תקבל עבור הנכס.
&nbsp
לצורך הזה, מה ששילמת רלוונטירק כי זה משפיע על המס שתשלם אם תמכור אותו.
מעבר לזה, זה חשוב רק למי שרוצה ללמוד על ההיסטוריה שלך כמשקיע.
&nbsp
aeonf בדרך כלל מגיב לעניין.
הוא טען ש-Erant1983 התייחס רק לתשואת התזרימית עד היום, אבל לא מתחשב בתשואה ההונית.
כנראה aeonf מעריך שהנכסים שווים הרבה פחות ממה ששולם עליהם.

vinney

Well-known member
אני לא מתייחס למה שאתה מייחס אליו

אני מתייחס למה שהוא אמר.
&nbsp
אני אמרתי: "אם השקעתי לפני 10 שנים 100 אלף דולר ועכשיו הנכס עולה 1 מליון, התשואות שלי לא ירדו פי 10."
&nbsp
הוא ענה: "בוודאי שכן".
&nbsp
אני טוען שהוא קישקש בשכל.
&nbsp
מסכים או לא?

naf86

New member
למה יתכן? אני תמיד צודק

זה תלוי על מה מסתכלים. ראיתי כתבה שכתבו לקחת שכר דירה שנתי ולחלק בעלות הנכס. אז אם השכ"ד השנתי הוא 10 אלף, והבית עלה 100 אלף, הרי שיש 10 אחוז תשואה.
&nbsp
אבל שיטה שיותר מקובלת זה לקחת את השכר דירה, להוריד את העלויות, וממה שנשאר לחלק בעלות הנכס. משהו כזה:
http://www.wikihow.com/Figure-Cap-Rate
&nbsp
אפשר גם להסתכל על העליית ערך. אם הבית עלה 100 אלף דולר, ועכשיו הוא שווה 110 אלף, הרי שיש 10 אחוז תשואה (על הנייר) בערך הבית.

AsiDS

New member
חישוב תשואה

צריך לעשות הבדל בין תשואה הונית לבין תשואה תזרימית. תשואה תזרימית נקבעת לפי הסכום הכולל של ההשקעה. אם קנינו בית ב100 אלף דולר, וקיבלנו עליו במהלך השנה 10K נטו, זאת אומרת שיש לנו תשואה תזרמית של 10% על הכסף. גם אם קנינו במחיר מציאה והמחיר האמיתי שלו בשוק הוא 125K, עדיין התשואה התזרימית היא 10%, אך עכשיו יש לנו גם תשואה הונית של 25% (על הנייר).
הוויכוח הישן הוא מתי צריך לממש את הרווח הוני, כי ברגע שממשים אותו נעצרת התשואה תזרימית... הרבה אנשים פותרים את זה ב REFAINANCE, מחלצים את סכום ההשקעה המקורי מהנכס ומפנים אותו לנכסים חדשים, וממשיכים לקבל תשואה תזרימית פחות תשלומי המימון.

aeonf

New member
ממש לא מה שכתבת

עכשיו תחשב את התשואה שלך אחרי העמלות של מר. בודנר, אחרי מכירת הנכס שלך בשווי שוק מינוס הוצאות מכירה (עו"ד, ברוקר, אגרות, הכנת הדירה למכירה וכו').

למעלה