סופן של החנויות הלא-וירטואליות הולך ומתקרב...

10u2b

New member
כאמור יש עוד בעיה אחת

אתה מגיע לבדיקה + ניקוי נניח ב 30 דולר אבל עם האותיות הקטנות על בעיות חניכיים. הם עושים את הבדיקה ומודיעים לך שיש לך 3 כיסים של 4 ממ ולכן אתה כבר לא זכאי לבדיקה וניקוי חינם אלא תמורת 300 דולר.

Fellowship

New member
הכוונה היא כאשר מגיעים ללא ביטוח אם "מבצע" לניקוי חינם/זול

למטופלים חדשים?

debby12

New member
מנהל
אולי אבל מנגד יש בעיה שהאינטרסים שלך ושל הרופא/ה או המערכת

שמפעילה אותו (איגוד הרופאים שקובע את הפרוטוקולים) אינם חופפים.

האינטרסים שלהם הם לייצר כמה שיותר רווחים בכמה שפחות זמן + למזער את הסיכון לביטוח הליאביליטי (רשלנות מקצועית) שלהם כדי שהפרמיה שלו לא תעלה, וזו פרמיה מבהילה בגודלה כבר מלכתחילה...

ככה למשל מגיעים לסטטיסטיקה של שליש (32%)מהלידות בניתוח בטן (סקציה) - נתון לגמרי
עד כדי כך שאפילו איגוד הרופאים/מיילדות מודה שהוא גבוה יותר מההכרחי - ואם הם כבר מודים במשהו כזה, זה צריך להיות קיצוני.... בישראל זה בסביבות 20% עם תוצאות מילדותיות (תמותת יילודים/אמהות) יותר טובות.

וככה למשל מגיעים למצב שבו יש 4 חדרים והרופא/ה מדלג סביבם ולא מקדיש יותר מ-90 שניות לכל מטופל כדי "לדפוק" כמה שיותר כסף.

בהינתן נסיבות כגון אלה אני באופן אישי לא מוכנה להעביר את האחריות המלאה לבריאותי לסוחרים הרפואיים. המדלגים האלה אני שמחה תמיד להקשיב להמלצתם, אבל אני גם חוקרת בנושא בעצמי ומקבלת החלטות של עצמי לגבי גופי. אבל כל אחד ומה שמתאים לו/לה

Midriff

New member
מנסיוננו

שיניים - ההמלצה למיטב ידיעתי היא לניקוי כל 6 חודשים (ולחלקנו אפילו יותר בתכיפות). ואכן הם עושים פעם בשנה צילומים וביקורת של רופא לראות שאין שום שינוי או חדשות. הכיסוי של טיפולים יותר גדולים הוא לא אדיר, אבל בהחלט שווה את זה - וסה"כ בשביל זה עושים ביטוח ולא בשביל השוטפים (בעברנו טיפולי שורש בהפתעה, סתימות, ועקירות שיני בינה). בנוסף אם יש טיפול אורטודנטי באופק אז זה חוסך איזה $1500

Fellowship

New member
נכון, אבל הבעיה היא שבביטוח בד"כ ההשתתפויות לא כ"כ גדולות

ביטוח מבנה, רכב, אפילו בריאות, אתה לא משלם סדר גודל של 50% כאשר אתה באמת צריך את הביטוח,
לכן זה קצת מעקר את הרציונל הבסיסי.

Midriff

New member
בגלל זה, זה בד"כ זול

אם הביטוח מכסה לי את הניקויים השוטפים לי ולכל המשפחה פעמיים בשנה, זה כבר מחזיר את ההשקעה פלוס נותן לי הנחות למקרי קיצון.

Fellowship

New member
אם זה מכסה אז אין התלבטות

אצלנו הפרמייה היא לפחות פי 3 מאשר עלות הניקוי.
בכל מקרה, זה לא כסף גדול, נראה לי שנעשה וזה הכל, תודה!

Boston Guy

New member
אתה משווה תפוחים לבננות. אם כבר, תשווה את זה לביטוח רפואי.

