סופן של החנויות הלא-וירטואליות הולך ומתקרב...

danakama10

New member
ככלל

כשאתם גרים במקום בשכירות, אל תנסו לתקן דברים באמצעים שונים לבד, כי אתם עלולים להרוס ואז אתם תהיו אחראים לנזקים. לכן לא ברור לי השימוש בחומרים חזקים שאינם מומלצים לאמבטיה. יותר פשוט להודיע למשרד, לא?

Fellowship

New member
"כן, אבל..."

בהתחלה זה נשמע לי כמו משימת נקיון סטנדרטית,
אמנם להחלפת נורות אני פותח קריאה באפליקציה והם מגיעים להחליף,
אבל הנחתי שניקיון זה החלק שלנו, עד שהבנתי שזה לא פתיר בפעולות סטנדרטיות (פלוס), אז אכן אפנה אליהם.

randomwinds

New member
שינוי מועד ראיון - למי לשלוח?

בזימון לראיון ישנן שתי כתובות:
למעלה הכתובת בה יערך הראיון - Government Center BOSTON
ובתחתית, כתובת של U. S. CITIZENSHIP & IMMIGRATION SVC ב Lee's Summit MO

בזימון כתוב שיש לשלוח בקשה לשינוי תאריך ל
U.S. Citizenship and Immigration Services (USCIS) officea ddress listed above

לכאורה - לכתובת בבוסטון. ניסיתי להתקשר ולוודא והתשובה היתה "תעשה מה שכתוב בזימון"

אז לאיזו כתובת לשלוח?

תודה!

classic10

New member
העברות כספים בארה"ב: צ'ק, העברה בנקאית?

אני בתהליכי מעבר לארה"ב.
אני מנסה להבין, איך מעבירים משכורות, תשלומים בארה"ב?
בארץ אני עצמאי - עפ"י רוב אני מקבל צ'קים או העברות בנקאיות: באתר הבנק בו מתנהל חשבוני האמריקאי (CITI)- אני רואה שלהעביר כסף לחשבון אחר זה 25$ ולקבל כסף בהעברה אליי זה 15$ - זה נשמע למישהו פה הגיוני?

האם צ'קים הם הדרך המועדפת להתנהל? האם לבד מחיר פנקס הצ'קים עצמו יש עמלות נוספות?

בנוסף - בעת שפתחתי את חשבון הבנק - הדגיש בפני הפקיד שמספר החשבון עצמו הוא סוג של אמצאי זיהויי וזה משהו שיש לשמור אותו די בסוד, אז איך מעבירים אלי כסף אם זה סוד?

--- במילים אחרות, אשמח לתשובה קצרה על הדרך "הנפוצה" והזולה ביותר להתנהלות בכל הנוגע להעברות כספים (בעיקר בדגשים על השוני מישראל - אם צ'קים - האם זה כמו בארץ? מפקידים את הצ'ק בכספומט של הבנק שלי?)

Midriff

New member
כן, צ'קים

או צ'קים אמיתיים, או ע"י שימוש ב- Bill pay שהוא בעצם בסופו של דבר בהרבה מקרים שירות שבו הבנק מנפיק את הצ'ק ומעביר אותו בשבילך. להרבה בנקים יש שירות שבו דרך האפלקציה בנייד אתה מצלם את הצ'ק ומפקיד אותו. אין צורך להגיע לסניף או לכספומט כלשהו.
ובד"כ אין עמלות על הצ'קים או על ה- Bill pay

John the Savage

New member
לא רק לעסקים גדולים

יש היום מגוון של פתרונות של account payable שעובדים עם עסקים מכל סוג וגודל. בדרך כלל הם גובים מהעסק סכום חודשי קבוע על השירות (ולפעמים גם תשלום נמוך על כל העברה - שוב, מהעסק שמשלם).

John the Savage

New member
צפיתי בקטע שבקישור, ולהלן תגובתי:

היו כבר הרבה תוכניות וטורים בעיתונים על אמריקה מעיניים ישראליות. כולם סובלים ברמה כזו או אחרת מאי הבנות בסיסיות. אבל עד היום עדיין לא ראיתי רמה כזו של שטויות הזויות כפי שהצליח מר הכט לדחוס בכמה דקות של הפרומו. ואם זה מה שיש שם בכמה דקות של שידור, אני תוהה מה הוא הצליח להכניס לפרק המלא ...

