לא אהבתית הדעות שלך ברשתות החברתיות - אדווח עליך למעסיק

הפרבולה1

Well-known member
ישראל הפסידה במלחמה הזאת ברגע שהיא התחילה. תקרא לי ציני אם תרצה, אבל הייתה לישראל פה הזדמנות פז להראות לכל העולם עם מי יש לנו עסק. ומה במקום? כל העולם רואה טנקים בעיר הרוסה והמון אזרחים הרוגים בצד הפלשטיני. זה כל מה שהעולם רואה, וכששומעים את הישראלים כבר, אז שומעים אנשים כמוך.

פלשטינאים לא נלחמים מלחמה פיזית, פלשטינאים נלחמים מלחמת תודעה. המטרה שלהם היא להראות לעולם שאין לנו זכות קיום.

במלחמה הזאת אתה רק עוזר להם. אתה באופן אישי עוזר להם גם בין המלחמות.
אנחנו מזמן שמים ז** גדול על מה העולם חושב , לכל היותר אנו עושים פוזות לממשל בארה"ב, מוותרים פה ושם עם איזה קטע "הומניטרי" כי בכל זאת אנחנו צריכים אספקה צבאית, ולא שאנו צריכים יותר מידי לשכנע את האמריקאים בצידקת דרכינו. אתה לא מודע למה שקורה כאן כמעט כל השמאלנים מדברים כמו כהנה.

יש גם הסברה אבל זה לא העיקר , והסרטונים המזוויעים מהטבח שפורסמו ( שחלקם צולמו על ידי האויב הנאצי בעזה כנראה כדי להתגאות בזה אחר כך ) עושים את שלהם ומעבירים הרבה מנהיגים מהעולם לתמוך בנו ומאפילים על התמונות שבאים מעזה שלהם העולם כבר התרגל מסבבים קודמים וחלק מהעולם שואלים איך זה שהערבים בעזה כאלו מטומטמים . אבל כמו שאמרתי ההסברה היא לא החזית העיקרית החזית העיקרית היא בתוך עזה שצה"ל הולך לכבוש את "בית החולים" שיפא ויש להניח שיהרסו אותו עד היסוד ( כך כולנו מקווים ).

vinney

Well-known member
אנחנו מזמן שמים ז** גדול על מה העולם חושב ,

כן, שמתי לב. רק שהז** שהעולם בסוף ישים עלייך יהיה הרבה יותר גדול וכבד.

לכל היותר אנו עושים פוזות לממשל בארה"ב, מוותרים פה ושם עם איזה קטע "הומניטרי" כי בכל זאת אנחנו צריכים אספקה צבאית, ולא שאנו צריכים יותר מידי לשכנע את האמריקאים בצידקת דרכינו. אתה לא מודע למה שקורה כאן כמעט כל השמאלנים מדברים כמו כהנה.
להיות צודק, אם לא שמת לב, בכלל לא חשוב במלחמה הזאת.

יש גם הסברה אבל זה לא העיקר , והסרטונים המזוויעים מהטבח שפורסמו ( שחלקם צולמו על ידי האויב הנאצי בעזה כנראה כדי להתגאות בזה אחר כך ) עושים את שלהם ומעבירים הרבה מנהיגים מהעולם לתמוך בנו ומאפילים על התמונות שבאים מעזה שלהם העולם כבר התרגל מסבבים קודמים וחלק מהעולם שואלים איך זה שהערבים בעזה כאלו מטומטמים . אבל כמו שאמרתי ההסברה היא לא החזית העיקרית החזית העיקרית היא בתוך עזה שצה"ל הולך לכבוש את "בית החולים" שיפא ויש להניח שיהרסו אותו עד היסוד ( כך כולנו מקווים ).
ההסברה היא החזית היחידה.

הטנקים שלך לא יפתרו שום בעיה. תהרוג את החמאסניקים היום, יהיו ג׳יהדיסטים מחר. אין לזה סוף.

המטרה צריכה להיות לא ״לכבוש״ או ״להרוס״ אלא להראות, ואת זה (ואני אומר לך את זה בתור מי שרואה חדשות במדינה זרה כל יום) מדינת ישראל או לא טורחת לעשות או לא יודעת איך לעשות.

ופלשטינאים יודעים גם יודעים, אוכלים אותך בלי מלח, ומביאים את הציטוטים של ״כל השמאלנים שמדברים כמו כהנה״ כדי להצדיק את התמיכה בהם.

וזה עובד.

הפרבולה1

Well-known member
ההסברה היא החזית היחידה.
הגישה של ישראל השתנתה , החזית החשובה היא החזית עם האויב בשטח בצפון ובדרום ובמיזרח , לפגוע כמה שיותר באויב וביכולתיו , אף אחד לא משלה את עצמו שהחמאס והגיאהד ושאר הנאצים יעלמו לגמרי אבל כן מקווים שהטילים שלו יעלמו זה הדבר החשוב. נמחקה כמעט כליל המחשבה השמאלנית של "תהליך מדיני" ומה העולם חושב ( למעט אצל כמה שמאלנים הזויים שעוד לא שינו דיסקט) , אף אחד לא מתרגש פה ממדינות שמחזירות שגרירים ( צילה, תורכיה, ירדן ...) אף אחד לא יציל אותנו מהאויבים סביבנו גם לא ארה"ב אם לא נדאג בעצמינו לכסח את הצורה לאויב וזה מה שחשוב.

כולנו מודים לאלוהים לבודהה, למזל .... לא משנה, שיש עדין "כיבוש" ביו"ש וגם ישובים יהודים ודוקא קרוב לישבים ערביים שמונעים מהתעצמות חזית שלישית, אוי ואבוי אם היינו נסוגים לקווי 67 עכשיו לא היתה עוזרת לנו שום אהדה מהעולם, כוחות או"ם שמו"ם, אבו מאזן , אם היינו צריכים להתמודד מול גבול מיזרחי של 400 קמ ( הקו הירוק).

