סלחו לי שלא התאפקתי

מצב
הנושא נעול.

down under

New member
הופה, גם 70 מכיל בתוכו 40

ההפרש בין סוף הרמדאן לעיד אלאדחא הוא כ-70 יום
לאחר הרמדאן מתחיל חודש שואל (שבראשיתו נחוג עיד אלפיטר) לאחר מכן חודש "ד'ו אלקעדה" ורק לאחריו מגיע חודש "ד'ו אלחג'ה" שביומו העשירי נחוג "עיד אלאדחא".
חודש שלם + 10 ימים.
הרי אם לא היתה להם פסיכוזה בנושא ה-40 החג היה נחוג 60 יום מסוף הרמאדן. קרי חודשיים.

להרגע כולם, גם ביהדות ובנצרות יש פסיכוזה, מרוצים?
ואני חילוני שלא מכבד את הדתות ומתעב תעוב נפש את האיסלם. בעיקר בגרסתו הנפוצה כיום של ג'יהאד ושאר ירקות.

amit1270

New member
גם 58 מכיל 40

חודש שלם + 10 ימים.
הרי אם לא היתה להם פסיכוזה בנושא ה-40 החג היה נחוג 60 יום מסוף הרמאדן. קרי חודשיים.

להרגע כולם, גם ביהדות ובנצרות יש פסיכוזה, מרוצים?
ואני חילוני שלא מכבד את הדתות ומתעב תעוב נפש את האיסלם. בעיקר בגרסתו הנפוצה כיום של ג'יהאד ושאר ירקות.
גם 58 מכיל 40

down under

New member
לא, יקירי

גם 58 מכיל 40
לא, יקירי
ממש לא.
70 במונחים של ימים אומר חודש שלם + 10, קרי 40, מסוף חודש שאחרי הרמאדן.

58 איננו מכיל שום ספירה של 40 החל ממשהו מהותי (ומהותי בלוח ירח הינו מולד הירח).
כלומר כן העיד אל אדחע נחוג 40 יום מתחילת חודש מסוים. אני התבלבלתי וחשבתי שמתחילת החודש שבא מיידית אחרי הרמאדן ומסתבר שהוא
בא 40 יום מיידית אחרי החודש שאחרי הרמאדן.
כן יש כאן את הנושא של ספירת 40 ימים.

וכאמור, ליהודים יש פסיכוזה עם 7.
7 ימי שבתא, שבעס, שבעס, שבעס שבגללו בין היתר היו עשרות שרשורי ניגוח על כך שאין את נושא הפורום (קרי תחבורה ציבורית) יום מסויים בשבוע. איזה יום? אה, כן, יום מספר שבע בשבוע.
חג שבועות שהוא אחרי 7 שבועות של ספירה מטופשת של קציר חטים.
עכשיו אנשים מרוצים?

אבל להבדיל מהאיסלם, היהדות מאז פרשת הכוזרים, עת ניסתה לגייר בכח הזרוע מדינות ברחבי העולם שהיה ידוע אז, היהדות לא מנסה לגייר בכח או להרוג את מי שאיננו יהודי.
המוסלמים, בחלקם הממש לא מבוטל, כן מנסים או לאסלם או לשחוט את מי שאיננו בן דתם.
יש מדינות בכדור הארץ, כגון איראן, שאם אתה ממיר את הדת מאיסלם לכל דת אחרת העונש שלך הוא לא 500 ₪ קנס או חודשיים עבודות שירות, אלא מארגנים לך פגישה מהירה עם האחראי
על העולם הבא.

easylivin

New member
דווקא את הכוזרים ממש לא "גיירו בכוח", להיפך -

לא, יקירי
ממש לא.

כלומר כן העיד אל אדחע נחוג 40 יום מתחילת חודש מסוים. אני התבלבלתי וחשבתי שמתחילת החודש שבא מיידית אחרי הרמאדן ומסתבר שהוא

7 ימי שבתא, שבעס, שבעס, שבעס שבגללו בין היתר היו עשרות שרשורי ניגוח על כך שאין את נושא הפורום (קרי תחבורה ציבורית) יום מסויים בשבוע. איזה יום? אה, כן, יום מספר שבע בשבוע.
עכשיו אנשים מרוצים?

