מועדון דיסני - מהדורה מצמררת 💀 (7) - הסיוט לפני חג המולד, קוקו, פנטזיה, היפה והחיה

Lhuna3

Well-known member
הסיפור הכללי מוכר לי מילדותי, אולי הקריאו לי אותו מספר או משהו.

איפה ההורים שלו?
שאלתי את עצמי גם.
וואי הם ממש מחפפים בתרגום מה זה. נראה לי שהם שמים בשירים את התמלול של הדיבוב במקום תרגום ישיר, מה זה התרגום העקום הזה?? אבל מתחרז|בוקס|
כן, שמתי לב וגם לי זה הפריע.
אם היה לו וויז זה לא היה קורה. איך אנשים הסתדרו פעם בלי וויז וגוגל מאפס???
ווייז זה לחלשים, אנחנו ניווטנו לפי הכוכבים!
אני תמיד תוהה מי ואיך בנה את הטירות העצומות האלה בימים ההם.
גם אני.
חחח פמוט מדבר! למה הסרט מתרחש בצרפת וכולם צרפתים אבל רק ללומייר יש מבטא בעצם?
הרהיטים שוועו לאורח איזה נחמדים הם.
הם כאלה חמודים!! |מאוהב| כמובן שהכי הספל הקטן...
חחח איך שהוא אוכל את הביצים, אח שלי מרים משקולות והוא גם אוכל כמויות של ביצים אני תמיד קוראת לו גסטון כשהוא עושה חביתה:-D
די :-D
10 שנים??? הנסיך היה בן 11 סה"כ כשהוטלה הקללה??? איזה הגזמה הוא פאקינג היה ילד!!
וואו באמת? לא שמתי לב שזה נאמר. אז זה באמת מוגזם :-D
והנה לכל הטוענים על תסמונת שטוקהולם - בתכלס היא כן חופשיה ללכת והיא הלכה. אבל יש שלג והוא הציל אותה מזאבים ונפצע, בגלל זה היא חזרה. ובטירה יש רהיטים מדברים וספריה עצומה ואין את האידיוטים בכפר שמזלזלים בה ואת גסטון, אז אולי זה לא כזה נורא להשאר שם.
תכלס חוץ מזה שהיא רחוקה מאבא שלה ודואגת לו, וזה שהיא כאילו אסירה (מכוח הבטחה), זה ברור שהטירה זה מקום פי אלף יותר טוב מהעיירת מטומטמים הזאת.
הנה הספריה החלום של עדי|נחש|
:-D
הייתי בספריה דומה לזה בפורטוגל.
אני זוכרת ספריה דומה ומדהימה באירלנד.
בתכלס היא צריכה להביא את אבא שלה לטירה וזהו, מה רע לה פה? עדיף מהכפר הדבילי הזה.
בדיוק.
"וואטס דר מאמא??" איזה חמוד הספלון הזה|מאוהב|
ממש! |מאוהב|
וואי הם באמת שני סתומים עכשיו במקום להראות לה את אבא שלה במראה ואז לשחרר אותה הוא פשוט צריך להציע לה להזמין אותו לגור איתם!! אוקי כלומר לשחרר אותה זה המעשה האצילי יותר לעשות בעצם. אבל יכל להציע "אבל אם את רוצה אני אשמח אם תחזרו שניכם לפה". סתומים|פנים|
לגמרי סתומים :-D
חחח הרהיטים תוקפים:-D
איזה גדול זה המלחמה של הרהיטים באנשים :-D
אם כל הרהיטים והחפצים פה חיים, זה אומר שהם היו משרתים בני אדם?
יפה, אני לא ניחשתי את זה בשלב הזה.
זה גם לא כל כך הוגן שבגלל שהנסיך היה רע אז גם כל המשרתים סבלו מהעונש שלו.
אבל גסטון אידיוט ולכן מנסה לתקוף שוב ולכן נופל למותו כנבל דיסני קלאסי.
וואלה הם באמת אוהבים את הקטע הזה בדיסני. כנראה בגלל שזו דרך נוחה להרוג נבל בלי שנצטרך לראות את גופה ודם, וגם בלי שמישהו ירצח אותו ממש.
הוא נראה אבל בדיוק כמו בדיוקן שלו. אז אולי הוא כאילו תקוע באותו גיל וגם כל הרהיטים עד שתשחרר הקללה? אבל אז איך הוא יגיע לגל 21?? יש פה פאק חמור בלוגיקה!!
אכן! (הוא גם לא נראה לי בן 11 בדיוקן שראינו).
לסיכום בתכלס זה סרט יפה עם מסר יפה וכל הקשקושים על תסמונת שוקוהלם ושהיא מתאהבת בחוטף שלה זה בולשיט. היא די מהר נשארה שם מבחירה, והם התקרבו לאט והתאהבו מזה שהם למדו להכיר אחד את השני והשתנו לטובה כתוצאה מההכירות. דווקא סרט הרבה יותר מתקדם בקטע הזה, לעומת סרטי דיסני אחרים שבהם הם מתאהבים בחמש שניות.
והמסר האמיתי הוא לא לשפוט אנשים לפי המראה שלהם, ואיך שאנשים פוחדים ממה שהם לא מכירים אז הם תוקפים במקום ללמוד להכיר, והמפלצת האמיתית זה לא מי שנראה מכוער אלא מי שהלב של מכוער כמו גסטון.
הכל נכון, רק שכמבוגרת אני רואה כמה שהמסר מועבר בצורה עקומה.
(אני אגיב לאחרים לפני שאני אפרט כי אולי מישהו כבר כתב ויחסוך לי)

בסופו של דבר אפשר לסכם את הסרט בכך שזה סיפור על שני בחורים שרוצים את אותה בחורה, שניהם דושים בהתחלה, אבל אחד ממשיך להיות דוש ורע אליה ומנסה לשלוט בה בכוח, והשני מבין שהיא בת אדם ומוותר על הצרכים שלו בשבילה ולומד להשתנות. זה סיפור על גאולה וסליחה, ואיך אפשר לכפר על המעשים שלך ולהשתנות
אני מסכימה גם.
אבל עדיין אהיה חייבת להתקטנן על איך שהמסר הועבר, אז סליחה מראש ;-#

והרימייק באמת נשמע נוראי, למה אתם צופים ברימייקים האלו בכלל?
מבחינתי אם הייתי ממש אוהבת סרט מסויים, בטח ברמה שאתן אוהבות אותן כקלאסיקות ילדות שלכן, לא הייתי רוצה לראות רימייק שלו.

גאסטון אומר לבל שעדיף שלא תקרא כדי שלא תתחיל לפתח חשיבה עצמאית (הוא לא אמר את זה ככה, אני הסקתי את זה ממה שנאמר). אז בעצם כולם חושבים שבל ואבא שלה מוזרים כי הם לא הולכים בתלם?
כן, לצערנו זה ככה במציאות וגם היום...
המשרתים רואים את הקרבה של בל והחיה ומתחילים לשיר בהתלהבות כי הם חושבים שבקרוב יחזרו להיות בני אדם.
אני בכלל לא קלטתי שהם במקור בני אדם, וכל הזמן חשבתי שזה גם קצת מוזר שהם כל כך רוצים בשביל החיה שהקללה תוסר, כי אז הם יאבדו את החיים שלהם ויחזרו להיות רהיטים חסרי חיים. (כלומר חשבתי שחלק מהכישוף של הטירה, משום מה, זה שהרהיטים קיבלו חיים |פנים| וכן גם השתוממתי על זה שהנסיך חי שם לבד.)
היה לי מאוד מעניין לראות שהחיה בסרט הזה הוא לא ממש גיבור, אם הייתי צריכה לתאר אותו אולי הייתי אומרת שהוא אנטי גיבור? ברור שיש נבל בסיפור אבל החיה הוא לא הנסיך הסטנדרטי שאנחנו רגילים לראות בסרטי דיסני (לפחות לא הישנים).
יש בזה משהו, אבל הוא גם כן הציל את בל מהזאבים.
לאן נעלמו כל האחים של צ'יפ? 🤔
שאלה מעולה!!
קצת הפריע לי שכולם חשבו שבל מוזרה כי היא מתבודדת ומעדיפה לקרוא אבל אני מבינה שהסרט מותח על זה ביקורת.
בהחלט, רוב העיירה מוצגת כמקום של אנשים שטחיים, משעממים ובורים. ככה לפחות אני הבנתי.
מעניין מה שאתן רושמות, אני חושבת שאם רוצים אפשר למצוא בעיות בסדרה/סרט שלא נוצרו בעשור האחרון.
לחלוטין, כולם בעייתיים מנקודת מבטנו, יש כאלה שקל לי יותר לקבל את הבעיות שלהן וכאלה שפחות.

