צבא

One Drop

New member
יש לזה המון צדדים

לפי דעתי זה לא יהיה חכם להשתמש ברובוטים, הם עולים מלא כסף וזה נכון שיש להם המון יתרונות אבל באותה המידה גם חסרונות. ולכו תדעו, אולי הם גם ישתלטו על האנושות באחד מן הימים.. אני חושבת שזה באמת מוקדם מדי לשלוח אנשים לצבא בגיל 18. לרוב זאת חוויה ממש קשה אבל מצד שני זה מעצב את האדם ונותן לו סוג של חסינות.

Dragonaut

New member
זו לא פטריוטיות,

זה פאשיזם. בפעם הראשונה בה קראתי את 'רוח צה"ל', הדבר היחיד שקפץ לי לראש הוא השיר שהיו שרים על הדוצ'ה באיטליה הפאשיסטית. אחד לאחד. גאוות מדינה? רעל ותו לא. הם מנסים לבסס את אותם ערכי פטריוטיות וגאוות מדינה, כביכול, על לאומניות. זה משפיע על החלשים מכדי לחשוב על כך לעומק, שזה, למעשה, פחות או יותר כולם. 18 זה מוקדם מדי.

yaakii

New member
אתה זורק מילים לאויר

אין עניין שכל אחד יביע את דעתו בלי ביסוס. יענה מישהו כנגדך שכן מדובר בגאוות יחידה. אם יש לדבריך ביסוס בפעולות ומעשים יומם-יומיים בצה"ל נשמח לשמוע...

Dragonaut

New member
צודק,

אני מדבר בתור אזרח שמעולם לא ראה את צה"ל מבפנים. קצת הגיון, חייל היה אומר דברים כאלו ללא ביסוס? החליט שזה המצב? הטעות הנפוצה ביותר בפלוגה שלי, בקרב הסגל, היא להגיד 'ערבי' במקום 'מחבל'. חלשי הדיעה נכנסים למקצה ירי במטווח, אחרי שבמשך שעה נאמר להם 'להתייחס אל המטרה כאל ערבי חמוש'. הם יורים בשיא הרבאק, במטרה שהם מדמיינים כ'ערבי'. בין אם במודע או לא, כך מתפתחת גזענות מהזן הנורא ביותר. זו אחת הסיבות לכך שרבים החיילים הקרביים שמשתחררים עם דיעות קיצוניות של אלימות והרג המוני, ומפלגה מגה-ימנית בקלפי.

yaakii

New member
ובכל-זאת מצופה שיהיו דוגמאות.

כי ברור לך שבאותה מידה יהיה חייל אחר שיהיה בצבא וגיד שונה ממך, וכל מה שיווצר זה דיון של: "נכון" - "לא נכון", "כן נכון" - "לא נכון".... לגבי הדוגמא שהבאת: האם בדקת מה המצב בצבאות אחרים?

yaakii

New member
(½ ../images/Emo32.gif) המייל האחרון ../images/Emo30.gif

באחד מימי השבוע שעבר הרהרתי לגבי: מה הייתי כותב במכתב האחרון שלי, במידה והייתה לי האפשרות לדעת שהוא האחרון? מה הייתי כותב למשפחה, לחברים, מורים, לאומה, למנהיגיה, וגם לחברי הוירטואלים ב-
. ואז החלטתי לפתוח את השירשור הזה, בו כל אחד מנסה לדמות מה היה כותב במכתב האחרון שלו; ובהתאם לעידן-המייל האחרון
אז מה הייתם כותבים? (*5 נקודות בונוס למי ששובר את הקרח ומגיב ראשון...
)

yaakii

New member
../images/Emo122.gif כתבתי במקום הלא נכון...

ההודעה אמורה להיות הודעה ראשית.

0Phobia

New member
את האמת, לא כל כך אכפת לי

אם חווית הצבא היא חיובית או לא, מפני שלדעתי צבא זה לא חיובי, והעובדה שכל הילדים בגיל 18 הולכים אליו היא לא חיובית, והעובדה שאנחנו צריכים אותו היא הכי לא חיובית. ובקשר לרעיון של להחליף את החיילים ברובוטים - לא רק שאני חושבת שהוא נפלא אם זה רק היה אפשרי, אני גם מפקפקת בחוש המוסרי של מי שלא מסכים איתי על זה. מפני שהשאלה הזאת היא בעצם - אם הייתה האופציה לא לסכן חיי אדם, הייתם מסכימים או מעדיפים לסכן חיי אדם בכל זאת?

One Drop

New member
את צודקת אבל בואו נחשוב על זה טוב..

מה ההגיון בשליחת רובוטים למלחמה. ואיפה לעזאזל נמצא כאלה?

0Phobia

New member
מה זאת אומרת מה ההיגיון?!

ההיגיון הוא למנוע מאנשים למות בקרב! ואיפה נמצא אותם? לא נמצא אותם, זאת שאלה תיאורטית.

מה ההגיון בשליחת בני אדם למלחמה?

מלחמה זה לא עניין של הגיון, זה עניין של רגש.

0Phobia

New member
מה?!

אני מאוד מקווה שלעולם לא תגיע לעמדה שבה נמצאים האנשים שיוזמים את המלחמות בארץ הזאת. ג'יז!

אני מאוד אשמח אם תסביר את התגובה הקיצונית שלך

כי נדמה לי שלא הבנת את המשמעות של מה שאמרתי, לפחות לא באופן שאליו כיוונתי.

0Phobia

New member
אסור שמלחמה תהיה עניין של רגש

הייסוד של רעיון המלחמה הוא רגשי, ורק פותחים רדיו ורואים לאן הוא הביא אותנו. חוצמיזה, מלחמה צריך לתכנן בצורה הקרה ביותר שיש - ולא, לנסות לשמור על החיילים שלך חיים לא יכול להיות בשום אופן שיקול רגשי, מפני שחיי אדם הם ערך שאפשר לבטל מאוד מאוד בקלות, למרבה הצער. מלחמה צריך לתכנן מתוך מטרה ברורה (אם, לדוגמה, המטרה של המלחמה הזאת הייתה לקחת בחזרה את החטופים) עם אסטרטגיה מחושבת ועם שיקולים כגון יכולות צבאיות שלך ושל האויב, משאבים, -שימור חיי אדם רבים ככל האפשר- ועוד כל מיני דברים. אסור לתכנן מלחמה מתוך רגש, מפני שככה יוצאת מלחמה מטופשת, אלימה עוד יותר, לא יעילה שמתים בה בדרך כלל יותר אנשים. כנ"ל על לפתוח במלחמה מתוך רגש - אסור לעשות את זה. זה מסכן הרבה יותר חיים ממלחמה עם סיבה הגיונית.

טוב, לא דיברתי בכלל על תכנון של מלחמה

נשאלה השאלה, מה ההגיון ב~שליחת~ רובוטים למלחמה. לדעתי, בעולם שפועל על פי הגיון בלבד, לא היו שולחים לא בני אדם ולא רובוטים למלחמות. מלחמות מלכתחילה נוצרות כמעט ורק מתוך אמונה באידיאלים מעוותים (מספיק של אחד הצדדים), מתוך נקמנות, מתוך כעס, מתוך תאווה או בקיצור- מתוך רגש.

0Phobia

New member
ההיגיון בשליחת רובוטים למלחמה אמור להיות

נורא ברור, ואני מאוד הופתעתי שזה בכלל נשאל, מכיוון שהשרשור הזה עוסק בשאלה היפותטית בקשר לצבא - האם זה דבר שרצוי לעבור בכל מקרה או לא.

למעלה