מפחיד..

תגובה מחניך בנוע"ל.

מרבית חניכי תנועת הנוער העובד והלומד שהגיעו אתמול למצעד ה1 במאי הגיעו לאחר שעברו ימי עיון ומערך פעולות מיוחד לקראת היום הזה, ככה שכן אנחנו מבינים למה באנו לשם. אנחנו מתחנכים ומחנכים לערכי האחד במאי... התנועה שלנו מגובשת, נפח הפעילות של התנועה הוא עמוס מאוד מה שגורם לאנשים להתגבש.. ובקשר לתיגרה... אני לא יודע מה הלך שם וכמו בכול מקום גם בנוע"ל ישנם עשבים שוטים.

אתה צודק.

הנוער העובד והלומד שלט בצעדה וזה נראה כאילו אנחנו נדחפים שם. היה מצב שאני ועוד כמה חניכים מנוער מרצ צעקנו "פרץ וההסתדרות-האבות של השחיתות" ומישהי שם השתיקה אותנו. מזל שפרץ לא בא. אם הוא היה מגיע הייתי צועק לו ססמאות.

אני לא הייתי במצעד השנה.

למרות שתכננתי להיות, בדיוק כמו שהגעתי שנה שעברה, גם אם זה היה לזמן מצומצם בגלל המתונת במתמטיקה. במקום זה הייתי בהלוויה של אדם מדהים שנהרג בפיגוע. מי שקרא את ההודעה שלי יהי זכרו ברוך יודע במה מדובר.

[אורן]

New member
אז בעניין הצעדה

מאוד הכעיס אותי האנשים שצעקו דברים לא יפים על פרץ וההסתדרות. באנו, נוער מרצ, למצעד שרובו היה מורכב מאנשים של הנוער העובד והלומד שקרוב להסתדרות. קצת כבוד בטח לא יזיק. פעם הבאה יבקשו מאיתנו לא לבוא. זה מה שאתם רוצים? באנו להלחם למטרה משותפת ואנשים מתחילים להקניט את ההסתדרות. ממש לא במקום. כשאמרתי את זה בהפגנה לאחד מהצועקים הוא אמר שהוא בא למצעד כדי להקים אופוזיציה למצעד מתוכו... לא רק שזה מגוחך (הרי בסך הכל גם ההסתדרות, גם אם יש אנשים שלא אוהבים אותה בנוער מרצ, היא כרגע בעד אותה מטרה) זה גם אגואיסטי- אתם לא הורסים רק לעצמכם אלא לכל הנוער. אתם יוצרים עוינות לכל נוער מרצ ולא רק לעצמכם. רוצים לבוא כדי לריב עם כולם? בבקשה. רק לא עם חולצות נוער מרצ. מה שהיה בהפגנה הזו זה פשוט בזיון, ויש אנשים שצריכים לחשוב טוב טוב אם הם פעלו נכון. תתביישו.

אם הם רוצים לחיות בהכחשה אז

סבבה אבל אני אפגין על מה שאני ארצה. בלי שאיזו חברת הסתדרות תשתיק אותי ואת חברים שלי.

[אורן]

New member
ומה היית אומר

אם כל הנוער העובד והלומד שהיו שם היו צועקים ססמות (ולא ססמאות, לפי האקדמיה ללשון) נגד נוער מרצ?

קודם כל הם הנוער העובד והלומד

ולא ההסתדרות. הם איכשהו מקושרים אליה. אין להם סיבה לצעוק ססמאות על נוער מרצ.

[אורן]

New member
אתה צוחק, נכון?

"אין להם סיבה לצעוק ססמות על נוער מרצ"? זה התירוץ שלך? אז לנו מותר כי יש לנו סיבה ולהם אסור כי אין להם?! מה שאתה אומר זה כמו לומר שאסור לאנשים להצביע לליכוד כי הליכוד טועה...

תיקון לשוני...

מילים כמו דוגמה, משכנתה, סיסמה, אמתלה, דוגמה וכו' שפעם היה ניתן לכתוב אותן בסיומת א', עתה ניתן לכתוב אותן רק בסיומת ה'. אך בניגוד למה שאתה אמרת: יש שתי צורות רבים לאותן מילים אחת בסיומת "-אות" והשניה בסיומת "-ות" לדוגמה: סיסמאות או סיסמות, דוגמאות או דוגמות וכו'.

[אורן]

New member
תודה

אני פשוט הסקתי שמכיוון שאין סיסמא אז אין גם סיסמאות, אבל תודה על התיקון

אורן, אני חולק עליך...

אני מסכים בקשר לטענה שלך שכל עוד הנוער לא קיבל עמדה רשמית בנושא- אסור לאנשים לבוא עם חולצות מרצ ולצעוק את הקריאות האלו, אבל אם הנוער יקבל החלטה כזו (וכן, זה רמז למזכ"ל שלנו), אני אשמח מאוד. אני לא צעקתי אתמול קריאות כנגד ההסתדרות, אבל כאן עקצתי אותם ואת ארגוני המורים בנאום שלי ואני לא מתחרט על כך לרגע- ההסתדרות גרועה מכל התנחלות. ארגון שהרס את קרנות הפנסיה ושחייב למדינה מיליארדי שקלים.

[אורן]

New member
אמיר...

יש הבדר בין לעקוץ אותם בנאום (ודרך אגב, לפי דעתי גם זה לא היה במקום אבל לא לעניינינו) לבין לצעוק "פרץ וההסתדרות האבות של השחיתות) במצעד של ההסתדרות (טוב, לא של ההסתדרות, אבל 80% מהאנשים בו היו של הנוער העובד והלומד שהוא של ההסתדרות). וכל עוד נוער מרצ לא קיבל החלטה להקים "אופוזיציה מתוך המצעד" למצעד (דבר מטומטם לעשות, אגב, בהתחשב בזה שזה היה עלול להתפתח לויכוח אלים)- לא הוגן שיבואו כמה אנשים עם חולצות של נוער מרצ ויעשו זאת על דעת עצמם, ויזהו איתם את כל נוער מרצ.

שכנעת אותי.

אני חושב שנכון היה לצאת נגד השביתה של ההסתדרות, אבל לתקוף בחריפות את ההסתדרות ולצעוק ססמאות ישירות כנגדה ולא כנגד האקטים שהיא מבצעת, הייתה שגיאה- תחשבו איך אתם הרגשתם כשגידפו אותנו פעילים מחד"ש, מאבק סוציאליסטי והנוער העובד בגלל העמדות המתונות שלנו.

לא צריך להפריז

יכול להיות שהיה מתפתח ויכוח.. אבל אלים? הממ קצת קשה לי לדמיין את מאור ואביב, לדוגמה, משלחים את אגרופיהם הקמוצים לעבר חניכי הנוע"ל השברירייים!

pelegs

New member
אגב זה

למישהו יש מושג מי היו נילדים המתופפים בראש השורה?

למעלה