עם זאת לא מזניחים לגמרי את ההסברה ביחוד מול ארה"ב , ואפילו פה ושם מתכופפים איפה שזה לא קריטי שנו עדין מה לעשות תלויים בארה"ב וצריכים אספקה שוטפת של חימוש ונשק ( ואגב התעשיה הצבאית עברה ליצור כמויות גדולות של חימוש לכל מקרה כדי שיהיה תמיד מה להשליך על הנאצים בעזה ובלבנון ובכל חזית ) .

vinney

Well-known member
הגישה של ישראל השתנתה
זהו שלא... הגישה של ישראל נשארה כפי שהייתה לפני 70 שנה: מה שלא הולך בכוח - הולך בעוד יותר כוח.

רק שזה לא הולך.

, החזית החשובה היא החזית עם האויב בשטח בצפון ובדרום ובמיזרח , לפגוע כמה שיותר באויב וביכולתיו , אף אחד לא משלה את עצמו שהחמאס והגיאהד ושאר הנאצים יעלמו לגמרי אבל כן מקווים שהטילים שלו יעלמו זה הדבר החשוב.
הטילים לא יעלמו כל עוד יש מי שמוכן לשלם על הטילים האלה. לפלשטינאים כידוע אין ערך גבוה לחיי אדם, הם מוכנים למות ומחנכים את ילדיהם למוכנות הזאת כבר דורות. כל עוד יש מי שמרוויח מהטילים האלה - יהיו טילים.

נמחקה כמעט כליל המחשבה השמאלנית של "תהליך מדיני" ומה העולם חושב ( למעט אצל כמה שמאלנים הזויים שעוד לא שינו דיסקט) , אף אחד לא מתרגש פה ממדינות שמחזירות שגרירים ( צילה, תורכיה, ירדן ...) אף אחד לא יציל אותנו מהאויבים סביבנו גם לא ארה"ב אם לא נדאג בעצמינו לכסח את הצורה לאויב וזה מה שחשוב.
אתה לא תדאג לעצמך, אתה לא מסוגל. תלמד קצת היסטוריה, לא הייתה מלחמה אחת שישראל נלחמה בה ו״דאגה לעצמה״. אפילו לאנטבה לא היינו מגיעים בלי קניה.

עם זאת לא מזניחים לגמרי את ההסברה ביחוד מול ארה"ב , ואפילו פה ושם מתכופפים איפה שזה לא קריטי שנו עדין מה לעשות תלויים בארה"ב וצריכים אספקה שוטפת של חימוש ונשק ( ואגב התעשיה הצבאית עברה ליצור כמויות גדולות של חימוש לכל מקרה כדי שיהיה תמיד מה להשליך על הנאצים בעזה ובלבנון ובכל חזית ) .
״לא מזניחים לגמרי״?

למי אתה מסביר? לשגרירים? לביידן? זה לא מי שאתה צריך לשכנע. אתה צריך לשכנע את המצביעים, אלה שבוחרים באילאן עומאר או AOC, אותם אתה צריך לשכנע. ודווקא בהם אתה מזלזל, ובהפגנתיות ויהירות הכל כך אופיינית לך.

הפרבולה1

Well-known member
זהו שלא... הגישה של ישראל נשארה כפי שהייתה לפני 70 שנה: מה שלא הולך בכוח - הולך בעוד יותר כוח.
לא נכון בכלל , זו לא היתה הגישה כלפי עזה ב18 שנים האחרונות, הגישה היתה של הכלה והתגוננות , ונסיון להגיע לרגיעה באמצעות תמריצים כלכליים. בכל הסבבים ניסו לפגוע במחבלים עם פינצטה תוך זהירות מוגזמת לא לפגוע ב"בלתי מעורבים" עם הרבה "הקש בגג" .

עכשיו הגיעו למסקנה שהדרך היחידה מול עזה ( ובקרוב מול לבנון) זה להשתמש בכוח בהרבה כוח, אין דרך אחרת! זה לא רק סתם כוח אלה ממש כיבוש שטח .
אם יש לך רעיון אחר איך להתמודד מול עזה אתה מוזמן להציע.

הטילים לא יעלמו כל עוד יש מי שמוכן לשלם על הטילים האלה. לפלשטינאים כידוע אין ערך גבוה לחיי אדם, הם מוכנים למות ומחנכים את ילדיהם למוכנות הזאת כבר דורות. כל עוד יש מי שמרוויח מהטילים האלה - יהיו טילים.
לא משלים את עצמינו שנפסק לחיות על חרבינו אבל זו הדרך היחידה לשרוד פה , אין פתרון מדיני !
אתה לא תדאג לעצמך, אתה לא מסוגל. תלמד קצת היסטוריה, לא הייתה מלחמה אחת שישראל נלחמה בה ו״דאגה לעצמה״. אפילו לאנטבה לא היינו מגיעים בלי קניה.
בעיקר על עצמינו אנו צריכים לסמוך , זה לא פוסל להעזר באחרים מתי שצריך. ואגב במלחמת ששת הימים אף אחד לא עמד לצידנו. במלחמת השחרור ארה"ב לא עמדה לצידנו ונשק יבאנו מצכיה וביצור עצמי.
״לא מזניחים לגמרי״?

