"עשה ואל תעשה" במכירת/קניית אופנוע

Commie1

New member
"עשה ואל תעשה" במכירת/קניית אופנוע

אני קצת לפני התחלת מעשה המרכבה הזה של מכירת האופנוע שלי וקניית הסוס הבא, והגעתי לשאול, מבעלי הניסיון בקניית ומכירה (אנשים פרטיים כמובן), מהם הם הכללים הכללים והטיפים שיש לכם לתת לכל אותם המוכרים/קונים פעם ראשונה?.

M O R M

New member
המדריך : איך למכור אופנוע בצורה נכונה והוגנת.

תהיה אמיתי , כנה ואל תסתיר כלום גם אם זה יעלה לך כסף אל תנסה להסתיר. אינך מוכר אופנוע חדש ואל תנסה להציגו ככזה. אמור לקונה את כל ההסטוריה הידועה לך על האופנוע כמיטב יכלתך. מה שהוא אמור לרכוש זה אופנוע יפה ומטופל . אם הוא תקין מכאנית או לא זה יתגלה בבדיקה. כל בדיקת אופנוע מקצועית תגלה את מרבית הליקויים באופנוע - אז אל תנסה בכלל להחביא אותם. חשוב כאילו אתה הקונה ותן את כל הפרטים שאתה כקונה היית רוצה לדעת על האופנוע. החלט מראש מה המחיר המינימלי שאתה מוסר את האופנוע . וודא שאתה מעודכן היטב במחיר המחירון של האופנוע. מצא חוברת מחירון מוטו והקפד שתהיה בהשג ידך.(למקרה חילוקי דעות על מחיר המחירון). תן לקונה להציע את המחיר המקסימלי שהוא מוכן לתת על האופנוע (והשווה בליבך למחיר מינימום שהסכמת בינך לבינך). ברוב האופנועים מקובל מחיר המחירון פחות ריג'טים בבדיקה , אבל סכם עם הקונה אילו ריג'טים בבדיקה אתה מוכן להתחשב ואילו לא. לדוגמא : אם בבדיקה התברר שרצוי להחליף שרשרת וגלגלי שיניים בתוך זמן קצר אבל הסט לא גמור , אמור לקונה מראש שאינך מתכוון לממן עבורו סט חדש של גלגל"ש. זכור , ככל שתהיה אמין יותר , ישיר יותר ואמיתי כך סיכוייך למכור טובים יותר. עליך אחר כך להיות מסוגל לישון היטב מבחינת המצפון שלך - גם אם זה עולה כסף בפועל. הדפס לך מהאינטרנט 4 העתקים של זכרון דברים סטנדרטי ומלא הפרטים שלך בשניים מהם. (2 העתקים לרזרבה) בעת הכנת הזכרון דברים תוכל לחסוך זמן יקר בהכנתם. אל תיתן לאף אחד בשום פנים ואופן לרכב על האופנוע שלך , רוצה לבדוק אותו שיקח לבדיקה במכון. המקסימום הוא שאתה בעצמך מניע אותו , אף אחד לא יושב אפילו על האופנוע. פרסם ביד שניה מודעה בתשלום (כ- 90 ש"ח ) והקפד לשים לפחות 3 תמונות שלו מצולמות היטב באור יום . תוכל להוסיף עוד 3 תמונות אם תפרסם מודעה נוספת בלי תשלום. פרסם עם 3 תמונות שונות כאן בפורום מחר. בעת הפירסום בפורום השתמש בכל תווי הכותרת האפשריים. תן את מירב הפרטים במודעת המכירה , אל תחסוך במידע והשתמש בכל טווח התוים המותר במודעה. שאלות נוספות? ( מכירת אופנוע , למכור אופנוע , מכר אופנוע , למכירת האופנוע , אופנוע למכירה מכרתי אופנוע אמכור ל מכור אמכור - לשימוש חיפוש מתקדם עתידי לחברי הפורום)

M O R M

New member
זכרון דברים לרכישת אופנוע קובץ WORD

מצורף קובץ WORD של חוזה לרכישת אופנוע .

h a j b i

New member
הכל סבבה, רק לא הבנתי למה לשלם על מודעה

בזמנו כשמכרתי היו מספיק לוחות בחינם והיו מספיק טלפונים, לא רואה סיבה אמיתי לשלם על זה.

M O R M

New member
הפער בין העלות לתועלת גדול.

מחיר המודעה לחודש ביד שניה כ- 90 ש"ח. התועלת גדולה ביחס לעלות התשלום. לי זה שווה.

