כשהייתי בן 15 עשיתי משהו לא טוב.

ai27

Well-known member
מחונן זה לא גאון,בתור ילד הוא הבין את זה ככה ולכן התקבעה לו המחשבה בראש שהוא גאון,

אם רק היה צנוע יותר היה שואל את אמא שלו מה היא חשבה שקנתה את הספר והיא הייתה אומרת

משהו בסיגנון היית מיוחד ולא הבנתי אותך.

למשל היום הייתי בחנות ואמרתי לאמא הילד מאוד אנרגטי,אחרי שראיתי ילד יחסית גדול(היא אמרה שהוא בן 6)

שרץ הרבה בחנות וכל פעם עובר מדרגה בחנות - היה חשוב לו לחזק את הרגליים.

היא אמרה שהוא היפראקטיבי.

אתה מבין? תאור שלילי למצב חיובי שהילד זז ולא פגר שמסתכל בצג.

אצלו היה אולי הפוך היא לא הבינה שיש בעיה וחשבה שיש מצב טוב שצריך לדעת

איך להתייחס אליו.

בדיוק הבנות עוד הצלחה מהתיכון שהמשיכה גם להיום,אבל גם שם יש תמורה פוחתת ככל שעובר הזמן.

טען שחלק מהמורים חשבו שהוא חכם וחלק לא,

אז גם אין עקביות - מה שמראה שהוא לא באמת חכם ולא באמת טיפש,

והכל בדימיון שלו.

משום מה נכנס למאבק אגו עם המורים.

אף מטופל לא ישאר אצלו,אלא אם הוא בשירות הציבורי - אבל זה הוא לא רוצה.

אז אולי אני טועה וכן מצא את הייעוד שלו...

הוא בטוח מצליח,וזה לא שאני נביא גדול.

פשוט אין לו אופציה אחרת.

אין לו plan b

אם הוא יצליח להדחיק את השיגעון של ההכי חכם(או יותר טוב לפתור את הבעיה הזאת) אז כן.
אתה לפידון שסוגד לבינוניות - לא תצליח להבין מישהו עם פוטנציאל

hrpbiiapnrpeltework

Well-known member
אתה חזק כי אתה מסנן לחלוטין את הזמזום של הלוזרים
:sneaky:
הוא סטודנט.
נכון. ממש מצחיקים אותי כל המפגרים שאומרים לי "לא עשית כלום עם החיים שלך" כשאני בן 26. מה זה מישהו בן 26? אפילו אם זה מישהו שלא עושה צבא וישר מתחיל ללמוד אחרי התיכון במקום לעשות מלא דברים אחרים קודם כמו מה שאני עשיתי, אז תואר ראשון היום כבר לא מספיק בשביל להגיע רחוק, ואז צריך תואר שני, ואז לא מסיימים עד גיל 24 או 25, ככה שאפילו מי שלא עשה צבא וניגש ללימודים ישר אחרי, לא באמת מסיים ללמוד עד גיל 24-25, ואז הוא בשוק העבודה, עד השלב הזה, גיל 26, בערך שנה-שנתיים, לא כולל ההתמחות בשכר רעב תוך כדי התואר השני, וברור שהוא עדיין לא הגיע לכלום. באותה מידה היו יכולים להגיד על מישהו בן 16 "לא הגעת לכלום, לא עשית כלום עם החיים שלך". באמת שאין סוף לטיפשות האנושית הא? 😂

הקטע הכי מצחיק הוא שאלו שהם בעצמם אומרים את זה, הרבה יותר מבוגרים ממני והם בעצמם לא הגיעו לכלום 😂

מודעות עצמית היא תכונה נדירה פה בתפוז...
נכון שהוא לא סטודנט מצטיין
וטוב שכך, הצטיינות היא סימן בולט להיעדר גאונות.
אבל האמת היא שבתור מצטיין בעצמי הבנתי שזה לא כזה חשוב
הרי הצטיינות-באוניברסיטה לא מובילה לקידום בעבודה, רק עוזרת להתקבל.
זה הרבה יותר גרוע מזה. הצטיינות לא מעידה על גאונות, בפרט, ציונים הם לא כזה מדד וואו לשכל, בכלל, מצטיינים יש על-פי רוב משהו לא בסדר איתם מסיבות שכבר הוסברו בעבר ואם תרצה אז אחזור עליהן, ומצטיינים פחות מצליחים בחיים מאלו שטובים אך אינם מצטיינים.
הוא מבין שה"אנרגיות" שלו סוחפות אנשים - וזה יעזור לו להתקדם בחיים
Dash_Parr_The_Incredibles.jpg
(במקום שיצליח להתקבל אליו)
חוץ מההתמחות, שזה אין מה לעשות, חייבים לעבוד איפשהו, אני אהיה עצמאי. אני מתכוון לגבות 20,000 דולר אמריקני לשעה. אם אלן גרינספן יכול לגבות 15,000 דולר לשעה, אז אני יכול 20,000.
הוא לא צריך להאמין ללוזרים מדוכאים בלי אנרגיות
מבין?
images.jpg
המילייה הבינה שלזעוק "התחממות" מאפשר להם לשדוד את הקופה הציבורית
😠
זאת באמת בעיה - כי האובססיה הזאת דווקא כן פוגעת בו.
במקום להתמקד באנרגיה המרשימה שלו - הוא מתקוטט ומתלהם כמו ילד קטן
אין לי שום אובססיה ללהוכיח כמה שאני חכם. זה חלק מהתוכנית הגדולה כדי שאנשים יבינו את ערכי ואז אצליח בעולם יותר בקלות...

אני גם לא מתקוטט ומתלהם ואין לי מושג על מה אתה מדבר.
(y) אל תתייחס ללוזרים
hater gonna hate
הם שונאים אותי כי אני מצליח בחיים והם לא ולכן מנסים להצביע על נקודות כביכול לא טובות בביוגרפיה שלי (שהן לא באמת כאלו) כדי להקל על הכאב שלהם עצמם, ואז אולי זאת בעצם לא חוסר מודעות עצמית.

