מועדון דיסני (6) - אלדין, בת הים הקטנה, במבי

It's Always Sunny

Well-known member
תודה אתה גורם לי להרגיש צעירה.
:-D:-D אבל האם זו מחמאה או עלבון? |תוהה|

זה גם וגם בארץ לא?
אה אח"כ הבנתי מה ניסית להגיד.
מעניין למה בחרו דווקא בשם הזה שזה בתכלס באמת שם יהודי לבנים (אריה -אל?) לבת הים הקטנה.
יאפ. מסכנים בנים שקוראים להם אריאל, בטח בחו"ל חושבים אוטומטית שהם בנות, בטח מבאס שהשם היה במקור של בנים (בטוח יש עוד שמות כאלה שהיו של בנים ואז הפכו מתישהו ליוניסקס, אני די בטוחה שגם השם שלי היה פחות פופולארי אצל בנות עד שלב מסוים).

קצת כן. אבל הפעם שמתי לב שיש לו קצת. הוא מציל את הכלב. הוא ג'נטלמן שלא רוצה לנשק בחורה שהוא פגש הרגע. אוקי זהו:-D
אולי כדי שנבין למה היא התאהבה בו? כלומר לגבי הכלב, לגבי הנשיקה זה לחלוטין בשביל העלילה.

וואלה. לא שמתי לב שהיא היחידה שהשם שלה לא נגמר בA
גם אני לא שמתי לב עד שגיליתי את זה בטעות לפני כמה שנים (בתיכון הייתה לי תקופה של אובססיה לדיסני למרות שלא ראיתי את הסרטים חחח)
העובדה שהשם של כולן מתחילה ב-A אומרת שכולן חשודות בהיותן A משקרניות קטנות? (סורי, ראיתי הזדמנות והייתי חייבת לקחת אותה :-D|פנים|)

או "הקול בראש"
נכון!

בינגו, על השם הזה חשבתי כשרשמתי את זה :-):

כי אריאל קצת פוסטמה וכ"כ רוצה להיות בת אדם וגם בטוחה שלגרום למישהו שהיא מאוהבת בו תוך 3 ימים זאת לא בעיה שהיא לא חושבת בכלל על ההשלכות.
לגמרי. טוב, אפשר לסלוח לה, אחרי הכל היא בת 16, היא בגיל שצריך להיות מרדניים. מצד שני, נתנו לה להתחתן בגיל הזה, אז אני לא בטוחה אם זה רעיון טוב לתת למישהי שלא חושבת על המעשים שלה עד הסוף להתחתן.

didalf

Well-known member
:-D:-D אבל האם זו מחמאה או עלבון? |תוהה|
לאדעת איך הוא התכוון, אבל אני החלטתי שזה מחמאה שאני צעירה:-P:

אולי כדי שנבין למה היא התאהבה בו? כלומר לגבי הכלב, לגבי הנשיקה זה לחלוטין בשביל העלילה.
הוא דומה להארי סטיילס והוא אוהב כלבים, מספיק בשבילי:-D

בינגו, על השם הזה חשבתי כשרשמתי את זה :-):
כי זה באמת שם מכוער. לפחות דאינריז קצת יותר יפה.

מצד שני, נתנו לה להתחתן בגיל הזה, אז אני לא בטוחה אם זה רעיון טוב לתת למישהי שלא חושבת על המעשים שלה עד הסוף להתחתן.
|כן|ממש:-D

keren or5

Well-known member
תגובה חפיפניקית, סורי, כתבתם ממש הרבה.

תודה, ההיתרון של סרטי דיסני זה שאני באמת יכולה להגיב בלי לראות את הסרט כי כנראה צפתי בו כבר מיליון פעם
חחחח כנ"ל. אני לא באמת ראיתי שוב את אלאדין, בת הים, או מלך האריות עכשיו, אבל אני יודעת לצטט אותם בע"פ בעברית ואנגלית, שאין באמת צורך שאני אראה אותם שוב. ואת השירים ראיתי אפילו יותר פעמים.
תמיד כשהיה בקלטות את ההודעה הזאת "עכשיו הסרט ובסופו הפתעה" ציפיתי שתצא מהוידאו סוכריה או משהו. זה תמיד היה עוד פרסומת:-(
:-D:-D:-D אני האמת אף פעם לא חיכיתי לפרסמות בסוף, ותמיד ניסיתי לפרש את הסוף של הסרט כ"ההפתעה" - חשבתי כזה- טוב יש סוף טוב- זאת הפתעה! (אבל בקלטת בת הים הקטנה שלי אני חושבת שהיה איזה קטע קצר על דיסנילנד אחרי הסרט במקום פרסומת וזאת הייתה ההפעה.
המספר זה הג'יני?
ראיתי שיש על זה מחלוקת. אני חושבת שבאיזה מקום דיסני אישרו שזה אכן הג'יני. עוד דברים שמעידים על כך- מדובב ע"י רובין וויליאמס. יש לו 4 אצבעות בידיים כמו לג'יני (ולכל הדמויות האחרות יש 5). אגב, בסיום אלאדין 3 (מלך הגנבים) - הסיפור נסגר עם המספר בסוף הסרט. למי שהתלונן שאין איתו קלוז'ר!

לא רק שאלאדין חתיך ממש |מאוהב| הוא גם כזה נסיך מושלם (תרתי משמע). יש לו לב טוב, חכם, חוש הומור, אוהב הרפתקאות, חמוד כשהוא מאוהב, נו הוא כזה מאנץ' מה איתכם? איך הוא לא היה קראש ילדותכם?! |מאוהב|
פתאום שמתי לב - תמיד בסרטי דיסני יש איזה חיה סיידקיק, אבל פה לכל דמות יש חיה סיידקיק משלה.
טרופ סופר חרוש וידוע, שדיסני כבר צחקו על זה בעצמם

זה כי אלדין הוא diamond in the rough
(איך תרגמו את זה בעברית?)
יהלום בלתי מלוטש
אהבתי שאלדין אומר שלא כל יום רואים סוס עם two rear ends
בעברית הוא אומר משהו בסיגנון- "היי אבו, תראה, לא בכל יום רואים חמור רוכב על סוס"

*אגב, האם אלדין או יסמין אי פעם הופיעו בסדרה? (כלומר המקורית)
יאפ. הם הופיעו ב- once upon a time, אני לא זוכרת אפילו מה הייתה העלילה איתם רק שזה היה ליים לגמרי, כמו כל מה שהיה בסדרה אחרי עונה 3

|מאוהב| |מאוהב| |מאוהב| אריאל עיניים שלי, חיים שלי, גיבורת ילדותי! מאוהבת בך!
אבל אוי לא אריק טובע. אריאל מצילה אותו ומביאה אותו לחוף. ואז בוהה בו קצת בקריפיות, אבל הוא חתיך אז זה מובן. ושרה לו וזה מעיר אותו לחיים. מי לא היה רוצה להתעורר עם בחורה יפיפיה שרה בקול של מלאך?? אבל אוי הוא נעלמה.
מי לא היה מתאהב בה כזה משהוא רואה כשהוא פותח עיניים?

אני טים אריאל אפילו שהיא קצת פוסטמה

לא לקרוא לה פוסטמה! אפילו בכל הסטנדרטים של היום אני חותמת על כל דבר שהיא עשתה בסרט! קודם כל היא רצתה להיות בעולם בני האדם לפני שהיא פגשה את אריק, זה לא רק בגללו. והיא רק הסכימה לאורסולה בגלל אבא שלה שהיה חרא שתלטן שניסה לשלוט עליה! ו מזה במבחן התוצאה היא צדקה לגבי אריק. הוא סופר מאנץ'. נסיך תרתי משמע. אפילו לא חשבתי על העניין שהוא מציל את הכלב כדבר מיוחד (אין לי את הפטיש הזה לכלבים שיש לך). אבל הוא ממש נחמד אליה ונותן לה להיות בארמון אפילו שהוא לא חושב שזאת הבחורה שהוא מאוהב בה, ובלי קשר הוא חמודי ממש. ומתאהב בה אחרי שהוא מכיר אותה, ומבין שהוא צריך לוותר על ה"נערת החלומות שיש לו בראש" לטובת מישהי אמיתית שהוא באמת מחבב ונהנה איתה. זה מסר ממש מורכב לדיסני במיוחד סרטי נסיכות של אותה תקופה! וחוץ מזה אני מוחה על הדאבל סטאנדרט. אלאדין מונע כל הסרט מהרצון שלו להיות עם יסמין והוא, כמו אריאל משנה את עצמו כדי להיות איתה, אבל אף אחד לא אומר שהוא טיפש בגלל זה, אבל זה שחלק מהמניעים של אריאל זה האהבה שלה לאריק מעצבן את כולם וזה הסקסיזם האמיתי!!
משהו שהפתיע אותי זה שאורסולה ממש לא הסתירה שום פרט ממנה כשהיא הסבירה את העסקה.
לא נכון. היא לא אמרה שהיא תנסה אקטיבית לחבל במאמצים של אריאל! שהצלופחים שלה הפילו את הסירה לפני שהם התנשקו, וכשהיא כישפה את עצמה להיות בת אדם עם הקול של אריאל והיפנטה את אריק! זה לא חלק מהדיל!
נראה לי שהוא הבין שעדיף לוותר עליה. זה כמו שהורים מוותרים על הילד הבעייתי ופשוט נותנים לו להרוס את החיים שלו ולא מנסים לעצור אותו כי אם הם מנסים אז הוא רק עושה עוד יותר צרות כדווקא.
גררר היית כ"כ קרוב. הארק האמיתי הוא של טריטון שמבין שהוא לא יכול לשלוט לילדה שלו על החיים וצריך לשחרר אותה! אבל מה הקשר להרוס את לעצמה את החיים? להיות בת אדם ולהיות עם אריק זה מה שאריאל רצתה כל החיים שלה - איך היא הרסה את החיים של עצמה כשהיא השיגה את זה?!
:eek:
אתה בעצמך פור אנפורצ'ונט סול!
(y)(y)השיר של אורסולה אייקוני! ואחד המקרים שאני לא בטוחה אם אני מעדיפה את השיר האנגלי על העברית. והקטע שאריאל שרה והקול שלה נראה כמו כדור צהוב ואורסולה מוציאה את זה מהפה שלה, לג'יט מקריפ בצורה גאונית. אני לא מבינה איך זה לא יותר הפחיד אותך מאשר אמא של שלגיה?

