מועדון דיסני - ימי החנוכה (9) - הרקולס, פרוזן, עולם מוזר

Lhuna3

Well-known member
היתה פעם תיאוריה מופרכת לגמרי, שאמא של אנה ואלסה היתה בהריון שהם עלו לספינה ואז באי הבודד היא ילדה את טרזן...FROZEN 2 הוכיח שזה לא נכון!
א. מה קשור טרזן? איך הגיעו לזה?
ב. תפסיקו לכתוב דברים על פרוזן 2 כי לא כולנו עוד ראינו. (אני לא ראיתי ורוצה לראות)

את חייבת לי עשר שניות מהחיים.
אין בעיה, תגיד לי כשיגמרו לך ואני אתן לך עוד 10 שניות.
אני מתאפק עכשיו שלא לראות שוב את רוב הסרט רק כדי למצוא משהו שאולף אומר והוא לא מעולה.
זה מאוד ניק מצידך.
זה בעיקרון מדבר על כך שזה שאלסה מדחיקה את הכוח שלה ודואגת להסתיר אותו מאחרים נועד לדמות הסתרה של נטייה מינית. בשיטה של הדחקת רגשות ו"אם תאמין מספיק שאתה לא כזה אז אתה לא תהיה כזה".
מעבר לזה יש תיאוריה שיוצרי הסרט השאירו בכוונה מקום בשביל זה שאפשר להאמין שאלסה היא לסבית כי בכל הסרט הזה לא רואים את אלסה נמשכת לאף אחד (בעוד שלאנה יש שני אינטרסים רומנטיים)
ג׳יזס עם ההומואים האלה די כבר לנכס לעצמכם כל דבר |שפם|

אתם יודעים שאני בעדכם אבל באמת שפה זה מאולץ מאוד ולא על זה הסרט. זה על נשים שמצילות זו את זו במקום שגבר יציל אותן. (ועל רגשות ולהרחיק אנשים והפחד לפגוע ועוד כל מיני דברים.)
חחח עכשיו שמתי לב. בפעמים הראשונות הנחתי שזאת סתם משפחה שמתארחת בסאונה שלו.
אני גם הנחתי.
ואני מתה על סוג השירים האלה.
גם אני!
נההה איפה הכיף בזה?
ידעתי שתגידי ככה :-D

didalf

Well-known member
א. מה קשור טרזן? איך הגיעו לזה?
סתם אנשים מטורללים אוהבים להמציא תיאוריות שכל סרטי דיסני קשורים.
בתחילת טרזן ההורים שלו נקלעים לסערה ומגיעים לאפריקה ושם יולדים את טרזן, וההורים של אלזה ואנה נקלעים לסערה. אז מישהו החליט שזה אותו זוג.
לגבי פרוזן 2 אין לי מושג למה הוא התכוון.

אין בעיה, תגיד לי כשיגמרו לך ואני אתן לך עוד 10 שניות.
:-D:-D

Lion_Heart

Well-known member
אז תראי ראלף ההורס 2 הוא יותר טוב מהראשון!!

בסדר נו מסתבר שההורים שלה פשוט לא יודעים לפרש טרולים. אבל הטרול אשם בזה שהוא לא ברור.

בהחלט.

אבל ההורים שלה מהבולים במקום ללכת לשיעורי שליטה בקסם איפשהו פשןט כלאו אותה והכניסו אותה לחרדה נצחית.

חחחח אני גם. אני ואחותי יוצא לנו לפעמים.

נההה איפה הכיף בזה?

טוב שאר סרטי דיסני באמת מתרחשים באזור ימי הביניים.

סקנדיביה!!! ממש שכחתי מהמילה הזאת אז כל מה שעלה לי לכתוב זה נורדית.

אני רוצה להגיד שיש כזה|תוהה|
אה לא זוטופיה אבל הוא שועל.
#צדקלזאבים

אבל הם גם לא מתחתנים אחרי יום, הם רק מתחילים לצאת.

חחחחחח כן:-D
מה לא ברור? :-D הוא אמור היה לתת להם חוברת הפעלה? הם ההורים שלה! והוא אמור להיות קריפטי!!

It's Always Sunny

Well-known member
אז תראי ראלף ההורס 2 הוא יותר טוב מהראשון!!
אוף, הלחץ החברתי מתחיל לעבוד :-D|פנים| אני אחשוב על זה, אבל לא מבטיחה כלום.

פתאום קלטתי שכשהסרט נגמר, ישר הפסקתי אותו, בדרך כלל אני רגילה להעביר את הכתוביות סיום ולראות שלא פיספסתי כלום (הרגל של מארוול) אבל הפעם לא עשיתי את זה |פנים|

didalf

Well-known member
מה לא ברור? :-D הוא אמור היה לתת להם חוברת הפעלה?
כן! הם טיפשים! מה הוא מדבר בחידות?
אוף, הלחץ החברתי מתחיל לעבוד :-D|פנים| אני אחשוב על זה, אבל לא מבטיחה כלום.