ראשית אגיד שוב שאני איתכן בעניין המסר, וגם לא ראיתי פה תסמונת שטוקהולם (אם כבר אז חשבתי לרגע על תסמונת האחות הרחמניה בכיוון ההפוך, ממנו אליה, כשהיא מטפלת בו אחרי הפציעה. אבל גם זה לא נכון.)
המסר הוא יפה.
אבל...
האם הוא באמת למד לאהוב באופן לא שטחי, ולהסתכל באדם ולא בקנקן?
היא אמנם חכמה ואמנם פמיניסטית, אבל עדיין הסיבה שהוא התאהב בה זה שהיא יפה.
וזה הודגש היטב.
והיא אמנם התאהבה בו בזכות הפנימיות, אבל
א. היא מראש היתה בחורה לא שטחית, אז זה לא שהיא עברה פה התפתחות
ב. היא ראתה בו יופי פנימי לכאורה, כאשר הוא התנהג בעדינות ואדיבות רק בשביל להרשים אותה. האם הוא היה מתנהג ככה גם מול מישהי לא יפה, שהוא לא התאהב בה?
ג. למרות שהיא התאהבה בו כחיה, בשביל הסוף הטוב באמת הוא חייב לחזור להיות יפה-תואר. אז אוקיי אולי זה קצת מוגזם לצפות ממנה להתחתן עם אדם בגוף חיה (עבור המבוגרים שצופים לפחות זה היה מעלה לראש רעיונות לא מלבבים...) אבל מה היה נגרע מהסיפור אם לא היו מדגישים שהוא אדם יפה תואר, אלא היה סתם רגיל או אפילו לא נאה במיוחד?
הוא יכול היה גם להתחיל את הסיפור כנער יפה תואר, אבל אחרי הסרת הכישוף, להפוך לאדם שאינו נחשב יפה כל כך.

בעיני כל העניין שמדגישים את יופיים החיצוני של הגיבור והגיבורה, מאוד פוגע במסר שמדבר גם כנגד שטחיות ובעד לראות את הפנימיות של אנשים (בנוסף לעניין ההשתנות והגאולה כפי שכתבה מיקי).

אבל כאמור, זה דיסני הישן... הגיבורים הם עדיין תמיד יפים ובעיקר יפות, אפילו בסרט שלועג באופן כל כך מפורש לעיירה של אנשים שטחיים, ומהלל גיבורה פמיניסטית וחובבת קריאה.

Lhuna3

Well-known member
וסתם משהו אקראי שתפס את תשומת ליבי: (היפה והחיה, וקצת המילטון)
בשיר של גאסטון על זה שהולכים להרוג את החיה, הוא שר את השורה:
“Screw your courage to the sticking place”
שמייד קפצה לי בראש מהשיר Take a Break - שורה שאנג'ליקה שרה לאלכסנדר המילטון כשהיא ואלייזה מנסות לשכנע אותו לבוא איתן לחופשה בבית של אביהן, ותהיתי מה היא אומרת, כלומר הנחתי שזה ביטוי כלשהו אבל לא חיפשתי. אז עכשיו בגלל שזה הופיע גם פה גילגתי סופסוף ומסתבר שזה ציטוט ממקבת' (מחזה שגם אלכסנדר מזכיר מוקדם יותר בשיר), והמשמעות היא be firm and resolute and don't lose your courage.

didalf

Well-known member
ווייז זה לחלשים, אנחנו ניווטנו לפי הכוכבים!
עלק "אנחנו" לא סיכמנו שאת גרועה בניווט בדיוק כמוני??

יפה, אני לא ניחשתי את זה בשלב הזה.
רגע מה? לא ניחשתי את זה, זה ידוע וברור8-* התכוונתי אם כ-ל החפצים חיים, האם כולם היו בני אדם פעם. ואם כן איזה רהיטים וחפצים היו בדיוק בטירה הזאת לפני. וכמה משרתים היו לו לעזאזל? או שחלק מהחפצים סתם חיים ויחזרו להיות דוממים?

וואלה הם באמת אוהבים את הקטע הזה בדיסני. כנראה בגלל שזו דרך נוחה להרוג נבל בלי שנצטרך לראות את גופה ודם, וגם בלי שמישהו ירצח אותו ממש.
בדיוק.

הכל נכון, רק שכמבוגרת אני רואה כמה שהמסר מועבר בצורה עקומה.
(אני אגיב לאחרים לפני שאני אפרט כי אולי מישהו כבר כתב ויחסוך לי)
אבל עדיין אהיה חייבת להתקטנן על איך שהמסר הועבר, אז סליחה מראש ;-#
אז אף אחד לא כתב, תסבירי. [אה הסברת בהמשך]

והרימייק באמת נשמע נוראי, למה אתם צופים ברימייקים האלו בכלל?
מבחינתי אם הייתי ממש אוהבת סרט מסויים, בטח ברמה שאתן אוהבות אותן כקלאסיקות ילדות שלכן, לא הייתי רוצה לראות רימייק שלו.
סקרנות.

אני בכלל לא קלטתי שהם במקור בני אדם, וכל הזמן חשבתי שזה גם קצת מוזר שהם כל כך רוצים בשביל החיה שהקללה תוסר, כי אז הם יאבדו את החיים שלהם ויחזרו להיות רהיטים חסרי חיים. (כלומר חשבתי שחלק מהכישוף של הטירה, משום מה, זה שהרהיטים קיבלו חיים |פנים| וכן גם השתוממתי על זה שהנסיך חי שם לבד.)
איזה מצחיקה את.

(אם כבר אז חשבתי לרגע על תסמונת האחות הרחמניה בכיוון ההפוך, ממנו אליה, כשהיא מטפלת בו אחרי הפציעה. אבל גם זה לא נכון.)
מה זה תסמונת האחות הרחמניה?

האם הוא באמת למד לאהוב באופן לא שטחי, ולהסתכל באדם ולא בקנקן?
היא אמנם חכמה ואמנם פמיניסטית, אבל עדיין הסיבה שהוא התאהב בה זה שהיא יפה.
וזה הודגש היטב.
והיא אמנם התאהבה בו בזכות הפנימיות, אבל
א. היא מראש היתה בחורה לא שטחית, אז זה לא שהיא עברה פה התפתחות
ב. היא ראתה בו יופי פנימי לכאורה, כאשר הוא התנהג בעדינות ואדיבות רק בשביל להרשים אותה. האם הוא היה מתנהג ככה גם מול מישהי לא יפה, שהוא לא התאהב בה?
ג. למרות שהיא התאהבה בו כחיה, בשביל הסוף הטוב באמת הוא חייב לחזור להיות יפה-תואר. אז אוקיי אולי זה קצת מוגזם לצפות ממנה להתחתן עם אדם בגוף חיה (עבור המבוגרים שצופים לפחות זה היה מעלה לראש רעיונות לא מלבבים...) אבל מה היה נגרע מהסיפור אם לא היו מדגישים שהוא אדם יפה תואר, אלא היה סתם רגיל או אפילו לא נאה במיוחד?
הוא יכול היה גם להתחיל את הסיפור כנער יפה תואר, אבל אחרי הסרת הכישוף, להפוך לאדם שאינו נחשב יפה כל כך.
אני לא חושבת שהוא התאהב בה כי היא יפה. הוא כן התעניין בה מלכתחילה כי היא יפה. אבל הוא התאהב בה באמת בדיוק כמו שהיא התאהבה בו - הם בילו ביחד, התקרבו ולמדו להכיר אחד את השניה.
אבל זה נכון שבסופו של דבר היא יפה וגם הוא בצורתו האנושית יפה. אבל כאילו, חלק הכיף מבחינתי בסרטים זה אנשים יפים מהממוצע, גם כשהם מצוירים, אז לא אכפת לי.
וחוצמזה שיש את העניין שהוא למד לא להיות אנוכי, בקטע שהוא שחרר אותה לאבא שלה למרות שהם היו קרובים לדדליין ולזה שהיא תגיד שהיא אוהבת אותו גם. וזה מה שהוא היה צריך ללמוד, איך לשים טובת אחרים לפניו.

וסתם משהו אקראי שתפס את תשומת ליבי: (היפה והחיה, וקצת המילטון)
בשיר של גאסטון על זה שהולכים להרוג את החיה, הוא שר את השורה:
“Screw your courage to the sticking place”
אה לא שמתי לב שהם שרו את זה, בגלל התרגום הקלוקל הייתי מוסחת ולא הבנתי מה שרים. [בשאר השירים אני מכירה את המילים יותר טוב אז פחות הפריע לי]
אבל מיד קראתי את זה במנגינה של טייק א ברייק באמת כשכתבת.
שמייד קפצה לי בראש מהשיר Take a Break - שורה שאנג'ליקה שרה לאלכסנדר המילטון כשהיא ואלייזה מנסות לשכנע אותו לבוא איתן לחופשה בבית של אביהן, ותהיתי מה היא אומרת, כלומר הנחתי שזה ביטוי כלשהו אבל לא חיפשתי. אז עכשיו בגלל שזה הופיע גם פה גילגתי סופסוף ומסתבר שזה ציטוט ממקבת' (מחזה שגם אלכסנדר מזכיר מוקדם יותר בשיר), והמשמעות היא be firm and resolute and don't lose your courage.
הגיוני שזה ממקבת'. ומשומה אפילו שאף פעם לא חיפשתי מה זה אומר הנחתי שזזה אומר משהו כזה.

