צבא

Shira Esther

New member
אני דתיה

ולא רואה את עצמי קיצונית או פנאטית. יתר על כן, הסיכוי שאורי תשכנע אותי בדעותיה קטן אפילו מהסיכוי שתשכנע חמאסניק בדעותיה.

אייני

New member
זאת אמונה, והאמונה שלך. תזכור את זה.

הגיונית, אין לכך שום חשיבות שהיא וכל הוויכוח הוא למעשה מגוחך באופן מוחלט מעיקרו. לא צריך להזיז לך בכלל מי ישלוט פה כל עוד טוב לך ואתה נהנה מהחיים.

אייני

New member
ואו, אז אתה רוצה שנהפוך את זה לוויכוח של

"כן! אני צודק! האמונה שלי הגיונית!" "לא! אתה טועה! אמונה אינה קשורה להיגיון!"? אם כן, יבושם לך. אני את וויכוחי "אני צודק!" גמרתי בגן החובה. אם אתה כבר טורח להגיב, נסה להגיב בצורה עניינית יותר. סה"כ, בתכלס אתה אפילו לא תהיה מסוגל להוכיח למשל שהנצרות, האיסלאם או אפילו ההינדו שגויות, וגם הן מתפארות יפה יפה ב"עדויות והוכחות" משלהן, הוכחות ועדויות, שבדיוק כמו אצל היהדות, שוות כקליפת השום כי אמונה אינה הגיונית או נשענת על דברים מעין אלה. אם אמונה הייתה "הגיונית" היה ניתן לסתור אותה בדרך כלשהי, חד וחלק.

yaakii

New member
רגע, רגע..

כל מה שהיה זה כך: אמרת שלא משנה מי ישלוט על המדינה ואמרתי שזה משנה כי מדובר בארץ הקודש. רמזת לכך שהדת לא הגינוית אז תקפוץ לי! אתה זה שהתחיל להביע דעה בלי כל ביסוס..! דתות אחרות: א. אין לי כל עניין להוכיח כדבר הזה. ב. אני לא חייב לך הוכחה כזאת, ולא מוצאת-חן בעייני הצורה בה אתה מציג את הדברים. אני מתכוון לצורה של: "יקי צריך להסביר לי למה צריך להאמין ביהדות" ג. אשמח אם תאיר את עיניי בהוכחות כאלה. ד. כמובן שאי אפשר להוכיח שדת לא נכונה. מה שבטוח זה שיש לי סיבות טובות לא להאמין בדתות אלו.

אייני

New member
א' - תירגע.

