מישהו יכול להסביר לי אפה המוסר פה?

gobelin

Member
אבל התורה היא אכן ג'יבריש בשביל רוב העם.

צריך כל הזמן חכמים ופוסקי הלכה שיפרשו אותה בשבילנו.
אני יודע בוודאות שסינית אפשר ללמוד תוך שנה שנתיים אם ממש רוצים, אבל אנשים מבלים את כל חייהם בישיבה ועדיין לא מבינים את התורה עד הסוף.
יותר מתשעים אחוז מעם ישראל יש יחס של כבוד כלפי ספר התנ"ך. למעשה התנ"ך זה הספר הנמכר ביותר בעולם.

צריך להבין כשמשה הופך מטה לנחש בשביל חרטומי מצריים זה מעשה מובן מאליו כמו אייפון לאדם מהתקופה שלנו.

BravoMan

Active member
למעשה התנ"ך זה הספר הנמכר ביותר בעולם.
האמת שלא מזמן הארי פוטר עקף אותו.

צריך להבין כשמשה הופך מטה לנחש בשביל חרטומי מצריים זה מעשה מובן מאליו כמו אייפון לאדם מהתקופה שלנו.
Expecto Patronum!

יותר מתשעים אחוז מעם ישראל יש יחס של כבוד כלפי ספר התנ"ך.
לדעתי גם יותר מ-90%, ואני למעשה נמנה עם החלק הזה של העם.
כבודו של תנ"ך במקומו מונח, אין ספק, אני רק לא חושב שזה ספר טוב לקחת ממנו מוסר, או בכלל הוראות לחיים.

יש לו משמעות היסטורית ותרבותית רבה, ואם לוקחים את כל התנ"ך ולא רק את החומש, אז בחלקים שם גם מסופר על דברים אמתיים שקרו.
אבל צריך לדעת להבין מאפה באמת באים סיפורים בספר הזה, ואלו שינויים הם עברו במשך ההיסטוריה.

ידעתי למשל לאלוהים היית אישה, והיא צונזרה?
הרי לא יפה שאלוהי ישראל יהיה נשוי, היא עלולה לעצבן אותו והוא ירצה להתגרש ממנה! :-P:

gobelin

Member
האמת שלא מזמן הארי פוטר עקף אותו.

Expecto Patronum!
אם מישהו יעשה קסם מול עיני. אני אהיה חייב להאמין שזה קסם. לא?
ידעתי למשל לאלוהים היית אישה, והיא צונזרה?
הרי לא יפה שאלוהי ישראל יהיה נשוי, היא עלולה לעצבן אותו והוא ירצה להתגרש ממנה! :-P:
ברור שלאלוהים יש אישה קוראים לאשתו כנסת ישראל. קרא את הספר שיר השירים.

BravoMan

Active member
אם מישהו יעשה קסם מול עיני. אני אהיה חייב להאמין שזה קסם. לא?
שמעת על דויד קופרפילד?

הוא עבר דרך חומת סין לעיני קהל! בלי לחצות אותה, כמו שמשה היה צריך לעשות לים סוף!

הוא גם העלים את פסל החירות האמריקאי, מבנה ענק, לעיני קהל הצופים!

מה זה להפוך מקל לנחש? בקטנה!

gobelin

Member
שמעת על דויד קופרפילד?

הוא עבר דרך חומת סין לעיני קהל! בלי לחצות אותה, כמו שמשה היה צריך לעשות לים סוף!

הוא גם העלים את פסל החירות האמריקאי, מבנה ענק, לעיני קהל הצופים!

מה זה להפוך מקל לנחש? בקטנה!

אם ההוכחה שלך שאין כישופים זה קיומם של מאחזי עיניים ההוכחה שלך חלשה ביותר.

דומה הדבר לטיעון בסגנון כיוון שכל העורבים שחורים גם עכברים צריכים להיות שחורים.

בתורת משה יש הרבה דברים שאינם מובנים למדע של היום. אבל לאנשים באותה תקופה זה היה ברור כשמש. אלוהים מדבר לא היה בשביל אבותינו טקסט ישן זה היה חוויה יומית. עשרות אלפי נביאים בכל דור. בבית המקדש היהודי היה חווה את האימננטיות של אלוהים. גם לגויים אז היה אימננטיות ביחס לאלוהות. מאוד מעוותת אבל.