Lion_Heart

Well-known member
כן! הם טיפשים! מה הוא מדבר בחידות?

הוא לא אשם בטיפשות שלהם , אם הם עד כדאי כך טיפשים, מה זה משנה,מה הוא אמר?

בכל מקרה!
הוא אמר בפשטות"פחד הוא האויב " אם הם לא הבינו את זה,האשמה כולה שלהם!

טוני החתול

Well-known member
מנהל
לראשונה בתולדות המועדון שלנו
נראה סרט חדש דנדש שרק לפני רגע היה בקולנוע.
ולכן אני לא אתפלא אם זה סרט שאף אחד מאיתנו עוד לא ראה
סרט השבוע של מועדון דיסני הוא:
עולם מוזר
ובאנגלית:
Strange World

1672318595315.png

Lhuna3

Well-known member
עולם מוזר
ובאנגלית:
Strange World

צפה בקובץ המצורף 69473
אוי מעולה כי בדיוק ראיתי בדיסני+ שזה יצא ובא לי על זה.

Lion_Heart

Well-known member
עולם מוזר
ובאנגלית:
Strange World

צפה בקובץ המצורף 69473
הידד!, היאח,סרט שעוד לא ראיתי!
מייד מתפנה לזה,ושאני אומר "מיד", תרגמו את זה ל "מתישהו בסופ"ש"

טוני החתול

Well-known member
מנהל
נו, קדימה, תכתבו על הסרט.
אל תאלצו אותי לכתוב ראשון.

בסדר...
דווקא ממש אהבתי.
הבנתי שהסרט מאוד לא הצליח, אז הייתי מוכן חזק לסרט לא טוב.
לא שהוא מעולה באופן מיוחד. כלומר בהחלט לא לוקה, או אנקנטו, או פרוזן.
אבל סרט הרפתקאות טוב עם עולם דמיוני מעניין וסיפור משפחתי טוב.
ומשהו מאוד חשוב שלא היה לי מושג לגביו (עד אתמול במקרה) - זה שיש שם דמות ראשית להטבית.
כלומר אית'ן הוא דמות ממש ראשית בסרט.
וזה שהוא נמשך לבן זה אומנם ממש לא חלק מרכזי בסרט, אבל זה מוצג באופן מפורש ולא משתמע לשני פנים.
כלומר כל מה שנשאר שהיה הופך את זה ליותר טוב היה שהבן האחר ההוא היה בא איתם להרפתקאה, אבל זה ממש לא היה נחוץ.
אוקי, זה ואם בעצם הייתה נשיקה בינהם.
אבל עדיין צעד גדול עבור דיסני.

ולגבי הסיפור:
הדבר שהיה לי ממש מוזר ולא צפוי זה שכל החברה האנושית בסרט הזה הייתה בעולם דמיוני לא ברור.
כלומר אני הנחתי שזה יהיה סרט על אנשים מהעולם שלנו שמגיעים איכשהו ל"עולם מוזר". אבל מבחינתנו העולם הרגיל שלהם הוא כבר די מוזר.
איך מראש התפתחה חברה אנושית בעמק הגדול הזה שמוקף בהרים שאף אחד אף פעם לא עקף?
שלא לדבר על כך שאחר כך מתברר שכל הדבר הזה מתרחש על גב של צב ים ענק.

אז יש את המשפחה הזאת של הרפתקנים של ייגר האב וסרצ'ר הבן שמנסים למצוא דרך לעקוף את ההרים האלו.
אבל סרצ'ר מתעניין בעוד דברים כמו צמחים שהם אולי בעלי משמעות חשובה. אבל לייגר לא אכפת משטויות כאלו אז הוא עוזב.
*יש את הויכוח המצחיק שלהם על מה "המשלחת" רוצה כשהם בעצם מדברים אחד על השני.

עברו 25 שנה ומסתבר שהצמחים היו מאוד חשובים כי הם יוצרים אנרגיה חזקה שבעצם שינתה את כל החיים בעולם שלהם (אבלוניה).
אז יש להם כל מיני מכונות מעופפות ומכשירים חשמליים שלא היו בעבר והכל בזכות התגלית של סרצ'ר.
(אבל משום מה למרות החשיבות העצומה שלו וזה שיש פסל גדול שלו במרכז העיר הוא עדיין רק חקלאי וכבר שנים רבות לא נפגש עם מנהיגת אבלוניה)

החיים די אידיליים אם כי במקרה המטוס של האמא פתאום עושה בעיות (כהכנה לבאות)
סרצ'ר נשוי לאשה ומדאו אוהב אותה ואוהב לנשק אותה כדי להביך את הבן שלו (שצריך להיות שמח שאף אחד לא עושה עניין מזה שהוא הומו ולא להתלונן על זה שהורים שלו יכולים להתנשק מול המצלמה בעוד הוא לא יכול להתנשק עם הכמעט חבר שלו).
סרצ'ר מאוד אוהב את הבן שלו גם אם זה כולל להביך אותו מול החברים והאינטרס הרומנטי.
הוא גם מאוד בטוח שהוא אבא הרבה יותר טוב מאבא שלו שנטש אותו ודרש שהוא יהיה כמוהו.
זה ברור מאוד מהר שסרצ'ר לא קולט את זה שהוא בעצם כמו אבא שלו בכך שהוא פשוט מניח שהבן שלו רוצה להמשיך בדרכו.

