אנחנו חובשי המסכות...

• פותח הנושא or1
  • פורסם בתאריך

d a r d r a

New member
צר לי מיר שאת לוקחת את דברי בצורה כזאת

דיברתי בכללי ולא ברמה האישית נכון שהגבתי לך ,אבל זה עוד לא אומר שאמרתי שאת כזאת . ואני בהחלט לא שופטת ולא מתכונת לשפוט איש שייהיה לך יום נהדר

מיר6

New member
דרדרה

קודם כל בוקר טוב. אני כן הבנתי שהתייחסת ברמה האישית , , כי את פנית אלי, את התייחסת לדברים שאני כן רשמתי , , , ועשית להם הכללה , כי אני למשל רשמתי שאני למדתי לראות הרבה את הצדדים החיובים ( חשיבה חיובית זה משהו שאכן למדתי עם השנים במיוחד בקורס הרייקי שעשיתי) לעומת זאת אופטימית תמיד הייתי. אבל ברגע שאני רשמתי את זה ואת רשמת שללמוד לראות את הטוב תמיד ,זו מסיכה , (אגב לא אמרתי תמיד) אז הסקתי שמדובר על תגובה אישית אלי.( במיוחד שפנית אלי בתגובה ) השתמשת במשפט : " ולהיות שמחה כל הזמן ,זאת מסיכה מפני שאין דבר כזה ללמוד להיות אופטימי ....אם זה לא באופייך אז סימן שזה מלאכותי ,ומלאכותיות זאת מסיכה" , ולדעתי זה משפט מאוד שיפוטי שמנסה ליצור כלל על התנהגות מסויימת. ולדעתי אין פה חוקים , אין פה כללים, ולכם כתבתי שאם היית מכירה אותי אני בטוחה שלא היית רושמת זאת. בקיצור דרדרה , הכל בסדר , היה לי חשוב להגיד באותו רגע את מה שחשתי( חלק מהאופי שלי בא לידי ביטוי , אני לא יכולה לשמור תחושות בבטן) שיהיה לך יום מקסים ומדהים, גם ללמוד להיות אופטימיות ולראות תמיד את הטוב

מיר6

New member
בטעות לא מחקתי את המשפט האחרון

בגלל שעשיתי גזור והדבק בטעות לא מחקתי את המפט האחרון מההודעה הקודמת למעלה . כלומר המשפט:" גם ללמוד להיות אופטימית ולראות תמיד את הטוב " לא שייך לסוף ההודעה הקודמת. אני חייבת ללמוד לעשות בדיקה לפני שאני שולחת את ההודעה ולא אחרי. יום טוב לכולם , אני עפה לבית הספר( מלמדת מעשר עד 12).

d a r d r a

New member
../images/Emo13.gifואני מאוד שמחה מייר

שהגבת את מה שהרגשת ואני דוגלת בגישה הזאת של להגיד את מה שחושבים ומרגישים הגם שלי יש קושי כזה לפעמים . ומה שהגבתי לך זה היה בהכללה ובדעתי האישית בלבד ובהחלט מותר לכל אדם לחלוק על דעתי לא תמיד חייבים להסכים ושוב ,אני שפוטת דעתו ואישיותו של איש . לכל אדם דעה וגישה משלו והיא כמובן לגיטימית בהחלט ....... יום נהדר לך ולכולנו

litzuf

New member
האמת... אני הראשונה בהעמדת פני פוקר

במיוחד בפני הסביבה הקרובה... אני עם סוד פנימי עמוק קשה... ועצוב לי... וליד המשפחה אני הכי עליזה שיש... אף אחד לא יודע את הסוד שיש לי... והמזל שהם, אף אחד מהם, לא יכול לגשת ולקרוא בבלוג... כי אף אחד לא בעניין הזה....גם בגלל זה פתחתי קומונה סגורה.... שם אני הכי אני.... ומרשה לעצמי לפרוק....

or1

New member
צביה יקרה ../images/Emo24.gif

קשה לנו לשאת סודות ולא פשוט לעטות מסכות אך החיים חזקים מאיתנו וכשאנו חושבים שיש מי שעלול להפגע מחשיפתנו, אין רע במסכה והיא משרתת אותנו. מצאת לך את המקום בו תוכלי להיות את ללא מסכות, ולפרוק מעלייך מעט ואם זה מקל עלייך הרי זה נהדר. ליל מנוחה

litzuf

New member
לפעמים ההסתרה מוציאה ממני המון כוחות

ומכניסה אותי בלילות כשאני לבד.. לעצב ולבכי... זה קורה כל יום כמעט

or1

New member
אני בטוחה בכך צביה

שולחת לך חיבוק ליום טוב ונעים

orli997

New member
אנחנו חובשי המכות......