אבל להבדיל מהאיסלם, היהדות מאז פרשת הכוזרים, עת ניסתה לגייר בכח הזרוע מדינות ברחבי העולם שהיה ידוע אז, היהדות לא מנסה לגייר בכח או להרוג את מי שאיננו יהודי.
יש מדינות בכדור הארץ, כגון איראן, שאם אתה ממיר את הדת מאיסלם לכל דת אחרת העונש שלך הוא לא 500 ₪ קנס או חודשיים עבודות שירות, אלא מארגנים לך פגישה מהירה עם האחראי
על העולם הבא.
שליטם התגייר מרצונו, ויחד איתו כנראה האצולה (זה שנוי במחלוקת כמה מפשוטי העם התגיירו יחד איתם, כנראה שבכלל לא הרבה). גיורים בכוח נגמרו עוד בימי התנ"ך.

down under

New member
אני לגמרי לא בטוח

שליטם התגייר מרצונו, ויחד איתו כנראה האצולה (זה שנוי במחלוקת כמה מפשוטי העם התגיירו יחד איתם, כנראה שבכלל לא הרבה). גיורים בכוח נגמרו עוד בימי התנ"ך.
אני לגמרי לא בטוח
ראיתי פעם תכנית טלויזיה על הכוזרי ואם אינני טועה כן היה נסיונות גיור בכח הזרוע.
אבל גם אם צדקתי ואתה טעית, זה היה לפני כ-1,000 שנה +-
ושנינו מסכימים שמעל ל-1,000 שנה היהדות לא מגיירת בכח הזרוע.

אם אתה צדקת, אז קל וחומר ואדרבא ואדרבא שעוד יותר הוכחת שהיהדות איננה מגיירת בכח להבדיל
מהנצרות של עד לפני כ-120 שנה או האיסלם של היום.

amit1270

New member
גיורים בכוח היו גם אחרי ימי התנ"ך

גיורים בכוח היו גם אחרי ימי התנ"ך
יוחנן הורקנוס גייר את האדומים במאה ה-2 לפני הספירה (הורדוס היה אדומי).

amit1270

New member
הורקנוס גייר בכוח את האדומים במאה ה-2 לפנה"ס

down under

New member
עמית, העניין הוא ימינו אלו

או לכל היותר כמה עשרות שנים אחורה.
במאה האחרונה רק האיסלם מנסה לשנות בכח דתם של אנשים לכוון של הדת שלו.
הנצרות נגמלה מזה מזמן, האינדו והשינטו והבודהיזם בקושי עסקו בכך לאורך כל הדורות
והיהדות שנינו מסכימים שבאלף השנים האחרונות לא גיירה בכח אף אחד.

האיסלם היא הדת האחרונה שפועלת ומצהירה שהיא מנסה לכפות את עצמה על העולם (ג'יהאד שבו או הורגים את הכופרים או שבמקרה ה"טוב" נותנים
להם לחיות כבני חסות חסרי מרבית זכויות האדם).
באפגניסטאן של שנת 2001, כן, לפני הפלישה לשם פוצצו פסלי בודהה ענקיים וחייבו את בני המיעוטים שם ללכת עם טלאי א-לה הטלאי הצהוב של היהודים תחת הכיבוש הגרמני.

הודים ופקיסטנים ובנגלדשים, כולם היו תחת מדינת הודו עד שלהי שנות ה-50 ולפני כן במשך מאות שנים תחת כיבוש כקולוניה בריטית,
הגרו לבריטניה.
מאות אלפי אנשים שנראים חיצונית כהודים. שחומים, שער חלק שחור שנראה שמנוני משהו, מבטא קצת מצחיק שמבלבל בין רי"ש לבין למ"ד וכו'.
הם התחלקו מבחינת דת למוסלמים, הינדו, בודהיסטים ונוצרים.
כולם נראים אותו דבר ולכן מבחינת הפליה של הלבנבן הבריטי הממוצע כולם הופלו אותו דבר.
מי הכי הצליח להתקדם ולהתערות היטב בחברה הבריטית? הנוצרים, הבודהיסטים וההינדו. המוסלמים ההודים/בנגלדשים/פקיסטאנים, שנראים חיצונית זהים לחלוטי חלוטין
לכל השאר, נשארו הכי מאחור.
זו עובדה אמפירית.
יש משהו בדת הזו שמוציא לא טוב את בני האדם.

גם כיום בצרפת ובשבדיה יש המון מהומות של מוסלמים.
מדוע מהגרים מסין, ויש שם כאלו לא מעט, או מהגרים מרוסיה ופולין, גם כאלו יש, או מהגרים נוצרים מאפריקה לא מבצעים את המהומות בשבדיה, בלגיה, הולנד וצרפת?
מדוע זה רק המוסלמים?