אני מבין שכנראה לקחת קצת קשה, תנשום עמוק, שתה כוס מים. לא צריך לקלל מישהו כי אתה לא מסכים איתוXD עכשיו, אם נחזור לתגובות ענייניות - אמונה אינה דבר הגיוני וזה מה שאמרתי ואני עומד מאחורי זה. אין שום סיבה הגיונית להאמין במשהו כי "אי אפשר להוכיח שהוא לא נכון". כי אז מיידית נשאלת השאלה "אז למה אתה לא מאמין בנצרות/איסלאם/מאות דתות אחרות לדוגמא? גם אותה אתה לא יכול להוכיח שהיא לא נכונה". וגם אותן דתות מתפארות בהרבה הוכחות. לדוגמא, לנצרות יש עשרות ומאות "קדושים" לדוגמא - ואחת הדרישות להיות "קדוש" זה שעשית מעשי ניסים ממש. מה שאומר שהיא מתפארת בעשרות מעשי ניסים. וכמובן, גם להינדו ולבודהיזם לא חסרים סיפורים על מאמינים שהצליחו להתנזר ממזון במשך עשרות ימים בזכות כוח האמונה שלהם (אתה מוזמן לקרוא באינטרנט) ומה לא. ו"סיבות טובות". אם אשכרה לא היה לך מושג בגרוש על ההוכחות שהן מתפארות בהן (וכמה משעשע - שוב שלחת אותי לחפש משהו שאין לך מושג בו. אני מניח שקשה להיגמל מהרגלים ישנים הא?XD), אני לא חושב שאתה בכלל מכיר את הדתות מקרוב או בכלל יודע מהן עיקרי האמונה שלהן. סביר להניח, ואני מוכן להתערב על זה, שאתה מכיר רק את מה שאומרים הרבנים והיהודים האחרים על הדתות האלה ואתה מכיר רק את ההוכחות שהיהודים הסכימו לגלות לך (וכמובן, הראו לך בצורה שמבהירה למה הן לא נכונות. מה שבאופן מפתיע, הם לא עשו עם הדת היהודית, נכון?). האם אכן דיברת עם קאדי? עם כומר? עם מישהו שבאמת ובתמים האמין באותה דת לפני ששללת אותה? אם לא, אינך יכול להרשות לעצמך לשלול אותה כי מה שראית היה סה"כ מאמרים של אנשים שהיו מאוד מאוד מאוד מוטים לטובת היהדות. וברור, אי אפשר להוכיח שדת אינה נכונה. אבל אפשר לדבר על סבירויות. אם אני לא יכול להוכיח שX נכון, האם זה אומר שהסבירות לקיומו או לאי קיומו היא אכן 50%? לא. אם אני אומר שבבית שלך יש רוח רפאים של תחת של ליצן ששולט בכל הסירים והמחבתות בבית שלך, אין לך איך להוכיח או לשלול את זה ואנחנו נוכל להתווכח על זה לנצח. אבל אתה יכול להגיד ש"בהתחשב בכך שרוח הרפאים אינה מתאימה לתפיסת העולם ודורשת הנחות רבות ומחודשות של חוקי הפיזיקה, הסבירות לקיומה היא נמוכה מאוד עד אפסית". בכל אופן, הוויכוח דיי מיותר. אם אתה רוצה להראות שהאמונה שלך הגיונית, אתה מוזמן. אם לא, אז אל תטרח להגיב ותחסוך לי משפטים מתלהמים של "אני לא חייב לך כלום!" (וגם קללות, תודה. אני לא מתכוון לרדת לרמה כזאת) או שטויות כאלה.

yaakii

New member
רגוע, רגוע, פשוט כתבתי את ההודעה

בשעת עייפות אז קצת כתבתי בגסות. מצטער. הדת היהודית הגיונית מאד, ולא בגלל שאין דרך להפריכה. מכיר/לא מכיר הוכחות לדתות אחרות-אני עדיין מחכה לשמוע כאלה ממך.

אייני

New member
עד עכשיו לא דיברתי על חוסר היגיון

בדת היהודית עצמה. אני מדבר על חוסר ההיגיון באמונה עצמה. לא בדת. אמונה באופן כללי כשלעצמה - הינה חסרת היגיון. זה הכל. לחזור על זה שוב? סבבה. אמונה באופן כללי כשלעצמה - הינה חסרת היגיון. עד עכשיו, לעזאזל, אפילו לא הגבת על זה. כתבתי לך עניינית כמו שביקשת, פירטתי, כתבתי לך מגילה שלמה שם. ולגבי הבקשה שלך עכשיו? מצאתי לך כמה דברים נחמדים (והם בנוסף למה שכתבתי שם בתור דוגמאות כלליות והתעלמת לחלוטין, אבל בסדר, אני יכול להבין אם אתה מעדיף ספציפיות). אבל יודע משהו? למה לעזאזל אני צריך לטרוח לרשום את כולם כשאתה עד עכשיו לא הגבת לי אפילו תגובה אחת ויחידה עניינית למה שכתבתי שם? שאלה מעניינת לא פחות. לא חושב? אם אני משקיע מזמני לכתוב משהו, אני באמת חושב שראוי שהצד השני שמתדיין יידרש להשקיע טיפונת מזמנו כדי לענות על משהו.

yaakii

New member
קריאה שניה של הודעותיך

מראה לי כי עד כה רק הכרזת שיש ראיות כאלה, אך לא הצגתן.