Lhuna3

Well-known member
עלק "אנחנו" לא סיכמנו שאת גרועה בניווט בדיוק כמוני??
בסדר זה היה "אנחנו" בקטע של "אנשים שחיו לפני שנולדת" |תינוק|
לא ספציפית אני (שהייתי תמיד הולכת לאיבוד כי לא מצאתי אף פעם את כוכב הצפון)
רגע מה? לא ניחשתי את זה, זה ידוע וברור8-* התכוונתי אם כ-ל החפצים חיים, האם כולם היו בני אדם פעם. ואם כן איזה רהיטים וחפצים היו בדיוק בטירה הזאת לפני.
מאיפה בדיוק זה היה אמור להיות לי ידוע וברור שהם היו בני אדם?
בדיוק השאלות שאת מביאה הופכות את מה שאני חשבתי ליותר הגיוני.

מה זה תסמונת האחות הרחמניה?
שמתאהבים במי שטיפל בך כשאתה חולה או פצוע.
אבל עכשיו גיגלתי ומסתבר שזה בכלל לא נכון... זה בעצם להיפך, שמתאהבים במישהו שמטפלים בו וצריך אותך (אפקט פלורנס נייטינגייל).
בקיצור עזבו אולי סתם המצאתי משהו.

אני לא חושבת שהוא התאהב בה כי היא יפה. הוא כן התעניין בה מלכתחילה כי היא יפה. אבל הוא התאהב בה באמת בדיוק כמו שהיא התאהבה בו - הם בילו ביחד, התקרבו ולמדו להכיר אחד את השניה.
אני לא יודעת... אני לא משוכנעת שבלי העניין הראשוני בגלל שהיא יפה, זה היה מתרחש. אולי כן ואולי לא. בגלל שהיא היתה חייבת להיות יפה - זה נשאר מוטל בספק מבחינתי.
וחוצמזה שיש את העניין שהוא למד לא להיות אנוכי, בקטע שהוא שחרר אותה לאבא שלה למרות שהם היו קרובים לדדליין ולזה שהיא תגיד שהיא אוהבת אותו גם. וזה מה שהוא היה צריך ללמוד, איך לשים טובת אחרים לפניו.
אני מסכימה. גם לזכותו עומדת העובדה שהוא לא הרג את גסטון כשהוא יכול היה.
אבל חלק מהמסר בעיני היה גם לא להיות שטחי באיך שרואים בני אדם.

didalf

Well-known member
בסדר זה היה "אנחנו" בקטע של "אנשים שחיו לפני שנולדת" |תינוק|
לא ספציפית אני (שהייתי תמיד הולכת לאיבוד כי לא מצאתי אף פעם את כוכב הצפון)
:-D:-D:-D:-D

מאיפה בדיוק זה היה אמור להיות לי ידוע וברור שהם היו בני אדם?
בדיוק השאלות שאת מביאה הופכות את מה שאני חשבתי ליותר הגיוני.
לאדעת, פשוט ידעתי את זה כי אני מכירה את הסרט הזה תמיד. אבל לא אמרו את זה בהתחלה גם?
עכשיו אני תוהה אם היוצרים במקור חשבו שזאת הפתעה לצופים שהרהיטים הם גם בני אדם|תוהה|
לא נראה לי. כאילו בלייב אקשן הוסיפו גם שיר שלם על זה שהם רוצים להיות אנושיים שוב אז נראה לי שזה משהו שאמור להיות ברור, אבל אני באמת מבולבלת עכשיו|תוהה|

שמתאהבים במי שטיפל בך כשאתה חולה או פצוע.
אבל עכשיו גיגלתי ומסתבר שזה בכלל לא נכון... זה בעצם להיפך, שמתאהבים במישהו שמטפלים בו וצריך אותך (אפקט פלורנס נייטינגייל).
בקיצור עזבו אולי סתם המצאתי משהו.
:-D:-D
השני באמת הגיוני יותר. זה גם אומר במקרים חמורים יותר שזה ממש צורך להיות המטפל כל הזמן, וקשה להתמודד עם זה שהאדם השני נהיה עצמאי יותר, אז המטפל דואג להשאיר אותו נזקק, נכון?

אני לא יודעת... אני לא משוכנעת שבלי העניין הראשוני בגלל שהיא יפה, זה היה מתרחש. אולי כן ואולי לא. בגלל שהיא היתה חייבת להיות יפה - זה נשאר מוטל בספק מבחינתי.
אבל כאילו, הרבה אנשים מתחילים בזוגיות עם מישהו כי הם חושבים שהוא יפה ומושך בעיניהם והאהבה באה אח"כ מההיכרות לא?
וכאילו כן, יכול להיות שאם היא לא הייתה יפה הוא לא היה טורח לנסות בכלל ואז הם לא היו מכירים ומתאהבים (למרות שהוא היה זקוק נואשות לבחורה אז אולי הוא היה מנסה בכל זאת [ולמה בעצם דווקא אהבה רומנטית? ולמה דווקא בת? אם הוא היה מתאהב בגבר? אם הוא היה מגלה חוסר אנוכיות כלפי מוריס דווקא? הם היו הופכים לבסטיז והוא היה עושה איזה מחווה בשבילו? הא? האאאאא? סתם אבל אני אוהבת את הסרט אין לי באמת ביקורת]).
אבל אני עדיין חושבת שהוא התחיל איתה כי היא יפה, התאהב בה בגלל האופי.

אבל חלק מהמסר בעיני היה גם לא להיות שטחי באיך שרואים בני אדם.
אה זה בהחלט חלק גדול במסר.
אבל את קצת צודקת שזה נכון רק כלפי הגבר בעוד הבחורה נשארת יפה.

Lhuna3

Well-known member
לאדעת, פשוט ידעתי את זה כי אני מכירה את הסרט הזה תמיד. אבל לא אמרו את זה בהתחלה גם?
לא חושבת.
עכשיו אני תוהה אם היוצרים במקור חשבו שזאת הפתעה לצופים שהרהיטים הם גם בני אדם|תוהה|
לא נראה לי. כאילו בלייב אקשן הוסיפו גם שיר שלם על זה שהם רוצים להיות אנושיים שוב אז נראה לי שזה משהו שאמור להיות ברור, אבל אני באמת מבולבלת עכשיו|תוהה|
בכל אופן לי זאת באמת היתה הפתעה מגניבה בסוף!
השני באמת הגיוני יותר. זה גם אומר במקרים חמורים יותר שזה ממש צורך להיות המטפל כל הזמן, וקשה להתמודד עם זה שהאדם השני נהיה עצמאי יותר, אז המטפל דואג להשאיר אותו נזקק, נכון?
כן, יש קטע כזה של תסמונת (לא זוכרת אם זאת זאת או אחרת) של הורה שאפילו בכוונה גורם לילד שלו להיות חולה בשביל לטפל בו, יש מקרים כאלו נדירים אבל זה סיפורים מזעזעים ממש.
אבל כאילו, הרבה אנשים מתחילים בזוגיות עם מישהו כי הם חושבים שהוא יפה ומושך בעיניהם והאהבה באה אח"כ מההיכרות לא?
וכאילו כן, יכול להיות שאם היא לא הייתה יפה הוא לא היה טורח לנסות בכלל ואז הם לא היו מכירים ומתאהבים (למרות שהוא היה זקוק נואשות לבחורה אז אולי הוא היה מנסה בכל זאת [ולמה בעצם דווקא אהבה רומנטית? ולמה דווקא בת? אם הוא היה מתאהב בגבר? אם הוא היה מגלה חוסר אנוכיות כלפי מוריס דווקא? הם היו הופכים לבסטיז והוא היה עושה איזה מחווה בשבילו? הא? האאאאא? סתם אבל אני אוהבת את הסרט אין לי באמת ביקורת]).
חחח בעצם האם בכלל יש סרטי דיסני או פיקסאר מהחדשים יותר שיש בהם זוג רומנטי גיי?? (אם כן אז תגידו לי רק כן אבל לא את שם הסרט אם זה ספוילר).
אבל אני עדיין חושבת שהוא התחיל איתה כי היא יפה, התאהב בה בגלל האופי.
קשה לי לדעת 🤷‍♀️

didalf

Well-known member
כן, יש קטע כזה של תסמונת (לא זוכרת אם זאת זאת או אחרת) של הורה שאפילו בכוונה גורם לילד שלו להיות חולה בשביל לטפל בו, יש מקרים כאלו נדירים אבל זה סיפורים מזעזעים ממש.
כן זה כבר משהו אחר מטורף יותר. היו כמה סדרות לא מזמן יחסית עם נושא כזה.
אני התכוונתי יותר לדינמיקות לא בריאות כ"כ בזוגיות.