מדוע, קראתי לא מזמן מאמר של בן דרור ימיני, שני אפריקאים כאשר אחד מוסלמי אבל לבן והשני נוצרי אבל שחור, מדוע השחור שמייד רואים עליו שהוא שונה מצליח יותר מהלבן (אבל מוסלמי)?
הכוונה במדינות היעד באירופה.

amit1270

New member
יש פעילות מיסיונרית נוצרית רבה מאוד

או לכל היותר כמה עשרות שנים אחורה.
במאה האחרונה רק האיסלם מנסה לשנות בכח דתם של אנשים לכוון של הדת שלו.
הנצרות נגמלה מזה מזמן, האינדו והשינטו והבודהיזם בקושי עסקו בכך לאורך כל הדורות
והיהדות שנינו מסכימים שבאלף השנים האחרונות לא גיירה בכח אף אחד.

האיסלם היא הדת האחרונה שפועלת ומצהירה שהיא מנסה לכפות את עצמה על העולם (ג'יהאד שבו או הורגים את הכופרים או שבמקרה ה"טוב" נותנים
להם לחיות כבני חסות חסרי מרבית זכויות האדם).
באפגניסטאן של שנת 2001, כן, לפני הפלישה לשם פוצצו פסלי בודהה ענקיים וחייבו את בני המיעוטים שם ללכת עם טלאי א-לה הטלאי הצהוב של היהודים תחת הכיבוש הגרמני.

הודים ופקיסטנים ובנגלדשים, כולם היו תחת מדינת הודו עד שלהי שנות ה-50 ולפני כן במשך מאות שנים תחת כיבוש כקולוניה בריטית,
הגרו לבריטניה.
מאות אלפי אנשים שנראים חיצונית כהודים. שחומים, שער חלק שחור שנראה שמנוני משהו, מבטא קצת מצחיק שמבלבל בין רי"ש לבין למ"ד וכו'.
הם התחלקו מבחינת דת למוסלמים, הינדו, בודהיסטים ונוצרים.
כולם נראים אותו דבר ולכן מבחינת הפליה של הלבנבן הבריטי הממוצע כולם הופלו אותו דבר.
מי הכי הצליח להתקדם ולהתערות היטב בחברה הבריטית? הנוצרים, הבודהיסטים וההינדו. המוסלמים ההודים/בנגלדשים/פקיסטאנים, שנראים חיצונית זהים לחלוטי חלוטין
לכל השאר, נשארו הכי מאחור.
זו עובדה אמפירית.
יש משהו בדת הזו שמוציא לא טוב את בני האדם.

גם כיום בצרפת ובשבדיה יש המון מהומות של מוסלמים.
מדוע מהגרים מסין, ויש שם כאלו לא מעט, או מהגרים מרוסיה ופולין, גם כאלו יש, או מהגרים נוצרים מאפריקה לא מבצעים את המהומות בשבדיה, בלגיה, הולנד וצרפת?
מדוע זה רק המוסלמים?

מדוע, קראתי לא מזמן מאמר של בן דרור ימיני, שני אפריקאים כאשר אחד מוסלמי אבל לבן והשני נוצרי אבל שחור, מדוע השחור שמייד רואים עליו שהוא שונה מצליח יותר מהלבן (אבל מוסלמי)?
הכוונה במדינות היעד באירופה.
במדינות אפריקה ואסיה. זה לא מלווה באלימות ובאיומים גלויים ולא עולה לכותרות, ואני לא חושב שיש מקום להשוות, אבל זה בהחלט קיים.

down under

New member
רק מתי שמעת בפעם האחרונה

במדינות אפריקה ואסיה. זה לא מלווה באלימות ובאיומים גלויים ולא עולה לכותרות, ואני לא חושב שיש מקום להשוות, אבל זה בהחלט קיים.
רק מתי שמעת בפעם האחרונה
על כומר או הגמון או בישוף או קרדינל שהפעילו מיליציה לניצור בכח של מוסלמים או יהודים או עובדי אלילים* כלשהם ב-70 השנה האחרונות על פני כודה"א?

