טלי ושי, רשות להעלות תמונותיכן לפורום?

Yuske

New member
אבל יש כאלה שכן כותבים דברים אישיים

ואז זה נהיה אישי יותר...

star_female

New member
אבל אתה יכול לעשות מה שאתה רוצה... ../images/Emo13.gif

גם אני לא נרשמתי לפייסבוק כשהוא רק נפתח וכולם נרשמו, נרשמתי מסיבות פונקציונליות (לראות תמונות וכו'). אל תירשם אם אתה לא רוצה, אבל אין סיבה להיות "נגד זה". זה סה"כ אתר עם כמה דברים שימושיים (ועוד כמה דברים שמעבירים את הזמן למי שרוצה להעביר את הזמן), ובכלל ההתלהבות הראשונית ממנו כבר עברה, אז גם ההתנגדות הזאת צריכה כבר להיעלם. זה חסר טעם לדעתי.

Yuske

New member
אני לא נרשם בגלל הפרנציפ !~

טוב לא...האמת שזה היה ככה בהתחלה של הפייסבוק עכשיו אני לא נרשם כי אני לא רוצה להתמכר>__>"

OOOO0

New member
אני לא נרשמתי משתי סיבות עיקריות:

1.אף אחד לא הציע לי. (איי סי קיו ומסנג'ר פתחתי כי הרבה אנשים ביקשו ממני) 2.שמעתי שזה ממכר ופחדתי למצוא את עצמי יושבת שעות מול האינטרנט ומבזבזת את זמני. גם אם אני ארשם מסיבות פונקציונליות אני מפחדת שזה יוביל אצלי להתמכרות אז אני מעדיפה להימנע.יש לי דרכים אחרות להעביר את הזמן אז זו לא הבעיה שלי. וגם פיתחתי תיאוריה שאני לא יודעת אם היא נכונה או לא, שאנשים בעיקר נכנסים לפייסבוק/איי סי קיו/ מסנג'ר בשביל הרצון שלהם באינטראקציה עם אנשים אחרים אבל בזמן שהם בפייסבוק הם מפסידים אינטראקציה אמיתית יותר עם אנשים, כי אפשר להפיק יותר ולהגיע למקומות יותר עמוקים בשיחה פנים מול פנים מאשר בשיחה באינטרנט.

Digi Lista

New member
.....

אישית הנימוקים של גלעד דיי התאימו לי,אני לא רואה מה נחמד בלעדכן על עצמי באובססיביות(ועוד בכמות מוגבלת של תווים...,אני?!עם כול המגילות האהובות עליי?!
) וגם לקרוא עדכונים של אחרים באופן בו מופיעים בפייסבוק(ובטוויטר ועוד כאלה בסגנון) לא ממש עושה לי את זה... התקנתי פייסבוק אחרי שלחצו עליי קרוב לארבעה חודשים (אולי יותר) ודיי מהר הבנתי את הפואנטה(לקח פחות משעה) והבנתי שאם רוב האנשים שם במילא חברים שלי מעבר לאינטרנט ואנשים מהעבר לא בטוח בכלל שבא לי לאשר וחסמתי גם אופציה שיראו עליי משהו מי שלא חבר (רק שגם לא עדכנתי שום מידע,שום פרופיל<מלבד פעם אחת נדירה שקשקשתי באנגלית שאני מחכה לטיול לאוסטרליה וזה בעיקר יצר קטעים מצחיקים עם תגובות בסגנון "מה???","מתי???" וכו'> ולא שמתי תמונות מעולם אז בעצם זה לא משנה
) אז מה בעצם יש לי לחפש שם?... תיסכל אותי שחברים מסויימים כול כך התמכרו שכדי לדבר איתם ולדעת מה חדש הם ישר הפנו אותי לפייסבוק(וזה כשדיברנו בטלפון או נפגשנו!!!) וגרמו לי לתהות האם אלה הקשרים שאני רוצה עם אותם אנשים?רק דרך הפייסבוק?... אני לא אנטי פייסבוק באופן כללי,אני אישית פשוט לא מתחברת לפייסבוק ולמהות שהוא מייצג,תנו לי פורומים ובלוגים ואני הרבה יותר מרוצה

OOOO0

New member
בדיוק! לזה התכוונתי.