אז מגיעה הנשיאה ומספרת להם שהצמח חולה והם יוצאים למסע על מנת להציל את הצמח (שמתברר שלכל הצמחים יש שורש ענק משותף - אז איך בעצם העבירו אותו מההרים לעמק?)
סרצ'ר מסכים לבוא, אבל לא מסכים שאית'ן יצטרף.
ולא צריך להיות חוזה עתידות כדי לנחש שאית'ן התגנב על הספינה.
הם נכנסים לחור באדמה בעקבות השורש ומהר מאוד (ובערך באוון זמן שמרידיאן מגיעה עם המטוס הקטן שלה ומגלה להם שאית'ן התגנב) מותקפים על ידי יצורים מעופפים מוזרים.
הספינה מתרסקת דרך איזה משהו ומוצאת עצמה בעולם מוזר (רגע, זה שם הסרט)
סרצ'ר נופל בדרך ומהר מאוד מוצא מישהו מסתורי שבאופן לא מפתיע מתברר כאבא שלו (אוקי הסרט הזה לא חזק בהפתעות - אבל מצד שני לא ציפיתי לטוויסט הראשי. למרות שאולי הייתי צריך לצפות לזה)
*שכחתי לציין שיחד עם סרצ'ר נופל הכלב שלהם לג'נד, שבלי לעשות מזה עניין או להסביר יש לו רק 3 רגליים.
השאר מתקנים את הספינה בזמן שאית'ן יוצא לחפש את אבא שלו. אית'ן כמעט נהרג על ידי יצורים מוזרים אבל בסוף ניצל על ידי אבא וסבא והם די מהר חוזרים לספינה.
יש את כל העניין עם ספלאט שבמקור מוביל את אית'ן בזדון ליצורים שרוצים לאכול דברים, אבל אז מתחרט על זה אחרי שאית'ן נחמד אליו מטפל בכוויה שהוא קיבל מהפנדו (הצמח). ספלאט אז הופך להיות חבר ועוזר להם וסבא ייגר כאילו שכח מזה שהוא מודע לכך שיצורים כמו ספלאט מובילים אנשים ליצורים "הרעים".

הם ממשיכים במעקב אחרי שורש הפנדו ובעזרת ספלאט עוברים את הים החומצי.
בדרך יש הרבה ריבים והשלמות ומשחקים בין גברי משפחת קלייד. אהבתי את זה שסרצ'ר וייגר הם כאילו שונים לחלוטין, אבל מגיבים בעצם באותה צורה של להרוג כל דבר שהם רואים כרע. זה ברור שזה נועד לבשר על מה שיבוא בהמשך, אבל בכל זאת לא קלטתי איך זה בעצם יכול להיות כי לא ראיתי איך אפשר לראות ביצורים המפחידים האלו כמשהו טוב.

אבל אז יש את הטוויסט שמסתבר שהם בעצם תאים שמגינים על הסביבה שלהם. והסביבה שלהם היא בעצם הגוף של צב ענק שהם נמצאים בתוכו.
זה הורג אותי שלחלוטין לא ציפיתי לזה כי במבט לאחור זה הכל נראה שם כמו פנים של גוף. לכל הרוחות אפילו היו תאי דם שנעו במסלולים קבועים.
הגילוי היה מאוד מגניב אפילו שלא היה לי ברור איך הם פשוט נסחפו מחוץ לגוף של הצב הזה.

ואז גם מתברר שהפנדו הוא בעצם איזה זיהום או משהו כזה בגוף שהגוף מנסה להלחם בו.
אבל נשיאת אבלוניה מסרבת להקשיב וכולאת את הקליידים בארון. אבל הכלב בחוץ ויכול להציל אותם. וכמובן שספלאט בעצם יכול לצאת החוצה דרך הרווח הקצר בין הרצפה לדלת ויוצא כדי להסביר לכלב מה לעשות במקום לעשות את זה בעצמו.
אז סרצ'ר יוצא לחפור חור בפנדו כדי שתאי הגוף יוכלו להרוס אותו בעוד אית'ן קורא לתאים ואז גם ייגר מגיע לעזור אחרי שהוא נזכר בזה שהוא לא חייב להיות מעצבן. ומרידיאן אפילו מצליחה לשכנע את הנשיאה והשאר שזה באמת לב שצריך להציל (היא לא אומרת את זה אבל אני מניח שזה מובן שזה יהיה די מגעיל להמשיך לחיות על גב של גוויה).
זה כבר סוף הסרט ואין טעם למשוך דברים אז מסתבר שהחור הקטן שסרצ'ר וייגר עשו מספיק בשביל שתאי ההגנה של הגוף יהרסו את הפנדו בשניות והוא פשוט מתפוצץ כולו. ואז הגוף מבריא את הלב.