* - כל דתות המזרח הרחוק (הינדו, שינטו, בודהיזם, זן בודהיזם)
וכן של חלק מהשבטים הפראיים באפריקה ובדרום אמריקה ובפפואה ניו גיני הינן דתות של עכו"ם (ויש שיאמרו של עקומים...
)

down under

New member
ועוד שאלה

ועוד שאלה
יש כ-50 מדינות מוסלמיות בכדוה"א, כאלו שמעל ל-60% מאוכלוסייתן (ולעתים כמעט 98% ממנה) הינה מוסלמית.
מדוע חוץ מטורקיה אין אף מדינה מוסלמית דמוקרטית וגם טורקיה היא לא בדיוק דוגמת מופת לדמוקרטיה.
יש לך תשובה?

amit1270

New member
לא ניסיתי לייצג את האיסלאם כאן

ועוד שאלה
יש כ-50 מדינות מוסלמיות בכדוה"א, כאלו שמעל ל-60% מאוכלוסייתן (ולעתים כמעט 98% ממנה) הינה מוסלמית.
מדוע חוץ מטורקיה אין אף מדינה מוסלמית דמוקרטית וגם טורקיה היא לא בדיוק דוגמת מופת לדמוקרטיה.
יש לך תשובה?
לא ניסיתי לייצג את האיסלאם כאן

אינדונזיה? בנגלה דש? ויש עוד

ועוד שאלה
יש לך תשובה?

down under

New member
אינדונזיה ובנגלה-דש אינן דמוקרטיות

אינדונזיה ובנגלה-דש אינן דמוקרטיות
נסה שוב.
אני סומך על ירון לונדון, איש מאוד משכיל ושמאלני מוצהר, הוא כתב מיד אחרי ה-11 בספטמבר המפרוסם לשמצה
מאמר בעיתון ובו הוא תמה מדוע אין אף מדינה מוסלמית דמוקרטית על פני כדוה"א למרות שיש כ-50 מדינות שהן רשמית או מעשית מוסלמיות.

גם בסוריה ובעיראק של סדאם חוסיין היו בחירות וישנו פרלמנט.
דמוקרטיה זה קודם כל ולפני הכל שלושה דברים: 1. בחירות חופשיות
2. הגנה על זכויות אדם
3. שמירה על זכויות מינימליות (רצוי גם מקסימליות) של מיעוטים למיניהם

זאת רק טענה זה לא מוכח...

ייתכן שהיו בעבר גיורים בכח,אבל היהדות כעיקרון עוד מימי עזרה ונחמיה לא בעד גיור בכח או שלא בכח ,ואם כבר מישהו מחליט להתגייר עושים לו את המוות עד שהוא מקבל את החותמת האורתודכסית.
וגם הסיפור עם הורקנוס או הסיפור עם הכוזרים לא היה למעשה פעולה מיסיונרית ע"י הממסד היהודי מה שטוענים זה שהמנהיגים של כל קבוצה התגיירו ואז הם אותם מתגיירים כפו על שאר בני עמם להתגייר.יש גם כאלו שמאמינים שחלק מסויים מהפלסטינים הכפריים הם צאצאים של אותם מתגיירים שאחרי שהשלטון היהודי נפל והוגלה מהארץ חזרו לדתם האלילית ואז לאיסלאם בקיצור יש הרבה מחקרים גם גנטיים על מוצא וכו" וכל אחד אומר משהו אחר אין ממש ידיעה מוחלטת למיהו יהודי .
בעת החדשה לא הייתה שום מיסיונריות יהודית מחוץ לעם היהודי זה די מוכח ,מה שכן הייתה הסתגרות וכמובן הרבה מאד יהודים אנוסים או שלא אנוסים שעזבו את הדת היהודית.

amit1270

New member
בכל מקרה הם לא חזרו לדתם האלילית

ייתכן שהיו בעבר גיורים בכח,אבל היהדות כעיקרון עוד מימי עזרה ונחמיה לא בעד גיור בכח או שלא בכח ,ואם כבר מישהו מחליט להתגייר עושים לו את המוות עד שהוא מקבל את החותמת האורתודכסית.
וגם הסיפור עם הורקנוס או הסיפור עם הכוזרים לא היה למעשה פעולה מיסיונרית ע"י הממסד היהודי מה שטוענים זה שהמנהיגים של כל קבוצה התגיירו ואז הם אותם מתגיירים כפו על שאר בני עמם להתגייר.יש גם כאלו שמאמינים שחלק מסויים מהפלסטינים הכפריים הם צאצאים של אותם מתגיירים שאחרי שהשלטון היהודי נפל והוגלה מהארץ חזרו לדתם האלילית ואז לאיסלאם בקיצור יש הרבה מחקרים גם גנטיים על מוצא וכו" וכל אחד אומר משהו אחר אין ממש ידיעה מוחלטת למיהו יהודי .
בעת החדשה לא הייתה שום מיסיונריות יהודית מחוץ לעם היהודי זה די מוכח ,מה שכן הייתה הסתגרות וכמובן הרבה מאד יהודים אנוסים או שלא אנוסים שעזבו את הדת היהודית.
בכל מקרה הם לא חזרו לדתם האלילית
חלקם התנצרו וחלקם נשארו יהודים מאות שנים אחרי הכיבוש המוסלמי.

