לכל אוהבי הכלבים - בקשה לדיון

• פותח הנושא WTR2
  • פורסם בתאריך

WTR2

New member
יש אמצע

לא צריך לעשות ניסויים ולא צריך לזרוק ניחושים אפשר להסתמך על ניסויים שהתקיימו בעבר, כשכן כבר מאות אלפי שנים האדם עושה ניסויים על בעלי חיים. אם מסתמכים על ניסויים שהיו בעבר- אז המוצר יהיה טוב ומזין, ולא צריך לגרום עוד סבל

מה פתאום?

ברשותך לא אגיב ל"מאות אלפי שנים". המחקר בתחום המזון הרפואי עוד בחיתוליו. אין לנו נתון אחד מוסכם בדבר אחוז החלבון המומלץ לחולי כליה, או סוג החלבון שמתאים להם. סוגי מזון היפואלרגני חדשים מפותחים כל הזמן ועוזרים לעשרות אלפי כלבים מדי שנה. בתחום הזה- כל מחקר מחדש לנו ומציל נפשות. אפילו על הזנת כלבים בריאים אפשר להתווכח. כמובן שיש דרכים לגיטימיות לערוך ניסוי (ראה שיטת הWHITE BAG), ויש דרכים...

WTR2

New member
לא יודעת עד כמה הוא בחיתוליו

אבל מאות אלפי שנים הכוונה לניסויים בבעלי חיים בכלליות אפשר לקבל יותר הסברים על הWHITE BAG? שאבין על מה באמת מדובר? יש דרכים, והם לא חייבים להיות ניסויים פולשניים, אם בכלל ניסויים...

RSPA

New member
מדובר בניסויי טעימה

מעבירים לכל מיני גורמים מזון בשקים לבנים שלא רשום עליהם כלום ואח"כ אוספים נתונים איך הכלבים הגיבו לאוכל הזה. היה להם טעים או לא, הם שלשלו או לא וכן הלאה. אלה ניסויים סבירים ומקובלים ולא אמורים לגרום סבל או לבעיות מיוחדות (בדר"כ...) וכמובן שהכל צריך להיעשות בבקרה מלאה. אבל אנחנו מדברים על משהו אחר, פולשני, חותכני, כואב ומסב סבל לכלב.

Benjamin Turner

New member
בחייאת, אם כך אז גם קבוצות המיקוד

של כל חברות המזון לבני אדם נחשבות ל"ניסוי" (ואני מוכנה בכיף להשתתף באחת כזו של אוסם, נניח
). בוודאי, גם אני הייתי מנדבת את החייעס שלי ל"ניסויים" כאלה, וכוונתי היתה מן הסתם לניסויים פולשניים (ובעצם לכל ניסוי שגורר התעללות בבעלי חיים). אגב, דוק, שאלתי אותך לפני כמה ימים שאלה בפורום חתולים (אני מניחה שלא ראית): מותר למרוח למיסיל על חתולים? לפוטר שלי "צמחה" מין קרחונת כזו מעל הגבה, והיות ואין לי וטרינר ממש קבוע לא נעים לי להתקשר ולשאול

karnitg

New member
מותר,אנחנו עשינו זאת הרבה בזמנו

זה המשחה טובה נגד פטריות. אבל הדבר הכי טוב שפועל הכי מהר זה כדור פרוגרם.קשה להשיגו...

Benjamin Turner

New member
יופי, ../images/Emo51.gif../images/Emo20.gif

למען האמת, הקרחונת הזו כבר מתחילה להצטמק ללא טיפול, מה שגורם לי לחשוב שזה סתם שפשוף או משהו. אגב, וטרינר אישר לכם את השימוש במשחה?

moranמורן

New member
אני איתך מאחורי כל מילה !

מי שקונה מוצר, שנעשו בשבילו ניסויים על בעלי-חיים, הוא אדם רע! לי יש את החוברת של האגודה נגד ניסויים, ורק עפ"י החוברת אני קונה מוצרי קוסמטיקה, שמפו וכדומה! התנתקתי מאינטרנט זהב שידוע שאחד הסמנכלים שם הוא מבעלי חוות מזור הדוחה, ובטח שאני לא אקנה יוקנובה!!!!!!

מה בקשר לדיאט-סיאנס

(ככה קוראים לו?) הוטרינר הציע את זה , אבל קונים את זה אצלו. הוא מאד יקר. האם הוא טוב? (כרגע אנחנו עם פרו-פלאן)

WTR2

New member
איכות לא יודעת. מוסרית- לא

הילס (Hills Science Diet) עושים ניסויים על בע"ח.

john111

New member
אם כבר דיון - אז מה עם שחיטת בשר

לצורך האכלת כלבים? האם לא צריך להעדיף מזון שעושה שימוש במוצרים נלווים של תעשיית הבשר, מאשר מזון שעושה שימוש בבשר עצמו ובכך מעודד עוד שחיטה של בעלי חיים שגודלו בתנאים מחפירים. אכן כלבים הם לא חיות צימחוניות אבל אם אפשר להאכיל אותם באוכל שבו יש פחות פגיעה ישירה בחיות בעייני בתור צימחוני זה עדיף.

WTR2

New member
תראה, אני מעדיפה לא לפתוח את הדיון

פה כי זה ייגרר והדיון שאני פתחתי, שחשוב לי לקבל עליו תשובות, יפסק. אבל רק כדי שתדע את דעתי- יש לבני אדם אחריות לכלבים, כי הם בייתו אותם כל כך שהם לא יכולים לשרוד לבד. הם זקוקים לנו. עכשיו, יש אוכל צמחוני/צמחי לכלבים ואני בעדו לחלוטין! בקשר לאוכל בשרי- רוב המאכלים שמאכילים בהם כלבים הם שאריות של הבשר שנשחט בשביל האדם. ככה שאם כלב יאכל בשר הוא לא יגרום לאחוז תמותה גבוה יותר, ויותר שחיטות. אבל אם האדם לא יאכל בשר כן יש השפעה...

john111

New member
את העלאת דיון שקשור במוסר

ולמוסר אין גבולות. המזונות הטובים מתהדרים בתכולה של בשר אמיתי, בעוד בלכאורה הבינונים משתמשים רק במוצרי לוואי של תעשית הבשר. אם כבר עושים דיון באיזה אוכל הוא מוסרי או לא, נראה לי שבתור אוהבי חיות גם השאלה הזו יכולה בהחלט להיות רלוונטית. ניסויים בבעלי חיים הם רק קצה הקרחון לאכזריות כלפי בעלי חיים. תעשיית הבשר, אופן השחיטה, צורת הגידול מזעזעים בעיני הרבה יותר, אני מודה.

WTR2

New member
תראה..

אני מבינה מאיפה אתה מגיע ומסכימה איתך פתחתי דווקא את הדיון הזה ולא גלשתי לאכילת בשר, כי ידוע לי שיש אנשים אטומים שלא יקבלו את הצמחונות לחייהם, ולא רואים קשר ישיר בין צמחונות לאהבת בעלי חיים. אבל אם מתמקדים במשהו שקשור ספציפית לפורום הזה, שזה ניסויים שמתרחשים בכלבים, נראה לי שכן יש על מה לדבר. אני לא חושבת שיש משהו גרוע יותר מהשני. אני אישית לא יכולה להשוות בין התאכזרות אחת לאחרת במקרה הזה.

WTR2

New member
ועוד משהו

לפני זמן מה כן ניסיתי לראות מי פה צמחוני/טבעוני ומי אוכל בשר והנה התשובות

למעלה