אז בסופו של דבר המשלחת לא הצילה את הפנדו אלא הרסה אותו, מה שאומר שכל ייצור החשמל באבלוניה נפסק.
אבל בסוף מתברר שאית'ן וחבריו ועוד חזרו לתוך הגוף ועושים שם משהו איכשהו החזיר את ייצור החשמל. לא ממש הבנתי אתזה אבל בסוף נדלקו נורות.
העיקר זה שיש הבנה ואהבה בין הדורות ואית'ן מחבק את חבר שלו כדי לסמן לנו שהם עכשיו באמת יחד (אבל לא מתנשקים כי זה כבר מוגזם מה אתם רוצים מאיתנו)

It's Always Sunny

Well-known member
נו, קדימה, תכתבו על הסרט.
אל תאלצו אותי לכתוב ראשו
אני אנסה לראות את הסרט היום, אם לא אספיק אז מחר.

בסדר...
דווקא ממש אהבתי.
טוב לשמוע. גם אני נתקלתי בביקורות לא מחמיאות ומאוד חששתי בגלל זה. אז זה מעודד לדעת שאתה חושב שהסרט טוב :-):

Lhuna3

Well-known member
אני גם לא הספקתי אתמול והיום, מקווה מאוד לצפות מחר.

Lhuna3

Well-known member
דווקא ממש אהבתי.
אני גם אהבתי, סרט חמוד מאוד ומשעשע.
אני יכולה להבין שאין בו משהו ספציפי שהופך סרטי דיסני להצלחה גדולה, כמו דמות נערצת במיוחד ע"י ילדות/ים, או הומור ממש מצחיק (למרות שיש), או מוזיקה מדהימה.
אבל אני נהנייתי.
העולם שהם מצאו היה מקסים ממש, והיה נחמד לגלות בסוף את הטוויסט שזה יצור חי (מרגיש לי שאיפשהו כבר היה משהו דומה מאוד, אבל לא מצליחה להזכר איפה).
הטרופ של אבא שמאוכזב שהילד לא הולך בדרכו ואז לילד יש ילד משלו שחוזר על אותו סיפור ובסוף משלימים - גם זה מרגיש לי משהו שכבר ראיתי, אפילו יותר מפעם אחת, אז טיפה שחוק וצפוי, אבל לא הפריע לי.
גם המשל עם המסר האקטואלי, שאנחנו הורגים את הסביבה שלנו בצריכת החשמל ושאר המשאבים וצריכים ללמוד לחיות בהרמוניה איתה וכולי - הרגיש מאוד מובן מאליו פרוגרסיבי מתבקש כזה, אבל שוב, זה נעשה בצורה חמודה אז לא היה לי אכפת.
הפרוגרסיביות (הלפעמים טיפה מוגזמת) גם הורגשה היטב - להט"ב, מיעוטים ונשים בתפקידי המנהיגה, הטייסת וכו'...
והגברים הלבנים המבוגרים הם אלו שצריכים "ללמוד שיעור" בלהיות טובים יותר, מכל מיני בחינות. את השיעור מלמד אותם הבן מהדור הצעיר.

זה נשמע כאילו כתבתי פה בעיקר תלונות, אבל זאת לא הכוונה שלי בכלל.
כאמור נהנייתי בהחלט מהסרט!