למי אתה מסביר? לשגרירים? לביידן? זה לא מי שאתה צריך לשכנע. אתה צריך לשכנע את המצביעים, אלה שבוחרים באילאן עומאר או AOC, אותם אתה צריך לשכנע. ודווקא בהם אתה מזלזל, ובהפגנתיות ויהירות הכל כך אופיינית לך.
ברור שההסברה היא גם מול הציבור האמריקאי אבל אף אף אחד לא מתאמץ יותר מידי לשכנע את התורכים או הציבור בצילה או באירלנד ובעוד מקומות. מתמקדים במה שחשוב בהסברה , לא נשכנע את כל האנטישמיים בקמפוסים בארה"ב ובעוד מקומות.

vinney

Well-known member
לא נכון בכלל , זו לא היתה הגישה כלפי עזה ב18 שנים האחרונות, הגישה היתה של הכלה והתגוננות , ונסיון להגיע לרגיעה באמצעות תמריצים כלכליים. בכל הסבבים ניסו לפגוע במחבלים עם פינצטה תוך זהירות מוגזמת לא לפגוע ב"בלתי מעורבים" עם הרבה "הקש בגג" .

עכשיו הגיעו למסקנה שהדרך היחידה מול עזה ( ובקרוב מול לבנון) זה להשתמש בכוח בהרבה כוח, אין דרך אחרת! זה לא רק סתם כוח אלה ממש כיבוש שטח .
אם יש לך רעיון אחר איך להתמודד מול עזה אתה מוזמן להציע.
הצעתי, אתה פשוט מסרב להתייחס למה שאני כותב. אתה חוזר ואומר את מה שאמרתי - לא הלך בכוח? אז יותר כוח! למה אתה חושב שזה יעבוד? גם בלבנון זה לא עבד, יורים עלינו מלבנון גם עכשיו. מה עשינו בלבנון לפני 15 שנה? בדיוק אותו דבר שעושים בעזה עכשיו. ומה נשתנה? כלום.

לא משלים את עצמינו שנפסק לחיות על חרבינו אבל זו הדרך היחידה לשרוד פה , אין פתרון מדיני !
שוב, יש, עובדה שיש. אתה פשוט מסרב בכלל לחשוב על שום אופציה שלא כוללת ״להכנס בהם״. כי אתה אלים, אתה טיפש, ואתה חושב עם הבטן ולא עם הראש.

האויב שלך לעומת זאת שום דבר מזה. טוב, אלים כן. אבל חכם, מתוחכם, ומתכנן הרבה יותר טוב ממך ולטווח הרבה יותר ארוך ממך.

בעיקר על עצמינו אנו צריכים לסמוך , זה לא פוסל להעזר באחרים מתי שצריך. ואגב במלחמת ששת הימים אף אחד לא עמד לצידנו. במלחמת השחרור ארה"ב לא עמדה לצידנו ונשק יבאנו מצכיה וביצור עצמי.

סמוך על עצמך, על החברים שלך שרק רוצים מלחמה אבל לא מוכנים להקריב את עצמם בה, ועל מעמד הביניים ההולך ונשחק שיצטרך למממן את כל זה. נראה איך זה יסתיים, אבל הנסיון של מי שעשו זאת לפנייך מראה שזה לא יתסיים בטוב. שאל את החברים שלך בגרמניה, ספרד או דרום אפריקה מה קורה למדינות פאשיסטיות מבודדות מהעולם. במקרה היותר טוב תמצא את עצמך כמו איראן או צפון קוריאה.

ברור שההסברה היא גם מול הציבור האמריקאי אבל אף אף אחד לא מתאמץ יותר מידי לשכנע את התורכים או הציבור בצילה או באירלנד ובעוד מקומות. מתמקדים במה שחשוב בהסברה , לא נשכנע את כל האנטישמיים בקמפוסים בארה"ב ובעוד מקומות.
איפה? מי? לא רואה פה אף אחד מתאמץ או מסביר. כשמראים את ההסברה הישראלית אז או שמראים גנרל במדים שמרצה מהפודיום או איזה מתנחבל או נציג אחר מהמממשלה שבקושי יודעים לחבר שתי מילים באנגלית ביחד. הא, והרבה טנקים והרס אצל הפלשטינאים.

נחש מה נראה משכנע יותר.

הפרבולה1

Well-known member
הצעתי, אתה פשוט מסרב להתייחס למה שאני כותב. אתה חוזר ואומר את מה שאמרתי - לא הלך בכוח? אז יותר כוח! למה אתה חושב שזה יעבוד? גם בלבנון זה לא עבד, יורים עלינו מלבנון גם עכשיו. מה עשינו בלבנון לפני 15 שנה? בדיוק אותו דבר שעושים בעזה עכשיו. ומה נשתנה? כלום.
מה הצעתה ? איזה דרך אחרת אתה מציע חוץ מכוח ?
אולי אתה מתכוון לעשות הסברה יותר טובה ? אוקי אז נגיד שצריך לשפר את ההסברה , אבל האם זה מה שיפסיק את ירי הטילים מעזה שנמשך עלינו כבר כמעט 23 שנה ויותר ? לא נראה לי, לכל היותר ההסברה חשובה כדי שארה"ב תמשיך לסיע לנו להמשיך ולהשתמש בהרבה כוח. וגם לא יזיק שנקבל קצת לגיטימיות , אבל זה לא מה שעוצר את הטילים.

vinney

Well-known member
מה הצעתה ? איזה דרך אחרת אתה מציע חוץ מכוח ?
אולי אתה מתכוון לעשות הסברה יותר טובה ? אוקי אז נגיד שצריך לשפר את ההסברה , אבל האם זה מה שיפסיק את ירי הטילים מעזה שנמשך עלינו כבר כמעט 23 שנה ויותר ? לא נראה לי, לכל היותר ההסברה חשובה כדי שארה"ב תמשיך לסיע לנו להמשיך ולהשתמש בהרבה כוח. וגם לא יזיק שנקבל קצת לגיטימיות , אבל זה לא מה שעוצר את הטילים.
חוסר לגיטימציה תעצור, ורק היא. גם אם זה אומר לספוג את הטילים.