ועכשיו קצת מידע על הסיפור שמאוחרי הסרט- הסיפור של האנס כריסטיאן אנדרסן. קודם כל, האנס הוא מזוכיסיט יותר גרוע מהאחים גרים ואני לא מבינה מי נתן לו לכתוב סיפורים לילדים! רק אומר שהיה מקרה בו לתומי הקראתי לאחיינית הקטנה שלי סיפור מתוך ספר סיפורים של האנס כריסטיאן אנדרסן לילדים, ובאמצע מוכרת הגפרורים הקטנה אני מוצאת את עצמי מנסה בכוח לעצור את הדמעות שיוצאות לי מהעיניים ולא מצליחה! ג'יסז איזה סיפור עצוב!

בסיפור המקורי של בת הים הקטנה יש כמה שיניים מהסרט, אחד יחסית קטן זה שאריאל מרגישה כאילו היא הולכת על סכינים עם כל צעד שהיא עושה (זה היה חלק מהעסקה שהיא עשתה כולל לתת את הקול, הורידו את החלק הזה בסרט של דיסני תודה במת!
אבל החלק היותר משמעותי הוא שהסוף שונה לחלוטין. אריק (אולי היה לו שם אחר) מאוהב במישהי אחרת, ורואה את אריאל (גם לה לא נראה לי קראו כה, אבל אין לי כוח לבדוק אז תזרמו) רק כידידה. היא לא מצליחה להשיג ממנו נשיקה או את אהבתו אחרי 3 ימים, לכן לי ההסכם שלה עם המכשפה הוא שהיא תהפוך לקצף על פני הים. אחיות של אריאל גוזרות את השיער שלהם והולכות למכשפה ומתחננות שהיא לא תעשה את זה לאריאל תמורת השיער שלהם, המכשפה מסכימה בתנאי שאריאל תדקור את אריק בלב בזמן שהוא ישן. אריאל מנסה אבל ברגע האחרון לא מצליחה, ואיך שהוא היא עדיין לא מתה, לא זוכרת מה הסיבה אבל במקום להפוך לקצף ים, היא הופכת לאיזה סוג של מלאך או משהו, שאמור לרחף בשמיים ולשמור על אנשים ואחרי מאה שנים או משהו היא אמורה לקבל נשמה.

נוטים להתייחס לבת הים הקטנה כאלוגריה על הומוסקסואליות. היו שמועות שהאנס כריסטין אנדרסן היה הומו, שלא יכל להביע את המשיכה שלו לגבר שאהב. אריאל אמורה להיות מטאפורה לגבר הומו. במיוחד בסיפור המקורי. הקטע שהיא נותנת כל מה שיש לה בשביל גבר שרק יכול להיות ידיד שלה ומאוהב במישהי אחרת, זו אמורה להיות החוויה ההומוסקסואלית. זה גם מתקשר עם השנים לחוויה טרנסית, במיוחד הקטע של לשנות את עצמך פיזית כדי "לעבור" כמשהו אחר בחברה. ואורסולה, כמו כל נבלי דיסני, היא כמובן קווירית ומבוססת על מלכת דראג אמיתית.

It's Always Sunny

Well-known member
ראיתי שיש על זה מחלוקת. אני חושבת שבאיזה מקום דיסני אישרו שזה אכן הג'יני. עוד דברים שמעידים על כך- מדובב ע"י רובין וויליאמס. יש לו 4 אצבעות בידיים כמו לג'יני (ולכל הדמויות האחרות יש 5). אגב, בסיום אלאדין 3 (מלך הגנבים) - הסיפור נסגר עם המספר בסוף הסרט. למי שהתלונן שאין איתו קלוז'ר!
ראית את כל הסרטים של אלאדין?

לא לקרוא לה פוסטמה! אפילו בכל הסטנדרטים של היום אני חותמת על כל דבר שהיא עשתה בסרט! קודם כל היא רצתה להיות בעולם בני האדם לפני שהיא פגשה את אריק, זה לא רק בגללו. והיא רק הסכימה לאורסולה בגלל אבא שלה שהיה חרא שתלטן שניסה לשלוט עליה! ו מזה במבחן התוצאה היא צדקה לגבי אריק. הוא סופר מאנץ'. נסיך תרתי משמע. אפילו לא חשבתי על העניין שהוא מציל את הכלב כדבר מיוחד (אין לי את הפטיש הזה לכלבים שיש לך). אבל הוא ממש נחמד אליה ונותן לה להיות בארמון אפילו שהוא לא חושב שזאת הבחורה שהוא מאוהב בה, ובלי קשר הוא חמודי ממש. ומתאהב בה אחרי שהוא מכיר אותה, ומבין שהוא צריך לוותר על ה"נערת החלומות שיש לו בראש" לטובת מישהי אמיתית שהוא באמת מחבב ונהנה איתה. זה מסר ממש מורכב לדיסני במיוחד סרטי נסיכות של אותה תקופה! וחוץ מזה אני מוחה על הדאבל סטאנדרט. אלאדין מונע כל הסרט מהרצון שלו להיות עם יסמין והוא, כמו אריאל משנה את עצמו כדי להיות איתה, אבל אף אחד לא אומר שהוא טיפש בגלל זה, אבל זה שחלק מהמניעים של אריאל זה האהבה שלה לאריק מעצבן את כולם וזה הסקסיזם האמיתי!!
אני לא יודעת אם אני אשנה את דעתי אבל מה שכתבת מעניין וגרם לי קצת לחשוב.
וכמו ששאלתי מקודם על אלאדין, ראית את סרטי ההמשך של בת הים הקטנה?

בסיפור המקורי של בת הים הקטנה יש כמה שיניים מהסרט, אחד יחסית קטן זה שאריאל מרגישה כאילו היא הולכת על סכינים עם כל צעד שהיא עושה (זה היה חלק מהעסקה שהיא עשתה כולל לתת את הקול, הורידו את החלק הזה בסרט של דיסני תודה במת!
את הקטע הזה אני זוכרת שקראתי ממש מזמן וזה די עצוב.

אבל החלק היותר משמעותי הוא שהסוף שונה לחלוטין. אריק (אולי היה לו שם אחר) מאוהב במישהי אחרת, ורואה את אריאל (גם לה לא נראה לי קראו כה, אבל אין לי כוח לבדוק אז תזרמו) רק כידידה. היא לא מצליחה להשיג ממנו נשיקה או את אהבתו אחרי 3 ימים, לכן לי ההסכם שלה עם המכשפה הוא שהיא תהפוך לקצף על פני הים. אחיות של אריאל גוזרות את השיער שלהם והולכות למכשפה ומתחננות שהיא לא תעשה את זה לאריאל תמורת השיער שלהם, המכשפה מסכימה בתנאי שאריאל תדקור את אריק בלב בזמן שהוא ישן. אריאל מנסה אבל ברגע האחרון לא מצליחה, ואיך שהוא היא עדיין לא מתה, לא זוכרת מה הסיבה אבל במקום להפוך לקצף ים, היא הופכת לאיזה סוג של מלאך או משהו, שאמור לרחף בשמיים ולשמור על אנשים ואחרי מאה שנים או משהו היא אמורה לקבל נשמה.
:-0:-0:-0
אבל את החלק הזה לא הכרתי, תמיד הייתי בטוחה שהיא הופכת לקצף, את יודעת להסביר על הקטע של המלאך? מאיפה זה הגיע?

נוטים להתייחס לבת הים הקטנה כאלוגריה על הומוסקסואליות. היו שמועות שהאנס כריסטין אנדרסן היה הומו, שלא יכל להביע את המשיכה שלו לגבר שאהב. אריאל אמורה להיות מטאפורה לגבר הומו. במיוחד בסיפור המקורי. הקטע שהיא נותנת כל מה שיש לה בשביל גבר שרק יכול להיות ידיד שלה ומאוהב במישהי אחרת, זו אמורה להיות החוויה ההומוסקסואלית. זה גם מתקשר עם השנים לחוויה טרנסית, במיוחד הקטע של לשנות את עצמך פיזית כדי "לעבור" כמשהו אחר בחברה. ואורסולה, כמו כל נבלי דיסני, היא כמובן קווירית ומבוססת על מלכת דראג אמיתית.
נבלי דיסני הם קווירים? יכולה להרחיב על זה קצת בבקשה?
אני מניחה שהסיפור עם אנדרסן אף פעם לא הוכח?

ועכשיו קצת מידע על הסיפור שמאוחרי הסרט- הסיפור של האנס כריסטיאן אנדרסן. קודם כל, האנס הוא מזוכיסיט יותר גרוע מהאחים גרים ואני לא מבינה מי נתן לו לכתוב סיפורים לילדים! רק אומר שהיה מקרה בו לתומי הקראתי לאחיינית הקטנה שלי סיפור מתוך ספר סיפורים של האנס כריסטיאן אנדרסן לילדים, ובאמצע מוכרת הגפרורים הקטנה אני מוצאת את עצמי מנסה בכוח לעצור את הדמעות שיוצאות לי מהעיניים ולא מצליחה! ג'יסז איזה סיפור עצוב!
איך האחיינית הגיבה?

didalf

Well-known member
לא רק שאלאדין חתיך ממש |מאוהב| הוא גם כזה נסיך מושלם (תרתי משמע). יש לו לב טוב, חכם, חוש הומור, אוהב הרפתקאות, חמוד כשהוא מאוהב, נו הוא כזה מאנץ' מה איתכם? איך הוא לא היה קראש ילדותכם?! |מאוהב|
:-D
מה זה מאנץ' אבל?