וספלאט הוא כמעט משתווה לאולף בגזרת יצורי דיסני החמודים ביותר!! |מאוהב|

ומשהו מאוד חשוב שלא היה לי מושג לגביו (עד אתמול במקרה) - זה שיש שם דמות ראשית להטבית.
כלומר אית'ן הוא דמות ממש ראשית בסרט.
וזה שהוא נמשך לבן זה אומנם ממש לא חלק מרכזי בסרט, אבל זה מוצג באופן מפורש ולא משתמע לשני פנים.
כלומר כל מה שנשאר שהיה הופך את זה ליותר טוב היה שהבן האחר ההוא היה בא איתם להרפתקאה, אבל זה ממש לא היה נחוץ.
האמת שזה היה לי כל כך מובן מאליו שבסרט שיוצא היום זה יהיה ככה, ששכחתי שעבור דיסני זה נחשב עדיין "חידוש".
ולגבי הסיפור:
הדבר שהיה לי ממש מוזר ולא צפוי זה שכל החברה האנושית בסרט הזה הייתה בעולם דמיוני לא ברור.
כלומר אני הנחתי שזה יהיה סרט על אנשים מהעולם שלנו שמגיעים איכשהו ל"עולם מוזר". אבל מבחינתנו העולם הרגיל שלהם הוא כבר די מוזר.
איך מראש התפתחה חברה אנושית בעמק הגדול הזה שמוקף בהרים שאף אחד אף פעם לא עקף?
שלא לדבר על כך שאחר כך מתברר שכל הדבר הזה מתרחש על גב של צב ים ענק.
זה באמת מעניין וממש נחמד ומקורי לדעתי.
אז יש את המשפחה הזאת של הרפתקנים של ייגר האב וסרצ'ר הבן שמנסים למצוא דרך לעקוף את ההרים האלו.
אבל סרצ'ר מתעניין בעוד דברים כמו צמחים שהם אולי בעלי משמעות חשובה. אבל לייגר לא אכפת משטויות כאלו אז הוא עוזב.
*יש את הויכוח המצחיק שלהם על מה "המשלחת" רוצה כשהם בעצם מדברים אחד על השני.
כן. יש גם רגע משעשע ממש בהתחלה שעל אחד מהמשלחת נופל סלע ענקי ונראה לרגע כאילו שהוא מת וכולם בהלם ואז הוא יוצא מאחוריו.
עברו 25 שנה ומסתבר שהצמחים היו מאוד חשובים כי הם יוצרים אנרגיה חזקה שבעצם שינתה את כל החיים בעולם שלהם (אבלוניה).
הם קראו לזה חשמל די במפורש, לא?
אז יש להם כל מיני מכונות מעופפות ומכשירים חשמליים שלא היו בעבר והכל בזכות התגלית של סרצ'ר.
המכוניות המעופפות שלהם נראות ממש מגניבות!
וגם אפשר למשוך אותן למטה חזרה עם חוט כמו עפיפון אם נגמרת להם הבטריה! (כלומר זה לא גורם להן להתרסק או משהו)
(אבל משום מה למרות החשיבות העצומה שלו וזה שיש פסל גדול שלו במרכז העיר הוא עדיין רק חקלאי וכבר שנים רבות לא נפגש עם מנהיגת אבלוניה)
חחח לא חשבתי על זה, אבל הוא פשוט איש צנוע כזה כשלעצמו.
החיים די אידיליים אם כי במקרה המטוס של האמא פתאום עושה בעיות (כהכנה לבאות)
סרצ'ר נשוי לאשה ומדאו אוהב אותה ואוהב לנשק אותה כדי להביך את הבן שלו (שצריך להיות שמח שאף אחד לא עושה עניין מזה שהוא הומו ולא להתלונן על זה שהורים שלו יכולים להתנשק מול המצלמה בעוד הוא לא יכול להתנשק עם הכמעט חבר שלו).
כיוון שזה עולם דימיוני, אתה לא יודע אם בכלל אי פעם הומואים שם היו עניין חריג, אז יתכן שזה מובן מאליו בשבילו. גם הסבא, שהיה מנותק מהציביליזציה שלהם ב-25 שנה האחרונות, קיבל את זה כמובן מאליו ולא הרים גבה אפילו, אז זה עוד ראיה שזה לא משהו חדש שם.
אז מגיעה הנשיאה ומספרת להם שהצמח חולה והם יוצאים למסע על מנת להציל את הצמח (שמתברר שלכל הצמחים יש שורש ענק משותף - אז איך בעצם העבירו אותו מההרים לעמק?)
שאלה טובה.
סרצ'ר נופל בדרך ומהר מאוד מוצא מישהו מסתורי שבאופן לא מפתיע מתברר כאבא שלו
באמת הכי ברור מהשניה שראו אותו מאחורה מכוסה.
*שכחתי לציין שיחד עם סרצ'ר נופל הכלב שלהם לג'נד, שבלי לעשות מזה עניין או להסביר יש לו רק 3 רגליים.
הפרוגרסיביות של "לא לעשות עניין משום שוני של מישהו" תקפה גם לכלבים עכשיו.