אם לשפוט לפי ההודעות שלך בנושא ביטוח שיניים, אתה מפגין ביטחון יתר ב"בריאות השיניים" של משפחתך, ולכן רואה אותו כמיותר.
זה לא רק שאתה חי בהרגשה ש "אין לכם בעיות שיניים", אלא גם זה שאתה מצהיר שאתם לא מאמינים ב"טיפול המונע" שנהוג בארה"ב, ואתם עושים פחות מחצי ממה שהאמריקאים ממליצים לעשות (באספקט של בדיקות שיגרתיות וניקוי).

אם תפעיל את אותו "הגיון" בנושא ביטוח רפואי - הרי גם שם העלות של פוליסת ביטוח "מעקרת את הרציונל הבסיסי". אם אתה מחליט שאתם אנשים בריאים, ולכן חיסונים לילדים הם מיותרים וגם את ה"ביקורת השגרתית" השנתית אתם עושים רק פעם בשנתיים - הרי פוליסת הביטוח עולה לך אלפי אחוזים יותר ממה שהבדיקה הדו שנתית הזו לאדם תעלה...

ביטוח רכב או ביטוח בית הם ביטוחי "ריסק" - שני הצדדים (גם אתה וגם המבטח) מקווים שלא תצטרך לעשות CLAIM כי לא יקרה כלום... הסיכוי שאתה כן תעשה CLAIM בשנה ספציפית (ועל כמה הוא יהיה) הוא יחסית נמוך - אחוזים בודדים. חברת הביטוח מכמתת את הסיכון הזה לתוך הפרמייה של הפוליסה לפי אלגוריתמים שמתחשבים בנכס המבוטח, אזור המגורים והסיכונים הספציפיים שלו וכיוצ"ב.
ביטוח בריאות קבוצתי וביטוח שיניים קבוצתי לא עובדים כך. אני לא משלם פרמייה יותר גבוהה ממך כי לי יש בעיות שיניים כרוניות ולך אין.

יתרה מכך

אם אני זוכרת נכון הוא כתב שמשפחתו טרם עברה ביקורת וניקוי בארה"ב מאז שהגיעו לפני שנה וחצי.
אני מכירה באופן אישי, לא מעט אנשים שעשו כל מיני טיפולים וניקויי שיניים למיניהם בישראל ואז הגיעו לפה וגילו שהרמה היא איך נגיד בעדינות - לא אותה רמה.
כך שלפני שמחליטים שכולם במצב כזה מעולה, הייתי ממליצה בחום ללכת לעשות בדיקה וניקוי בפעם הראשונה בארה"ב, ורק אז להחליט אם יש צורך בביטוח נוסף או לא, והאם כדאי כן או לא להמשיך באותה אסטרטגיה של ניקוי וביקורת אחת לשנה (במקרה הטוב, כי נראה שגם את זה אתם לא עושים), ולא כמו שמקובל כאן ומומלץ - אחת ל 6 חודשים.

ilanvag

New member
למה את מתכוונת "הרמה היא לא אותה רמה" ?

האם הרמה של תחום השיניים בישראל היא נמוכה או גבוהה יותר לעומת ארה"ב?
&nbsp
שואל ברצינות כי אני הייתי מטופל במרפאת שיניים גדולה של קופ"ח כללית בתל-אביב, ובסך הכל הייתי מאוד מרוצה -- חוץ מזה שמדהימה אותי העובדה שעד היום הם משתמשים ברנטגן מיושן עם שקפים של ממש, בעוד בארה"ב הכל ממוחשב (לפחות במספר מרפאות באזור בוסטון שבהן יצא לי לבקר).

לא אומרת

שתחום רפואת השיניים בישראל הוא ברמה נמוכה, וזה עוד אומרת כשבעלי היה רופא שיניים בישראל ...חחח
הסטנדרט בארה"ב שונה, בעיקר בכל מה שקשור לניקוי ושמירה, וביקורת.
יכול להיות שזה כמו שפלאסיד אומרת - מבחינה כלכלית, ועדיין.