בעברית הוא אומר משהו בסיגנון- "היי אבו, תראה, לא בכל יום רואים חמור רוכב על סוס"
אוי זה טוב:-D

|מאוהב| |מאוהב| |מאוהב| אריאל עיניים שלי, חיים שלי, גיבורת ילדותי! מאוהבת בך!
:-D:-D:-D
מי לא היה מתאהב בה כזה משהוא רואה כשהוא פותח עיניים?
לגמרי מה שחשבתי בקטע הזה. ועוד עם הקול שלה|מאוהב|

:-D:-D:-D
אמרתי אבל שאני זורמת עם זה!!
נראה לי אבל שההבדל הוא שאלאדין לא רצה להיות כ"כ חלק ממקום שבו ליטרלי יאכלו את החברים שלו ויעשו בו ניסויים.
ושהוא לא משלם מחיר יקר או בכלל על השינוי שהוא עושה בשביל יסמין, אז זה פחות צורם.

והקטע שאריאל שרה והקול שלה נראה כמו כדור צהוב ואורסולה מוציאה את זה מהפה שלה, לג'יט מקריפ בצורה גאונית. אני לא מבינה איך זה לא יותר הפחיד אותך מאשר אמא של שלגיה?
כן זה מהמם.
וכי אמרתי:
האמת זה סרט שפחות גדלתי עליו, לא הייתה לי קלטת לדעתי. אני בשלב מסויים פחדתי מהכל בגלל שלגיה, והנטיה בבית שאני לא בטוחה אם הגיעה יותר מאחותי או מההורים שלי הייתה לסרטי חיות של דיסני ופחות נסיכות. אבל עדיין לפני כמה שנים כשצפיתי בתור בוגרת הרגיש לי שאני מכירה את הסרט, אז כנראה כן ראיתי אותו מתישהו. קיצר פה הגרסה העברית לא חרוטה לי בראש. בכל מקרה מאז ראיתי מספיק פעמים. ואת השירים כמובן הכרתי כל חיי. ואת גם את העלילה הכללית, הדמויות והדימויים והרפרנסים המוכרים.
אחרי הטראומה משלגיה פחות צפיתי בסרטי נסיכות, יותר סרטי חיות. פחדתי בכלל להתקרב לבת הים הקטנה בגלל זה. אני באמת לא בטוחה באיזה שלב בחיי ראיתי את זה.
והיא עדיין מצויירת פחות מפחיד מהמכשפה של שלגיה.

כן נראה לי שידעתי את כל זה.
ואורסולה, כמו כל נבלי דיסני, היא כמובן קווירית ומבוססת על מלכת דראג אמיתית.
זה כזה מחדל באמת שלא לקחו דראג קווין לשחק אותה בסרט החדש.

Lhuna3

Well-known member
קודם כל מעט מחשבות שלי:
1. דבר ראשון בהתחלה הופתעתי לגלות שיש גם בני-ים זכרים. חשבתי תמיד שבנות ים זה גזע קסום שיש ממנו רק נשים.
2. סרט חמוד בהחלט, למרות שבאופן חריג אני יותר אהבתי את הגרסה ה"גברית" (לוקה). בעיקר כל ההתחלה ממש דומה. (אני כמובן יודעת שבת הים הקטנה זה המוקדם יותר)
3. הכרתי רק את השיר החמוד under the see
4. קצת הפריע לי שעשו את ארבעת האחיות שלה במכוון מכוערות, כדי שיהיה בולט שהיא הכי יפה (כי כרגיל בדיסני זה הערך העיקרי של גיבורה). וכן אני בטוחה שזה מכוון.
5. כל הקטע של סבסטיאן והטבח במטבח היה מאוד אכזרי. ציפיתי שתהיה גם התמודדות עם הנושא כשיגישו לה דגים מתים והיא תזדעזע ולא תהיה מסוגלת לאכול אותם, אבל עברו על זה בקלילות.
אבל היה קצת מצחיק כשהיועץ של הנסיך אומר כבדיחה "טוב בואו נתחיל לאכול לפני שהסרטן יברח לי מהצלחת" וזה מה שקרה באמת.
6. חשבתי שבסוף אבא שלה יעשה קסם הפוך: במקום להפוך אותה לבת אנוש, הוא יכל להפוך את הנסיך לבן-ים, ואז הוא גם לא היה צריך להפרד מהבת שלו והיא גם היתה מקבלת את הנסיך.

מצד שני לין מנואל מירנדה אמור להוסיף שירים שזה כבר - |מאוהב| פלוס הוא מעריץ גדול של הסרט הוא לא יהרוס אותו.
:-0 :-0 :-0

פאן פאקט - הוא קרא לבן שלו סבסטיאן על שם סבסטיאן הסרטן.
די לא נכון :-D:-D:-D
אבל גם עלילה עם מסרים מאד בעייתים שמצד אחד לא לעניין לשים בסרט חדש, מצד שני יהיה מעצבן אם ישנו את כל הסרט. בטח יעשו אותה איכשו יותר עצמאית ופמניטסטית. מעניין איך יעשו את זה וכמה עקום זה יצא להם.
בעיני היא דווקא הצטיירה כדי עצמאית ופמיניסטית גם פה, כזאת שעושה מה שהיא רוצה, ויש לה סקרנות לחקור את העולם של בני האדם שנמנע ממנה, והיא אוספת דברים ומנסה ללמוד עליהם.
ונכון שמה שהיא רוצה זה שנסיך יפה תואר ינשק אותה, אבל היא בת 16 עם הורמונים משתוללים... זאת המציאות.
אבל אולי יעשו אותו "בן הים קטן" שמתאהב בנסיך ;-)
.
אריאל מתאהבת בנסיך אריק רק כי הוא חתיך. צודקת. הוא דומה להארי סטיילס, היא מבינה עניין.
1665691190653.png
וואי נכון :-D
הוא גם די דומה לאלאדין לא?
האם כל נסיכי דיסני נראים אותו דבר?
ותכלס זה לחלוטין היה צריך לשחק לידיים של אורסולה. מה הסיכוי שאריק הנסיך יתאהב בבחורה רנדומלית שיוצאת מהים ואפילו לא יכולה לדבר.
בהתחשב בהיותו נסיך של דיסני, ובהיותה צעירה ויפה - 99%.
לא ברור לי למה היא מנסה להתחתן עם אריק, כל מה שהיא הייתה צריכה זה למנוע ממנו מלנשק את אריאל עד השקיעה. מה היא הייתה מרוויחה מזה שהיא גם הייתה נשואה לו?
זה נכון. אולי פשוט אריק או אפילו היועץ/משרת/משהו הזה שלו שכל כך רוצה שהוא כבר יתחתן עם מישהי אמיתית דחף לזה.
אני זוכרת שקראתי לפני כמה שנים שאריאל מבוססת על אליסה מילאנו.
8-* וואו. האמת אני ממש הערצתי פעם את אליסה מילאנו (יותר נכון את הדמות שלה בסדרה "מי הבוס?")
אריק מרגיש לי קצת כמו דמות חסרת אופי.
"קצת"? ;-)
מסתבר שאריאל מעדיפה לחפש אוצרות בספינה נטושה, היא מאוד פזיזה ומתעלמת מפלאונדר למרות שהוא צודק לגבי הכרישים,
הרפתקנית ואמיצה! (שכן, זה דרך אחרת להגדיר פזיזות, אבל יש לי הרגשה שזה קצת קטע לא מודע של הבדל ביחס בין בנים לבנות, אני לא מתכוונת שלך אישית, אלא של החברה, להתייחס בחיוב להתנהגות מסויימת של בנים, ובשלילה לאותה התנהגות אצל בנות.)
נראה לי שסקאטל מחרטט את אריאל
הוא מאוד מצחיק בעיני, שהוא לא באמת יודע דברים, אבל הוא רוצה להראות ידען ובקיא אז הוא ממציא מה שנראה לו הגיוני חחח
קראתי תיאוריה שאומרת שאורסולה וטריטון הם בעצם אחים אבל אני לא יודעת כמה להאמין לה. בכל מקרה, אמרו בסרט למה אורסולה מנודה?
אני גם חשבתי ככה בהתחלה ותהיתי על הקשר ביניהם, ובאמת מוזר שלא התייחסו לעניין בסוף.
תכלס הסיבה שאריאל חושבת שהחיים של בני האדם טובים זה כי אריק הוא עשיר וחי בארמון עם משרתים, נכון? אם הוא היה עני, הדעה שלה הייתה שונה, מה אתם חושבים?
לא חשבתי על זה בכיוון הזה, כי עוד לפני שהיא פגשה את אריק היא הוקסמה מכל הדברים שבני אדם יצרו.
אני מסכימה שזה שהיא קיבלה חדר מפואר ומיטה נעימה והכל עשה עליה בטח רושם מופרז, אבל אני חושבת שגם אם הוא היה עני היא היתה עדיין נמשכת לעולם הלא מוכר הזה ומלא הפלאות שסקרן אותה כל כך.
סבסטיאן המסכן, צריך לראות את העינוי שהדגים עוברים במטבח ובדרך כמעט הופך לאוכל בעצמו. הקרב בינו לבין השף :-D:-D יש לי תחושה שדיסני ניסו להעביר מסר צמחוני.
מבחינתי הם קצת הצליחו :-D
דווקא הוייב הכל כך הומוריסטי כשהשף רודף אחריו עם סכין, גרם לי לדמיין לרגע כמה נורא זה היה נראה לנו אם סבסטיאן היה בנאדם והשף היה בן לגזע חייזרים ענקיים שאוכלים בני אדם, או משהו כזה.
אבל... זאת אני חחחח
אני זוכרת שקראתי את זה בויקיפדיה, הדבר הטוב בזה זה שהשם סבסטיאן הוא שם לגיטימי בניגוד לשמות של דמויות אחרות שהורים קראו לילדים שלהם אחריהן. לא אציין מה הם.
בעקבות משחקי הכס, השם אריה (עם פתח בהא, לא כמו השם הגברי Lion) הפך לשם פופולרי לבנות, מכירה ילדה ישראלית אפילו שנקראה ככה.
אז חשבתי על זה כשראיתי את הסרט וזה מעניין איך היא מצליחה להפעיל על אריאל מניפולציה בזמן שהיא לא משקרת לה בכלל.
היא ילדה בת 16 מאוהבת. החלטות רציונליות זה לא קשור לחיים שלה כרגע.
כן, גם זה יש חחח (אבל לא נראה לי בישראל לפחות)
(זה גם מצחיק כי זה בכלל לא השם של הדמות, אבל מניחה שגם דאיינריז יש.)
כי אריאל קצת פוסטמה וכ"כ רוצה להיות בת אדם וגם בטוחה שלגרום למישהו שהיא מאוהבת בו תוך 3 ימים זאת לא בעיה שהיא לא חושבת בכלל על ההשלכות.
אני שוב מרגישה שכולכם שופטים קצת יותר מידי לחומרה נערה בת 16.
לא לחינם זה נקרא גם גיל הטיפש-עשרה.
אני די בטוחה שגם השם שלי היה פחות פופולארי אצל בנות עד שלב מסוים
זה נכון.
לגמרי. טוב, אפשר לסלוח לה, אחרי הכל היא בת 16,
או, תודה :)