השאר מתקנים את הספינה בזמן שאית'ן יוצא לחפש את אבא שלו. אית'ן כמעט נהרג על ידי יצורים מוזרים אבל בסוף ניצל על ידי אבא וסבא והם די מהר חוזרים לספינה.
יש את כל העניין עם ספלאט שבמקור מוביל את אית'ן בזדון ליצורים שרוצים לאכול דברים, אבל אז מתחרט על זה אחרי שאית'ן נחמד אליו מטפל בכוויה שהוא קיבל מהפנדו (הצמח). ספלאט אז הופך להיות חבר ועוזר להם וסבא ייגר כאילו שכח מזה שהוא מודע לכך שיצורים כמו ספלאט מובילים אנשים ליצורים "הרעים".
אני מתה על הסצינה שספלאט מביא לאית'ן סטירה :-D
וגם כשהוא משחק איתם בקלפים הוא מעולה :-D
ואיך שהוא "מדבר"... גם עם היצורים שהוא מנחה אותם לעזור לספינה שלהם לעבור דרך נהר מיצי הקיבה - זה היה כל כך חמוד!
אבל הכי צחקתי כשכולאים אותם בחדר קטן והם מנסים לגרום לכלב לג'נד הטיפש לפתוח להם את המנעול, ובסוף ספלאט עובר מתחת הדלת ומראה לכלב מה הוא אמור לעשות ובמקום פשוט לפתוח הוא חוזר מתחת הדלת לתוך החדר, שהכלב יפתח :-D
הם ממשיכים במעקב אחרי שורש הפנדו ובעזרת ספלאט עוברים את הים החומצי.
בדרך יש הרבה ריבים והשלמות ומשחקים בין גברי משפחת קלייד. אהבתי את זה שסרצ'ר וייגר הם כאילו שונים לחלוטין, אבל מגיבים בעצם באותה צורה של להרוג כל דבר שהם רואים כרע.
אהבתי גם, חשבתי שהקטע הזה בעצם מראה את הדימיון והשוני בין הדורות.
סרצ'ר הוא בדור שאבא הוא כבר יותר איש משפחה מעורב ורגיש (למרות שהוא חוזר כאמור על הטעות של לכפות את "מפעל חייו" על הבן שלו), אבל הוא עדיין כמוהו בקטע של לא רק להרוג את מה שנראה להם רע, אלא לראות את כל מה שמפריע להם כמשהו רע ולחשוב שחייב תמיד להיות "אויב" שצריך להלחם בו,
ואילו אית'ן בדור שרואה גם את הזולת והסביבה כבעלי צרכים וזכויות משלהם שצריך לשאוף להבין ולחיות איתם בהרמוניה במקום להלחם נגד.
אבל אז יש את הטוויסט שמסתבר שהם בעצם תאים שמגינים על הסביבה שלהם. והסביבה שלהם היא בעצם הגוף של צב ענק שהם נמצאים בתוכו.
זה הורג אותי שלחלוטין לא ציפיתי לזה כי במבט לאחור זה הכל נראה שם כמו פנים של גוף. לכל הרוחות אפילו היו תאי דם שנעו במסלולים קבועים.
הגילוי היה מאוד מגניב אפילו שלא היה לי ברור איך הם פשוט נסחפו מחוץ לגוף של הצב הזה.
הם יצאו דרך הפה שלו, לא?
ואז גם מתברר שהפנדו הוא בעצם איזה זיהום או משהו כזה בגוף שהגוף מנסה להלחם בו.
אבל נשיאת אבלוניה מסרבת להקשיב וכולאת את הקליידים בארון. אבל הכלב בחוץ ויכול להציל אותם. וכמובן שספלאט בעצם יכול לצאת החוצה דרך הרווח הקצר בין הרצפה לדלת ויוצא כדי להסביר לכלב מה לעשות במקום לעשות את זה בעצמו.
כן כמו שציינתי זה קטע ממש טוב :-D
אז בסופו של דבר המשלחת לא הצילה את הפנדו אלא הרסה אותו, מה שאומר שכל ייצור החשמל באבלוניה נפסק.
אבל בסוף מתברר שאית'ן וחבריו ועוד חזרו לתוך הגוף ועושים שם משהו איכשהו החזיר את ייצור החשמל. לא ממש הבנתי אתזה אבל בסוף נדלקו נורות.
הפנדו כל הזמן ממשיך לגדול פה ושם בתוך הגוף, כמו שיש כל מיני זיהומים תמיד שמערכת החיסון בד"כ מצליחה לטפל בהם, אז הם עודרים ומוציאים אותו ומשתמשים בו למעלה לחשמל, וככה הם גם נהנים מהתועלת שלו וגם עוזרים למערכת החיסון של הצב וחיים בסימביוזה.
העיקר זה שיש הבנה ואהבה בין הדורות ואית'ן מחבק את חבר שלו כדי לסמן לנו שהם עכשיו באמת יחד (אבל לא מתנשקים כי זה כבר מוגזם מה אתם רוצים מאיתנו)
ושלמדנו לחיות בהרמוניה עם הסביבה והצב לא ימות / העולם לא יהרס.