רק כשהם יפסיקו לקבל כסף על כל הרוג ותמיכה בינלאומית ב״שיקום״ האינסופי זה ישתנה. ולא, לבוא ולהרוס להם את הבית חולים, לא משנה כמה מוצדק זה בעינייך, לא יעזור בכלום. הם יבנו את בית החולים מחדש, ואת כל המנהרות תחתיו גם.

הפרבולה1

Well-known member
חוסר לגיטימציה תעצור, ורק היא. גם אם זה אומר לספוג את הטילים.

רק כשהם יפסיקו לקבל כסף על כל הרוג ותמיכה בינלאומית ב״שיקום״ האינסופי זה ישתנה. ולא, לבוא ולהרוס להם את הבית חולים, לא משנה כמה מוצדק זה בעינייך, לא יעזור בכלום. הם יבנו את בית החולים מחדש, ואת כל המנהרות תחתיו גם.

אז אתה אומר להמשיך ולספוג טילים , אבל מצד שני לשלול מהם את הלגיטימציה ואז הם לא יקבלו כסף ושיקום.
לא נראה לי שזה יעבוד מכמה סיבות:
1) אנחנו לא מוכנים לספוג יותר טילים בלי תגובה חזקה מאד ביחוד אחרי השואה שעברנו ליום אחד ב 7 לאוקטובר.
2) יש 240 חטופים שלנו בעזה ולא יכולים לחכות עד שלא תהיה להם לגיטימציה.
3) הם יקבלו בכל מקרה לגיטימציה ושיקום וכסף מאיראן קטאר וגם נשק ממיצריים . לכל היותר אנו יכולים לעצור את הזרמת סחורות חשמל ודלק מהצד שלנו שזה כבר עשינו וחבל שלא עשינו זאת מזמן.
4) ובעיקר, לא ברור איך אתה מציע "לשלול מהם את הלגיטימציה" ומה בדיוק זה אומר , ומה אנו אמורים לשלם על זה ( נסיגה מיו"ש ? )

vinney

Well-known member
אז אתה אומר להמשיך ולספוג טילים , אבל מצד שני לשלול מהם את הלגיטימציה ואז הם לא יקבלו כסף ושיקום.
זה לא ״מצד שני״. זה מעגל בלתי פוסק של אלימות שמישהו צריך לשבור. המימון שלהם מגיע משני מקומות עיקריים: המזרח התיכון (איראן, קטאר, סעודיה, וכד׳), ומדינות המערב.

על המזרח התיכון קשה להשפיע (אם כי אפשרי, אם להתנהל נכון, בעיקר על סעודיה ואולי אפילו על קטאר).

על המערב לעומת זאת קל מאוד. הרי זה בדיוק מה שהפלשטינאים עושים. זה לא משנה מה קורה במציאות, מה שמשנה מה מראים בחדשות המקומיות בטלויזיה. אפילו לא CNN או Fox - הרייטינג הכי גבוה של פוקס הוא כמה מליונים בודדים של צופים. לא, החדשות המקומיות. ושם? שם מראים משהו שיכול לגרום לאנשים להמשיך לצפות, אבל אפשר לדחוס לתוך סגמנט של דקותיים.

ההסברים הארוכים שלך על ההיסטוריה של המלחמה, ולמה מפציצים את שיפא? או כמה תמונות של גופות תינוקות על רקע של הריסות ועשן וטנקים ישראלים?

נחש מה הצופים רואים.

לא נראה לי שזה יעבוד מכמה סיבות:
1) אנחנו לא מוכנים לספוג יותר טילים בלי תגובה חזקה מאד ביחוד אחרי השואה שעברנו ליום אחד ב 7 לאוקטובר.
אתה לא, והם כן, וזה ההבדל.

2) יש 240 חטופים שלנו בעזה ולא יכולים לחכות עד שלא תהיה להם לגיטימציה.
שוב, זה מה שחשוב לך, וזה בסדר. ליבי עם המשפחות האלה, ואני מכיר אנשים שבני משפחה קרובים מאוד שלהם נפגעו ב7 באקטובר (ול(רוע?) מזלם נהרגו, אבל לקח שבוע לזהות). זה קשה, זה איום, אבל זה גם אישי. מדינה וממשלה לא יכולים לחשוב ״אישי״.

3) הם יקבלו בכל מקרה לגיטימציה ושיקום וכסף מאיראן קטאר וגם נשק ממיצריים . לכל היותר אנו יכולים לעצור את הזרמת סחורות חשמל ודלק מהצד שלנו שזה כבר עשינו וחבל שלא עשינו זאת מזמן.
אז זהו שלא. מצרים עושה מה שטוב למצרים, אם הם רוצים לחסום העברות נשק לעזה הם יחסמו. אז איך עושים שזה יהיה טוב למצרים? גם הכסף הקטארי עובר, אבל מבוזבז במקומות אחרים. הם לא זורקים עלייך חבילות של דולרים הרי.

בסופו של יום, הם מקבלים כיסוי מהאו״מ ומהפוליטיקאים האירופאיים והאמריקאיים. ומי משפיע על הפוליטיקאים האלה? לא אתה עם השטויות שאתה לא מפסיק לצרוח, אלא המצביעים שלהם.

4) ובעיקר, לא ברור איך אתה מציע "לשלול מהם את הלגיטימציה" ומה בדיוק זה אומר , ומה אנו אמורים לשלם על זה ( נסיגה מיו"ש ? )

אתה צריך להשתמש באותם הכלים כמוהם. הם לא נלחמים בך עם טנקים - למה אתה נלחם בהם עם טנקים? הם נלחמים בך עם גופות חרוכות ופרובוקציות. כבר משנות ה90, במקום להציג את הנפגעים קבל עם ועדה, כל פיגוע גורר תגובת נגד אלימה שרק מנוצלת לעוד יותר הסתה ועוד יותר פרופגנדה נגדנו.