זה התהליך ההפוך, למרות זאת באיראן

לא, יקירי
ממש לא.

עכשיו אנשים מרוצים?

על העולם הבא.
לא מאסלמים בכוח. פשוט קשה למוסלמי להמיר את דתו.
וגם בארץ ליהודי קשה!

down under

New member
על מה אתה מדבר?

לא מאסלמים בכוח. פשוט קשה למוסלמי להמיר את דתו.
וגם בארץ ליהודי קשה!
על מה אתה מדבר?
כל שנה בארץ עשרות נשים ממירות את דתן לאיסלם.

לפי עקרון דתי איסלמי כל מוסלמי שעוזב את דתו והופך לבן דת אחרת הוא חייב מיתה.
ביהדות ובנצרות אין עקרון כזה.

שים לב כמה "כיף" לנוצרים הקופטים במצרים.
שים לב מה קורה לנוצרים בניגריה.

נמיתי

New member
התבטאותך הייתה גסה ומיותרת

סלחו לי שלא התאפקתי
אבל אני חייב להראות לכם את הליברליות ואת הפתיחות וחופש הביטוי שהשמאל מרשה לאחרים:
שאלה ששאלתי בפורום שפות ובלשנות.

היתה לי הערת אגב קטנה על הפסיכוזה העלובה של האיסלם לגבי המספר 40.
כמה קפצו והעירו לי, בסדר. מקובל. ניחא.
אבל "הגדילה" לעשות אחת שמכונה 'כרוב ניצנים' שכמעט 10 ימים אחרי פתיחת השרשור
התחילה לתקוף אותי בחריפות תוך דרישה שהמנהלת תנקוט בסנקציות כלשהן נגדי.

אגב, מיכי10, זה ממש לא בגללך ולא נגדך, אלא דוגמא קלאסית לסתימת הפיות הבזויה של אנשי השמאל.

צר לי קוראי פורום תח"ץ על שלא התאפקתי, בכל זאת זה פורום "הבית" שלי (המרכאות הכפולות הן לא בגלל שזה לא פורום הבית אלא כי אין באמת מושג כזה,
אבל אם היה הבנתם למה כוונתי. בכל זאת אני קבוע כאן החל משלהי 2003 או תחילת 2004).
ובמקום ללמוד לקח מהתגובה, אתה מנסה להתסיס עוד.

down under

New member
יתכן שהתבטאותי היתה גסה ומיותרת

ובמקום ללמוד לקח מהתגובה, אתה מנסה להתסיס עוד.
יתכן שהתבטאותי היתה גסה ומיותרת
אבל לה לא היה את הזכות אפילו לחשוב בלב, קל וחומר לבצע בפועל, את סתימת הפיות הבזויה שהיא עשתה.
גסות וטוב טעם הם עניינים סובייקטיביים. חופש הביטוי הוא מוחלט ולא אמור להיות תלוי דעה כלשהי.

כל עוד לא קראתי לפגוע פיסית במוסלמים או במסגדים או משהו בסגנון, ובשום פרשנות ולו הכי רחבה ומוזרה לא היתה קריאה לפגיעה
ואפילו לא צל צלה של אולי בערך כמעט קריאה לפגיעה, לכן זכות הביטוי שלי היא בלתי נתנת לערעור
וסתימת הפיות שבעצה הגולשת דמתקראת ראש כרוב (שאפו לפארק דה פרנס על ההברקה) היתה בלתי לגיטימית וחצופה לאללה.

וטוב שפארק דה פרנס ואריק (easylivin) הבינו זאת.

רק לבן אדם שפוגע מילולית בגולש אחר או קורא לפגוע פיסית בבני קבוצה מסויימת, רק למישהו כזה מותר לסתום את המקלדת.

חופש הביטוי הוא החופש להשמיע גם דעות שלא מוצאות חן בעינינו. כי זו לא חוכמה קלל וכלל לאפשר לאמר דעות שכן מוצאות חן בעינינו.

מצב
הנושא נעול.
למעלה