התאזרחות על פי חוק הסבא לאחר כניסה כתייר

iris mom of two

New member
יש לך תואר ראשון בהוראה?

או עדיף שני?
&nbsp
אם כן, אז יהיה לך יותר קל. צריך לבדוק את החוקים בסטייט המדובר, לעבור כמה הכשרות ומבחנים...
&nbsp
אם לא, אז תצטרכי אולי לעשות השלמות תואר

doronf65

New member
יש לך בעיה כפולה

בעיה הגירתית ובעיה מקצועית. את המקצועית אפשר לפתור. אבל זו הבעיה השניה שלך.
&nbsp
בלי לפתור את העניין ההגירתי, דרכך חסומה.

zuki3

New member
כל מי שנולד בירושלים נתקל בזה

עד טראמפ ארצות הברית לא הכירה שירושלים היא בירת ישראל או חלק מישראל,
לכן כל מי שנולד בירושלים היה רשום רק ירושלים כעיר, בלי מדינה,
אולי הפקיד החליט שירושלים צריכה מדינה, ומכיוון שהיא לא בישראל, היא כנראה בירדן.
יכול להיות שבעתיד הממשל ישנה את זה, אבל זה יהיה מסובך כי יצטרכו לעבור דרך בית המשפט העליון האמריקאי שהחליט בעבר שאי אפשר לרשום שירושלים היא חלק מישראל, אבל זה חסר חשיבות מבחינתך.
אין אף אדם בעולם שנולד בירושלים ונרשם שהוא ישראלי עד היום במסמכים רישמיים אמריקאים.

https://www.mako.co.il/news-world/international-q2_2015/Article-18bb1a75973dd41004.htm

https://www.davar1.co.il/101780/

boneguy

New member
שאלות חזרה

כמה זמן אתה כבר מחוץ לארה"ב? לחילופין, מתי בפעם האחרונה היית בארה"ב?

האם הגרין קאארד שלך היה ל- 10 שנים, או מותנה? אם לעשר שנים אתה יכול להתחיל חצי שנה לפני ואפילו אחרי שנגמר. אם יש לך גרין קארד מותנה לשנתיים אתה לא מחדש, אלא מגיש בקשה להסרת תנאים.

אגב, אם הוא עדיין בתוקף, אתה יכול תאורטית לבקש חידוש גם בלי להיות באמריקה.

גוגל ב- 5 שניות:

https://www.uscis.gov/green-card/after-green-card-granted/renew-green-card

ilanvag

New member
שלום אסף, מזמן לא היית פה...

מה השתנה ב-3 השנים האחרונות? חיית מתישהו בארה"ב?
ביקרת בה?
אם חיית, כמה זמן, ומתי זה היה?
ואם ביקרת, מתי היו 2 הביקורים האחרונים, לכמה זמן, מה היה בכניסה לארה"ב (איזו חקירה עברת?), והאם הגשת בסופו של דבר בקשה לשהייה ארוכה מחוץ לארה"ב, Reentry Permit? כי סיפרת לנו ב-2013 שזה מה שאתה הולך לעשות, אבל לא ברור אם עשית את זה... וגם אם כן, האישור הזה הוא לשנתיים בלבד. חידשת אותו? אישרו לך?

הפעם האחרונה שביקרת פה בפורום הייתה בספטמבר 2015, כאשר סיפרת אז שזכית בהגרלת הגרין קארד, ושאלת לגבי מעבר לקליפורניה. לא יודע מתי זכית בהגרלה, כי בשנים שלפני כן היית מפציע פה מדי פעם עם כל מיני שאלות שונות ומשונות בנושאי הגירה, ובדרך כלל נעלם לאחר מכן בלי תגובה.

את הגרין קארד עצמו קיבלת כנראה מתישהו בגזרת 2010-2011, כי שהית אז תקופה מסוימת בארה"ב, ובאמצע שנת 2013 כתבת לנו ש"עוד לא עברה שנה מאז שיצאתי מארה"ב".

ניחוש פראי - אתה בתכל'ס לא עשית שום דבר בשביל לשמור על הגרין קארד. אולי נסעת פעם בשנה לארה"ב (בספק גדול...), אולי אפילו הוצאת REP מתישהו, אבל אני בספק אם אישרו לך להאריך REP על פני 5 שנים, שבהן אתה לא חי בארה"ב (כי אתה כבר אמור להיות עכשיו ב-REP השלישי - ולא מאשרים דבר שכזה בלי סיבה מאוד חזקה). כלומר, בתכל'ס - אתה לא חי בארה"ב כבר 5 שנים, כאשר את הגרין קארד קיבלת לפני 7-8 שנים, אולי אפילו יותר. אני בכיוון?

אם מה שכתבתי זה בכיוון, אזי למרות שבדרך כלל אני בעל אופי אופטימי, צר לי לבשר לך -- מה שיש לך ביד זה לא גרין קארד, אלא כרטיס פלסטיק חסר ערך. אתה כבר שנים לא חי בארה"ב, והגרין קארד שלך פג תוקף כבר מזמן, בלי קשר לתאריך שמוטבע עליו; ובמצב הנוכחי, עם הנשיא הקיים ועם ההחמרה בכל נושא ההגירה -- על אחת כמה וכמה.

אם אני טועה, בבקשה ענה בפירוט *לכל* השאלות ששאלתי למעלה... ונתחיל משם.

doronf65

New member
מוזר... אבל אולי נוהל חדש

אני מאמין שאתה במחשב... אבל חייבת להיות לך אינדיקציה כלשהי לעד מתי מותר לך להישאר בארה"ב. קיבלת משהו אחר במקום חותמת? נייר?