למה אתה חושב שהם יצאו לפעולה הזאת ב7 באוקטובר? מה אתה חושב שהם ניסו להשיג?

הם קיבלו בדיוק את מה שהם רצו. וכמו תמיד, הישראלים נופלים לתוך אותה המלכודת פעם אחר פעם אחר פעם.

BravoMan

Active member
שוב, זה מה שחשוב לך, וזה בסדר. ליבי עם המשפחות האלה, ואני מכיר אנשים שבני משפחה קרובים מאוד שלהם נפגעו ב7 באקטובר (ול(רוע?) מזלם נהרגו, אבל לקח שבוע לזהות). זה קשה, זה איום, אבל זה גם אישי. מדינה וממשלה לא יכולים לחשוב ״אישי״.
סליחה שאני מתערב בוויכוח האישי שלך עם הפורבולה, אבל מצחיק אותי איך אתה סותר את עצמך בין פסקה לפסקה באותה הודעה...

רק כמה שורות למעלה דיברת על חשיבות של חדשות מקומיות ודעת קהל כשזה נוגע לממשלות במערב, אבל פתאום כשזה נוגע לממשלת ישראל דעת קהל לא חשובה?
או שאתה אשכרה מאמין שרק לקרובי משפחה וחברים אכפת מה240 החטופים, ומ-1400 נרצחים?

אתה באמת חושב שפה, במדינה דמוקרטית, ממשלה תוכל לשרוד אם לא תכאיב עכשיו לפלסטינים כמו שצריך?

אגב, יש יותר מדרך אחת לשבור את מעגל האלימות, ואני מאמין שאתה יודע את זה טוב מאוד.
רק שכמובן אתה ממש לא רוצה את הדרך האחרת...

vinney

Well-known member
רק כמה שורות למעלה דיברת על חשיבות של חדשות מקומיות ודעת קהל כשזה נוגע לממשלות במערב, אבל פתאום כשזה נוגע לממשלת ישראל דעת קהל לא חשובה?
או שאתה אשכרה מאמין שרק לקרובי משפחה וחברים אכפת מה240 החטופים, ומ-1400 נרצחים?

אתה באמת חושב שפה, במדינה דמוקרטית, ממשלה תוכל לשרוד אם לא תכאיב עכשיו לפלסטינים כמו שצריך?
אתה צודק, זאת באמת סתירה. זה נכון שמצד אחד אנחנו צריכים לשכנע מצביעים במדינות אחרות, אבל מצד שני אנחנו גם מצביעים במדינה שלנו, וגם פה וגם שם מצביעים מונעים מרגש הרבה יותר מידע.

ההסברה צריכה להיות בשני הכיוונים. בזמן מלחמת המפרץ הציבור הצליח להבין למה היינו צריכים להתאפק ולא להגיב. אני חושב שלציבור הישראלי יש מספיק נסיון במלחמות התשה ומספיק (אני מקווה) זכרון של כשלונות בהן.

אגב, יש יותר מדרך אחת לשבור את מעגל האלימות, ואני מאמין שאתה יודע את זה טוב מאוד.
רק שכמובן אתה ממש לא רוצה את הדרך האחרת...
אני מניח שאתה מדבר על פתרון של ״לשטח את עזה״, וכן - זאת לא דרך שאני רוצה, זאת גם לא דרך שתעבוד. יעצרו אותך הרבה לפני שתצליח לשטח אפילו רבע מעזה. למרות מה שאני רואה פה בחדשות וצווחות של תומכי פלשטינאים בהפגנות שלהם, אני יודע שהפעולה בעזה היא מתוכננת היטב, ומבוצעת ברמת הכנות די גבוהה תוך סיכון מזערי של אוכלוסיה מקומית (בהתחשב בעובדה שהם משמשים בתור מגן אנושי בין אם בעל כורחם ובין אם מתוך רוצונם - זה הישג לא קטן). אבל האם הקופאית האקראית בסופר יודעת? לא, היא לא.

איך מסבירים לה? איך מראים לה? זה הקושי, לא לפוצץ את המנהרות או לחסל את המנהיגים.

BravoMan

Active member
אני מניח שאתה מדבר על פתרון של ״לשטח את עזה״, וכן - זאת לא דרך שאני רוצה, זאת גם לא דרך שתעבוד. יעצרו אותך הרבה לפני שתצליח לשטח אפילו רבע מעזה. למרות מה שאני רואה פה בחדשות וצווחות של תומכי פלשטינאים בהפגנות שלהם, אני יודע שהפעולה בעזה היא מתוכננת היטב, ומבוצעת ברמת הכנות די גבוהה תוך סיכון מזערי של אוכלוסיה מקומית (בהתחשב בעובדה שהם משמשים בתור מגן אנושי בין אם בעל כורחם ובין אם מתוך רוצונם - זה הישג לא קטן). אבל האם הקופאית האקראית בסופר יודעת? לא, היא לא.
מי בדיוק יעצור אותך? האו"ם? האמריקאים? אולי מדינות ערב שבכלל לא רוצות לגעת ב-"פליטים" העזתים, כי הם לא רוצים להתמודד עם המחבלים האלה בשטחם, למרות שכביכול כולם מוסלמים וכולם אחים?

אולי לא שמת לב, אבל השכנים שלנו שוחטים זה את זה עשורים, ואף אחד לא בא ועוצר אותם.

ולא, לא באמת חייבים לשטח את עזה, אבל כן אפשר לעשות הרבה יותר, ואפילו בלי להפר את החוק הבין לאומי.

