סופן של החנויות הלא-וירטואליות הולך ומתקרב...

Fellowship

New member
מזה בדיוק ניסיתי להמנע, אני לא צריך תוכנית תשלומים, אני כן

מעוניין לשקול ביטוח, וזה נראה קצת יותר כמו תוכנית חסכון/תשלומים וקצת פחות ביטוח,
אבל נראה לי שנקנה.

Fellowship

New member
אגב, שאלה ברשותך בנושא תדירות צילומים

נכון שהקרינה לא בעייתית יתר על המידה, אבל האם ההמלצה היא לבצע צילום אחת לשנה, במסגרת הבדיקה?
&nbsp
הכוונה היא לסיטואציה שבה הצילום הקודם היה תקין ולא נצפו בעיות,
מה ההמלצה למועד הצילום הבא?

debby12

New member
מנהל
על פי רופא השיניים שלנו - ההמלצה היא אחת לשנה

אני באופן אישי עושה בערך פעם בשנתיים - פשוט מסרבת בתקיפות לרופא הנדהם אם טרם עברו שנתיים.

הם גובים כמה מאות דולרים טובים על הצילום הזה אגב - אז מן הסתם ההמלצה (בין שלהם ובין מגובה מגבוה על ידי איגוד רופאי השיניים) יש מאחוריה אינטרס כלכלי מובהק.

placid1

New member
צילומי נשך (bite wings) לא עולים מאות

דולרים, הקרינה מאד נמוכה (בעיקר אם מדובר בצילומים דיגיטליים) והם מצוינים ומספקים לאבחון עששת פעם ב 6-18 חודשים, בהתאם לרמת הסיכון לעששת של המטופל. יכול להיות שאת מתכוונת ל full mouth radiographs שזו סדרה של 16 צילומים ואלא אם יש לך פה מלא סתימות, כתרים וטיפולי שורש אני באופן אישי לא רואה סיבה לעשות (וגם מעולם לא עשו לי.....)?

debby12

New member
מנהל
התכוונתי לצילומי נשך

לא ל"צילום פנורמי" שנדמה לי שזה מה שקוראים בישראל לדבר השני שתיארת. עשיתי את זה בישראל איזה פעם פעמיים לקראת עקירות חגיגיות

על צילום נשך כזה [דיגיטלי כמובן - ימי הפילם חלפו מהעולם] גובה רופא השיניים הנשכני שלנו בסביבות 300 דולר קומפלט על השניה שזה לוקח במכשיר שמשרת אותו שנים רבות. הביטוח מכסה חלק כמובן.

מבחינה עששתית מצבי די טוב
ובד"כ בניקוי החצי שנתי לא מוצאים לי כלום.

לגבי מה שכתבו פה ששיננית מכניסה הכי הרבה כסף - נזכרתי שבשנה שעברה היה לי לחץ בעבודה וביטלתי את הביקור החצי שנתי בלי לקבוע חדש [גם כי לא היתה לי שום בעיה/כאב]. המרפאה התקשרה אלי לטלפון הנייד לדעתי 10-20 ולא עזבו אותי בשקט עד שקבעתי את התור מחדש. מזמן כבר לא ראיתי כזו דבקות במטרה. לפחות 10 פעמים אמרתי להם שאני לא יכולה לדבר עכשיו או פשוט "סירבתי" לשיחה שעברה למענה הקולי. הם לא התייאשו

placid1

New member
כן, לזה התכוונתי כשסיפרתי על המוטיבציה

למלא את הכסא של השיננית....
צילום פנורמי זה משהו אחר ואכן עושים אותו בעיקר לפני עקירות וגם לפני טיפול אורתו.
לגבי זוג צילומי נשך ב $300 כל מה שיש לי לומר זה וואוו.....

ilanvag

New member
פלסיד - כמה אמור לעלות צילום נשך שכזה?

כמה זה תחום סביר -- לפי נסיונך?

שואל כי אני מאלה שלא מוכנים לעשות כל שנה (קרינה + כסף), ובקרוב יש לי טיפול שיננית... ומאחר ועברו כשנתיים מהצילום האחרון, ברור וידוע שיופעל לחץ מצד המרפאה, לבצע את הצילום... (ככה היה בביקור האחרון, לפני כחצי שנה -- התעלמתי).

placid1

New member
צילום אחד צריך לעלות בסביבות 30$, מכאן

ששני צילומי נשך אמורים לעלות סביב ה 60$. עד 100$ נשמע לי סביר. כשמדובר במבוגרים, יש רופאים שעושים ארבעה צילומי נשך (שניים בכל צד, בעיקר אם יש שיני בינה שבקעו ואז לא כל השיניים נכנסות על פילם אחד) ואז זה יגיע לכמאתיים דולר.
מבחינת קרינה באמת שאין לך מה לחשוש מצילומים גם כל חצי שנה. רמת הקרינה בזוג צילומי נשך דיגיטליים שקולה לעשר דקות שהייה בחוץ ביום שמשי ואם אתה כ״כ חושש מקרינה של צילומי נשך אז אתה אמור להיות בהיסטריה מהקרינה כשאתה טס ....

debby12

New member
מנהל
מעמעניין - תודה. גם אצל כאלה שגובים $100

על זה, מבחינת עלות שולית למרפאה (מודה - בלי לספור עלות קבועה של המיכשור), לדעתי זה רווח מהיר של בערך 90$. זו השיננית שעורכת את הצילום, זה לוקח לה 4 דקות. אולי 7 דקות אצל מטופל/ת עם רפלקס גאגינג/הקאה מפותח שהניילון המעקצץ מפריע להם בגרון, ומדובר בשיננית שבמילא יושבת שם את כל יום...