M O R M

New member
פרסמתי אתמול בלילה היום בבוקר נמכר

תביט בקישור לאופנוע DRZ400S 2003 שלי. (האופנוע נמכר מבקש לא להתקשר לפחות עד מחר בשעה 0730 לכשהקונה יקח אותו) האופנוע נמכר היום בבוקר כאשר היום לפנות בוקר בשעה 0130 פרסמתי אותו ביד 2. זו בפרוש לא דוגמא מייצגת כי אופנועי DRZ נחטפים במהירות שיא . מודעה עם תמונות לא עולה כסף. מודעה מודגשת לחודש מעט עולה 49 ש"ח. מודעה מודגשת לחודש הרבה עם תמונה בחזית עולה 89 ש"ח. אני מעדיף לשלם 89 ש"ח על מנת לוודא שמי שמחפש כזה אופנוע ימצא אותו בקלות. יכול להיות שמיותר , יכול להיות שזה ביזבוז כסף. ככה אני פועל וככה אני ממליץ לפעול , קניתי ומכרתי כמה עשרות אופנועים במהלך השלושים וחמש שנה האחרונות ויש סיכוי שאני מבין בזאת לא רע....

M O R M

New member
אתה מתבלבל בין ה- DRZ400SM לדגם S

לפני שבועיים פרסמתי ומכרתי את האופנוע SM. ששימש אותי שלש שנים. לפני שבוע לקחתי מחבר את ה- DRZ400S שהיה שלי לפני שלש שנים. האופנוע נגנב ונמצא והיו חסרים לו חלקים. השלמתי את החסר מהמחסן חלפים שלי ופירסמתי אותו אתמול בלילה , בבוקר הוא נמכר.

ftvftv

New member
ישר ישאלו בטלפון "עבר שליחויות"

קטנועים כמו דיוק או ג'וקי קשה למכור כי כמעט כולם עברו שליחויות :( ארז דמוך [email protected]

rjbr1982

New member
המדריך : איך למכור אופנוע בצורה נכונה והוגנת.

תהיה אמיתי , כנה ואל תסתיר כלום גם אם זה יעלה לך כסף אל תנסה להסתיר. אינך מוכר אופנוע חדש ואל תנסה להציגו ככזה. אמור לקונה את כל ההסטוריה הידועה לך על האופנוע כמיטב יכלתך. מה שהוא אמור לרכוש זה אופנוע יפה ומטופל . אם הוא תקין מכאנית או לא זה יתגלה בבדיקה. כל בדיקת אופנוע מקצועית תגלה את מרבית הליקויים באופנוע - אז אל תנסה בכלל להחביא אותם. חשוב כאילו אתה הקונה ותן את כל הפרטים שאתה כקונה היית רוצה לדעת על האופנוע. החלט מראש מה המחיר המינימלי שאתה מוסר את האופנוע . וודא שאתה מעודכן היטב במחיר המחירון של האופנוע. מצא חוברת מחירון מוטו והקפד שתהיה בהשג ידך.(למקרה חילוקי דעות על מחיר המחירון). תן לקונה להציע את המחיר המקסימלי שהוא מוכן לתת על האופנוע (והשווה בליבך למחיר מינימום שהסכמת בינך לבינך). ברוב האופנועים מקובל מחיר המחירון פחות ריג'טים בבדיקה , אבל סכם עם הקונה אילו ריג'טים בבדיקה אתה מוכן להתחשב ואילו לא. לדוגמא : אם בבדיקה התברר שרצוי להחליף שרשרת וגלגלי שיניים בתוך זמן קצר אבל הסט לא גמור , אמור לקונה מראש שאינך מתכוון לממן עבורו סט חדש של גלגל"ש. זכור , ככל שתהיה אמין יותר , ישיר יותר ואמיתי כך סיכוייך למכור טובים יותר. עליך אחר כך להיות מסוגל לישון היטב מבחינת המצפון שלך - גם אם זה עולה כסף בפועל. הדפס לך מהאינטרנט 4 העתקים של זכרון דברים סטנדרטי ומלא הפרטים שלך בשניים מהם. (2 העתקים לרזרבה) בעת הכנת הזכרון דברים תוכל לחסוך זמן יקר בהכנתם. אל תיתן לאף אחד בשום פנים ואופן לרכב על האופנוע שלך , רוצה לבדוק אותו שיקח לבדיקה במכון. המקסימום הוא שאתה בעצמך מניע אותו , אף אחד לא יושב אפילו על האופנוע. פרסם ביד שניה מודעה בתשלום (כ- 90 ש"ח ) והקפד לשים לפחות 3 תמונות שלו מצולמות היטב באור יום . תוכל להוסיף עוד 3 תמונות אם תפרסם מודעה נוספת בלי תשלום. פרסם עם 3 תמונות שונות כאן בפורום מחר. בעת הפירסום בפורום השתמש בכל תווי הכותרת האפשריים. תן את מירב הפרטים במודעת המכירה , אל תחסוך במידע והשתמש בכל טווח התוים המותר במודעה. שאלות נוספות? ( מכירת אופנוע , למכור אופנוע , מכר אופנוע , למכירת האופנוע , אופנוע למכירה מכרתי אופנוע אמכור ל מכור אמכור - לשימוש חיפוש מתקדם עתידי לחברי הפורום)
שני שאלות:
1) העברת בעלות - צריך? באיזה שלב? איך עושים?
2) בדיקה במוסך - באיזה שלב? מומלץ במורשה? מי משלם?
תודה מראש חברים. המידע חשוב מאוד

