🍎שנה חדשה - אוף חדש🍯

Lhuna3

Well-known member
ניסיתי עכשיו לבחון אם AI כן היה יכול לעזור פה.

שאלתי אותו:
האם תוכל לתת לי ביטוי שפירושו "משליך אחרי גוו"?
והוא אכן נתן לי רשימה של ביטויים במשמעות קרובה, אבל לא את התשובה שהתכוונו אליה.
אז המשכתי לשאול אותו אם יש לו עוד ביטויים מתאימים והוא נתן עוד, ואז שוב ושוב (מה שמצחיק זה שאחרי פעמיים-שלוש התחלתי להרגיש לא נעים, כאילו שאני מנדנדת, מציקה לו, וצריכה להזכיר לעצמי שזה מכונה והתחושה טיפשית).
מה שכן כשנגמרו לו הביטויים הוא התחיל להמציא כאלו שלא קיימים, כמו "הזניח לקרן זווית" (שזה דומה לביטוי קיים אבל כשלעצמו אני לא חושבת).
בכל זאת הופתעתי לטובה קצת. למרות שלא הגיע לתשובה הרצויה.

אז מה זה הפצירה?
"סרהבה"
אני לא ידעתי את זה, אבל "סרהב" זה לפי מורפיקס מילה נרדפת ל"הפציר"

didalf

Well-known member
זהו פתרתי הכל.
אני גםםםם

מסכן אבא לא השארתי לו מה להשלים מחר.

אז המשכתי לשאול אותו אם יש לו עוד ביטויים מתאימים והוא נתן עוד, ואז שוב ושוב (מה שמצחיק זה שאחרי פעמיים-שלוש התחלתי להרגיש לא נעים, כאילו שאני מנדנדת, מציקה לו, וצריכה להזכיר לעצמי שזה מכונה והתחושה טיפשית).
:-D:-D
"סרהבה"
אני לא ידעתי את זה, אבל "סרהב" זה לפי מורפיקס מילה נרדפת ל"הפציר"
תודה זאת הייתה החתיכה החסרה.
לעזאזל איתם מה הם ממציאים מילים???
אפילו כשמחפשים הפציר בגוגל זה לא מופיע כמילה נרדפת רק כשמחפשים את מילה המוזרה הזאת.

Lhuna3

Well-known member
אני גםםםם

מסכן אבא לא השארתי לו מה להשלים מחר.

:-D:-D

תודה זאת הייתה החתיכה החסרה.
לעזאזל איתם מה הם ממציאים מילים???
אפילו כשמחפשים הפציר בגוגל זה לא מופיע כמילה נרדפת רק כשמחפשים את מילה המוזרה הזאת.
כן יש מילים שקיימות רק בשביל להופיע בתשבצים :-D

מסכן אבא שלך כל הצום הוא יחכה לעשות את התשבץ (אני מניחה שבגלל זה הוא לא עושה) ואז יגלה שלא השארת לו!

Lhuna3

Well-known member
מסכן אבא שלך כל הצום הוא יחכה לעשות את התשבץ (אני מניחה שבגלל זה הוא לא עושה) ואז יגלה שלא השארת לו!
אם היית רוצה להתעלל בו מסיבה כלשהי, היית יכולה למחוק את ה"סהרבה" ולהשאיר לו רק את זה :-D

didalf

Well-known member
פפחחחח ממש הצום:-D אבא שלי ראה טלוויזיה לידי כל הזמן הזה.
זה הסכם לא כתוב בינינו (לצערו*): אני עושה את התשחץ בשישי והוא משלים בשבת מה שהתייאשתי ממנו.
*לצערו כי אני חושבת שהוא גם רוצה חחחחחחחחח כשהייתי בחול הוא כתב לנו "יש לי את התשחץ לעצמי הסופש":-D
אבל מה לעשות? כהורה אתה נותן לילדים שלך מהאוכל שלך ומהתשבץ.

Lhuna3

Well-known member
פפחחחח ממש הצום:-D אבא שלי ראה טלוויזיה לידי כל הזמן הזה.
זה הסכם לא כתוב בינינו (לצערו*) אני עושה את התשחץ בשישי והוא משלים בשבת מה שהתייאשתי ממנו.
*לצערו כי אני חושבת שהוא גם רוצה חחחחחחחחח כשהייתי בחול הוא כתב לנו "יש לי את התשחץ לעצמי הסופש":-D
אההההההההההה חחחחחחחחחחחחחחחחחח |פנים|
יש לו מדפסת? (לפחות היית יכולה לתת לו להדפיס את התשחץ שעדי|נחש| מביאה בשבילי!)

didalf

Well-known member
יש לו מדפסת? (לפחות היית יכולה לתת לו להדפיס את התשחץ שעדי|נחש| מביאה בשבילי!)
דווקא יש, אמרתי בצחוק שצריך להדפיס לכולנו ונעשה תחרות.
אבל נראה לי כשזה לא חלק מהעיתון זה כבר לא שווה לנו. לאדעת להסביר חח.

טוני החתול

Well-known member
מנהל
אבל בין חתנים
אני די בטוח שיוצר של התשחץ ממציא מושגים ואז מכניס אותם לאינטרנט ככה שזה יראה כאילו זה משהו שתמיד היה קיים
זה הסכם לא כתוב בינינו (לצערו*): אני עושה את התשחץ בשישי והוא משלים בשבת מה שהתייאשתי ממנו.
אצלי אבא שלי לרוב מבקש ממני לעשות ואני נאלץ לעזור למרות שאני שונא את זה.