Fellowship

New member
נראה לי שהטעתי בנוגע למצבינו, להלן תיקון

ראשית, הסיבה שביצענו ניקוי בישראל רק פעם בשנה וחטאנו לקודש הקודשים שאומר מינימום פעמיים בשנה,
הוא לא רלוונטי ולא מקביל לוויתור על חיסונים (חלילה) או דילוג על בדיקות, אין שום דמיון,
הסיבה היא שהשיננית אמרה לנו שזה מה שנדרש, אפילו בטיפול השנתי היא אמרה שלא היתה לה הרבה עבודה ושממש אין צורך להגיע פעמיים בשנה.
גם כעת, שנה וחצי לאחר המעבר וללא ניקוי, לא נצפת שום בעיה (כן, אני יודע שלא אמורים בהכרח לראות),
בכל מקרה תכננו לבצע בקרוב.

יחד עם זאת, קראתי שוב את אשר כתבתי והבנתי שלא תארתי את המציאות כפי שהיא,
לא התכוונתי לומר שאין לנו בעיות שיניים, אלא שאני לא צופה בעיות שיניים, זה הבדל גדול ולכן נדרשת הבהרה.

לילדים הקטנים לא היו מעולם בעיות שיניים, אישתי עשתה סתימה אחת או שתיים לפני שנים רבות,
אני עשיתי לפני 20 שנים 2 טיפולי שורש ושני כתרים, לא היו עמם שום בעיה,
לפני שעברנו לארה"ב עשינו כולנו יישור קו (ניקוי ובדיקה כולל צילומים) במרפאת השיניים בישראל,
אצלי מצאו שאחד הכתרים כבר לא יושב שוב ומומלץ לעשות חדש,
הכתר השני ישב טוב, אבל אמרו שנדרש חידוש טיפול שורש (ולכן גם כתר חדש),
ביצעתי חידוש טיפול שורש ושני כתרים חדשים במקום הישנים, זה היה לפני שנה וחצי, מאז אין תלונות.

ברור לי לחלוטין שיש הבדל בין "אין לנו בעיות שיניים" לבין "אני לא צופה בעיות שיניים", לכן מצאתי לנכון לתקן,
בנוסף, ברור לי שהצפי שלי לא ממש רלוונטי, הרי מחר בבוקר יכול ליפול לי כתר או שניים או מישהו יקום עם כאבים,
שלא לדבר כמובן על מצב שהילדים חוזרים מבית הספר עם שן שבורה.
בקיצור, גם "אין לנו בעיות שיניים" זה לא ממש רלוונטי, ו "אני לא צופה בעיות שיניים" זה עוד פחות רלוונטי.

לכן, בשורה התחתונה, נרכוש את ביטוח השיניים, זה לא כסף גדול (ובהתאמה, גם לא החזר גודל במקרה הצורך), שיהיה.
מה שגיליתי הוא שלמרות שהביטוח שלנו הוא BCBS, אני לא חייב לרכוש את ביטוח השיניים דרכם,
אני יכול לבחור כל חברה שהיא (יש רשימה מסודרת עם כיסויים ועלויות לעובדי פדראליים), משום מה חשבתי שיש לי רק אופציה אחת,
לכן כעת נשאר לי רק להשוות את הפוליסות ולבחור