טוני החתול

Well-known member
מנהל
אני מאוד שמח שגם את אהבת
דווקא ספלאט הרגיש לי בפירוש פחות חמוד לעומת כל מיני דומים לו בגזרת ה"יצור חמוד". כלומר עדיין חמוד, אבל בהחלט הרבה פחות חמוד מאולף.
וגם כשהוא משחק איתם בקלפים הוא מעולה :-D
חחחחח זה באמת היה קטע מעולה איתו.
היו עוד. אבל, אבל בהחלט לא מתווה לאולף.
גם המשל עם המסר האקטואלי, שאנחנו הורגים את הסביבה שלנו בצריכת החשמל ושאר המשאבים וצריכים ללמוד לחיות בהרמוניה איתה וכולי - הרגיש מאוד מובן מאליו פרוגרסיבי מתבקש כזה, אבל שוב, זה נעשה בצורה חמודה אז לא היה לי אכפת.
האמת שלא ממש חשבתי על המסר הסביבתי כל כך. כאילו ראיתי אותו, אבל לא נתתי לזה חשיבות גדולה בראש שלי משום מה. למרות שברור שזה באמת חלק חשוב.
הפנדו כל הזמן ממשיך לגדול פה ושם בתוך הגוף, כמו שיש כל מיני זיהומים תמיד שמערכת החיסון בד"כ מצליחה לטפל בהם, אז הם עודרים ומוציאים אותו ומשתמשים בו למעלה לחשמל, וככה הם גם נהנים מהתועלת שלו וגם עוזרים למערכת החיסון של הצב וחיים בסימביוזה.
זה לא היה ברור לי.
ועכשיו הסתכלתי בדף ויקיפדיה ושם בכלל כתוב שהם עברו לייצר חשמל בטורבינות רוח.
המכוניות המעופפות שלהם נראות ממש מגניבות!
וגם אפשר למשוך אותן למטה חזרה עם חוט כמו עפיפון אם נגמרת להם הבטריה! (כלומר זה לא גורם להן להתרסק או משהו)
כן, זה ממש מוזר ובהחלט נוגד הגיון. כלומר באופן כללי לא ברור מה מחזיק את המכונות המעופפות שלהם באוויר כשהם לא בתנועה. אבל זה באופן כללי עולם שונה, אז אולי כוחות מגנטיים שונים גורמים לכך שמאוד קל ליצור שדה מגנטי שדוחה את הכבידה (או טכנו-באבל דומה).
הם יצאו דרך הפה שלו, לא?
לא נראה לי. כי איך שהם יוצאים הם רואים רק את העין הענקית. אם הם היו יוצאים דרך הפה אז הם היו רואים לפחות גם את הפה.
האמת שזה היה לי כל כך מובן מאליו שבסרט שיוצא היום זה יהיה ככה, ששכחתי שעבור דיסני זה נחשב עדיין "חידוש".
בסדרות היום דמות ראשית להטבית זה כבר לא עניין גדול. ודמות משנית להטבית זה כמעט מובן מאליו. אבל בסרטים זה עדיין כן נדיר יחסית. בעיקר בסרטים עם תקציב גבוה, אבל גם באופן כללי בסרטים של האולפנים הגדולים. תמיד בדוחות של נראות להטבית במדיה זה מאוד ברור.
כיוון שזה עולם דימיוני, אתה לא יודע אם בכלל אי פעם הומואים שם היו עניין חריג, אז יתכן שזה מובן מאליו בשבילו. גם הסבא, שהיה מנותק מהציביליזציה שלהם ב-25 שנה האחרונות, קיבל את זה כמובן מאליו ולא הרים גבה אפילו, אז זה עוד ראיה שזה לא משהו חדש שם.
אני מניח שזה לא משהו חדש או יוצא דופן שם.
בכל מקרה בסוגריים אני התבדחתי פשוט על כך שכאילו לחזק את הצד ההטרו בסרט אז דאגו שהגבר והאישה יתנשקו הרבה פעמים.

מצד אחד אני מאוד שמח שבסרט הזה באמת עשו כאילו עולם שבו הומוסקסואליות זה בכלל לא עניין חשוב.
אבל מצד שני זה גרם לי לרצות סרט דיסני שבו מתייחסים לנושא של יציאה מהארון כמו שהיו סרטים שהתייחסו להתבגרות, התאהבות, אבל ועוד.

It's Always Sunny

Well-known member
ראיתי ואני רוצה להגיב על הסרט אבל קודם צריכה לעבור על השרשור של הסיכום חודש :-D 🤷‍♀️

טוב, אז זה יקרה כבר מחר :-D :-D

נערך לאחרונה ב:

Lhuna3

Well-known member
דווקא ספלאט הרגיש לי בפירוש פחות חמוד לעומת כל מיני דומים לו בגזרת ה"יצור חמוד". כלומר עדיין חמוד, אבל בהחלט הרבה פחות חמוד מאולף.
אוקיי אולף זה ליגה משלו אז אולי ההשוואה לא היתה חכמה מצידי, אבל אני ממש חושבת שאתה לא מעריך כראוי את חמידותו של ספלאט!! :-(
הוא כבש אותי |מאוהב|
זה לא היה ברור לי.
ועכשיו הסתכלתי בדף ויקיפדיה ושם בכלל כתוב שהם עברו לייצר חשמל בטורבינות רוח.
לא ראיתי שם טורבינות בכלל אז כנראה פספסתי את זה. אולי צריך לצפות שוב בקטע הסיום.
בסדרות היום דמות ראשית להטבית זה כבר לא עניין גדול. ודמות משנית להטבית זה כמעט מובן מאליו. אבל בסרטים זה עדיין כן נדיר יחסית.
טוב אני לא רואה כמעט סרטים חדשים אז באמת כל מה שאני מכירה זה מה שהולך בסדרות. מוזר לי לשמוע שיש כזה פער. איך זה מוסבר? קהל היעד הוא אחר?

didalf

Well-known member
טוב ראיתי גם
ואני מצטערת אבל זה היה מממממממש משעמם|ישן|

הרעיון של משלחת של ווירדוז הולכת לחקור עולם נסתר מזכירה לי טיפה את אטלנטיס אבל פה זה מסתיים, אטלנטיס סרט יפה.