שאלה לי אליך: אתה בטוח שחקרת מספיק את הטקסט התורני בהקשר ההיסטורי שלו כדי לקבוע שזה שטויות?

BravoMan

Active member
אם ההוכחה שלך שאין כישופים זה קיומם של מאחזי עיניים ההוכחה שלך חלשה ביותר.
לא ניסיתי בכלל להוכיח לך שום דבר לגבי קיומם של כישופים.

שאלת אם להאמין כשאתה רואה קסם במו עיניך, אז הבאתי לך כמה דוגמאות של קסמים כדי לראות מה דעתך עליהם.

אם כבר, אתה לא אמור לקרוא לדברים האלה "נס" או "מעשה אלוהי"?
הרי "כישוף" זה דבר אסור, שכן כתוב "מְכַשֵּׁפָה לֹא תְחַיֶּה.".

בשרשור הזה רציתי להבין כיצד מסתדרת הלכת הגט האיומה עם מוסר, ואם לסכם קיבלתי פה 2 תשובות ממך ומהרינגטון:

1. הלכות ניתנו ע"י אלוהים ולכן אסור לנו לשפוט אותן מוסרית, אלא יש לבצע אותן בצורה עיוורת.
כלומר: שאלתי לא רלוונטית.

2. יש קשר "מהותי" בין בעל לאישה, ולמרות שלא ברור מה המהות הזו, היא מצדיקה כל סבל שייגרם מעגינות של נשים.

עכשיו שמיצינו את הדיון על על מוסר בהלכה, וקיבלתי שוב חיזוק לעמדתי שדת היא דבר לא מוסרי בעליל, וגם אנשים דתיים טובים חיים לרוב במרחק מילימטרים ספורים מלהפוף למחבלים בשם הדת, אם תרצה לדון בנכונות עובדתית של דברי התנ"ך, כגון כל מני "ניסים" שמתוארים שם, אני מציע שתפתך שרשור חדש, ואשמח להראות לך מה הן ה-"הוכחות" שלי לכך שמדובר בסיפור.

סיפור יפה אך בדיוני.
(ספציפית, מדובר באוסף של הרבה סיפורים ממקורות שונים שחלקם קודמים מאות ואף אלפי שנים לקיומם של יהודים בכלל)

gobelin

Member
2. יש קשר "מהותי" בין בעל לאישה, ולמרות שלא ברור מה המהות הזו, היא מצדיקה כל סבל שייגרם מעגינות של נשים.
אתה יכול לשחק בנדמה לי כמה שאתה רוצה. אני מבחינתי הסברתי גם הסברתי מה זה גט.
עכשיו שמיצינו את הדיון על על מוסר בהלכה, וקיבלתי שוב חיזוק לעמדתי שדת היא דבר לא מוסרי בעליל, וגם אנשים דתיים טובים חיים לרוב במרחק מילימטרים ספורים מלהפוף למחבלים בשם הדת, אם תרצה לדון בנכונות עובדתית של דברי התנ"ך, כגון כל מני "ניסים" שמתוארים שם, אני מציע שתפתך שרשור חדש, ואשמח להראות לך מה הן ה-"הוכחות" שלי לכך שמדובר בסיפור.
אני לא מוכן לדון עם אדם שקורא לי רוצח.

BravoMan

Active member
"וגם אנשים דתיים טובים חיים לרוב במרחק מילימטרים ספורים מלהפוף למחבלים בשם הדת"
נו, ו...?
לא אמרתי "אנשים דתיים הם מחבלים", אמרתי שיש להם פוטנציאל רציני להפוך למחבלים.
אתה לא מסכים שרוב אם לא כל המחבלים בעולם היום מונעים ע"י שטיפת מוח דתית, שגורמת להם להעדיף את "רצון האל" שבו הם מאמינים ללא הוכחות על פני הגיון, מוסר, וחמלה אנושיים?

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
אתה יודע כמה פעמים אמרו לי את הביטוי הזה כדי לפסול טענה?
אז חשבתי להשתמש בו בעצמי לשם שינוי...

לא, לא התאבלתי על ערפאת.
אין בליבי ספק שאמרו לך. אז כשאני משיב, אני נוהג לומר: "חבל על מי שמת, אבל לא תמיד. האם התאבלת על ערפאת?" עד כאן בנושא זה.
צר לי, אך אתה בהחלט נשמע כמו איש קונספירציה.
במיוחד לאור העובדה שדווקא סין הבינה לפני מספר שנים שחוק "הילד האחד" שלהם גורם להם לירידה דמוגרפית לא בריאה, והם הרחיבו אותו ל-3 ילדים פר משפחה.

