התאזרחות על פי חוק הסבא לאחר כניסה כתייר

John the Savage

New member
קודם כל, רק בשביל קנה מידה

על פי חישוב שאני עשיתי בזמנו עבור הנתונים שלי, כל נקודה של allowance מתבטאת בהבדל של כ-40 דולר לחודש בנטו, או כ-500 דולר לשנה. יכול להיות שלך יצאו מספרים קצת אחרים, אבל זה הסדר גודל. לא ש-40 דולר לחודש זה לא כסף, אבל זה גם לא הבדלים אדירים.

לגבי מספר הנקודות, כלל האצבע הוא שלמשפחה בת 4 נפשות מתחילים מ-4 נקודות, ואז מוסיפים עוד כמה נקודות בהתאם להאם תזדכו במס על תשלום לטיפול בילדים (גנים וכו'), והאם יש לכם child tax credit (שמפוגג מעבר לתקרת הכנסה מסויימת). אז בהנחה שתקבלו לפחות חלק מזיכויי המס האלו, 7 נקודות זה הגיוני. ואם חרגתם בנקודה או שתיים לפה או לשם, לא קרה כלום.

Fellowship

New member
הבנתי, חשבתי שמדובר בכסף גדול יותר
תודה על ההסבר

TBG17

New member
אכן אפשרי, אני זה שעדכן פה לפני כחודשיים.

במקרה שלי לא בדקו/שאלו כלום מעבר למטרת הנסיעה. מניח שתמיד כדאי לבוא מוכן עם מסמכים ואישורים התומכים בבקשה.
בהחלט הייתי מנסה אם זה חשוב לכם.
בהצלחה

ilanvag

New member
לגבי 2, תתחילו להריץ את התהליך.

כיום לוקח למעלה משנה, ואפילו קרוב לשנה וחצי, בשביל לסיים את התהליך ולקבל גרין קארד מהארץ.
&nbsp
יש מספיק דרכים באמצע, או לקראת סוף התהליך, בשביל "לעכב" אותו בלי לבטל או לדחות את התהליך (אתם איטיים במשלוח טופס או תגובה לבקשה שלהם, וכדומה).
&nbsp
מכיוון שהדחייה שאתה מדבר עליה היא הגירה בעוד שנתיים, אזי לוחות הזמנים די קרובים. בינתיים, הייתי ממשיך את התהליך כרגיל -- לא דוחה ולא מעכב שום דבר.

euchechon

New member
לגבי 1 - בהחלט אפשר

אמנם תלוי בסטאטוס שלך, אבל מניסיון אישי (באמצע תהליך של i-130, נשוי ועם משפחה שם) קיבלתי הארכה ל-10 שנים אפילו בלי לעבור ראיון שני, אפילו לא הייתי צריך להראות מסמכים תומכים (עבודה עם ותק, משכורת גבוהה, לימודים באונ' או כל דבר שמעיד כי אני לא מתכון להגר לא חוקית)

doronf65

New member
בגדול

בתוכנית הגדולה להגירה - נכונה בקווי המתאר. יש שיניים קטנים ברמת 60-90 יום, יש שאלות לגבי איך תיכנס (אמרת ויזת תייר ובל בטח התכוונת עם הדרכון האירופאי...) ויש אזהרות חריפות שלנו להיזהר מאוד עם ההגירה כיום ולא לקחת את המסלול הזה (ובמיוחד לגביך, שתיכנס לאובר-סטיי מהר מאוד עם הדרכון האירופאי). אבל בגדול זה סביר אם כי לא מומלץ על ידי.
&nbsp
לגבי העבודה: לא חד משמעי. אל תעבוד. ואם תיתפס - תדפוק לעצמך את ההגירה.
בנוסף - אנחנו בפורום לא עוזרים ולא מייעצים לגבי דברים לא חוקיים ולכן אנא - אל תשאל יותר שאלות כאלו פה.

