מפחיד..

eviv

New member
אין לי בעיה עם החוק הדימוקרטי../images/Emo70.gif../images/Emo70.gif

אבל יש חוקים שאני מסכים איתם ואני לא הולך לשתף פעולה איתם דוג' אחת היא החוק שאסר בזמנו יחסים הומוסקסואלים אם אני הייתי באותה תקופה והייתי הומו אני בלי שום ספק הייתי מקיים יחסים כאלה אם יהיה חוק שיפלה אוכלוסיה מסויימת אני ילך נגדו ואני לא יקיים אותו.

אין שוםםםםםם קשר...

הקוד הערכי הוא מסמך שחניך הפועל בנוער מרצ אמור להסכים איתו על מנת להיות חבר בתנועה. כמו שניתן לראות בתגובה של אביב כבר היום המסמך הזה לא רלוונטי בעליל. אין קשר בין הקוד הערכי לבין החינוך בנוער, החינוך בנוער רחוק מלתמוך בשינון הקוד הערכי או חמור מזה בהנחלתו. במידה וחניך שלי לא יסכים עם הקוד הערכי אני לא נכשלתי בהדרכה ואולי אפילו להפך. במידה והחניך שלי הגשים עצמו כאדם חושב אני הצלחתי כמדריך הומניסט המאמין בזכותו של החניך למצות את מירב הפוטנציאל הגלום בו. יום טוב, איתי

אני חושב ש...

אנשים כאן יוצאים מנקודת הנחה שכל התנועות צריכות לתת במה לאותם ערכים שמקבלים במה בנוער מרצ (שבמרכזם עומדים פלורליזם, דמוקרטיה ושוויון הזדמנויות), אבל שוכחים שהמבנה של תנועה כמו הנוער העובד או השומר הצעיר שונה לחלוטין מזה של נוער מרצ- קודם כל, כי הנוער העובד והשומר הצעיר מתחילות לקלוט חניכים כבר בגילאים מאוד צעירים, ושם ההפרדה בין אנשים על פי גילאים היא בוטה הרבה יותר מאשר בתנועתינו החביבה. התנועות הנ"ל הן תנועות נוער- שהפעילות בהן כוללות מעורבות פוליטית-חברתית, ולא הפוך. ילדים בכיתה ד' לא לומדים על נפלאות הקומוניזם ועל סטאלין ('אבינו, רוסיה אימינו, הלוואי והיינו יתומים...'), הם עוברים פעולות שוקולד. שנית, מכיוון שנוער מרצ היא תנועה קטנה בהרבה (מאוד מאוד מאוד) משתי התנועות הנ"ל, קודם כל- מבחינת מספר הפעילים בה, שנית, מבחינת מספר המקומות בארץ בהם ניתן למצוא פעילויות שלה. ככל שהתנועה יותר גדולה, מגוונת, ומלאה בילדים צעירים- היא צריכה לשמור על סוג מסויים של אטרקטיביות. המשפטים הבאים ייראו כאליטיסטיים מאוד עבור רוב האנשים, אבל לא כל מה שנשמע מתנשא הוא בהכרח לא נכון- נוער מרצ במצבה הנוכחי (לא יודע מה היה בעבר), היא תנועה שמגיעים אליה אנשים עם דיעות פוליטיות כבר מגובשות ברמה השטחית והנראית לעין. לדעתי, כמעט (כמעט, כן) כולנו כאן מאמינים במטרות מפלגת מרצ (שאפשר למצוא באתר המפלגה) בדיוק באותה המידה ואף יותר, ממה שאנחנו מאמינים בקוד הערכי של נוער מרצ. אנחנו מיעוט קטן מאוד ואיכותי מאוד, ולכן הביקורת שלנו על תנועות גדולות יותר, ולכן מן הסתם אטרקטיביות ופופוליסטיות יותר, אינה מוצדקת. תנועה שיש בה כ-80,000 חניכים וחניכות, חייבת לתפקד אחרת מתנועה שיש בה כמאתיים פעילים ופעילות. נוער מרצ נמצא על פרשת דרכים כלשהי, בין תנועות הנוער הגדולות- אלו שמחנכות לערכים בדרך פחות פלורליסטית ונוגעות הרבה פחות במעורבות פוליטית, לבין ארגונים פוליטיים לכל דבר, שאין בהם מערך חינוכי, אלא שהם התארגנות של אזרחים בעלי דיעות מגובשות. אנחנו באמצע, טוב לנו באמצע, לאחרים טוב לנטות קצת לצדדים. זה לא אומר שצריך לתקוף אותם ולבקר אותם.

תגובתי לאדם חביב,

אני מסכים איתך שנוער מרצ אינה האלטרנטיבה לא זאת כוונתי. יש אלטרנטיבה באופן עקרוני טובה יותר (צריך פשוט להקים אותה...). אל תשלה את עצמך חניכים שמגיעים לנוער מרצ אינם מגובשים סופית בדעותיהם ויותר מזה אין דבר כזה כמו להיות מגובש בדעותיך עד שהן לא משתנות (אם הגעת למצב כזה תנחומי...). אני ראיתי כבר לא אחת אנשים שכתוצאה מפעילותם בנוער מרצ שינו את דעותיהם לימין או לשמאל ואף עזבו את התנועה כתוצאה מכך. נוער מרצ באמת לא מסוגלת להפוך למפעל חינוכי גדול ואיכותי מספיק על מנת להתחרות בתנועת הכחולות אבל זה גם לא תפקידה. אני לא רואה פסול בביקור התנועות הכחולות וקריאה להם לשינוי דרכיהם גם מבלי להוסיף ולומר "בואו לנוער מרצ" כי אני באמת לא רואה את המצב כך. יום טוב, איתי

תגובתי היקרה,

אפתח בתגובה לדבריך על המילה "שטיפת מוח". אם אדם מסתייג מהמילה אדרבה אנחנו בכיוון הנכון. בנוער העובד והלומד מתקיימת שטיפת מוח ולכן אם זה מדליק אצל מישהו נורה אדומה הרי זה משובח. אני לא רואה בעיה בקריאה לילד בשמו. איך נוער מרצ רואה את הטלת הספק הוא דיון בפני עצמו ואני אשמח לנהל אותו בהזדמנות (לא דיברנו על זה כבר?) בכל מקרה מאחר ואני לא דובר נוער מרצ אלא איתי אני אדבר בשמי. נכון, לא כל בוגרי התנועה תואמים את המטרות, החינוך של הנוער העובד והלומד לא מצליח להגשים את עצמו לחלוטין לדעתי בעיקר בגלל מחסור בכוח אדם מספיק מכושר לעניין, זה לא אומר שהכוונת של התנועה שונות. את כוונות התנועה צריך לקבוע לפי איך שהיא מצהירה עליהם, הרי יהיה זה אבסורד לקבוע שנוער מרצ אינה מתנגדת לתוכנית הכלכלית בגלל שמישהו ידבר איתי ויחליט שכמוני חושבת התנועה בזמן שהתנועה בברור חושבת אחרת. נוער מרצ הוא ללא כל ספק לא האלטרנטיבה הראויה, מי יתן ואוכל או נוכל יחד להקים אלטרנטיבה ראויה יותר ונכונה יותר. יום טוב, איתי

למעלה