אני מסכים איתך, שדווקא במדינת ישראל יש אוכלוסיות שמגזימות עם הבאת ילדים, ולכל הפחות כל משפחה צריכה לתכנן בכמה ילדים הם יכולים לתמוך פיזית וכלכלית.
אין ספק שהלכות דתיות לגבי "פרו ורבו" מקורן בעידן בו תמותת תינוקות עמדה על 50%, ולכן שיטת ההישרדות היית להביא כמה שיותר כדי שיהיו ספרים.

ומן הסתם אנחנו כבר יותר מ-200 שנה לא שם, תודות להיגיינה ורפואה מודרנית, שלא לדבר על שיטות חקלאות ושרשראות הספקה משופרות.

בכל אופן, נושא תכנון משפחה הוא נושא מורכב, ולא כדאי להקצין לא לפה ולא לשם.
וואלה. חדש@! אני איש קונספירציה. חהחה! בכל אופן, תודה. כי הבוקר החלטתי לפתח סיפור קונספירציה משל עצמי בנושא המקרנה (ואני בדיוק בסיום תפקידי כחולה במחלה מחורבנת זו). אז אולי אכניס אותך עוד מעט לרזי סיפור הקונספירציה שלי, אבל עד אז. אתייחס למה שכתבת. סין שגתה מאד, בעיקר כשהם העדיפו בנים על בנות. כי לבנים הצעירים והחרמנים לא היה איבר נשי שלתוכו יכלו לפרוק את זעמם המלבין, ועל כן קם דור של צעירים חסרי מנוח על גבול האנסים ולוחכי הכריות.
אני כן הייתי מציע לחפש דרכים לצמצם (אך לא למנוע ילודה חלילה). עד כאן עמדתי ולא ראיתי שום קונספירציה בנדון.

ולעניין הקונספירציה.
הבוקר בדקתי קצת ויקיפדיה על עקום הפנים בורלא. אז להלן אצטט חלק ממה שקראתי:
בינואר 2018 מונה בורלא לכהן כמנהל התפעול הראשי (COO) של פייזר - תפקיד שבמסגרתו פיקח בין היתר על פיתוח, ייצור ומכירת תרופות. בתפקיד זה שיפר בורלא תהליכים בחברה, ושיפר את יכולותיה. באוקטובר 2018 נבחר למנכ"ל החברה, ובינואר 2019 החל לשמש בתפקיד בפועל, במקום איאן ריד.

באפריל 2019 קיבל את הפרס "המנהיג היווני הבולט" של תעשיית התרופות העולמית מאת שגריר ארצות הברית ביוון ג'פרי ר. פיאט בטקס Prix Galien Greece Awards.

בינואר 2020 החל בורלא לשמש גם כיושב ראש חברת פייזר, לאחר פרישתו של קודמו, איאן ריד.

בשנת 2020, לאור ההתפרצות העולמית של נגיף קורונה, בורלא הורה לצוותים של פייזר לפעול בדד ליין אגרסיבי במאמץ לפתח חיסון לנגיף, ובנובמבר 2020 הכריזה החברה על יעילות החיסון ב-90 אחוזים מהמקרים.

...אז נסיתי לשחק קצת בלוח הזמנים ואמרתי לעצמי:
"רגע! הבורלא הזה הוא למעשה דוקטור לווטרינריה. אז הוא היה ראש המחלקה לבע"ח? אחלה. מתאים. אבל ב-2018, הוא נהיה מנהל החברה. אז מה הפריע לו להפעיל את המדענים שלו, שייצרו איזה וירוס ובמקביל יחלו לייצר עבורו תרופה? וכשהם כבר היו בסוף ייצור הוירוס, הוא הטיס את מטוסו הפרטי מעל סין, שיחרר איזו עננה קלה של הדרעק והמשיך בדרכו. אבל אז היה לו כבר בסיס איתן שעל בסיסו הוא קבעדד ליין אקרסיבי להוצאת החיסון לנגיף. הוא יצר את המחלה והוא קם יצר את התרופה. והנה כעת. בכל מספר שבועות, הוא מייצר לנו "מוטציה" חדשה ומפיץ אותה, פעם באפריקה, פעם באמריקה ופעם בהודו. למה לא?< כדאי לו.