אה שמעתי על זה בעצם

העולם שהם מצאו היה מקסים ממש, והיה נחמד לגלות בסוף את הטוויסט שזה יצור חי (מרגיש לי שאיפשהו כבר היה משהו דומה מאוד, אבל לא מצליחה להזכר איפה).
וואי גם לי

טוני החתול

Well-known member
מנהל

טוני החתול

Well-known member
מנהל
טוב אני לא רואה כמעט סרטים חדשים אז באמת כל מה שאני מכירה זה מה שהולך בסדרות. מוזר לי לשמוע שיש כזה פער. איך זה מוסבר? קהל היעד הוא אחר?
אני לא בטוח, אבל חלק מזה נראה לי קשור בכך שבסרטים הרווחים משחרור בארצות אחרות הם מאוד משמעותיים בלהפוך סרט למצליח. בעוד שבסדרות מכירה למדינות אחרות נחשב לבונוס קטן יחסית.

It's Always Sunny

Well-known member
כבר יומיים אני מנסה לכתוב על עולם מוזר ונתקעתי באמצע, אז עד שאצליח להגיע לזה, נראה לי שאגיב למה שכתבתם פה :-):

בטעות פתחתי את ההודעה שלך לפני שראיתי את הסרט, אז קראתי רק את השורה הראשונה והייתי בטוחה שסרצ'ר הוא הדמות הלהטבית ופתאום ראיתי שיש לו אישה, אז חשבתי שאולי זה המסע שלו. עד שקלטתי שמדובר באית'ן |פנים|:-D

מסכימה. אבל החיבוק בניהם גרם לי לחייך. ושמחתי שכולם לא עשו ביג דיל מכך שמושא האהבה שלו הוא דיאזו.

זה נאמר ברצינות?

לא שמתי לב לזה עד שאתה ציינת את זה.

כן, זה היה טוויסט טוב. מעניין אם אחרי שמכירים את העלילה של הסרט, רואים את הסרט באור שונה (מניחה שכן).

הנשיאה הייתה ממש במוד של להציל את פנדו אז היא לא הייתה מוכנה להקשיב, נכון? אתה חושב שהיא נחשבת לנבל של הסרט או שזה תחום אפור?
חחח, הכלב היה חמוד. היה להם מזל שלא כלאו אותו בארון. למרות שתכלס ספלאט יכל לעשות את זה כל הזמן.

אז סרצ'ר יוצא לחפור חור בפנדו כדי שתאי הגוף יוכלו להרוס אותו בעוד אית'ן קורא לתאים ואז גם ייגר מגיע לעזור אחרי שהוא נזכר בזה שהוא לא חייב להיות מעצבן. ומרידיאן אפילו מצליחה לשכנע את הנשיאה והשאר שזה באמת לב שצריך להציל (היא לא אומרת את זה אבל אני מניח שזה מובן שזה יהיה די מגעיל להמשיך לחיות על גב של גוויה).
האמת שהמשפט האחרון שלך ממש הגיוני, אבל אם לא היית כותב אותו, לא הייתי חושבת על זה בחיים.

כן, גם אני לא ממש הבנתי.

אולי שיעשו סרט המשך ויתנו להם להיות ביחד ולא רק להתחבק? :unsure:

אני יכולה להבין שאין בו משהו ספציפי שהופך סרטי דיסני להצלחה גדולה, כמו דמות נערצת במיוחד ע"י ילדות/ים, או הומור ממש מצחיק (למרות שיש), או מוזיקה מדהימה.
אבל אני נהנייתי.
מסכימה.

הטרופ של אבא שמאוכזב שהילד לא הולך בדרכו ואז לילד יש ילד משלו שחוזר על אותו סיפור ובסוף משלימים - גם זה מרגיש לי משהו שכבר ראיתי, אפילו יותר מפעם אחת, אז טיפה שחוק וצפוי, אבל לא הפריע לי.
נשמע הגיוני מאוד לדעתי. את אוהבת את הדרך שבה זה נעשה?

רק אחרי שקראתי את מה שכתבת, חשבתי על זה ככה. זה מאוד הגיוני שדיסני יעשו סרט על זה. אבל זה נושא שמפחיד אותי לחשוב עליו כי זה מאוד מציאותי.

נכון? :-]

חחח לא חשבתי על זה, אבל הוא פשוט איש צנוע כזה כשלעצמו.
זה ההסבר הרשמי עבורי מעכשיו :-):

אבל הכי צחקתי כשכולאים אותם בחדר קטן והם מנסים לגרום לכלב לג'נד הטיפש לפתוח להם את המנעול, ובסוף ספלאט עובר מתחת הדלת ומראה לכלב מה הוא אמור לעשות ובמקום פשוט לפתוח הוא חוזר מתחת הדלת לתוך החדר, שהכלב יפתח :-D
חחח, מעולה. במיוחד אחרי שחזרתי לקטע הזה וראיתי שספלאט חוזר לארון :-D

אני הולכת להודות שההסבר שלך היה לי יותר מובן מהסרט :-D

למעלה