לא לקרוא לה פוסטמה! ... (חתכתי פה את הטקסט של מיקי כי תפוז טוען שבתגובה שלי יש יותר מ-10000 תווים) ...וזה הסקסיזם האמיתי!!
|כתר||לב||כן|
(חוץ מההערה על הפטיש לכלבים, זה לא פטיש, זה דבר נורמלי |שפם|)
לא נכון. היא לא אמרה שהיא תנסה אקטיבית לחבל במאמצים של אריאל! שהצלופחים שלה הפילו את הסירה לפני שהם התנשקו, וכשהיא כישפה את עצמה להיות בת אדם עם הקול של אריאל והיפנטה את אריק! זה לא חלק מהדיל!
צודקת גם. היא שיחקה מלוכלך.
גררר היית כ"כ קרוב. הארק האמיתי הוא של טריטון שמבין שהוא לא יכול לשלוט לילדה שלו על החיים וצריך לשחרר אותה!
באמת רציתי לכתוב - זה הארק היחיד שם בעצם. וגם שהוא קיבל שגם בקבוצת ההשתייכות של האויב, יכול להיות אינדיבידואל שהוא טוב.
ועכשיו קצת מידע על הסיפור שמאוחרי הסרט- הסיפור של האנס כריסטיאן אנדרסן. קודם כל, האנס הוא מזוכיסיט יותר גרוע מהאחים גרים ואני לא מבינה מי נתן לו לכתוב סיפורים לילדים!
:-D אבל ככה זה בכל האגדות הישנות וסיפורי הילדים הישנים - הם מלאים אכזריות והפחדות. פעם היחס לילדים לא היה כזה כפפות של משי מוגזמות כמו היום. (למעשה היה קיצוני לרעה מהרבה בחינות, שזה כמובן נוראי, אבל היום אנחנו בקיצוניות הפוכה, שגם היא לא אידיאלית.)

בסיפור המקורי של בת הים הקטנה יש כמה שיניים מהסרט... (שוב נאלצתי לחתוך) ... ואחרי מאה שנים או משהו היא אמורה לקבל נשמה.
וואלה, זה סיפור הרבה יותר מעניין בעיני!
נוטים להתייחס לבת הים הקטנה כאלוגריה על הומוסקסואליות. היו שמועות שהאנס כריסטין אנדרסן היה הומו, שלא יכל להביע את המשיכה שלו לגבר שאהב. אריאל אמורה להיות מטאפורה לגבר הומו. במיוחד בסיפור המקורי. הקטע שהיא נותנת כל מה שיש לה בשביל גבר שרק יכול להיות ידיד שלה ומאוהב במישהי אחרת, זו אמורה להיות החוויה ההומוסקסואלית.
:-0
תגובה חפיפניקית, סורי, כתבתם ממש הרבה.
פחחחח הסטנדרטים שלך ל"חפיפניקי"... :-D

keren or5

Well-known member
ראית את כל הסרטים של אלאדין?
כן. את שובו של ג'אפר (אלאדין 2) היה לי בקלטת אז ראיתי המון פעמים, אני זוכרת שאפילו הייתה תקופה שחשבתי שהוא יותר טוב מאלאדין (הייתי מאוד קטנה). אבל עדיין בכולל ראיתי את אלאדין יותר פעמים כי אותו המשכתי לראות כשהייתי גדולה. את השלישי- מלך הגנבים ראיתי פעם אחת נראה לי.
וכמו ששאלתי מקודם על אלאדין, ראית את סרטי ההמשך של בת הים הקטנה?
דווקא את זה לא, ולא נראה לי שאני אראה אף פעם.
אבל את החלק הזה לא הכרתי, תמיד הייתי בטוחה שהיא הופכת לקצף, את יודעת להסביר על הקטע של המלאך? מאיפה זה הגיע?
אממ... ככה זכרתי שהולך הסיפור המקורי, בדקתי עכשיו בויקיפדיה וגם שם כתוב את זה:

"ואז, ברגע שבו עמדה לימס במים, הרגישה כי היא מרחפת על כנפי הרוח אל השמים, שם אספו אותה בנות האוויר, שתפקידן לקרר את הארצות החמות ולהביא ריח לפרחים. בת הים הקטנה הפכה לבת אוויר ולבת אלמוות ויחד עם בנות האוויר עמלה שלוש מאות שנה בעשיית מעשים טובים על מנת ליצור לעצמה נשמה בת אלמוות."
לא יודעת מאיפה זה הגיע, אולי הוא לא רצה לסיים את הסיפור רע מדי.

נבלי דיסני הם קווירים? יכולה להרחיב על זה קצת בבקשה?
אוקי. לא בדיוק "קווירים" יענו מבחינת קאנון. אבל הם משהו שנקרא "קוויר קודד". ההסבר על התופעה הזאת ממש ארוך, מנסה קצת לאמלק ממה שאני זוכרת, אז היה בהוליווד ממש מזמן משהו שנקרא חוק הייז, שהיה אסור להראות דמויות קוויריות מפורשות בסרטים (אני מדברים על זמנים מאוד ישנים, שנות ה-30, או 40), אז היו כאלה שרצו להכניס דמויות קוויריות לסרטים אבל היה אסור להגיד במפורש, אז נתנו להם סממנים קווירים. לגברים בד"כ התנהגות נשית וקאמפית, לנשים מאפיינים גבריים. ועוד בעיה שהיה אסור להציג את המאפיינים האלה על דמויות טובות, אז הרבה עמים נתנו את התכונות האלה ל-"רעים" (לא רק בסרטי דיסני), זה חילחל גם לסרטי דיסני המוקדמים עם מליפסט, המכשפה של שילגיה, ואמא של סינדרלה שמקודדות כקוויריות. כשהגיעו לתקופה של תור הזהב השני של דיסני, כבר לא היה את החוק, אבל ראו שמאוד אוהבים את הנבלים, אז המשיכו לעשות אותם מקודדים קווירית- ג'אפר, סקאר, אורסולה, קרואלה ועוד. מעבר למאפיינים הקווירים שנשארו, היה משהו שהקהילה הגאה מאוד אהבה בנבלים האלה שהתחבר להם לחוויה הקווירית- הם לרוב מתחילים את הסיפור כדמות הלא רצוייה בחברה (מליפסנט, סקאר), הם לרוב נגד הסטטוס קוו ומנסים לצאת נגד מי שקובע את החוקים (כמעט תמיד נגד המלך או המלכה או מי ששולט).
להרחבה את יכולה לראות את הסרטון הזה שמסביר את זה יותר לעומק (יש בסרטון הרבה ספוילרים לסרטי דיסני הישנים):
אני מניחה שהסיפור עם אנדרסן אף פעם לא הוכח?
כמובן שלא הוכח, אבל נדמה לי ששמעתי שמצאו מכתבי אהבה שהוא כתב לאיזה בחור, וזה נראה כמעט בטוח שהוא היה גיי.
איך האחיינית הגיבה?
זה היה ממש מזמן אז אני לא לגמרי זוכרת. אבל נדמה לי שהיא לא ממש שמה לב, כי כמו שאמרתי ניסיתי להסתיר את זה והיא לא ממש הסתכלה עלי, והיא גם הייתה מאוד קטנה. לא זכור לי שהיא התייחסה לזה.

keren or5

Well-known member
מה זה מאנץ' אבל?
אוקי, אני פחדתי שלא יבינו אותי, התכוונתי למילה "מֶענְטְשׁ" שהייתי צריכה לגגל קודם כדי לזכור איך כותבים את זה, וזאת מילה מיידיש שהמשמעות שלה: "בן אדם, כינוי לאדם ישר, ערכי והגון המתחשב באחרים"
נראה לי אבל שההבדל הוא שאלאדין לא רצה להיות כ"כ חלק ממקום שבו ליטרלי יאכלו את החברים שלו ויעשו בו ניסויים.
ושהוא לא משלם מחיר יקר או בכלל על השינוי שהוא עושה בשביל יסמין, אז זה פחות צורם.
אוקי, הקטע שהם פתאום לקחו את הקטע שבני אדם אוכלים דגים זה מעצבן, כי ברור שזה סיפור ומתעלמים מדברים כאלה, וטריטון אמור להיות מטאפורה לגזען ששונא גזע אחר משלו סתם כי הוא לא מכיר אותם. ואריאל לא יודעת שהם אוכלים דגים. המחיר שאריאל משלמת לא יקר ביחס למה שהיא רוצה, שזה להיות בת אדם. זה כמו שלמישהו יהיה חלום להיות זמן מצליח באמריקה- אז הוא יעבור לשם. האם הוא ישלם מחיר על מעבר? כבמובן- הוא יהיה רחוק מהמשפחה שלו וכו', אבל הוא יגשים את החלום שלו. אריאל רוצה להיות בת אדם, היא שרה על זה שיר שלם, וזה לפני שהיא פוגשת את אריק. אלאדין לא מביע שום רצון להיות מלך (חוץ מזה שהוא היה רוצה חיי נוחות בארמון אבל בשביל לא להתאמץ). זה מלחיץ אותו והוא צריך לשקר ליסמין כל הזמן ובסוף אנחנו רואים שהוא אף פעם לא באמת רצה את זה. הוא עשה את זה רק בשביל להיות עם יסמין (אחרי שהוא הבין שהוא לא יכול לבקש במשאלות שיסמין תתאהב בו). זה צורם אצל אריאל כי היא בת ואלאדין הוא בן. זאת דעתי.
בעיני היא דווקא הצטיירה כדי עצמאית ופמיניסטית גם פה, כזאת שעושה מה שהיא רוצה, ויש לה סקרנות לחקור את העולם של בני האדם שנמנע ממנה, והיא אוספת דברים ומנסה ללמוד עליהם.
ונכון שמה שהיא רוצה זה שנסיך יפה תואר ינשק אותה, אבל היא בת 16 עם הורמונים משתוללים... זאת המציאות.
הרפתקנית ואמיצה! (שכן, זה דרך אחרת להגדיר פזיזות, אבל יש לי הרגשה שזה קצת קטע לא מודע של הבדל ביחס בין בנים לבנות, אני לא מתכוונת שלך אישית, אלא של החברה, להתייחס בחיוב להתנהגות מסויימת של בנים, ובשלילה לאותה התנהגות אצל בנות.)
היא ילדה בת 16 מאוהבת. החלטות רציונליות זה לא קשור לחיים שלה כרגע.