למשל, את שיפרא היה צריך להפוך למכתש ביום הראשון של המלחמה, היות והיה לנו מודיעין ששם נמצא החמ"ל המרכזי של חמס.
אתה מוזמן לבדוק - לפי החוק, ברגע ששמים מתקן צבאי בבית חולים הוא מאבד את ההגנה שלו.

זה עלה בדם, אבל בסוף אנשים פה יבינו שאם ישראל רוצה לשרוד, היא צריכה להבין שאנחנו במזרח התיכון, וצריכים להתנהג כמו מזרח תיכונים.

להתנהג כמו מערבים פשוט לא עובד.

לפי מה שסיפרו לי, אי שם בשנות ה-50 אפילו 60 היה פה דור שידע איך לטפל בערבים.
הדור הזה הלך, והעניינים החלו להיתדרדר.

vinney

Well-known member
מי בדיוק יעצור אותך? האו"ם? האמריקאים? אולי מדינות ערב שבכלל לא רוצות לגעת ב-"פליטים" העזתים, כי הם לא רוצים להתמודד עם המחבלים האלה בשטחם, למרות שכביכול כולם מוסלמים וכולם אחים?
כן. מי אתה חושב שמספק לך נשק, אוכל, ציוד? יש לך חיטה במחסנים שתספיק לחודשיים, ומה אז? מה, אתה חושב שעלייך לא יכולים לעשות מצור כמו שאתה עושה על עזה?

אולי לא שמת לב, אבל השכנים שלנו שוחטים זה את זה עשורים, ואף אחד לא בא ועוצר אותם.
שוב, התירוצים של הישראלי הטיפש. למי איכפת? אתה חושב שמעניין מישהו התירוצים שלך? למי אתה חושב שאתה מספר את זה? לי, ואני לא קונה את הלוקשים שלך, ואני קהל אוהד!

ולא, לא באמת חייבים לשטח את עזה, אבל כן אפשר לעשות הרבה יותר, ואפילו בלי להפר את החוק הבין לאומי.
אפשר, וודאי. מה שאני אומר זה שזה לא משנה. זה לא שינה עד עכשיו, ולא ישנה בעתיד.

למשל, את שיפרא היה צריך להפוך למכתש ביום הראשון של המלחמה, היות והיה לנו מודיעין ששם נמצא החמ"ל המרכזי של חמס.
אתה מוזמן לבדוק - לפי החוק, ברגע ששמים מתקן צבאי בבית חולים הוא מאבד את ההגנה שלו.
שוב, אתה מתנהג כמו אדיוט ישראלי מצוי. למי איכפת מה אתה חושב שיש בשיפא? את מי זה מעניין? מה, אתה חושב שתצליח להוכיח למישהו שבתוך המכתש הזה היה מתקן צבאי? כל זכר למתקן הזה ישאר קבור במכתש, וכל מה שהעולם יודע זה שפוצצת בית חולים.

אז כן, יכול להיות שאתה צודק. אבל אני אומר לך שוב - זה לא משנה.

כשפיצצו את מתקן החמאס בג׳בליה - אתה יודע מה רואה כל העולם? מכתש ענק במקום בו היה בית במחנה פליטים. אתה רוצה לנסות להסביר למישהו שזה לא באמת מחנה פליטים במובן שהם חושבים עליו? שהבית הזה לא היה בית מגורים? שהמכתש מעיד על הבונקר שהיה מתחת לבית? שהקורבנות ה״אזרחיים״ שלא לובשים שום מדים הם בעצם מחבלים?

תסביר, נראה אותך.

זה עלה בדם, אבל בסוף אנשים פה יבינו שאם ישראל רוצה לשרוד, היא צריכה להבין שאנחנו במזרח התיכון, וצריכים להתנהג כמו מזרח תיכונים.
אנשים ״פה״ זה איפה? ישראלים מבינים, מה זה עוזר לך?

להתנהג כמו מערבים פשוט לא עובד.
כשלא תהיה תלוי בהם למחייתך תוכל להחליט איך להתנהג.

לפי מה שסיפרו לי, אי שם בשנות ה-50 אפילו 60 היה פה דור שידע איך לטפל בערבים.
הדור הזה הלך, והעניינים החלו להיתדרדר.
הדור הזה למד האמברגו הצרפתי ומהכשלון של מבצע קדש.

BravoMan

Active member
ואני לא קונה את הלוקשים שלך, ואני קהל אוהד!
תכננתי תשובה ארוכה שמתייחסת לכל הנקודות בהודעה שלך אחת אחת, אבל אחרי שקראתי את זה הגעתי למסקנה שאין טעם.

למה אתה בכלל טורח לכתוב את השקר הזה?
הרי הצהרתה הרבה פעמים על גבי הפורום הזה שאתה שונא את ישראל, ובמיוחד שונא ישראלים.
כתבת שאנשים פה פגעו בך ברמה אישית, ארגונית, ואפילו מדינית.

אפילו בשרשור הזה ציינת שהיה לך גרוע פה, אפילו מסוכן.

אתה כל הזמן קורא לאוכלוסיה שמגינה על ישראל בגופה "מחבלים" ומציע להשאיר אותם לבד עם ערבים, מה שמרמז שאתה מעוניין שישחטו אותם. (למעשה, יש מצב שאפילו אמרת זאת ישירות מתישהו, לא זוכר בוודאות)

אתה ההפך הגמור מ-"קהל אוהד".
בילית את כל השרשור הזה בניסיון להסביר שבמקום להלחם באויב ולהרוג אותו כפי שכל מדינה שפויה תעשה במצב הזה, אנחנו צריכים להציג פנים של נחמדות לעולם.
ולמה? כנראה כי כל מה שמעניין אותך זה נקמה ביהודים על הסבל שאתה טעון שעברת...

vinney

Well-known member
תכננתי תשובה ארוכה שמתייחסת לכל הנקודות בהודעה שלך אחת אחת, אבל אחרי שקראתי את זה הגעתי למסקנה שאין טעם.