למה אתם מפנים אותי לפייסבוק שלכם לעזאזל? מה רע בפלאפון? מקסימום תשלחו לי SMS אם לא בא לכם לדבר. אבל למה לשמור על קשר דווקא דרך פייסבוק? וגם אני מעדיפה פורומים ובלוגים להתכתבות וירטואלית.

Yuske

New member
אני איתכן

והאמת שיש לי יוזר פיקטיבי בפייסבוק, האמת ששקלתי אולי להפוך אותו ללא פיקטיבי, אבל עוד ברגע שנרשמתי ראיתי שאני לא הולך להפוך אותו ליוזר רגיל שלי (כי חבר שהיה ביפן אמר ששמה כל התמונות) זה מעפן, וזה חסר אינטרקציה בין אנשים... מסנג'ר ואיסיקיו זה יותר אינטרקציה עם אנשים כי אתה -מדבר- איתם.... וטוויטר אני גם באותן סיבות לא אוהבXDD SMSים אני בדרך כלל צריך לשלוח 2 או 3 מרוב שאני אוהב לכתוב ולדבר...

remundo

New member
זה לא הרעיון...

יש אנשים שאם לא הפייסבוק הקשר איתם היה מתנתק מטבעו (לא כי יש לי משהו נגדם, חלילה, פשוט לקשרים יש נטיה להפוגג מתישהו). הפייסבוק זאת דרך לשמור על קשר, אבל לא האמצעי הבלעדי לתקשורת בין חברים או משהו כזה. אם נגיד לא דיברת עם מישהו הרבה זמן ופתאום את מגלה שהוא התחתן או משהו, ואת אומרת "וואו לא ידעתי!" ואז הוא אומר: "מה, לא ראית בפייסבוק?" זה דבר אחר לגמרי, וזה הדבר הכי קרוב ל"להפנות אותי לפייסבוק" שעלול לקרות, לדעתי. אנשים לא באמת משתמשים בפייסבוק בתור אמצעי תקשורת בלעדי (ואם כן, אז הם ממש מוזרים.) וכמו שכתבו כאן לפני, יש הרבה אנשים שמתחברים לפייסבוק רק בשביל התמונות. אותי זה לא כזה מעניין ואני בעצמי לא מעלה לשם תמונות (אבל לפעמים אחרים מעלים תמונות שלי. טוב, זה קרה רק פעמיים, אני לא ממש מצטלמת ^^".) אז זאת לא הסיבה האישית שלי להיות בפייסבוק, אבל זאת כן הסיבה של רוב האנשים שאני מכירה. כפי שכבר כתבתי, אני בפייסבוק רק בשביל המשחקים המפגרים. כל החיים שלי התנתקו לי קשרים וזה לא הפריע לי יותר מידי (טוב, כי זה היה עם חבירם מהיסודי שלא באמת היה אפכת לי מהם. כן אכפת לי מהחברות שלי מהתיכון. אוף.) אז כנראה שאני שם רק בשביל המשחקים המפגרים (וכי אחותי הגדולה בקשה יפה. אבל אני לא אשים שם תמונה שלי P: )

Digi Lista

New member
את באמת רוצה להתעדכן על מישהו שהתחתן?...