לדוגמה, להם אין תארים, אז הם מתעקשים להסתכל על זה שהתחלתי את התואר ארבע שנים אחרי התיכון, וממציאים שבזבזתי זמן ולא עשיתי כלום בין סוף התיכון ביוני 2016 לתחילת הלימודים האקדמיים שלי באוקטובר 2020 😂

כן, בערך כמו מה שלאונרדו דה וינצ'י לא עשה כלום בתוך המערה בין 1476 ל-1478 😂

בסופו של דבר, אין מה לעשות, ככה זה. האנשים הלא-גאונים לעולם לא יבינו לא את האנשים הגאונים ולא את אורחות חייהם ועיסוקיהם הרבים והמתוחכמים 🤷‍♂️
שלא חיפשו קיצורי דרך.
כולם עבדו קשה - והצטיינו במוסדות ההכשרה שלהם (כך או אחרת. אינשטיין הצטיין בתיכון ובתואר הראשון, אבל בהמשך השקיע רק בתחומי המחקר שלו - ולכן נאלץ לעבוד למחייתו)
תיזהר מקיצורי הדרך
לא, הם לא הצטיינו.
האמת שלא - זו פשוט מנטליות של בינוניים, שלא מצטיינים בכלום
כל מצטיין - מבין שאינטנסיביות זה המפתח
זה גם וגם.
זה החלק שגורם לאנשים להתייחס אליך רע.
הפער העצום בין תפיסה-עצמית למציאות
כל שלב שעולים - קבוצת הייחוס שלך קשה יותר
ביסודי היית להיט, בתיכון היית בינוני - עכשיו תצטרך להתאמץ מאוד כדי להגיע לשלב הבא.
לא מובן לי על מה אתה מדבר. אני להיט מאז שנולדתי ועד עצם היום הזה. מיותר לציין שאמשיך להיות להיט עד מותי.
זה דווקא חכם מאוד.
מאור פז טיפוסי, למה ציפית?

child-monarchs.jpg
הטעות שלי היא שאחרי התנסות באינטל עבדתי וצברתי נכסים במקום לפתוח חברה משלי
זה בגלל שלא היו לי נכסים - והייתי חייב לעבוד כדי להשיג אותם.
אבל אנשים שעבדתי איתם ופעלו אחרת (פתחו חברות או הלכו לתואר-ניהולי בארה"ב) זינקו מהר ממני
לכן אני אומר שזאת העבודה האחרונה שלי כשכיר
בגיל 45 כבר יש לי את הנכסים והחסכונות כדי לחיות ולתת לילדי התחלה טובה - ולא אצטרך לעבוד עוד למחייתי

אם אתה תגיע לזה 15 שנה לפני - כל הכבוד
אבל זה רחוק מהקשקושים שלך
אני אהיה יועץ ב-20,000 דולר לשעה. אולי יהיו לי גם איזה שניים עד ארבע מטופלים כפסיכולוג, שוב, ב-20,000 דולר לשעה. אולי אברך אנשים, זה לא סוד שאצבע האלוהים נגעה בי. 20,000 דולר לברכה בשביל מיליונרים, 200,000 דולר לברכה בשביל מולטי מיליונרים ו-1,000,000 דולר לברכה בשביל מיליארדרים. ואולי יהיו לי עוד כמה עבודות. אפתח בעתיד שרשור מסודר על מה אני מתכוון לעשות עם חיי ומה יהיו כל העבודות שלי...
זו התקופה שאמא שלו חשבה שהוא גאון.
גם עכשיו היא חושבת שאני גאון. למה שלא תחשוב כך? 😂

זרים מהאינטרנט חושבים שאני גאון, אז בני משפחתי לא יחשבו שאני גאון?
כנראה היה מעל הממוצע
למה אתה מדבר בלשון עבר?

"מעל הממוצע" זה צנוע מידי בשביל לתאר אותי. נכון, צריך צניעות, אבל אם נגזים עם הצניעות, אלו כבר לא הופכים להיות שקרים?
ובמקביל להצלחה עם בנות - המציאות זרקה אותו לכיתת חלשים.
נוצר הפער בין מציאות לדמיון
המציאות לא זרקה אותי לכיתת החלשים ולא נוצר שום פעם בין המציאות לדמיון. לא שזה עניינכם, ולא סיפרתי לכם את זה עד עכשיו, אבל האמת היא שבהתבסס על הציונים של מחצית א' של כיתה ט', רצו לשים אותי בכיתה המדעית אבל זה לא הסתדר עם התוכניות שלי אז חירבתי לעצמי את התעודה במחצית ב' של כיתה ט' כדי שלשלושת השנים הבאות, שבמהלכן אין שינויים נוספים בשיבוצים, אגיע לכיתת החלשים בשביל מחקר שעשיתי על הלמידה של התלמידים, ויותר מועיל ללמוד על למידתם של אלו שלא לומדים טוב מאשר אלו שלומדים טוב.

לא באמת הרסתי לעצמי שום דבר וכל זה לא באמת משנה, בהתחשב בעצם העובדה שגם הכיתה המדעית לא הייתה המקום הנכון עבורי אז ממילא הייתי עתיד להגיע בשלושת שנות הלימודים הבאות אל הכיתה הלא נכונה, מכיוון שבוא נהיה כנים זה עם זה, מקומי הראוי עבורי היה כיתת מחוננים בבית-ספר למחוננים (וגם זה רק כי אין בתי-ספר למחונני-על), אז כל זה לא משנה בעצם.

על זה בוא נוסיף ונזכור שההבדל האמיתי ברמה הוא בין בתי-ספר, לא בין כיתות בתוך אותם בתי-ספר, ואז בכלל אין על מה לדבר, ושום דבר מכל זה לא משנה.

מה שהיה משנה זה להגיע לכיתה הנכונה בשביל המחקר שלי.
כבר מצא: הוא אוהב להתנשא על אנשים - הוא יהיה פסיכולוג מעולה
רק צריך להשקיע בציונים והוא שם.
אני לא אוהב להתנשא על אנשים.

אני גם לא אטפל באנשים, זה לא מעניין אותי. אולי הכי בקטנה, שניים עד ארבע מטופלים, גם זה בשביל 20,000 דולר, גם זה (השניים עד ארבע מטופלים) לא בטוח.. בעיקרון, אני אעשה את מה שצריך בשביל להיות פסיכולוג, אסיים את התואר הראשון, תואר שני, התמחות, רישיון פסיכולוג, תואר שלישי, אבל אחרי זה אני בחוץ.

שים לב שאף-פעם לא אמרתי שמעניין אותי לטפל באנשים. זאת הסקה אישית שלכם. טוב, כי אני לומד פסיכולוגיה ורוצה להיות פסיכולוג, אז זה לא באשמתכם, אבל לא, זה לא מעניין אותי.