ולגבי מי שאני: אישית, איני מאמין גדול בקיומו של בונה עולם, למרות שאני נשוי לאישה שבאה מרקע דתי. לעתים אנו אפילו מתכתשים מילולית בנושא קיומו של בונה עולם וקורה לא אחת שאני מעצבן אותה מאד.
אני נמצא בתפוז מזה שנים, אבל פעם היית צריך לחפש פורום כלשהו, אם בא לך לדון בנושא כלשהו והמעטתי לעשות זאת.
כעת, במתכונת החדשה, ברובריקה של "מה חדש" צצות גם הודעות ששייכות לפורומים שונים ורבים. אז ככה הגעתי לפורום הזה ולדיון הזה.
אני כשלעצמי, הייתי נשוי לאישה שסירבה לקבל ממני גט, מתוך שיקולים "כלכליים" היא הניחה, שאם היא תלחץ אותי מספיק חזק, אוותר לה על רכוש והיא תצא מרווחת. בסוף, תוך שניהלתי את הדיון לבדי (ללא עזרת עו"ד או טוען רבני) הורדתי אותה מהסיפור בכך, שזכיתי לקבל פס"ד שקבע כי היא אישה מורדת, ועל כן, אוכל לשאת אישה על פניה, גם אם לא תקבל את הגט בשל אי רצונה לקבלו. הייתי זקוק ל-100 חתימות של רבנים, אבל כשהיא כבר הבינה שהפסידה את המערכה, היא הגיעה ונטלה את הגט. אז מה? נכון. יש כאן אי צדק משווע... לגבר יש פריבילגיות על פני האישה ואם תשאל אותי, בגדול זה מאד לא תקין.

אז אין לי בעיה לבקר כאן מדי פעם (ללא נדר).
ואם אתה נהנה להתכסח עם הדג מלוח ההוא, אחלה. אצלי בכל מקרה הוא חסום.

BravoMan

Active member
וואלה. חדש@! אני איש קונספירציה. חהחה!
שים לב שכתבתי שאתה נשמע כמו איש קונספירציות.

אני משתדל לא להחליט בשביל אנשים מי הם ומה הם, ושופט את מי שמולי בפורום רק לפי מה שהם כותבים.

...אז נסיתי לשחק קצת בלוח הזמנים ואמרתי לעצמי:
"רגע! הבורלא הזה הוא למעשה דוקטור לווטרינריה. אז הוא היה ראש המחלקה לבע"ח? אחלה. מתאים. אבל ב-2018, הוא נהיה מנהל החברה. אז מה הפריע לו להפעיל את המדענים שלו, שייצרו איזה וירוס ובמקביל יחלו לייצר עבורו תרופה?
במשחק הזה די הפסדת...

לפי אותה וקיפדיאה, כבר ב-2010 הוא מונה לנשיא "חטיבת המוצרים המבוססים" של החברה.
בתפקיד זה היה עליו למצוא דרכים לגרום למוצרים שהפטנט עליהם פג להישאר רווחיים, אז אם כבר לפתח ווירוס, כזה שאפשר לרפה בעזרת מוצר קיים שלהם, שיישאר רווחי.

כבר ב-2016 הוא הפך לנשיא "רפואה חדשנית" (מה שזה לא יהיה), והגדיל רווחים ב-11%, בלי שום ווירוס.

בסה"כ מדובר באדם שהתקדם בחברה במשך 25 שנה, לא איזה דוקטור דוליטל שצץ משום מקום והפך ל-COO.

ברובריקה של "מה חדש" צצות גם הודעות ששייכות לפורומים שונים ורבים. אז ככה הגעתי לפורום הזה ולדיון הזה.
כן, טוב, הצורה שבה החברה הקודמת ניהלה את הפורום, זה עוד פלא שהוא היה שמיש, שלא לדבר על כך שהצליח להחזיק את כמות המשתמשים שהחזיק.

מעניין שהסיפור שלך נוגע דווקא לשרשור אחר, שבו אותו דג מלוח התעקש מול מישהו שאנשים כמוך קיימים, ומישהו התווכח איתו שלא קיימים :-D:-D:-D

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
שים לב שכתבתי שאתה נשמע כמו איש קונספירציות.

