סופן של החנויות הלא-וירטואליות הולך ומתקרב...

debby12

New member
מנהל
אתה רציני?

אני בשוק - מכמה סיבות. ראשית - זה שהם ענו לך בטלפון זה נס. מעולם מעולם לא ענו לי שם לטלפון. בתקופה שהיה לי קשר למישהו בשגרירות היה לי מייל של מישהי שהיתה עונה אבל חוץ מזה כלום. אף פעם. אז זה כבר נס.

שנית כי זה בערך שליש מהסיבה לקיומם. מתקנת את עצמי ואותך - מדובר בקונסוליה ובשירותים קונסולריים. לא ב"שגרירות". אם תסתכל פה - כתוב שם שיש 2 דרכים לאימות - אחת בעזרת אפוסטיל ואחת בעזרת הנציג הישראלי בנציגות המקורית. http://embassies.gov.il/washington-he/Pages/שירותים%20קונסולריים.aspx . אז הם אומרים שמה שכתוב באתר של עצמם זה קשקוש? אני מבינה לחלוטין שהם לא מספקים את שירות התרגום עצמו. אבל זה ממילא משהו שאתה יכול לעשות בעצמך - לא?

Fellowship

New member
תרגום נוטריוני

התכוונתי שהם לא מבצעים את התרגום, לשם כך הפנו אותי לבעלי מקצוע חיצוניים,
אני מניח שאימות הם כן מבצעים (כפי שאת כתבת ולכך התכוונת, בצדק), ככתוב באתר וכמתומחר כאן:
http://www.mfa.gov.il/MFAHEB/ConsularService/WorldConsularService/Documents/agrot_2018-new.pdf

אבל בשביל מה אני צריך אותם לטובת האימות?
מה היתרון שלהם על פני כל נוטריון אחר, שהבנתי שקיימים כחול אשר על שפת הים?

אגב, כתוב באתר שהם גם מבצעים אפוסטיל, מסתבר שזה רק על תעודות של משרד הפנים,
אני צריך לבצע אפוסטיל לתעודת נישואין, הם אמרו שאי אפשר לבצע אצלם ושלחו אותי לישראל

ובנוגע לטלפון - שווה ערך לזכיה בלוטו

placid1

New member
הנוטריון צריך לדעת עברית ואנגלית

כדי לאמת ולחתום על המסמך, לא נראה לי שיש יותר מדי כאלה בארהב, בטח לא כחול אשר על שפת הים.....

Fellowship

New member
אבל הבנתי שזה לא תפקידו של הנוטריון, הוא לא מאמת את המסמך

אלא את זהות החותם בלבד.

debby12

New member
מנהל
נוטריון יכול לבצע פעולות שונות

האחת היא אכן לוודא זהות של חותם

אבל פעולה אחרת היא לאשרר שתרגום של מסמך הוא "תרגום מתאים למקור". בשביל זה אתה צריך למצוא נוטריון עם רשיון על פי חוקי המדינה שבה הוא פועל (מרילנד? די סי? אני מניחה ששניהם יתקבלו) + הנוטריון הזה צריך להיות גם דובר עברית וגם דובר אנגלית כדי שיוכל לאשר בבטחה שהתרגום מתאים למקור

לדעתי אתה לא תמצא כזה בסביבה שלך בקלות... בשביל זה יש את הקונסוליה.

לדעתי אתה צריך שהתרגום יהיה של הנוסח-עם-האפוסטיל.

Midriff

New member
הם דרושים

בשביל חתימות נוטריוניות שדרושות לפעילויות בישראל. למשל אם אתה חותם על מכירת דירה, אתה חייב אותם לאישור נוטריוני.
לפעילויות כאן, למיטב הבנתי אין שום צורך או יתרון לשימוש בהם (אם כבר רק חסרונות).
וכן, אף נוטריון בד"כ לא יעשה את התרגום, הנוטריון רק מאשר שהמתרגם הוא מי שהוא אומר שהוא, ובשביל זה הוא לא צריך לדעת שום שפה אחרת מאנגלית

נוטריונים בארה"ב יש כמה שאתה רוצה

לא צריך להיות עו"ד בשביל זה. מצא נוטריון ששולט גם בעברית וגם באנגלית, ובקש ממנו/ממנה לחתום.
אפשר בשגרירות, אבל זה סיפור של כמה שעות, ולא מעט כסף. מניסיון.

Fellowship

New member
זה לא יקר בשגרירות

לפי המחירון מדובר בסכום נמוך, אני מניח שזה פחות או יותר העלות המקובלת.
לקבוע בשגרירות, מצד שני, זה כבר סיפור אחר

&nbsp
&nbsp

Fellowship

New member
מס מדינה + TAL

מישהו כתב משהו חשוב בפורום שאשכולותיו נעלמו בתהום הנשייה (אם כי תפוז לא אמרו נואש), מנסה לשחזר כאן שוב:
אישתי עובדת ב NIH כרופאה (MD) וגם כחוקרת (PhD), היא מבצעת גם פרוצדורות קליניות וגם משתתפת במחקר ומפרסמת מאמרים,
היא עברה מויזת J1 ל H1B דרך שינוי סטטוס מתוך ארה"ב, בקרוב תצטרך לטוס לאירופה מטעם העבודה,
אין לה זמן לבזבז על טיסה לישראל רק כדי לקבל את הויזה החדשה בדרכון,
בדקנו וניתן לעשות זאת בשגרירות ארה"ב באותה המדינה, בדקנו גם באופן ספציפי כאשר מדובר בישראלים וגם כאשר מדובר בויזה מסוג שונה מהקיים,
אנו לוקחים בחשבון את האפשרות שיהיה עיכוב והיא תאלץ להמתין שם מעבר למקובל.