It's Always Sunny

Well-known member
1. דבר ראשון בהתחלה הופתעתי לגלות שיש גם בני-ים זכרים. חשבתי תמיד שבנות ים זה גזע קסום שיש ממנו רק נשים.
גם אני, למרות שטריטון קיים.

2. סרט חמוד בהחלט, למרות שבאופן חריג אני יותר אהבתי את הגרסה ה"גברית" (לוקה). בעיקר כל ההתחלה ממש דומה. (אני כמובן יודעת שבת הים הקטנה זה המוקדם יותר)
איך לוקה דומה לבת הים הקטנה?

5. כל הקטע של סבסטיאן והטבח במטבח היה מאוד אכזרי. ציפיתי שתהיה גם התמודדות עם הנושא כשיגישו לה דגים מתים והיא תזדעזע ולא תהיה מסוגלת לאכול אותם, אבל עברו על זה בקלילות.
היום זה לא היה עובר ואולי בצדק. אני לא אתפלא אם היו ילדים שלא רצו לאכול דגים אחרי שראו את הסרט (למרות שנראה לי שמוצאים את נמו גרם ליותר טראומה מאשר בת הים הקטנה).

6. חשבתי שבסוף אבא שלה יעשה קסם הפוך: במקום להפוך אותה לבת אנוש, הוא יכל להפוך את הנסיך לבן-ים, ואז הוא גם לא היה צריך להפרד מהבת שלו והיא גם היתה מקבלת את הנסיך.
מחשבה מעניינת! מעניין אם הוא היה מסכים לוותר על החיים שלו ביבשה בשביל להיות איתה.

אני יודעת שביקרתי את הסרט לא מעט ואני עדיין עומדת מאחורי הביקורת שלי, *אבל* נראה לי שאת ומעיין קצת ריככתן אותי.
האמת שזה גם לא ממש פייר מבחינתי לשפוט. הייתה תקופה שקצת כעסתי שאנשים שפטו את שלגיה כי היא התחתנה בגיל צעיר וחשבתי שבתקופה שהסרט אמור להתרחש בו זה הגיוני שהיא תתגבר מהר.

גם כאן אני מסכימה איתך לחלוטין, זה משהו שמעצבן אותי מאוד (אם כי גם אני נוטה לעשות את זה לפעמים).
מבחינה אישית, הייתי שופטת את אלאדין נניח בחומרה בדיוק כמו את אריאל אם זה היה משהו שמרגיש לי קצת בעייתי (בלי קשר לסרטים עצמם). את אלאדין למשל שפטתי מאוד על כך שהוא המשיך לשקר ליסמין למרות שהיא הייתה מוכנה לקבל אותו כמו שהוא.
אבל כן, את צודקת מאוד, כמה פעמים ראיתי את זה בסדרות וזה עיצבן אותי ממש.

מבחינתי הם קצת הצליחו :-D
דווקא הוייב הכל כך הומוריסטי כשהשף רודף אחריו עם סכין, גרם לי לדמיין לרגע כמה נורא זה היה נראה לנו אם סבסטיאן היה בנאדם והשף היה בן לגזע חייזרים ענקיים שאוכלים בני אדם, או משהו כזה.
אבל... זאת אני חחחח
לגמרי, לא חשבתי על זה ככה. פשוט אנחנו רגילים לבשל דגים/בשר אז זה נראה לנו לגיטימי,

בעקבות משחקי הכס, השם אריה (עם פתח בהא, לא כמו השם הגברי Lion) הפך לשם פופולרי לבנות, מכירה ילדה ישראלית אפילו שנקראה ככה.
גם אני שמעתי שזה נהיה נפוץ בארץ, אבל כשחשבתי על השם אריה, אוטומטית חשבתי על שקרניות קטנות ולא משחקי הכס, חחח. (לא ראיתי משחקי הכס)

אממ... ככה זכרתי שהולך הסיפור המקורי, בדקתי עכשיו בויקיפדיה וגם שם כתוב את זה:

"ואז, ברגע שבו עמדה לימס במים, הרגישה כי היא מרחפת על כנפי הרוח אל השמים, שם אספו אותה בנות האוויר, שתפקידן לקרר את הארצות החמות ולהביא ריח לפרחים. בת הים הקטנה הפכה לבת אוויר ולבת אלמוות ויחד עם בנות האוויר עמלה שלוש מאות שנה בעשיית מעשים טובים על מנת ליצור לעצמה נשמה בת אלמוות."
לא יודעת מאיפה זה הגיע, אולי הוא לא רצה לסיים את הסיפור רע מדי.
אבל זה עדיין נשמע קצת עצוב, כי היא לא עם המשפחה שלה (אם יש לה בכלל) ולא השיגה את המטרה שלה. נכון, בסופו של דבר היא מקבלת מטרה אחרת, אבל זה נשמע לי קצת מייאש.

אוקי. לא בדיוק "קווירים" יענו מבחינת קאנון. אבל הם משהו שנקרא "קוויר קודד". ההסבר על התופעה הזאת ממש ארוך, מנסה קצת לאמלק ממה שאני זוכרת, אז היה בהוליווד ממש מזמן משהו שנקרא חוק הייז, שהיה אסור להראות דמויות קוויריות מפורשות בסרטים (אני מדברים על זמנים מאוד ישנים, שנות ה-30, או 40), אז היו כאלה שרצו להכניס דמויות קוויריות לסרטים אבל היה אסור להגיד במפורש, אז נתנו להם סממנים קווירים. לגברים בד"כ התנהגות נשית וקאמפית, לנשים מאפיינים גבריים. ועוד בעיה שהיה אסור להציג את המאפיינים האלה על דמויות טובות, אז הרבה עמים נתנו את התכונות האלה ל-"רעים" (לא רק בסרטי דיסני), זה חילחל גם לסרטי דיסני המוקדמים עם מליפסט, המכשפה של שילגיה, ואמא של סינדרלה שמקודדות כקוויריות. כשהגיעו לתקופה של תור הזהב השני של דיסני, כבר לא היה את החוק, אבל ראו שמאוד אוהבים את הנבלים, אז המשיכו לעשות אותם מקודדים קווירית- ג'אפר, סקאר, אורסולה, קרואלה ועוד. מעבר למאפיינים הקווירים שנשארו, היה משהו שהקהילה הגאה מאוד אהבה בנבלים האלה שהתחבר להם לחוויה הקווירית- הם לרוב מתחילים את הסיפור כדמות הלא רצוייה בחברה (מליפסנט, סקאר), הם לרוב נגד הסטטוס קוו ומנסים לצאת נגד מי שקובע את החוקים (כמעט תמיד נגד המלך או המלכה או מי ששולט).
להרחבה את יכולה לראות את הסרטון הזה שמסביר את זה יותר לעומק (יש בסרטון הרבה ספוילרים לסרטי דיסני הישנים):
מעניין מאוד. אצפה בסרטון בהמשך :-):
אבל זה מרגיש לי קצת מבאס שתמיד מציגים את הקהילה הגאה בדמויות הרעות. זה מעניין מה שרשמת על זה שהנבלים מנסים לצאת נגד המלך/מלכה אבל זה מציג אותם באור שלילי.

נערך לאחרונה ב:

didalf

Well-known member
אבל יש את טריטון מלך הים!!
חחח נכון לוקה באמת קצת דומה. מה יש לאנשי הים האלה שרוצים להיות בני אדם??? כל בנאדם היה מת לאפשרות להיות בן-ים.
אבל בלוקה אין פארט אוף יו וורלד|מאוהב|
3. הכרתי רק את השיר החמוד under the see
אין לי כוח כבר להיות מופתעת ממך.
4. קצת הפריע לי שעשו את ארבעת האחיות שלה במכוון מכוערות, כדי שיהיה בולט שהיא הכי יפה (כי כרגיל בדיסני זה הערך העיקרי של גיבורה). וכן אני בטוחה שזה מכוון.
חחחח נכון:-D
משומה זכרתי שיש כזאת סצנה אבל לא8-*
אבל היה קצת מצחיק כשהיועץ של הנסיך אומר כבדיחה "טוב בואו נתחיל לאכול לפני שהסרטן יברח לי מהצלחת" וזה מה שקרה באמת.
כן:-D
זה רעיון
:-D:-D

די לא נכון :-D:-D:-D
נכון מאד:-D
מעניין. דווקא ממך שרואה את זה בלי משקפיים נוסטלגים ציפיתי ליותר ביקורת. אבל אם את אומרת ככה אז אני מקבלת.
חחח הלוואי:-D|מאוהב|

הוא גם די דומה לאלאדין לא?
קצת כן.
בתכלס אלאדין זה כמעט אותו דבר בשחום יותר:-D

(חוץ מההערה על הפטיש לכלבים, זה לא פטיש, זה דבר נורמלי |שפם|)
|כן|
גם מה פטיש. מילא תגידי אובססיה או אהבה:-D

אוקי, אני פחדתי שלא יבינו אותי, התכוונתי למילה "מֶענְטְשׁ" שהייתי צריכה לגגל קודם כדי לזכור איך כותבים את זה, וזאת מילה מיידיש שהמשמעות שלה: "בן אדם, כינוי לאדם ישר, ערכי והגון המתחשב באחרים"
וואלה. זה נשמע זקן כזה:-D