אני משתדל לא להחליט בשביל אנשים מי הם ומה הם, ושופט את מי שמולי בפורום רק לפי מה שהם כותבים.
הבנתי. אבל היכן "נשמעתי" כאיש קונספירציות? אנא נמק והסבר..
במשחק הזה די הפסדת...

לפי אותה וקיפדיאה, כבר ב-2010 הוא מונה לנשיא "חטיבת המוצרים המבוססים" של החברה.
בתפקיד זה היה עליו למצוא דרכים לגרום למוצרים שהפטנט עליהם פג להישאר רווחיים, אז אם כבר לפתח ווירוס, כזה שאפשר לרפה בעזרת מוצר קיים שלהם, שיישאר רווחי.

כבר ב-2016 הוא הפך לנשיא "רפואה חדשנית" (מה שזה לא יהיה), והגדיל רווחים ב-11%, בלי שום ווירוס.

בסה"כ מדובר באדם שהתקדם בחברה במשך 25 שנה, לא איזה דוקטור דוליטל שצץ משום מקום והפך ל-COO.
לא! איני חושב שכך. נכון. הוא התקדם ללא חת לאורך שנים, אבל כאן יש ממש משהו חדש. וירוס חדש, שכל העולם מייחל למיגורו. והאיש ניצל את יכולות הפיתוח והחדשנות, כדי להפגין יכולת לייצר משהו חדש לגמרי. משהו שטרם נשמע דוגמתו. אז מעבר ליכולות שלו לנצל מוצרים קיימים, הוא הפגין חדשנות חסרת תקדים, ועם יכולת ופוטנציאל לשווק אותו בכמויות אדירות. אין ספק, שהצלחתו בשיווק החיסונים הללו תניב לפייזר הון שכמותו לא נראה עד כה, אלא אם תתגלה הקנוניה. הוא פשוט פרץ דרך שכמותה לא ראית מימיך.
כן, טוב, הצורה שבה החברה הקודמת ניהלה את הפורום, זה עוד פלא שהוא היה שמיש, שלא לדבר על כך שהצליח להחזיק את כמות המשתמשים שהחזיק.

מעניין שהסיפור שלך נוגע דווקא לשרשור אחר, שבו אותו דג מלוח התעקש מול מישהו שאנשים כמוך קיימים, ומישהו התווכח איתו שלא קיימים :-D:-D:-D
איני קורא את הקשקושים של הדג ההוא. שמע. בפורומים אחרים, הוא היה מגיב לי: "לא הייתה לי סבלנות לקרוא את כל תגובתך הארוכה (או את הקישור שצירפת), אבל... בלה בלה בלה בלה בלה....
אז קיבינימט. אני הרי לא כותב רק אליו והוא לא עומד מול עיניי כשאני מגיב תגובה כלשהי. לכן, זכותו עומדת לו שלא לקרוא. אבל אם לא קראת? מה יש לך להגיב? אז השבתי לו פעם, פעמיים, 10 עד שנמאס לי, כי נוכחתי שכך הוא נוהג גם כלפי המשתתפים האחרים. אז בינינו? אני עוד מתפלא שיש כאלה שממשיכים להיכנס איתו לפינות שהוא תוקע אותם בהן. אני כשלעצמי שבעתי.

BravoMan

Active member
אבל היכן "נשמעתי" כאיש קונספירציות?
כשכתבת את זה:
מאד יתכן, שהקורונה נמצאת תחת תכנון, ובכל פעם המתכנן מפיץ זן חדש, כדי להציק לאנושות וכדי לצמצמה בבוא היום. איני איש של קונספירציות, אבל זה מתבקש.

אני ממש לא מחבב קונספירציות שהקורונה, או החיסון, תוכננו לצורך "בקרת אוכלוסין" או תוכננו בכלל.
למעשה, אני לא משוכנע הקורונה תוכננה בכלל, אם כי לפי הבנתי, יש ראיות מסוימות שייתכן (אבל רק ייתכן, תרם הוכח בוודאות), שהנגיף בכל זאת דלף ממעבדה בסין.

גם אם יסתבר שזה נכון, עדיין מדובר כלל הנראה בתאונה, ובטח שבטח לא במשהו מכוון, ולחשוב שהמוטציות כשלעצמן מתוכננות, זו הגזמה פרועה שאין שום סיבה לקבל אותה.

