🍎שנה חדשה - אוף חדש🍯

Lhuna3

Well-known member
דברי איתי כשנרד מתחת ל25.
לפני חודש היה קשה להאמין שנרד מה-30.
27 זה כבר טוב לי, במיוחד כשבלילה 17-18 |מאוהב|
כמובן שגם אני אשמח כשכבר יהיה קריר באמת, הכי בא לי כבר ללבוש קפוצ'ונים ולקנות חולצות ארוכות חדשות (אני לא מרשה לעצמי עד שיש לזה הצדקה ללבישה).

didalf

Well-known member
כמובן שגם אני אשמח כשכבר יהיה קריר באמת, הכי בא לי כבר ללבוש קפוצ'ונים ולקנות חולצות ארוכות חדשות (אני לא מרשה לעצמי עד שיש לזה הצדקה ללבישה).
אני באמת צריכה לקנות קצת בגדים לחורף. "חורף". בינתיים התחזרתי היום על אמזון בקניית בגדי שלג לטיול שלי:-D
האמת מה שלא בא לי זה לחזור לנעליים סגורות כיף לי עם סנדלים.

העברת לצלזיוס במיוחד בשבילנו?
וואו מרגש:-D

Lhuna3

Well-known member
האמת מה שלא בא לי זה לחזור לנעליים סגורות כיף לי עם סנדלים
כן אני הייתי עם כפכפים רוב הקיץ וזה באמת כיף כי משוחרר, וגם הבעיה העיקרית שלי היא שיש לי בחורף גרבי בית (עבות) וגרבי חוץ (דקות) אז מחייב אותי להחליף גרביים כל פעם כשיוצאת/חוזרת וזה כזה טירחה.

didalf

Well-known member
כן אני הייתי עם כפכפים רוב הקיץ וזה באמת כיף כי משוחרר,
דווקא הקיץ הפסקתי להיות פושטקית עם כפכפים כי קניתי סנדלים ממש נוחים שהם גם יפים עם סוליה עבה בחוץ ורכה מבפנים.
וגם הבעיה העיקרית שלי היא שיש לי בחורף גרבי בית (עבות) וגרבי חוץ (דקות) אז מחייב אותי להחליף גרביים כל פעם כשיוצאת/חוזרת וזה כזה טירחה.
קשה מאד:-D
אני כל הקיץ הייתי עם נעליים סגורות😬😬
תנחומי.
אני ככ שונאת נעליים סגורות זה סבל בשבילי.

LeAnnDyIan

Well-known member
תנחומי.
אני ככ שונאת נעליים סגורות זה סבל בשבילי.
האמת שאני שונאת סנדלים😬
קניתי השנה 3 זוגות של האג סתם שיהיה לי נוח אבל בתאכלס הם מכוערים😂
חוץ מזה שהדליים צריך להתכופף ולסגור. נעליים אני פשוט מחליקה את הרגל פנימה אז זה חוסך לי זמן בבוקר😅
וזה גם נעלי ריצה (אני ממש לא רצה אבל זה הנעליים שיש לסיהוקס) אז הבד שלהן מאוורר כזה אז לא באמת חם איתן

טוני החתול

Well-known member
מנהל
אממממ.... אם הוא ממציא מילים או ביטויים וטוען שאלו מילים וביטויים קיימים - אז זה הטעיה ושקר, ולכן מבחינתי זה כשל של האלגוריתם.
אני בהחלט מבינה. אבל אני גם חושבת שהוא צריך לדעת להבדיל מתי משהו הוא המצאה שלו, ולתת את זה בקונטקס הנכון, אחרת פשוט יוצא שהוא מטעה.
אז זהו שראיתי סרטון שמסביר יפה למה זה חשוב שהוא ממציא למרות שזאת גם בעיה.
העניין הוא שרוצים שהAI יהיה יצירתי שזה אומר להיות גמיש עם עובדות. העניין הוא שהוא לא מבין עם איזה עובדות הוא לא יכול להיות גמיש.
נראה לי שחלק מהעניין הוא שלמשל אנחנו רוצים רשימה של זמרים שנשמעים כמו הארי סטיילס. הוא חייב להיות יצירתי כי מבחינה עובדתית רק הארי סטיילס נשמע כמו הארי סטיילס.
אגב יש לזה שם AI hallucination
27 זה כבר טוב לי, במיוחד כשבלילה 17-18 |מאוהב|
זה בהחלט דבר מדהים
במיוחד כשאני מנסה להתמיד בצעידות ובחודשי הקיץ אפילו באמצע הלילה זה היה בלתי נסבל לצעוד בחוץ.
עכשיו אפשר גם בערב המוקדם.
אני באמת צריכה לקנות קצת בגדים לחורף. "חורף".
חחחחח
באמת לא ברור לי מה זה אמור להיות בגדי חורף.
אבל אני קיצוני גם לבנים.
בכל החורף שעבר אני לקחתי איתי לעבודה סווטשירט ולא לבשתי אותו. בשום שלב לא היה לי מספיק קר בשביל זה.