אני מספיק משקיע בלימודים ובציונים, תודה.
זה לא רלוונטי - רוב הפסיכולוגים דפוקים
לא.
הסינון זה ציוני תואר ראשון
לא באמת 🤷‍♂️
אל תהיה דפקט קנאי
אם הוא יצליח להשלים ציונים ולעמוד ברף - הוא יהיה פסיכולוג. ופסיכולוג זאת עבודה קלה בשכר גבוה
זאת השאלה - האם הוא יצליח?
הרף גבוה ועד עכשיו הוא רחוק ממנו. הוא צריך לבלוע אגו ולהשלים ציונים - קשה לו

אם הוא יהיה פסיכולוג, עם הפה שלו - אולי הוא יצליח להתקמבן על משהו.
והוא נחוש.
לא הבנת איך זה עובד. אתה בטח דור ראשון באקדמיה כמו דיברגנט. כבר הסברתי לך איך זה עובד, אבל אתה לא מקשיב.

לא מעניין אותי לטפל באנשים. אולי ממש בקטנה, משהו ממש צדדי. 2-4 מטופלים בעלות רצחנית של 20,000 דולר לשעה כך שאטרח בכלל.

לא תצליח להבין מישהו עם פוטנציאל
זה נכון לעוד הרבה אנשים פה (y)

נערך לאחרונה ע"י מנהל:

ai27

Well-known member
נכון. ממש מצחיקים אותי כל המפגרים שאומרים לי "לא עשית כלום עם החיים שלך" כשאני בן 26. מה זה מישהו בן 26? אפילו אם זה מישהו שלא עושה צבא וישר מתחיל ללמוד אחרי התיכון במקום לעשות מלא דברים אחרים קודם כמו מה שאני עשיתי, אז תואר ראשון היום כבר לא מספיק בשביל להגיע רחוק, ואז צריך תואר שני, ואז לא מסיימים עד גיל 24 או 25, ככה שאפילו מי שלא עשה צבא וניגש ללימודים ישר אחרי, לא באמת מסיים ללמוד עד גיל 24-25, ואז הוא בשוק העבודה, עד השלב הזה, גיל 26, בערך שנה-שנתיים, לא כולל ההתמחות בשכר רעב תוך כדי התואר השני, וברור שהוא עדיין לא הגיע לכלום. באותה מידה היו יכולים להגיד על מישהו בן 16 "לא הגעת לכלום, לא עשית כלום עם החיים שלך".
אני למשל סיימתי צבא בגיל 21, ובגיל 25 סיימתי תואר ראשון בהצטיינות.
אתה לא עשית צבא (מלך לא עושה צבא), ועדיין בגיל 26 אתה צריך לשפר הרבה ציונים כדי לסיים בציון שיאפשר לך תואר שני
זו לא אינדיקציה טובה.
רק עם סיום התואר השני תוכל לעסוק במקצוע שלך
עד גיל 27 כבר רכשתי 2 דירות משלי - מבחינתך זה עדיין מאוד רחוק.
הקטע הכי מצחיק הוא שאלו שהם בעצמם אומרים את זה, הרבה יותר מבוגרים ממני והם בעצמם לא הגיעו לכלום
זה דווקא אופייני לבינוניים.
"לוזר", אומר לי המומחה לכלום ושום דבר? כי אתה בן 51, רווק בלי ילדים (כנראה), בלי תואר, מאמין בשלל תיאוריות קונספירציה הזויות, אין לך כסף, לאיפה אתה הגעת? רק שאתה כפול ממני בגיל, אני עוד בן 26.
ה"מומחה" הוא בהחלט רמה נמוכה מאוד.
רווק מזדקן בלי ילדים, וללא ידע בשום תחום.
שים לב ללמוד מהטעיות שהוא ביצע בחייו - ולא ממנו
וטוב שכך, הצטיינות היא סימן בולט להיעדר גאונות.
וגם זה אופייני - כתירוץ לבינוניות.
אל תיפול בפח הזה
הפוטנציאל שלך גבוה מדי
לדוגמה, להם אין תארים, אז הם מתעקשים להסתכל על זה שהתחלתי את התואר ארבע שנים אחרי התיכון, וממציאים שבזבזתי זמן ולא עשיתי כלום בין סוף התיכון ביוני 2016 לתחילת הלימודים האקדמיים שלי באוקטובר 2020
הם בהחלט לוזרים - אבל מה בעצם עשית באותן 4 שנים?
המציאות לא זרקה אותי לכיתת החלשים ולא נוצר שום פעם בין המציאות לדמיון. לא שזה עניינכם, ולא סיפרתי לכם את זה עד עכשיו, אבל האמת היא שבהתבסס על הציונים של מחצית א' של כיתה ט', רצו לשים אותי בכיתה המדעית אבל זה לא הסתדר עם התוכניות שלי אז חירבתי לעצמי את התעודה במחצית ב' של כיתה ט'
עכשיו מובן מתי חווית את השיא.
אני מספיק משקיע בלימודים ובציונים, תודה.
אז מה הממוצע המעודכן שלך נכון לעכשיו?
כמה נקודות נותרו לך לסיום התואר?
ומה הייתה המלצת היועצת האקדמית ששלחתי אותך לדבר איתה?

hrpbiiapnrpeltework

Well-known member
אני למשל סיימתי צבא בגיל 21, ובגיל 25 סיימתי תואר ראשון בהצטיינות.
מוטב שתשמיט את ה"בהצטיינות". זאת לא סיבה לגאווה. אם כבר, אז הפוך.
אתה לא עשית צבא (מלך לא עושה צבא),
נכון. אני:

