ספורט וצבא

....

כשאמרתי שזה מוזר לשמוע שאמרת - הולכת לצבא התכוונתי שזה נשמע כמו עוד אחד מהדברים שאת עושה במהלך היום כמו נגיד הולכת לבית-ספר, שלאנשים למשל בבסיסים סגורים הצבא זה החיים שלהם והם לא כל בוקר הולכים לצבא וזה עוד אחד מהדברים שהם עושים במשך היום... אני ממש לא מזלזלת בגו'בניקים, כל אחד מוסיף ותורם בדרכים שונות פשוט אם מישהו יכול להיות קרבי או לעשות תפקיד יותר משמעותי אז שיעשה וישאף להכי טוב ומי שלא מתאים לו אז לא.... וסבבה, אני באמת לא מבקרת את ההחלטה שלך והדעה שלך, פשוט רציתי לשמוע מה את חושבת.... וכל הכבוד לאח שלך... איפה הוא בצבא? חובלים?

אוקי...

הממ כן הוא בחובלים.. כבר 4 וחצי שנים.. משהו כזה.. ובכלל גם אבא שלי היה נווט.. אני בטוחה שהוא לא אהב אולי את הקו מחשבה שלי.. אבל הוא כנראה הבין את הדרך שבה בחרתי.. ואח שלי מספיק פעמים גם הסתלבט עליי על "הצבא" שאני עושה.. ובתכלס צודק.. אבל עם תופעת המשתמטים שיש היום שאפילו בקושי שבוע עושים בצבא.. אז גם המספר שעות המועט שאני נמצאת ומראה את עצמי אז נכון שזה מצחיק באמת לקרוא לזה הולכת לצבא אבל בסדר.. אני נותנת את השנתיים האלה אפילו שיכולתי להתחיל ללמוד או ליסוע לחו"ל בשנתיים האלו.. את התגייסת כבר?

טוב שאת שלמה עם ההחלטות שעשית

באמת שאני מקווה שתצליחי ברכיבה.. וברור שאין מה להשוות בכלל בין השתמטות לבין התפקיד שלך רק רציתי לשמוע את דעתך..... אני בי"ב ואני גם הולכת לעשות שנת שירות ככה שהתאריך גיוס שלי הוא ינואר 10 לפי התפקידים שאני מתמיינת אליהם... [עברתי מדריכת שיריון ואני מחכה לתשובות של המיון האחרון בטייס]

../images/Emo45.gif

גם ההורים שלי ככה, אבא שלי היה קרבי בצבא ועשה שירות מילואים מלא ונלחם בשלום הגליל אמא שלי עשתה שירות משמעותי בתור חובשת [גם קרבית אפילו] אבל אם הייתי אומרת שאני רוצה סוסים ולא צבא הם היו מקבלים את זה זה לא אומר שהם היו אוהבים את זה

H a d a S D

New member
השילוב...

קודם כל אני חייבת לומר לך כל הכבוד על ההחלטה ועל השילוב בין האהבה שלך לבין משו שכ-ו-ל-ם (לפי דעתי) צריכים לעשות... וזה לא משנה מה אתה עושה בצבא העיקר שאתה תורם את השנתיים שלוש האלו..... ואם כל הכייף שיש בספוראטי פעיל\מצטיין אל תחשבו שזה כל כך פשוט... לפעמים לברה בבסיסים הסגורים יותר קל.... יש להם פחות דאגות על הראש... אז אחרי קצת חפירות...פשוט כבר הרבה זמן רציתי לומר לך ספציפית (אני פשוט לא בבית!) כל הכבוד ושאני כל כך מודהת איך הצלחת לשלב בין השניים

כל הכבוד על התפקיד

ואני חושבת שעשית את הבחירה הנכונה כי אני בטוחה שאין דבר שיכול להשתוות למה שאת עוברת בתפקיד שלך אז אמנם שלוש שנים את לא בדיוק רוכבת מסודר אבל אם תרצי תמיד תוכלי לחזור לזה וכל מה שאת עוברת ומקבלת בצבא לדעתי שווים את זה....