אם היית חשובה לאותו אחד הוא לא היה דואג להזמין אותך לחתונה ולא מחכה שתתעדכני אם במקרה תיכנסי לפייסבוק?... לשמחתנו יש גם דרכים נוספות לראות תמונות של אנשים...כאחת שאחד התחביבים הבולטים שלה הוא לצלם(ועוד לצלם ואז להמשיך לצלם וגם בסוף לצלם קצת למזכרת
) אני יכולה להעלות את התמונות לכול אתר אחר ולהשיג את אותו אפקט (אני לא עושה זה,אני בעיקר אוהבת לצלם ועדיין לפתח ולהכניס לאלבומים...מיושנת שכמוני
|מרובעת|),מי שרוצה תמונות בדרך כלל מקבל לאימייל או בדיסק (על חשבוני,כולה דיסק) אז איזו סיבה יש לבחור דווקא בפייסבוק?... יש אנשים שהקשר איתם במילא נותק אז מה מטריד אותי לקרוא עליהם בפייסבוק?... האמת שבהתחלה היו לי חבר'ה אוסטרליים בפייסבוק מסדרות שאני אוהבת (המקוריים,היה לי משעמם עד כדי כך שערכתי תחקירים מעמיקים
),היה מצחיק לקרוא פעם בכמה זמן (ממוצע פעם ב3 חודשים) כשנכנסתי את כול הפרטים,התמונות הנדירות(תאמינו לי שהיו שם דברים שהיו מעוררים שערוריות בעיתונים ובאינטרנט),השיחות שלהם אחד עם השני על אירועים מסט הצילומים ובכלל מהחיים והמידע האישי עליהם,אבל זה לא שממש דיברתי איתם כי כשניסיתי (עם אחד בלבד) לא ראיתי שממש שיתפו איתי פעולה וזה אפילו כשהצגתי את עצמי כעיתונאית מישראל ובעיקר ח(פ)קרתי בקטנה כיאה לתפקידי...ואז בלי שום קשר החלטתי שבמילא אני שם בפייסבוק בדיוק 5 דקות כול פעם וזה סתם חפיפניקי ומיותר אז למה לטרוח בכלל?... חלק מהקבוצות בפייסבוק הן דבר חביב עד שמבינים שרוב הזמן הן חסרות תועלת וסתם לצורך תיוגים,העיקר שאני בקבוצה של האגודה לזכויות האזרח ועוד משהו שמעודד הגנה על בעלי חיים,כאילו שאני זוכרת מתי לאחרונה נכנסתי לפייסבוק כדי לקרוא עדכונים מאותן הקבוצות(אני במילא מקבלת אותם לאימייל בנפרד)... אם הייתי בעמדה שאני צריכה לפרסם משהו הייתי מנצלת כול דבר באינטרנט וזה כולל את הפייסבוק שליחסי ציבור ישמש עוזר נהדר. אס.אמ.אסים אני אוהבת מאוד (...), אבל יש לי את הבעיה שאני כמו תמיד כותבת בכמויות ולא לכולם זה מגיע ברצף וזה עלול לשגע את המוח בניסיון להבין את הרצף וההקשר... משחקים מפגרים בפייסבוק?...אחרי שראיתי את השאלונים האידיוטים שאנשים ממלאים(שלא נדבר על אלה שכותבים אותם) אין לי חשק לבדוק אפילו לאיזה משחקים את מתכוונת,כול עוד את נהנית אני שמחה בשבילך

OOOO0

New member
יאי זה דווקא נשמע מגניב...

אם האנגלית שלי הייתה יותר טובה הייתי שמחה לפטפט עם ג'סי ספנסר בפייסבוק....

star_female

New member
לגבי התמונות

מה שנחמד זה התיוגים. גם אם מישהו שאת לא מכירה מעלה תמונה של חבר שלך אז את יכולה לראות אותה. זה יעיל מאוד גם אם מישהו מעלה תמונות שלך (לא צריך להתחיל לשלוח לכל אחד בנפרד, זה חוסך מקום באימייל, זמן וזה גם הרבה יותר מסודר). יש כמה אנשים שלא הייתי איתם בקשר כמה שנים והתחלתי לדבר איתם בפייסבוק, זה די נחמד אבל כנראה שזה לא יתפתח לשום מקום. אם הקשר נותק פעם אחת אז זה כנראה יקרה שוב, ולקרוא סטטוסים אחד של השני זה לא נחשב לשמור על קשר. הודעות אישיות זה קצת יותר טוב אבל זה כבר כמו אימייל.