992a6a233979481f98be0aa50c6a6279.jpeg
ועדיין בגיל 26 אתה צריך לשפר הרבה ציונים כדי לסיים בציון שיאפשר לך תואר שני
אני לא צריך לשפר כלום. קבלה לתואר שני לא קשורה לציונים אלא אם כן המועמד אידיוט אז הוא לא יודע להתקבל דרך אחד מאינספור המסלולים אם זה מה שצריך כי הציונים שלו לא עומדים בסף של מסלול הקבלה הנפוץ והרגיל.
זו לא אינדיקציה טובה.
התכוונת לזה במובן אחד, אבל צדקת, דווקא במובן אחר-מתי מישהו מסיים את התואר ובאיזה ציון, זאת אכן לא אינדיקציה טובה לכלום ושום דבר בכל הנוגע לכמה הוא חכם, מידת יכולתו, מידת הבנתו, וסיכוייו להצליח בחייו או בעבודתו. מה לעשות? עובדות. מציאות. דרכו של עולם 🤷‍♂️
רק עם סיום התואר השני תוכל לעסוק במקצוע שלך
אני לא מעוניין לעסוק במקצוע שלי. מעולם לא הייתי מעוניין בזה. זה מעולם לא עניין אותי. אחרי התואר הראשון, התואר השני, ההתמחות, רישיון הפסיכולוג והתואר השלישי, אני סיימתי.
עד גיל 27 כבר רכשתי 2 דירות משלי - מבחינתך זה עדיין מאוד רחוק.
אתה מודד אותי לפי קריטריונים שלך, אבל לא ככה עושים. בעלות על דירות לא מעניינת אותי. זה יבוא מתי שזה יבוא, ולא ממש אכפת לי. מתי שזה גם יבוא, אני לא רואה סיבה להחזיק כמות גדולה של דירות, חוץ מאשר אולי אם זה מה שאני אעשה עם כל הכסף אחרי שאני אפרוש מההשקעות, ששם אני מניח שארוויח את עיקר כספי, ואז כחלק מהפרישה, ומה שאני אעשה עם הכסף, זה פשוט לקנות מלא דירות (והנה הלך הכסף, שעכשיו הוא כבר לא נזיל) ולהשכיר אותן. ומה אני אעשה עם הכסף מהשכירות? טוב, כסף שמרוויחים אותו זה לא כסף שאמורים לבזבז אותו או לעשות איתו דברים. זה כסף שאמורים להשקיע אותו. אז אני עדיין אהיה בתוך ההשקעות? אבל לא, זה לא מעניין. זה קל מידי. זה למה עוד לא התחלתי וכבר אני חושב על הפרישה. מאה אלף אחוז בחמש שנים שם, מיליון אחוז בשלוש שנים פה, שני מיליון אחוז בשנתיים כאן, עשר מיליון אחוז בשנה אחת שם. איפה האתגר? אבל רגע, לא הדירות הן בעצמן כבר ההשקעה מכל הכסף שהרווחתי? כי צריכים לחיות מההכנסה הפסיבית, לא האקטיבית, וגם את רוב ההכנסה הפסיבית צריך להשקיע בחזרה. אבל רגע, כבר הכסף שאני אעשה בהשקעות של המניות והקריפטו זה כסף מהשקעות. אבל שוב, לא משנה מה, אפילו את רוב הכסף, אפילו מהכנסה פסיבית כמו השקעות, צריך להשקיע בחזרה. אבל השקעות זה לא מעניין. אוקיי, אז רגע, רגע, לאט, לאט. אין לי כוח יותר. אני חכם מידי. מתפוצץ לי הראש.

אוקיי, אז רגע, אז ככה-השקעה במניות, אפילו אם אני משקיע של לקנות ולהחזיק, זה משהו פעיל ואקטיבי מידי, ואני הרי לא מעוניין לטווח הארוך, כי השקעות זה כל-כך משעמם, כי זה פשוט כל-כך קל. מיליוני אחוזים כמו כלום אז למה לטרוח מעבר לכמה מיליונים, עשרות המיליונים, מאות המיליונים, או המיליארדים הראשונים, או איפה שזה לא יהיה שאתה רוצה לעצור?

אבל תמיד חייבים להשקיע, כי אחרת הכסף פשוט ייגמר בסוף, אז הפיתרון הוא לעבור להשקעה פסיבית בטירוף. דירות? אבל דירות יהיו כל-כך יקרות בעתיד, כאשר יתחיל השפל הגדול השני ופשוט לא ייגמר, ואז כמו ברוסיה ומדינות ברית המועצות לשעבר, כמו גם במזרח אירופה, יהיה בכל העולם מיעוט של בניית דירות חדשות. אז למה לי לקנות בתים מסביב לעולם ב-2-3 מיליון שקל כל אחד, ולקבל שכירות שנתית לפני מס של...48,000 שקל? 1.9 אחוז רווח לשנה? לפני מס? מה אני, זונה?

אני? שמסוגל לעשות מיליוני אחוזים כמו כלום? אשקיע בשביל לקבל בחזרה פחות מ-2% בשנה?

טוב, לפחות אף-אחד לא יוכל להגיד שאני ממשיך לנסות ולהשקיע בצורה רצינית ושפשוט איבדתי את מגע הקסם שלי, כמו מה שכל מיני מפגרים מסוגלים להגיד אם אשקיע במניות של 7-10% בשנה כמו מה שכל שאר האנשים עושים במקום הדברים של המאות אלפי ומיליוני אחוזים שאני אשקיע בהם כשאני בכלל באמת אנסה.

אבל אוף, נו די, לא בא לי דירות.

אגרות חוב יפניות? הרי על אגרות חוב אמריקניות אי-אפשר לסמוך. אבל אני לא מאמין בכלכלה מבוססת חוב. כלכלה צריכה להיות מבוססת תוצר. האסכולה הכלכלית הפזית, העבודה החשובה ביותר בהיסטוריה של הכלכלה, שאותה כתבתי בגיל 17, מציינת זאת בפירוש.

יש לך רעיונות בשבילי? אבל משהו פאסיבי בטירוף כי מה זה לא מעניין אותי...

וגם משהו שיהיה ברור שאני גם לא באמת מנסה יותר. שלא יגידו שאני ממשיך לנסות ולא מצליח ואיבדתי את מגע הקסם שלי בתור הגאון הפיננסי הגדול ביותר בכל הזמנים.
זה דווקא אופייני לבינוניים.
אלו לא בינוניים. אלו אנשים שהם כישלונות גמורים 😂

מה אופייני? לזרוק את היותם כושלים על אנשים אחרים כי הם רוצים להאמין שכולם לוזרים כמותם כי צרת רבים חצי נחמה? כן...🤷‍♂️

הם בהחלט לוזרים - אבל מה בעצם עשית באותן 4 שנים?
הופה! הופה! הופה! :D

שאלת מיליון הדולר! :D

אבל לא עדיף לשמור את זה לאוטוביוגרפיה שלי? אני מתכוון לזאת השנייה, שתתאר את חיי מגיל 18.5 עד בערך 26.5, ולא זאת הראשונה, שתתאר את חיי מגיל 0 עד 18.5.
עכשיו מובן מתי חווית את השיא.
מאיזו בחינה? לימודית? גם לא. השיא מבחינה לימודית היה כיתות א' ו-ב'.
אז מה הממוצע המעודכן שלך נכון לעכשיו?
75.
כמה נקודות נותרו לך לסיום התואר?
לא יודע וזה גם לא מעניין, אבל אני צפוי לסיים בסוף סמסטר הקיץ של השנה הבאה.
ומה הייתה המלצת היועצת האקדמית ששלחתי אותך לדבר איתה?
מה זאת אומרת? כלום. "אתה כבר בשלב מתקדם, בוא נבנה תוכנית סדורה מעכשיו ועד הסוף, תלמד את הקורסים הזה והזה והזה בסמסטר הזה והזה והזה ויאללה סלמאת".