תודה ../images/Emo13.gif

אם יש לך ספורטאי אז באמת שזה כבר שטויות איך אפשר להסתדר עם הצבא והסוסים.. כי התנאים שאתה מקבל הם מעולים ואין סיבה שהצבא יפריע לך בזמן הרכיבה.. רק בטירונות הרגשתי באמת שזה מפריע.. כי הייתי יוצאת רק בסופ"ש והרגשתי שזה באמת פוגע אפילו שלא רוכבים כולה 5 ימים והייתה תחרות צ'לנג' באותו זמן שהלך לי גרוע..וידעתי שזה בעיקר בגלל זה.. נכון שאני לא עושה צבא כמו שאת.. ובואי נגיד שאת עושה צבא בשביל שתינו
אבל האמת שיש אנשים שאפילו אם היו אומרים להם שיבואו ל-3 שעות ביום היו משתגעים ויוצאים מהצבא.. וזה באמת מכעיס אותי אנשים שעושים הכל כדי לצאת מהצבא במיוחד על זה שהם שפויים באזרחות ויכולים לעבור את השנים האלו כמו כל אחד אחר.. והימים שלי דיי עמוסים.. אני גם מדריכה כל יום בנוסף לצבא והרכיבה ועדיין אני חושבת שהחיים שלי טובים לעומת קרביים ובגלל זה אני לא מעזה להגיד שום דבר רע על חיילים אחרים או בכלל על מה שאני עושה.. כי אין לי זכות דיבור.. בכל מקרה כל הכבוד לך גם שהחלטת לוותר על הרכיבה ושהחלטת ללכת לעוקץ( אם אני לא טועה-לפי התמונה?!) ובהצלחה!

2eye

New member
ספורט והשתמטות

נושא שמדברים עליו הרבה, זה ההשתמטות בגלל ספורט. קודם כל אני רוצה להגיד שלדעתי לעשות צבא זה דבר בסיסי, ולא סתם יש חוק גיוס לכולם בישראל. נכון שיש אנשים שטוענים שיש להם את הסיבות שלהם לאי השרות שלהם בצבא, יש כאלה שאני מבין וכאלה שלא אבל אני לא תחיל לריב עם אנשים על זה. עם הורדת פרופיל השתמשות בקשרים ויציאה על סעיפים נפשיים (כשאין בעיה נפשית) אני ממש לא מסתדר, אני ממש נ-ג-ד זה. יש הרבה ספורטאים (שדווקא בגלל שהם ספורטאים) יש להם הרבה מה לתת לצבא. יש אנשים שמצליחים לשלב צבא ורכיבה תלוי בתפקיד כמובן, יש אנשים שחוזרים כל יום הביתה, ואני מכיר כאלה שרוכבים בסופי שבוע - כשהם חוזרים הביתה. אני מכיר ספורטאים מהרבה ה"סוגים": כאלה שקיבלו ספורטאי, כאלה שלא קיבלו אבל עשו תפקיד שאיפשר רכיבות, כאלה שהשתמטו לגמרי וכאלה שהצבא ל-א רצה אותם אבל הם התעקשו וגוייסו וכאלה שויתרו על מס' שנים של רכיבה בשביל הצבא וחזרו לרכב אח"כ. אני חושב שלוותר על שנתיים שלוש מהרכיבה בשביל הצבא של מחיר נמוך. כי למשל במלחמת לבנון ה2, שהייתה לא מזמן: מה איפשר את זה שאנחנו, הספורטאים נוכל להמשיך בעיסוקנו, נוכל לרכב ולטפל בסוסים? החיילים שמשרתים בצבא. נכון שיש את התפקידים שדורשים את כל הזמן שלך, ואני לא מדבר רק עליהם. יש תפקידים חשובים אחרים, שדורשים פחות זמן.. אני חושב שהתפקידים שהספורטאים מקבלים (לפחות חלקם, לפי מה ששמעתי מספורטאים) זה לא לעניין כי יש הרבה יותר מה לתת. אני בכלל חושב שהקריטריון לספורטאים נמוך מדי, הרבה כאן לא יסכימו איתי אבל זה מה שאני חושב. רוב הספורטאים מוציאים ספורטאי רק בשביל הקלות בצבא ולא מנצלים אותו באמת בשביל להגיע להישגים גבוהים.

