אנחנו חובשי המסכות...

• פותח הנושא or1
  • פורסם בתאריך

or1

New member
תודה עידית ../images/Emo13.gif

הוזמנתי וקראתי ומכיוון שאני מעדיפה דיון פתוח מצטטת משפט מדברי אלכס זיו "לכל אחד מאיתנו יש צדדים חזקים באישיות – אלא שעד עכשיו לא מצאנו כיצד לאחד אותם מרצון לדמות אחת חיובית וחזקה שתפעיל בהרמוניה את כל התכונות החיוביות שלנו." יש בנו רבדים/צדדים שונים המתלכדים לדמות אחת שהיא אנחנו. מקווה שתמשיכי את הדיון הזה מחר
ליל מנוחה

בין רצוי... למצוי... :)

אישית עדין לא פגשתי אדם אחד
שבכל סיטואציה בחיוו הוא מאפשר לכל הדמויות שבתוכו מקום לביטוי.

התגובה הקודמת שלי...הייתה מדמות הילדה שבי

אחרי שעות של מחשבה אענה מדמות הבוגרת שבי. כל המאמר מדבר על דמויות שונות שבתוכנו. הלכה למעשה כולנו מכירים את עצמנו. אני כאמא אינני אותה הדמות שאני מייצגת כאשת מקצוע. כרעיה אני לא הדמות שאני מייצגת כחברה. וכך הלאה וכך הלאה.... דמויות שונות בתוכי שאכן הם שמרכיבות את אותה עידית רון ושונות מכל אחד אחר בעולם. מקווה שעכשיו יצרתי בהירות בנושא.

or1

New member
בוקר טוב עידית ../images/Emo13.gif

אחרי קריאת המאמר ותגובתך, חושבת שאנחנו חלוקות בהגדרות ולא במהות. אינני רואה שיש בי דמויות שונות, יכולה בהחלט להסכים כי יש בי צדדים הבאים לכדי ביטוי במצבים מסויימים בעוד האחרים נסתרים באותה עת. המשך יום נעים

../images/Emo13.gif נפלאאאאאאאא

הרבה הרבה יותר מתחברת למהות מאשר להגדרות. נושא מעניין בפני עצמו...במה משרתות אותנו הגדרות בחיים.. יום נפלא לך ולכולם

or1

New member
מוזמנת להביא את הנושא לדיון ../images/Emo13.gif

המשך יום טוב ונעים

darkblue1

New member
לשאלתך עידית..הגדרות משרתות אותנו

בעיקר כדי שנרגיש בטוחים .. כדי שנוכל לתקשר עם זולתנו כדי שיקל עלינו להחליט. מאוד קל ונכון להגיד שאנו מתחברים למהות אבל כשמהות מסוימת היא לא מוחלטת..או לא ברורה דיה אנחנו בדרך כלל בורחים להגדרות גדר מעניקה בטחון היא גם כובלת.. ואני מציע לכולם ובעיקר לכולן..
לפרוץ גדרות..
שבת שלום

המילים המשמעותיות בהודעתך בנושא הם:

בטוחים.... לתקשר.. החלטות.... בורחים... בטחון.... כובלת... גדרות... הבנתי למה אני לא מתחברת להגדרות. המהות מאפשרת לרגש לאינטואיציה הרבה יותר עבורי. תודה

darkblue1

New member
כשאת אומרת המהות מאפשרת לרגש לאינטואיציה הרבה

את לא אומרת , בעצם , כלום איפה הכלים... האמצעים..לייצר מהות כזו או אחרת..? לבחור מילים מתוך טקסט כזה או אחרי זה טריק נורא נחמד.. אבל גם מאוד פופוליסטי. לא יותר. שבת שלום לך

רגע...רגע..מה פספסתי?

עברנו לדיון על איך אני יוצרת מהות? אשמח לשתף בכייף, רק בקש. שב"ש דארקי

d a r d r a

New member
השאלה דארקי

מה זה לפעמים ........? האם זה לעיתים קרובות ? ו או ממש ממש כשאולי אין ברירה עקרונית ,אני בהחלט מסכימה שכולנו לובשים מסיכה לפעמים .

or1

New member
ההנהלה הבכירה שהוצאה מן הכלל ../images/Emo8.gif

הודתה בכך כבר בהודעה הראשית.

jozefin3

New member
../images/Emo9.gifלא מחייב פני פוקר, כדי ללבוש מסכה

יש כאלה שזו דרך חיים לא לספר לשתף..מן הרגל או אופי נרכש , או העדפה!!
ככלל לא לכל אחד אפשר לספר, או לשתף ...צריך להיות קרוב או ..מן חיבור שנותן לנו אתההרגשה להיפתח ולספר.. ואני
- מאוד קשה שלא לשים לב לתחושותי....הרגשתי...זה פשוט בולט לעין
בתווי הפנים , הדיבור... העיניים.....מן שקופה כזו
..אבל לפעמים אפשר למשוך תחושה בבטן מבלי לספר, רק לאחר מחשבות ובישולים בראש.....
יוצא החוצה לאדם המתאים מבחינתי
רק פה = בוירטואל.......אפשר לשחק עם זה
ערב מקסים

or1

New member
בוודאי שלא מחייב פני פוקר ג'וזי ../images/Emo13.gif

ובעצם אין חובה במסכה כלל.... אלא שיש מקומות/מצבים בהם אנו עוטים כזו והיא משרתת אותנו, בהם לדוגמא, השקיפות היא חולשה וגם אליהם כיוונתי. הוירטואליה היא סיפור שונה ואפשר בהחלט לדבר גם עליה
המשך ערב נעים קסומה

jozefin3

New member
../images/Emo24.gifאני יודעת שיש לך כוונות טובות../images/Emo9.gif

נכון שיש מקומות שזה משרת אותנו, אך רק לרגע או מצב מסוים ויש כאלה שפשוט חיים בדרך הזו........כל הזמן פשוט בחרו בכך להיות אדם אחר כלפי חוץ

jozefin3

New member
../images/Emo6.gifרגע רגע, יש כוונות רעות שלבסוף הן טובות

לך תבין מה אמרתי חח
הפסידו בסוף

d a r d r a

New member
השקיפות היא בהחלט חולשה אור

אבל לא כולם מסוגלים להעמיד פני פוקר צריך להיות ,אדם אם תכונות של שחקן וזה לפחות בעיני ,לא פשוט .

למעלה