remundo

New member
כל מיני גרסאות של טמגוצ'י

יש טמגוצ'י חיית מחמד, טמגוצ'י חווה, ועוד כל מיני דרכים אוויליות להשחיט את הזמן היקר שלי. בזמן האחרון אני נמצאת יותר בסימס 3... ^^" את צודקת בהקשר הזה, הבעיה היא שיש אצלנו מן מנהג כזה לערוך מסיבת אירוסין לפני, וזאת מסיבה שאף אחד לא מוזמן אליה רשמית ופשוט מגיעים אליה. לא היה לי מושג שהמישהי הזאת התארסה אז לא הגעתי לאירוסין שלה, ואולי בגלל זה היא לא הזמינה אותי לחתונה שלה. (חוץ מזה שהיא גם חצי תמניה אז אולי גם היתה לה חינה, אבל נדמה לי שלזה דווקא כן מזמינים.) אה, ובעצם היא לא היחידה.. יש לי עוד הרבה חברות שהתחתנו בזמן האחרון ושמעתי על זה רק מהחברה הכי טובה שלי מהתיכון (למרות שאחת מהן דווקא כן חברה של בפייסבוק. אם הייתי נכנסת יותר אולי גם אני הייתי יודעת. ואולי לא. אני במקומן לא הייתי מעדכנת על זה בפייסבוק, רק כי יש לי שם גם כל מיני חברים לא קשורים שלא צריכים לדעת עלי יותר מידי. >>") טוב, הרעיון של הקבוצות זה בעיקר תיוגים. האנשים שמנהלים את הקבוצות יכולים להספים לך את תיבת ההודעות הפרטיות... מנסיון.
ובשביל תמונות אפשר להשתמש בפיקאסה של גוגל. גם שם יש את כל עניין התיוגים, ויותר מזה - הם מזהים לבד פרצופים!

star_female

New member
יש לי חשבון בפיקאסה...

לא ראיתי שם אפשרות לתיוג אוטומטי של פרצופים (תייגתי ידנית, אבל בלי לסמן את הפרצוף). מה שכן, זה היה לפני שנה וחצי אז כנראה שדברים השתנו מאז. אבל פיקאסה זו לא רשת חברתית ואם מישהו מתייג אותך אתה לא מקבל על זה הודעה (נראה לי - לא ניסיתי :X), אז זה לא בדיוק אותו דבר. (יש גם כלים לתיוג פרצופים אוטומטי בפייסבוק)

remundo

New member
לי אין חשבון בפיקאסה

רק ראיתי אחרים שמשתמשים בזה. כשהם תייגו אותי לא קיבלתי שום הודעה באמת, אבל הם גם לא פרסמו את האלבומים שהתמונות שלי הופיעו בהם (לא רציתי) אז באמת שאין לי מושג. אפשר לסמן שם פרצופים וחוץ מזה פיקאסה עצמה מזהה צורות של פנים ומתאימה אותן לצורות דומות ונותנת לך אפשרויות תיוג.

OOOO0

New member
נכון.

האמת היא שגם אני כמוך מבחינת חברים מהעבר. לא היו לי אף פעם הרבה חברים, לא ברמה כזו שחשוב לי לשמור איתם על קשר. ולחברה הכי טובה שלי אף פעם לא היה זמן או סבלנות לטכנולוגיה, לכן אנחנו עד היום שומרות על קשר באמצעות הפלאפון ולא דרך המחשב. יכול להיות שאם היו אנשים מהעבר שלי שהיה חשוב לי לשמור איתם על קשר זה מה שהיה משכנע אותי לפתוח פייסבוק. זה, וגם התמונות שלפעמים מפנים אליהן בפורומים ולא נעים לי להיות היחידה שאין לה פייסבוק וצריך לשים בשבילה את התמונות בפורום. אה, וגם נרשמתי לטוויטר אבל זה היה רק בשביל התוכנית של שליין, כי חשבתי שאם נרשמים ולא סתם נכנסים אז רואים בטוויטר של התוכנית עוד דברים מעבר אבל גיליתי שההבדלים היחידים הוא שבתור רשומה אני יכולה להגיב ולסמן תגובות אחרות שאהבתי. לעדכן על עצמי אני לא אוהבת במילא וגם אין לי כלכך בשביל מי.... גם הגבלת התווים שם לא ממש נותנת לך באמת לשפוך את הלב. בגלל זה אני מעדיפה פורומים.

