עוזי, תגובה אליך

זה מתחיל

ב נימוס ואחר כך יושר טוב לב וחכמה זהו בערך

אלה הדברים הבסיסיים?

זה לא מספיק,יהיה מי שיאמר.... יש עוד, (דירסט,גש לקבלה........)

Deerest

New member
הבסיס

הוא שאוכל להיות אני, איתו/ה. או ההיפך. או גם וגם. או לא זה ולא זה. או... נו באמת... איך נדע למי אני מתאים או מי מתאים לי לפני שאני יכול לומר מי אני? מישהו יכול?

דירסט

להיות להיות אני להיות אני איתו זה תלוי אך ורק בי ועוד... אתה לא יודע מי אתה??

Deerest

New member
לסגור את הפער

יפה אמרת, זה תלוי רק בי. לא תמיד קל ליישם זאת בחיים. אבל בטח לא מדובר בך. יש אנשים שמכירים את עצמם רק באמצעות אחרים, מגלים בהם או מראים להם צדדים שלא היו מודעים להם כלל. יש כאלו שעושים זאת לבד. זה לא קל, לא זה ולא זה. לכן, לעיתים, מתחברים למגוון אנשים כדי לדעת מי את, עד שאת מוצאת את זה שמתאים לך.

ואולי...

אם היית אתה "אתה" מההתחלה אז לא צריך "להיות" לא לא קל צריך להזכיר להם מדי פעם
רוצה חיוך הבוקר הזה שיהיה טוב

spectacular

New member
לעיתים מתחברים למגוון אנשים,

כי הם מתאימים לי, לאותה נקודה בזמן, כדי לדעת מי אני באותה נקודה בזמן, אנחנו נשארים עם אדם מסוים לתקופת זמן, לא בגלל שהוא מתאים, אלא מסיבות אחרות חשובות לא פחות, מאשר הבדיקה המתמדת, מי אני, כי אין תשובה מוחלטת ל מי אני , אולי יש תשובה ל מי אני כרגע, אבל עד שמסיימים לפרט ולענות, לפעמים אני כבר משהו קצת אחר. ואם לא, אז נרדמתי,נתקעתי, מתתי, מה זה חשוב מי אני, יותר חשוב מה אני, כמו ההבדל בין דיבור למעשה.

טל,האם הכל כשורה איתך?

רוצה לדעת שהכל כשורה איתך, מתנצל,תחושה שבאה לי,כנראה מסגנון הכתיבה שלך,לאחרונה... מקווה שאת שומרת על עצמך,ועוד יותר,מקווה שאת לא כועסת/מסתייגת,ומעוניין לדעת,שאת מפרשת נכון את מה שאני מתכוון אליו... היי לי בריאה,

Deerest

New member
גם אני שותף לתחושתך, עוזי

מקווה שזו רק אזעקת שווא. קשה נורא לעזור בדרגה גבוהה יותר ממרחק כזה.

spectacular

New member
דרגה גבוהה ,גבוהה,כמו מגדל בבל.