היום אבא שלי שתי אחיות שלי ואחיינית שלי עשו יחד בחוץ ואז כשיצאתי הם כולם צעקו שאני צריך לעזור.
באופן כללי אני די גרוע אבל לפעמים יש לי הברקות.
היום אני עליתי על כשהארי פגש את סאלי. בלי שבכלל ראיתי את ההגדרה, פשוט מהאותיות שהיו כבר זה קפץ לי.

didalf

Well-known member
אני די בטוח שיוצר של התשחץ ממציא מושגים ואז מכניס אותם לאינטרנט ככה שזה יראה כאילו זה משהו שתמיד היה קיים
אה בטוח
אצלי אבא שלי לרוב מבקש ממני לעשות ואני נאלץ לעזור למרות שאני שונא את זה.

היום אבא שלי שתי אחיות שלי ואחיינית שלי עשו יחד בחוץ ואז כשיצאתי הם כולם צעקו שאני צריך לעזור.
באופן כללי אני די גרוע אבל לפעמים יש לי הברקות.
לא הבנתי למה אתה נאלץ לעזור אם אתה גרוע?8-*
אני מתה על התשחץ הזה יש מצב שאני מכורה:-D ואני בדכ שונאת חידות ומשחקי מחשבה ותשבצי הגיון, זה מפתיע שאני נהנית מזה.

טוני החתול

Well-known member
מנהל
ניסיתי עכשיו לבחון אם AI כן היה יכול לעזור פה.

שאלתי אותו:
האם תוכל לתת לי ביטוי שפירושו "משליך אחרי גוו"?
והוא אכן נתן לי רשימה של ביטויים במשמעות קרובה, אבל לא את התשובה שהתכוונו אליה.
מה שכן כשנגמרו לו הביטויים הוא התחיל להמציא כאלו שלא קיימים, כמו "הזניח לקרן זווית" (שזה דומה לביטוי קיים אבל כשלעצמו אני לא חושבת).
בכל זאת הופתעתי לטובה קצת. למרות שלא הגיע לתשובה הרצויה.
אני חשבתי שהוא יהיה הרבה יותר טוב בלעזור בזה.
הקטע שאין לי בעיה עם זה שימציא מילים (כמו שאמרתי זה הרבה פעמים מרגיש שהיוצר ממציא מילים)
אבל הוא לא הצליח להבין שהוא חייב לעמוד בכמות אותיות שזה הדבר הכי בסיסי.

הקטע של להמציא מילים זה קלאסי לAI. ראיתי איזה סרטון שמסביר שזה דבר חשוב שAI ממציא דברים כי זה חלק חשוב ביכולת שלו. משהו לגבי זה שבלי למתוח את מה שאמיתי אז אי אפשר להיות יצירתי... או משהו.

Lhuna3

Well-known member
אני חשבתי שהוא יהיה הרבה יותר טוב בלעזור בזה.
בדברים כמו מה ששאלתי אותו פה - כן. אבל בהגדרות מתחכמות? אני ממש ממש אופתע אם הוא יצליח או יתקרב אפילו. אני אעשה תיכף ניסויים לבחון את זה.
הקטע שאין לי בעיה עם זה שימציא מילים (כמו שאמרתי זה הרבה פעמים מרגיש שהיוצר ממציא מילים)
אממממ.... אם הוא ממציא מילים או ביטויים וטוען שאלו מילים וביטויים קיימים - אז זה הטעיה ושקר, ולכן מבחינתי זה כשל של האלגוריתם.
אבל הוא לא הצליח להבין שהוא חייב לעמוד בכמות אותיות שזה הדבר הכי בסיסי.
זה לא מפתיע אותי במיוחד, אני יודעת שכיוון שהאלגוריתם סטטיסטי, אז הוראות "מדויקות" זה לא הצד החזק שלו בעקרון. ויחד עם זה ממש נראה לי, לפחות באנגלית, הוא הולך ומשתפר גם בקטע הזה.
הקטע של להמציא מילים זה קלאסי לAI. ראיתי איזה סרטון שמסביר שזה דבר חשוב שAI ממציא דברים כי זה חלק חשוב ביכולת שלו. משהו לגבי זה שבלי למתוח את מה שאמיתי אז אי אפשר להיות יצירתי... או משהו.
אני בהחלט מבינה. אבל אני גם חושבת שהוא צריך לדעת להבדיל מתי משהו הוא המצאה שלו, ולתת את זה בקונטקס הנכון, אחרת פשוט יוצא שהוא מטעה.

didalf

Well-known member
אממממ.... אם הוא ממציא מילים או ביטויים וטוען שאלו מילים וביטויים קיימים - אז זה הטעיה ושקר, ולכן מבחינתי זה כשל של האלגוריתם.
אני בהחלט מבינה. אבל אני גם חושבת שהוא צריך לדעת להבדיל מתי משהו הוא המצאה שלו, ולתת את זה בקונטקס הנכון, אחרת פשוט יוצא שהוא מטעה.
|כן||כן|

Lhuna3

Well-known member
אנא פתור את ההגדרה הבאה בתשבץ היגיון: "הוא תמיד מחופש..." (3 אותיות)

ChatGPT said:​

התשובה להגדרה "הוא תמיד מחופש..." (3 אותיות) היא "לך."
אם יש עוד הגדרות שתרצה עזרה בהן, אני כאן!

didalf

Well-known member
אנא פתור את ההגדרה הבאה בתשבץ היגיון: "הוא תמיד מחופש..." (3 אותיות)

ChatGPT said:​

התשובה להגדרה "הוא תמיד מחופש..." (3 אותיות) היא "לך."
אם יש עוד הגדרות שתרצה עזרה בהן, אני כאן!
יש לנו קצת זמן עד שהמכונות יחליפו אותנו.

למעלה