אוקי, הקטע שהם פתאום לקחו את הקטע שבני אדם אוכלים דגים זה מעצבן, כי ברור שזה סיפור ומתעלמים מדברים כאלה, וטריטון אמור להיות מטאפורה לגזען ששונא גזע אחר משלו סתם כי הוא לא מכיר אותם. ואריאל לא יודעת שהם אוכלים דגים. המחיר שאריאל משלמת לא יקר ביחס למה שהיא רוצה, שזה להיות בת אדם. זה כמו שלמישהו יהיה חלום להיות זמן מצליח באמריקה- אז הוא יעבור לשם. האם הוא ישלם מחיר על מעבר? כבמובן- הוא יהיה רחוק מהמשפחה שלו וכו', אבל הוא יגשים את החלום שלו. אריאל רוצה להיות בת אדם, היא שרה על זה שיר שלם, וזה לפני שהיא פוגשת את אריק. אלאדין לא מביע שום רצון להיות מלך (חוץ מזה שהוא היה רוצה חיי נוחות בארמון אבל בשביל לא להתאמץ). זה מלחיץ אותו והוא צריך לשקר ליסמין כל הזמן ובסוף אנחנו רואים שהוא אף פעם לא באמת רצה את זה. הוא עשה את זה רק בשביל להיות עם יסמין (אחרי שהוא הבין שהוא לא יכול לבקש במשאלות שיסמין תתאהב בו). זה צורם אצל אריאל כי היא בת ואלאדין הוא בן. זאת דעתי.
לא נכון - אריאל מוותרת על הקול שלה שמודגש שזה החוזקה שלה כי הוא יפיפה וקסום, ויש לה רק 3 ימים אחרת היא תהפוך לג'וק של אורסולה. לאלאדין אין מה להפסיד, במקסימום יסמין לא תרצה אותו והוא יחזור לחיים המעפנים שלו. אלאדין לא מקריב כלום כי אין לי כלום. זה שאריאל לא מבינה את המחיר שהיא משלמת וחושבת שזה לא יקר ביחס למה שהיא רוצה, כי היא תמימה, לא אומר שלנו כצופים לא אומר שהמעשה שלה הרבה יותר מטורף וחסר אחריות, ולכן גם הרבה יותר צורם מהמעשים של אלאדין. דווקא כי אנחנו אמורים להיות לטובתה.
גם אלאדין משדרג את עצמו והופך לנסיך, בעוד היא "משנמכת" את עצמה ומוותרת על הקול שלה, שזה עוד סיבה שזה צורם. אפשר להגיד שזה בכללי צורם בקשר לנשים וגברים, שהבחורה צריכה לשנמך את עצמה בשביל להשיג גבר.

ושיהיה ברור - אני רוצה להיות בצד של אריאל ולזרום עם האגדה כמו שהיא. אני לא אוהבת גישות ציניות וחדשות כלפי אגדות קלאסיות של דיסני, תשאירו את הקסם כמו שהוא. אני חושבת שנתקלתי ביותר מידי ביקורת נגד זה שנשמעה הגיונית, אני דווקא שמחה שאתן מביאות נימוקים יחסית רציונלים בעד אריאל.
אבל אני עדיין חושבת שההשוואה בין הבחירות של אריאל לאלאדין זה לא רק כי היא בת והוא בן.
יש לך גם טיעונים טובים לטובת בל? או שנחכה למתי שנראה את זה?:-D
היום זה לא היה עובר ואולי בצדק. אני לא אתפלא אם היו ילדים שלא רצו לאכול דגים אחרי שראו את הסרט (למרות שנראה לי שמוצאים את נמו גרם ליותר טראומה מאשר בת הים הקטנה).
באופן אירוני מוצאים את נמו גרם מלא נזק לדגים כי כל הילדים פתאום רצו דגי נמו.

את אלאדין למשל שפטתי מאוד על כך שהוא המשיך לשקר ליסמין למרות שהיא הייתה מוכנה לקבל אותו כמו שהוא.
|כן|

נערך לאחרונה ב:

Lhuna3

Well-known member
גם אני, למרות שטריטון קיים.
אבל יש את טריטון מלך הים!!
לא שמעתי עליו בחיים.
איך לוקה דומה לבת הים הקטנה?
מה הוא גם יצור ימי אנושי כזה שמתפעל מהדברים של בני האדם שהוא מוצא ומסתקרן מהעולם שלהם ושואף לראות אותו, וההורים שלו אוסרים עליו ללכת לשם כי בני אדם מסוכנים וכל זה... זה ממש דומה, לא?
היום זה לא היה עובר ואולי בצדק.
לא בטוחה, אבל לי נראה שכן היה עובר עדיין.
הייתה תקופה שקצת כעסתי שאנשים שפטו את שלגיה כי היא התחתנה בגיל צעיר וחשבתי שבתקופה שהסרט אמור להתרחש בו זה הגיוני שהיא תתגבר מהר.
אבל את צודקת, וזה מוזר לי שאתם פה הרבה פעמים כותבות על העניין שנסיכות דיסני מתחתנות בגיל 16.
זה היה לחלוטין גיל מקובל לנישואין בתקופות שהסיפורים האלו נכתבו, ואפילו גילאים מוקדמים יותר.

אבל זה מרגיש לי קצת מבאס שתמיד מציגים את הקהילה הגאה בדמויות הרעות. זה מעניין מה שרשמת על זה שהנבלים מנסים לצאת נגד המלך/מלכה אבל זה מציג אותם באור שלילי.
נכון, לגמרי מבאס.
יש לך גם טיעונים טובים לטובת בל? או שנחכה למתי שנראה את זה?:-D
תחכו עד שכולנו נראה ונוכל להשתתף בויכוח!
באופן אירוני מוצאים את נמו גרם מלא נזק לדגים כי כל הילדים פתאום רצו דגי נמו.
אויש |פנים|
וטריטון אמור להיות מטאפורה לגזען ששונא גזע אחר משלו סתם כי הוא לא מכיר אותם.
זה נקודה יחידה שקצת חולקת עליך, כי הוא שונא את המין האנושי מסיבות טובות מאוד, כי אנחנו באמת מין שמתאכזר לכל שאר המינים (וגם לעצמנו) ואוכל חיות ים, והורס את סביבת המחיה שלהם, ובקיצור הפחד מאיתנו מוצדק. אבל אני כן מסכימה שזה שהוא מגלה בסוף שלא כולם רעים בניגוד למה שחשב זה מעמיד את כל השנאה שלו מקודם כמטאפורה לגזענות.

didalf

Well-known member
לכבוד מועדון דיסני שלנו מאקו עשו דירוג של הנשיקות הראשונות בסרטי דיסני

It's Always Sunny

Well-known member
אבל את צודקת, וזה מוזר לי שאתם פה הרבה פעמים כותבות על העניין שנסיכות דיסני מתחתנות בגיל 16.
זה היה לחלוטין גיל מקובל לנישואין בתקופות שהסיפורים האלו נכתבו, ואפילו גילאים מוקדמים יותר.
נראה לי שגם אני לא סגורה על עצמי בעניין הזה :-D|פנים| אנסה להסביר:
בהיגיון שלי אני יודעת שבתקופה שהסיפורים האלה נכתבו זה היה מאוד לגיטימי להתחתן בגיל צעיר (גם כי תוחלת החיים הייתה נמוכה יותר) אבל יש לי נטייה לשפוט את הסרטים לפני הסטנדרטים של ימינו. וזה מצחיק, כי כמו שאמרתי מקודם, זה כן עיצבן אותי כשאנשים אמרו ששלגיה התחתנה צעירה מדי, אבל אני כן מסוגלת לראות מאיפה את מגיעה.
זה כנראה מגיע ממקום של אם אני חושבת שדמות כלשהי מועדפת על ידי המעריצים ממש (ואז אני יודעת שיהיה מי שיגן עליה במידת הצורך ואני לא מרגישה צורך להגן עליה) או לא.
הדיון הזה גרם לי לחשוב על נושא שקרוב אליי; מתי כדאי לעמוד מאחורי הדעות והעקרונות שלנו ומתי כדאי להקשיב ולקבל את מה שיש לאחרים לומר. זה נאמר בהקשר שלא הייתי בטוחה מה אני חושבת על אריאל ושתי הדעות שהובעו פה נראו לי מאוד הגיוניות.
זו נקודה קצת בעייתית אצלי, כי למרות שיש לי דעות, אני נוטה לא לבטא אותן בעיקר כי אני מפחדת שאם מישהו לא יסכים איתי (או להפך) זה אומר אוטומטית שאני טועה, ואם אנסה להגן על הדעה שלי יכעסו עליי/ינזפו בי ואני גם ככה לא אוהבת להיכנס לוויכוחים וריבים כי אני לא יודעת איך להתמודד עם זה. זה יושב לי על הצורך לברוח מהכל.
היה לי חשוב לכתוב את זה כי כבר תקופה הרגשתי שאולי זה נראה קצת מוזר שאני "מוותרת" מהר מאוד על הדעות שלי. זו דילמה שתמיד יש לי כי מצד אחד, אני לא רוצה שיחשבו שאני מסכימה עם אנשים סתם כי זה נוח ומצד שני, אני מפחדת שאם אני אתעקש יותר מדי אז אני אפגע באנשים בטעות (כי אני עדיין לא יודעת איך להגיב בצורה נורמלית כשאני לא מסכימה עם אחרים).
אני מניחה שזה מאוד תלוי בהקשר ובסיטואציה ואין נכון או לא נכון אבל זה מרגיש לי קצת נושא מסובך.
הסברתי בסדר?