didalf

Well-known member
נראה לי שחלק מהעניין הוא שלמשל אנחנו רוצים רשימה של זמרים שנשמעים כמו הארי סטיילס. הוא חייב להיות יצירתי כי מבחינה עובדתית רק הארי סטיילס נשמע כמו הארי סטיילס.
לא. הוא צריך להגיד רק הארי סטיילס נשמע כמו הארי סטיילס ביץ' תשמע את המקור כי אין עוד מלבדו.
כאילו לא הבנתי מה את מצפה שיענה לך פה? רשימה של שמות מומצאים או רשימה של זמרים שקשורים להארי סטיילס (למשל חברים אחרים של 1D)?
כשהוא מציג שקרים כעובדות זה בעיה.
גם לא הבנתי מה זה "אם רוצים שהAI יהיה יצירתי?". אפשר לבקש ממנו במפורש להמציא דברים ואז שיהיה יצירתי כמה שהוא רוצה. כשמבקשים עובדות שלא ימציא, כשמבקשים המצאות שכן ימציא.

במיוחד כשאני מנסה להתמיד בצעידות ובחודשי הקיץ אפילו באמצע הלילה זה היה בלתי נסבל לצעוד בחוץ.
וואו כל הכבוד. ימות העולם לא יוצאת לצעוד בקיץ. הלחות בלילה זה מוות זה יותר גרוע מהיום לפעמים שהשמש לפחות מייבשת חלק ממנה.

סוודרים יפים|מאוהב|
אבל באמת שיוכיחו לי שיש פה חורף קודם|שפם|

בכל החורף שעבר אני לקחתי איתי לעבודה סווטשירט ולא לבשתי אותו. בשום שלב לא היה לי מספיק קר בשביל זה.
אתה נוראי.

Lhuna3

Well-known member
לא. הוא צריך להגיד רק הארי סטיילס נשמע כמו הארי סטיילס ביץ' תשמע את המקור כי אין עוד מלבדו.
:-D
כאילו לא הבנתי מה את מצפה שיענה לך פה? רשימה של שמות מומצאים או רשימה של זמרים שקשורים להארי סטיילס (למשל חברים אחרים של 1D)?
מה שמצופה במקרה שניק הציג, זה שהוא יבין יענה כמו בנאדם שמבין, שהכוונה ב"זמר שנשמע כמו זמר אחר" זה לא מישהו שנשמע זהה, אלא מישהו שיש לו סגנון שירה דומה.
בדיוק |כן|
גם לא הבנתי מה זה "אם רוצים שהAI יהיה יצירתי?". אפשר לבקש ממנו במפורש להמציא דברים ואז שיהיה יצירתי כמה שהוא רוצה. כשמבקשים עובדות שלא ימציא, כשמבקשים המצאות שכן ימציא.
ובדיוק |כן|
עכשיו אפשר גם בערב המוקדם.
גם אני! |גם| (מנסה להתמיד בצעידות והתחלתי יותר ללכת בערב בחוץ עכשיו)
עריכה: התכוונתי |כן| ויצא לי |גם| אבל אני משאירה כי זה מצחיק אותי.
דברים עם שרוולים ארוכים.

