סופן של החנויות הלא-וירטואליות הולך ומתקרב...

danakama10

New member
לפחות אנחנו מצחיקים אחד את השניה

אני דווקא נזכרת בסרט Dumb and Dumber כשאני נתקלת בניק שלך. כל אחד והאסוציאציות שלו...

KallaGLP

New member
אבל למה לרדת לפסים אישיים?

היה לי ממש לא נעים לקרוא את ההודעה הזו.

meir12121

New member
זה גם מה שאני הרגשתי

לדנה (ולכל אחד אחר כאן) יש זכות להביע את דעתו מבלי להיות מותקף אישית. הבת שלי, בת 10, הייתה אומרת על זה: That's Rude,

danakama10

New member
פרה פרה

היכן ראית נסיון להעליב? והיכן ראית שאני מתעצבנת? כנראה שאתה עושה השלכה לעצבים שהדיון הזה מסתבר מעורר בך.
בכל מקרה, אין לי למעשה מה לענות לך היות והחלטת שאני מספקת פירורי אינפורמציה המוצגים בצורה מגמתית. גם זו דרך לסגור דיון כשאין איך להתעמת עם העובדות.
ולפני שאני סוגרת. את הדיון איתך, אשלח אותך לקרוא קצת על השיטה הנהוגה בסין, שהיא למעשה סוג של קפיטליזם היות והרווחים של מפעלי המדינה נשארים במפעלים ולא מחולקים לציבור וגם היות שיש שווקים פיננסים המאפשרים בעלות פרטית על מניות. אני יודעת, אני יודעת, זה אבוד מראש ואת המשוכנעים עובדות לא ישכנעו.

vinney

Well-known member
הבנתי את השטיק

את זורקת טענות בלי להתאמץ להוכיח, ואני זה שלא בסדר כי אני לא מוכן להתאמץ להוכיח טענות שלך.
&nbsp
בסין זה בעצם קפיטליזם ובדנמרק זה סוציאליזם. בדנמרק מעולם לא שמעו על בעלות פרטית על נכסים ומניות, וכנראה את חושבת שאם יש בעלות פרטית אז זה לא סוציאליזם.
&nbsp
את בטוחה שאת לא מתבלבלת בין קומוניזם לסוציאליזם? זה בסדר, כי רוב האמריקאים מתבלבלים כך, מבחינתם אלה מילים נרדפות משום מה.

danakama10

New member
אני כל הזמן אומרת פה שדנמרק היא קפיטליזם.

אתה ואחרים חוזרים כל הזמן כאילו אני אמרתי שזה סוציאליזם.
ואני חוזרת על דברי, אין לי איך לנהל איתך דיון כשאתה לא טורח לקרוא ואין לך הבנה בנושא. את הטענה על סין אני לא מתכוונת להתאמץ להוכיח, לאחר שמראי מקום קודמים שלי לא זכו לשום התייחסות רצינית ורק אמרת שזו הצגה מגמתית של שביבי אינפורמציה.
מעניין אותך להבין מה בדיוק המודל הכלכלי בסין ומדוע המומחים טוענים שהיא קרובה יותר לקפיטליזם מאשר לסוציאליזם? תטרח לחפש וללמוד. לא מספיק מעניין? זכותך. וזכותך גם להמשיך להשתתף בדיונים למרות שאתה מפגין חוסר ידע בעובדות.

vinney

Well-known member
אז מה קשורה דנמרק אז? למה הבאת מלא שקרים עליה?

אם את רוצה לדון על הצעות מדיניות כאלה ואחרות - סבבה. אבל זה לא מה שאת עושה. את עושה סלט מלא דמגוגיה של דברים בלתי קשורים ואז מנסה לטעון טענות משתנות כל דקה. למה?

danakama10

New member
אם אתה רוצה לדעת איך דנמרק קשורה, עבור על כל הדיון מתחילתו

אלו שקרים הבאתי על דנמרק? אתה שוב מדבר באויר "סלט מלא דמגוגיה של דברים בלתי קשורים" ולא אומר שום דבר קונקרטי.
הטענות שלי עקביות מאוד.

vinney

Well-known member
הטענות על מדיניות הwelfare ממומנת מנפט?

על הפסקת צמיחה בכלכלה בגלל מסים גבוהים?
&nbsp
עקבי, אולי, אבל לא קשור למציאות.

luckydude

Active member
גם ארה״ב מייצרת הרבה נפט.

כיום דנמרק מייצרת בערך 140 אלף חביות ביום שזה מספיק לה פחות או יותר לצריכה העצמית אבל היא בהחלט לא ערב הסעודית או נורווגיה.

vinney

Well-known member
מאמרים של פיליפ מוריס על כמה שסיגריות טובות לאנשים כבר קראת?

מאמר מחברת קידוחי נפט הדנית על כמה שקידוחי הנפט הדניים חשובים לכלכלה...
&nbsp
ועל זה נאמר - פחחחחחחחחחחחחחחח

luckydude

Active member
נתונים אמיתיים על דנמרק.

מי שולט על כמה מהנכסים הנו מדד נחות מאשר מדד הג׳יני למשל כדי להצביע על אי שיוויון כלכלי, ומדד הג׳יני בדנמרק (29) הנו נמוך משמעותית מאשר ארה״ב (45).
&nbsp
דנמרק היא יצואנית קטנה יחסית של נפט וגז. לא מובן מהיכן הובאו המספרים שצויינו.
&nbsp
כן, המיסים בדנמרק יותר גבוהים אבל יש תמורה לזה בצורה של רשת ביטחון סוציאלית רחבה בהרבה מאשר בארה״ב ודברים כמו לימודים על תיכוניים בחינם. רק צריך לזכור למשל איזה חלק משמעותי למשל מההכנסה מהווה ביטוח רפואי למשפחה ממוצעת בארה״ב או החובות המפלצתיים שבוגרי קולג׳ בארה״ב סוחבים על גבם.

danakama10

New member
אם אני לא טועה מדד הג'יני בוונצואלה

מראה שאי השיוויון הכלכלי עוד יותר נמוך... לכולם אין וזהו! סוציאליזם במיטבו.

luckydude

Active member
נו באמת...

את ונצואלה תשווי לזימבאבבואה.
&nbsp
את ארה״ב תשווי לדנמרק.
&nbsp
You’re mixing apples and oranges

danakama10

New member
תבוא בטענה לפותח השרשור

הלינק המקורי דיבר על דנמרק ווונצואלה.
וונצואלה כולם יודעים שהיא בפשיטת רגל, אבל הרבה לא מודעים ל"סוד" שדנמרק אינה סיפור ההצלחה שפעם היתה.

luckydude

Active member
נו, כמובן שארצות הברית ברקע של הוידאו הזה - זה פוקס ניוז.

מה שהגברת מנסה לומר בוידאו זה בעצם...
&nbsp
׳טענתו בימין האמריקאי הוא שאם ארה״ב תוסיף קצת סוציאליזים למערכת אז היא תגמור כמו ונצואלה׳
&nbsp
׳בתגובה לטענותנו הנ״ל השמאל בארה״ב טוען נגדנו שהיא לא תגמור כמו ונצואלה אלא כמו דנמרק׳
&nbsp
׳אז בואו ואני אגיד לכם מזה דנמרק!׳... ואז נותנת מצגת מעוותת על דנמרק עד כדי גיחוך, כאשר במציאות כמעט בכל פרמטר outcome אפשרי דנמרק עולה על ארה״ב, כולל מדד ה economic freedom index שהוא פרוקסי לרמת הקפיטליזם.

והצופים של פוקס ניוז... בולעים את כל הבולשיט הזה.

למעלה