placid1

New member
השיננית שלך צודקת. אין שום פרוטוקול

שאומר שצריך לעשות ניקוי כל 6 חודשים. תבדוק בכל טקסט בוק ותשאל כל רופ״ש אמין ותראה שההחלטה לגבי עיתוי הניקוי, הבדיקה והצילומים היא אינדיבידואלית כשהטווח הוא בדכ בין 6-12 חודשים, כשיש מקרים שמומלץ להם לבוא לניקוי כל 3-4 חודשים (למשל בזמן טיפול אורתו עם מיכשור קבוע).
הסיבה שבצפון אמריקה (וגם בישראל, במרפאות היותר מפונפנות) ממליצים ושוטפים את המח לבוא כל 6 חודשים ,לא משנה מי המטופל, לניקוי אצל השיננית היא כלכלית. מה שמניע מרפאת שיניים כלכלית זה אגף ההיגיינה, עליו ההכנסה הכי גדולה פר יחידת זמן. שיננית מרוויחה בין 20-40$ לשעה. אם היא יעילה והלו״ז שלה מלא, היא יכולה להכניס בשעה יותר מפי 10 מעלותה. מרפאה חזקה מחזיקה לפחות שלושה כסאות היגיינה פר רופא שעובר ביניהם וגם מתחזק כסא משל עצמו לטיפולים. כשיש ביטולים בלוז, הדבר הראשון שהמזכירות דואגות למלא זה את הכסא של השיננית.
המסקנה, לא שלא צריך ללכת לשיננית ולא צריך להיעלם לשנה וחצי, אבל גם לא צריך להכנס ללחץ אם לא ביקרת אצלה בול אחרי 6 חודשים....

Anat Shemer RDI

New member
אני כנראה מחוץ לטווח

הניקוי האחרון שעשיתי היה ביולי 2005 (לפני שעברנו). ניסיתי לעשות עוד אחד ע"י התנדבות לבחינה של השיננים ב-UNC (כדי לקבל אותו בחינם) אבל נפסלתי עקב היעדר אבנית.
ב-13 השנים שעברו מאז שעברנו לכאן, היתה לי פעם אחת בעיה (כאב מתחת לסתימה ישנה שעשו לי בישראל, הכאב היה גם לפני שעברנו אבל רופא השיניים בישראל אמר שלא נוכל לדעת מה הבעיה אם לא נשלוף את הסתימה, וזה לא היה הליך אטרקטיבי מספיק בשבילי...). הבעיה הזאת נפתרה המרפאה החינמית שהיתה אצלינו בחסות בית-הספר לרפואה. יש לי ניחושים למה השיניים בסדר, וזה בטח לא בגלל ניקויים תכופים של שיננית...

placid1

New member
מעולה!

אני מטפלת רק בילדים, רובם צעירים מאד ולרובם המכריע אין אבנית. הסיבה העיקרית לבקורת עם-פעמיים בשנה היא כדי לעקוב אחר גדילה והתפתחות, עששת ובעיקר חיזוק היגיינה ודיאטה והפיכת הביקור במרפאת השיניים לחוויה נעימה ולא מעוררת חרדה, כי אלה הגילאים המשמעותיים מבחינת רכישת הרגלים טובים.

בחיי שאני לא מבינה

את התשובות שלך.
אתה יודע שלא ניתן לצפות אם יש אבנית או לא, מצד שני אתה טוען שלא נצפית בעית שיניים. איך אתה יודע? הרי לא הייתם בבדיקה כבר שנה וחצי ... זה די הרבה זמן במונחים של שיניים ...
מה אני אגיד לך, התשובות שלך ארוכות מידי ..התעייפתי.
מאחלת לך ולמשפחה שלך רק בריאות

placid1

New member
כי זה לא ביטוח, זו תכנית תשלומים....

אם אין לכם צרכים מעבר לניקוי, בדיקה וסתימה פה ושם, או אפילו טיפול שורש או כתר פעם בכמה שנים, אלא אם הפרמיה נמוכה והבנפיטס מצוינים, לא בטוח שזה ממש משתלם.
להבדיל, אם כל שן שניה בפה שלכם היא פצצת זמן, או שאתם סובלים מהזנחה של שנים וזו ההזדמנות לטפל כי מצאתם רופ״ש מעולה, אז תוכנית התשלומים תחסוך לכם כמה דולרים.

אני הייתי מייעצת לך להמנע מללכת לרופא במבצע, לא מכירה אף אחד שווה או מבוקש שנותן מחירי סופעונה וחבל לסכן משאב חשוב כמו הבריאות שלך.

למעלה