אייני

New member
א' -

לדוגמא, לנצרות יש עשרות ומאות "קדושים" לדוגמא - ואחת הדרישות להיות "קדוש" זה שעשית מעשי ניסים ממש. מה שאומר שהיא מתפארת בעשרות מעשי ניסים. וכמובן, גם להינדו ולבודהיזם לא חסרים סיפורים על מאמינים שהצליחו להתנזר ממזון במשך עשרות ימים בזכות כוח האמונה שלהם (אתה מוזמן לקרוא באינטרנט) ומה לא. כמו שאמרתי, מדובר בדוגמאות כלליות ולכן הבנתי אם לא קיבלת אותן כספציפיות כמו שרצית. ב' - האמת? אני לא מבין למה לעזאזל אני עדיין נחמד. כאילו, ואו, סתכל מה הלך. התעלמת לחלוטין מכל ההשקעה בתגובות שלי, ואתה עדיין ממשיך בדרכך. בשביל מה בדיוק אתה בכלל ממשיך בדיון שאני אבין? אם אפשר לקרוא לזה דיון. אני רואה בזה כבר מונולוג שלי עם עצמי. בכל אופן, עצמי באמת בחור מאוד מעניין, אם אתה רוצה לדעת, אבל בשביל לדבר איתו אני לא צריך את תפוז
אז יום טוב לך, אני את הדיבורים עם עצמי אמשיך במקום אחר.

yaakii

New member
צר לי, אך אני לא מוצא מאיזה קטע

התעלמתי. אלו ראיות? -מסתבר שאנחנו ממש לא באותו קו מחשבה.

אייני

New member
שוב ציטוטים מההודעות שלי

אתה בכלל טורח לקרוא את מה שאני כותב? "בכל אופן, הוויכוח דיי מיותר. אם אתה רוצה להראות שהאמונה שלך הגיונית, אתה מוזמן. אם לא, אז אל תטרח להגיב ותחסוך לי משפטים מתלהמים של "אני לא חייב לך כלום!" " הוויכוח החל בכך שטענתי כי אמונה אינה דבר הגיוני. המשיך בכך שהתלהמת "האמונה שלי הגיונית מאוד!" וזעמת על כך שלא גיביתי את המשפט שלי בהסברים. הרי לך - הוא גובה, ובחתיכת מגילה של הסברים שכתבתי שם. לא רק שהתעלמת מההסברים שלי ולא הגבת אליהם - אפילו לא טרחת לגבות את עצמך ואתה עדיין ממשיך לנסות ולקפוץ. תגיד משהו, למה אתה אף פעם לא טורח לנסות למצוא בעצמך דברים אגב? כאילו, זה מין קטע אצלך שאתה אוהב לשלוח אחרים לעשות עבודה בשבילך? מילא פעם. מילא פעמיים, אבל כבר מדובר על הפעם השלישית. אתה תקבל את החומר שמצאתי ברגע שאני ארגיש שיש לי למי לתת אותו. במילים אחרות - שאני ארגיש שאני מדבר עם עוד אחד מלבד עצמי.

yaakii

New member
/tapuzforum/images/emo13.gifאם זה בגדר מחמאה-אז אין לי

בעיה להקרא פנאט. אולי המלחמה בדרום היא שעוררה אצלי את הרגשות לארץ, ואולי זה זה שמישהו קם ומכריז שאין חשיבות שנשלוט פה...

זה כ"כ גברי לראות את זה כמחמאה

*מגלגלת עיניים* איכשהו נשים תמיד רואות הכל כירידה
באמת יפריע לך אם פלסטינאי ישלוט, גם אם כל הארץ תשאר יהדוית לגמרי (ואפילו תתחזק?).

yaakii

New member
בודאי שיהיה לי אכפת

כי אז השלטון לא יתחשב בחוקי התורה כלל. וחוץ מזה ההרגשה שהמדינה ששייכת לאבותייך נשלטת ע``י זרים לא מותירה מקום לשקט.

אבל הוא כן יתחשב

פשוט הוא יהיה פלסתינאי. הוא יוולד להורים הלא נכונים. איך שלא תקרא לזה. רגע, אם הוא היה פלסתינאי שבטעות הוחלף בלידה וגודל בידי ישראלים? וההפך? ואם הוא היה מאומץ בכלל? אתה רוצה להגיד לי שזה היה מפריע לך?!

yaakii

New member
אני לא גזען.

אם הוא מתנהג וחשוב כמו ישראלי לא אכפת לי שהוא במקור פלסתינאי

למעלה