חחח בעצם האם בכלל יש סרטי דיסני או פיקסאר מהחדשים יותר שיש בהם זוג רומנטי גיי?? (אם כן אז תגידו לי רק כן אבל לא את שם הסרט אם זה ספוילר).
פפפףףףףףף ממש|שפם|
לאחרונה הם מתחילים להכניס דמוית משנה של מצמוץ ופספסת אבל דמות ראשית? אפילו משנית עם נפח כלשהו? נופ.
למשל ברימייק של היפה והחיה לה-פו הוא גיי והם מראים את זה בזה שממש בסוף יש נשף ואנשים רוקדים בזוגות ורואים אותו לחצי שני רוקד עם גבר.

keren or5

Well-known member
תסמונת מינכהאוזן. למעשה יש 2 גירסאות של המחלה הזאת, הראשונה זה שאדם גורם לעצמו להיות חולה ל הזמן ע"י נטילת כדורים ועוד דברים בגלל שהוא רוצה את התשומת לב, והשני נקראית טכנית "תסמונת מינכהאוזן באמצעות שליח", או באנגלית- by proxy שזה יותר מה שאתן מתארות, וזה שהורה גורם לילד שלו להיות חולה בכוונה בשביל כל מיני סיבות. אחד המקרים המזעזעים והאמיתיים של הדבר הזה זה המקרה של ג'יפסי רוז, ילדה שאמא שלה עשתה לה את זה. אני יודעת שבטח אף אחד פה בפורום לא ממש יתעניין אבל אני חייבת לציין שהסדרה The Act הייתה מבוססת על הסיפור הזה, והייתה אחת הסדרות הכי טובות ואפקטיביות שראיתי ב-2019, ולכן אני לא רוצה לפרט יותר מדי (אם כי אפשר להתווכח אם פרטים של סדרה בדיוניות שמבוססת על סיפור אמיתי נחשבים ספוילרים, אבל אני אישית ראיתי את הסדרה בלי לדעת כלום על המקרה, ורק אחרי שראיתי אז ראיתי את כל הדוקומנטרים וסרטונים על זה, אז היה הורס לי לדעת דברים). אם מישהו ירצה לדעת אני אוכל לפרט בתיבת ספוילר.

בקשר למסר- ולכל הניטפוקים- חלק גדול ממה שאתם אומרים זה נכון. הקטע שהנסיך הוא בן איזה 11 כשמכשפים אותו זה משהו שמישהו גילה באינטרנט וטכנית זה נכון, אבל לא נראה לי שזה משהו שהיוצרים חשבו עליו. יש עוד המון ניטפוקים כאלה, אני פשוט קראתי אותם כ"כ הרבה פעמים שאין לי כוח להתייחס אליהם, ואני לא אומרת שזה לא כייף לפעמים, אבל אין טייק של "למה הסיפור של דיסני הזה בעצם מטריד יותר ממה שחשבתם" שלא קראתי כבר בהמון גירסאות באינטרנט ותמיד היה כייף לקרוא את הדברים האלה בפעם הראשונה, פשוט קראתי כבר כ"כ המון כאלה שהתעייפתי מהם. (ובהרבה רימייקים של דיסני מנסים ל"תקן" גם את כל החורים האלה, מה שסתם יוצא דפוק בעיני).
ולונה לגבי המסר עם היופי וכל זה- אני לא בהכרח לא מסכימה איתך, יש משהו במה שאת אומרת, ויש בזה נקודה, אני פשוט בשלב שאני רוצה להניח לסרטים האלה להיות כמו שהם עם הבעייתיות שלהם והכל, כי הם הסרטים שגדלתי עליהם, והם גם מוצר של זמנם. זה טוב להביע את כל הביקורות האלה, אבל אני פשוט שמעתי את זה כ"כ הרבה שאין לי ממש תגובה חוץ מלמשוך כתפיים ולהיות כזה- זה הסרט, תאהבו או לא.
אבל אני חייבת לציין את הסרט שרק שהוא בגדול פארודיה על כל סרטי דיסני, אבל במיוחד על היפה והחיה. במקום רגיל הייתי מניחה שכולם ראו את שרק, כי זה פאקינג שרק! אבל אנשים עם חורים בהשכלה כמותכם, אני לא מתיימרת להניח שראיתם אז

הסרט מבקר המון סרטי דיסני, אבל במיוחד את היפה והחיה כולל סצנה בסוף הסרט שהיא מחווה ברורה לסצנה שהחיה הופך לבן אדם, אני אשים את הסצנה פשוט.
(החל מדקה 4:40 בערך)
הרימייק באמת נשמע נוראי, למה אתם צופים ברימייקים האלו בכלל?
סקרנות מורבידית. ואני כנראה אראה את הרימייק של בת הים ואתאכזב ואשנא אותו גם (ולא אין שום קשר לזה שנתנו את התפקיד של אריאל למישהי שחורה, זה ממש לא מפריע לי, אבל בטח זה יהיה גרוע פשוט כי זה רימייק של דיסני). אבל זה לא באמת הורס לי את הסרט, כי תמיד יש לי את המקורי, ואני לא מאלה שרימייקים או המשכים הורסים להם סרטים שהם אהבו.
8-* :-D, וואי,פה התקלת אותי! כאילו בשבילי זה תמיד היה ברור שזה ברור לצופים שהחפצים הם המשרתים שהפכו לחפצים בגלל הקללה, שמעולם לא טרחתי לחשוב אם באמת אמרו את זה מתישהו בסרט, ורק כשכתבת את זה ניסיתי להיזכר אם אמרו את זה בהתחלה או לא. חשבתי שאמרו בהתחלה כשסיפרו על הכישוף אבל באמת נראה לי שלא אומרים את זה. זה מהדברים האלה שלקחתי כמובן מאליו, כי אני ממש לא זוכרת את הצפייה הראשונה שלי בסרט, וברור שכל צפייה אחרי הראשונה כבר יודעים את זה. איזה מוזר זה לחשוב על לראות את הסרט ולא לדעת את זה. זה באמת מרגיש שהחפצים מתנהגים בצורה מוזרה אם לא יודעים, וזה מוזר שהם כ"כ רוצים שהקללה תוסר באמת.

נערך לאחרונה ב:

didalf

Well-known member
תסמונת מינכהאוזן. למעשה יש 2 גירסאות של המחלה הזאת, הראשונה זה שאדם גורם לעצמו להיות חולה ל הזמן ע"י נטילת כדורים ועוד דברים בגלל שהוא רוצה את התשומת לב, והשני נקראית טכנית "תסמונת מינכהאוזן באמצעות שליח", או באנגלית- by proxy שזה יותר מה שאתן מתארות, וזה שהורה גורם לילד שלו להיות חולה בכוונה בשביל כל מיני סיבות. אחד המקרים המזעזעים והאמיתיים של הדבר הזה זה המקרה של ג'יפסי רוז, ילדה שאמא שלה עשתה לה את זה. אני יודעת שבטח אף אחד פה בפורום לא ממש יתעניין אבל אני חייבת לציין שהסדרה The Act הייתה מבוססת על הסיפור הזה, והייתה אחת הסדרות הכי טובות ואפקטיביות שראיתי ב-2019, ולכן אני לא רוצה לפרט יותר מדי (אם כי אפשר להתווכח אם פרטים של סדרה בדיוניות שמבוססת על סיפור אמיתי נחשבים ספוילרים, אבל אני אישית ראיתי את הסדרה בלי לדעת כלום על המקרה, ורק אחרי שראיתי אז ראיתי את כל הדוקומנטרים וסרטונים על זה, אז היה הורס לי לדעת דברים). אם מישהו ירצה לדעת אני אוכל לפרט בתיבת ספוילר.
בסדרה (הנוראית) "הפולטיקאי" גם הייתה עלילה שמבוססת באופן ברור על המקרה זה.