נערך לאחרונה ב:

didalf

Well-known member
נראה לי שגם אני לא סגורה על עצמי בעניין הזה :-D|פנים| אנסה להסביר:
בהיגיון שלי אני יודעת שבתקופה שהסיפורים האלה נכתבו זה היה מאוד לגיטימי להתחתן בגיל צעיר (גם כי תוחלת החיים הייתה נמוכה יותר) אבל יש לי נטייה לשפוט את הסרטים לפני הסטנדרטים של ימינו. וזה מצחיק, כי כמו שאמרתי מקודם, זה כן עיצבן אותי כשאנשים אמרו ששלגיה התחתנה צעירה מדי, אבל אני כן מסוגלת לראות מאיפה את מגיעה.
זה כנראה מגיע ממקום של אם אני חושבת שדמות כלשהי מועדפת על ידי המעריצים ממש (ואז אני יודעת שיהיה מי שיגן עליה במידת הצורך ואני לא מרגישה צורך להגן עליה) או לא.
הדיון הזה גרם לי לחשוב על נושא שקרוב אליי; מתי כדאי לעמוד מאחורי הדעות והעקרונות שלנו ומתי כדאי להקשיב ולקבל את מה שיש לאחרים לומר. זה נאמר בהקשר שלא הייתי בטוחה מה אני חושבת על אריאל ושתי הדעות שהובעו פה נראו לי מאוד הגיוניות.
זו נקודה קצת בעייתית אצלי, כי למרות שיש לי דעות, אני נוטה לא לבטא אותן בעיקר כי אני מפחדת שאם מישהו לא יסכים איתי (או להפך) זה אומר אוטומטית שאני טועה, ואם אנסה להגן על הדעה שלי יכעסו עליי/ינזפו בי ואני גם ככה לא אוהבת להיכנס לוויכוחים וריבים כי אני לא יודעת איך להתמודד עם זה. זה יושב לי על הצורך לברוח מהכל.
היה לי חשוב לכתוב את זה כי כבר תקופה הרגשתי שאולי זה נראה קצת מוזר שאני "מוותרת" מהר מאוד על הדעות שלי. זו דילמה שתמיד יש לי כי מצד אחד, אני לא רוצה שיחשבו שאני מסכימה עם אנשים סתם כי זה נוח ומצד שני, אני מפחדת שאם אני אתעקש יותר מדי אז אני אפגע באנשים בטעות (כי אני עדיין לא יודעת איך להגיב בצורה נורמלית כשאני לא מסכימה עם אחרים).
אני מניחה שזה מאוד תלוי בהקשר ובסיטואציה ואין נכון או לא נכון אבל זה מרגיש לי קצת נושא מסובך.
הסברתי בסדר?
אני גם לגמרי ככה פלוס נטייה לאובייקטיביות (שלונה לא תסכים שיש לי) שאם מישהו מביא נימוקים טובים לשני הצדדים שניהם יראו לי הגיוניים ואני לא בטוחה כבר מה אני חושבת.

Lhuna3

Well-known member
אוקיי זה מעניין.
זה מעניין אותי במיוחד כי מצד אחד אני גם בד"כ בתפקיד "ההגנה", זו נטיה טבעית אצלי להיות סנגורית, ואני רואה שגם לך יש נטיה כזאת באופן מסויים (את מגדירה את זה פה כ"מרגישה צורך להגן"), ומצד שני אני לא בטוחה שזה בא אצלך מאותו מקום שאצלי. ואולי כן. לא יודעת.
קשה לי קצת להסביר למה אני מתכוונת.
הדיון הזה גרם לי לחשוב על נושא שקרוב אליי; מתי כדאי לעמוד מאחורי הדעות והעקרונות שלנו ומתי כדאי להקשיב ולקבל את מה שיש לאחרים לומר.
זה נושא נהדר.
לא שיש לי ממש תשובה.
כלומר לגבי "מתי כדאי להקשיב" למה שיש לאחרים לומר - אני חושבת שכמעט תמיד, אם הם אומרים את זה בנימוס ובצורה מכובדת ועניינית. (כמובן שיש סייגים למקרים קיצוניים.)
מתי לקבל (למראית עין) למרות שאני לא באמת מסכימה? הממממ :unsure: זה בעצם קורה כשהמטרה היא להמנע מעימות, אני מניחה.
אני חושבת שאני עושה את זה כשהעימות הפוטנציאלי מרתיע אותי מידי, או שאין לי כוח אליו.
זה נאמר בהקשר שלא הייתי בטוחה מה אני חושבת על אריאל ושתי הדעות שהובעו פה נראו לי מאוד הגיוניות.
זה קורה לי הרבה שאני מסכימה עם שני הצדדים! :-D
אני גם בנאדם שמאוד מאוד נמנע ומפחד מעימותים בחיים האישיים שלי, אבל באינטרנט זה סיפור אחר.
זה קל לי הרבה יותר. למרות שקורה גם לפעמים שזה מתסכל מאוד ומעצבן מאוד, אבל עדיין אני בד"כ לא מפחדת מעימות כזה.
אבל למה את מתכוונת כשאת כותבת:
"אם מישהו לא יסכים איתי (או להפך) זה אומר אוטומטית שאני טועה" ?
למה שזה יגיד שאת טועה? לא יכול להיות שהצד השני טועה? זה מן רגש נחיתות שיש לך, שאחרים תמיד יודעים יותר טוב ממך? :-( אם כן אז אני בטוחה שאין לזה הצדקה.
אם זה משהו שמפריע לך, אז בעיני האינטרנט זה מרחב מאוד נוח להתאמן על "עמידה על דעתך", והתמודדות עם חילוקי דיעות.
זה גם מקום שבו אם את מרגישה לא נוח להמשיך דיון מסויים - את יכולה פשוט לפרוש ממנו. בכל זמן שאת רוצה.
אבל חשוב לי גם לכתוב, שאני לא רואה בהתנהלות שלך משהו מוזר בכלל, אם כבר אז זה נתפס בעיני כמאוד מכבד ורגיש כלפי רגשות של הזולת.
אז זה לא משהו שאת חייבת לשנות לדעתי. רק אם זה באמת מפריע לך בעצמך.

אני גם מזדהה עם הקטע של פחד לפגוע באנשים כשאני לא מסכימה איתם.
דרכים שאני משתמשת בהם בשביל לרכך פגיעה אפשרית:
- ביחד עם חוסר ההסכמה, לכתוב גם את הנקודות שעליהן כן מסכימה.
- להשתמש בהומור כשאפשר (כמובן שגם צריך להזהר עם זה, כי גם להומור יש לפעמים אפשרות להתפס כמעליב).
- להוסיף אימוג'ים חייכניים לפעמים עוזר.

טוני החתול

Well-known member
מנהל
חשבתי שאתה אהבת
אהבתי [את World on Fire] ואני רוצה לראות המשך, אבל זה לא רץ בצורה נהדרת.

אם אני לא טועה, זה הסרט שהכניס את דיסני לתקופת הרנסאנס שלהם והוא היה סרט נסיכות שנוצר בהפרש של 30 שנים מהקודם (היפהפייה הנרדמת יצא ב-1959).
מעניין אותי לראות את הסרט Oliver & Company שהוא הסרט האחרון לפני תקופת הרנסנס. זה בטח די עצוב להיות הסרט לפני.

משהו שגיליתי על אריאל, אבל קשור לסרט ההמשך - מסתבר שאריאל היא נסיכת דיסני היחידה עד כה שידוע שהפכה לאם. אפילו אם זה קורה בסרט המשך.

אריק מרגיש לי קצת כמו דמות חסרת אופי.
לי תמיד הוא היה בראש כדמות חסרת אופי. אבל זה דווקא עכשיו שראיתי את הסרט התרשמתי ממנו הרבה יותר לטובה.
המופע נפתח וכל הבנות של טריטון מתחילות לשיר, אריאל לא הגיעה בכלל. הייתם חושבים שמישהו ישים לב לזה לפני שהמופע התחיל. שמתם לב שלכל אחת מהאחיות של אריאל יש צבע שיער שונה? ושהשמות של כולן מתחילים וגם נגמרים ב-A אבל אריאל היא היחידה שהשם שלה לא נגמר ב-A.
כן, מוזר שלא שמו לב לפני תחילת המופע.
לא שמתי לב לקטע עם השמות.
קראתי תיאוריה שאומרת שאורסולה וטריטון הם בעצם אחים אבל אני לא יודעת כמה להאמין לה. בכל מקרה, אמרו בסרט למה אורסולה מנודה?
באמת לא הסבירו מה הקטע של זה שאורסולה הייתה מנודה מהארמון. אולי היא באמת אחותו של טריטון.
סקאטל מנסה למצוא את הדופק של אריק בכף הרגל שלו :-D:-D
מעניין שבסרט הזה יש התייחסות לשירים שהדמויות שרות, כאילו מעבר לעובדה שהם שם כדי לשקף לנו את העולם הפנימי של הדמות, מסתבר שהדמויות (לפחות בסרט הזה, אבל יכול להיות שאני לא מכירה את דיסני מספיק כדי להיות נחרצת) מודעות לשירה של הדמויות האחרות.
אף פעם לא חשבתי על הנושא. במחזות זמר לייב אקשן באמת הרבה פעמים שירים סוג של מראים עולם פנימי של הדמות, אבל נראה לי שהרבה פעמים הם גם כאילו שיחה, משהו חיצוני שכולם מודעים אליו, אפילו אם לא בדיוק מודעים לכך שזה שיר.
נניח באלדין - אני חושב שכל השירים באמת היו דמות אחת מתקשרת עם דמות אחרת (או עם עיר שלמה במקרה של השיר "פרינס עלי")
במולאן יש את השיר במהלך האימונים שהוא באמת מתאר משהו בפנים ואיזה משהו כללי.
במלך האריות I just can't wait to be king הוא לדעתי משהו שסימבה באמת "אומר" לאיכשקוראים לו. אבל can you feel the love tonight הוא מחשבות פנימיות.
תכלס הסיבה שאריאל חושבת שהחיים של בני האדם טובים זה כי אריק הוא עשיר וחי בארמון עם משרתים, נכון? אם הוא היה עני, הדעה שלה הייתה שונה, מה אתם חושבים?
אני לא חושב שהיא ידעה שהוא עשיר או שהיא מבינה בזה בדיוק.
אני דווקא לא הייתי מתפלא עליה אם גם החיים של מישהו עני יותר היו נראים לה נחמדים.
(מעניין כמההאורחים בחתונה היו בהלם והאם טריטון דאג שהזיכרון שלהם ימחק איכשהו).
הנחתי שבסוף כל הממלכה הזאת עכשיו מודעת לקיום של בני ים. הם גם נמצאים שם ומנופפים לספינה של הזוג כשהם יוצאים לדרך ואני מניח שיש אנשים בספינה שרואים אותם.