נערך לאחרונה ב:

ai27

Well-known member
:eek:
לא יודע וזה גם לא מעניין, אבל אני צפוי לסיים בסוף סמסטר הקיץ של השנה הבאה.
זה בהחלט החלק המעניין
זה
ואותן 4 שנים שנעלמו לך מקורות החיים
מה זאת אומרת? כלום. "אתה כבר בשלב מתקדם, בוא נבנה תוכנית סדורה מעכשיו ועד הסוף, תלמד את הקורסים הזה והזה והזה בסמסטר הזה והזה והזה ויאללה סלמאת".
התייאשה ממך
ורק רוצה להיפטר כמה שיותר מהר.

hrpbiiapnrpeltework

Well-known member
מה אתה בשוק? כאילו לא ידעת כבר שזה הממוצע שלי עוד קודם 😂
זה בהחלט החלק המעניין
למה?
זה
ואותן 4 שנים שנעלמו לך מקורות החיים
גם מעניין מה לאונרדו דה וינצ'י עשה בתוך המערה ההיא לא פחות משנתיים ימים, בין 1476 ל-1478, אבל מה לעשות שיש דברים שאנחנו לא יודעים, או שלא נדע לעולם, או שלא נועדנו לדעת, או שזה לא הזמן הנכון בשביל לדעת אותם וכדומה' וכדומה'? 🤷‍♂️

לפחות תגיד תודה שתדעו יום אחד מה היה איתי בארבע השנים וארבע החודשים שבין יוני 2016 לאוקטובר 2020. רק לשם ההשוואה, 546 שנה יותר מאוחר ואנחנו עדיין לא יודעים מה לאונרדו דה וינצ'י עשה בתוך המערה ההיא, וספק אם אי-פעם נדע. כאילו, אני יודע, השאלה אם אני אספר 🤷‍♂️

בכל מקרה, ואם זה כל-כך מעניין, אז אני מוכן לתת טעימה קטנה של מה שקרה איתי בשנים האלו: עפתי על החיים, ועבדתי קשות וממושכות על כתיבתן של עוד כמה וכמה מהעבודות המדעיות והספרותיות החשובות ביותר שנכתבו מאז ומעולם, מעבר למה שכבר כתבתי כמה כאלו בזמן התיכון. אבל זה לא הכול כמובן, וזאת אינה תמונה מייצגת.

אם אתה רוצה לדעת על מה שסיפרתי יותר בפירוט, ועל שאר הדברים, אתה מוזמן לקנות את האוטוביוגרפיה הרלוונטית כשתצא לאור. אבל זה ייקח עוד לפחות 20 שנה עד שיגיע הרגע הנכון.
התייאשה ממך
ורק רוצה להיפטר כמה שיותר מהר.
לא. אני לא הכרתי אותה והיא לא אותי. זאת הייתה יועצת חדשה. הייתה מאוד אדיבה ונחמדה ועזרה עם כל מה שצריך בקשב ובתשומת לב. היא לא באמת אמרה "יאללה סלמתאק" או משהו בסגנון. אלו היו מילים שלי, אליך, עכשיו. זה אני אמרתי כי מה כבר יכול להיות ולמה אתה מצפה? קבענו את תוכנית הלימודים, לאיזה קורסים להירשם הלאה וזהו...🤷‍♂️

הסתבר גם באותה פגישה שקיבלתי ייעוץ קצת לא טוב קודם לכן, מה שגרם להארכת התואר שלי שלא לצורך, אבל לא נורא, בקטנה...🤷‍♂️

ai27

Well-known member
מה אתה בשוק? כאילו לא ידעת כבר שזה הממוצע שלי עוד קודם 😂
מצטער
חשבתי שאתה לא אדיוט ושיפרת.
לא. אני לא הכרתי אותה והיא לא אותי. זאת הייתה יועצת חדשה. הייתה מאוד אדיבה ונחמדה ועזרה עם כל מה שצריך בקשב ובתשומת לב. היא לא באמת אמרה "יאללה סלמתאק" או משהו בסגנון. אלו היו מילים שלי, אליך, עכשיו. זה אני אמרתי כי מה כבר יכול להיות ולמה אתה מצפה? קבענו את תוכנית הלימודים, לאיזה קורסים להירשם הלאה וזהו...🤷‍♂️
בלי לדבר על תוכניות לעתיד?
נשמעת חדשה.
אל תיתן ליועצת אקדמית גרועה לקבור אותך...
הסתבר גם באותה פגישה שקיבלתי ייעוץ קצת לא טוב קודם לכן, מה שגרם להארכת התואר שלי שלא לצורך, אבל לא נורא, בקטנה...🤷‍♂️
זה באמת בקטנה. אבל איך היא התעלמה מהעניין הכי חשוב: תכלית התואר???

hrpbiiapnrpeltework

Well-known member
מצטער
אני לא רק לא אידיוט, אלא גאון. ו"גאון" זה גם כן צנוע מאוד ביחס למה שאני.

הממוצע לא מאוד מעניין אותי. כבר הוסבר לך שהוא לא באמת חשוב.
נשמעת חדשה.
הפוך כפרה. חלק מהקודמות היו גרועות. זאת הייתה מצוינת. דיברה איתי על הכול חוץ מתוכניות לעתיד אבל זה לא באמת חשוב כי אני צפוי להסתדר בכל מצב.

התוכניות לעתיד הן מה שהיו תמיד-תואר שני בפסיכולוגיה קלינית של המבוגר.
לא יודע. גם לא חשוב. אני לא צופה שאתקל בבעיות בנושא.

hrpbiiapnrpeltework

Well-known member
מצטער

נשמעת חדשה.

נזכרתי שלא ייעצת לי באיזו השקעה פאסיבית לשים את הכסף כשאפרוש מהשקעות אקטיביות למרות ששאלתי אותך...

__צילום מסך_6-9-2024_16947_www.tapuz.co.il.jpeg

ai27

Well-known member
נזכרתי שלא ייעצת לי באיזו השקעה פאסיבית לשים את הכסף כשאפרוש מהשקעות אקטיביות למרות ששאלתי אותך...