הסיבה שאני לא סובל קונספירציות, היא משום שמי שמאמין לדברים ללא ראיות רציניות, יכול להאמין בכל דבר.

כדור הארץ שטוח? לא נחתו על הירח? ביג פוט מסתובב אי שם? ה-5G מפיץ את הקורונה?
זה הכל בא מאותו מקום - אנשים שמוכנים להאמין לשטויות מטורפות.

לא! איני חושב שכך. נכון. הוא התקדם ללא חת לאורך שנים, אבל כאן יש ממש משהו חדש. וירוס חדש, שכל העולם מייחל למיגורו.
אתה מוזמן לחשוב מה שאתה רוצה.
ווירוסים חדשים מתגלים כל הזמן, השוני בקורונה זה שהיא הצליחה להפיץ את עצמה.

אבל זו אפילו לא המגפה הראשונה של המאה ה-21. לא קראת מעולם על SARS?
וכן, גם החיסון אומנם משתמש בטכנולוגיה חדשה, אבל המחקר על mRNA התחיל הרבה לפני.

אין ספק, שהצלחתו בשיווק החיסונים הללו תניב לפייזר הון שכמותו לא נראה עד כה, אלא אם תתגלה הקנוניה.
ומה נראה לך, שאם יתגלה שזו קנוניה מישהו ייקח לחברה את הכסף?
מקסימום, ימצאו שעיר לעזאזל, הוא ילך לכלא, אולי גם "יתאבד" כמו אפשטיין, ובזה זה נגמר.

אולי יהיה איזה קנס לחברה שקצת ינגוס ברווחים שלה.

בכל מקרה, הלוגיקה שלך נשמעת כמו "סטיב ג'ובס המציא את פייסבוק בסתר כדי שיוכל למכור אייפונים".
בפורומים אחרים, הוא היה מגיב לי: "לא הייתה לי סבלנות לקרוא את כל תגובתך הארוכה (או את הקישור שצירפת), אבל... בלה בלה בלה בלה בלה....
כן, שמתי לב שהוא נוהג להתעלם מכל דבר שעונים לו וסותר את ראיית העולם שלו.

זה פחות או יותר הכרח לחלק מהדתיים, זו השיטה שלהם להתמודד עם זה שהעולם המודרני לא מסתדר עם החבר הדמיוני שלהם...

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
כשכתבת את זה:

אני ממש לא מחבב קונספירציות שהקורונה, או החיסון, תוכננו לצורך "בקרת אוכלוסין" או תוכננו בכלל.
למעשה, אני לא משוכנע הקורונה תוכננה בכלל, אם כי לפי הבנתי, יש ראיות מסוימות שייתכן (אבל רק ייתכן, תרם הוכח בוודאות), שהנגיף בכל זאת דלף ממעבדה בסין.

גם אם יסתבר שזה נכון, עדיין מדובר כלל הנראה בתאונה, ובטח שבטח לא במשהו מכוון, ולחשוב שהמוטציות כשלעצמן מתוכננות, זו הגזמה פרועה שאין שום סיבה לקבל אותה.

הסיבה שאני לא סובל קונספירציות, היא משום שמי שמאמין לדברים ללא ראיות רציניות, יכול להאמין בכל דבר.

מקסימום, ימצאו שעיר לעזאזל, הוא ילך לכלא, אולי גם "יתאבד" כמו אפשטיין, ובזה זה נגמר.

בכל מקרה, הלוגיקה שלך נשמעת כמו "סטיב ג'ובס המציא את פייסבוק בסתר כדי שיוכל למכור אייפונים".

זה פחות או יותר הכרח לחלק מהדתיים, זו השיטה שלהם להתמודד עם זה שהעולם המודרני לא מסתדר עם החבר הדמיוני שלהם...

כשכתבת את זה:

אין לי מושג מדוע היה צורך בכלל "לפתח" וירוס ארור שכזה, ולכן לא חשבתי לרגע שהייתה כאן כוונה לשלוט בבקרת אוכלוסין... רמת הקטלניות שלו אינה גבוהה וגם אם איבדנו מספר מיליונים של תושבים בעולם, הווירוס לא "הצליח" להשתלט ולסתום את כל בתי החולים ולא הצליח לגרום לאובדן של לפחות 10% מכלל האנושות. לכן, העליתי שביב של חשד, כי מאחורי הופעת הווירוס, מסתתרת כוונת יוצר שונה, כוונה שתסייע כלכלית לגורם כלשהו.

