ילדים והשפעתם על הגירה

Ayelet CA

New member
גם אם לא אכליל

הרי אי אפשר להתעלם מהרבה יותר מדי רעות חולות ונגעים שפשו בחברה הישראלית.

sagilgul

New member
אני מאד מקווה שיש לך גם דברים טובים

להגיד על המדינה שלך

Dumbo 1

New member
סגילגול, את לא במקרה מורה?

פשוט הנזיפות האלה בטון הדידקטי שלך הזכירו לי נשכחות מהעבר...

sagilgul

New member
תגיד לי דמבו, יש לך אולי דברים קצת

פחות ציניים להגיד בפורום הזה? לא יודעת, שמתי לב שאתה מאלה שעוקצים בקטנות כאילה, תראה אפילו היה לך מה להגיד על זה שההורים של אילת רוצים לבוא לבקר אותה.... ולשאלתך - לא אני לא מורה וממש לא התכוונתי לנזוף באף אחד

Dumbo 1

New member
האמת היא שזה לא ממש חבל

במיוחד לאור העובדה שהיא היתה מאד ספציפית ולא עשתה אף הכללה

nurit02

New member
../images/Emo4.gif

אני ממש נדהמת מהבוטות שלך ומההכללות הגסות!!! התבהמות??? סגידה לבורות???נראה לי שהגענו לכאן משתי מדינות שונות! נראה לי שאת מנסה לשכנע את עצמך שזה טוב את פה ע"י כל מיני הגזמות פראיות על מה שקורה בארץ! אני באמת לא יודעת איפה חיית בארץ ומה בדיוק ראית אבל אני ראיתי חיים בהחלט לא מושלמים, אבל לא כל כך שחורים כמו שאת מתארת. בכל מקום בעולם תוכלי לראות גסות רוח, שחיתות, אובדן ערכים וכל מה שכתבת ונראה לי שההבדל הוא שכאנחנו רואים את זה בארץ זה מציק לנו כי זה שלנו, וכשאנחנו רואים ת זה במקום אחר בעולם זה פשוט לא אכפת לנו כל כך.... זה עובר לידינו ואנחנו רק משתדלים לתקוע את הראש שלנו כמה שיותר עמוק בספר שלנו (ב subway), להתרחק ולהרחיק את ילדינו כמה שיותר מהר ולהמשיך כאילו כלום לא קרה. תחשבי על זה....

איילת, זה נכון שהמצב בישראל

רחוק מאד מלהיות אידאלי. אבל מצד שני, יש לי גם המון המון ביקורת על מה שקורה בארה"ב. הורג אותי, למשל, הקטע שרב האמריקאים שנתקלתי בהם לא יודעים בכלל איפה זה אירופה על המפה (ושימו לב שאני מדברת על אירופה, ולא חלילה על ישראל). מבחינתם אין שום דבר מעבר לארה"ב, או במקרה הטוב מכסיקו וקנדה. הידע הכללי של מרביתם (שוב, לפחות בין אלה שאני פגשתי) הוא דליל ביותר, ואני חושבת שאפילו בוגר כתה ח' בארץ יודע הרבה יותר מהם. את מדברת על חוסר הסובלנות ועל הסטראוטיפים. אז נכון שהם אכן קיימים בארץ, אבל גם בארה"ב את נתקלת בהמון חוסר סובלנות והמון סטראוטיפים. וגם כאן ישנה חלוקה מאד ברורה לקבוצות אתניות. בית הספר שבו למדו הילדות שלי אפילו טרח ועדכן כל שנה את ההורים לגבי החלוקה האתנית של התלמידים בבית הספר. אז זה לא תיוג? וסטראוטיפים גם לא חסרים: כששמעו שעוברת לגור בצמוד אלי משפחה הודית, ישר כולם הזהירו אותי שאני אסבול מריחות הבישולים שלהם וכו'. תאמינו לי, כבר כמעט שנה שהם גרים כאן, ומעולם לא היתה לי מכיוונם הפרעה מכל סוג שהוא. ובעניין השחיתות: בואי נהיה רגע ראליים. קיימת יופי של שחיתות גם בארה"ב, רק שכאן יותר קל להסתיר אותה מעיני הציבור. אז בואי לא נשלה את עצמינו. אז נכון, עדיין קיימות עוד הרבה בעיות אחרות בארץ. אבל התחושה שלי (אולי אני תמימה, אבל בכל זאת) היא שאם וכאשר יהיה שלום אמיתי בארץ, ובאמת יהיו גבולות פתוחים - ולא כמו השלום המלאכותי עם ירדן ועם מצרים, השקט יחדור גם לתחומים אחרים, האנשים יהיו הרבה פחות מתוחים, וכפועל יוצא מכך תפחת רמת האלימות, סדר החשיבות של הקצאת המשאבים ישתנה כך שיוקצו יותר כספים לחינוך ולבריאות (ופחות להתנחלויות וישיבות...) וכו'. כיום המצב בארץ הוא כזה, שכמעט בלתי אפשרי לעשות הקצאה יותר מוצלחת של המשאבים. בקיצור, אני בהחלט מאמינה, שכשיהיה שלום אמיתי, המצב הכללי בארץ יהיה הרבה יותר טוב מאשר היום.

Ayelet CA

New member
לא אמרתי שכאן מושלם

ארה"ב היא מדינה מאוד גזענית. ובכלל, למה להשוות לדברים הלא טובים כאן? למה לא להשוות למה שהיה בישראל פעם? אני גדלתי בישראל אחרת

גם אני (ובעצם רובנו)

גדלתי בישראל אחרת. אבל כמו שכתבתי בדברי הקודמים: אני מאמינה, שכשיהיה פחות צורך בהקצאת משאבים לצרכי בטחון, יהיה הרבה יותר כסף "פנוי" לצרכי חינוך, תרבות, בריאות וכו', ואני מאד מאמינה שהמצב יכול לחזור להיות כמו שהיה פעם, או לפחות מאד דומה לו. אבל כשמדינה עסוקה במלחמות בלתי פוסקות מבית ומחוץ, ובנוסף לכך קולטת גלי עליה המוניים ממדינות נחשלות, ומצד אחר יש בה יותר ויותר אזרחים "טפילים" מכל מיני סוגים ומינים - בצורה כזו מאד קשה לשמור על המצב שהיה פעם. הנוסחה שאני רואה לנגד עיני היא שלום --> יותר השקעה בחינוך --> יותר משכילים --> אוכלוסיה אכפתית יותר --> תרבות מפותחת יותר --> רמת אלימות נמוכה יותר. מקווה שאני לא יותר מדי משלה את עצמי, ועוד יותר מקווה שנצליח להגיע למצב כזה כמה שיותר קרוב.

irisgh

New member
נכון, אבל

זה נכון. יש לנו מה להשתפר גם כאנשים, אבל ברור שהמון קשור למצב הבטחוני. רק שלצערי, אני לא מאמינה שהוא עומד להשתפר. אז בעיני, להיות בארץ, זה בעסקת חבילה עם המצב הבטחוני.

אני בהחלט הייתי חוזרת

מיד, בלי לחשוב פעמיים, אם הייתי יודעת שיש לי האפשרות לעבוד ולפרנס בכבוד.

למעלה