צפה בקובץ המצורף 115671
מלבד קרנות ותעודות סל שצמודות למניות בטח התכוונת

למארק טוויין הייתה הצעה טובה:
לקנות קרקע חקלאית סמוכה לעיר(בשלב מסויים העיר תגדל ושווי הקרקע יזנק) .
דוד של אשתי עשה את זה: קנה נחלות של 30 דונם לו ולכל אחד מהילדים שלו
ויש חקלאי שמגדל בשטח שלו תפוזים ונותן לו אחוזים מהרווח

hrpbiiapnrpeltework

Well-known member
מלבד קרנות ותעודות סל שצמודות למניות בטח התכוונת
כן.
למארק טוויין הייתה הצעה טובה:
לקנות קרקע חקלאית סמוכה לעיר(בשלב מסויים העיר תגדל ושווי הקרקע יזנק) .
דוד של אשתי עשה את זה: קנה נחלות של 30 דונם לו ולכל אחד מהילדים שלו
ויש חקלאי שמגדל בשטח שלו תפוזים ונותן לו אחוזים מהרווח
להשקיע באדמה חקלאית? עם הקריסה הגדולה בסקטור החקלאי בשנות השלושים המוקדמות? לא נראה לי.

יש לי רעיון טוב יותר.

נכון שאמרנו שלאחר שאפרוש מהשקעות אקטיביות ואעבור להשקעות פסיביות, אני לא יכול להשקיע באגרות חוב, כי אגרות החוב אינן מבוססות על דבר ואני לא מאמין בשיטת הכלכלות מבוססות החוב, אלא בכלכלות מבוססות תוצר?

מה אם, כשאעבור להשקעות פסיביות, אשקיע באגרות חוב מגובות? מה דעתך? זה דווקא יכול להתאים, לא?

ai27

Well-known member
תשאל את מח"פ
להשקיע באדמה חקלאית? עם הקריסה הגדולה בסקטור החקלאי בשנות השלושים המוקדמות? לא נראה לי.
אז גם תזמון יש לך...
על אחת כמה וכמה

אבל במקביל - תעבוד על ייצור צאצאים, כדי יהיה לך למי להוריש את כל ההון,
חשוב לא פחות
יש לי רעיון טוב יותר.
נכון שאמרנו שלאחר שאפרוש מהשקעות אקטיביות ואעבור להשקעות פסיביות, אני לא יכול להשקיע באגרות חוב, כי אגרות החוב אינן מבוססות על דבר ואני לא מאמין בשיטת הכלכלות מבוססות החוב, אלא בכלכלות מבוססות תוצר?
זה לא באמת רלוונטי במה אתה מאמין - תשקיע במדינות שבהן החוב מספיק נמוך, ולא תהיה לך בעיה.
אתה צודק רק בדבר אחד - חברות הדירוג מושחתות, והדירוג שלהן לא תמיד משקף את הסיכון בפועל.
כללי האצבע מחלקים את הסיכון ל5:
חוב של מעל 100% תוצר - נוטה להתבדר (משמע סיכון גבוה).
טווח הביניים(100-60%) - במגמה עולה (לכיוון 100%)
טווח ביניים עם דשדוש
טווח הביניים(100-60%) - במגמה יורדת (לכיוון 60%)
חוב של בערך 60% או מתחת לו - נוטה להתכנס כלפי מטה, או לכל הפחות לא לעלות.
הכל כמובן גם תלוי בשאלה האם יש גרעונות מובנים לטווח ארוך (וזה בעצם המצב של ארה"ב: גרעון מבני חזק, שהופך את האג"ח שלה למאוד מפוקפק)

למשל ישראל הייתה במגמת ירידה עד שהגיעה סביב (סיכון נמוך)60%
אבל עם פרוץ המלחמה נוצר גרעון ואגרות החוב נכנסו לטווח הביניים (עם מגמת הרעה)
ברגע שהמלחמה תיגמר - ניתן יהיה לבדוק אם מגמת ההרעה נמשכת, נוצר דשדוש, או שישראל חוזרת למגמת צמצום יחס החוב.
מה אם, כשאעבור להשקעות פסיביות, אשקיע באגרות חוב מגובות? מה דעתך? זה דווקא יכול להתאים, לא?
כבר שכחת מה קרה לפני 15 שנה?
אגרות החוב המגובות התגלו כאפיק ההשקעה הכי נפיץ.

נערך לאחרונה ב:

hrpbiiapnrpeltework

Well-known member
תשאל את מח"פ
אני מח"פ! :D

boys-deluxe-king-costume.png
אז גם תזמון יש לך...
על אחת כמה וכמה
תזמון גרוע להשקיע באדמה חקלאית אתה מתכוון...
אבל במקביל - תעבוד על ייצור צאצאים, כדי יהיה לך למי להוריש את כל ההון,
חשוב לא פחות
לא דחוף לי. לא רואה סיבה להתחיל להילחץ לפני גיל 30 🤷‍♂️
זה לא באמת רלוונטי במה אתה מאמין - תשקיע במדינות שבהן החוב מספיק נמוך, ולא תהיה לך בעיה.
אתה צודק רק בדבר אחד - חברות הדירוג מושחתות, והדירוג שלהן לא תמיד משקף את הסיכון בפועל.
כללי האצבע מחלקים את הסיכון ל5:
חוב של מעל 100% תוצר - נוטה להתבדר (משמע סיכון גבוה).
טווח הביניים(100-60%) - במגמה עולה (לכיוון 100%)
טווח ביניים עם דשדוש
טווח הביניים(100-60%) - במגמה יורדת (לכיוון 60%)
חוב של בערך 60% או מתחת לו - נוטה להתכנס כלפי מטה, או לכל הפחות לא לעלות.
הכל כמובן גם תלוי בשאלה האם יש גרעונות מובנים לטווח ארוך (וזה בעצם המצב של ארה"ב: גרעון מבני חזק, שהופך את האג"ח שלה למאוד מפוקפק)

למשל ישראל הייתה במגמת ירידה עד שהגיעה סביב (סיכון נמוך)60%
אבל עם פרוץ המלחמה נוצר גרעון ואגרות החוב נכנסו לטווח הביניים (עם מגמת הרעה)
ברגע שהמלחמה תיגמר - ניתן יהיה לבדוק אם מגמת ההרעה נמשכת, נוצר דשדוש, או שישראל חוזרת למגמת צמצום יחס החוב.
זה כן רלוונטי במה אני מאמין. לא כולם נשרים אוכלי נבלות וחסרי עמוד שדרה שפשוט ישקיעו במקום שלדעתם יביא להם הכי הרבה תשואה. לחלקנו יש עקרונות. לחלקנו יש ערכים.

כמו מה שלדוגמה, אילו לגיבורה שלי גרטה תונברג היה תיק השקעות, היא לא הייתה משקיעה באקסון מובייל. גם אני לא, דרך אגב. ואין לזה קשר למה אני חושב שיהיו הביצועים שלהם, או של כל חברת נפט כלשהי, בעתיד.