איי ל

New member
מנהל
הוא הצליח לבקר את הבן שלו בארה"ב ע"ח העבודה.

בין לבין קשקש ובנה תיאוריה שאחרי הכל, אין כמו בארץ.
לא נראה לי שהבן שלו קנה את הבולשיט.
&nbsp
&nbsp
הבהרה: לא ראיתי את הפרק. רק חלקים ממנו שרצים בפייסבוק.

John the Savage

New member
כן, גם אני ראיתי רק כמה קטעי וידיאו קצרים, ולא את הפרק המלא

אבל זה הספיק בשביל להבין את רוח הדברים, ובעיקר העובדה שהוא לא ממש מצליח או רוצה להבין את ההבדל בין "ארצות הברית" ל"ביצ'ווד אוהיו", ועושה שם סלט שלם.

זו לא סדרה חדשה.

זה re-make של אותה סדרה שמראים לישראלים כבר משנות השבעים. המסר תמיד מוכן מראש: יש לנו קשיים בישראל, ונדמה לנו שהחיים טובים וקלים יותר באמריקה, אבל האמת היא שלמרות הכל בשורה התחתונה החיים בישראל עדיפים כי....
למי שעושה את הסדרה נותר רק להכניס את הדגשים והסגנון שלו (״הבן חי בקליבלנד, אתה הבנת את זה סאנשיין? אבל למר שרגא עדיין עדיף לגור בנס ציונה מאשר לסבול תחת משטר האימה באריזונה״), ולזכות קצת בכותרות עד הפעם הבאה.
בינתיים ישראלים ממשיכים להגר לארה״ב, וכל מה שהסדרות האלה עושות (חוץ מכסף או קריירה לעושיהן) זה לנסות לשכנע את אילו שנשארו מאחור שגם אם חרא להם אז זה עדיין עדיף מהחרא הנוצץ מעבר לים.
&nbsp

Fellowship

New member
ביטול עסקה דרך חברת האשראי

עסקה שלא אני ביצעתי, כמובן שאזוכה, עסקה שאני ביצעתי, אבל היא תרמית, גם אזוכה,
אבל למעט מקרי תרמית ברורים, כיצד חברת האשראי מחליטה האם זו תרמית או שלא?

כמה אנשים מהעבודה (של אישתי) אמורים לטוס לכנס שזה אתרו הרשמי: https://www.cirse.org/?pid=1397
מחלקת הנסיעות מזמינה רק טיסות, את המלונות העובדים מזמינים בעצמם ולאחר מכן מקבלים החזר כספי,
הם הגיעו לאתר הבא (הוא גם מופיע בראש התוצאות באופן ממומן):
http://hotel.cirsecongress-2018.com/index.php

הבנתי שאתרים המתחזים לאתרי כנסים זו תופעה נפוצה,
אבל האתר לא טוען שהוא האתר של הכנס, אלא שהוא מספק פתרונות לינה לכנס,
העובדים ביצעו הזמנה והתעלמו מנורות האזהרה, כגון:

• האתר לא מוכר
  • האתר לא של הכנס
  • הגלישה (למעט התשלום) לא תחת SSL
  • התשלום בסוף מתבצע לחשבון PayPal!

וביצעו את ההזמנה.

ברגע שההזמנה בוצעה, קיבלתי מייל התראה (כמו כל עסקה אחרת),
על עיסקה שבוצעה מחוץ לארה"ב, נניח שלגיטימי, אבל סינגפור נשמע חשוד,
לבית עסק שנקרא PAYPAL KORECONFERE.

כל נורות האזהרה נדלקו וכל הפעמונים צלצלו.

התקשרנו לחברת האשראי, כרטיס האשראי בוטל, כרטיס חדש יגיע מחרתיים,
את העסקה עצמה הם עדיין לא יכולים לבטל, מכיוון שהיא Pending,
אבל אמרו לנו לעקוב וברגע שהיא תהפוך ל Posted אז להתקשר אליהם שוב והם יבטלו את העסקה.
ההסבר שהעובדים סיפקו לחברת האשראי שהאתר אמור היה להיות האתר הרשמי של הכנס,
אבל הוא לא כזה ולכן זו הונאה.
התקבל מייל אישור תשלום מ PayPal, בית העסק הוא: KORE CONFERENCES PTE LTD.