אני טועה? (שואלת ברצינות - כי ברור לי שאת מצויה בתחום)

placid1

New member
את צודקת, אולי לא 10$, כי מעבר לעלות השיננית

יש עלויות נוספות ואת משלמת גם לרופא עבור ההתוויה לצילום והפענוח. אבל זה לא סוד שרפואת שיניים זה תחום מאד מכניס, בעיקר בצפון אמריקה.....
אחת הסיבות, לדעתי, למחירים הגבוהים מאד היא הרעה החולה שנקראת ביטוח שיניים. חברות הביטוח דוחפות את המחירים למעלה ולרופא השיניים שיודע שחברת הביטוח שלך מוכנה לשלם לך החזר עבור בדיקה בגודל איקס אין שום סיבה לגבות ממך פחות. אם חברת הביטוח שלך מכסה לך שתי בקורות בשנה, חמישה צילומים ושמונה יחידות ניקוי, רופא השיניים שלך (והרבה פעמים גם המטופל ירצה כדי ״לדפוק״ את הביטוח) ינסה למקסם את ההוצאות שלך לפני סוף השנה שאז הכל מתאפס ומה שלא השתמשת נשאר אצל חברת הביטוח.
לא במקרה השאלה הראשונה ששואלים ברוב מרפאות השיניים כשמגיע מטופל חדש היא ״האם יש לך ביטוח ועם מי?״ במקום ״מה התלונה, ומה מביא אותך אלינו היום?״......

placid1

New member
אין המלצות גורפות, תלוי מה המצב הספציפי.

אם נבדקת לפני שנה, כולל צילומים, וכבר שנים שאין לך מוקדי עששת חדשים או שאולי מעולם לא היו לך, אפשר לרווח את הצילומים לשנה וחצי-שנתיים. לעומת זאת, אם עברת שיקום פה שכלל סתימות, טיפולי שורש, כתרים, אולי גם ניתוח פריודונטלי, ואולי גם לא שינית הרגלים ואתה שותה מיץ תפוחים, מעשן ולא עושה פלוסינג, אז סביר שהרופש ימליץ לך לצלם לפחות פעם בשנה. וכמובן כל מה שבאמצע....

Fellowship

New member
תרגום נוטריוני

יש לי את תעודת הנישואין שלנו, עם חותמת אפוסטיל שהתקבל משרד החוץ בישראל,
התעודה היא בעברית, אני צריך להגיש אותה עם תרגום נוטריוני לאנגלית.

1. בישראל, לאחר תרגום נוטריוני, צריך לקבל אפוסטיל של בית המשפט (המאשר את הנוטריון),
כאן אין צורך במשהו דומה? פשוט יש חתימה של הנוטריון על מסמך התרגום שהוא ביצע וזה הכל?

2. האם כל נוטריון בארה"ב יהיה קביל למשימה, או שמכיוון שהתעודה היא מישראל, צריך שגם הנוטריון יהיה מישראל,
ואז אולי צריך לעשות זאת בשגרירות ישראל ב D.C? (אני מניח שלא, אבל רק לוודא)

3. לדעתי בספריה של ה NIH ניתן שירות כזה (לא יודע אם זה לטובת הכלל, בתשלום כמובן, או רק לצרכי העבודה),
במידה ואי אפשר שם, היכן כדאי לחפש נוטריון שיודע לתרגם מעברית? (שואל אתכם לפני שאשאל את הקהילה מסביב
)

תודה!

debby12

New member
מנהל
אפשר בשגרירות בדי סי

למיטב ידיעתי/זכרוני מה שעושים זה לתרגם לבד, ואז להביא את שני המסמכים לקונסוליה והקונסול שם מחבר את זה ודופק חותמת רשמית שאכן התרגום מתאים למקור. בקיצור - אתה עושה את העבודה, הם רק בוחנים ומאשרים

שווה לדבר איתם - אולי יש להם מוכן "טמפלייט" של תעודת נישואין ישראלית. נדמה לי שזה עולה אגרה של כמה זוזים - כתוב באתר שלהם. בנוסף צריך להגיע במשך השעתיים בשבוע שהם פתוחים בערך [אני מגזימה, אבל לא בהרבה....]

debby12

New member
מנהל
ורק מהסקרנות - בשביל מה צריך תעודת נישואין?

לדעתי לא נזקקתי לשלנו אף פעם בארה"ב וחלפו הרבה שנים עם הרבה טופסולוגיות.

Fellowship

New member
תודה, בדקתי עמם, הם לא מספקים את השירות הזה

באורח נס הצלחתי לתפוס אותם בדקה וחצי שהם באמת עונים לטלפון,
הם לא עושים זאת, יש להם באתר פרטים של מספר מתרגמים פרטיים,
חלקם גם נוטריונים, אבל בכך מסתיימת תרומתה של השגרירות לעולם, בנושא זה לפחות.

למעלה