KallaGLP

New member
בארץ אילו היית נתפס - מקסימום היית צריך לשלם מס/קנס.

בארה"ב אם תיתפס תשלם בסיכויי ההגירה שלך. לא נראה לי ששווה לקחת את הסיכון.

zuki3

New member
יש בעיה קטנה שתמנע את זה

לאישתך אין ויזת תייר,
היא בוטלה בדרך.

נדב1024

New member
בטוח?

מהתיעצות עם עו"ד הגירה בעבר אני הבנתי שאם כבר יש ויזת תייר אפשר לטוס אתה, אבל אם אין ויזת תייר לא יאפשרו לך להוציא כשאתה באמצע ההליך

doronf65

New member
מה שקורה הוא

שכשהם מטביעים את ויזת ההגירה, הם מבטלים את ויזת התייר כי כבר אין בה צורך. הביטול הוא מסוג "ללא אשמה" "Cancelled without prejudice". אפשר לבקש מראש לא לבטל, אבל אבל כיוון שהדרכון כבר שם אין לדעת מה יקרה.
&nbsp
המלצתי: בשום אופן לא ללכת על תהליך כזה, אתה עלול לעכב את עצמך וגם לסבך את אישתך בעבירות הגירה. חשבו על תסריטים מטורפים פחות כמו שלא תיסעו ביחד. ובנתיים הפציצו אותם בבקשות "מה העניינים". בבקשה לעולם אל תכתבו שכבר קניתם כרטיס כי הם מזהירים לא לעשות זאת!

gidishemer

New member
ויזת התייר לא מתבטלת

בטח לא לפני שהאנשים מפעילי בפועל את ויזת ה- j של הפוסטדוק. אני ורבים שכמותי שקיבלו ויזת j נסעו עוד לפני כן לארה״ב לטובת כנס או סידורים כאלו ואחרים. היה חשוב רק לומר לקצין ההגירה שלא יפעיל את אשרת השהייה. זו הופעלה רק אחרי שעברנו בפועל

zuki3

New member
עוד איש אקדמיה שלא קורא את החומר ומעתיק מאחרים ?

תקרא את ההודעה שהוא כתב,
ותבין שאין שום קשר בן ההודעה שלך לנושא,
הוא לא מבקש ויזת J
הוא אזרח, הוא ביקש עבור המשפחה שלו ויזת הגירה,
וברגע שהם הגישו את הדרכון ,ויזת התייר שלהם בוטלה,
הוא יכול להסתכל על הדרכונים שחזרו כבר, של הילדים שלו, ולראות שויזת התייר שלהם בוטלה, יש עליה חותמת גדולה.

ilanvag

New member

גידי טעה ולא שם לב. קורה. אפשר לתקן באדיבות.
&nbsp
תגובה אגרסיבית בטירוף, ולא מקובלת פה בפורום.
&nbsp
צוקי, שלחתי לך מסר פרטי. בבקשה קרא והפנם.
&nbsp
תודה.

Menimi

New member
רק לא דרך דואר ישראל

היה כאן מישהו ששלח דרכם ולחפש את עצמו חודש אחר כך.
בפדקס וups זה מגיע בתוך שלושה ימי עסקים ויש לך מעקב אחרי זה.
נכון, יקר יותר, אבל בטוח יותר.

doronf65

New member
אני שולח מארה"ב

שאלתי אם למישהו יש נסיון בכתובת למשלוח, כי יש כתובת שונה ל- USPS ול- UPS.
&nbsp
בסוף שלחתי עם USPS.

miado

New member
זה קיים גם ב-lockbox אחרים ולא רק בשיקגו

יש כתובות שונות בגלל שרק ל-USPS מותר למסור דואר ל-PO Box.

מנסיון עם משלוח לדאלאס היה הבדל של יום בהגעה לטובת USPS, בגלל שהדואר מגיע ישירות ל-USCIS. כלומר מרגע המסירה עד להתחלת טיפול לקח עוד יום עם FEDEX.

למעלה