כאן יש כתבה עם סיפור דומה (רק כנס אחר):
https://www.theregister.co.uk/2018/06/01/fake_nips_ai_conference/

נשמע אכן סוג של תרמית, אבל האם חזות האתר מספיקה כדי לבטל את העסקה?
אני לא יודע כיצד זה בארה"ב, אבל בישראל חברת האשראי אמורה לבדוק עם בית העסק ולבקש את תגובתו,
אז נניח במקרה הזה, החברה הנ"ל יכולה לטעון שהיא באמת מכרה אירוח במלון, מי יוכיח אחרת?
(ואולי בסוף היא גם צודקת?
)

האם המזמינים זכאים לביטול העסקה ללא שום תנאי?
אם כן, מדוע? רק לאור העובדה שהאתר אולי קצת מטעה?
לא נראה ששם החברה שקיבלה את הכסף מוכרת כרמאית, נראה שזו חברה לגיטימית, לפחות בחלק מעסקיה.
הרי אם זה היה אתר Booking.com, הייתי מזמין מלון ללא אפשרות ביטול,
ומנסה לבטל את העסקה דרך חברת האשראי, אני מניח שלא היו מאפשרים לי(?).

randomwinds

New member
דיור בר השגה. בחולם מלא.

צר לי, אין לי תשובות לשאלות הטובות ששאלת, ואוסיף אחת משלי - איך ולמה התעלמת מצילצולי האזהרה הרבים, שרק את חלקם מנית, ושנידמה לי ששמעתי אותם עד מקום מושבי (או שאולי מישהו פשוט דרך על הזנב של החתול של השכנים)

מניסיוני עם קאפיטל 1, שמורה לבית העסק הזכות לערער על ביטול העסקה ואז, לאחר שתחוייב שוב, תדרש להסביר מדוע אתה זכאי לזיכוי למרות הצילצולים הנ"ל והעובדה שהאתר דרש (וקיבל) הסכמתך לכך שתוכל לבטל בין 60 ל90 יום לפני המועד בעלות של לילה, ו60-30 יום בעלות של שני ללות - שזה חלון הזמן שאתה נמצא בו

Cancellation between 90-60 Days from check in date will cost 1 Night Room charges.
Cancellation between 60-30 Days from check in date will cost 2 Night Room charges.
Cancellation within 30 days from check in date will be fully non refundable.​

(איזה מין ניסוח זה fully non refundable ??)

בקיצור הרבה עזרה אין לי להציע - ורק מניסיוני לספר ידעתי...

הדיור שבכותרת הוא בושם שניתבקשתי לשנע ארצה. קיבלתי קישור לwww.perfumebff.com (זהירות! לא ללחוץ על הקישור!) והזמנתי. לא הכרתי את האתר ולאחר ההזמנה דליתי קצת פרטים. זיופים הם שם המשחק ו perfumebff מתמחים בו. כשהגיע המוצר התבררו לי שני דברים:
האחד, שכל סימני הזיוף ניכרו בבקבוק. והשני, שבמקום מיסס דיור בלומינג בוקה שהזמנתי, קיבלתי מיסס דיור שרי בלומינג בוקה. גילגול קל הראה שמדובר במוצר אחר. למזלי, האתר מאפשר החזרה (תמורת 'שובר זיכוי'). מיהרתי לשלוח חזרה עם אישור מסירה. כמובן שלא קיבלתי שום זיכוי (או שובר) או כל התיחחסות לאימיילים ששלחתי

התכתובת עם קאפיטל 1 הלכה כך:
פתחתי דיספיוט. קיבלתי זיכוי ויודעתי שהעסק עלול לערער
העסק אכן ערער בטענה שהפריט נשלח
חויבתי שוב ונידרשתי לפרט.
שלחתי מכתב, פירטתי שהמוצר היה שגוי, שהוחזר, וכו'
לאחר זמן קיבלתי הודעה שהחיוב בוטל

במקרה שלך, לא כל כך ברור אם אכן רומת/ם. יתכן שהית/ם מקבלים את החדר בסופו של דבר.

hope for the best, prepare for the worst...

Fellowship

New member
לא אני ביצעתי את העסקה

אלא עשו זאת בעבודה של אישתי (ביצעו מספר הזמנות נפרדות), אחת מהן אישתי ביצעה.

למעלה