TauraMan

New member
זה קשה..../images/Emo20.gif../images/Emo23.gif

אני הגעתי לפני שעה הביתה משבוע מתיש בטירוף בבסיס. את הבקשה לצאת בחמישי בצהריים על מנת להתחרות בגמר ליגה, הגשתי כבר לפני חודש ולפני שבוע סירבו לי עליה. קיבלתי את זה מאוד קשה, כי השקעתי כל העונה הזאת גם עבודה וגם כסף רב (אני מממנת את עצמי, ובספורט הזה לילדה בת 18 זה קשה...) וגם ידעתי כמה השקיעו בי באורווה... התווכחתי וניסיתי ובסוף אישרו לי לצאת בחמישי בערב, ככה שאני אגיע לתחרות אבל לא אתאמן לפני. אז הגעתי לפני שעה הביתה, הורדתי מדים ורצתי להגיד שלום לסוס ולנקות ציוד. מה לעשות, נערה במדינת ישראל. השרות הצבאי בא בראש, בזה אין ספק. מוותרים על דברים במהלך השירות, זה חלק מהחובה של כל אחד מאיתנו למדינה. השתמטות לא צריכה להיות אופציה עבור אף אחד. כל מי שגר פה חייב לשרת ולתרום לצבא שסיפק לו את הבטחון בו הוא חיי, לא צריכים להיות יוצאי דופן. ספורטאי מצטיין עדיין משרת בצה"ל, עדיין לובש מדים ועדיין נותן את חלקו למדינה. אבל כל בן אדם שמוריד פרופיל בכוונה, שמשתמט, שלא נותן את ה101% שלו לצה"ל, מבחינתי לא ראוי לחיות במדינה הזו ולקרוא לעצמו ישראלי. (גם אנשים שלא משרתים מסיבות כאלה או אחרות חייבים, לדעתי, לתרום לפחות שנת שירות לאומי אחת). אני בחרתי תפקיד קשה ומענין שדורש ממני שלוש שנות שירות. אם אני חייבת לשרת אז לפחות אני אשרת בתפקיד טוב. יהיו לי שנים רבות לרכב אחר כך.

Half Halt

New member
../images/Emo45.gif, כתבת יפה . . .

למזלי אחרי הרבה זמן בצבא אני כבר לא צריך להתחנן על כל תחרות שישחררו אותי, אבל זה בהחלט לא קל לחיות בישראל בשום צורה. גם אני, בלי להפחית מערכה של הרכיבה עבורי, בחרתי בתפקיד מאוד מאוד מאוד תובעני והיום אני שמח להראות לעצמי כמה התקדמתי והצלחתי יפה- רכיבה, עבודה, תרומה, הכל. אז אני מאוד מסכים עם מה שכתבת. ולחבר'ה הצעירים פה: אם אני הצלחתי, גם אתם יכולים. אין שום סיבה בעולם לא לתרום את המינימום שלכם בשביל המדינה! יש כאלה שיגידו שהם יתרמו בזה שהם ייצגו את ישראל בלה בלה בלה הכל בולשיט, אתם רוצים לחיות במדינה הזאת, תעשו מאמץ. ~הכל כמובן בנימה טובה למרות איך שזה נקרא~