טוני החתול

Well-known member
מנהל
מה שמצופה במקרה שניק הציג, זה שהוא יבין יענה כמו בנאדם שמבין, שהכוונה ב"זמר שנשמע כמו זמר אחר" זה לא מישהו שנשמע זהה, אלא מישהו שיש לו סגנון שירה דומה.
זה.
העניין הוא שאת רוצה שהוא יענה כמו בן אדם אבל הוא לא בן אדם. זאת הבעיה. מנסים לגרום לו לעבוד כמו בן אדם וזה כנראה קשה. כי איך אתה מסביר למכונה מה זה "דומה".
אבל בשביל עובדות יש לנו את גוגל. החשיבות של AI הוא שהוא יצירתי.
בעניין הזה חשבתי שדווקא הוא יוכל להיות טוב בתשחץ כי הרבה פעמים צריך להיות יצירתיים כדי לעלות על תשובות שם ולא מספיק עובדות. זאת הסיבה שהרבה פעמים גם חיפוש בגוגל לא עוזר עם הגדרות שלהם. העניין הוא שהוא לא הבין שמה מותר להיות יצירתי ובמה לא. אגב, יכול להיות שיכלתי להסביר לו טוב יותר ואז הוא כן היה מבין.
אין אדם בעולם שלא מציג שקרים (או דעות) כעובדות.
העניין הוא שבתור בני אדם אנחנו מבינים מתי זה הגיוני לעשות את זה ומתי לא.

*אני לא בטוח למה זה יוצא כאן שאני מגן על AI, זה לא שאני חסיד של זה.
אבל אני שמח שAI קורא את זה ובטח יתייחסו אלי טוב יותר אחרי המהפכה.

אוי, זה מזכיר לי את זה:

סוודרים יפים|מאוהב|
אבל באמת שיוכיחו לי שיש פה חורף קודם|שפם|
בחורף האחרון היה חורף? כמה ימים בעצם לבשת סוודרים?
אם את אוהבת סוודרים יפים אז תקני חולצות קיץ עם הדפס של סוודר יפה עליהם.

didalf

Well-known member
בחורף האחרון היה חורף? כמה ימים בעצם לבשת סוודרים?
חחחחח האמת שכל החורף. אני מתלוננת פה בקיץ שאין חורף אבל בתכלס קופאת בחורף הישראלי הלא קיים. 12 מעלות זה קפוא בשבילי:-D
מתישהו בסביבות דצמבר מגיעה עונת הסוודרים סופסוף ואז אני הולכת איתם עד מרץ ככה?

זאת הסיבה שהרבה פעמים גם חיפוש בגוגל לא עוזר עם הגדרות שלהם.
החוק הוא שאם הגדרה נגמרת בשלוש נקודות זאת התחכמות וגוגל לא יעזור.
(יש גם הגדרות מתחכמות בלי שלוש נקודות אבל שם זה בטוח ובדכ איזה משחק מילים)

LeAnnDyIan

Well-known member
זה.
העניין הוא שאת רוצה שהוא יענה כמו בן אדם אבל הוא לא בן אדם. זאת הבעיה. מנסים לגרום לו לעבוד כמו בן אדם וזה כנראה קשה. כי איך אתה מסביר למכונה מה זה "דומה".
אם היית צופה במבוקש לחקירה היית יודע את התשובה!

Lhuna3

Well-known member
אוקיי, אז קודם כל כן אפשר "להסביר למכונה" מה זה "דומה", תלוי בהקשר כמובן. אבל גם במוזיקה, זה דברים שניתן להגדיר במידה רבה.
אבל לא חשוב, כי זאת בכלל לא הנקודה.
הנקודה היא שלאלגוריתם של chatGpt לא "מסבירים" במובן הזה, כי האלגוריתם מתבסס רק על סטטיסטיקה ולא על לוגיקה (אין הגדרות). הוא לכאורה "טיפש לגמרי", הוא לא מנתח את השאלה ולא מבין את התשובה.
הוא מקבל קלט ענקי של טקסטים מהאינטרנט, ובונה ממנו משהו שמקבל רצף של מילים בסדר מסויים, ומחליט מה המילים שהכי סביר שיהיו בהתחלה של התשובה, ואחריהן מהן המילים שהכי סביר שיופיעו, וכך הלאה.
עכשיו, יתכן שמוסיפים/יוסיפו שלבים לוגיים שכן מנתחים חלקית את השאלה, למשל בשביל להבין מתי מבקשים ממנו להמציא ומתי לא. כלומר אני לא רואה סיבה שלא יעשו את זה. במחשבה שניה גם זה לא יעזור, כי הוא בכלל לא יודע מתי מה שיוצא לו זה עובדה ומתי לא. אבל אולי יש ניתוחים שכן יכולים לעבוד.
אבל ניתוח מלא לכל האופציות, כמו להכניס לוגיקה של מה ההגדרה של "דומה" בהקשר מסויים - זה לא יהיה, כי הרי יש אינספור לוגיקות שידרשו - וכל הרעיון של האלגוריתם הסטטיסטי זה להמנע מזה.
(אם זה מעניין אותך אז תקרא על LLM, זה האלגוריתם שהביא לנו את מה שאנחנו קוראים היום AI)