|כן||כן||כן|
לא חשבתי על כל זה
אני יודע שאחר כך אורסולה ניסתה לרמות, אבל הפתיע אותי שהיא כן נתנה את כל הפרטים של העיסקה בהתחלה. כי זה הרגיש כמו משהו שבו הגיוני שהיא תשקר כדי שזה ישמע שיש לה יותר סיכוי ממה שבסוף יש לה.
גררר היית כ"כ קרוב. הארק האמיתי הוא של טריטון שמבין שהוא לא יכול לשלוט לילדה שלו על החיים וצריך לשחרר אותה! אבל מה הקשר להרוס את לעצמה את החיים? להיות בת אדם ולהיות עם אריק זה מה שאריאל רצתה כל החיים שלה - איך היא הרסה את החיים של עצמה כשהיא השיגה את זה?!
אוקי אני צחקתי בתגובה שלי. ונכון שזה ארק טוב שטירטון למד שהוא לא יכול לשלוט לחלוטין בבת שלו.
אבל זה כן די מטורף שאריאל מחליטה להתחתן עם אריק עוד לפני שהיא מכירה אותו. זה שיצא לה שהוא באמת בחור ממש טוב זה לא משנה. גם אחרי זה, זה מהיר מידי ללכת להתחתן איתו.
לגבי הלהפוך להיות בת אדם - אני מניח שאפשר לעשות הקבלה עם טרנזציה מינית - הגיוני להתייעץ יותר עם אנשים לגבי החלטה כזאת שמשנה את כל החיים שלה. למעשה הרבה יותר מטרנזיה מגדרית.
וואו, באמת די דיכאוני.
אה איזה קטע, אז זה גם מה שבדיוק עבר לי בראש לפני שקראתי מה שכתבת.
כל הנבלים של דיסני הם קווירים? יש כמה בהחלט, אבל לא הרגשתי ככה לגבי כולם. ג'אפר למשל לא הרגיש קוויר בכלל בעיני.

מסכים |כן|

טוני החתול

Well-known member
מנהל
מאוד סקסיסטי מצידך לחשוב שיש רק בנות ים. תדעי לך שיש בעיה גדולה של ייצוג שכמעט כל בני הים שמוצגים בתקשורת הן נשים.
לוקה חמוד נורא. אני לא בטוח אם להשוות איזה אני אוהב יותר. אבל לבת הים הקטנה יש גם שירים.
דווקא לא חשבתי שהן הוצגו כמכוערות. פשוט לא יפות ברמה של אריאל.
כן, ציפיתי שנראה אותה מגיבה לדג מת בצלחת שלה
אבל מעבר לאריק מה שהיא רצתה באמת זה לחיות כבת אדם.
אולי אני אקרא את זה מתישהו:
לא ממש
1665932401317.png
כמובן שלא הוכח, אבל נדמה לי ששמעתי שמצאו מכתבי אהבה שהוא כתב לאיזה בחור, וזה נראה כמעט בטוח שהוא היה גיי.
[לגבי האנס כריסטיאן אנדרסן]
כן זה מה שכתוב בדף ויקיפדיה שלו
וואו כתבתן המון על הסרט הזה, קשה לעבור על הכל

אבל בהחלט עלו מתוך זה כמה נושאים מעניינים

אני הרבה פעמים מרגיש שאני מגמיש את הדעות שלי על דברים בהתאם לדעה של מי שאני מדבר איתו. וככה יוצא שאם אני מדבר נגיד עם מישהו על סדרה שאני לא אהבתי מאוד אבל הוא כן אהב מאוז אז אני אתנהג כאילו אהבתי אותה יותר ממה שאהבתי. וגם ההפך אם אני מדבר עם מישהו שלא אוהב את הסדרה אז אני אתנהג כאילו פחות אהבתי אותה ממה שבאמת הרגשתי.
לפעמים אני מרגיש שזאת תכונה ממש רעה כי אני לא מבטא את הדעות האמיתיות שלי אלא סוג של "נכנע" לדעות של אחרים, ונמנע מעימות.
אבל לפעמים אני חושב שזה טוב, לא ללכת ראש בראש עם אנשים אלא יותר למצוא את דרך הביניים.
אבל אני באמת לא בטוח מה יותר נכון.

זה נושא נהדר.
לא שיש לי ממש תשובה.
כלומר לגבי "מתי כדאי להקשיב" למה שיש לאחרים לומר - אני חושבת שכמעט תמיד, אם הם אומרים את זה בנימוס ובצורה מכובדת ועניינית. (כמובן שיש סייגים למקרים קיצוניים.)
מתי לקבל (למראית עין) למרות שאני לא באמת מסכימה? הממממ :unsure: זה בעצם קורה כשהמטרה היא להמנע מעימות, אני מניחה.
אני חושבת שאני עושה את זה כשהעימות הפוטנציאלי מרתיע אותי מידי, או שאין לי כוח אליו.
נראה לי שבהחלט תמיד כדאי להקשיב. אלא אם כן זה להקשיב למישהו שחוזר על משהו שפוגע בך ואז לא נראה לי שזה עוזר דווקא.
הדרך הכי טובה להמנע מעימות היא לא להגיב.
אני גם מזדהה עם הקטע של פחד לפגוע באנשים כשאני לא מסכימה איתם.
דרכים שאני משתמשת בהם בשביל לרכך פגיעה אפשרית:
- ביחד עם חוסר ההסכמה, לכתוב גם את הנקודות שעליהן כן מסכימה.
- להשתמש בהומור כשאפשר (כמובן שגם צריך להזהר עם זה, כי גם להומור יש לפעמים אפשרות להתפס כמעליב).
- להוסיף אימוג'ים חייכניים לפעמים עוזר.
זה פשוט הדבר הכי טיפשי שאי פעם שמעתי :cool::D:sneaky::LOL::love:;):LOL:
אבל אני מסכים עם כל סימני הפיסוק שלך

*למקרה שזה לא ברור (או שההומור נתפס כמעליב) אני מסכים עם מה שכתבת, אבל רציתי להדגים את הדברים שכתבת וזה עובד רק אם אני לא מסכים)

מה עם סרט לחג?
אתם רוצים באמת עוד סרט?
(רק אם רוב האנשים כאן יענו בחיוב אני אשים)

Lhuna3

Well-known member
מאוד סקסיסטי מצידך לחשוב שיש רק בנות ים. תדעי לך שיש בעיה גדולה של ייצוג שכמעט כל בני הים שמוצגים בתקשורת הן נשים.

לוקה חמוד נורא. אני לא בטוח אם להשוות איזה אני אוהב יותר. אבל לבת הים הקטנה יש גם שירים.

דווקא לא חשבתי שהן הוצגו כמכוערות. פשוט לא יפות ברמה של אריאל.

כן, ציפיתי שנראה אותה מגיבה לדג מת בצלחת שלה

אבל מעבר לאריק מה שהיא רצתה באמת זה לחיות כבת אדם.

אולי אני אקרא את זה מתישהו:

לא ממש
צפה בקובץ המצורף 65551

[לגבי האנס כריסטיאן אנדרסן]
כן זה מה שכתוב בדף ויקיפדיה שלו
וואו כתבתן המון על הסרט הזה, קשה לעבור על הכל

אבל בהחלט עלו מתוך זה כמה נושאים מעניינים

אני הרבה פעמים מרגיש שאני מגמיש את הדעות שלי על דברים בהתאם לדעה של מי שאני מדבר איתו. וככה יוצא שאם אני מדבר נגיד עם מישהו על סדרה שאני לא אהבתי מאוד אבל הוא כן אהב מאוז אז אני אתנהג כאילו אהבתי אותה יותר ממה שאהבתי. וגם ההפך אם אני מדבר עם מישהו שלא אוהב את הסדרה אז אני אתנהג כאילו פחות אהבתי אותה ממה שבאמת הרגשתי.
לפעמים אני מרגיש שזאת תכונה ממש רעה כי אני לא מבטא את הדעות האמיתיות שלי אלא סוג של "נכנע" לדעות של אחרים, ונמנע מעימות.
אבל לפעמים אני חושב שזה טוב, לא ללכת ראש בראש עם אנשים אלא יותר למצוא את דרך הביניים.
אבל אני באמת לא בטוח מה יותר נכון.

נראה לי שבהחלט תמיד כדאי להקשיב. אלא אם כן זה להקשיב למישהו שחוזר על משהו שפוגע בך ואז לא נראה לי שזה עוזר דווקא.
הדרך הכי טובה להמנע מעימות היא לא להגיב.

*למקרה שזה לא ברור (או שההומור נתפס כמעליב) אני מסכים עם מה שכתבת, אבל רציתי להדגים את הדברים שכתבת וזה עובד רק אם אני לא מסכים)

אתם רוצים באמת עוד סרט?
כן
:-D :-D
אתם רוצים באמת עוד סרט?
כן!
כמה זה רוב האנשים כאן? את מי אתה מחשיב בתור "כאן"? למשל נראה לי שכרגע רק אני כאן, אז אני הרוב כאן.

Lhuna3

Well-known member
מאוד סקסיסטי מצידך לחשוב שיש רק בנות ים.
נכון, רק שאני לא בטוחה סקסיסטי נגד איזה צד.
ללוקה יש סילנסיו ברונו.
טוב, חוסר ההבחנה בין פרצופים אצלי תופס מסתבר גם לדמויות מצוירות.

ואוי נזכרתי במשהו ששכחתי לכתוב קודם בהקשר לשיחה על הלייב אקשן:
מי פה ראה את הסרט ספלאש משנות ה-80 עם דריל האנה וטום הנקס?? זה אמנם לא אותו סיפור אבל יש חלקים דומים (ודאריל האנה מאוד סקסית בתפקיד בת הים). סרט שזכור לי כחמוד נורא (אבל לא יודעת איך יראה היום).

למעלה