מז"ט על הפורום החדש, וטיפ...

tshgn

New member
תודה סיון על התשובה אך..

אני לא סבלתי מדיכאון מתחילת המחלה ועד כה. מקווה שכך ימשיך. גם רופאתי סבורה כמוני שאין לי דיכאון, אך למרות זאת הציעה לנסות אלטרולט, ואחריו פרוזק/פריזמה, היות ולא פעל חיובית. שניהם ניכשלו אצלי. אני לוקח חומצה פולית (1000 ליום מתחת ללשון) באופן סדיר, למרות שלא חסר לי. תודה בכל אופן. תומר

sayv

New member
אין שום קשר לדיכאון, אלא להעלאת

סרטונין- שמשפיע על כל המערכות- החל מתפקוד פיזי וכלה בנפשי. כולי שמחה שאינך סובל מתופעות מנטליות בגלל המחלה- איני יודעת כמה זמן אתה חולה ונדמה לי שאלו תופעות יותר מאוחרות.

tshgn

New member
סובל מעט יותר משנתיים ו...

מבעיות קוגניטיביות חמורות מאוד וכאבים (הרופאה שלי טוענת שאולי יש לי פיברו, אך אני סבור שלא היות וכואב בפחות מ11 נקודות). והעיקר: עייפות מדהימה ותשישות מייגעת עם הרגשת אחת עד ארבע שפעות בו זמנית. דרך אגב בהקשר זה: ביום ב´ עשיתי משטח גרון (אחד מיני רבים מאוד) ועדיין לא קיבלתי התשובה. סיכמתי עם רופאתי שאתחיל לקחת מוקסיפן (זו הרוטינה אצלי בעיקר היות והלב אצלי הוא בקבוצת סיכון לזיהומים) ואם לא יצמח במשטח הגרון כלום אפסיק האנטיביוטיקה. המדהים הוא שלמרות שכרגיל האנטיביוטיקה לא עשתה כלום, וגם לא התקשרו שגדל משהו במשטח הגרון...... היום בבוקר החלה הליחה לצאת מכל החורים והגרון פחות כואב (ועדיין כמו בשפעת...), ממש מתקדם הנושא וגם מכך ההתלהבות. תומר

sayv

New member
מבחן הנקודות לא מדוייק

ולא אמין תמיד. הנקודות נעות, משתנות בעוצמתן.. גם בגלל סוג המחלה- עליות וירידות, וגם כיוון הקושי לבדוק כראוי את נק´ הכאב. רופאים רבים לא עושים זאת נכון. חוץ מזה לא בהכרח נכון מדעית שמס´ מדוייק של כך וכך נקודות כאב אומר פיברו. מגוון הסימפטומים נרחב הרבה יותר. אני אובחנתי בפיברו, לאחר שבמהלך הבדיקות הארוכות לחצו עלי כל מיני לחיצות איומות ושאלו אם יש לי הפרעות שינה, וכשעניתי שלא- זה היה ממש בשנה הראשונה, קבעו שאין לי תשישות ופתרו אותי עם משכך כאבים. - אח"כ כשרופא קצת יותר בכיר ישב עם כל התיק הרפואי והשלים את הפאזל, הוא ידע לקרוא לזה בשם ולתת יותר מידע. בכל מקרה התופעות מאוד השתנו בשנים האחרונות ואני די בטוחה שגם התשישות הצטרפה לחגיגה, אך מאחר ויש גם שטוענים שאין זו אלא מחלה אחת ולא שתי תסמונות.. מה זה משנה איפה אני על הסקאלה בין שתיהן.. לגבי הכאבי גרון- ממליצה על אבץ למציצה, עשה פלאים בשפעת האחרונה- ממש החזיר לי את הקול. וכן- נמנעתי מלקחת אנטיביוטיקה וכל משכך כאבים/חום, לקחתי תוסף של סולגר שמורכב מצמחים שמחזקים המע´ החיסונית ומכייחים, ובמינון גבוה אמורים להטיס את השפעת- ואכן, 3 ביום והחום הגבוה (39) עבר לו לאחר יום אחד בלבד. גם אחי בצבא מצוייד כבר שבועיים בכדור הנ"ל- 1 ביום למניעה, והתגבר על הצננת שלא עזבה אותו חודש- מאז שהחל את הטירונות, וכן לא הצטנן שוב. שווה להתייעץ עם הרופאה לגבי האבץ לפחות... אני ממש לא מבינה בענייני זיהומי לב וכו´. אתה חושב שהשיפור כרגע הוא בגלל הרודיולה? הגיוני, זה צמח אדפטוני, אמור להשפיע לטובה על כל תפקודי הגוף. גם מגן על הלב- הידעת? אולי רלוונטי לך.

tshgn

New member
לא סובל משפעת, אלא מהרגשת ...