אבל אני חייבת לציין את הסרט שרק שהוא בגדול פארודיה על כל סרטי דיסני, אבל במיוחד על היפה והחיה. במקום רגיל הייתי מניחה שכולם ראו את שרק, כי זה פאקינג שרק! אבל אנשים עם חורים בהשכלה כמותכם, אני לא מתיימרת להניח שראיתם אז
חחחחחחחחחחח לגמרי, הם כאלה כושלים:-D
לא אני כמובן, כמובן שראיתי שרק מלאנתפים פעם וזה אחד הסרטים המצוטטים בבית שלי.
סקרנות מורבידית. ואני כנראה אראה את הרימייק של בת הים ואתאכזב ואשנא אותו גם (ולא אין שום קשר לזה שנתנו את התפקיד של אריאל למישהי שחורה, זה ממש לא מפריע לי, אבל בטח זה יהיה גרוע פשוט כי זה רימייק של דיסני). אבל זה לא באמת הורס לי את הסרט, כי תמיד יש לי את המקורי, ואני לא מאלה שרימייקים או המשכים הורסים להם סרטים שהם אהבו.
יש לי טיפה תקווה לגביו כי לין מנואל מירנדה אמור להוסיף שירים והוא מעריץ של הסרט (ברמה שהוא קרה לבן שלו סבסטיאן על שם הסרטן) אבל כן, סביר להניח שזה יהיה רע.
גם בטח ינסו לתקן את מה שאנשים עדיין מחשבים כבעייתי למרות ההסברים היפים שלך, ולעשות אותה פמיניסטית יותר בדרכים עקומות וזה יצא מעפן.
בקשר למסר- ולכל הניטפוקים- חלק גדול ממה שאתם אומרים זה נכון. הקטע שהנסיך הוא בן איזה 11 כשמכשפים אותו זה משהו שמישהו גילה באינטרנט וטכנית זה נכון, אבל לא נראה לי שזה משהו שהיוצרים חשבו עליו. יש עוד המון ניטפוקים כאלה, אני פשוט קראתי אותם כ"כ הרבה פעמים שאין לי כוח להתייחס אליהם, ואני לא אומרת שזה לא כייף לפעמים, אבל אין טייק של "למה הסיפור של דיסני הזה בעצם מטריד יותר ממה שחשבתם" שלא קראתי כבר בהמון גירסאות באינטרנט ותמיד היה כייף לקרוא את הדברים האלה בפעם הראשונה, פשוט קראתי כבר כ"כ המון כאלה שהתעייפתי מהם. (ובהרבה רימייקים של דיסני מנסים ל"תקן" גם את כל החורים האלה, מה שסתם יוצא דפוק בעיני).
ולונה לגבי המסר עם היופי וכל זה- אני לא בהכרח לא מסכימה איתך, יש משהו במה שאת אומרת, ויש בזה נקודה, אני פשוט בשלב שאני רוצה להניח לסרטים האלה להיות כמו שהם עם הבעייתיות שלהם והכל, כי הם הסרטים שגדלתי עליהם, והם גם מוצר של זמנם. זה טוב להביע את כל הביקורות האלה, אבל אני פשוט שמעתי את זה כ"כ הרבה שאין לי ממש תגובה חוץ מלמשוך כתפיים ולהיות כזה- זה הסרט, תאהבו או לא.
לגמרי מסכימה.
וזה שהם מנסים ברימייקים "לתקן" דברים באמת ממש מעצבן.
לגבי הגיל שלו זה פשוט נורא בלבל אותי בצפיה הזאת.
8-* :-D, וואי,פה התקלת אותי! כאילו בשבילי זה תמיד היה ברור שזה ברור לצופים שהחפצים הם המשרתים שהפכו לחפצים בגלל הקללה, שמעולם לא טרחתי לחשוב אם באמת אמרו את זה מתישהו בסרט, ורק כשכתבת את זה ניסיתי להיזכר אם אמרו את זה בהתחלה או לא. חשבתי שאמרו בהתחלה כשסיפרו על הכישוף אבל באמת נראה לי שלא אומרים את זה. זה מהדברים האלה שלקחתי כמובן מאליו, כי אני ממש לא זוכרת את הצפייה הראשונה שלי בסרט, וברור שכל צפייה אחרי הראשונה כבר יודעים את זה. איזה מוזר זה לחשוב על לראות את הסרט ולא לדעת את זה. זה באמת מרגיש שהחפצים מתנהגים בצורה מוזרה אם לא יודעים, וזה מוזר שהם כ"כ רוצים שהקללה תוסר באמת.
|כן|:-D

ויש סיכום גם לאלאדין

Lhuna3

Well-known member
כן אני מכירה את הסיפור, לא רציתי לראות את הסדרה, כי הנחתי שהיא כבר הרוסה לי כי קראתי על זה לפני.
מבינה לגמרי ולגבי רוב הניטפוקים והטענות אני באותה גישה כמוך בסה''כ.
חחחחחחחחחחח לגמרי, הם כאלה כושלים:-D
תרגעו אני ראיתי את שרק כשאתן זחלתן בטיטולים |שפם|
הסרט מבקר המון סרטי דיסני, אבל במיוחד את היפה והחיה כולל סצנה בסוף הסרט שהיא מחווה ברורה לסצנה שהחיה הופך לבן אדם, אני אשים את הסצנה פשוט.
(החל מדקה 4:40 בערך)
כן אני אהבתי את מה שהם עשו שם ואת הביקורת המרומזת - שזה (אם הבנתי נכון) בדיוק מה שהתכוונתי בביקורת שלי.

טוני החתול

Well-known member
מנהל
גם אני סוף סוף ראיתי

אני 99% בטוח שאני ראיתי את הסרט המצויר הזה בעבר,
אבל גם מספיק עבר זמן ככה שאני לא ממש זכרתי שום דבר
כלומר שום דבר חוץ ממה שהיה זהה למה שהיה בגרסת לייב אקשן.
אז כל הסרט רץ לי במוח - "הא זה בדיוק כמו בסרט", ו"הא זה ממש לא כמו בסרט".
אז משהו שהפתיע אותי זה עד כמה שזה הרגיש בעייתי.
כלומר לא זכרתי שזה הרגיש ככה בגרסת לייב אקשן. אני לא יודע אם זה משהו שעשו שונה, או שפשוט לא יכלתי שלא לחשוב על זה.
אבל מרגיש לי כאילו החיה יותר הרוויח את האמון של בל בגרסת לייב אקשן. או שהוא היה פחות נוראי... למרות שהוא גם שם היה נוראי.

טוב, קצת תגובות
אבל מזה הוא טינאייג'ר בתכלס, אם הוא צריך ללמוד להתנהג עד גיל 21. בן כמה הוא היה כשזה קרה? 15? 16? הקריין אמר שעברו שנים. איפה ההורים שלו?
זה באמת מוזר.
ולדעתי הם אמרו שהם כבר 10 שנים תחת הקללה.
כלומר המכשפת הזאת הענישה ילד בן 11?
"ליטל טאוןןןןןןןןןןןןןןןןןןן איטס א קוויט וילג'"|מאוהב| שיר מושלם|מאוהב|
בונז'ור!
גם כאן כל הזמן רץ לי מה זהה ומה שונה בין הסרטים.
למשל למה בגרסת לייב אקשן לא הייתה חנות ספרים אלא במקום זה כומר מקומי עם קצת ספרים?
בחלק עם גסטון ולה פו קלטתי שכאן זה פחות ברור שלה פו מאוהב בגסטון.
חוץ מזה לא היה את הקטע שלה פו אומר לבנות שמאוהבות בגסטון שאין סיכוי שזה יקרה.
אוי לא אם אשה תקרא יהיו לה רעינות והיא תחשוב לבד:-0 אבוי. הקטע העצוב שיש עדיין אנשים שחושבים ככה.
אם נשים לא היו קוראות אז הפורום היה הרבה יותר שומם
אוי לא אבא הלך לאיבוד. הוא צריך להקשיב לסוס ולא לעשות קיצור דרך. עכשיו הוא מאשים את הסוס? חוצפה!
באמת היה חוצפן כשהוא האשים את הסוס המסכן הזה.
כל הסרט הזה מלא טראומות לסוס.
(אגב, איכשהו זה הרגיש לי כאילו הסוס גם אמור לדעת לדבר. אם כלי בית אז למה לא חיות?
אם היה לו וויז זה לא היה קורה. איך אנשים הסתדרו פעם בלי וויז וגוגל מאפס???
היה לנו מאוד קשה
חחח פמוט מדבר! למה הסרט מתרחש בצרפת וכולם צרפתים אבל רק ללומייר יש מבטא בעצם?
אולי זה סוג של הפוך על הפוך. בעצם כולם מדברים צרפתית ואנחנו שומעים אנגלית.
אבל לומייר מדבר צרפתית במבטא אנגלי ולכן אנחנו שומעים אותו מדבר במבטא צרפתי.