karambula57

New member
רציתי לדעת

מהן הדרישות לספורטאי מצטיין, ומה הדרישות לספורטאי פעיל בתחום הסוסים? תודה

lions queen

New member
../images/Emo118.gifלא רוצה לחזור על מה שאמרו

אבל שמחתי לקרוא מה שכתבו פה חלק מהאנשים. מבחינתי צבא זה בראש ובראשונה, אבל אני לא אובייקטיבית כי אני גדלתי עם חינוך כזה. ובלי קשר אני חושבת שלא להתגייס בגלל סיבות לא מוצדקות כאלה ואחרות (ביניהן רכיבה) זה דוגמא הכי יפה למי שיודע לתת רק לעצמו. אני חושבת שאפשר תמיד לשלב בין צבא לחיים פרטיים, יש דרכים של ויתור (כמו שאני עשיתי בשנתיים הראשונות שלי), ויש דרכים של לנסות לשלב, כמו שכתבו פה, שזה משהו שאני חושבת שהוא מאוד מוערך ומראה המון על בן אדם. מעבר לזה, אני חושבת שצבא נותן כ"כ הרבה לאנשים, ובואו נגיד ש(לדעתי לפחות) לא חסר בספורט הזה אנשים שצריכים קצת ממה שהוא יכול לתת להם, חבל שדווקא הם מוותרים בקלות כ"כ.

H a d a S D

New member
../images/Emo3.gifלאלו שזוכרים אותי.....

לפני הצבא הייתה לי התלבטות מאוד גדולה אם להוציא ספוראי מצטיין (התחרנו בחול באינדורנס...) או לעשות צבא מלא. ובסוף בחרתי בתפקיד הכי קרבי שיש! וכן זה אומר מילואים אחרי הצבא וכן זה אומר שלוש שנים ולא שנתיים... ואני אלא אגיד שאין רגעים שאני דופקת את הראש בקיר ואומרת מה עשית לעצמי?!!?!? במיוחד שעכשיו אחרי שנתיים כל החברות משתחררות ואת נשארת.... וזה קשה לשלב בין השניים, אם לומר כמעט בלתי אפשרי, הבסיס רחוק מהבית\ היציאות לא כ"כ טובות..
. ועד שרואים את הבית אחרי 72 שעות שאני ערה לרוב בפעילות מבצעית, עם כל האהבה שלי לסוסים הדבר היחידי שאני רוצה לראות זה מיטה! לפי דעתי כל אחד צריך לעשות את הבחירות שלו,ולא הספורט לא גורם להתשתמטות, כי אנשים ישתמטו בלי שום קשר לספורט... כי אנשים שרוצים לתת את כל כולם בספורט ילכו ויוצאו את הספורטאי מצטיין\פעיל. הרי בשביל זה יש את האפשרות הזאת! או לחילופין יצרו למשך שנתיים שלוש וימשכו משם....

אההה!!! את בעוקץ?../images/Emo99.gif../images/Emo107.gif

וכל הכבוד לך!
אם רק היה לי פרופיל קרבי....
לא יוצא לך לרכב בכלל?.. לא נורא, תמיד תוכלי לחזור לזה אח"כ כמו שצריך.

H a d a S D

New member
יוצא אבל...

ירק פעם בשבוע ואז גם זה קר טיול או רכיבה לכייף... אין ממש עבודה עם סוס שלזה אני הכי מתגעגעת...

S H I L G I

New member
פאק

הייתי אמורה להגיע לשם [זאת אומרת, עברתי גיבוש לוחמות והתקבלתי לקרק"ל כדי להגיע לשם] והפלא ופלא, אמרו לי שאין יותר בנות בעוקץ...

lions queen

New member
../images/Emo118.gifגמני

ואז לא אופשר לי רפואית.. כל הכבוד הדס, אחד המסלולים הכי טובים שיש, בעיקר למי שאוהב בע"ח..

H a d a S D

New member
אל תקשיבי למה שאומרים לך

צריך לבדוק כל דבר 1000 פעמים עם הצבא כדי להיות בטוחים במשו! וגיבוש לעוקץ יש רק פעם בשנה בנוב...

למעלה