נערך לאחרונה ב:

Lhuna3

Well-known member
אבל בשביל עובדות יש לנו את גוגל. החשיבות של AI הוא שהוא יצירתי.
בזה אתה צודק בעקרון, אבל יצירתי זה לאו דווקא אומר לשקר :-D
למשל אם אתה צריך סיכום טוב של המידע באינטרנט על נושא מסויים, שאלה שהתשובה עליה היא לא פסקה קצרה או רשימה, אלא נגיד משהו יותר כמו מאמר, אז chatGPT יכול לעשות עבודה מעולה.
אבל בשביל לסמוך על זה אנחנו ממש צריכים לדעת שהוא לא ממציא נתונים.
בעניין הזה חשבתי שדווקא הוא יוכל להיות טוב בתשחץ כי הרבה פעמים צריך להיות יצירתיים כדי לעלות על תשובות שם ולא מספיק עובדות. זאת הסיבה שהרבה פעמים גם חיפוש בגוגל לא עוזר עם הגדרות שלהם. העניין הוא שהוא לא הבין שמה מותר להיות יצירתי ובמה לא. אגב, יכול להיות שיכלתי להסביר לו טוב יותר ואז הוא כן היה מבין.
אני לא חושבת שיש לו את סוג היצירתיות שנדרשת בתשבץ היגיון. לא בעברית לפחות (אולי באנגלית יש מצב).
כי זה לא בדיוק שאתה ממציא דברים כשאתה פותר את זה. בעצם מי שממציא פה זה מי שמחבר את השאלות, אבל למצוא את הפתרון זה לדעתי תהליך מחשבתי שונה. הוא כן כולל יצירתיות אבל לא בדיוק "המצאה". נראה לי.
אולי הוא יכול להיות טוב בלהמציא שאלות היגיון.
אין אדם בעולם שלא מציג שקרים (או דעות) כעובדות.
העניין הוא שבתור בני אדם אנחנו מבינים מתי זה הגיוני לעשות את זה ומתי לא.
אממממ גם לא כל בני האדם מבינים את זה :-D
אבל נראה לי שמה שאנחנו רוצים להשיג מה-AI שעליו אנחנו מדברים כרגע, זה תשובות שלא כוללות שקרים...
בעתיד כשנבנה את ווסטוורלד עם הרובוטים שאמורים להתחזות לאנשים, אנחנו כנראה נרצה שהם גם יתנהגו ככה לפעמים.
*אני לא בטוח למה זה יוצא כאן שאני מגן על AI, זה לא שאני חסיד של זה.
אבל אני שמח שAI קורא את זה ובטח יתייחסו אלי טוב יותר אחרי המהפכה.
:-D

Lhuna3

Well-known member
אני לא חושבת שיש לו את סוג היצירתיות שנדרשת בתשבץ היגיון. לא בעברית לפחות (אולי באנגלית יש מצב).
כי זה לא בדיוק שאתה ממציא דברים כשאתה פותר את זה. בעצם מי שממציא פה זה מי שמחבר את השאלות, אבל למצוא את הפתרון זה לדעתי תהליך מחשבתי שונה. הוא כן כולל יצירתיות אבל לא בדיוק "המצאה". נראה לי.
אולי הוא יכול להיות טוב בלהמציא שאלות היגיון.
האמת שניסיתי עכשיו שוב כמה שאלות מהתשבץ (כאלו עם 3 נקודות כלומר מתחכמות) וקיבלתי תשובות לא לגמרי רעות... למרות שלא נכונות במקרים שניסיתי. אז אולי אני טועה והוא יכול להצליח בזה לפעמים? עדיין לא יודעת. אפילו עם רמזים תשובה נכונה עוד לא הצלחתי להוציא ממנו.

LeAnnDylan

Well-known member
אוף כל הדיון הזה שלכם רק גורם לי לרצות שתראו מבוקש לחקירה עוד יותר כדי שאוכל להגיד לכם דברים בלי לספיילר!
אבל אני רק אגיד שלונה מזכירה לי את פינץ'! (ואני יודעת שניק שונא אותו, אבל זה לא דבר רע!)(מבחינתי זו מחמאה)

למעלה