למה אתה בכלל טורח לכתוב את השקר הזה?
הרי הצהרתה הרבה פעמים על גבי הפורום הזה שאתה שונא את ישראל, ובמיוחד שונא ישראלים.
אני אזכיר שכשאתה טענת שלא אמרת משהו שכן אמרת הבאתי לך לא פעם קישורים וציטוטים.

מעולם לא אמרתי את מה שאתה מייחס לי.

אתה כל הזמן קורא לאוכלוסיה שמגינה על ישראל בגופה "מחבלים" ומציע להשאיר אותם לבד עם ערבים, מה שמרמז שאתה מעוניין שישחטו אותם. (למעשה, יש מצב שאפילו אמרת זאת ישירות מתישהו, לא זוכר בוודאות)
אתה מתכוון להפרבולה ושכמותו? הפוך גוטה, הפוך. אני הגנתי עליהם בגופי, והם ירקו עליי וקראו לי ״נאצי״. אין לי שום עניין שישחטו אותם, חלילה. כן יש לי עניין שיפסיקו לשחוט את חיילי צה״ל למענם.

אתה ההפך הגמור מ-"קהל אוהד".
ועדיין, למרות השנאה שלך כלפיי, אני קהל אוהד. אני חושב שיש למדינת ישראל זכות קיום וזכות להגן על עצמה ועל אזרחיה. על הפרבולה או עליי שגרים מחוץ לגבולותיה? לא. על כפר עזה ועל תל אביב? כן, ועוד איך.

בילית את כל השרשור הזה בניסיון להסביר שבמקום להלחם באויב ולהרוג אותו כפי שכל מדינה שפויה תעשה במצב הזה, אנחנו צריכים להציג פנים של נחמדות לעולם.
ולמה? כנראה כי כל מה שמעניין אותך זה נקמה ביהודים על הסבל שאתה טעון שעברת...
אתה לא קראת מילה ממה שכתבתי, כרגיל אתה מנהל דיון עם השדים בראש שלך, לא איתי.

BravoMan

Active member
אני חושב שיש למדינת ישראל זכות קיום וזכות להגן על עצמה ועל אזרחיה.
אתה כותב את זה, אבל נראה שלפי ההגדרה שלך, הזכות הזו לא כוללת להרוג את האויב.

איך בדיוק אתה מצפה שישראל תגן על עצמה? ע"י שכנוע חבריך הנאצים מה-BLM, שלא מגיע לנו שיטבחו בנו ממצנחי רחיפה כמו שהם חושבים?

הפרבולה1

Well-known member
אתה צריך להשתמש באותם הכלים כמוהם. הם לא נלחמים בך עם טנקים - למה אתה נלחם בהם עם טנקים? הם נלחמים בך עם גופות חרוכות ופרובוקציות. כבר משנות ה90, במקום להציג את הנפגעים קבל עם ועדה, כל פיגוע גורר תגובת נגד אלימה שרק מנוצלת לעוד יותר הסתה ועוד יותר פרופגנדה נגדנו.
לא נכון, הם כן נלחמים בי עם "טנקים" כלומר טילים מסוגים שונים רחפנים ,ירי נק"ל, מטעני נפץ , ולכן יש להשיב באותו מטבע .
אתה מיחס חשיבות מוגזמת מאד למילחמה התקשורתית ודורש מאיתנו להלחם רק בחזית התקשותרתי והלגיטימציה הבין לאומית.
הם השמידו את הישובים בעוטף עזה ועשו שם טבח נוראי ואתה דורש מאיתנו להלחם איתם רק בחזית ההסברתית ? מה יעזור ש"ננצח" במישור ההסברתי ונצליח לשכנע את האו"ם שמום להשמיע גינוי חריף נגדם ? זה יעצור את הטילים על ישראל ? זה יחזיר את החטופים ?

אז אוקי חשוב לשמור על יחסים טובים עם ארה"ב כדי לקבל את הגיבוי הצבאי , ואת זה עושים כמיטב יכולתינו .
,
למה אתה חושב שהם יצאו לפעולה הזאת ב7 באוקטובר? מה אתה חושב שהם ניסו להשיג?
לחסל את ישראל!
אתה אולי מתכוון שהם ניסו להשיג שניכנס לעזה ואז הם יוכלו לערער את הלגיטימציה שלנו באמצעות תמונות ההרס מעזה, אז הם טעו בגדול. החזית של הלגיטימציה הבין לאומית ירדה בעדיפות. אם בסבבים קודמים זה היה אצלינו בעדיפות, אז אחרי הטבח לפני חודש זה ירד לעדיפות שלישית רביעית ... עדיפות ראשונה זה לחסל את האויב, להחזיר את החטופים ולשמור על חיי חיילינו , לעמוד מול עוד חזיתות בצפון ובמרכז ובתוך ישראל , וכן גם לדאוג לאספקה סדירה של ציוד צבאי.
מה יגידו באו"ם שמום מענין את הת**, אם כי לא מזניחים את החזית ההסברתית לגמרי ומול מראות ההרס מעזה יש לנו לצערינו את מראות הטבח מה 7 לאוקטובר ונידאג להזכיר את זה לעולם כל פעם מחדש.

הם קיבלו בדיוק את מה שהם רצו. וכמו תמיד, הישראלים נופלים לתוך אותה המלכודת פעם אחר פעם אחר פעם.
הם לא קיבלו בדיוק את מה שהם רצו, כי מה שהם רוצים זה את האדמה שלנו ,גם את השטח שבתוך הקו הירוק , הם חוזרים על הכוונות האלו בוקר וערב. הקטע ההסברתי והמדיני הוא רק עוד כלי להלחם בישות הציונית והם מבינים שבחזית ההסברתית לבדה הם לא יצליחו לחסל אותנו , הם לא מצליחים לערער לגמרי את הלגיטימיות של קיומה של ישראל דוקא בגלל שאנו לא מתרגשים מזה שאירלנד מגנה אותנו, או שיש הפגנות פרו-פלסטיניות ברחבי העולם, אלו מבחינתינו הפגנות שינאה ואנטישמיות לא נגד "הכיבוש" אלה נגד הכיבוש של כל פלסטין מ"הים עד הנהר" ( זה גם הסיסמא שלהם ).