remundo

New member
יש רק שתי בנות מהתיכון שאני עדיין בקשר איתן

ולשתיהן אין פייסבוק
אז מה? לאחת מהן גם לא היה פלאפון עד שנה שעברה. דברים כמו זה שאין למישהו פייסבוק לא יהיה מה שינתק אותו מהעולם. עם מי ששומרים על קשר שומרים על קשר גם בלי פייסבוק. הפייסבוק זאת דרך לשימרה על קשר עם אנשים שלא היית שומרת איתם על קשר בלי הפייסבוק, כמו למשל כאלה שלא יזמינו אותך לחתונה שלהם, אבל למי אכפת? את רק רוצה רשימת ממש ממש ארוכה של חברים! (טוב, את לא. זה יותר מתאים לערסונים בני 13, או משהו.) אה, לי יש פייסבוק ואין לי אף אחד מכם בפייסבוק, כך שזה אל ממש משנה לי אם תגידו לי שהעליתם תמונות של עצמכם לפייסבוק כי אני ממילא לא אוכל לראות אותן. גם אני נרשמתי לטוויטר, אבל זה היה סתם כיד להיות כמה ימים בדף הראשי של ישראבלוג. כמה עלוב. אני לא יודעת אם הייתי יכולה לשפוך את הלב במקום שאני מודעת לזה שכל האנשים הכי לא קשורים שבמקרה יש לי בפייסבוק יכולים לקרוא, ודווקא בגלל שהם סוג של מכירים אותי זה יעניין אותם יותר. לכתוב דבירם כאלה במקום כמו פורום או בלוג זה שונה, גם אם בסופו של דבר יצא שאני אכיר את כל מי שקורא בבלוג שלי או חבר בפורום שגם אני חברה בו באופן אישי, כי אלה יהיו אנשים שגם ככה יודעים עלי יותר מידי.(זה בערך כמו שאין לי בעיה לספר דברים כאלה לאחיות שלי והחברה הכי טובה שלי מהתיכון. כבר אין לי מה להסתיר מהאנשים האלה. זה דווקא נחמד, כי אף פעם אי אפשר להרגיש לא נעים בחברת אנשים שמכירים אותך כל כך טוב.)

star_female

New member
זה נחמד לגלות שאנשים שאתה מכיר

מכירים אחד את השני בלי קשר. מה השם המלא שלך (או השם בפייסבוק אם זה לא השם המלא)? אני אוסיף אותך אם את לא מתנגדת... :X

remundo

New member
יאי תודה!

(מישהו הבין את הרמז המאוד עבה שלי!
) אני נקראת שם tamar cr. אה, וזה קרה לי. מצאתי שם מישהי שלמדה איתי עד כיתה ב דרך מישהי שלמדה איתי בתיכון בכלל.

Digi Lista

New member
הבנתי את הרמז מההתחלה אבל...../images/Emo132.gif

מה יעזור שאתן לך את הפייסבוק שלי כשאני לא נכנסת לפייסבוק אפילו כדי לאשר אנשים?...קיבלתי כבר כמה פעמים הודעות באימייל בסגנון "כבר זמן רב שאינך נכנסת לחשבון הפייסבוק שלך ויש לך איקס חברים לאשר,איקס הודעות בדואר נכנס וכו"
אימא שלי אגב טענה עד לא מזמן שגם הכרטיס אשראי שלי שולח לי הודעות דומות כדי להזכיר לי להשתמש בו...

Yuske

New member
לי האמת יש 4 חברים בפייסבוק הפיקטיבי

1 זה ההוא מיפן שבגלל זה הקמתי אותו עוד 1 לתמונות שלו מיפן ועוד 2 סתם כי שיעמם לי וסיפרתי להם שעשיתי פייסבוק פיקטיבי אז הם שאלו אם אני רוצה להוסיף אותם...והיה לי משעמם אז שלחתי להם בקשת חברות מאז - לא נכנסתי כלל לפייסבוק בקשר לאימיילים של הפייסבוק...לפני הרבה חודשים לערך קיבלתי מדי פעם אימיילים לאימייל שלי על "גילעד בוא תראה מה החברים שלך עושים עכשיו בפייסבוק"...הקטע היה - שלא היה לי כלל פייסבוק! יא ליסטה רוצה להיות חברה שלי בפייסבוק?

למעלה