*יש פרק של דוקטור הו שמתרחש ברומא העתיקה, אבל כמובן שאנחנו ודונה (המלווה של הדוקטור) שומעים אנגלית (כי הטארדיס מתרגם) וכמובן שהתושבים מבינים אותה כשהיא מדברת אנגלית גם מאותה סיבה.
אז היא מנסה לראות מה קורה כשהיא מדברת לטינית לאנשים שם, אבל להם זה נשמע כמו קלטית.
היי גסטון, לפני שאתה מארגן חתונה אולי תוודא שיש לך כלה? חח לא זכרתי את זה.
מזכיר לי שבספר כימים אחדים של מאיר שלו יש דמות שמכין חתונה שלמה עם מישהי בלי שהיא הסכימה להתחתן איתו מתוך אמונה שאם הוא יכין את כל הפזל אז החלק האחרון יכנס למקום מעצמו. וזה כמעט עובד גם.
בל גם הגיעה לטירה.
חחח כולם מתלהבים שהגיעה בת לטירה כמו בנים בכיתת מחשבים.
:-D :-D
יאססססס השיר האהוב עליי|מאוהב|
"נווווווווווווווווווווו וווווווווווווווואאאאאאאאאאאאאאןןןןןןןןן סליק אז גסטון טייליליליליילילי גסטון"
שיר מעולה
אני מת על הקאבר הזה:
חחח איך שהוא אוכל את הביצים, אח שלי מרים משקולות והוא גם אוכל כמויות של ביצים אני תמיד קוראת לו גסטון כשהוא עושה חביתה:-D
חחחחחחח
וואו, פעם בהרבה זמן את חושפת איזשהו מידע על אחיך.
מסכן מוריס;-(
כל הקטע שאבא של בל הוא ממציא מטורף שכולם חושבים שהוא משוגע לא זכור לי מהגרסת לייב אקשן
החיה כזה חמוד בתכלס, איך הוא מנסה לחייך חח. חבל שיש לו בעיית שליטה בעצבים חמורה.
נשמע שגם את נופלת בתסמונת סטוקהולם
אוקי קצת מטריד שהוא יכול להציץ לה ככה לחדר.
אולסו הבעיה היא לא רק איך שאתה נראה חמוד אלא האטטויוד. אתה כועס וזועף וחטפת את אבא שלה.
כן... "חטפת את האבא שלה" בתור תוספת קטנה. ושיחרר אותו רק בתמורה לזה שהיא תשאר.
*בעצם הוא לא ממש חטף את אבא שלה, כולמר אבא שלה הגיע אליו. אבל הוא כן כלא אותו שזה תגובה מוגזמת ואני מניח לא חוקית.
הא לא זכרתי שיש קטע בין לומייר והמטאטאה גם במצוייר, או שהיא דמות בכלל, חשבתי שזה תוספת בלייב אקשן.
זה מאוד חשוב.
זאת מערכת היחסים הכי פחות בעייתית בסרט
אוו עוד שיר נהדר מגיע!!!
"ביייייייייייייייייייייייייייייייייי. אוורררררררררררררררררררררררררררר. גסט! בי אוור גסט פוט אוור סרוויס טו דה טסט!!!!!"|מאוהב|
כן התרגום של השירים זה בהחלט תמלול של הדיבוב, איזה מעצבן|חבול|
איזה נאמבר נהדר|מאוהב|
המשרתים שם רק חיים בשביל לשרת אנשים. ממש עולם פנטזיה.

טוני החתול

Well-known member
מנהל
10 שנים??? הנסיך היה בן 11 סה"כ כשהוטלה הקללה??? איזה הגזמה הוא פאקינג היה ילד!!
נראה לי שהתסריטאים של הסרט לא עלו על זה.
או אולי חלק מהקללה זה שהזמן נע לאט יותר - ככה שהוא קולל כשהוא היה בן 20, אבל זה עשר שנים עד שעוברת שנה אחת. קצת כמו חיי כלב.
חחח איך השעון רוקד:-D
עם כל החגיגה הזאת בסוף היא אכלה משהו??
היא טעמה הרבה דברים תוך כדי השיר (כולל הדבר האפור), אבל באמת לא הרגיש כאילו היה לה זמן ממש לשבת לאכול
בפורטוגל היינו בכמה טירות וחנויות רהיטים עתיקים וספריות עצומות והכל הזכיר לי את היפה והחיה.
לא נראה לי שאיפעם ראיתי ספרייה אפילו קרובה למה שרואים שם
אוקי עכשיו יש לו זכות לכעוס הוא אמר לה לא ללכת לאגף המערבי.
זה באמת הרגיש מאוד מגעיל מצידה שהוא ביקש ממנה ספציפית לא ללכת לשם, ואז גם לומייר והשעון אומרים לה לא ללכת לשם, אבל היא חייבת ללכת לחטט.
כלומר זה איכשהו מתגמד לעומת כל זה שהוא כלא את אבא שלה והיה מפלצתי כלפיה. אז אולי לא נורא.

אגב, כל הזמן חשבתי על הסדרה הבית הלבן (שנקראת באנגלית The West Wing). ותהיתי אם הסיבה שהיא הולכת לשם זה בגלל שהיא מכורה לסדרה.
והנה לכל הטוענים על תסמונת שטוקהולם - בתכלס היא כן חופשיה ללכת והיא הלכה. אבל יש שלג והוא הציל אותה מזאבים ונפצע, בגלל זה היא חזרה. ובטירה יש רהיטים מדברים וספריה עצומה ואין את האידיוטים בכפר שמזלזלים בה ואת גסטון, אז אולי זה לא כזה נורא להשאר שם.
נשים בצד את העובדה שהיא שם בגלל שרק ככה הוא הסכים לשחרר את אבא שלה.
יש גם את זה שהוא צורח עליה ומתנהג באלימות לידה. וכשהיא מסרבת לאכול איתו הוא אומר שהוא לא ייתן לה לאכול בכלל.
בקיצור בסיס מאוד רעיל למערכת יחסים.
זה שהאופציות האחרות שלה (הכפר וגסטון) הן לא טובות לא הופך את זה לפחות בעייתי.
החיה כזה חמוודי כשהוא מנסה להיות חמוד|לב|
הנה הספריה החלום של עדי|נחש|
גם אני הייתי מאוד שמח למשהו כזה.
אם כי הייתי מפחד לעלות גבוה מידי בסולם. (אין לי פחד גבהים, יש לי פחד מסולמות)
איזה שיר חמוד|מאוהב|
וגם זה שהם לאט לאט מתקרבים ולומדים להכיר אחד השני והיא מתחילה לחבב אותו באמת והוא לומד להיות נחמד שוב ולחייך כזה מקסים|לב|
כן, זה שיר נורא חמוד. ואהבתי אותו מאוד גם בגרסת לייב אקשן.
שמתי לב להבדל שבסרט המצויר הוא בסוף לא זורק עליה את הכדור שלג הגדול ובגרסת לייב אקשן הוא כן
אח איזה שמלה אייקונית|מאוהב| ושיר אייקוני|מאוהב| וסצנה אייקונית|מאוהב|
"טייל אז אולד אז טיימ
סונג אז אולד אז ריימ
ביוטי אנד דה ביסטטטטטטטטטטטט
"|מאוהב|
לחלוטין אייקוני
כשצפיתי בזה עכשיו נזכרתי שכשהייתי ילד ראיתי איזה סרט שבו תיארו איך יצרו חלקים מהסצנה באולם הריקודים הגדול בעזרת אנימציה ממוחשבת. ובאמת אפשר לשים לב לזה. אבל זה שימוש מעולה ואני מניח שהיה די מוקדם יחסית בשביל שימוש כזה.
וואי הם באמת שני סתומים עכשיו במקום להראות לה את אבא שלה במראה ואז לשחרר אותה הוא פשוט צריך להציע לה להזמין אותו לגור איתם!! אוקי כלומר לשחרר אותה זה המעשה האצילי יותר לעשות בעצם. אבל יכל להציע "אבל אם את רוצה אני אשמח אם תחזרו שניכם לפה". סתומים|פנים|
נכון שהוא היה צריך לומר לה להביא את אבא שלה לחיות איתם יחד.
אבל מאיפה לו לדעת שאבא שלה יהיה בסדר עם זה שהיא מתאהבת עם חיה. הגיוני שהוא יחשוב שהאבא לא יסכים לזה. אבל נכון שהוא היה יכול להציע בכל זאת.
מה שכן בכל מקרה התוצאה הייתה זהה - זה שכשהיא הייתה מגיעה עם האבא הבייתה אז היו מנסים לעצור אותו.
בעצם הוא היה צריך לצאת איתה כדי להציל את אבא שלה. הרי פעם קודמת שהיא ניסתה לעזוב היא הותקפה על ידי זאבים. לא ברור למה הזאבים לא תקפו אותה הפעם.
(אלא אם כן החיה בעצם מפקד על הזאבים, ופעם קודמת כשהיא ברחה אז הוא הורה על הזאבים לתקוף אותה כדי שהוא יוכל לעשות כאילו הוא מציל אותה ונפצע תוך כדי. וואו, הוא תחמן. ממש עשה לה גסלייטינג.)
אוי לא כדי להוכיח את שפיותו של אביה בל חשפה את החיה. ביג מיסטייק. היוג';-(
לזכותה אני לא הייתי חושב שהגילוי שחיה כזאת קיימת יגרום לכולם למהר להלחם בו. מה לגבי לפחד קצת.
חוץ מזה שלא ברור איך פתאום הם ידעו איפה נמצאת הטירה הזאת.