היי לכם, חדשה כאן
אני חושבת שהמסיכה נועדה להגנה התגוננות, ואולי משום שאנו מאמינים או חושבים שאדם לאדם זאב, רק רצוי שלא יראו בנו חולשה כלשהי, ולכן רק אדם קרוב שעבר את מבחן האמינות והנאמנות יזכה לראות מעבר למסיכה.

d a r d r a

New member
בורכוה הבאה ../images/Emo13.gif

מסכימה עם דברייך שהיה לך כאן כיף איתנו

or1

New member
בוקר אור אורלי וברוכה הבאה ../images/Emo140.gif

מסכה היא אכן חוצץ והגדרתה כמגננה מדויק אך לא בהכרח משום שאנו מבקשים להסתיר חולשה הקיימת בנו. מבחן אמינות ונאמנות הוא מבחן חשוב אך הוא אינו המבחן היחיד העומד בפני מי שחובש אותה ודוגמא טובה היא המורה הניצב מול תלמידיו.
שבת שלום והמשך סוף שבוע מהנה

orli997

New member
תודה רבה ברוכים הנימצאים../images/Emo140.gif

המורה הניצב מול תלמידיו, איזה סוג מסיכה הוא לובש? מיפני מה? אפשר הסבר?

or1

New member
שבוע טוב אורלי

מיר חברת הפורום היא מורה ובתחילת השירשור הסבירה את הצורך שלה לעטות מסכה של קשיחות בפני תלמידיה בעוד במציאות אינה כזו. לדעתי מסכה כזו יכולה לשמש מטעמי דיסטנט ומעמד ולא כמגננה. אלא אם תבואי ותאמרי כי זו דרך להגן עד כבודו האבוד של המורה. בכל מקרה לא רואה בכך ענין אמינות ונאמנות.

orli997

New member
../images/Emo13.gif

גם כאשר מדובר בילדים מול מבוגרים, דיסטנס או קשיחות לטעמי הם אמצעי הגנה, אחרת מה הטעם להם? למה לא יכול מורה לבוא מול התלמיד כמו שהוא? מה הטעם לדיסטנס? אני לא חושבת שמדובר בכבוד אבוד אבל בהחלט סוג של התגוננות, מה דימוי הקשוח אמור ליצור? המרחק המבויים ע"י המסיכה מה הוא בא למנוע? כל השאלות שאני שואלת את עצמי כדי להבין את הסיבה מביאים אותי להגנה בסופו של דבר, אבל אולי זו רק אני
עדיין נקודת המוצא היא אדם לאדם זאב גם אם מדובר בילדים רכים ותמימים. אין להם שום בעיה לזהות נקודות חולשה ולנצל אותן לצרכיהם, אגב איני אומרת שמסיכה היא דבר רע אבל מה רע להודות בצורך בהגנה?

or1

New member
נתחיל בכך שאינני מגדירה מסכה כטוב או רע

כל מקרה לגופו.
אם אינני טועה לא הסכמנו דווקא בקטע המדבר על מסכה של מורה מול תלמידיו והקשר שלהם לאמינות ונאמנות כפי שהצגת בהודעתך הראשונה.

orli997

New member
בהחלט עניין אמינות ונאמנות

כל מסיכה גם אם הוצגה למטרה טובה היא מבטאת הסתרה של האמת , האין זה מתקשר לאמינות ונאמנות? אם על מורה מול תלמיד אזי מורה טוב הוא מורה המסוגל להזדהות עם הדימוי שלקח על עצמו ולשדר אותו בצורה אמינה, אולם ככל שהצדדים מכירים אחד את השני וניפתחים אחד לשני המסיכה יכולה לרדת ולגלות את האדם האמיתי מאחריה, יש פה תהליך של אמון ואמינות, בידיעה כי הורדת המסיכה לא תגרור נניח פריצת גבולות לשם דוגמה.

or1

New member
תודה אורלי ../images/Emo24.gif

הארת עיני בכיוון עליו לא חשבתי.
שבוע נפלא לך

d a r d r a

New member
ולכן אורלי

אמרה מייר בהודעתה שרק כשהיא עומדת מול התלמידים בכיתתה היא עוטה על עצמה מסיכה של קשוחה ולו רק לשמור על דימויה האמיתי של מורה ומי כמונו יודעים כמה בני הנוער מנצלים את זה שמורה מדבר אליהם בשפה חברית ללא גבולות .

למעלה