BI USA

New member
יש כאן פוסטים ממש מהשבוע האחרון

והתשובה הכי מדוייקת שאני יכולה לתת לך היא: אי אפשר לדעת.
הראיון שלנו היה לפני חודש......ודרכונים - אין!

ilanvag

New member
ההודעה שלך לא ברורה...

איזה חשבון משכנתא? איזה סיפור?
&nbsp
בבקשה תסביר לנו מה אתם רוצים לעשות, כי לא ברור מה הקשר בין קבלת משכנתא בארץ (?) לבין SSN.

גמל חום

New member
הסטוריה = מערכת המשפט הישראלית ב-1948....

מקורות החיים של כבוד השופט שמעון אגרנט שהתמנה על ידי הבריטים ב-1940 כשופט והמשיך במערכת המשפט הישראלית באופן חלק לגמרי... מערכת המשפט הישראלית כביכול "סוחבת" על גבה את המסורת הבריטית השייקספירית - תיאטרון משובח

John the Savage

New member
גם כשהגשתי את ה-I751

קיבלתי תור לטביעת אצבעות מאד מהר. זה לא אומר כלום.

הזמנים יכולים להשתנות ממקום אחד לשני בארה"ב, אז אולי אצלך זה יותר מהיר. אבל בסן פרנסיסקו הם כותבים שזה 12-15 חודשים.

Fellowship

New member
לדעתי למה שאתה מחפש קוראים "בלוג", "ריטלין", או שניהם

John the Savage

New member
צריך להפריד בין שני דברים שונים

יש הליך לגרין קארד עקב קבלת עבודה שלך. זה בדרך כלל תהליך ארוך - בכל מקרה הרבה יותר מארבעה חודשים, אפשרי רק במקצועות מסויימים, וברוב המקרים (פרט ליוצאי דופן מסויימים) צריך שהמעסיק יסכים להיות ספונסר שלך. אבל ניראה שלא לזה אתה מתכוון.

אני משער שמה שאתה מדבר עליו זה לא גרין קארד עקב קבלת משרה, אלא בקשה לזירוז גרין קארד עקב נישואין, כשהסיבה לזירוז היא משרה בארה"ב. העקרון הוא שבדרך כלל מגישים בקשה לגרין קארד בעקבות נישואין בארה"ב, ואחרי תהליך ארוך שם, הבקשה מגיעה בסופו של דבר לשגרירות בישראל.

במקרי חירום, ניתן לבקש בשגרירות בישראל להגיש את הבקשה ישירות לשגרירות/קונסוליה כאן, מה שיכול לקצר מאד משמעותית את התהליך. ההגדרה של "מקרי חירום" היא רחבה, ואחת הסיבות האפשריות זה "נזק כלכלי" שיגרם לכם אם לא תקבל את הגרין קארד בזמן. על פי דיווחים שהיו כאן בפורום, יש אנשים שסיפרו שהגישו בקשה להגיש את הטפסים לגרין קארד ישירות בישראל בהליך חירום שכזה, עקב קבלת הצעת עבודה בארה"ב, תחת הטענה שמדובר שיש צורך בטיפול מזורז בכדי למנוע נזק כלכלי. אין לנו מספיק מידע בשביל לומר לך מה התנאים הספציפיים בהם השגרירות בישראל מאשרת את הבקשה.

ilanvag

New member
דמי לידה של למעלה מ-52 אלף שקל?

למעלה מ-14 אלף דולר?
&nbsp
זה באמת מה שמקבלים בישראל?
&nbsp
זה היה הדבר הכי מעניין מבחינתי בפסק הדין -- לא זוכר שקיבלנו משהו שאפילו מתקרב לזה כאשר הבכורה שלי נולדה בישראל, בשנת 2005...
&nbsp

zuki3

New member
לפחות באמריקה יש מערכת בריאות וחינוך

בישראל אתה גם משלם המון מיסים,
וגם לא מקבל כלום,
כי הכל הולך לחרדים ומתנחלים,
החינוך בישראל מקבל ציונים הכי גרועים בעולם,
ומערכת הבריאות קורסת.

John the Savage

New member
יש על זה שרשור בפורום השכן (ישראלים בארה"ב)

בקיצור, חיים הכט שם את החץ ואז מסמן סביבו את המטרה, ועושה סלט שלם מהחיים בארה"ב. יש פה ושם דברים שהוא מראה שיש בהם גרעין של אמת (ויש הרבה דברים שדורשים שיפור בחיים בארה"ב), אבל באופן כללי כל דימיון בין הצורה בה הכט מציג את החיים בארה"ב למציאות מקרי בהחלט.

אתה בטעות מתייחס לזה כאל דוקומנטרי, כשמדובר ב- Fiction

חיים הכט רוצה לספר סיפור שימשוך קהל.
אז הוא אוסף המון אנקדוטות שונות ואולי מעניינות, ומחבר לתמונה אחת שלא מייצגת אף מציאות.

אם היה עושה דוקומנטרי על החיים בקיסריה לעומת ג'יסר א-זרקא, היית משתכנע לא לעבור לגור באזור הים התיכון?

מכיר את סרטי המתח הישנים בהם הפושע גוזר אותיות מעיתונים שונים ומדביק אותם כדי לבקש כופר?
אז מה שאתה רואה אצלו זה את הסידור החדש של האותיות הגזורות.
לא את הכתבות המקוריות שמהן האותיות נתלשו.

למעלה