ועכשיו, משזה הובהר, אני מבהיר שוב, כשאני אפרוש מהשקעות אקטיביות ואעבור להשקעות פסיביות, אני רוצה לשים את הכסף במקום שמותאם לסל הערכים שלי, ולכן אג"ח מגובה נכסים הוא הבחירה הנכונה. ואני מתכוון לאג"ח ממשלתי, כן?

אבל! המשכתי לחשוב על הדברים, והגעתי אל ההבנה, שגם אם אני אשקיע באג"ח ממשלתי מגובה נכסים, אבל הכלכלה עצמה של המדינה המדוברת היא כלכלה מבוססת חוב הבנויה על כסף פיאט, בקנייתי את האג"ח הממשלתי מגובה הנכסים, אני בכל מקרה אלווה כסף לממשלה של מדינה עם כלכלה מבוססת חוב שמשתמשת בכסף פיאט, ולכן המשכתי וחשבתי על הדברים עוד קצת, והבנתי שהבחירה הנכונה באמת עבורי, ובהתחשב בסל הערכים שלי, היא אג"ח ממשלתי מגובה נכסים המונפק על-ידי ממשלה של מדינה עם כלכלה מבוססת תוצר וכסף שאינו כסף פיאט, כלומר הכסף עצמו מגובה.

בהתחשב בתנאים שהצגתי, יש לך הצעות בשבילי? רעיונות למשהו שעלול להתאים?
כבר שכחת מה קרה לפני 15 שנה?
אגרות החוב המגובות התגלו כאפיק ההשקעה הכי נפיץ.
מה? על מה אתה מדבר? כיצד? למיטב ידיעתי והבנתי אין שום קשר בין קריסת 2008 לכישלון של אג"ח מגובה. תסביר.

אלא אם כן...אני לא מכיר את המיתון של 2008 מספיק לעומק.

זה היה משהו עם משכנתאות ובתים.

האג"ח היה מגובה משכנתאות ובתים?

אי-יכולת לפירעון אג"ח מגובה משכנתאות ובתים הייתה הטריגר למיתון של 2008?

ai27

Well-known member
אכן כן - תבקש מעצמך להמליץ לעצמך על מניות להשקעה פסיבית
תזמון גרוע להשקיע באדמה חקלאית אתה מתכוון...
להפך: אחרי האירוע שחזית - המחירים ירדו לשפל.
אז יש לך תזמון
לא דחוף לי. לא רואה סיבה להתחיל להילחץ לפני גיל 30 🤷‍♂️
שמת לב שדיברת המון על כל רכוש שיהיה לך
אבל לא על בת/בנות הזוג שיהיו לך?
אתה לא מקדיש לזה מספיק חשיבה
זה כן רלוונטי במה אני מאמין. לא כולם נשרים אוכלי נבלות וחסרי עמוד שדרה שפשוט ישקיעו במקום שלדעתם יביא להם הכי הרבה תשואה. לחלקנו יש עקרונות. לחלקנו יש ערכים.
כמו מה שלדוגמה, אילו לגיבורה שלי גרטה תונברג היה תיק השקעות, היא לא הייתה משקיעה באקסון מובייל. גם אני לא, דרך אגב. ואין לזה קשר למה אני חושב שיהיו הביצועים שלהם, או של כל חברת נפט כלשהי, בעתיד.
ועכשיו, משזה הובהר, אני מבהיר שוב, כשאני אפרוש מהשקעות אקטיביות ואעבור להשקעות פסיביות, אני רוצה לשים את הכסף במקום שמותאם לסל הערכים שלי, ולכן אג"ח מגובה נכסים הוא הבחירה הנכונה. ואני מתכוון לאג"ח ממשלתי, כן?
זה פשוט הסוג הכי מפוקפק - זה הכל
כי ארה"ב הצמידה לאג"ח הזה את הנכסים הכי זבל שיש, אבל התשואה לא משקפת את הסיכון
וזה אמור לעניין אותך
אבל! המשכתי לחשוב על הדברים, והגעתי אל ההבנה, שגם אם אני אשקיע באג"ח ממשלתי מגובה נכסים, אבל הכלכלה עצמה של המדינה המדוברת היא כלכלה מבוססת חוב הבנויה על כסף פיאט, בקנייתי את האג"ח הממשלתי מגובה הנכסים, אני בכל מקרה אלווה כסף לממשלה של מדינה עם כלכלה מבוססת חוב שמשתמשת בכסף פיאט, ולכן המשכתי וחשבתי על הדברים עוד קצת, והבנתי שהבחירה הנכונה באמת עבורי, ובהתחשב בסל הערכים שלי, היא אג"ח ממשלתי מגובה נכסים המונפק על-ידי ממשלה של מדינה עם כלכלה מבוססת תוצר וכסף שאינו כסף פיאט, כלומר הכסף עצמו מגובה.
בהתחשב בתנאים שהצגתי, יש לך הצעות בשבילי? רעיונות למשהו שעלול להתאים?
אין דבר כזה מאז 1971.
מה? על מה אתה מדבר? כיצד? למיטב ידיעתי והבנתי אין שום קשר בין קריסת 2008 לכישלון של אג"ח מגובה. תסביר.
אלא אם כן...אני לא מכיר את המיתון של 2008 מספיק לעומק.
זה היה משהו עם משכנתאות ובתים.
האג"ח היה מגובה משכנתאות ובתים?
אי-יכולת לפירעון אג"ח מגובה משכנתאות ובתים הייתה הטריגר למיתון של 2008?
בדיוק.
זה היה הרקע לקריסה:
ארה"ב הנפיקה אג"ח מגובה נדל"ן, דרך 2 בנקים פדרלים,
הסתבר שרמות הסיכון שלו זוייפו (כדי לאפשר לעניים לקנות בזול), וכשמחירי הנדל"ן ירדו - הערך שלו פשוט התאפס.
זה הוביל לקריסה של בנקים, עד שממשלת ארה"ב קנתה ביוקר את האג"ח ההפסדדים, מבנקים שעמדו על סף קריסה - כדי "לתקן" להם את המאזן.

מי שקנה את האג"ח המגובות ולא היה בנק קורס - קנה אג"ח ממש גרוע, עם תשואה נמוכה מלכתחילה, שבסוף הוחזר מתחת לערך שלו.

hrpbiiapnrpeltework

Well-known member
התבלבלת ואמרת "מניות". הרי התכנון הוא משהו שלא יהיה מניות. שלא יחשבו שאני עדיין באמת מנסה ושאיבדתי את מגע הקסם שלי, לאחר שאפרוש מהשקעות אקטיביות ולאחר שאיוודע בכל העולם בתור הגאון הפיננסי הגדול ביותר בהיסטוריה. לכן זה צריך להיות משהו שברור שאין לו פוטנציאל, אפילו לא תיאורטי, לעלות הרבה. כמו לדוגמה אג"ח.
אז יש לך תזמון
טעות בידך. סקטור החקלאות לא יתאושש.
דווקא כן דיברתי על זה קצת.
כן, כי כמו מה שאמרת בשורה הבאה שלך, גיבו את האג"ח בנכסים לא טובים, שזה משהו אחר.
וזה אמור לעניין אותך
כן, כי בגלל שהצמידו לנכסים זבל, התשואה נמוכה ביחס לסיכון הגבוה.

