ספרי לימוד- חדשים או משומשים?

ganooov

New member
הממ..

אתם קצת מתעלמים מכך שילדים נוטים להפגע מקניית משספרים משומשים, וזה קורה בכל הגילאים. אני מבין את הצורך לחסוך, ועדיין יש לי בחילה מקניית ספרים יד שניה במצב בינוני. הכי טוב זה להיות בביצפר שיש בו השאלת ספרים. יש מקומות שבהם משאילים עשרות ספרי לימוד למאות רבות של תלמידים. אם אין את זה בבית הספר שלכם, צריך ללחוץ חזק שזה יקרה.

האם אתה מוכן לתרום מכספך

לשידרוג? או לעבוד בחופש הגדול בשביל זה? יש הורים שעובדים קשה ואפילו קשה מאוד בשביל לתת לילדים מה שהכרחי ללימודיהם, השאלה אם הבחילה מצדך מצדיקה גם הושטת יד לעזרה בכלכלת הבית?

ganooov

New member
האם אני מוכן לעבוד בשביל זה..?

באופן אישי לא, אבל כשההורים שלי אמרו לי שאין להם יכולת לקנות לי דברים מסויימים כי זה יימנע מהם לקנות דברים אחרים שהם צריכים - נשכתי את הקליע והמשכתי הלאה. לשמחתי בדרך כלל רוב ספרי הלימוד שלי היו חדשים, או יד שניה מהאחים הגדולים. הבחילה היא אישית,פשוט אני לא אוהב ללמוד עם ספרים שכוסחו על ידי אחרים.. מוצדק או לא? קשה להצדיק רגשות.

תּמר

New member
קודם כל אני מסכימה עם צוציקגדול

ודבר שני - אפשר לקנות ספרים יד שניה במצב טוב עד מצויין, וכלל לא מעוררי בחילה. אותי אישית ספרים משומשים לא הגעילו, וגם לא הצורך להתחלק עם אחיותי בספרים. ואגב - יש כאן עוד נקודה והיא כמה באמת ייעשה שימוש בספרים הללו? האם בכלל יש סיבה להוציא את הכסף לכתחילה?

ganooov

New member
זה כבר תלוי בילד.. ../images/Emo8.gif

בכל מקרה, ספרי תרגול יד שניה זה סיוט.

פלגיה

New member
להיפך

יש כבר את כל הפיתרונות, וגם קומיקס בצד (כזה שמדפדפים את הדפים וזה נראה אנימציה) וגם "לך לעמוד 87" (אה, סליחה, זה בספר מהספריה)

ganooov

New member
תתפלאי,

אבל אני דווקא רציתי לפתור את התרגילים בלי שאיזה Half-Blood Prince יפריע לי בעזרת דרכים אחרות.

kimc

New member
עד היום קנינו חדש

שואל את המנוסים. אין לחץ חברתי על העניין? האם ספרים משומשים לא מהווים סמל סטטוס נחות?

ganooov

New member
יש לחץ חברתי,

כשמדובר על ביצפר שבו לרוב ההורים יש כסף ולא מעט (מישהו אמר ישיבה תיכונית חורב ירושלים?
). יש גם מקומות שבהם ספרים חדשים מהווים סמל סטטוס עליון, אבל ספרים יד שניה זה עובדת חיים. הכל תלוי בביצפר ובחברה שבו.

תּמר

New member
אז תפקידי כהורה ללמד את הילד

לא להכנע ללחץ חברתי, ולדעת להחזיק בדעותיו. כמובן שאם אראה שהוא רגיש לכך ביותר אשתדל לא להקשות עליו גם בנוגע לספרים, אלא אתחיל במקום שפחות רגיש אצלו.

ganooov

New member
לא ראיתי עד היום

שלימוד של ההורה לא להכנע ללחץ חברתי אכן עזר לילד. לא בגיל צעיר לפחות.

פלגיה

New member
ועוד איך עזר

לא ביום ולא ביומיים. בטווח ארוך, אם מתעקשים ומתמידים ש"אנחנו לא כולם" וגם מתנהגים לפי זה - הילד מפנים ועוד איך.

ganooov

New member
מפנים באיזה גיל?

כי לי זה לקח הרבה מאוד זמן להתעלם מכל הנושא. רק בכיתה י"א זה עבד..

למעלה