אז בנושא זה הכר נרחב. כי אם תתעמק מעט בדרכי ההשתלטות של חברות התרופות על הסקטור הרפואי (תגמול רופאים שמחלקים מרשמים לתרופות ספציפיות שלהם, קביעת מחירים שערורייתיים לתרופות שונות וכיו"ב), אתה תבין די מהר, שלמנהיגי אותן חברות אין גבולות שנוגעים במוסר ובחמלה. עבורם הכל מתורגם אך ורק לכסף וכמה שיותר כסף.
או קיי. אז אם מדובר בתאונה, מה שדלף זה כנראה גרסת ביתא של משהו שטרם הבשיל והגיע ליעדי התכנון שעבורו הוא יוצר. קטע מוזר כזה... אבל אתה יודע... סיפור ה"ייצור המעבדתי" נשלל זה מכבר ע"י בכירי החוקרים, שטענו, כי כל מוצר מלאכותי שכזה, חייב שיכיל "טביעת אצבע" ספציפית, וכזו לא נמצאה בווירוס הארור שבנדון.

נכון. יד הדימיון רחבה ורבין לא נרצח וגלעד שליט הוחזק בכלל בצרפת ועוד ועוד.

כן. ברור. סארס. אבולה. ובשנות ה-80 של המאה הקודמת, האיידס הפיל אימה. הכל ידוע. וכמובן שגם עולם הקולנוע חגג...
חחח... קח לדוגמא את ביל גייטס. הוא העדיף מאז ומעולם לשלם קנס על בסיס קבוע, תוך שהוא ממשיך ומפר חוק. לעתים הקנס משתלם ולכן אני משוכנע שמפעל התרופות לא יתמוטט גם אם ייאלץ לשלם קנס. ברור שגם במקרה הגרוע ביותר לא יצליחו לקחת מהחברה 'את כל הכסף'...

ב ק ט נ ה
חחח.. דווקא על זה לא שמעתי. מעניין... זה כמו שסיפרו על פרס, שביקר במפעל למוצרי סיליקון. הוא עבר ליד מכונה מסוימת, שאחת לשנייה השמיעה קול שריקה חד. הוא שאל לפשר הדבר והשיבו לו: "זו מכונה שמייצרת פיות הנקה לתינוקות. קול השריקה הוא קול הניקוב של החור, שמנוקב בעזרת לחץ אוויר גבוה". כשנכנס למחלקה האחרת, הכל היה שקט, עד שלפתע נשמעה שריקה מוכרת, ושוב חזר השקט. פרס שאל: "ומה זה"? השיבו לו שכאן מייצרים קונדומים והתהליך הוא שקט מאד. אבל אחד ל10.000 קונדומים בכל זאת מנוקב במתכוון וזו השריקה שהוא שמע. "אבל רגע... זה לא פוגם לכם במוניטין, כשאתם משווקים קונדום מנוקב במתכוון"? "כן. זה פוגם. אבל הרווחים ממכירת יתר של פיות ההנקה מכסים זאת ומותירים בידינו רווח הגון"

התעלמות ניחא. להסביר למה לא מקובל עליו? אחלה. אבל לטעון ש"לא היה לו זמן לקרוא" ובכל זאת הוא מגיב על משהו שלא קרא? הכיצד?

gobelin

Member
נו, ו...?
לא אמרתי "אנשים דתיים הם מחבלים", אמרתי שיש להם פוטנציאל רציני להפוך למחבלים.
אתה לא מסכים שרוב אם לא כל המחבלים בעולם היום מונעים ע"י שטיפת מוח דתית, שגורמת להם להעדיף את "רצון האל" שבו הם מאמינים ללא הוכחות על פני הגיון, מוסר, וחמלה אנושיים?
אם הייתי אומר לך שיש לך פוטנציאל גדול להפוך לנאצי איך הייתה מרגיש?

BravoMan

Active member
אם הייתי אומר לך שיש לך פוטנציאל גדול להפוך לנאצי איך הייתה מרגיש?
הייתי שואל אותך למה אתה חושב כך?

באופן אישי אני לא מתרגש מאנשים אלמונים באינטרנט, גם כשהם מעלים את המילה "נאצי", אז לא הייתי מרגיש שום דבר מיוחד :-P:

למעלה