לא סובל משפעת אלא מהרגשת 1-4 שפעות בו-זמנית. והחום עולה ויורד עד 38 מעלות צ´. פשוט עוד סימפטום תיהומי של הCFS שבא ובדרך-כלל לא הולך... תומר

sayv

New member
כן הבנתי. סתם שיתפתי אותך ב"חידושים

הרי נתת לי כתב ויתור אז מה איכפת לי לספר? אתה ואתה בלבד אחראי במקרה שתתחיל להסניף אכינציאה. אני חושבת שזה יכול לעזור לתשישות, כיון המערכת החיסונית החלשה. סתם הגיג. בסולגר יש ממש רשימה של תוספים שהם ממליצים לתשישות- שווה לבדוק.

tshgn

New member
סיון - אני קונה רק מה שמומלץ כאן

בפורום על ידי יותר ממשתתף אמין אחד. כגון המלצתך על הרודיולה שנתמכה על-ידי עוד חברי פורום זה. המלצות לגבי צמחים ותוספים יש המון. דוד שלי הוא רופא מדקר במחטים - מצליח מאוד בתחומו וממש "עושה נפלאות", אך עדיין לא סיפרתי לו על חוליי מפני שלא אוהב שאחרים מחליטים לי מה לקחת לפני שמחליט לבד לפי הבנה ו/או צפיה באחרים המצויים בנעליים שלי. תודה, תומר

sayv

New member
הרבל אימיופלקס קומפלקס...

מצ"ב הקישור. עולה 160 וקצת. חזרתי לקחת עכשיו שוב- אחד ליום, כהכנה ללחץ וחוסר השינה המחלישים של תקופת הבחינות.

sayv

New member
זה לא מחקר אלא

עמדה של סולגאר, וכן - דבר שחוזר שוב ושוב בכל הכתבות שעוסקות שתוספים צמחיים כמעודדי סרטונין. ניתן לשאול בקו תמיכה של סולגאר, וכן- אנסה למצוא שוב הכתבות שמאזכרות זאת. הדברים נאמרו גם בהרצאה של נציגת סולגאר שניתנה בכנס פיברו של עמותת אס"ף די מזמן.

sayv

New member
לא בדיוק אבל בערך - מירה

כתבה ארוכה ארוכה על דיכאון חרדה ותזונה- חשובה כשלעצמה, אך יש בה אזכורים לגבי סיים והיפריקום ואיסור נטילתם עם תרופות SSRI יש בתוך הכתבה קישור לעוד כתבה שעוסקת בנושא תרופות קונבנציונאליו וצמחי מרפא אך הקישור לא פעיל כרגע. מדבר גם על חוסר בחומצה פולית שמונע ספיגת התרופות הפסיכיאטריות.

שריק 7

New member
מירה-שלחת כתבה מעניינת מאוד../images/Emo70.gif

איך את מוצאת אותן בקלות כזו? האם ידוע למישהו אם ניתן להשיג את חוברות "סגנון חיים" ??? שרי

sayv

New member
היי זו הייתי אני!!! ../images/Emo8.gifהכוונה היתה

"למירה", כתשובה לשאלה ששאלה.

מיאה49

New member
שרי תודה, אבל אני לא זוכרת מה שלחתי

השרשורים פה מבולבלים. אני מחפשת בגוגל ומוצאת דברים..

sayv

New member
../images/Emo127.gifמוסיפה עוד קישור ונוטשת

אני צריכה ללכת וללמוד כבר סוף סוף, איכשהו עבר כל היום ולא למדתי כלל וניטשה עוד יושב ומחכה לי ליד המרקר הצהוב..

סמדר8

New member
תודה, סיוון! ../images/Emo24.gif

קבלתי את המסר שלך, ושלחתי לך תשובה. בצער רב מפסיקה עם הרודיולה, עד שאתייעץ עם הרופא.

sayv

New member
יופי, אני מתנצלת שלא זכרתי מראש

להזהיר לגבי השילוב.. לא יודעת איך לא חשבתי על זה... טוב ששאלת לגבי השילוב עם אלטרולט.. תודיעי מה הרופא אומר?

מיאה49

New member
ואם זה ממכר אז מה?

עדיף רדיולה שמאפשרת התמכרות לחיים מירה

למעלה