1. בפורום הכושל (טכנית, אך פורח משאר הבחינות) מישהו כתב מה כן כדאי להזכיר בראיון ומה לא כדאי (כמובן לא לשקר),
וזאת ע"מ לצמצם את הסיכוי ל TAL, אני מנסה לוודא שאני זוכר נכון:
כן לדבר ולהדגיש את הפן הקליני ואת עבודתה כרופאה, פחות לדבר ולהדגיש את התחום המחקרי.
האם נכון? אם כן, על אילו תחומי מחקר פחות מומלץ לדבר? מאילו מילות מפתח עדיף להמנע? (אני זוכר שצויינו כאלו בתשובה המקורית).

2. ללא קשר לנ"ל, לפני המעבר היא היתה על מלגה ולא קיבלה תלוש שכר (גם היה לה פטור ממיסים פדראלים),
לכן שילמתי עבורה, באופן עצמאי, דרך אתר המיסים של ה State, מקדמות מס - כל רבעון (ל State ול County).
כעת מנכים לה מהשכר מס של ה State, השאלה היא האם להפסיק לשלם כל רבעון דרך האתר, כפי שנהגתי לעשות.
אני מניח שאין מניעה להמשיך לשלם, גם כך ההתחשבנות הסופית תהיה בדו"ח השנתי,
אבל אם אין צורך לשלם עצמאית, אני מעדיף להוריד זאת מרשימת המטלות שלי.
אגב, בחישוב פשוט אני רואה שהמס המופרש בתלוש ל State הוא קצת גבוה יותר מאשר המס הנדרש,
אבל הוא נמוך מידי אם אמורים לכלול גם את מס ה County.

Midriff

New member
מהנסיון המשפחתי

שלנו ברגע שנשמע שזה טכנולוגיות ביו מתקדמות זה כבר עניין של מזל, אם אפשר dumb it down עדיף כמה שיותר

Midriff

New member
לאוו דווקא

כל דבר שאיכשהו הם יכולים לקשר למשהו שיכול לשמש כנשק כימי ביולוגי.
קרוב משפחה מנהל חברה שעוזרת לאוניברסיטה להפוך את המחקרים לחברות סטרטאפ. לא משנה שהאיש במקצועו איש פיננסים עם אפס ידע אמיתי בתחום הרפואי הספיק זה שהוא אמר שיש שם חברות שעושות מחקר רפואי (האפליקציות הן רפואיות נטו) שזה יעכב את אישור הויזה בחודשים.
לא מנסה להלחיץ אבל בסוף זה ממש עניין של מזל

Fellowship

New member
אנחנו יכולים לקשור את המחקר למשהו קליני

לדוגמא, לכתוב/לומר שהמחקר הוא בתחום האונקולוגי ועוסק בחיפוש טיפול לסוג סרטן מסויים.
להבנתי, זה אמור להוריד את מפלס הבעייתיות, אני מבין נכון?
(וכמובן שעדיין זה הרבה עניין של מזל)
תודה רבה.

John the Savage

New member
להתחיל ממשהו מאד כללי, אלא אם שואלים במפורש

אפשר להתחיל (לדוגמה) מ:
I am a medical doctor, and I also do some medical research
Q: what kind of medical research?
A: Cancer treatment

Midriff

New member
בענייני רופאי שיניים

הילד סיים בהצלחה את הטיפול האוטודנטי. ולסיום האורטודנט הציע בעתיד לדבר עם מנתח בשביל להוציא את שיני הבינה.
אני יודעת שהרבה אמריקאים בגיל העשרה מוציאים את ה- 4 שיני בינה. כששאלתי את האורטודנט מה הלוגיקה בזה הוא אמר שעקירות כירורגיות בגיל מבוגר יותר הם הרבה יותר קשות ומאחר וברוב המקרים השיניים האלה יוצרות בעיות עדיף למנוע אותם מראש בהליך שבגיל הזה לוקח יומיים שלושה של התאוששות יחסית קלה.
באופן אישי יש לי את 3 מארבע השיניים עדיין עמוק בפנים, הילד צועד בעיקבותי עם התפתחות שיניים מאוחרת, ואני לא רואה לעשות הליך רפואי כזה כצעד מניעתי לבעיה שאולי אף פעם לא תופיע.
אשמח לשמוע תובנות

debby12

New member
מנהל
לא! לא!

כלומר - תעשי מה שאת רוצה עם שיני הבינה, אבל תימנעי מהטירוף הזה של להוציא 4 ביחד "במכה" רק כי אמריקאים אוהבים לחסוך כסף.

לבעלי יש בן דוד מדרגה שניה שמת ככה. בן 18 בערך, ההורים לקחו אותו לפרוצדורה הזו (בארה"ב כמובן - בישראל לא נוקטים בטירוף הזה). נגמר הניתוח, לקחו אותו הביתה. אמרו להם שהוא יבקש לשתות ולא לתת לו. התעורר, ביקש לשתות, לא נתנו לו על פי ההנחיות, ואז הוא התמוטט ומת.

סיפור אמיתי לגמרי. וזה עוד עם אב רופא (אם כי לא בתחום השיניים) ואמא אחות. זוועה

עוד סיפור שסיפרה לי פעם מישהי שעברה ניתוח כזה באזור גיל 19 או משהו זה שאחרי שהתחילו לטשטש אותה הגיעה האחות לקחת לה דופק או משהו ושאלה רק כדי לוודא: "את פה בשביל הכריתת רחם, נכון?". המטופלת ניסתה לצרוח "לא לא" אבל כבר היתה מטושטשת מדי. בסוף לא כרתו לה את הרחם אבל הזוועה/פניקה נחרתה לה בזכרון היטב - היא סיפרה לי את זה כשהיתה בשנות ה-50 לחייה.

למעלה