נערך לאחרונה ב:

vinney

Well-known member
לא נכון, הם כן נלחמים בי עם "טנקים" כלומר טילים מסוגים שונים רחפנים ,ירי נק"ל, מטעני נפץ , ולכן יש להשיב באותו מטבע .
אני לא בטוח שאתה משכנע את עצמך פה, אפילו.
אתה מיחס חשיבות מוגזמת מאד למילחמה התקשורתית ודורש מאיתנו להלחם רק בחזית התקשותרתי והלגיטימציה הבין לאומית.
זאת המלחמה. תרצה או לא תרצה.

הם השמידו את הישובים בעוטף עזה ועשו שם טבח נוראי ואתה דורש מאיתנו להלחם איתם רק בחזית ההסברתית ? מה יעזור ש"ננצח" במישור ההסברתי ונצליח לשכנע את האו"ם שמום להשמיע גינוי חריף נגדם ? זה יעצור את הטילים על ישראל ? זה יחזיר את החטופים ?
אני אשאל אותך שאלה: מה שעושים עכשיו עצר את הטילים והחזיר את החטופים?

התשובה היא לא.

בכל אופן, אני מבין אותך. אתה בהחלט נמצא במצב קשה. להמשיך ולתמוך בחמאס זה כמובן עוזר לך לדחות את הקץ, אבל גם אתה מבין שאם חמאס ינצחו לא יעזור לך שתמכת בהם, יחתכו לך את הראש כי אפילו שתמכת בהם, בכל זאת - אתה יהודי. אם חמאס יפסידו - או שתצטרך להתמודד עם זה שהממשלה בפלשטין משתינה עלייך בקשת (כי הרי אתה יהודי) או להתפנות חזרה לארץ ולהפסיק לגנוב ולעשוק.

אין לך הרבה אופציות חוץ מלנסות לקבע את המצב, וזה מה שממשלה שלך כרגע עושה. אבל אל תדאג, היא תעוף מהר אחרי המלחמה הזאת, ואז גם אתה תתחיל לארוז את הפקלאות.

הם לא קיבלו בדיוק את מה שהם רצו, כי מה שהם רוצים זה את האדמה שלנו ,גם את השטח שבתוך הקו הירוק
מה שהם רוצים זה שתרצח אותם ואתה מספק להם את הסחורה בכל הזדמנות.

הפרבולה1

Well-known member
אני לא בטוח שאתה משכנע את עצמך פה, אפילו.
ראינו מה הם מסוגלים לעשות כך שהקביעה שהם נלחמים עם "טנקים" לא רחוקה מהמציאות , נכון זה לא ממש טנקים אבל זה טילים, נ"ט רחפנים ועוד , ואלו שבדרג הצבאי שלנו שזילזלו בזה עד ה 7 באוקטובר מתחרטים על זה מאד.
אני אשאל אותך שאלה: מה שעושים עכשיו עצר את הטילים והחזיר את החטופים?
זה קצת צימצם את ירי הטילים נכון לעכשיו , ונקווה לשפור בהמשך, אין ברירה אחרת.
בכל אופן, אני מבין אותך. אתה בהחלט נמצא במצב קשה. להמשיך ולתמוך בחמאס זה כמובן עוזר לך לדחות את הקץ, אבל גם אתה מבין שאם חמאס ינצחו לא יעזור לך שתמכת בהם, יחתכו לך את הראש כי אפילו שתמכת בהם, בכל זאת - אתה יהודי. אם חמאס יפסידו - או שתצטרך להתמודד עם זה שהממשלה בפלשטין משתינה עלייך בקשת (כי הרי אתה יהודי) או להתפנות חזרה לארץ ולהפסיק לגנוב ולעשוק.
זה שאנו לא תומכים באבו מאזן לא אומר שאנו תומכים בחמאס, רק אצלכם בשמאל יש איזה אקסיומה מוזרה שחייבים לתמוך בפלג מסוים של האויב . הגיע הזמן שנתמוך בעצמינו.
אין לך הרבה אופציות חוץ מלנסות לקבע את המצב, וזה מה שממשלה שלך כרגע עושה. אבל אל תדאג, היא תעוף מהר אחרי המלחמה הזאת, ואז גם אתה תתחיל לארוז את הפקלאות.
אחרי מה שקרה בעזה קשה להאמין שישראל תיסוג מיו"ש. אף אחד לא משוגע מספיק לסגת לקו גבול של 400 קמ בנחיתות טופוגרפית . אפילו על עקירת גוש קטיף יש כאלו שמתחרטים , ובכל מקרה דרישות הערבים ל"שלום" כל כך הזויות שגם ממשלה בראשות מרץ לא תקבל אותם.
מה שהם רוצים זה שתרצח אותם ואתה מספק להם את הסחורה בכל הזדמנות.
לא נכון, מה שהם רוצים זה את פלסטין כולה ולסלק אותנו מפה , רק אתה מייחס חשיבות גדולה למה מראים ב CNN . האויב כבר מבין את הטעות הגדולה שעשה כאשר חשב שתמונות ב CNN על ההרס בעזה יעצרו את צה"ל . אנחנו רק צריכים לדאוג לאספקה סדירה של תחמושת וציוד צבאי .

נערך לאחרונה ב:
למעלה