*מה שמטריד נורא בסצנה שם זה שאפשר סתם ככה לקחת מישהו לבית משוגעים כי מישהו טוען שהוא משוגע (או כי מישהו שיחד את האחראי).
זה לא כמו בימיינו שצריך לשחד את הפסיכיאטר המחוזי (שהגיוני שדורש לפחות יותר ממטבע זהב אחד)
ועכשיו כולם הולכים לצוד את החיה פויה אנשים מגעילים אבל מה שיר כיפי.
אולי זה בגלל הסיטואציה, אבל לא אהבתי את השיר הזה במיוחד. הוא בכלל היה בגרסת לייב אקשן?
חחח הרהיטים תוקפים:-D
יאיי כפרעל צ'יפ משתמש במכונה המשונה לחלץ את בל ואבא.
והנה דווקא זה משהו שחשבתי שחשבתי שהיה רק בגרסת לייב אקשן.
אפילו היה בערך את הקטע שהארון בגדים תוקפת מישהו בכך שהיא גורמת לו ללבוש בגדי אישה. (קוראים לזה דרגיזציה התקפית)
אם כל הרהיטים והחפצים פה חיים, זה אומר שהם היו משרתים בני אדם? אז היו/יהיו חפצים אמיתיים בטירה הזאת לפני ואחרי הסרת הכישוף??
זה מאוד מוזר שאת כותבת את זה לפני שאת מסיימת את הסרט.
אבל בכל מקרה לא זכרת את זה מהלייב אקשן?
מה שמוזר לי זה שבמהלך השיר "בי אאוור גסט" ראינו המון כוסות, צלחות, כפיות ועוד שהם חיים. זה אומר שהיו בטירה הזאת המון המון משרתים.
החיה מרגיש כ"כ מובס שלא אכפת לו שגסטון בא להרוג אותו:-(
פשוט תהרוג אותי וזהו.
*היה לי מוזר שגסטון בא כאן עם חץ וקשת. למה לא עם רובה? ראינו שיש לו רובה במהלך השיר שלו.
כמובן שהחיה לא יהרוג את גסטון הוא הדמות הטובה הוא לא יכול להיות רוצח, לא אצלנו בדיסני! אבל גסטון אידיוט ולכן מנסה לתקוף שוב ולכן נופל למותו כנבל דיסני קלאסי.
נופל למותו בדיוק כמו מופאסה (אה רגע, אבל מופאסה היה הטוב)
אוי לא העלה האחרון עומד לנשוררררררר
"איי לאב יו" מילת הקסם. ליטרלי. וכפרס החיה עכשיו הופך לחתיך יאיי. הוא היה חמוד והכל אבל יותר כיף לנשק גבר חתיך.
אבל הוא לא דן סטיבנס, אז זה היה מאכזב.
הוא נראה אבל בדיוק כמו בדיוקן שלו. אז אולי הוא כאילו תקוע באותו גיל וגם כל הרהיטים עד שתשחרר הקללה? אבל אז איך הוא יגיע לגל 21?? יש פה פאק חמור בלוגיקה!!
הסברתי איך זה עבד לדעתי למעלה
חחח איך המשרתים דומים לצורה הרהיטית שלהם:-D
מעניין אם הם תמיד נראו ככה או שכל השנים האלו בתור חפצי בית גרמו להם להראות קצת כמוהם גםפ כשהם חזרו לצורה האנושית שלהם.
לסיכום בתכלס זה סרט יפה עם מסר יפה וכל הקשקושים על תסמונת שוקוהלם ושהיא מתאהבת בחוטף שלה זה בולשיט. היא די מהר נשארה שם מבחירה, והם התקרבו לאט והתאהבו מזה שהם למדו להכיר אחד את השני והשתנו לטובה כתוצאה מההכירות. דווקא סרט הרבה יותר מתקדם בקטע הזה, לעומת סרטי דיסני אחרים שבהם הם מתאהבים בחמש שניות.
והמסר האמיתי הוא לא לשפוט אנשים לפי המראה שלהם, ואיך שאנשים פוחדים ממה שהם לא מכירים אז הם תוקפים במקום ללמוד להכיר, והמפלצת האמיתית זה לא מי שנראה מכוער אלא מי שהלב של מכוער כמו גסטון.
אז לא ממש מסכים לגבי הכל.
לדעתי מערכת היחסים, במיוחד כשהיא מתפתחת כל כך מהר אחרי שהוא נוראי, היא בעייתית מאוד.
אבל גם יש מסר יפה לגבי מי המפלצת ומי הטוב כשמשווים בין גסטון ובין החיה.
אבל העניין הוא שהחיה הוא לא רק מכוער, אלא הוא מתנהג בצורה נוראית בהתחלה.

חוץ מזה המסר הוא שכשמישהו מבקש ממך לישון אצלך בבית אז תרשה לו.
(עכשיו כשאני חושב על זה, אז גם זה בעצם די בעייתי.
אבל בהחלט נסיך עם טירה יכול לתת לאישה מסכנה חדר לישון בו.

didalf

Well-known member
אז כל הסרט רץ לי במוח - "הא זה בדיוק כמו בסרט", ו"הא זה ממש לא כמו בסרט".
כן רק שזה תהליך שאמור לקרות הפוך - לראות את הלייב אקשן ולהתעצבן על השינויים שעשו מהמצוייר, לא להפך|חבול|

אבל מרגיש לי כאילו החיה יותר הרוויח את האמון של בל בגרסת לייב אקשן. או שהוא היה פחות נוראי... למרות שהוא גם שם היה נוראי.
מוזר שאתה אומר כי מיקי טוויסטד אומרת בדיוק ההפך.
אני לא זוכרת מספיק לכאן או לכאן כדי להגיד מה הרגשתי, רק זוכרת שנהניתי מהשירים.

אם נשים לא היו קוראות אז הפורום היה הרבה יותר שומם
לא היה פורום בלעדינו
באמת היה חוצפן כשהוא האשים את הסוס המסכן הזה.
כל הסרט הזה מלא טראומות לסוס.
ממש, מסכן.
(אגב, איכשהו זה הרגיש לי כאילו הסוס גם אמור לדעת לדבר. אם כלי בית אז למה לא חיות?
כי הוא לא מכושף, דאא.

אולי זה סוג של הפוך על הפוך. בעצם כולם מדברים צרפתית ואנחנו שומעים אנגלית.
אבל לומייר מדבר צרפתית במבטא אנגלי ולכן אנחנו שומעים אותו מדבר במבטא צרפתי.
אולי:-D
מעניין אם בדיבוב הצרפתי עשו לו מבטא אנגלי שיהיה שונה.

או אולי חלק מהקללה זה שהזמן נע לאט יותר - ככה שהוא קולל כשהוא היה בן 20, אבל זה עשר שנים עד שעוברת שנה אחת. קצת כמו חיי כלב.
חחחח אני ברצינות שקלתי את האפשרות הזאת.

אגב, כל הזמן חשבתי על הסדרה הבית הלבן (שנקראת באנגלית The West Wing). ותהיתי אם הסיבה שהיא הולכת לשם זה בגלל שהיא מכורה לסדרה.
לא כי היא לא לונה.

יש גם את זה שהוא צורח עליה ומתנהג באלימות לידה. וכשהיא מסרבת לאכול איתו הוא אומר שהוא לא ייתן לה לאכול בכלל.
בסדר זה רק הלילה הראשון הוא לא יודע איך מתנהגים עם בני אדם בכלל אחרי שנים של בידוד וזעפנות.

זה מאוד מוזר שאת כותבת את זה לפני שאת מסיימת את הסרט.
אבל בכל מקרה לא זכרת את זה מהלייב אקשן?
מה שמוזר לי זה שבמהלך השיר "בי אאוור גסט" ראינו המון כוסות, צלחות, כפיות ועוד שהם חיים. זה אומר שהיו בטירה הזאת המון המון משרתים.
אני מבינה שהמשפט הזה יצא מאד לא ברור אם גם אתה הבנת כמו לונה.
ברור שידעתי שהם משרתים!!
ולא "זכרתי את זה מהלייב אקשן" זכרתי את זה מהסרט המצוייר כמו בנאדם נורמלי!!
התכוונתי האם כ-ו-ל-ם היו אנשים פעם ואם כן איזה חפצים ורהיטים אמיתיים יש/יהיו בטירה הזאת.

גם סקאר נופל למותו.

לדעתי מערכת היחסים, במיוחד כשהיא מתפתחת כל כך מהר אחרי שהוא נוראי, היא בעייתית מאוד.
לא מסכימה בכלל. והמערכת יחסים ביניהם לא מפתחת מהר זה בדיוק העניין - יש שיר שהוא מונטז' של תקופה ארוכה שבה הם מתקרבים, לומדים להכיר, הוא לומד להשתפר בשבילה. בדיוק ההפך משאר סרטי דיסני שבו הן מתחתנות עם מישהו שהן פגשו לפני 3 ימים.