redrider

New member
עשה אל תעשה

1) לא צריך לספר לקונה על דברים שיכולים לפגוע ערך האופנוע בעיניו כל עוד אין השפעה על מצבו הנוכחי של האופנוע, הכוונה שאם האופנוע עבר תאונה לפני שנתיים והכל שופץ אין שום סיבה לספר את זה כי זה סתם יתן לו על מה להיתפס רצוי לבדוק את האופנוע טוב טוב ולדעת את כל הרג'קטים על מנת שתהיה מוכן למיקוח שבא אחרי הבדיקה אל תתן שיתפסו אותך בלי מכנסיים. אל תסמוך על מוסכניקים, במקרה שלי זה בא לטובתי כקונה שהמוסכניק מצא כמה רג'קטים יקרים באופנוע כמו למשל קפיצים גמורים בבולמי זעזועים שבפועל התבררו כסתם שמן טלסקופים עייף (הקפיצים היו כחדשים לפי הספר). טעויות בדיקה כאלו יכולו לעלות לך באלפי שקלים. הכי חשוב אל תתן לבן אדם לעשות סיבוב על אופנוע אלא אם יש לך תעודה מזהה שלו ביד והעניין מתבצע בנוכחות עדים. לא חסר סיפורי גניבה כאלו ולא חסר מקרים של גרימת נזק לאופנוע ואז בריחה מאחריות. כסף צריך להתקבל במזומן בלבד או בהפקדה בנקאית והעברת הבעלות צריכה להתבצע במקום אחרת אתה עלול לקבל דוחות ולך תוכיח לכל העולם אחרי זה נראה לי שזהו בהצלחה

Dungeon

New member
אל תיתן סיבוב גם עם ת.ז. ביד

אפשר לחשוב איזה סיבוך זה לזייף תעודת זהות ישראלית. רוצה סיבוב? שייתן לך את כל הכסף במזומן ביד אחרי שראית שהוא מוציא אותו מהבנק.

gilroy

New member
לא סיבוב, וגם לא לשבת עליו !!!

מכיר מישהו שאיפשר לקונה הפוטנצילי לשבת על האופנוע. הבחור נפל כמו אבן.עיקם ידית ברקס, רגלית ברקס, שבר וינקר ועוד...

Spondylus

New member
הייתי נזהר עם העצות האלו...

רק לפני מספר חודשים סיפר חבר פורום על גניבת אופנוע לאחר שנתן אותו לסיבוב ל"קונה פוטנציאלי". בסוף הוא נשאר ביד עם ת.ז מזוייפת וז%ן ענק. אין מתפקידו של המוכר לתת סיבוב. בשום מצב. רק לבודק מטעם מוסך מורשה יש זכות לעשות זאת. ועוד איני מדבר חלילה מה קורה אם הוא מחליק ללא ביטוח כאשר אתה נתת לו את האופנוע. לא בתחנת דלק. לא במגרש חניה. לא בכביש 6. לא לתת סיבוב. נקודה.

Commie1

New member
מסכים לגמרי

עוד שאלה תכלס איך הולך כל הסיפור לפורטרוט? סוגרים עסקה, יום למחרת הולכים לבנק עושים העברה, יוצאים מהבנק נכנסים לדואר ועושים העברת בעלות? איפה נקודות התורפה בתהליך הזה? ומה זה "מתחייב בבדיקה"?

למעלה