זאת איננה אזעקה משום סוג, או בקשה לעזרה מגורם חיצוני, בטח לא דרך האינטרנט, קשה לי להאמין שבמילים "מרחק כזה" התכונת למרחק גיאוגרפי, אולי התכונת למרחק וירטואלי, לדעתי המרחק נעוץ בעובדה שאין מקום פה בפורום להביע דיעות שאינן ציטוטים או סיסמאות מדוקלמות מתוך תיאוריות לגבי נפש האדם, לכל שאלה יש תשובה הנשלפת מוכנה,וזהו זה , אני מצאתי תועלת לעצמי בשיחות שהיו פה בפורום, כאשר היתה לי אפשרות להתבטא ולאמר את אשר על ליבי, כי כשאמרתי דברים למישהו בעצם אמרתי לעצמי, לשמוע דיעה אחרת משלי תמיד היה מעניין, כי אז יכולתי לראות איפה אני נמצאת ביחס לסביבה, ולהבין את עצמי טוב יותר,ובעיקר לפתוח את עצמי לעוד אפשרויות מחשבה שקיימות בי,ואני לא מאפשרת לי אותם זה מה שאביבה עשתה בשבילי,עם ה"גם וגם" ועם עוד הרבה הארות שהיא אמרה מה שהיא חושבת ואפילו שלא סברתי כמוה היא עוררה אותי להקשיב לעצמי, ולהרשות למוח שלי להתפרע וללכת לכל הכיוונים שהוא רוצה ללכת, לא מעניין אותי מי צודק או מי חכם יותר, אני לא נמצאת בהתנצחות עם אף אחד, דיעה שאני מוצאת נכונה לגבי היום ,לא תהיה נכונה לגבי בעתיד, או שכן, וזה משנה רק לגבי, זאת הדרך שלי, כשאני אומרת מה אני חושבת ומרגישה זה לא על מנת להישמע טוב, זה לא מתקרב אפילו לאיש מכירות שכל מטרתו היא למכור, גם אם האדם ממול לא ממש רוצה או צריך את המוצר, גם אם איש המכירות יודע שהמחיר מופקע,ושהמוצר לא משהו, לבוא ולהגיד לי שיש לי כישרונות של איש מכירות כאשר הבעתי את דעתי השונה משלך , בשבילי זה כמעט מעליב, כאשר מתוך כל מה שאמרתי אתה מתעכב על פרט בתוך הדוגמה שנתתי, למרות שברור שהבנת את כונתי, זה מעייף אותי,משעמם ,אוילי, ומיותר, הרגש שלי לא מנוטרל וגם השכל שלי עובד מצוין, ואני מרגישה וחושבת שבתגובותיך אלי אתה מנסה לגרום לי להשמע ולהראות טועה , תוהה , מבולבלת, לא מבינה, ועוד שכאלה, על ידי הצמדות לפרטים שוליים ולא משמעותיים, ובכן, אולי אני ככה ואולי אני אחרת, אבל זה ממש לא עקרוני לגבי אף אחד חוץ ממני , ולא ביקשתי להישפט או לקבל דוח ביקורת אני עושה את זה לבד,ובצורה שמשביעה את רצוני, כמו כן אני לא אוהבת את הסרקסטיות בתגובותיך,אלמנטרי או לא, ואם כך נראה ונשמע רגש מנוטרל,זה יבש ציני ומתנשא, ואין אצלי רצון לקלוט את המסרים הללו, אני מה שאני, ואני אכיר את עצמי בעצמי, עוד אוסיף ואומר, אני מבינה למה אביבה עזבה את הפורום, אם לכל דבר יש כבר צורה מוגדרת והכל מוכן כתוב על פתקים קטנים מוכנים להשלף, אז אני אלך לקרוא עוד ספר על "איך תהיה..... ב-10 ימים" או משהו כזה. אם כל אחד מחזיק את דעתו חזק חזק ולא משאיר פתח לעוד אפשרויות, אז מה שנשאר זה לקשקש, יש מספיק מקומות קישקושיים,אני הולכת לשם כשממש משעמם לי, אחרי שגמרתי ללמוד בעל פה את "נפש האדם- שאלות ותשובות", כשיש תהייה, כשיש ספק, כשכואב ומחפשים מזור, כשמבולבלים, תוהים וטועים, משם מגיע האור,וגם עוד שאלות ותהיות... אני מרגישה חרה, סליחה על הביטוי, אבל לא אוכל להישאר, ולמרות הכל אתם כולכם יקרים לי, היו זמנים שחיבקתי אותכם אל ליבי מרחוק, וחיכיתי בקוצר רוח לפגוש אותכם כאן, בגלל השוני ,בגלל הגיוון,בגלל הקיצוני והמטורף קצת, מרדני יש שיגידו, הדרך מענינת, הביטו סביב,לא רק בשביל המסומן, יש למשל פרחים שיופיים משונה,ואינם כתובים בשום ספר, ואם תעצרו לרגע ותנשמו עמוק אולי תריחו ריח נהדר, או שלא. ולך דירסט אומר עוד, ידיעות והבנות של "חוקים" אינן באות לידי ביטוי במילים, הן נובעות מבפנים ובאות לידי ביטוי גם כשמרגישים מישהו שכואב לו, ונוהגים כלפיו ברגישות, וליטוף וחום מהלב יכול לעבור גם מרחק אוקיינוסים ומדבריות, והן ביטוי האמיתי לדבר, שאפשר לתת לו גם סתם המון מילים ,מילים, מילים.

כתבת

ברור ומרגש אני מבינה.... ואם זו ההרגשה וזו הסיבה אל תעזבי אותנו אנשים יקרים גם טועים תרגישי....תדברי...... ובסוף להכיל אוהבת אותך עוד יותר

Deerest

New member
קראתי

קראתי, עדיין קורא, אולי אפילו קצת שומע. מרגיש... ולא יודע מה... זה מעורבב לי מדי.

אני

חושבת שנכשלת בהקשבה טל כתבה שהיא נעלה את הכאב בשלב זה כי זה מחליש אותה והיא צריכה את הכוחות כדי להתמקד בהצלחה שלה לא הלכת איתה יד ביד אז,היא הזיזה אותך מהדרך שלה

Deerest

New member
שאלה לי אלייך, אישה

ושני חלקים לה. 1. למה את חושבת שנכשלתי וטעיתי? 2. אותה שאלה אבל לפני שקראת את התגובה הארוכה של טל.

למעלה