טוני החתול

Well-known member
מנהל
לא היה פורום בלעדינו
נכון.
אבל כן היה טוב אם היינו חוזרים לתקופה שנשים לא היו עובדות. אז היה לכן הרבה יותר זמן להשקיע בפורום.
גם סקאר נופל למותו.
כמעט כתבתי את זה, אבל אז נזכרתי שבעצם סקאר לא מת מהנפילה שלו, הצבועים הורגים אותו
לא מסכימה בכלל. והמערכת יחסים ביניהם לא מפתחת מהר זה בדיוק העניין - יש שיר שהוא מונטז' של תקופה ארוכה שבה הם מתקרבים, לומדים להכיר, הוא לומד להשתפר בשבילה. בדיוק ההפך משאר סרטי דיסני שבו הן מתחתנות עם מישהו שהן פגשו לפני 3 ימים.
זה מונטז' של דברים שמתרחשים באותו יום.
קחי בחשבון שכל הזמן שהיא נמצאת איתו זה הזמן שאבא שלה חוזר מהטירה לכפר, מנסה לשכנע אנשים שיש חיה ואז יוצא שוב לנסות למצוא אותה בעצמו. זה נראה ברור שהוא עשה את זה כמעט מיד.
(אם כי, אם אנחנו חוזרים לתיאוריה שלי שהזמן זז אחרת בתוך הטירה אז יכול להיות משהו במה שאת אומרת)

Lion_Heart

Well-known member
זה באמת הרגיש מאוד מגעיל מצידה שהוא ביקש ממנה ספציפית לא ללכת לשם, ואז גם לומייר והשעון אומרים לה לא ללכת לשם, אבל היא חייבת ללכת לחטט.
כלומר זה איכשהו מתגמד לעומת כל זה שהוא כלא את אבא שלה והיה מפלצתי כלפיה. אז אולי לא נורא.
לחלוטין אייקוני
כשצפיתי בזה עכשיו נזכרתי שכשהייתי ילד ראיתי איזה סרט שבו תיארו איך יצרו חלקים מהסצנה באולם הריקודים הגדול בעזרת אנימציה ממוחשבת. ובאמת אפשר לשים לב לזה. אבל זה שימוש מעולה ואני מניח שהיה די מוקדם יחסית בשביל שימוש כזה.
אבל מאיפה לו לדעת שאבא שלה יהיה בסדר עם זה שהיא מתאהבת עם חיה. הגיוני שהוא יחשוב שהאבא לא יסכים לזה. אבל נכון שהוא היה יכול להציע בכל זאת.
מה שכן בכל מקרה התוצאה הייתה זהה - זה שכשהיא הייתה מגיעה עם האבא הבייתה אז היו מנסים לעצור אותו.
בעצם הוא היה צריך לצאת איתה כדי להציל את אבא שלה. הרי פעם קודמת שהיא ניסתה לעזוב היא הותקפה על ידי זאבים. לא ברור למה הזאבים לא תקפו אותה הפעם.
(אלא אם כן החיה בעצם מפקד על הזאבים, ופעם קודמת כשהיא ברחה אז הוא הורה על הזאבים לתקוף אותה כדי שהוא יוכל לעשות כאילו הוא מציל אותה ונפצע תוך כדי. וואו, הוא תחמן. ממש עשה לה גסלייטינג.)

לזכותה אני לא הייתי חושב שהגילוי שחיה כזאת קיימת יגרום לכולם למהר להלחם בו. מה לגבי לפחד קצת.

*מה שמטריד נורא בסצנה שם זה שאפשר סתם ככה לקחת מישהו לבית משוגעים כי מישהו טוען שהוא משוגע (או כי מישהו שיחד את האחראי).
זה לא כמו בימיינו שצריך לשחד את הפסיכיאטר המחוזי (שהגיוני שדורש לפחות יותר ממטבע זהב אחד)
פשוט תהרוג אותי וזהו.
*היה לי מוזר שגסטון בא כאן עם חץ וקשת. למה לא עם רובה? ראינו שיש לו רובה במהלך השיר שלו.
מעניין אם הם תמיד נראו ככה או שכל השנים האלו בתור חפצי בית גרמו להם להראות קצת כמוהם גםפ כשהם חזרו לצורה האנושית שלהם.

אבל בהחלט נסיך עם טירה יכול לתת לאישה מסכנה חדר לישון בו.

נראה לי שהתסריטאים של הסרט לא עלו על זה.

היא טעמה הרבה דברים תוך כדי השיר (כולל הדבר האפור), אבל באמת לא הרגיש כאילו היה לה זמן ממש לשבת לאכול
דבר ראשון זה אחד הדברים היותר מתסכלים בסרטים המצוירים, גם באלאדין, בשיר friend like me היה אוכל מסביבו(בקלוואה) והוא לא נתן אפילו ביס!
ודבר שני, ניסיתי את החומר האפור (מוס מתוק ראנדומלי), לא משהו, לדעתי החמצה, כי בקלות יכלו לעשות מזה איזה פטה כבד או משהו...
היא שבויה! אולי היא היתה מוצאת שם דרך לשחרר את עצמה!
באמת לא הבנתי, איך היא חופשיה ללכת? כי היא לא, היא הלכה רק אחרי רשות ממנו, ובואו נודה בעובדות, הוא לא ממש אנושי, וממש מפחיד, אז אם היא סתם היתה עוזבת, מה היה מונע ממנו למצוא אותה ולהחזיר אותה\להעניש אותה\למצוא ולהעניש את אבא שלה...הוא לא ממש יצור טיבעי, מי יודע לאן היכולות שלו מגיעות?
לי יש חרדת גבהים
לחלוטין אייקוני
הסצנה באולם הריקודים מזכירה לי את לילו וסטיץ

גסטון הוביל אותם לשם,לא?
כי רפואה!
פשוט תהרוג אותי וזהו.
אולי הוא חשב שחיצי כסף יעבדו כי...איש זאב\שור\משהו יפגע מחיצי כסף?
מופאסה היה טוב, אם אתה לא איילה וקלייטון (טרזן) גם נפל למותו (טוב, בערך)

אבל בהחלט נסיך עם טירה יכול לתת לאישה מסכנה חדר לישון בו
גם קטע מתסכל...אני לא אוהב את המסר של "תהיה נחמד לזרים או שתיענש קשות" מה קרה ל "תהיה נחמד בגלל שזה מרגיש טוב" ?

נערך לאחרונה ב:

Lhuna3

Well-known member
אבל כן היה טוב אם היינו חוזרים לתקופה שנשים לא היו עובדות. אז היה לכן הרבה יותר זמן להשקיע בפורום.
גם קטע מתסכל...אני לא אוהב את המסר של "תהיה נחמד לזרים או שתיענש קשות" מה קרה ל "תהיה נחמד בגלל שזה מרגיש טוב" ?
היפה והחיה: האמת... צודק. או יותר מדויק: שצריך להיות נחמד ואדיב פשוט כי זה הדבר ההגון לעשות.
(ובכל מקרה בחיים זה לא באמת נכון שנענשים על התנהגות רעה.)

Lion_Heart

Well-known member

היפה והחיה: האמת... צודק. או יותר מדויק: שצריך להיות נחמד ואדיב פשוט כי זה הדבר ההגון לעשות.
מה שנכון נכון
לדעתי(הצנועה) להתייחס לאנשים בהגינות ונחמדות זה טוב כי...זה מה שעושה גם לי טוב
התנהגות רעה לפעמים דווקא נענית ביחס טוב(אם היה לה "סיבה" טובה\תירוץ)
ולכן, המסר של הסרט לא משהו בעיני

טוני החתול

Well-known member
מנהל
היא שבויה! אולי היא היתה מוצאת שם דרך לשחרר את עצמה
לא בדיוק נכון.
בל הבטיחה לחיה שהיא תשאר בטירה איתו. אבל זה לא שהיא הייתה צריכה ללכת לאגף המערבי כדי לנסות למצוא דרך החוצה. כפי שהיא הוכיחה זמן קצר אחר כך היא טכנית יכלה תמיד לצאת דרך הדלת הקדמית.
באמת לא הבנתי, איך היא חופשיה ללכת? כי היא לא, היא הלכה רק אחרי רשות ממנו, ובואו נודה בעובדות, הוא לא ממש אנושי, וממש מפחיד, אז אם היא סתם היתה עוזבת, מה היה מונע ממנו למצוא אותה ולהחזיר אותה\להעניש אותה\למצוא ולהעניש את אבא שלה...הוא לא ממש יצור טיבעי, מי יודע לאן היכולות שלו מגיעות?
אבל לא. כן ראינו אותה בורחת דרך הדלת הראשית אחרי הריב שלהם באגף המערבי.
אני באמת לא יודע אם הוא התכוון להחזיר אותה בכוח. זה נראה כאילו הוא יצא החוצה כדי להציל אותה מהזאבים, אבל יכול להיות שהוא יצא לשם בכלל כדי להחזיר אותה בכוח.
הסצנה באולם הריקודים מזכירה לי את לילו וסטיץ
איזה חלק?
גסטון הוביל אותם לשם,לא?
איך גסטון ידע איפה הטירה?
כשמישהו פצוע או חולה (לפחות במחלה לא מדבקת) אי אפשר לאשפז אותו בכפייה.
גם זה בעייתי
מה לגבי "תהיה נחמד לזרים כי זה הדבר המוסרי לעשות."
או לפחות "תהיה נחמד לאחרים כי ככה היית רוצה שיהיו אליך."
האמת... צודק. או יותר מדויק: שצריך להיות נחמד ואדיב פשוט כי זה הדבר ההגון לעשות.
בדיוק
לדעתי(הצנועה) להתייחס לאנשים בהגינות ונחמדות זה טוב כי...זה מה שעושה גם לי טוב
אבל אם אתה אדם שלהתנהג רע לאנשים גורם לך להרגיש טוב, האם זה הופך את "להתנהג רע" לדבר הנכון לעשות?

למעלה