אם יצמידו לנכסים נורמאליים, אותה התשואה, יכולה להפוך לגבוהה באופן יחסי ובהשוואה, לסיכון נמוך.
אין דבר כזה מאז 1971.
בעולם יש 200 מדינות. כל 200 המדינות האלו מקיימות כלכלה מבוססת חוב? אין אחת שמקיימת כלכלה מבוססת תוצר? לא מאמין לך. תחשוב שוב והפעם תחשוב טוב.
בדיוק.
זה היה הרקע לקריסה:
הסתבר שרמות הסיכון שלו זוייפו (כדי לאפשר לעניים לקנות בזול), וכשמחירי הנדל"ן ירדו - הערך שלו פשוט התאפס.
זה הוביל לקריסה של בנקים, עד שממשלת ארה"ב קנתה ביוקר את האג"ח ההפסדדים, מבנקים שעמדו על סף קריסה - כדי "לתקן" להם את המאזן.

מי שקנה את האג"ח המגובות ולא היה בנק קורס - קנה אג"ח ממש גרוע, עם תשואה נמוכה מלכתחילה, שבסוף הוחזר מתחת לערך שלו.
בגלל זה צריך נכסים טובים יותר.

מה שחשבתי עליו, זה אג"ח מגובה מתכת יקרה מסוג כלשהו.

hrpbiiapnrpeltework

Well-known member

אז יש לך תזמון

וזה אמור לעניין אותך

אין דבר כזה מאז 1971.

בדיוק.
זה היה הרקע לקריסה:

היי! מאור פז אלוהיך מדבר אליך!

בעולם יש 200 מדינות! אתה בטוח שלמיטב ידיעתך, אינך יודע אפילו על אחת עם כלכלה וכסף מגובי תוצר בימינו אנו?

אני, מביט בך במבט עצבי, מחכה לתשובה:

intro-1616012247.jpg

ai27

Well-known member
היי! מאור פז אלוהיך מדבר אליך!
כנראה התבלבלת ביני לבין הפסיכיאטר שלך
בעולם יש 200 מדינות! אתה בטוח שלמיטב ידיעתך, אינך יודע אפילו על אחת עם כלכלה וכסף מגובי תוצר בימינו אנו?
לך ללמוד מה ההבדל בין מניה לאגרת חוב
אני, מביט בך במבט עצבי, מחכה לתשובה:
נראה לי שאתה מספיק גדול כדי ללמוד לבד.
לא נראה לך?

hrpbiiapnrpeltework

Well-known member
אין לי פסיכיאטר. ככה זה כשאתה בריא נפשית, למקרה שלא ידעת 🤷‍♂️
מה הקשר? למה אתה מערב דברים לא קשורים?
לא נראה לך?
מה זה השטויות האלו? אין שום בעיה בללמוד מאחרים וזה לא משנה באיזה גיל. אם אתה לא רוצה לעזור לי הסוגד ai27 זה בסדר, פשוט תגיד שזה העניין ואני אשאל את הסוגד SupermanZW.

hrpbiiapnrpeltework

Well-known member

לא נראה לך?
צדקת, אין היום דבר כזה כלכלה מבוססת תוצר עם כסף מגובה:

הסוגד SupermanZW. מדבר מאור פז אלוהיך. | תפוז פורומים (tapuz.co.il)

הודות למומחה עכשיו אני יודע.

השאלה, היא מה הדבר הבא הטוב ביותר?

אג"ח ממשלתי מגובה נכסים (טובים ואמינים) של מדינות בעלות חוב חיצוני של 0% מערך התמ"ג, ושאם כבר, מדינות אחרות חייבות להן כסף?

אג"ח ממשלתי מגובה נכסים (טובים ואמינים) של מדינות עם אינפלציה אפסית?

אג"ח ממשלתי מגובה נכסים (טובים ואמינים) של מדינה אחראית מבחינת ההתנהלות הכלכלית והדפסת הכספים?

אג"ח ממשלתי מגובה נכסים (טובים ואמינים) של מדינה עם תמ"ג כללי/לנפש גבוה מאוד?

אג"ח ממשלתי מגובה נכסים (טובים ואמינים) של מדינה עשירה במשאבי טבע?

על מה אתה ממליץ מכל הנ"ל?

גם לתת יותר מתשובה אחת זה בסדר.

wondering.jpg

ai27

Well-known member
צדקת, אין היום דבר כזה כלכלה מבוססת תוצר עם כסף מגובה:
אתה מתחיל להבין
השאלה, היא מה הדבר הבא הטוב ביותר?
אג"ח ממשלתי מגובה נכסים (טובים ואמינים) של מדינות בעלות חוב חיצוני של 0% מערך התמ"ג, ושאם כבר, מדינות אחרות חייבות להן כסף?
אם יש להם 0% חוב
אין אגח שתוכל לקנות
אג"ח ממשלתי מגובה נכסים (טובים ואמינים) של מדינות עם אינפלציה אפסית?
נראה שלא הבנת מהו גיבוי אמין.
אגח לעולם לא יהיה גיבוי אמין
הגיבוי האמין הוא בעלות על אמצעי הייצור עצמם
אג"ח ממשלתי מגובה נכסים (טובים ואמינים) של מדינה אחראית מבחינת ההתנהלות הכלכלית והדפסת הכספים?
שזה אותו דבר
אג"ח ממשלתי מגובה נכסים (טובים ואמינים) של מדינה עם תמ"ג כללי/לנפש גבוה מאוד?
משמע פוטנציאל נמוך? ובמגמת ירידה?
אג"ח ממשלתי מגובה נכסים (טובים ואמינים) של מדינה עשירה במשאבי טבע?
ולמה שהיא תנפיק אג"ח?
על מה אתה ממליץ מכל הנ"ל?
הפוך.
מדינה עם שווי נמוך, שיועץ טוב יכול להזניק
סומלילנד, ניז'ר,
וכמעט כל מדינה אפריקאית אחרת(לא איים).

קונים כשהערך נמוך
לא כשהוא גבוה

למעלה